HIER IS DE SINGER! BURGERLIJKE STAND. BUITENLAND. N.V. H. ENGLEBERT'S AUTOMOBIELHANDEL 0 rondom dubbelwerkende, hy draulische schokbrekers 0 onversplinterbare voorruit Hij is aangekomen, de Singer, de beste, de meest volledige, economische wagen, die Engeland maakt. Vervaardigd door de fabriek, die zich meer dan een kwart eeuw heeft gespecialiseerd in de fabricage van economische wagens. Het resultaat-de Singer 1933 -tart dan ook alle concurrentie. Hiernaast vindt U de specificatie, oordeel zelf. Maar bekijkt U zelf de Singer eens en rijdt U er eens mede. Werkelijk, iets dergelijks is nog niet op de Nederlandsche markt geweest. In elke plaats van eenig belang hebben wij een Singer-agent aangesteld. Onze 35-jarige reputatie op automobielgebied waarborgt U een uitsteken de service. Wij kunnen U dan ook over het geheele land onmiddellijk bedienen. Denkt U over de aanschaffing van een wagen, vraag ons dan eens om toezending van een catalogus. Er ligt er reeds een voor U gereed, 'n briefkaartje of telefoontje en hij gaat dadelijk op de post. Fa. D. ADRIAANSE, Ganzepoortstraat 14 Goes. a— •water en tornt niet aan de vrachtprijzen. U Mijnheer de Redacteur dankend voor de door U verleende plaatsruimte, teeken ik met Hoogachting Ook een Schipperszoon, W. Vermeulen Jr. Goes. Bevallen: M. A. Janssen, geb. Kleijn, z. C. A. Flipse, geb. van der Weele, d. Koudekerke. Van 1 tot en met 15 Nov. 1932. Bevallen: A* Roelse, geb. Franse, d. E. Kluijfhout geb. de Witte d. C. van der Kuijl geb. Dourlein z. Ondertrouwd: H. Meliefste jm. oud 33 j. en W. M. Maas jd. oud 24 j. Getrouwd: J. Petiet, jm. oud 27 j. en A. Bravenboer, jd. oud 26 j. Overleden: A. Harpe oud 73 j. man van S. Franse M. Wielemaker oud 89 j. weduwe van P. Cevaal J. Schrier jm. oud 79 j. P. C. van der Staal oud 64 j. man van A. M. P. Verduijn P. de Witte oud 56 j. vrouw van A. de Lan ge S. Schout oud 69 j. weduwnaar van N. Haaij. Wissenkerke. Overleden: Cornelis Willem Scherp, 66 jaar, echtgen. van Cornelia van der Weijde. Geboren: 6. Nov.: Tona Cornelia d, v, Daniël van Luijk en Cornelia de Koning. WANNEER KOMT DE RIJKSDAG BIJEEN? Naar verluidt heeft president Goe- ring het voornemen den Rijksdag veel eer bij een te roepen dan het kabinet Von Papen lief zal zijn en waarschijnlijk zelfs nog in den loop van de volgende week. Twintig November is het officieele resultaat van de verkiezingen bekend en zijn de namen van de gekozenen vast gesteld. Daarna heeft de president van den ouden Rijksdag de mogelijkheid het parlement onmiddellijk bijeen te roepen Het Wolff-bureau daarentegen meldt, dat de Rijksdag niet vóór 6 December a.s,, den uitersten grondwettelijken ter mijn, zal worden bijeengeroepen. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat er alsnog een wijziging komt in het eind resultaat der jonge Rijksdagverkiezin gen, welk resultaat a.s. Zaterdag defini tief zal worden vastgesteld. De Centrum partij zou recht hebben op nog een zetel indien zij 398 stemmen meer had be haald en het is mogelijk, dat dit kleine aantal stemmen bij zorgvuldige bereke' ning alsnog aan haar kan worden toe gewezen. In dat geval zou de nieuwe Rijksdag 584 zetels tellen. Voor de parlementaire ontwikkeling in Duitschland is buitengewoon interes sant het feit, dat de bekende sociaal-de mocratische vroegere Rijksdagpresident Loebe te Weenen een rede heeft gehou den, waarin hij zich onomwonden heeft verklaard voor een eenheidsfront van sociaal-democraten en communisten te gen de reactie en tegen de nationaal-so- sialisten. BELGIë. Verkiezingspropaganda. Men meldt ons ui't Aardenburg: Een origineele propagandavoering voor de verkiezingen in België kan men in O. Vlaanderen zien, waar de heer Jozef de Lille, de hoofd opsteller van het week blad 't Getrouwe Maldegem rond trekt in een „Vredesboot" zooals hij 't noemt. Een tractor met aanhangwagen, totaal pl.m. 16 m lang, is gebouwd in den vorm van een schip. Op 't voorschip spreekt de heer De L, voor de microfoon, terwijl in de kajuit een complete versterkerin stallatie met luidsprekers is ingebouwd, waarbij een motor met dynamo de be noodigde stroom voor plaat en gloeidraad opwekt. Het schip voert de Leeuwen vlag, en trekt het. Vlaamsche land al spre kende en musiceerende rond. De heer De Lille, die bij de laatste ge meenteraadsverkiezingen als leider eener nieuwe partij 7 van de 13 raads- zetels veroverde, en dus met Januari a.s. burgemeester van Maldegem zal worden is een fel strijder voor Vlaanderens ge^ lijkgerechtigdheid en tegen het militairis me. In zijn blad wordt steeds, op typisch Vlaamsche wijze, tegen den oorlog en den militairen dienst te velde getrokken, waarbij niemand en niets ontzien wordt. Restauratie St. Romboutstoren. Naar de correspondent te Brussel van de N. Rott. Crt. meldt, is bij een bezoek door ambtenaren van den dienst der Openbare Werken van de stad Meche- len, aan den machtigen Sint-Rombouts- toren, aldaar, gebracht, de vaststelling gedaan dat restauratie dringend noodig is. De stoere toren, die, als bekend, het door Jef Denijn zoo meesterlijk bespeel de ;carilIon bevat, (werd, in Augustus en September 1914, door de Duitsche artillerie beschoten en aan den Zuid kant fel beschadigd. Na den oorlog werd hij zonder veel zorg gerestaureerd met het gevolg, dat thans groote brokken metselwerk naar beneden dreigen te storten. Sommige dezer brokken vormen een 'steenmassa van veertig kubieke meter. Waarschijnlijk zal nu spoedig cvl. ab- 0 een ruime, comfortabels en smaakvolle carrosserie voor 4 personen £4 portieren en 3 ramen aan de zijkanten 0 openschuifbaar dak 0 Perm-Mesh versnellingsbak met 4 versnellingen, waarvan 2e en 3e geruischloos 0 zwevend gemonteerde 4 kopklepmotor 9-25 P.K. soluut trillingvrij (Singer patent) 0 Lockheed hydraulische remmen, inwendig uitzettend 0 benzineverbruik 1 L. op 13 K.M. 0 olieverbruik 1 L. op 900 K.M. 0alle nuttige accessoires, zooals klokje, electrische benzinemeter en ruitenwisscher, bagagerek, compleet stel gereedschappen, van bestuurdersplaats af ver stelbaar achtergordijntje, etc. 0 Dim- en dip-lichtinstallatie, van het stuurwiel af regelbaar 0veeren in rubber opgehangen (behoeven geen smering) 0 Solex-Self-Starting carburateur 0 verstelbare voorzittingen 0 LINKSCH STUUR 0 wielbasis 2.34 Meter 0 benzinetank achter gemonteerd 0 laag gebouwd chassis, waar door vaste ligging Ü^en de prijsslechts F 1675.- Er zijn Singer-modellen (4 en 6 cyli nders) in prijzen toff 4100.- en keurige,gesloten bestel wagens vanaf, f 1450.- OPGERICHT 1898 DEN HAAG: Bezuidenhéut 71 - Theresiastraat 145, Filialen: AMSTERDAM, Weteringschans 130; MIDDELBURG Korte Delft AGENTE VOOR ZUiD-BEVELAND tot een nieuwe restauratie worden over gegaan teneinde een mogelijke ramp te voorkomen. SPANJE. Sprinkhanenplaag. De Canarische eilanden worden door een sprinkhanen plaag geteisterd. Aan de te velde staan de gewassen is groote schade toege bracht. De overheid neemt krachtige maatre gelen om de plaag te bestrijden. GRIEKENLAND. De Grieksche Kamer heeft na hef tige debatten een motie van vertrouwen in de nieuwe Grieksche regeering Tsal- daris aangenomen. Een nieuwe regee- ringscrisis wordt hierdoor vermeden. HONDURAS. Revolutie. Volgens een bericht uit Honduras is aldaar een revolutie uitge broken. Langs de Noordkust worden he vige gevechten geleverd. JAPAN. De overeenkomst tusschen verte genwoordigers van fie Mantsjoerijsche regeering en Japansche Banken inzake, het aangaan van een leening van 30 millioen Yen door den staat Mantsjoe- kwo, is officieel onderteekend. CHINA. Tsjang Kal Tsjek van functie onthe ven. De Kantonregeering heeft de Centrale Chineesche regeering te Nan king den eisch gesteld dat maarschalk Tsjang Kai Tsjek van zijn functie als bevelhebber der Chineesche troepen zal worden ontheven. Zij is meer dan onte vreden en eischt dat Tsjang Kai Tsjek geheel uit het Chineesche Kabinet zal verdwijnen. De Centrale Chineesche regeering heeft geweigerd aan dezen eisch te vol doen.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 7