BEURS- EN WISSELKOERSEN. BIOSCOPEN. ST00MWASSCHERIJ „ZEELAND" Langevielesingel D 197 - Tel. 637 Tarief per kilo en per stuk. Middelburg. Goes. AMSTERDAM, 3 Dec. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 101%—101%. Ned. 17 1000-4% 101%—101%. Ned. 31 1000-4 100%—100%. Ned. ?2 1000-5 101—101. Certificaten-3 84%84%. Cert. N.W.S.-2% 70—69%. O. Indië 22 doll. 1000-6 99%—99%. O. indië 23 pndst. 100-6 68% O. Indië 16 1000-5 98%—98%. O. Indië 26 1000% 92%—92%. Duitschl. pndst. 100-7 53%—52. Duitschl. 30 1000-5% 48%—47%. Engl. W.L. 50-200-5 64 Engl. F.L. 50-200-4 71% Zeeuws. Hyp. B-5 101101. Zeeuws. Hyp. B-4% 99%99%. A Amsterd. Bank 101101%. C Rott. Bankver. 70% A Twentsche Bank 92 A Pref. Jurgens A 9493. A De Schelde N.B. 37% A Ver. Papf. v. Gelder 53%52%. C Am. Car Foundry 87%. C Am. Smelt Ref. 14%13%. Farbenind. I.G. 77%—77%. U. States St. C. 32%—30%. C. Publ. Serv. North Am. Cy. 27% Born. Sum. H.M. 133%133%. Ned. Wol Mij. 5252. Singkep Tin M. 7170. J. C. Japan Ln. 32%32%. Rotterd. Lloyd 54%- de gevraagde wijziging den toestand ter plaatse zooveel minder fraai zal maken, dat het uiterlijk van dit stadsdeel totaal zou wqrden bedorven. Zij stellen dan ook voor, afwijzend op het verzoek te be schikken. Z.h.s. wordt aldus besloten. Vastgesteld wordt vervolgens het 2e suppletoir-kohier der hondenbelasting. Leening Gasthuis, B. en W. stellen voor, door de ge meente te doen garandeeren de rente en aflossing eener door het Gasthuis aan te gaane kasgeldleening groot 15.000. De heer VISSCHER heeft met verba zing kennis genomen van dit voorstel en van de weigering van Ged. Staten, ook om hun argumenten. Ged. Staten hebben de principieele kwestie er aan verbon den, terwijl de Raad verklaarde, dat geen principieele beslissing ogenomen was. En als dat bezwaar geldt voor de 60.000, dan toch zeker ook voor de 15.000? De VOORZITTER merkt op, dat de heer Visscher zich eigelijk om inlichtin gen tot Ged. Staten moet wenden. Ver der antwoordt spr. op een vraag van den heer Visscher, dat het raads besluit, zooals het luidde, aan Ged. Sta ten is gezonden. Spr. deelt verder mede, dat, volgens onderhoud met Ged. Staten, de leening van 15.000 wel toegestaan zal worden. De heer VISSCHER zegt, dat als Ged. Staten er de principieele kwestie aan verbinden, hij aan het voorstel zijn stem zal onthouden. Het geval is daartoe te ernstig en dient van alle zijden bezien te worden. Spr. betreurt ook, dat inder tijd geen commissie van onderzoek be noemd is, en stelt voor, daartoe alsnog over te gaan. De heer v. d. WART merkt op, dat de raad en de heer Visscher niet geheel in gelicht zijn. Deze leening zal voorzien in het tekort op de rekening 1929, die door den raad is goedgekeurd. Spr. heeft ook overwogen of hij mee moet stem men, hij meent van wel, omdat het voor stel bedoelt te voorzien in kasgeld en het de zaak loopende zal houden. Voorts wijst spr. op het mandaat dat de raad hem indertijd gaf, om het gasthuis mee te besturen. 'Hij voelt zich zedelijk ver antwoord. De VOORZITTER wil den heer Vis scher gerust stellen. Binnenkort zal weer, en dan speciaal over deze kwestie, vergaderd worden. Voorts hebben B. en W. een zeer kundig persoon gevonden, die de zaak onderzoeken zal en een rap port zal uitbrengen. Dit zal 3 maanden in beslag nemen. De heer VAN DER WART wijst er op, dat 't Gasthuisbestuur niet bedoeld heeft den weg op te gaan, dien B. en W. nu aangeven.Het Gasthuisbestuur weet de oplossing wel, de drie midde len, die de Ver. v. Ned. Gen. noemt zijn het Gasthuis ook bekend. Intusschen is tegen onderzoek naar het beheer niet het minste bezwaar. De heer DE ROO voelt er niet veel voor, voor het voorstel van B. en W. te stemmen. Hij meent verder dat Ged. Staten ook niet zullen goedvinden, dat de Raad 15.000 aan het Gasthuis geeft. Hij acht wel nuttig, dat een on derzoek door een deskundig persoon plaats vindt. Wat betreft de goedkeu ring door den Raad van de rekening 1929, wil dat niet zeggen, dat de raad daarmede ook bereid is, het tekort van die rekening te dekken. Er worden nu zaken aan elkaar gekoppeld, die niet bij elkaar hooren. Wethouder GOEDBLOED heeft geen bezwaar de zaak aan te houden. Spr. gelooft, dat Ged. Staten in het bedrag van 60.000 een principieele uit spraak in zien, terwijl de 15 mille be doeld is om de verdere exploitatie mo gelijk te maken. De heer VAN DER WART verklaart dat het Gasthuisbestuur het op prijs zou stellen als de raad de 15.000 thans garandeerde. De VOORZITTER wijst er op, dat men ondersciïeid moet maken tusschen den juridischen kant van de zaak en die van beleid. Juridisch zou men b.v. uit kunnen maken, dat de gemeente niet verplicht is, het tekort te dekken, ter wijl de raad dan toch uit een oogpunt van beleid zou kunnen besluiten het te kort wel voor zijn rekening te nemen De heer VAN POELGEEST ziet er geen bezwaar in, om de zaak nog een weekje aan te houden. .De gemeente S. M. Nederland 64%64. Amst. Thee C.M. 20% A Houth, Alberts 29%29%. C Peruvian C. Pr. 4%4%. A Southern Rlw. 6%6%. C Union Pac. Rr. 6866%. C Int. Nickel Cy. 8%7%. A Koloniale Bank 56%56. A N.I. Hbk. 1000 5d—52%. C Ned. H. M. 1000 63—62. A Alg. Kunstz. U. 41%—41%—42. A v. Berkels Pat. 17%16%. C Calvé-Delft 6260%. A C. Suiker Mpij. 20%19%. A Int. Viscose 29%28. A Küchenm. I; Acc. 33. A Ned. Ford A.M. 114%—110%-109%. A Philips Gem. B. 126%—125-123. C Unilever 105%102%-101. C Anaconda Cop. 18%17%-16%. C Bethlehem St. 16%15%-15%. A A.N.I.E.M.—N.B. 189—190. C A. Gas El. Cy. 2%2. C Cities Serv. Cy. 3%3%-3%. C Midd. West Ut. A Boeton Mijnb. 14— A Kon. Petr. Mpij. 140%—139-137%. C Contin. Oil Cy, 6%6. C She'l Union O.C. 5%—5%-5%. A Holl. Amer. Lijn 33%. A K.N. Stoomb. Mij. 17%18. heeft den Raad een jaar laten wachten. Voorts zal spr. tegen stemmen, o.a. om de stem van den heer v ,d. Wart te neu traliseeren. De heer VISSCHER kan zijn stem niet aan het voorstel van B. en W. geven. De heer ECKHARDT heeft inlichtin gen aan prof. Noteboom gevraagd en doet mededeeling van het antwoord dat hij kreeg. De VOORZITTER verwondert er zich over, dat de heeren, die thans tegen de 15.000 zijn, vorige vergadering voor 60.000 waren. De heer VAN POELGEESTtoen zou den we misschien ook wel tegen 15.000 geweest zijn. De heer VAN DER DOES zegt, dat de kath. fractie nog op hetzelfde stand punt staat als vorige vergadering. Zij is weer tegen het voorstel, dringt echter op spoedige afwikkeling dezer kwestie aan. De heer ADRIAANSE merkt op, dat men met 15.000 nie^t geholpen zal zijn, waar er 60.000 schuld is. De heer CRUCQ begrijpt niet hoe er een schrijven, zooals uit de stukken blijkt zoek geraakt kan zijn. (Wethouder GOEDBLOED verwijst naar de post). Spr. meent verder dat naast den deskun dige ook een commissie nog op haar plaats zal zijn. Wethouder GOEDBLOED acht het nog te vroeg voor 'n commissie. Is men over het rapport van den deskundige niet tevreden, dan kan men nog een com missie benoemen. De heer VISSCHER heeft al eens meer een kwestie meegemaakt met rapporten van deskundigen, maar toen kon hij er heelemaal niet meer uit wijs worden. Hierna wordt een voorstel van den heer DE ROO om het voorstel van B. en W. aan te houden tot een volgende ver gadering met 11 tegen 2 st. aangenomen. (Tegen de heeren Van Melle en v. d. Wart). De heer v. d. WART spreekt zich nog uit voor een commissie, dit zal ook de debatten in' den raad bekorten. Rapport salariscommissie. B. en W. bieden den Raad opnieuw aan, het rapport der salariscommissie, met het voorstel, dit voor kennisgeving aan te nemen, (In de vorige ziting werd dit voorstel op verzoek van den heer De Roo, aangehouden). Tevens is bijgevoegd een adres van den Alg. Ned. Politie Bond, inhoudende het verzoek, om de in het rapport ge dane voorstellen tot verhooging van de loonen van het politiepersoneel, aan te nemen. De heer CRUCQ had gedacht, dat dit onderwerp pas weer bij de begrooting ter sprake zou komen, zooals de heer Visscher gevraagd heeft. Hierbij kan dan ook de salariskwestie magazijnmeester gasfabriek behandeld worden. De heer SIMONSE wil de zaak afhan delen. De VOORZITTER wil het voorstel in stemming brengen. Het heeft geen zin er over te spreken. Van de voorgestelde verhoogingen komt toch niets. Daar is geen geld voor. De heer DE ROO zegt, dat besloten is, om dit voorstel tot behandeling der begrooting aan te houden. Het voorstel wordt daarna nogmaals aangehouden. Steunregeling enz. B. en W. stellen voor de indertijd door den raad vastgestelde steunregeling zoodanig te wijzigen als door den minis ter is aangegeven. (Zie ons no. vai Maandag 28 Nov.) De heer VISSCHER acht het beter dit punt tegelijk met het volgende te behandelen. De heer v. d. DOES wil, dat B. en W, er nogmaals op aandringen bij den mi nister om dén steun vast te stellen als indertijd door den raad werd besloten. De heer CRUCQ ondersteunt dit ver zoek. Verder heeft het spr. verwondert dat de werkloozen van de fa. Dekker direct in de steunregeling opgenomen zijn. Gezien wat vorig jaar plaats vonc (de staking), waarbij bleek, dat deze menschen weinig voor organisatie ge voelen. De VOORZITTER: dit is buiten B en W. omgegaan, De heer CRUCQ: het verheugt me dit te hooren. Spr. dringt verder aan op spoedigen steun aan de rtansportar beiders. De VOORZITTER wijst er op, dat B A Ned. Scheepv. U. 58%58%-% A H. V. Amsterdam 16/166-64. f A Java Cult. Mij. 99%96 A N.I. Suiker 73%—72% A Poerworedjo S.O. 6%6% A Deli Batavia 13o134. C Deli Mij. 1000 i09—109-07 A ienembah 123%120%-23% C Chicago MJw. 22 A Amst. Rubb. C. 6058%-58 A Deli-Bat. Rubb. 26%—25 A Hessa Rubber 22%21% A Serbadjadi S.R. 18%18% Prolongatie 11 44 te. W Ut! (alListllu i.i»; Aku Uiiiiever Pa... WISSELKOERSEN. 2 Dec. 3 Dec. Londen 8.02% 7.92% Berlijn 59.16 59.16 Parijs 9 72% 9.72% Brussel 34.45 34.46 Zwitserland 47.85 47.84% Kopenhagen 42.00 41 60 New-York 2.48 2.48% en W. in deze doen wat ;n hun macht is. De heer VAN POELGEEST informeert naar de data. Er staat, dat de steun geldt tot 26 Nov. De VOORZITTER deelt mede, dat intusschen weer verlengnig verkregen is tot 31 Dec, De heer VISSCHER wil er nog zijn vreugde over uitspreken, dat Goes ein delijk dus een steunregeling heeft. Werkverschaffing enz. Naar aanleiding van een adres van den, „Plaatselijken Raad", gevormd door de besturen van den Goeschen Bestuur- dersbond en de afd. Goes der S.D.A.P., doen B. en W. den Raad mededeeling over den stand der werkverschaffing, de reeds 14 Nov. 1.1. ingevoerde brandstof- fentoeslag en hun standpunt over huur- toeslag. (Zie ons no. van 29 Nov. 1.1.) De heer VISSCHER bespreekt de jeug dige werkloozen en wijst op het moreele gevaar. Hij meent dat voor hen in Goes wel iets te bereiken is, met cursussen, b.v. veel behoeft het niet te kosten. De heer ECKHARDT meent, dat dit van een vereeniging moet uitgaan. De heer v. d. WART zegt, dat hij vorig jaar reeds deze opmerking ge maakt heeft. Hij ziet echter meer in practische oefening. De VOORZITTER merkt op, dat B. W. het punt ook reeds onder de oogen zagen, en als van part. zijde er iets voor gedaan wordt, zal de gemeente dat zeker naar mate steunen. De heer VISSCHER is tevreden te hooren, dat eenigen steun geen tegen werking zal ontmoeten. De heer CRUCQ wijst er op, dat B. en W. voorstellen de 1.toeslag te verdeelen in 50 ct. en een bon voor een mud cokes. Maar spr. wil de menschen vrij laten. Iedereen kan b.v. geen cokes stoken. Ook het voorstel van B. en W. inzake den huurtoeslag behandelt spr. Hij is voor toekenning, zooals door den minister aangegeven. Voorts is hij tegen aftrek van hetgeen in een werkloos ge zin verdiend wordt met erwtenlezen boven drie gulden. De VOORZITTER acht het toch ook van belang, dat volgens het voorstel, de cokes van de gemeente afgenomen zal worden. Voorts krijgen zij de cokes voor gereduceerden prijs. [De heer Crucq merkt»op, er ook principieel tegen te zijn). De heer VISSCHER maakt er aanmer king op, dat men twee jaar te Goes moet wonen om steun te kunnen trek ken. Zoover bekend bestaat deze be paling nergens. Ook is spr. tegen den bon voor cokes. Men moet de menschen vrij laten. Tenslotte informeert spr. nog naar de commissie van uitvoering en naar den loonnorm. De VOORZITTER zegt over het laat ste nog weinig mede te kunnen deelen. Wethouder GOEDBLOED begrijpt niet, dat men bezwaar kan hebben tegen den bon voor cokes. De heer VISSCHER: die menschen hebben al de narigheid der werkloos heid en nu gaat men ze nog verplichten bepaalde brandstof op een bepaalde plaats te koopen. De VOORZITTER merkt op, dat men het dan zoo kan stellen, dat men naar verkiezing een bon en 50 cent of 1 contant kan krijgen De heer DE ROO stelt voor, zonder meer, een bon van 1 Voor brandstof uit te reiken. Het bezwaar wordt geopperd van handeltje in bonnen. De heer VERMAIRE is voor het idee van den heer De Roo. De heer CRUCQ blijft tegen het prin cipe. Hierna wordt het voorstel van den heer Visscher 1 contant) in stemming gebracht en met 8 tegen 4 stemmen verworpen. (Vóór de heeren Visscher Crucq, Adriaanse en v. d. Does). Het voorstel van den heer De Roo wordt met 9 tegen 4 st. aangenomen (Tegen de heeren Goedbloed, Adriaan se, v. d. Wart en v. d. Does.) De heer DE ROO gevoelt, inzake de kwestie erwten lezen, ook het bezwaar, dat bij aftrek der verdiensten de prik kel om er wat bij te verdienen, wegge nomen wordt. De heer VAN DER WART stelt voor te informeeren, of de minister een wij ziging zou goedkeuren volgens voorste Goeschen Besturenbond, Dit voorstel wordt met 8 tegen 5 st. verworpen (vóór de heeren Adriaanse Obl.markt— A ierika i kl. H.V.A. ^St>r Markt Tabak Schepen Visscher, Crucq, De Roo en v. d. Wart). De heer VISSCHER informeert nog maals naar de commissie van uitvoe ring. Wethouder GOEDBLOED deelt me de, dat B. en W. aanvankelijk de uit voering aan zich hebben willen houden. Daarna wordt waarschijnlijk de bestaan de commissie ingelascht. De heer CRUCQ verzoekt nogmaals op verhooging der steunnormen aan te dringen, hetgeen toegezegd wordt. Het voorstel van B. en W. wordt ver der z. h. st. aangenomen. Aanleg sportterrein, B. en W. stellen den raad voor, over te gaan tot het aanleggen van een sport- kosten werden geraamd op 58670, w. o. 28470 arbeidsloon. Het plan zal werkverschaffen aan alle Goesche werk loozen. Er wordt een nadeelig explo'ta- t'esaldo van 1600 per jaar geraamd. Onder het oog gezien zal moeten wor den: een wijziging van de vermakelijk heidsbelasting, omdat de entreeprijzen tot 25 ct. thans vrij van belasting en de de wijze van exploitatie. De dir. van gem. werken sprak in zijn rapport van een commissie van beheer. Nadat de raad over dit voorstel ruim een half uur in besloten zitting verga derd heeft, wordt met de stem van den heer Eekhardt tegen, aangenomen. Verkoop boomen, B, en W. stellen den raad voor: over te gaan tot verkoop van 54 te rooien Olmen, waarvan 36 staande op het Roosjeshof en 18 aan den Oosthaven- dijk. Wordt z.h.s. aangenomen. Geldleening 93.000. Volgens, voorstel van B. en W. (z e ons no. van 2 Dec.) wordt besloten tot het aangaan van een geldleening groot 93.000 bij de Alg. Friesche Levens- verz. Mij. tegen 4% pCt. Hierna volgt te ongeveer kwart over vijf sluiting der vergadering. Middelburg Ingez. MedJ FLORA. Spoorweghelden. Op den titel afgaande zou men onwil lekeurig een van die vele sensationeele filmverhalen kunnen verwachten, van derailleerende of brandende Jumbo's en dergelijke angstwekkende tafereelen. Spoorweghelden bqhoort ongetwijfeld tot een van de goede, boven dit niveau staande films. Niet dat een weinig sen- sat'e en veel spanning ontbreekt, maar gelukkig niet al te „buitensporig." Wat deze film nog tot een bijzonderheid maakt, is de laatste creatie hierin van den acteur Louis Wolheim, als de be zielende leider der Spoorweg Mij. Dan geeft de leiding. Een forsche, krachtige gestalte, krachtig ook in zijn optreden, maar toch een edel mensch. Elk woord van hem kbnkt als een bevel. De regelmaat van het rollend materi aal langs de baan is een eerste vereisch- te. De stampende, puffende, rook en stoom uitbrakende machine en het ge- cadans der wielen in volstrekt rhythme- tempo moet doorgaan. Geblokkeerde treinen zijn snel uit hun isolement ver lost. Het forsche, ruwe optreden van Dan is slechts uiterlijk, dat bewijst zijn no bele daad tegenover Larry Robert Armstrong) en door beiden [beminde Mary. Larry, 'n door hem ontdekte tramp, later machinist en redder van zijn leven. De voortreffelijke vertolking van Wol heim en n:et te vergeten de sound-weer gave overheerschen in deze film. De ge luidsweergave doet het uitstekend. Alle factoren voor een duidelijk-opvallende weergave zijn dan ook aanwezig en be nut: de werkplaats b.v.! Vendetta, De bloedwraak zooals deze heeft be staan en in sommige streken misschien nog bestaat, is een dankbaar onderwerp voor een dramatisch gegeven. Echter hier geen massa gevechten, geen rijen knallende wapens en tiental len slachtoffers. Het blijft ditmaal in deze mooie Cors;caansche entourage tot een enkel welgericht schot. De gravin, een levenslustige vrouw, wier passie voor roulette en mannen verkeerd „uitdraait", die haar vrienden vlug bemint en snel vergeet als een vol gende in haar nabijheid kemt. Mannen tot anhoop leidend en haar noodlot tegemoet. ELECTRO. Zonder geld gaat 't ook. O noodgedwongen, alwijze levensles; wat zijt ge das uitgebeeld het aanschou wen en aanhooren waard Man braucht keinGeld, in deze geld'looze tijden, waar in de oude waarden zoo heel weinig meer geld-en, zooveel tot ongeld-ig is afge zakt. Niettemin: man bracht das Leben, en gezondheid, en inzicht, energie, geluk Hoe: zlet-hier: zonder veel reclame, veel tam-tam, veel voorbericht, gaat 't ook, 't: een film, die we nu eens zonder eeni- ge reserve, zonder het dunste laagje ca mouflage, zonder een woord verbloe ming mèt volle overtuiging, en het groo- ste enthousiasme van ganscher harte aanbevelen Gaat dit eens zien, en zoo 't kan, gaat 't nog eens zien. Want in deze dialoogrijkdom heeft iedere zin ook inderdaad zin, zegt ieder speler ook inderdaad wat, om er den zin van te verstaan, en te bepeinzen. Persif lage tooneel na tooneel, situatie na situ atie, van heel ons grondvestwankl'end maatschappelijk bestel. Ironie van den schouwenden beschouwer, die heeft be grepen, zonder het sarcasme der verbit tering, het navrante van den wanhoop. Daar is de failliete bankier, die zijn pri vé vei mogen veilig over Zwitsersche grenzen heeft gebracht; daar is een mis lukte olieboring en een gedupeerd ci- devant welgestelde zakenfamilie (schul den is 't eenige, wat de menschen in de zen tijd bindt, verzucht Frau Brandt, Ida Wüst Daar is de oom, dertig jaar geleden naar Amerika gegaan, thans hoop en toevlucht van berooide verwant schap. Een Amerikaansche oom is na tuurlijk millionair. Oom Hoffmann repatrieert tusschen- deks. Kapitaal: een 10 dollar stuk. Daar is de jonge wilskrachtige, gewiekste bankemployé (Heinz Rühmann), zonder vertrouwen, maar met moed, die voor ziet, wat dit 10-dollar stuk eens Kreu- geriaanschen Croesus zal vermogen, en het wordt een vermogen. Niet van geld; Neen: Man braucht kein geld. De men schen willen dat niet zien, zegt de oude bankier: ze willen 't alleen maar ruiken. Welnu, ze ruiken 't: de wereld-kleiri stad-nest-gat Groditzkirchen floreert, expanseert, boortoren schaart zich naast boortoren; jawel, er is petroleum Neen mag er niet zijn, decreteert de onderne mer: anders wordt die.te goedkoop. Alles door en met het 10 dollarstuk, half achtloos weggefooid aan den hoteljongen voor de aanvrage van een gefingeerd te lefoongesprek. Het dollarstuk van oom Hoffmann, zoo'n zwendeloos fatsoenlijk man, die zoo graag naar Chicago terug wil; 't is daar veel rustiger En ter wiens eere een buste wordt onthuld, de arme; ik ben toch een an- standiger man, „moet ik nu al bij m'n le ven een Denkmahl hebben Dit zij voldoende ten bewijze van bovenstaande. Eindelijk weer de film om inhoudswille belangrijk. Het spel: hoofd rolbezetting: Heinz Rühmann, Hans Jun- kermann, Kurt Gerron, Hans Moser, Ida Wüst. Klinkende namen, en een waarborg tevens. Regie van Carl Boese. Wat hier van te memoreeren: het kleinestadsfa- milie interieur, de dito hotelkamer (lam petkan het druiligere stationnetje, de voortijlende Amerikaansche vlag. Dat „Zonder geld gaat 't ook" mèt een aansporing hier bijzonder -ga LANDBOUW-BIOSCOOP. Tom's wraak. Na de journaals gaat dadelijk als eer ste hoofdnummer „Tom's wraak". Tom Mix vervult in deze film de titelrol en dus worden er knappe staaltjes van j paardrijden in gegeven en wordt er ook danig gevochten, waarbij duidelijk te zien is, dat het werkelijk geen „tooneel- gevechten "zijn. Aanvankelijk schijnt 't 1 onrecht Mix kom bij hij Vc beschuld recht. M der van verminde werk is valsche beurt in spannenc Het B een geh< De twee Gustav voorgroi ter uit 1 oud-ade. schen ga een gele len, woi zeer dit met zijn voorzien einde, t gaf, ver< Een k film, die denswaa opname: stroomii terskerk CINEM. Twee nieurs, is, en behalve zullen aan dei Heinz 1 ning v< dringen ingeniei schrifte moet w den dat kne Hein: dochtei Haas, c keerssl een be onderzi hij sim loren I omzicfl tenslotj gerecl zoekinl Heinz tuigenJ ter wi| familie getuigj helpt is nu maar man haar Eer geestil progrj voora te 's kozen Braad kerkv 's H ters ductil eenzd te oudd M. re beic Bj .PBc tent) Oral 4 ten| te exa Did doi su nei J.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2