BEURS- EN WISSELKOERSEN. SPORT. ONDERWIJS. BEURSTHERMOMETER. GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. KERKNIEUWS. AFLOOP VERK00PH6EN. DE TWEE WEDSTRIJDEN. AMSTERDAM, 14 November. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 2e 32 1000.5 10iy4— 10iy8. Ned. 17 1000.4^ 1013/8—loiy8. Ned. 31 1000.4 1 00%—101. Ned. 32 10Ó0.5 101%—101%. Certificaten-3 8383 Cert. N.W.S.-2% 69%—69%. O. Indië 22 1000-6 100%—100%. O. Indië 23 100-6 70% O. Indië 16 1000-5 98%—98%. O. Indië 26 1000-4 94%—94%. Duitschl. 100-7 55%—55%. Duitschl. 30 1000-5 50%— 50%. Engl. W.L. 50-200-5 68% Engl. F.L. 50-200-4 74—74%. Zeeuws. Hyp. 100ys100y2. i Zeeuws. Hyp. B-4% 9898. A Amsterd. Bank 105%103%. C Rott. Bankver. 71%—71. r A Twentsche Bank 90- De heer H. J. van den Ouden, die met 15 Dec. a.s. moet aftreden als secretaris der Gezondheidscommissie te Ter Neuzen, heeft bericht gezonden dat hij voor een herbenoeming niet meer in aanmerking wenscht te komen. In den ouderdom van ruim 62 jaar is te Hulst overleden de heer A. Pop- pe, in leven deurwaarder en meer dan dan 20 jaren lid van den gemeenteraad. De overledene behoorde op politiek ge bied 'tot de Vrijzinnig-Democratische partij en was hoofd der linksche fractie jn den gemeenteraad. Op de tramlijn Wal'soorden Hulst is nabij Terhole de automo bilist C. S. met zijn auto tegen de trein gereden. De auto werd zwaar bescha digd, doch er waren geen persoonlijke ongelukken. De beëediging ëii installatie van den heer F. Dhooge a'ls burgemeester van Philippine zal plaats hebben op 15 Nov. a.s. De muziekvereenigingen te T e r- neuzen, San Gent St. Jan steen en Hulst besloten toe te tre den als lid van den Bond van Mdzialv maatschappijen in het Vierde District. Ten nadeele van den landbouwer v. iW. te Westdorp e, werden dezer da gen uit een op diens erf staand hok, een 25-tal kippen benevens een kalkoen ontvreemd. De politie stelt 'n onderzoek in. Te IJ z e n d ij k e bestaan plannen om te komen tot de oprichting van een mandolineclub. Tot secretaris van den Bond van Muziekvereenigingen in West ZeeuwscK- .Vlaanderen is benoemd de heer J. P- Cijsouw te Oostburg. Voetbal. MiddelburgLonga 32. De talrijke toeschouwers, die gisteren in den Nadorst aanwezig waren, hebben genoten van een zeer aantrekkehjken en in vlot tempo gespeelden wedstrijd, waarin eerst in de laatste minuten, toen in de Longa-achterhoede hands werd gemaakt, Middelburg zich de overwin ning zag toebedeeld.. Dit was wel jam mer voor de Longa-ploeg, die toch in alle opzichten, qua techniek, beter speel de dan Middelburg. Wij geven echter di rect toe, dat de groen-witten hun te kortkoming hierin ruimschoots vergoed den door het enthousiasme, dat zij aan den dag legden. Daarbij mag eveneens niet onvermeld gelaten worden, dat de gasten op gemakkelijke wijze aan het eerste doelpunt zijn gekomen. Al met al was 't 'n spannende wedstrijd van begin tot het einde. De doelverdedigers, als mede hun backs, hebben kranig werk geleverd. Verscheidene lastige proble men hebben zij tot oplossing weten te brengen. Beide ploegen waren volledig en de leiding berustte in handen van den heer v. d. Dungen, die, behoudens enkele fouten, correct leidde. Bij Middelburg bezette Vogel de spilplaats, Remijn stond rechtshalf, terwijl F. Leijnse als rechts binnen fungeerde. Dezelfde opstelling dus van de vorige week. O.i leek een en ander in deze opstelling thans wel een verbetering, alhoewel van de linksbin nen te weinig kracht uitgaat. Precies om half drie wordt begonnen. In de eerste oogenblikken zijn de gas ten het meest aanvallend. Keurig sa menspelend trekken zij ten aanval. Leijnse en Geelhoed zijn echter op hun post en grijpen resoluut in. Toch komen i gasten weer op het Middelburg doel afstormen en als Leijnse op Vijgenboom terugspeelt, doch zij elkaar verkeerd begrijpen is het Van Berkel, die Longa de leiding bezorgt. 01. Geruimen tijd gaat het spel in vlug tempo op en neer en beider achterhoede wordt in vrijwel ge lijke mate op de proef gesteld. In deze periode is het weer Vogel, die met flinke trappen naar de vleugels het spel goed openhoudt. Bij een aanval der gasten zien* we v. Houtum uit een voorset juist overkop- pen. Circa 10 minuten na den aanvang komt de bal na eenig gewir-war bij Vogel, die van tamelijken afstand met 'n prachtig schot den gelijkmaker for ceert 1-1. 't Spel blijft zich snel verplaat- A Pref. Jurgens A 99%99% A De Schelde N.B. 38%—40% A Ver. Papf. v. Gelder 5556 C Am. Car Foundry 9%10% C Am. Smelt Ref. 17%—17% C Farbenind. I.G. 74%73%. C U. States St. C. 40—39%. C C. Publ. Serv. 1%3%. C North Am. Cy. 31%32%, A Born. Sum. H.M. 137%137, A Ned. Wol Mij, 5555, A Singkep Tin M. 8887%, A J. C. Japan Ln. 35%- A Rotterd, Lloyd 60%62, A S. M, Nederland 6970%. A Amst. Thee C.M. 29%—30%. A Houth. Alberts 31%31%. C Peruvian C. Pr, 6%6%. A Southern Rlw. 9% C Union Pac. Rr. 7575%. C Int. Nickel Cy. 9%9%. sen. Aan weerszijden ontstaan hache lijke momenten voor het doel. Eens krijgt de linksbinnen der gasten den bal in vrije positie toegespeeld, men vreesde reeds het ergste, doch de doelverdedi- ger van Middelburg houdt het schot op keurige wijze, hiermee een zeker doel punt voorkomend. Direct daarop vliegt een schot van den Longa rechtsbinnen via de lat over. Aan den anderen kant heeft de achterhoede het niet minder hard te verantwoorden, doch ook hier weten de gasten de hardnekkige aanval len der Middelburgers te trotseeren. Zoo blijft het spel tot aan de rust, vliegensvlug op en neergaan, zonder dat er evenwel gedoelpunt wordt. Aanvankelijk wordt in de tweede helft niet met dat tempo gespeeld als daarvoor, doch vrij spoedig is de strijd weer alleszins het aanschou wen waajd. We zien Becks een goede pass krijgen van Suijkerbuijk, doch tot veler teleurstelling belandt zijn schot naast het doel. Het Middelburgsche doel wordt daarna enkele malen geweldig be stookt, waarbij het eenmaal op gelukkige wijze aan een doorboring ontsnapt. Mid delburg krijgt even buiten 't strafschop gebied een vrijen trap te nemen, welke door Vogel wordt naast geschoten. Pelikaan van Longa verlaat daarop even het veld, maar komt vrij spoedig weer terug. De opgeloopen trap te'gen zijn hoofd wegens te laag koppen schijnt dus gelukkig niet van ernstigen aard ge weest te zijn. Ook Longa ziet zich nu een vrijen schop toegewezen, die Van Berkel op doel schiet, doch door J. Leijn se uit het doel wordt gekopt. Na 25 mi nuten krijgt de thuisclub een corner te nemen. Becks zet goed voor het doel en Suijkerbuijk bezorgt met een schitteren den kapbal Middelburg de leiding 21. De thuisclub heeft echter niet lang plezier van haar voorsprong, want vijf minuten later ligt den gelijkmaker ach ter Vijgenboom 22. Er ontspint zich nu een felle strijd om het winnende punt. Beide partijen geven elkaar geen krimp en naarmate de tijd verstrijkt, stijgt de spanning, totdat plots één der achterspe lers van Longa een overtreding begaat. Het gevolg hiervan is, dat Middelburg een penalty krijgt te nemen, die door den aanvoerder in een doelpunt wordt omgezet. 32. Spoedig hierna klinkt het eindsignaal. Goes Zierikzee 31. De koude en felle, recht van het doel staande wind, maakte goed spel zeer moeilijk; te moeilijk in elk geval voor deze derde klassers, die steeds last had den met het stoppen en zuiver plaatsen van den bal. Goes toonde niettemin meer begrip te hebben van de techniek dan Zierik zee en haar 31 overwinning was dan ook wel verdiend. Zierikzee, dat vóór rust den wind in den rug had, opende met een scrimage de score en hoewel Goes daarna bijna geregeld het beste spel had, duurde het toch 20 minuten voor v. d. Klooster met een niet hard maar zuiver schot ge lijk maakte. Met 11 ging rust in en ook na rust bleef deze stand lang ongewijzigd. Want Goes beging nu de fout, haar gasten te veel in te sluiten, het spel niet open te houden, waardoor de mei man en macht verdedigde tegenpartij slechts zel den een opening liet voor een behoor lijk schot. Voorts waren de Goesche voorwaartsen ook niet fortuinlijk; v. d. Klooster schoot b.v. eenige malen ra kelings langs, eenmaal tegen den on derkant van de lat en eenmaal tegen den binnenkant van den paal, waarna het leder precies in de handen van den keeper terecht kwam. Bij dit laatste ge val kwam het ons echter voor, dat de bal het doelvlak gepasseerd was. De scheidsrechter bleek het evenwel niet te constateeren. Tenslotte kwam met een zuiver ge nomen corner, middels een goed schot van Blokpoel, het leidende punt en slechts een enkele minuut later maakte Daniëlse met een ver hoog schot, er 31 van. Bij de scrimage, die even te voren ontstaan was, kwam een der Z.- backs zoodanig in botsing met zijn eigen keeper, dat hij het veld uitgedragen moest worden. Het ongeval bleek even wel, zooals zich verder liet aanzien, geen ernstige gevolgen te zullen heb ben. Met ongewijzigden stand kwam het einde. A Koloniale Bnk. 67% A N.I. Hbk. 1000 61% -*3. C Ned. H. M. luuo «u/8—70-%. A Alg. Kunstz. U. 44%45-%. A v. Berkels Pat. 2221%. C Calvé-Delft 66%—64%. A C. Suiker Mpij. 2626. A Int. Viscose 3332%. A Küchenm. I. Acc. 4—3%-4 A Ned.. Ford A.M. 121-119-21. A Philips Gem. B. 131%—133-35% C Unilever 118%—118%-17% C Anaconda Cop. 22%22%-% C Bethlehem St. 21%20%-% A A.N.I.E.M—N.B. 199—199. C. A. Gas en El. Cy. 3%3%. C Cities Serv, Cy. 43%. C Midd. West Ut. A Boeton Mijnb, 15%16. A Kon, Petr. Mpij. 149%150-52, C Contin. Oil Cy. 77-7%, C Shell Union O.C. 76%-7. A Holl. Amer. Lijn 4 A K.N. Stoomb. Mij. 2020. Nieuw-BorgvlietZeelandia. 33. Zoo hebben onze groen-zwarte stad- genooten hun eerste verliespunt in Borg- vliet achtergelaten. Het elftal speelde dan ook niet zooals wij dat van hen ge woon zijn, hetgeen zijn grootste oorzaak wel vindt doordat de scheidsrechter, de heer Geersen, totaal onvoldoende leid de, zoodat de spelers vaak veel te ruw speelden en zoodoende van voetbal geen sprake kon zijn. Het begin van den strijd was wel zeer verrassend, want binnen 5 minuten wa ren reeds 3 doelpunten gescoord, n.l. 2 door Zeelandia en 1 door Borgvliet. Ongeveer tien minuten voor de rust wist Borgvliet's mid-voor de partijen op gelijken voet te brengen, met welken stand gedraaid werd. Na de thee zag het er naar uit dat onze stadgenooten hun overwinningen reeks zouden voortzetten, want reeds na 5 minuten spelen hernamen zij de lei ding. Steeds werd de druk op het doel der Brabanders zwaarder. Doelpunten blijven echter uit. Als Zeelandia's back in het beruchte gebied een speler van Borgvliet een dus geeft, laat scheids rechter Geersen op het appelleeren van het publiek hiervoor een strafschop ne men, welke in een doelpunt omgezet wordt en wederom is de stand gelijk. Vier minuten vóór het einde stopt Borg- vliets keeper een bal bijna er halven meter achter de doellijn, doch dit ont gaat den arbiter, zoodat Zeelandia te gen de verwachting in, een punt ver speeld heeft. Insider. De overige uitslagen zijn als volgt: Noad—B.V.V. 3—2. Willem IIBleijerheide 10. EindhovenN.A.C, 43. M.V.V.—P.S.V. 2—1. 2e Klasse A. De BaronieR.B.C, 46, BredaHero 15. T.S.C.—DOSKO 1—2. TerneuzenDongen 33. AllianceVlissingen 22. 3e Klasse A. Vlissingen 2Sassche Boys 32. Hulst Middelburg 2 40. De ZeeuwenTerneuzen 2 10. Z. V. B. Wedstrijduitslagen van Zaterdag 12 November. Z.S.C.Hoek 50. Wedstrijduitslagen van Zondag 13 November. Zeeuwen 2Walcheren 1 24. Goes 2Middelburg 3 32. R. C. S. 1Zeeuwsche Boys 10. Vlisisngen 3Zeelandia 3 84. Ie Klasse B. HontenisseIJzendijke 01. BreskensClinge 41. HoofdplaatSteen 72. Ie Klasse C. Zier'kzee 2Noordgouwe 43. BrouwershavenSinoto 2 01. ZonnemaireRenesse 12. BurghSchouwen 36, 2e Klasse A. H^nkensza.ndGoes 3 04. Kruidingen Goe .-he Boys 24. Hansweert 2 Hatisw. Boys 33 lerseke's H, H. K 21. 2e Klasse B, Axel 2Oranje (uitgesteld). Westdorpe—Terneuzen 3 51. Scheldestrijders 1O. N. W, 1 13, 2e Klasse C. R C. S. 2's Heer Arendskerke 44. Zeeuwen 3M:ddelburg 4 45. 2e K lasse D. Zonnemaire 2 - Renesse 2 02. Zierk/ee 3--Noordgouwe 2 81. Burgh 2Schouwen 2 70. 2e Klasse E. IJzendijke 2Zwsch VI. Boys 10. 3e Klasse A. Middelburg 5 eeuwen 4 50, 3e Klasse B. O.N.W. 2Tenieuzensche Boys 17. TerneuzenStoppeldijk 2 120. 3e Klasse C. Brouwershaven 3Sinoto 4 22. A Ned. Scheepv. U. 6364-65. A H.V. Amsterdam 182186-189. A Java Cult. Mij. 120123. A N.I. Suiker U. 8285%. A Poerworedjo S.O. 7% A Deli Batavia 144%147%. C Deli Mij. 1000 119%—117-119. A Senembah 132132%. C Chicago Milw. 2%2%. A Amst. Rubb. C. 65s/8—67y2t-66V». A Deli Bat. Rubb. 29—30y». A Serbadjadi S.R. 23—23s/4. A Hessa Rubber 29y4283/4. Prolongatie 1—1. WISSELKOERSEN. 12 Nov. 14 Nov. Londen 8 29% 8.33 Berlijn 59.22 59.21 Parijs 9.76 9.76% Brussel 34.55% 34.56 Zwitserland 47.95 47.93 Kopenhagen 43.50 43.45 New-York 2.49% 2.49% Philip» - Alm Schepen O bl.markt DE „P. C, HOOFT" UITGEBRAND. Zondagnacht om ongeveer half één is brand uitgebroken aan boord van het m.s. „P. C. Hooft", van de Stoomvaart- Mij „Nederland", liggende aan de Su- matrakade te Amsterdam. Het eerst werd het vuur gezien aan het sloependek. Aangewakkerd door den feilen wind joegen de vlammen in minder dan geen tijd naar een der dek ken. Onmiddellijk werd de brandweer ge alarmeerd. Bij haar komst werd zij even wel gewaarschuwd, dat zij voorzichtig moest zijn met aan boord gaan, omdat het schip nog gedeeltelijk onder blauw- gas zat. Zondag was n.l. de G.G.D. den gehee- len dag bezig geweest het schip te ont- ratten. Het vuur kon zoodoende alleen van buiten af worden bestreden en van het bovenste dek. Door de eerste en tweede klasse hutten loeide spoedig één vuur zee. Men deelde V.D. mede, dat daar het vuur moest zijn ontstaan. Om half twee stond ook het midden schip in lichte laaie. Met brullend ge weld sloegen de woeste vlammen drei gend naar de hooge kranen, die langs de kade staan. Een van de stuurkooien viel brandend neer. Het vuur nam voortdurend in hevigheid toe. Tegen 2 uur schenen de oliebunkers vuur te hebben gevat. Deze bunkers be vatten ongeveer 1000 ton stookolie. Een kwartier later had het vuur het achterdek reeds bereikt. Om kwart voor drie stond het middenschip nog steeds in lichte laaie. Geweldige hoe veelheden water werden ift het vuur ge slingerd, met het gevolg dat de vlam men minder fel uitsloegen over de bo vendekken. Inwendig woedde het vuur echter voort. Met inspanning van alle krach ten Destreed de bandweer het vuur. Het aantal slangen dat is uitgelegd, is niet te tellen. Tegen 4 uur werd beslo ten, het schip naar Schellingwoude te sleepen om het daar te laten uitbran den. De vorige week was de ,,P. C. Hooft" uit Batavia binnengekomen. Het zou den 23sten weer naar Batavia vertrek ken. De uitwerking van de geweldige wa termassa's die de drijvende spuiten in de „P. C. Hooft" wierpen was niet veel meer dan die van een druppel op een gloeiende plaat. Er bestaat nog altijd gevaar voor een ontploffing in de tanken, welke 2000 ton bunkerolie bevatten. Om 10 uur deed zich een ontploffing voor, vermoedelijk door het springen van een der compressie- ketels. De agent der Mij Nederland te Mid delburg, de heer L. A. Stofkoper, deelde ons nog mede, dat het schip 14.500 ton meet. In 1923 is de kiel ge legd aan de werf te St. Nazaire: in 1925 werd het schip te water gelaten; 31 Aug. 1926 werd de eerste reis aanvaard. Het schip ligt thans geheel onder water. Aan gaande de vervanging is nog niets bes- sloten. Aan de universiteit te Utrecht is vorderd tot semi-arts de heer G. Volmer. Tot onderwijzeres aan de Chr. school te s-Heerenhoek is benoemd mej. A. J. Bijl te Vlissingen. HOOGLEERAARSBENOEMING HEGELSCHE FILOSOFIE. Bij de faculteit der letteren en wijs begeerten vanwege het Bollandgenoot schap voor Zuivere Rede, hebben cura toren van dat genootschap besloten aan te stellen tot hoogleeraar om onderwijs te geven in de Hegelsche filosofie aan de Universiteit te Leiden, de heer J. Hessing te Wageningen, en om voor deze aanstelling de ver- eischte koninklijke goedkeuring te vra gen. DE BRAND OP DE P. C. HOOFT. Nader wordt nog gemeld, dat ver moedelijk de brand nog twee dagen zal duren. Te half zes vanmorgen laaiden de vlammen nog aan alle kanten van het schip. De vrees dat de olietanks zouden worden aangetast en dat daardoor de brandende olie zich over het water zou verspreiden, werd gelukkig niet verwe zenlijkt. Industrie Markt - Suiker Rubber H.V.A. - Unilever - KoninkL Amerika- Mijnen - Tabak (Wettig gedeponeerd.i Met onzen Sint Nikolaas-kleurwed- strijd loopt het „als een lier"de ge kleurde teekeningen stroomen ononder broken bij onze bureaux binnen. En een verscheidenheid Goed zoo Met den K.L.M.-wedstrijd: een opstel, met of zonder illustratie of aparte pro pagandistische teekening, waarin bezon gen wordt de lof van de Zeeuwsche luchtlijn, die Zeeland weer een schrede verder uit haar verkeers-isolement brengt wel, dat stroomt nog niet zoo hard. Toch zijn ook hiervoor fraaie prij zen uitgeloofd, w.o, 2 ingenieuse bouw platen, die de K.L.M. beschikbaar stelde. Laatsgenoemde opstellen- en teeken- wedstrijd is open voor allen, die den 20- jarigen leeftijd nog niet bereikt hebben. De Directie. Hedenmiddag om 12 uur brandde het schip nog steeds. De directie van de Stoomvaart Mij. Nederland beschouwt het schip dan ook als verloren. De oor zaak van den brand is onbekend. Naar de directie mededeelde, zal zoo spoedig mogelijk worden bekend gemaakt, of er zoo ja en op welke wijze, in de afvaart van de „P. C. Hooft" op 23 November a.s. zal worden voorzien, waarvan aan passagiers en agenten nog afzonderlijk mededeeling zal worden gedaan. Verder dat het schip voor ruim 7% millioen was verzekerd, waarvan 80 bij Engelsche en Nederlandsche assura deuren en 20 voor eigen risico. EEN MEISJE SCHIET HAAR VER LOOFDE NEER. Zondagnacht half één heeft zich te Brunssum een liefdesdrama afgespeeld. De 22-jarige mej. van G. heeft den 23-jarigen S. uit Rumpen met wien zij verkeering had, toen hij voor haar wo ning afscheid van haar nam, met een revolver neergeschoten. De jongen viel gewond op den grond en het meisje maakte eveneens met een revolverschot een einde aan haar leven. Hoewel de jongen ernstig was gewond -er was een kogel in het hoofd blij ven steken kon hij toch dadelijk door de marechaussee worden gehoord. De jongen deelde mede tegen het meisje te hebben gezegd, dat hij voor nemens was de verkeering te verbre ken. Wellicht dat deze uiting voor het meisje aanleiding is geweest tot haar daad. De jongeman is naar het ziekenhui* te Heerlen overgebracht. FAILLIET. De Haagsche rechtbank heeft in staat van faillissement verklaard, de N.V, Trustkantoor voor belegging en admi nistratie te Den Haag, MARKTBERICHT. Rotterdam, 14 November. Bin- nenlandsche granen. Gerst (Chevalier) 4.505.25; haver 4.505.50; erwten (kleine groene) 913; schokkers 14 15%; verder 813; bruine boonen 9.25 —10. De Zaterdag gehouden verkiezing van zes leden van het kiescollege van de Hervormde Gemeente Wissenkerke en Geersdijk, had tot uitslag, dat de af tredende heeren Abraham Heijboer, C. F. Ridder, Jacobus de Kam Jacz,, P. A. de Ridder, Maarten de Smit en P. Kou- wer Johz. werden herkozen. Indische Stoomv.lijnen, Dempo (uitr.) p. 12 (9 v.m.) Ouessant. Sibajak heden te Rotterdam verwacht. Zaterdag heeft notaris Matthijs te Wissenkerke verkocht voor Jaco bus van Haver en kinderen te Kortgene: Een woonhuis en erf, groot 1 are. Hoogste inschrijver P. Kramer voor 840. Kooper Simon van der Weele Az.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2