LANDBOUW. SPORT, Dl 11% KORT ZEEUWSCH NIEUWS. h 00 waarin de bekende film: „De Zuider zeewerken" vertoond werd en de koer Bax een propagandarede hield. De vergadering van den gemeen teraad van Vlissingen zal Vrijdag a.s. niet te twee uur, doch .eerst 3 uur aanvangen. De raad van '«.Heer Abtsker ke besloot een nieuw uujrwerk in den toren te doen aanbrengen. Kosten pl.m. f800. yoor het Nutsdeparlement te Ka pel le trad als spreker op de heer Van de LandeVan den Heuvel met als on derwerp Zweden. De lezing werd door lantaarnplaatjes verduidelijkt. Het bleek wel, dat Zweden een prachtig land is. De opkomst was zeer goed, Ten nadeele van zekeren v. G. te R i 11 a n d-B a t h zijn uit een in den boomgaard staand kippenhok, een groot aantal kippen ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Te Koewacht is een wagen met 20 biggen, afkomstig' uit Zeeuwsch-V'l. door de Belgische kommiezen in beslag genomen. De winkeliersvereeniging „Ons Be lang" te IJ z e n d ij k e organiseert van 26 November tot 5 December een Sin- terklaasweek. De wijken Nummer Een en Slij lc- plaat, die een uur van de kom der ge meente Hoofd plaa t liggen, zullen aan gesloten Worden aan het electrisehe net. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Geldleening Provinciaal Wegenfonds. Ged. Staten herinneren er aan, dat het Provinciaal wegenfonds niet alleen betaalt de wegenreconstructiën, welke hebben plaats gehad, maar dat het ook die verbeteringen negotieert, welke zich nog niet in dien voltooiden toe stand bevinden. M. a. w. het fonds geeft bijdragen, welke wet en verordening in uitzicht stelden en verschaft verder al le middelen, meestal van den aanvang van het werk af en bij wijze van voor schot, welke bij belanghebbenden be- bezwaarlijk zoo gereedelijk kunnen worden gevonden. Werd deze tweede wijze van steun voor wegsverbeterin- gen niet toegepast, het door de We genbelastingwet beoogde resultaat zou veel geringer zijn. Nu worden er ech ter de aanspraken op het fonds extra zwaar door, zoo zwaar, dat uit de loo- pende ontvangsten niet alle betalingen kunnen geschieden. Zulks zal nog te meer het geval worden, zoodra de van wege Rijk en Provincie beschikbare gelden niet meer toereikend zijn voor de uitkeeringen per wegenlijst. Tot nu toe verstrekte de Provincie de noodige gelden uit hare kasmidde len. Was dit in de mate waarin dit is geschied, mogelijk tengevolge van bij zondere omstandigheden, voor het ver volg zal hierop niet altijd kunnen wor den gerekend. Opdat het fonds daardoor niet wordt belemmerd in het^ doen van uitkeerin gen en het het verleenen van voorschot ten voor wegsverbeteringen, is het noodzakelijk, dat geleend wordt. Voor de eerst komende jaren zal kunnen worden volstaan met een bedrag van f 1.000.000. Ged. Staten vragen het aan hen over te laten tot een of meerdere leeningen over te gaan, zoodra en naar mate de behoefte daaraan zich doet ge voelen, zulks evenwel met inachtne ming van het genoemde maximum. De rente, berekend tegen parikoers, zal niet hooger mogen zijn dan 5 H> pet. en de aflossing hoogstens 25 jaar. Weg MiddelburgAbeele, Het gemeentebestuur van Middel burg heeft Ged. Staten gevraagd naar de voorwaarden, waarop de Provincie het beheer en onderhoud van het weg- vak van de brug in den Vlissingschen Singel te Middelburg tot de tramhalte te Abeele, van die gemeente wenscht over te nemen. Na mededeeling dier voorwaarden heeft de gemeenteraad tot overdracht van het onderhoud be sloten, Het bedoelde wegvak is in 1929 verbeterd overeenkomstig het Provin ciaal wegenplan, zoodat het in aanmer king komt voor overneming in beheer en onderhoud door de Provincie. De aanleg van 'n voetpad, welke thans voor rekening der gemeente met subsidiee- ring uit het Provinciaal wegenfonds in uitvoering is en- voor of spoedig na 1 Jan. 1933, den datum der overneming zal zijn voltooid, staat volgens Ged. Staten aan die overneming niet in den weg. Volgens het rapport van den hoofd ingenieur van den provincialen water staat, zal Middelburg voor het onder houd f 784.80 in de provinciale kas moeten storten, voor het eerst in 1933, welke stortingen echter kunnen wor den afgekocht voor f 17.440 in eens. Ged. Staten stellen voor in dezen geest te besluiten. Verbindingsweg West-Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij voorloopige koopacte van 22 Oct. 1930 werd ten behoeve van den voort- gezetten verbindingsweg, West-Oost Z. Vlaanderen van J. Hullaert Jr. te IJzendijke aangekocht het erfpachts- recht over 12 a., 85 c.a. grond met schadevergoeding enz. voor f 3500 en op 11 Juli 1931 is 90 pet. daarvan be taald. Tijdens de uitvoering der werken kwam men mondeling overeen, dat Hullaert genoegen zou nemen met één in plaats van met twee uitwegen van zijn land, en met den bouw van een betonnen muur langs zijn mestvaal, schuur en bergplaats en de verbreeding van zijn terrein met 5 meter. Hullaert weigert echter thans, de bedoelde wij zigingen in de oorspronkelijke overeen komst te erkennen en na te leven. Hierdoor is het werk ter plaatse ge staakt moeten worden en nu zal in rechte nader moeten vast komen te staan, dat Hullaert gehouden is tot het verleenen van de vereischte medewer king en hebben Ged. Staten hem alsnog bij deurwaardersexploit gesommeerd tot de juridische levering mede te werken. Mocht evenwel ook dip laatste mid del zonder resultaat blijken, dan zal bereiking van het beoogde doel ten slotte slechts langs processueelen weg mogelijk zij. Ged. Staten vragen daar om de noodige machtiging voor een eventueel optreden in een rechtsgeding ter dezer zake. Laagspanningsnet te Cadzand. Ged. Staten stellen voor aan de N.V. PZEM. een crediet te verleenen van f 12.600 voor de overneming van het laagspanningsnet der gemeente Cad zand, CONSUMENT EN LANDBOUW. Onze landbouwmedewerker schrijft ons: We willen nog eens aanhalen datgene waarmede „een consument" is begon nen: „Gaarne geef ik toe, dat de financieele toestand van den landbouw, de veeteelt de tuinderij, kortom van allen, die van de opbrengst van den bodem moeten leven, allerterurigst is". Dat uitgangs punt hebben we overgenomen en daarop doen zien, hoe talrijk in ons land de groep is, die direct en indirect van de bodemopbreïigst moet bestaan op grond waarvan we meenen, dat een staatsbe lang van hooge orde wordt gediend, als aan die velen hulp zal worden geboden. We hebben dat betoogd met temeer klem, omdat het landbouwbedrijf, in te genstelling met de industrieele bedrij ven, niet „eenvoudig gesloten" kan wor den, „als de loopende rekening met een deficit sluit." In zijn repliek geeft „een consument" ons nog een ander klem mend argument in de hand: „van bei den één, of de loonen en diensten moe ten zich aanpassen aan de waarde van de goederen, öf de goederenwaarde moet zich aanpassen aan die van loo nen en diensten." Als derhalve bij de plotselinge prijdaling der landbouw-pro- ducten het heele leven zich direct daar bij zou hebben aangepast, dan zou de landbouw niet in een zeer bijzondere uitzonderingspositie zijn gekomen; in 'n zeer bijzondere uitzon- derngspositie, omdat voor de acute prijsdaling het loon- en prijspeil in den landbouw reeds veel te laag was in verhouding met dat van anderen ar beid Nu is het verschil ontoelaat baar geworden; „een consument" weet evengoed als wij, dat er geen sprake van is, dat het leven zich heeft aange past aan de waarde der goederen ook, dat er in afzienbaren tijd geen uitzicht is, dat dit alsnog zal gebeuren. Er rest dan slechts het andere middel, n.l. de goederenwaarde te brengen op een peil, dat past bij de gangbare loonen en dien sten. Doet men dit niet, dan gaat de landbouw, de bodemproducent, onher roepelijk ten gronde, wat voor ons land wil zeggen, dat ongeveer de helft der bevolking tot pauperisme zal verval len. Kan onze tijd „van sociale recht vaardigheid" zoo iets verdragen, toe zien, dat duizenden, die altijd hebben gewerkt en altijd hun best hebben ge daan om in een zelfstandige positie te leven, ten gronde gaan? Dan zou de nadere helft der bevol king moeten „steunen", wat een onmo gelijkheid is, zoodat we hier staan, we kunnen niet anders zeggen, voor het al- of-niet-zijn van den Nederlandschen Staat. Dat er nog zoovelen zijn, die dat, vaak te goeder trouw, maar ook willens en wetens, niet inzien, is treurig voor de werkers in den landbouw, maar ook voor hen zelf, omdat zij tenslotte toch ook in den val zullen worden meege sleept. Door deze overtuiging geleid streven we inderdaad in de richting van „zelfvoorziening." Nu het vrije ruilver keer verbroken is en met den dag steeds meer verbroken wordt, waardoor ieder land, ook Nederland, zooveel mogelijk op zichzelf is aangewezen, is dat toch de eenige conclusie, die men uit het we reldgebeuren trekken kan? We komen wat dat betreft in steeds beter gezel schap! We noemden reeds den heer Jan Schilthuis, den Rotterdamschen vrijhandelaar pur sang, maar ook in de „magistrale redevoering van oud-minis ter Colijn bij de behandeling van de Of andersom?? Red. Staatsbegrooting", is zoo'n toon te be- j luisteren. Het lijkt ons zoo logisch als wat, dat de Nederlandsche gemeenschap zich in dezen ontzettend moeilijken tijd beschouwt als één groot gezin, waarin de gezamenlijke opbrengst zoo recht- j vaardig mogelijk onder alle leden zal worden verdeeld. Dat daarbij allen de tering naar de nering zullen moeten zetten, „dat we ons op een ander peil moeten instellen", staat ook voor ons vast, doch dan allen en niet slechts een deel van ons volk, en dat kan worden bereikt, als de prijzen onzer landbouw producten 'worden gebracht in over eenstemming met de productiekosten. De consument betaalt dan voor het pro duct den prijs dien het onder Neder- onder Nederlandsche voorwaarden kost. In dien productie-prijs kan een behoor lijk loon voor den arbeider worden wor den verdisconteerd. Voor sommige pro ducten bestaan groote practische be zwaren om ze onder de regeeringsbe- moeiing te trekken, doch dit zouden we willen goedmaken door een grooteren toeslag op andere, waarbij die bezwaren niet bestaan. Dat dan ook toezicht zal moeten komen op den uitzaai ontken-k nen we niet, doch de buitengewone tijdsomstandigheden dwingen ons daar toe. Richtlijn moet zijn, zooveel moge lijk produceeren voor eigen, binnen- landsche behoeften. Voorts erkennen we, dat bij de uitvoering van dergelijke wetten groote voorzichtigheid moet wor den betracht, vooral stipte eerlijkheid, is hierbij eisch. Wat een a.r.-Kamerlid dezer dagen zei bij het behandelen der steunregeling voor den tuinbouw, n.l., dat het bevriend zijn met den regeerings- commissaris geen voorsprong mag ge ven, spreekt boekdeelen. We vinden 't best, dat de vinger op de wonde plek ken wordt gelegd, als men meent, dat dit in het algemeen belang noodzakelijk is, doch „een consument" verge niet, dat wij nu daarop ingaan, wij kennen de details van de uitvoering der verschil lende crisiswetten niet grondig genoeg daarvoor. Hoogstens zouden we nog even kunnen discussieeren, of het gangbare systeem, waarbij de consument direct met den verhoogden prijs van het pro duct wordt belast, het meest juiste is. Er zijn er, die steun aan den landbouw willen geven rechtstreeks uit de staats kas, waarbij de noodige gelden zouden moeten worden gevonden door een ex tra-crisisbelasting. Het lijkt ons, dat de zulken in de verste verte niet begrijpen over welke bedragen het hier gaat. An deren willen invoerrechten heffen op alle ingevoerde landbouwproducten om uit de opbrengst hiervan den noodzake lijken export te steunen. We behoeven uit deze stelsels geen keuze te doen, alle beoogen hetzelfde, een loonenden prijs voor onze bodemproducten. Dat is en blijft hoofdzaak en om dit te be reiken moet men de richting uit van „zelfvoorziening". We hopen, dat de landbouworganisaties zich spoedig op dat standpunt zullen plaatsen en eens gezind daarvoor een krachtige actie zullen voeren. Grif geven we toe, dat dit een geweldig probleem is, doch naar onze overtuiging geeft dit de grootste kans om het hoofd boven water te hou den, omdat we de internationa- 1 e middelen daartoe niet in de hand hebben. Vandaar, dat we graag willen een ministerie, dat zich uitsluitend dit groote doel voor oogen stelt, daarbij ge steund door een Kamer-meerderheid, die op hetzelfde standpunt staat. Het zijn de Boerenbonden, die daartoe po gingen aanwenden. Naschrift van de Redactie. Het is nu geboden, dunkt ons, de ge- dachtenwisseling te sluiten, aangezien beide ter zake kundigen en belangstel lenden voldoende gelegenheid hebben gehad, hun inzichten te ontwikkelen. Eenerzijds is het volkomen verklaar baar, dat uit de óók aan alle kanten zwaar getroffen wordende kringen van hen, die niet tot den landbouw en niet tot de loonarbeiders behooren, verzet rijst tegen den steun aan den landbouw. Hieruit verklaarbaar; dat men daar al géén hevig verzet meer uit tegen de dik werf volstrekt onverantwoordelijke loonpolitiek der vakvereenigingsleiders, wijl men de vruchteloosheid van zulk theoretisch verzet al lang heeft ingezien, en voor een beleering slechts op de harde werkelijkheidslessen hoop mag bouwen, maar dat men bij de nieiw op komende en in zijn wezen theoretisch- economisch al evenmin verdedigbare steun aan den landbouw nog wèl hoopt door verzet en betoog iets te bereiken. Dat sommige stedelingen daarbij zoover gaan, dat zij de boerenbonden als dwingelanden met de arbeidersorgani saties op één lijn gaan stellen, zeggende: de boer is er achter gekomen dat de ar beider door aaneensluiting en hard schreeuwen meer heeft gekregen en weten te behouden, dan hem economisch gesproken rechtens toekomt, en nu zul- fyn wij dat kunstje óók eens trachten toe te passen, wel, dat is een standpunt dat wij in z'n eenzijdigheid niet tot het onze zouden willen maken. Het is ten deele geboren uit de belangentegenstel ling tusschen stedeling en plattelander, die elkaar maar zelden goed begrepen hebben, helaas, anderdeels echter i spruit het voort uit het niet te j miskennen, feit, dat ook vele stedelin gen ontzaglijke verliezen hadden te boe- ken (en dat heusch niet louter en alleen door speculatieve beleggingen), dat er onder de middelsoort en kleine rente niers en renteniertjes véél armoede wordt gelèden, dat de inkomens der grootere bezitters enorm zijn vermin derd door de crisis, en dat deze dan met elkander nog moeten betalen ook voor den steun aan den landbouw, steun, die naar de gefundeerde overtuiging van vele stedelingen niet a 11 ij d zoo brood- noodig is en ook niet a 11 ij d komt in de zakken waar hij behoort. Andererzijds is ook het, laten we zeggen, idieëele standpunt yan den boerenstand, zooals onze landbouwme dewerker dat schetst en verdedigt, aan vaardbaar. Al moge in economicis de leer der physiokraten, die nu zelfs hier en daar weer den kop opsteekt, volko men overwonnen zijn: dat de boeren stand voor een belangrijk deel de fun damenten van ons gezonde leven als Nederlandsche staat vormt, is buiten kijf. Materieel hebben wij heel veel aan den boerenstand te danken, op ander terrein niet minder; krachtige figuren, staatslieden en mannen van wetenschap zijn er aan ontsproten en zelfs in vol strekt idieëelen zin vindt men in den boerenstand een aantal eigenschappen van geest en gemoed belichaamd, die voor de stabiliteit en de ontwikkeling van ons volksbestaan geheel en al on misbaar zijn. Zoolang men dus in de beschouwen de sfeer blijft, lijkt het ons wel mogelijk door overleg en uitwisseling van ge dachten tot overeenstetmming, althans tot een grootsten gemeenen deeler van inzicht te geraken. Wanneer het echter aankomt op de verwezenlijking in de practijk van maat regelen, die hieruit moeten voortvloeien dan komen de inzichten zooals zij door „een consument" en onzen land bouwmedewerker ontwikkeld zijn ver moedelijk wéér scherp tegenover elkaar te staan. Wij kunnen dan slechts de hoop uitspreken, dat ook uit dezen „choc des opinions".... de voor Nederland als ge heel gezien beste 'maatregelen steecfcs zullen voortvloeien. Het ligt in de bedoeling van den heer Kruithof, onder wiens leiding het zweefvliegkamp te E g m o n d aan Zee zoo goed is geslaagd, vermoedelijk van 20 December af wederom een zweef vliegkamp te houden. Voetbal. Zondag had op „Houtrust" te Kortgene de derde ronde plaats van het zestal uitgeschreven seriewed strijden, en wel tusschen C. V. V. van Kolijnsplaat en Blauw-Wit van Wissen- kerke. Eindstand 43 voor Kolijnsplaat. Met de rust was de stand 02 voor C.V.V. Deze wedstrijd had een zeer op windend karakter. Het was meer rugby dan voetballen, verschillende spelers moesten zich van het veld begeven, om dat ze niet verder in staat waren den wedstrijd tot het einde mee te spelen, zulks uit eigen veiligheid- Het veld was door de dikke mistlucht zeer glad en modderig. Ook werd er nog een voor wedstrijd gespeeld tusschen D.V.V. II van Kortgene en C. V. V. II van Kolijns plaat. Uitslag 1—4 voor Kolijnsplaat. Met de rust 03. Goes—Mevo II 01. De fraaie kans, die Goes tot heden op de eerste plaats had, is met deze ne derlaag beduidend minder geworden of wel geheel verkeken. En dit is temeer te betreuren, omdat deze wedstrijd al leen verloren is door gebrek aan een goeden voorhoedespeller, een doorzetter, een schutter, Want Goes was vrijwel den geheelen wedstrijd in de meerder heid, speelde tientallen minuten ach tereen uitsluitend op de helft der gas ten, doch het beslissende schot bleef steeds uit. Zelfs een strafschop, die mo gelijk een keerpunt was geweest, werd gemist. Intusschen kan dit geen excuus voor de nederlaag zijn, want met een dergelijk overwicht moet een voorhoede meer dan één doelpunt kunnen maken. En heel wat erger, dan het missen van dezen strafschop, vonden wij het ab sent zijn van den Goeschen midden voor te critiseeren. Goes zou dit jaar alle krachten inspannen om eindelijk eens in hoogere af deeling te komen; de kans er voor scheen ook gunstig; het be stuur zond deze week de spelers nog eens een extra schrijven om hen op hun plicht te wijzen, hun geestdrift aan te wakkeren, maar niettemin, ontbreekt den Zondag daarop de speler, die «dezen strijd waarschijnlijk een heel anderen keer had gegeven, terwijl de reden van het absent zijn, naar wij vernamen, niet van dien aard is, dat het afwezig zijn verantwoord is te achten. Het begin van den, strijd kenmerkte zich dadelijk door eenige meerderheid van Goes, doch de achterhoede der gas ten stond pal en had ook geen al te moeilijke taak, daar de Goesche voor- waartsen, in den regel onzuiver plaat sten en anderzijds onzuiver geschoten werd. Geleidelijk komen de gasten er even wel beter in en ondernemen dan eenige aanvallen die de volle waakzaamheid der Goesche verdedigers eischen. Kee per en backs hebben er echter goed zicht op en weten steeds op tijd in te grijpen. Eenmaal, juist nadat de Mevo- rechtsbuiten een goede kans verloopen heeft, schept Krijger zich ook een mooie doelpositie, zijn schot gaat evenwel naast. En dadelijk daarop weet de Wevo- keeper ternauwernood, met den voet, zijn doel schoon te houden. De meeste aanvallen van Goes stranden evenwel op de zich goed opstellende Mevo-backs en meer en meer blijkt, dat het gemis van v. d. Klooster zich danig doet ge voelen. Dadelijk nadat een door Goes geno men corner eenige moeilijke oogenbiik- ken voor het Mevo-doe! geschapen heeft, ondernemen de gasten een snellen uit val, waarbii de linksbuiten niet onfor tuinlijk in goede positie komt en zuiver inschiet (01). Goes pakt nu nog iets feller aan en we zien een hard en welgericht schot van Krijger per geluk door den rechts back der gasten keeren, terwijl even later tegen den doelverdediger aange schoten wordt. Met een sprekend over wicht van Goes breekt rust aan. Na rust wordt de strijd op dezelfde wijze voortgezet. Goes steeds vinnig aanvallend, de gasten minutenlang geheel insluitend, doch zonder het net te kun nen vinden. Eenige doelpogingen, we denken b.v. aan den mooien kopbal van Goedbloed uit een afgemeten voorzet van Krijger, hadden daarbij beter lot verdiend. Als er ongeveer een kwar tier gespeeld is, krijgt Goes een straf schop te nemen, doch Daniëlse schiet hard over. Goes is eenige malen al zeer onfor tuinlijk, als de keeper twee-, drie maal den bal mist, en deze dan nog nog door één der andere Mevo-spelers gekeerd kan worden. Krijger, op den linkervleu gel, valt telkens op door zijn snel op brengen en fraai voorzetten. Ook zijn clubgenoot op den rechtervleugel trekt de aandacht, helaas echter door de on verschilligheid, die zijn spel in deze pe riode kenmerkt. Tweemaal achtereen wordt daardoor een corner door hem achter geplaatst, waarbij hij eenmaal trapte toen de bal nog niet eens stil lag. En. nu kon uit elke zuivere trap een doelpunt komen, maar een corner is 'n extra kans, die ook met zorg dient be nut te worden. Zoo bleef het sukkelen in de voor hoede, waarbij nog kwam, dat Elsacker het veld uitgestuurd werd. Eenige om wisselingen van spelers gaf ook al geen beter resultaat en dus kwam het einde met l_0 voor Mevo II, dat hiermede heel wat meer kreeg dan het, gezien de krachtsverhouding, verdiende. Dosko IIZeelandia 00. Wederom hebben de Zeelandianen een punt in Bergen op Zoom achterge laten. Hoe zij dezen middag ook speel den niets mocht gelukken. Zelfs zijn zij op het allerlaatste moment nog aan een nederlaag ontsnapt doordat keeper Seij- bel op zeer soliede wijze een penalty wist te houden. Over het verslag zullen we kort zijn. Als precies 2 uur beide elftallen zich opstellen blijkt dat Dosko haar nog niet gewonnen wil geven en zonder te doel punten breekt de rust aan. De tweede helft is een copie van de eerste, steeds trekken de groen-zwar- ten ten aanval maar doelpunten blijven uit. Insider. DuitschlandNederland. De Keuzecommissie van den K.N.V.B. heeft het volgende elftal samengesteld voor den wedstrijd DuitschlandNe derland, welke op 4 December a.s. te Düsseldorf wordt gespeeld: doel: Van der Meulen (H.F.C.), (te vens aanvoerder). Achter: Weber (A.D.O.), Van Run (P.S.V.) Midden: B. J. Paauwe (Feijenoord), Anderiessen (Ajax), Van Heel (Feijen- oord). Voor: Nagels (Enschedé), Adam (H, V.V.), v. d. Broek (P.S.V.), Bonsema (Velocitas-Groningen)van Nellen (D. H.C.). Reserves: Van Male (Feijenoord), Hor sten (Vitesse), Pelikaan (Longa), v. d. Tuyn (Hermes D.V.S.) Jenny Kastein verbetert wereldrecord. Op de Zaterdagavond verzwommen Amsterdamsche kampioenschappen, verbeterde mej. J. Kasttein (H.D.Z.) het wereldrecord, alsmede het Europeesch en Nederlandsch record op den 500 meter schoolslag. Zij zwom den afstand uit in den tijd van 8 min. 12 sec., waarmede zij het wereldrecord van mej. E, Jacobson, Denemarken, met 11 4/5 seconde ver beterde. Tevens werd nog verbeterd het Ne derlandsch record 100 M. schoolslag voor heeren met 1/5 seconde door A. van Kalken (D.J.K.). Zijn tijd was 1 min. 20 3/5 sec. Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond. Zaterdagmiddag werd te Amsterdam de 51e jaarvergadering van den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond gehouden waarin werd medegedeeld dat de Koningin een groote gouden medaille had geschonken voor de in Davos te houden jubileum- wedstrijden van de Ned. IJsclub Davos. Besloten werd het kampioenschap Nederland toe te kennen aan Heeren veen, het kampioenschap van Gronin gen aan Veendam, het kampioenschap van Friesland aan de Kon. Vereeniging De IJsclub Leeuwarden, van Overijsel rl h b) dl m nic ni€ delJ huil hoei denl der,| Inl den versl mist jslagf die en initid van klee| het vel dat een re versil mees] goedl bemil hoog| dien door bied wiend schatl Nuf aan ringed dood veld kwar tantsj het Ridde den 1 wien: een i brach en sc tav I

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6