Ad vertentiën Subliem in zijn eenvoud, INGEZONDEN STUKKEN. BEKENDMAKINGEN. MIDDELBURG. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Kijkt eens naar die doos! Daar kijkt een letter D uit. Een letter van Droste-chocolade. Een letter van Droste-kwaliteit Wie zoo'n letter cadeau krijgt zal Uw keuze zeer op prijs stellen. Want het is alom be kend, dat Droste-chocoladeletters bijzonder fijn zijn van smaak en bijzonder geurig van aroma. U proeft direct dat het Droste is Houdt U voor St. Nicolaas dus aan het devies: Droste - Altijd Welkom! Droste-chocoladeletters zijn aanmerkelijk in prijs 'verlaagd! De prijzen zijn: 80, 50 en 25 ets. respect, voor ca. 250, 150 en 75 gram. - 3 r h zou bestaan in het werpen van dood en verderf verspreidende bommen op het gebied van alle landen die in oorlog zijn- De rede in dat ontwapeningsdebat, wel ke den diepsten indruk heeft gemaakt, was die van Baldwin, die vaststelde, dat alle oorlogsbeperking, bij internationale afspraken vastgesteld, niets zou uithalen wanneer de oorlog zou uitbreken, De conclusie, welke men moest trekken, was, dat verdragen als het Kellogg-pact, het Verdrag van Locarno, dat van Was hington en het Covenant van den Vol kenbond even zooveel vodjes papier zouden worden, wanneer naties in strijd zich in het nauw zouden bevinden. Hier en daar is deze uitspraak Baldwin zoo ernstig kwalijk genomen, dat men het machtig beroep op het wereldgeweten, als hoedanig men de rede in haar geheel moest beschouwen, niet voldoende heeft kunnen of \yillen hooren. Het was ont stellend, het voornaamste lid van het Britsche kabinet te hooren verklaren, dat hij geen middelen kon voorstellen tegen den volgenden oorlog, welke hem klaarblijkelijk onvermijdelijk toescheen, en dat hij de verantwoordelijkheid voor het toekomstig verloop der wereldge beurtenissen op de schouders van het jongere geslacht wilde leggen. En alleen in het vreeselijk beeld van den lucht oorlog, dat hij ophing, klonk een waar schuwing hoe wellicht de ondergang der westersche beschaving kon worden ver hoed. Het was een troostelooze uiteen zetting, maar daarom juist tevens een uiteenzetting, welke een wereld, welke slechts halfbewust op den afgrond wan kelde, als met een por tot bezinning kon brengen. Wanneer Baldwin nu leest, wat H. G, Wells juist aan de wereld heeft verteld, moet hij tot het besef komen, dat af wending van de bedreiging van een lucht oorlog (zooals wij dien thans kennen of ons kunnen voorstellen) de menschheid nog niet veel zal helpen. Wells heeft ge zegd, dat het niet lang zal duren of men zal een pakje ontploffingsmiddelen of gifgas zonder verdere begeleiding de lucht in kunnen sturen om het zijn moor dend werk te laten verrichten, waar men verkiest. De voorspelling is niet zoo driest indien" men mag aannemen, dat de enorme vooruitgang, welke de laatste jaren in communicatiemiddelen is ge maakt, zich met dezelfde vaart zal blij ven voltrekken. Wells meent, dat al het gepraat over wapenbeperking tot niets leidt. Het blijft den oorlog beschouwen als uitgangspunt. Oorlog blijft de basis, waarop alle plannen berusten. Het vraag stuk moet veel moediger worden aange pakt. In die opvatting staat) Wells uiter aard niet alleen. HET DOORGAAND VERKEER IN AXEL. Het is den laaisten tijd dat de bewo ners van Axel alweer eens herinnerd worden aan het verkeer door de Ge meente, en wel, door opmetingen enz. die vanwege de Provincie geschieden langs de tramlijn. Men hoort zoo allerwege dat van zekere zijde getracht wordt de oplos sing te vinden langs de tramlijn. Nu mag het waar zijn dat voor de Z.V.T.M. daardoor tegelijkertijd een gelegenheid zou worden geschapen om de zoo hin derlijke S-bocht in haar spoorlijn te doen verflauwen, doch volgens mij moet dit buiten beschouwing worden gelaten, en moet voorop staan, veilig verkeer. Wanneer ik goed ben ingelicht be staan er nu twee plannen, en wel, een door de Kerkdreef en zoo vervolgens langs de tramlijn naar de Zeestraat, en het andere door de Noordstraat en door middel van een doorbraak ook naar de Zeestraat. Met het eerste plan wordt een zeer gevaarlijke situatie geschapen. Het grootste aantal voertuigen en auto's komt niet door de Kerkdreef, doch komt uit Westelijke richting, vanaf het wes telijk deel van Z.V1. en van de Axel- sche Sassing. Dat verkeer komt door de Weststraat, moet dan ter plaatse van den nieuwen verkeersweg rechtsomslaan, en staat daardoor bloot aan een rechtstreeksche ontmoeting met de tram. Het tweede plan is vrij van de op het eerste plan, bij nauwgezette overweging, rustende gevaren. Wel is waar hebben we te maken met een paar bochten op het eind van de Noordstraat, doch deze zijn zeer flauw en zijn vanwege het Ge meentebestuur zoodanig verbeterd, dat zij geen belemmering voor het verkeer doen ontstaan. En de weggebruikers zijn alleen ge baat bij een oplossing waarbij uitslui tend uitgegaan is van het idee, veilig verkeer. Dat zij ter wille van hun veiligheid liever den tegenwoordigen toestand bestendigd zien, dan een op lossing als in het eerstgenoemde plan. Een en ander heb ik gemeend, met het cog op de a.s. zitting van de Pro vinciale Staten, langs dezen weg onder de aandacht te moeten brengen. Een opmerker. [Van redactiewege bekort.] Vergadering van den Raad der ge meente Middelburg, op Woensdag, den 30 November 1932, des" namiddags te 2 uur, en, zoo noodig, voort te zetten des namiddags 8 uur, ter behandeling van de onderstaande zaken: 1. Notulen vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Eervol ontslag Ambtenaar Burger lijken Stand enz. 4. Benoeming van: a. 4 leden der Commissie voor de Strafverordeningen b. een Voorzitter en 2 leden der Commissie van Financiën; c. een Voorzitter en 2 leden der Commissie van Fabricage; d. drie leden der Commissie tot onderzoek van bezwaarschrif ten tegen aanslagen in de Straatbelasting en het vergun ningsrecht. 5. Benoeming vak-leeraar Natuurken nis en scheikunde aan School G. 6. Overplaatsing onderwijzer school K. 7. Wijziging verordening regelende voorwaarden aansluiting aan en levering water door Waterleiding bedrijf. 8. Goedkeuring rekening 1931 Burger lijk Armbestuur. 9. Goedkeuring begrooting 1933 Bur gerlijk Armbestuur. 10. Goedkeuring begrooting 1933 Gods huizen. 11. Voorloopige vaststelling Gemeente rekening 1931. 12. Dekking exploitatie-tekort 1931-'33 Woningcomplex Bagijnhof. 13. Verkoop gemeentegrond Meidoorn laan aan L. de Rijk. 14. Verhooging crediet Steunverleening, 15. Aanschaffing leermiddelen bijzon dere school Zuidsingel. 16. Toepassing kortingsbesluit van 27 April 1932. 17. Herziening besluit jaarwedde-kor- ting Burgemeester enz. 18. Pachtvermindering gronden Lange- vielesingel. 19. Pachtvermindering grasgewas noord westelijke Havendijk. 20. Beslissing nopens verpachting vis- scherij Vesten. 21. Drinkwatervoorziening Domburg. 22. Gaslevering aan N.V. „the Vitrite Works". 23. Crediet voor warmwatervoorziening Zuiverhuis Gasfabriek. 24. Nadere regeling erfpacht gemeente grond Noord-Bolwerk. 25. Wijziging verordening tot regeling van het Gymnasium en van de Com missie van Toezicht op de Avond school voor Nijverheidsonderwijs. 26. Beslissing op voorstel-Jeronimus no pens salarieering Gemeente-perso neel, 27. Ie suppletoir kohier 1932 Straatbe lasting. Middelburg, den 25 November 1932. De Burgemeester, P. DUMON TAK. o AANGIFTE VOOR HET BEVOLKINGS REGISTER. Burgemeester en Wethouders van Middelburg herinneren de ingeze tenen aan hun verplichting om steeds tijdig ter gemeente-secretarie'aangifte te doen voor het bevolkingsregister. Bedoelde aangifte moet worden ge daan 1. wanneer men de gemeente gaat verlaten; 2. wanneer men zich in de gemeente vestigt; 3. wanneer men binnen de gemeente van woning verandert. In het eerste geval moet een getuig schrift van woonplaatsverandering (ver- huisbiljet) worden aangevraagd ter secretarie der gemeente en meegenomen naar de gemeente, waar men zich gaat vestigen, ten einde aldaar uiterlijk binnen twee weken te worden ingeleverd. In het tweede gevol moet men over leggen een getuigschrift van woonplaats verandering (verhuisbiljet), afgegeven in de vorige woonplaats. En in het derde geval is het hoofd van een huisgezin verplicht u i t e r 1 ij k binnen twee weken aangifte te doen, wanneer in dat gezin eenige verandering plaats grijpt, ook door het opnemen of het vertrek van dienst- en werkboden. Verzuim van aangifte kan worden ge straft met hechtenis of geldboete. Middelburg, 25 November 1932. Burgemeester en Wethouders van Middelburg, P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. o DIENSTPLICHT. Uitspraken in zake vrijstelling. De Burgemeester van Middelburg brengt ter algemeene kennis, dat om trent aanvragen om vrijstelling van den dienstplicht betreffende den hieronder genoemden persoon de uitspraak is ge schied bij zijn naam vermeld. Merk, Jacobus Adrianus, Lichting 1933, voorgoed vrijgesteld met ingang van 16 Februari 1933 wegens opleiding tot een geestelijk ambt, bij uitspraak van den Minister van Defensie, d.d. 24 November 1932, Vile Afd. no. 238 V, Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den tienden dag na den dag dezer be kendmaking in beroep worden gekomen: a. door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegenwoordiger; b. door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettigen vertegenwoordiger. Middelburg, 26 November 1932. De Burgemeester, P. DUMON TAK. JÊBI 7 f. 1 is het nieuwe blikje „Zilverrips" van Verkade. Rustig en zuiver van vorm, past het in iedere omgeving en fleurt met zijn gedempten metaalgfans elke theetafel op. De inhoud, met de uiterste zorg gekozen uit de aller fijnste biscuits van Verkade, is weer een verrassing opzich zelf. PrijsII. 1 -- VERKADE i: &*i,j W - MAUVE Spaart plaatjes Voor het nieuwe album Bali.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 8