RECHTZAKEN. KERKNIEUWS. FMMCIEELE BERICHTEN. (itMENGD NIEUWS. uitdrukking van den heer Jeronimus over 't meer waard worden van 't geld en is van meening, dat de uitkeering te veel is om van te sterven en te weinig om van te leven. Spr. noemt voorbeel den van 75 cent per week. Spr. meent, dat het B. A. steeds tracht te bezuini gen. Als een medicus een patiënt be handelt zonder opdracht van het B. A., betaalt het dit niet. De leden van het B. A. zijn toch de vertrouwensmannen van den raad, die hen benoemt. Het bedrag aan uitkeering stijgt ook door het toenemen van het aantal der werkloozen die uitkeering krijgen van het B. A., dat ook de begrooting reeds dreigt te overschrijden. Er zijn menschen die reeds jaren van het B. A. in het gasthuis liggen: en die thuis niet verpleegd kunnen worden. De heer HARTHOORN meent, dat ge regelde bedeelden geen hooge boeten kunnen betalen, en als de heer Mes na men kent moet hij ze aan het B. A. noe men. De heer Harthoorn vreest, dat een andere wijze van bedeeling nog meer geld zou kosten aan de gemeente. Alleen reeds door de ambtenaren, en dit alles niet ten voordeele van de be deelden. De heer MONDEEL meent, dat men juist tot bezuinigingen zal komen. De heer CORNELISSE zegt, dat de heer Mes namen moet noemen. De heer MES houdt vol niet te willen spelen voor politieagent of controleur van het B. A. Spr. stelde evenals de heer Van Andel gemeend heeft, dat er nog 16.000 noodig zal zijn en toen zeide de heer Onderdijk dat dit klets praat is. Nu is er een vraag om 18.000. Men heeft dit verzwegen bij Ged. Sta ten. De heer DE VEER: de heer Mes kletst! In April is de begrooting reeds bij Ged. Staten geweest en toen was er toch geen geld meer aangevraagd. De heer MES: het was toen reeds te voorzien. De heer HEEMSKERK zegt, niet te hebben gesproken over de toelating van patiënten tot het Gasthuis, wel over de mogelijkheid van angst voor ondervoe ding. De heer V. D. FELTZ komt terug op de rekeningen van dr. Schuurman, wordt de raad daar nader in gekend. De VOORZITTER zegt dit toe. De raad keurt de rekening goed. (De heeren Portheine en Bybau zijn ter vergadering gekomen.) 9. Goedkeuring begrooting 1933 Bur gerlijk Armbestuur. De heer v. d. FELTZ wijst op het ver schil in den post verpleging tusschen 't B. A. en de Godshuizen resp. 45.000 en 37.000. Spr. heeft bezwaar deze begrootingen vast te leggen, voor de gemeentebegroo- ting vast staat. De VOORZITTER zegt, dat men op bezwaren stuit, goedgekeurd is goedge keurd. De heer HARTHOORN zegt, dat als men er wat af wil doen er toch weer supnletoire be^rnotinpen kunnen komen. De heer ONDERDIJK meent het goed is, dat vooruit vast komt te staan wat men beslist moet uitgeven. De heer JERONIMUS kan niet aan vaarden eerst de uitgaven vast te stel len en dan de belastingen als sluitpost te beschouwen, de openbare lichamen moeten leeren ook eerst haar inkomsten vast te stellen. De heer DEN HOLLANDER meent, dat men bij de rekening ook in gebreke is gebleven punten aan te wijzen, waar op bezuinigd kan worden. De heer MES meent, dat de tijd moet komen, dat men de tering naar de ne ring moet zetten. Men weet niet of de belastingverhooging zal worden aange nomen. Mevrouw WEIJL meent men bij de gemeentebegrooting moet weten, welke uitgaven men moet doen. Dit is o.a. de verzorging van weezen, armen en zie' ken. Voor de vaststelling van die bedra' gen heeft men de colleges, die het mini mum vragen. Daarbij moet men rekening houden met het progressief karakter van de meeste der belastingen. Hier geldt het posten, die vertrouwensman nen van den raad vaststellen. Geen en kel openbaar lichaam kan eerst de in komsten vaststellen. De heer CORNELISSE meent, dat de ze posten niet te verminderen zijn. Van de uitkeeringen kan niets af en reke nen op de suppletoire begrootingen is struisvogelpolitiek. De heer BOASSON zegt, dat men fei telijk 8 en 9 samen bespreekt en voor stelt beide aan te houden. Spr. zegt dat bij de begrooting 1933 der Godshuizen op alle mogelijkheden is gerekend. De exploitatie zal ongunstiger wor den, als men beknot op de begrooting De heer HARTHOORN licht nader toe dat juist hij niet korten wil op de begroo ting van het B. A. De heer PORTHEINE begrijpt niet, dat er zoo'n oppositie is, waar men tracht een geheel overzicht van de begrooting te krijgen. Men zou dit in normale tijden niet doen, maar men vreest de gevolgen van de reeds nu vaststelling, o.a. met 't oog op de voorgestelde verhooging der straatbelasting, wat spr. zeer bedenkelijk vindt. De heer HEEMSKERK meent, dat als men later tot algemeene verlaging der uitgaven moet komen, deze posten er noch niet onder kunnen vallen. Hij blijft alleen iets verwachten van een overleg over mogelijke bezuinigng op de verpleegkosten. Men moet goed laten uitkomen, dat de post B. A. niet te verminderen is. Het is goed daarom deze begrooting nu vast te stellen. Mevr. WEIJL zegt, dat in beide col leges vertegenwoordigers van den raad zitten en vraagt aan de heeren Corne- lisse en v. d. Feltz of er nog iets afkan. De heer CORNELISSE ziet er voor het B. A. geen kans op. De heer v. d. FELTZ deelt in de Godshuizen niet alleen uit. Maar hij wil vrij blijven. De heer v. ANDEL herinnert aan de opdracht aan B, en W. om met de Gods huizen te confereeren. Spr. wijst op de hooge rekeningen van de specialisten en vraagt wat nu eigenlijk het werk is van een contro leerend geneesheer. Mevr. WEIJL zegt de opname, de be handeling en den duur van opname con troleeren. Het voorstel tot aanhouding wordt verworpen met 10 tegen 7 stemmen. De begrooting van het B. A. wordt aangenomen met 15 tegen 2 stemmen, die van de heeren Mes en Jeronimus. 10. Goedkeuring begrooting 1933 Gods huizen. De heer v, d. FELTZ komt er tegen op daarover nu ook direct te stemmen. Hij wilde er langdradig over spreken. Spr. bespreekt de brieven van Metel- lus in de „Zeeuw", hij leest die steeds met belangstelling maar heeft toch wel bezwaar als het gaat over de Godshui zen, was alles waar wat Metelius schrijft, dan zou er 'n groot tekort zijn jij 't bestuur. Niet ingewijden kunnen niet alles weten, maar het schrijven zaait kwaad tegen de godshuizen. Het be stuur kan zeggen bewaar mij voor mijn vrienden. De wijze waarop een der raadsleden doet om de godshuizen te verdedigen, is nog erger dan de bestrij ding door de tegenstanders. Spr. zegt dit niet om onaangenaam te zijn, maar om de stemming tegen de godshuizen te verklaren. Spr, heeft de benoeming in de gods huizen aangenomen om te trachten aan bezuinigingen mede te werken, en heeft nooit vergeten er namens den raad te zitten. Toen hij in het gasthuis kwam in de kinderkamer was hij overtuigd niemand tegen verbetering kon zijn. Ook andere dingen wijzen er op, dat alles sober i« gehouden tot het armoe dige toe. Spr. zou zoo gaarne willen, dat de raad eens een goed inzicht krijgt in het bestuur der godshuizen. Spr. toont aan, dat 8000 is bezuinigd op de uitgaven, maar men lijdt onder lagere ontvang sten. Een groot aantal posten vallen bui ten de beschouwingen, o.a. die voor water, gas en electriciteit, verbandmid delen, de rentezegels, enz. Er blijven dan nog f 145.000 over. Hieronder vallen de levensmiddelen hierop wordt zooveel mogelijk bezui nigd van 1300 op f 1200 voor de derde klasse-patiënten. De post huisraad is ook verlaagd, de post bewassching is iets verhoogd doordat men een betere inrichting heeft opgezocht. Men is bezig te komen tot een samenwerking ten de ze met Goes en Vlisingen, De trakte menten zijn nu geraamd 56.000, dat is een verhooging, die echter slechts een administratieve kwestie is, omdat het laboratorium direct uit de kas wordt betaald en vroeger afzonderlijk werd beheerd met de apotheek. De kwestie der verpleegsters zal uit voerig beantwoord worden in het ant woord op de gestelde vragen, Spr. heeft bij vergelijking met andere ziekenhuizen vastgesteld, dat de sala rissen hier niet hoog zijn. Een ander punt is het aandeel in de salarissen van de geneesheeren, dit is 13000. en wel 3250 aan dr. Koch, f 5000 aan dr. Brongers, 3800 aan dr. Orbaan en verder voor assistentie bij operaties van 3e klasse patiënten 600 en 750 voor vervanging bij vacantie. De Röntgenoloog krijgt verder aan deel in de ontvangsten, overwogen wordt dit te veranderen, maar dit stuit af op vele moeilijkheden. Spr. noemt het onbillijk dat de heer Orbaan steeds een veeg uit de pan krijgt. Hij is een eerlijk, rechtschapen man, die niet eigen belang op den voorgrond stelt. De exploitatie is goed en steeds wordt overwogen post voor post of er niet be zuinigd kan worden. Spr.i s overtuigd dat dit niet kan. De tekorten zijn een gevolg dat dit kan. De tekorten zijn een gevolg van 't groote oneconomische gebouw, van de toestanden en van het feit van een te veel aan ziekenhuizen in deze om geving. Spr. meent dat men in den raad, en ook niet door Metelius steeds redelijk over de Godshuizen gewaagt. Laat men dit 'toch niet meer doen. Spr. is steeds tot inlichtingen ten volle bereid. Mevrouw WEIJL zegt, dat zij blij is, voor hetgeen de heer v. d. Feltz mede deelde in het begin zijner rede, omdat zij nu terug wou komen op verwijten in vroegere vergaderingen, dat zij pleitster is voor de Godshuizen. Als men raads lid wordt kent men de verhoudingen niet en zoo ook niet de taak van de Commissie van Financiën. Spr. meent, dat de taak van de commissie is finanti- eele voorlichting te geven aan den raad. Dan vraagt zij inlichtingen en het is wel voorgekomen, dat die dan niet bevredi gend zijn. Als dit wel het geval is, dan noemt men 'n rapport niet goed. Men schijnt beslist slechte critiek te willen weten, en die zal spr. alleen geven als er aanleiding toe is, maar hier was goed keurende critiek juist noodig, omdat bij oppervlakkige beschouwing er reden tot ontevredenheid bestaat. Spr. heeft goed gevoeld, dat de heer v. d. Feitz op haar doelde, als het raads lid dat steeds voor de godshuizen op komt. Spr. vraagt of het niet begrijpe lijk is, dat zij als arts voelt voor de za ken van het gasthuis en dit tegen on juiste critiek verdedigt. Ook de heer v. d. Feltz was vroeger geprikkeld en nu bewijst de noodzakelijkheid van zijn rede dit ten volle. Spr. heeft vroeger meer over de godshuizen gesproken en neemt daarvan niets terug. Het is alles zoo voorzichtig mogelijk gesteld om geen belangen te schaden. Als de heeren de moeite genomen hadden dit nog eens na te lezen of zelf hadden onderzocht, eigen critiek achterwege hebben gelaten. Ze hebben gewacht tot de heer v. d. Feltz de onjuistheden rechtzette. De methode is wat langdradiger, maar leidt ook tot het doel: bevordering van de belangen van het gasthuis. Spr. geeft aan haar eigen methode de voorkeur. De heer DEN HOLLANDER zegt, dat het goed is opposanten-dtf een li chaam te krijgen, en dat blijkt nu weer uit het betoog van den heer v. d. Feltz. Spr. heeft ook wel eens gedacht kan het niet anders, maar hij was leek. Men heeft vroeger wel eens gezegd, dat vroegere voorzitters zich zouden schamen met zulk een tekorten bij den raad te komen; maar de heer Herman Snijders was toch de man van de re organisatie. De heer v, ANDEL zegt, dat in de toelichting staat, dat de post trakte menten weer hooger wordt geraamd en dit zit dan toch ook in het tekort. Het verlies op de kliniek wordt op f 3250 hooger geraamd. Spr. zal tegen de be grooting stemmen, hij doet niet verder mede. Spr. wijst op hetgeen zich te Goes afspeelt en wel vooral op de mogelijk heid de afdeeling ziekenverpleging op te heffen. De heer ONDERDIJK; Ze hebben daar nog een andere. De heer v. ANDEL zegt, dat het een baken in zee is, en men hier ook tot opheffing zal moeten komen. Mevr. WEIJL: En dan niet meer ziek zijn. De heer JERONIMUS heeft speciaal bezwaar tegen een vast internist. De heer BOASSON zegt dat, zoolang hij in de godshuizen zit, geen wijziging in zijn inzicht is gekomen, ook niet toen hij tevens lid van den raad werd. Hij kan niet naast de belangen der godshuizen nog belangen der ge- jneente zien, die belangen dekken el- 'Tkaar volkomen. Spr. zegt niet den naam van Metelius heeft genoemd, dit heeft het betrokken raadslid zelf gedaan, en spr. zegt nu, dat mr. Van Andel zeker de bedoeling heeft de belangen der gemeente goed voor te staan, maar als hij dingen zëgr',' die hij niet kan verantwoorden, behartigt hij de belangen der gemeente niet. Men kan alle inlichtingen krijgen en spr. doet een beroep op den heer Van Andel in het vervolg niet te schrijven zonder eerst te hebben onderzocht. Want de heer Van Andel zal toch ook willen, dat het Gast huis goed floreert. De heer v, d. FELTZ zegt, dat h: meer dan vroeger in de zaken zit, maar de heer Boasson weet wel, dat spr, niet tot de makste schapen behoort in het bestuur. De internist is niet de oor zaak. De begrooting wordt aangenomen met de stem van den heer Van Andel tegen. 11. Voorloopige vaststelling Gemeente rekening 1931. De heer JERONIMUS is er zeer door getroffen, dat financiën heeft moeten uitzoeken, dat er aan een ambtenaar extra beloond is, en dit niet aan den raad is medegedeeld. Onnoodig acht hij de Woningbeurs. De heer v. d. FELTZ zegt, dat B. en W. de bevoegdheid hebben dit toe te kennen, maar spr. komt er tegen op, dat de verhooging tot het einde der crisis is toegekend en zulks zonder kennen er in van den raad. Het geldt hier een samengestelde betrekking en men moet niets geven in den vorm van extra bij drage zonder meer voor langeren tijd, De heer ONDERDIJK zegt ook dat het salaris van den directeur der ar beidsbeurs een zeer samengestelde is, Als men de Woningbeurs opheft wordt het salaris niet minder, en de heer v. d Feltz gaf reeds toe het niet te hoog is, De functie van penningmeester van het Steuncomité heeft niets te maken met zijn betrekking als directeur der Districtsarbeidsbeurs. En'daarom heeft men hem daarvoor ook eenigermate te vergoeden, het is geen aangenaam en makkelijk werk. De heer v. d. FELTZ zegt, dat het daarom taiet gaat, maar om het feit, dat men een salaris toekent, zonder den raad te kennen. Men had het duidelij ker moeten omschrijven, dat het hier iets anders is. De heer ONDERDIJK zegt, dat het hier gaat om tijdelijk personeel, en het werk aan de Arbeidsbeurs is grooter door de aanstelling der agenten. De heer JERONIMUS maak tbezwaar tegen het verschil in onkosten der ver kiezingen voor provinciale staten en van gemeenteraad en tegen het zenden van twee afgevaardigden voor de vergade ring van de vereeniging van Nederland- sche gemeenten. Hierna stelt de raad de rekening z.h.s. vast en sluit de VOORZIT IER de mid dagvergadering. Op de kermis te Stokkum, ge meente Bergh, bij 's-Heerenberg, heeft 10 Oct, ,jl. een steekpartij plaats gehad, waarbij een ongeveer 30-jarige borstel maker, J. Litjes uit 's-Heerenberg, door een 21-jarigen smidsknecht C. P. M. C., uit Wehl, met een mes in den buik werd gestoken, waardoor hij levensgevaarlijk werd gewond. L. genas later. De smidsknecht C. stond wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letse voor de Arnhemsche rechtbank terecht. Hij bekende en verklaarde in dronken schap te hebben gehandeld. Het O. M. eischte 12 maanden ge vangenisstraf, waarvan 8 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Uitspraak over 14 dagen. Voor de rechtbank te Maastricht heeft Dinsdag terecht gestaan E. H., Duitscher, te Aken, thans gedetineerd terzake dat hij door twee meisjes 'n nachts om half 5 te Aken aan het sta tion een biljet van f 1000 heeft laten wisselen, dat hij te Hersogenrath had ontvangen en waarvan hij wist, dat het valsch was. Het O. M. eischte 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf. De bedevaartplaats Keve'aer, even over de Duitsche grens nabij Ven- lo gelegen, is dit jaar door meer dan 'n half millioen pelgrims bezocht. Dit ge tal overtreft het bezoek aan alle inter nationale bedevaartsplaatsen, zelfs dat van Lourdes. N.V. Stoomtram Maatschappij BreskensMaldeghem. Woensdagmiddag vergaderde in hotel de Nieuwe Doelen te Middelburg aan deelhouders van de Stoomtram Maat schappij BreskensMaldeghem en keur den na toelichting door commissarissen en directie het verslag, de verlies- en winstrekening over 1931 goed. In het verslag deelen commissarissen mede, dat blijkt, dat accountants aan vankelijk bezwaren in brachten, met name ten aanzien van verschillende ba- lansposten, te weten gebouwen en ter reinen, bouwrekeningen, waarborg-ka- pitalen en rentelooze voorschotten. Be treffende de beide laatste onderwerpen werd aan de bezwaren tegemoet geko men, voor wat de bouwrekeningen en het vernieuwingsfonds werden aange houden de door het gecontroleerde en vastgestelde bedragen. De crisis in den landbouw werkte zeer ongunstig op het goederenvervoer dat over 1931 een treurig beeld vertoont. Dank zij den steun der regeering in 1931, heeft de directie tot nog toe aan de moeilijkhe den het hoofd kunnen bieden. Vervoerd zijn 212.552 passagiers met 60717.23 tegen resp. 223667 en 66351.64 in 1930; gemiddeld per dag kilometer 2.678 en 2.727. Het goede renvervoer was in 1931 56.150.851 kg. met 68260.13 opbrengst, tegen 97.917.625 kg. en 133.454.79*4 in 1930 of per dagkilometer resp. 3.016 en 5.900. De exploitatie kosten bedroe gen 173.065.33 K. De winst- en verliesrekening wijst aan in debet: algemeene dienst 37163.24*4; tractie 41448.28; mouvement 21644.49, belastingen 1650.5414; werkplaats 35253.50; onderhoud gebouwen enz, 1073.25; idem lijn- en telefoon 34832.0214, renterekening 44555.62; afschrijving op meubilair 364.06. De creditzijde wijst aan: saldo 2568.8914; personenvervoer 61005.01, abonnementen 1500.60; goederenver voer 68260.13; huishuren 1012.78; buitengewone ontvangsten en postver voer 26289 9014, verjaarde dividend bewijzen 225 en reserve 'voor schuld delging 57.122.6914. De balans wijst in debet aan: gebou wen en terreinen 101.578; bouwreke- n;ng lijn BreskensMaldeghem en lijn OostburgCadzand 797.633; idem lijn BreskensGroedeSluis 2.092.721; rollend materiëel 61.040; werktuigen werkplaats 12000; magazijn 37372; kantoormeubilair 2200; waarborg ka pitaal „Nederland" 5000; idem Zee land 2336; idem België 700; idem Aardenburg 487; diverse debiteuren 2002; kasse en kassiers 3041. De credietposten zijn: aandeelenkapi taal 450.000; reserve voor aflossing schuldbewijzen 36000; idem voor schulddelging 50921; subsidiën 17635; reserve en vernieuwingsfonds 211.127; reserve koersverlies 3223; vernieu wingsfonds volgens contract met staat 219.524; rentelooze voorschotten 1 249.033; 5 pCt. schuldbewijzen 484.000; uitgelote idem 4500; ban kiers 103.557; diverse crediteuren 16932, te betalen coupons 12612; di videndrekening f 45 en hypotheek o/g 169.000. MOEILIJKE ARRESTATIE. Iu den nacht van Zondag op Maandag om streeks halféen is door een vijftal agen ten onder hevig verzet naar het potitie- oareaa aan ^en Rijs «vijkschen weg te Den Haag gebracht een 33-jarige fa brieksarbeider, wonende in den Gort molen, die zijn hospita, terwijl hij in staat van dronkenschap verkeerde, met een mes had bedreigd, haar had mis handeld en het geheele meubilair had vernield. Bij de arrestatie zijn tegen opdringende kwaadwilligen door de agenten een drietal schoten gelost, waarbij niemand werd verwond. AUTO TE WATER. Op den hoek van de Bilderdijkkade en de Jacob van Lennepkade te Amsterdam is Dinsdagavond een personenauto te wa ter gereden. Beide inzittenden konden worden gered en naar hun woning wor den gebracht, EEN OVERVAL GEFINGEERD. Din dagochtend werd de TLlver>umsche politie door een boschwachter gewaar schuwd, dat in de bosschen van jhr. de Pesters aan de Hollandsche Sloot op de grens van Hilversum en .Maar ten: dijk, een bejaarde man met een be bloed gezicht en besmeurde en geha vende I, leeren door een burger was gevonden. De man, de 52-jarige pen sionhouder H., verklaarde aan de re chercheurs, die naar de plek waar de man was gevonden waren gegaan, dat hij dien morgen door een jongen man, met een mager bleek gelaat, bewusteloos was ge lagen en daarna van 3000 gulden aan bankpapier, al mede van een zilveren horloge was beroofd. In 't bezit van den man werd een lederen tasch aanga- troffen waaruit naar zijn zeggen 5 kg' raapolie was ontvreemd en van welke tasch de s'luitlng was afgescheurd. De misdadiger zou, hem een l ig in zijn. nek hebben gegeven, waard mr hij bewusteloos op den grond viel, 't bosch zijn ingevlucht. Hel wekte al dadelijk bevreemding dat H, na be.wusteloos te zijn geslagen, pirtej- cies wist in welke richting de aanran der was gevlucht. Toen de voorbijganger,, met een jachtopziener het bosch in trad, waarin de aanvaller en beroover zou zijn gevlucht bevreemde het dei) jachtopziener, dat hel bosch volgensaem dien morgen nog niet was betreden. Ten slotte viel de man door den mand en gaf toe dezen aanval te hebben ge fingeerd en trachtte daardoor zijn schuld eischers van de deur te houden. Het horloge en de portefeuille had hij in het bosch verstopt, en zelf had hij zijn gelaat verwond en kleeding besmnurd. Hij is in arrest gesteld. 54 SCHAPEN VERDRONKEN. Door een hoog en onstuimig getij is het graspoldertje van den heer E. S. onder de gemeente Herkingen onderge- loopen. De landbouwer had de daar aanwezige schapen dien nacht niet bin nengehaald, zoodat 's morgens 54 scha pen aan hun wol aan het prikkeldra hingen en allen jammerlijk waren ver dronken; 14 schapen stonden nog op 'n verhevenheid en konden per boot wor den gered. AUTOBUS TEGEN TRAMMAST. Onder de gemeente Oegstgeest is Maandagavond een autobus van dea dienst LeidenHaarlem met groote snel heid tegen een trammast gereden. De bus werd geheel vernield. De 18 inzit tenden zijn er over het algemeen goed afgekomen; 8 passagiers werden door glasscherven licht gewond. De chauf feur en een reiziger, uit Sassenheim afkomstig, werden ernstiger gewond en moesten naar het ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. De oorzaak moet worden gezocht in een defect aan de stuurinrichting van de autobus, GEBOUWEN DOOR MIJNBOUW- SCHADE VERZAKT. De nog be trekkelijk nieuwe Kweekschool voor onderwijzeressen in het Bekkerveld te Heerlen heeft naar de „Limb. Koer. meldt ernstig door mijnschade geleden. Het schijnt, dat de Oranje-Nassaumij- nen onder de school door een laag ko len hebben afgebouwd op betrekkelijk geringe diepte, Daarbij zou men, toen men nauwelijks onder de school door was, gestooten zijn op n storting, die verdere winning van de kolen onmoge lijk maakte. Het gevolg was, dat de solide massa van den bovenbouw van de hoeken van de fundamenten ongeveer 10 centime ter afschoof, doch daarop nog gedeel telijk bleef rusten. Voorts ontstonden groote scheuren in het gebouw en viel er gips van de plafonds naar beneden. De aardschok heeft een spoedige zetting bevorderd. Het is een geluk dat het gebouw van zeer stevige constructie is anders ware het zeker ingestort. De schadepost is intusschen zeer be langrijk. Reparatie der school zal meer dere tienduizenden guldens vorderen. Ongelukken. Dinsdagavond is een auto uit de rich ting N a a r d e n, bestuurd door den heer S. de W. uit Amsterdam, op den rijksweg tusschen Naarden en de Hak- kelaarsbrug tegen 'n stilstaande vracht auto opgereden. De heer De W. liep daarbij een been- en armbreuk op en is naar de Majellastichting te Bussum gebracht. Volgens ooggetuigen had de stilstaande vrachtauto geen achterlicht.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6