HANDEL EN NIJVERHEID. GEMENGD NIEUWS. DUITENLAND. AFLOOP VERK00PINGEN. DEVOLKING. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D KORT ZEEUWSGH NIEUWS. BELGISCHE BRIEF. Gecompliceerde aanrijding. GROEDE. Dinsdagmorgen had op den Rijksweg tusschen Breskens en Schoon- dijke, onder de gemeente Groede, juist tegenover de Schoondijkschestraat een ernstige aanrijding plaats. Terplaatse re den eenige wagens met bieten, komende uit de richting Schoondijke. Van de te genovergestelde zijde, uit de richting Breskens, kwam over het rijwielpad ge reden P. L. v, d. B. wonende te Groede, terwijl eveneens uit de richting Bres kens een groote vrachtauto kwam gere den van du B. uit Breskens en bestuurd door v. d, V. Op het moment dat de zware vrachtauto de bietenwagens pas seerde, kwam plotseling de 52-jarige jP. L. v. d. B., die van het voor hem aan de linkerzijde van den weg liggende rij wielpad de Schoondijkschestraat in wilde rijden, van achter de bietenwagens met het gevolg,, dat een aanrijding tus schen den wielrijder en de vrachtauto onvermijdelijk was. Oogenblikkelijk werd door den chauffeur gestopt om den aan- geredene de noodige hulp te verleenen. Doordat de chauffeur echter zijn auto te dicht langs de tramlijn zette, werd deze eenige oogenblikken later, terwijl hij zelf nog bezig was den zwaar ge- wondene te helpen, door een uit de richting Schoondijke komenden bieten tram zoodanig aangereden, dat de auto zwaar gehavend aan den kant van den weg terecht kwam, met het gevolg, dat een telefoonpaal afknapte, alsook alle zich daaraan bevindende draaden, Nadat dr. Kater uit Schoondijke de eerste geneeskundige hulp had ver leend, is van den B. met een zware her senschudding overgebracht naar het zie kenhuis te Öostburg. De toestand van v. d, B. is zorgwekkend. Nader wordt gemeld, dat de heer v. d. B., aan de bekomen verwondingen is overleden. CADZAND. Gisterenmorgen had bij het bedienen eener dorschmachine C. V. alhier het ongeluk met zijn hand be klemd te raken, zoodanig, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen; het bleek dat een vinger van de rech terhand op twee plaatsen was gebro ken. Het aantal aangegegevm gevallen van besmettelijke ziekten bedroeg in de provincie Zeeland in de week van 6 tot en met 12 November te Kruiningen 2, te Tho'l'en 2 en te Zoutelandlq 7 geval len van roodvonk, te Iersekte 1 geval van Febris Typhoïdea. i In 46 gemeenen. met meer dan 20.000 zielen kwamen o.a. de volgende stierftegevallen voor aan bronchitis 5, Sbronchopneumonie 21, 'lobaire pneu monie 4, pneumonie zonder meer 13, totaal 43 influenza 1. Tot ambtenaar ter secretarie te K o e w a ch t is benoemd de heer E, Vermandei aldaar. Koopt toch in den vreemde niet Wat eigen land u net zoo biedtl (Van onzen correspondent). De. „regeering van generaals". Een polemiek over haar ont staan. Het herstelprogramma van den heer Renkin. Een referendum zonder onderwerp. Afwijzing van een liberaal- socialistisch cartel. Onaan tastbaarheid van den frank, Brussel, 12 November 1932. De 40-daagsche campagne is in Bel gië ontketend. Veertig dagen slechts scheidden de ontbinding van Kamer en Senaat van de nieuwe verkiezingen. En de politici hebben de handen vol. De tot standkoming van de nieuwe regeering is onafscheidbaar verbonden met de ver kiezingscampagne, voor een juiste be oordeeling van den toestand. Waarom is de regeeringsploeg verwisseld zonder dat aan de katholiek-liberale coalitie iets is gewijzigd. Uit ambitie van verdrongen politici, uit clericalisme, uit een zekere achterdocht ten opzichte van de plan nen van den aan het bewind zijnden ka tholieken leider Renkin. Het is voor niemand een geheim dat de liberale leider Devèze sedert lang enkele liberale mi nisters een voetje lichten wilde om hen, de korporaals, door generaals te vervan gen. De Belgische liberale partij heeft nooit een voorbeeld gegeven van tucht en het zijn hoofdzakelijk persoonlijke in vloeden en persoonlijke programma's die er een rol spelen. De heer Devèze, die een schitterend advocaat is en een van de grootste zakenkabinetten heeft te Brussel, heeft zelf een portefeuille, die hij reeds had aanvaard, afgestaan aan den Vlaamschgezinden liberaal M, Lip pens, een hoogstaand man en ervaren bewindvoerder en organisator. In poli tieke kringen en onder journalisten wer den geruchten verspreid tegen ex-pre- Opdracht aan Werkspoor. Naar de „Gld." verneemt, zal de bouw van het bovengedeelte van de Waal brug te Nijmegen niet worden aanbe steed, maar zal het werk worden opge dragen aan Werkspoor, te Amsterdam, welke spoedig een begin zal maken met de vervaardiging van de onderdeelen der brug. De aanbesteding van de brug- pijlers en den opbouw van de landhoof- den, welk werk op 1.300.000 begroot is, zal tegen het einde dezer maand te Den Haag plaats hebben. DOODELIJK ONGELUK. Gisteren heeft bij het Poortgebouw te Rotter dam een ongeluk met doodelijken af loop plaats gehad. De 39-jarige onderwijzeres J. C. D. van den Boezemsingel is daar aangere den door den autobus van de lijn A, die uti de richting van Katendrecht kwam. De chauffeur, C. B., trachtte om de aan rijding te voorkomen, zijn stuur nog om te gooien. Mej. D. werd echter gegre pen en met het hoofd tegen de straat geslingerd. Zij werd bijna op slag ge dood. De politie heeft de autobus in beslag genomen en den chauffeur aan een ver hoor onderworpen. Branden. Dinsdagavond werd brand ontdekt in de confectiefabriek van de firma Roos aan de Hertogstraat te Arn hem. De brand is ontstaan op de bontafdee- ling, die op de bovenverdieping is ge vestigd. De geheele étage werd een prooi der vlammen. De lager gelegen verdiepingen hadden veel waterschade bekomen. Oorzaak vermoedelijk kort sluiting. DE SMOKKELHANDEL. Aan de Belgische grens nabij Hunsel werden door de rijksambtenaren 150 K.G. suiker en 6 doozen margarine, alsmede drie rij wielen, waarmee deze smokkelwaar ver voerd werd, in beslag genomen. SCHOT OP EEN RIJTUIG. Dins dagavond is te S t. Maarte n-V 1 o t- b r u g een schot gelost door iemand die zich eenigszins verdekt had opge steld, in het struikgewas langs den Ruygenweg. Het schot werd gelost op den winkelier A. de B., die in zijn rij tuig passeerde. De kogel doorboorde de pet van den winkelier en veroorzaakte een schaafwonde aan het hoofd. De po litie stelt een onderzoek in. GOED AFGELOOPEN. De tram, welke te ongeveer half een van Leeuw arden te Drachten moet aankomen, kwam tusschen de halten Opeinde en Nijtap in botsing met een stoomwals, welke ter plaatse wordt gebruikt voor het verbeteren van den weg. Tengevolge van den dikken mist had de machinist de wals te laat ontdekt. Wel remde hij uit alle macht, doch een botsing was niet meer te voorkomen. De wals werd in tweeën gereden. Door den schok ontspoorden de loco- mier Renkin, bewerende dat deze geen programma had voor het financieel her stel, dat hij leefde „a la petite semaine", zooals een communiqué van de liberale partijleiding heeft beweerd, en hoopte met een milliard nieuwe belastingen de lente te bereiken, den normalen datum der verkiezingen, waarop het zakenleven zou hervat zijn, enz. Kortom, men ver klaarde dat de politiek van den heer Renkin het land regelrecht naar den af grond voerde. De juistheid van deze be weringen is moeilijk te onderzoeken, en de heer Renkin heeft zelf reeds voldoende medegedeeld om te twijfelen aan de vol ledige gegrondheid van de critiek. Hoe dan ook men heeft zich hoofdzakelijk van den heer Renkin en enkele andere mi nisters willen ontdoen een quaestie van personen om zoodoende de han- 'dèn beter vrij te hebben. Men ontkomt niet aan den indruk dat sommige invloe den aan het werk zijn geweest om den heer Renkin buiten de regeering te wer ken. Zijn houding is nochtans meer die van den staatsman die niet te.rugschrikt voor zijn verantwoordelijkheid. De fi nanciën van het land waren in slechten toestand? Welnu, hij zou ze in orde brengen, zelfs door onpopulaire maatre gelen. Dit noemde hij regeeren. Als par lementair wou hij een plan indienen bij de Kamer en deze zelf haar verantwoor delijkheid doen opnemen. Dit plan was gereed. De liberale ministers hadden er kennis van. Zij hadden in den minister raad geen bezwaren aangevoerd. De loo- nen van het staatspersoneel en de pen sioenen zouden niet verminderd worden. De begrooting was zoo opgevat, dat de gewone dienst zou sluiten met een boni van 112 millioen. In hun geheel werden de uitgaven verminderd met 10 pCt. Nieuwe leeningen zouden slechts wor den aangegaan voor de amortisatie der openbare schuld. De nieuwe belastingen zouden slechts de erfenisrechten be treffen, verbruiksartikelen van geen allereerste noodzakelijkheid, een lichte motief en Lwee personen wagens. Geen der inzittende passagiers werd gewond Het verkeer ondervond groote stagna tie. De passagiers werden per bus naar Opeinde vervoerd en vandaar konden zij met een andere tram de reis voort zetten. Ongelukken. Te Druinen bij Waalwijk is gis teren de motorrijder de B. uit Tilburg met op zijn duo den heer K. uit Waal wijk, tegen de auto van dr. Van S. ge reden. De heer De B. werd levensge vaarlijk gewond opgenomen. De heer K. bekwam een lichte hersenschudding en een ernstige beenbreuk. De slachtoffers werden per auto naar het ziekenhuis te 's Hertogenbosch overgebracht. Dinsdagavond reed de heer Prum- mel uit Veendam met zijn auto ten gevolge van den dikken mist bij de Witte Wijk te Smilde in de Drentsche Hoofdvaart. De heer Pr. wist zich zelf te redden. De auto werd ernstig bescha digd en door een kraanwagen op het droge gebracht. BELGIE, Treinregeling Esschen—Antwerpen. De Maatschappij der Belgische spoor wegen heeft besloten voor het traject EsschenAntwerpen des morgens, des middags en des avonds lichte sneltrei nen te laten loopen. Deze zulen stoppen aan alle stations der lijn, alle halten en zelfs aan alle straten, die naar een eenigszoins bevolkte wijk loopen. Dit in verband met de groote concurrentie die de Belgische spoorwegen op dit tra ject ondervinden van de autobussen. De haven van Zeebrugge, De cor respondent van de N. R. Crt. te Brus sel meldt dat het actiecomité voor de haven van Zeebrugge aan minister-pre sident de Broqueville een brief heeft ge zonden waarbij om de onmiddellijke uitvoering van baggerwerken wordt verzocht. De toestand in de buitenha ven is thans van dien aard, dat sche pen met een diepgang van 26 voet en zelfs minder deze haven niet meer kun nen aandoen. De te Zeebrugge en om streken gevestigde bedrijven beweren tengevolge daarvan veel schade te lij den. FRANKRIJK. Clemenceau's nagedachtenis, Dins dag 24 Nov. zal de regeering en de ge meente Parijs de nagedachtenis van Cle- menceau huldigen met een ceremonie bij zijn aan de Avenue des Champs Ely- sées geplaatste en nimmer officieel ont hulde standbeeld. AFRIKA. Amy Johnson terecht. Amy John son is gisternacht om half één te Gao aangekomen en dus veilig de Sahara gepasseerd. Zij is dadelijk doorgegaan naar Duala (Kameroen). BALKANLANDEN. Storm. Een hevige storm heeft op de Zwarte Zee gewoed. Vele booten, die reeds teruggekeerd moesten zijn, zijn nog niet binnen. Roosevelt. Voor het eerst sedert vijf dagen heeft Roosevelt pers-verte genwoordigers ontvangen. Hij lag nog te bed, doch was van een lichten aanval verhooging van de autobelasting, met een verhooging van het zegelrecht, van enkele tol- en accijnsrechten, en o.m. ook nog een extra belasting op de als abnormaal beschouwde winsten van de importeurs die invoervergunningen had den bekomen. Ook de bedrijfs- en de indicaire belasting zou verhoogd wor den. In totaal moesten deze nieuwe be lastingen 1 milliard 130 millioen frank opbrengen, waarin de belasting op de verbruiksartikelen slechts voorkwam voor een derde. Aldus de heer Renkin. Hij voegde er bij, dat de liberalen den moed niet hebben gehad om in de moei lijke omstandigheden de regeeringsver- antwoordelijkheid te dragen en liever zonder deze verantwoordelijkheid voor de kiezers te komen. En, zoo verklaart hij verder, als de liberalen in hun verkiezingsmanifesten beweren dat er geen uitgaven dienen verminderd en ook geen nieuwe belas tingen moeten worden geïnd, dan is dit zuiver electoralisme. Want hoe zal men het ontbrekende aanvullen? Dit is alles is geschiedenis, zal men aanvoeren. Inderdaad, maar een ge schiedenis, die heel spoedig werkelijk heid zou kunnen worden. De man in de straat vraagt zich af of de toestand dan waarlijk zoo slecht is en of het onmo gelijk zal zijn de drie milliard te vin den, door bezuiniging en nieuwe belas tingen, die noodig zijn voor het begro tingsevenwicht. De heer Hymans heeft den heer Ren kin geantwoord, dat hij het ontwerp niet bevredigend had geacht, onvoldoen de, niet definitief. Het bezuinigde o.m. door 400 millioen werkloozensteun over te schrijven van de gewone op de bui tengewone begrooting en wat de nieu we belastingen betreft twijfelde hij aan hun opbrengst. Hij heeft de ontbinding geëischt, omdat het herstelwerk belang rijk is, krachtig moet worden aangepakt en onafhankelijk, wat onmogelijk is bij naderende verkiezingen, in vollen par- van Influenza thans herstellende. Pijn had hij niet meer, doch hoewel hij zich vrij goed voelt, is hij nog wat slap. Over vraagstukken van nationale politiek en over zijn a.s. ontmoeting met president Hoover wilde hij zich niet uitlaten. VER. STATEN. Al „nat." In uitgestrekte gebieden der Vereenigde Staten kan reeds ge zegd worden dat de drooglegging haar tijd gehad heeft. Alcoholische dranken worden openlijk gebruikt, zonder dat op eenigerlei wijze door de autoriteiten wordt ingegrepen. De gouverneur van Californië heeft reeds bekend gemaakt, dat hij een 1000- tal personen, die in de gevangenis zit ten wegens overtreding der prohibitie- wetten, op vrij voeten zal stellen. - In tal van andere stalen heeft het ge recht honderd zaken laten vallen, die behandeld moesten worden wegens over treding op dit gebied. In de groote hotels in New York worden „bars" ingericht en kelders in orde gebracht in afwachting van de blij de gebeurtenis. Groote brouwerijen, die de lange dro ge periode zonder al te veel schade aan de inrichting overleefd hebben, door zich te werpen op de fabrikatie van al coholvrij bier, worden weer op orde ge bracht, om aan haar oude bestemming te voldoen. Notaris J. L. v. d'. Harst te Mid delburg heeft gister te Vee re in het openbaar verkocht: een huis en erf met tuin, staande, en liggende aan de Warwijksdie .straat te Veere A '101, kad. bekend gem. Veere sectie ,A nos. 446 en 658, samen groot 2 aren 95 k.a. Ivooper W. L. Baart, te Middelburg voor f 710. Notaris J. L. van der Harst heeft publiek verkocht een huis en erf staan de en liggende te Seroosker k'e op het dorp, gemerkt A 237 kadastraal al daar bekend, sectie E 658 groot 1 are 75 centiare, voor de som van 1230 aan de heer Jan Wattel Janszoon, landar beider, wonende te Serooskerke. Gedurende de eerste helft van de maand November zijn in de gemeente MIDDELBURG de navolgende personen Ingekomen: K. M. van Houte, adj.-commies pos terijen van Roterdam, Kr. Weele K 107; T, de Nood, dienstbode, van St. Lau rens, Dam N 15; P. J. van Dort van 's- Gravenhage, Lange Delft H 10;' A. M. Lenz, dienstbode, van Vlissingen, Sta tionsstraat P 43; A. Bravenboer, van Koudekerke, Seisweg R 132b; J, Ste- ketee, van Amsterdam, Pluimstraat E 168; J. P. Davidse, schoenmaker, van Wemeldinge, Oud Arn. pad T 92; W. Roest, van Gorinchem, Houtkaai H 109; K. L. F. Freutel, opticien, van Nijme gen, Kousteensche dijk P 47; K. Cyvat, dienstbode, van Serooskerke, L. Noord straat L 114; A. A. J. Verhagen, waterb. opzichter van Goes, St. Jorisstraat L tijstrijd, tijdens een korten zittijd van 't parlement, door een regeering welke wellicht nog slechts enkele maanden heeft te leven. De Kamer zou het regee- ringsprogramma overigens hebben ver worpen en dan zou de ontbinding toch gevolgd zijn, echter met veel grootere verwarring. En zoo is dan de „regeering der gene raals" tot stand gekomen, met aan het hoofd graaf de Broqueville, met zeven ministers van staat, waaronder weer vier gewezen eerste ministers. Men heeft duidelijk gezegd dat de samenstelling is gekozen om het buitenland vertrou wen in te boezemen en om het binnen land te imponeeren. En hierbij heeft men willen doen gelooven, dat de regee ring slechts de verkiezingen zou hebben voor te bereiden. Dat is onzin. Een re geering van generaals zal nog ander werk vinden en wanneer de verkiezin gen geen volstrekte meerderheid be zorgen aan de socialisten, zal zij onge twijfeld ook worden gehandhaafd, om te gen de bijeenroeping van het parlement vermoedelijk omstreeks 20 December, een definitief herstelplan voor de be grooting uit te werken. En dan de verkiezingen van 27 No vember. De liberalen hebben verklaard de ontbinding te willen om de kiezers gelegenheid te laten uitspraak te doen. Waarover? Dat weet nu juist geen een kiezer. Men schermt aan alle zijden met den financieelen nood, met bezuiniging en nieuwe belastingen en niemand ver telt den kiezer, waarover hij nu eigen lijk heeft te beslissen, tenzij over de ge wone partijleuzen. Alleen aan socialis tische zijde worden de groote lijnen aan gegeven van de wijze waarop zij, even tueel, den toestand zouden redden. Er wordt gevraagd vertrouwen te schen ken zonder aan te geven waarvoor het vertrouwen zal worden gebruikt. Meer en meer moet men aannemen, dat de entbindingsmanoeuvre hoofdzakelijk 122d; K. J. de Nooijer, meubelmaker, van N. en St. Joosland, Westhavendijk V 113; E. van den Houten, dienstbode, van Zierikzee, Korte Geere K 359; M. Herreman, dienstbode, van Vlissingen, St. Pieterstraat A 83; L. Sturm, dienst bode, van Meliskerke, Seisweg R 130; L. Grimelikhuijzen, kellner, van Utrecht Lange Delft I 33; N. Wattel, dienstbode, van Serooskerke, Dam G 53; Wed. D. de Visser, van N. en St. Joosland, Seis weg R 161; T. Jacobsen, dienstbode, van Koudekerke, Dam N 16; A, de Munck, kellner, van Apeldoorn, Zuster straat I 225; A. W. de Bruijne, van Vlis singen, Lange Singelstraat N 192; J. Boone, winkeljuffr,, van Voorburg, Kr. Weele K 100; A. J. S. Dieleman, van Axel, Veersche weg S 255; C. Post, monteur, van Vlissingen, Bogardstraat D 35; J. J. Nooijens, typograaf, Goes, Rozendwarsstraat W 250; P. J. Snoep, fabrieksarb., van Arnemuiden, Veersche singel S 20; E, M. Wissel, Rotterdam- sche kaai O 238; van Vlissingen; T, Kors, winkelier, van Amsterdam, Lan ge Giststraat F 175; J. B, Heijdens, schilder, Vlissingen, Jacob Catsstraat W C. J. Venema, koopman, K. Noord straat L 73 naar Aagtekerke 88; T. v, d. Voorde, z.b. Veersche singel S 21, naar Arnemuiden 'A 39; S. de Pagter, ka ntoorhouder P, T. T„ Veersche weg S 254j naar Wemeldinge B 110; C. J. Kingmans, Nieuwe Kerkstraat B 105, naar Voorburg Weverstraat 2; S. de Ridder, dienstbode, Stationsstraat P 43, naar Vlissingen Bellamypark; S. Mclse, van Park van Nieuwenhove S 156", naar Vlissingen Joost de Moorstraat 27; M. J. F. Schlamilch, verpleegster, van Noordplein M 292 naar 's-Gravetihage Stationsweg 45; C. Conrad, dienstbode, Dam G 45 naar Vlissingen Boul. Evert- sen 56; M. R. A. Verlinde, matroos, Bastion N 59 naar Vlissingen wacht schip; J, S. Zandee, Lange Delft H 22 naar N. O.-Indië; T, Drevers, bedrijfs leider, Lange Delft I 33 naar 's-Graven- hage Anna v. Burenstraat 3; M. M. Sturm, Langeviele K 220 naar Rijsber- gen villa „Bamberg"; M. Lous, timmer man, Penninghoeksingel L 72 naar Vlis singen KI. Kerkstraat 7; C. Pouwelse, Gravenstraat I 239 naar Hilversum Hor tensiastraat 19; A. Caljouw, winkelier, Volderijlaagte M 84 naar O. en W.-Sou- burg Gr. Abeele 225; W. Verheule, Veersche singel S 42a naar Tiel Groote Brumsche Grintweg 190; J. Kroon, Houtkaai H 116-117 naar 's-Gravenhage Torenstraat 12; G. A. Westerbeek, Dam G 31-32 naar 's-Gravenhage, Da- guerrestraat 137; P. de Looff, Oud Arn. pad T 140 naar Grijpskerke Seisweg; J. Griep, Heerengracht M 33 naar Alk maar Emmastraat 95; P. de Wéerd Nieuwdorp, Lazarijstraat O 84a naar Oostkapelle A 213; J. B. Leenhouts, Veersche weg T 251 naar Rotterdam Coolsche straat 59a. KOUDEKERKE, Van 1 tot en met 15 Nov. 1932, Ingekomen:. J. Bliek met gezin, D 33 uit Nieuw en St. Joosland, Vertrokken: J. M. M. den Baars, D 23 naar Krab- bendijke; J. J, Jakobsen, C 59 naar Ritthem; Mej. A. Louwerse, E 231 naar Midelburg; Mej. A. Bravenboer, D 180 naar Middelburg; L. Bosselaar met ge zin, B 306 naar Vlissingen. ten doel gehad heeft na de gemeente raadsverkiezingen, die gunstig voor de liberalen zijn uitgevallen, te ontkomen aan de verantwoordelijkheid voor on populaire maatregelen, die door de op positie zouden worden geëxploiteerd. Voor twee feiten kunnen wij reeds aandacht vragen. Van katholieke zijde is herhaaldelijk liet spookbeeld opgeroe pen van het antLclerikaal liberaal>so<- cia'lislisch kartel. Het beteekent wal in België, dat liberalen en socialisten zou den samen gaan, als men bedenkt, jdat de regeering zoo nieL uitsluitend in ka tholieke handen is geweest, dan toch steeds over een overwegende katholieke meerderheid beschikte. De katholieken steunden zicli op sommige feiten, die echter wel weinig practische waarde zullen hebben. Zoowel de heer Devèze als de heer Hymans aan liberale zijde hebben te verstaan gegeven, dat het met de socialisten niet tot een anti-cljerjH kaal nartel komen zal. De lieer Hymans verklaart er zich categorisch legen.,tan- dter van. En beide partijen geven toe dat zij er naar streven de socialisten builen de regeering tc houden. Een tweede feit is de onaantastbaar heid van den frank. Katholieken en li beralen verklaren plechtig dat er geen sprake kan zijn van deflatie of inflatie eïok de socialisten hebben op de des betreffende vraag geantwoord, met een verklaring dat de arbeiders met hun coöperatieven syndicaten, mutualiteiten, spaarkassen, loonen het grootste be lang hebben bij de handhaving van de frankstabilisatie en dat zij dit in. hun programma s schrijven. "Dit geelt aanl'ei* ding tot financieel verI rouwen versterkt door de enorme göuddekking van den frank. Over de verhouding der par tijen onderling in den verkiezingsstrijd preken wij in een volgenden brief. m im i m

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6