HANDEL EN NIJVERHEID, GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLIJKE STAND. BEKENDMAKINGEN. NOORD-BEVELAND. TH0LEN. MIDDELBURG. Vergaderingen, Concerten, enz. ploeg volk heeft een goed daggeld ver diend 0.90 per uur). Men wijt het lek (vermoedelijk) aan de slechte ligplaats in de haven. Beenderen opgevischt. IERSEKE. Schreven we de vorige maal dat er prae-historische vondsten van beenderen waren gedaan door een paar mosselschippers van hier, deze zijn inmiddels aangekocht door een 2-tal heeren uit Domburg. Nu hebben Za terdag wederom de Gebrs. de Rooy van de motorschepen YE 50 en YE 91 een geheele verzameling beenderen opge vischt waaronder enkele groote, te sa men zeker een 5060 stuks. WOLPHAARTSDIJK. Zaterdag j.l. hield de vereeniging de „Voorzorgaf- deeling van de Nationale Boeren On derlinge, haar 'algemeene vergadering. Voorzitter is de heer Joh. Lindenbergh. Uit het jaarverslag blijkt dat het le dental 87 bedraagt met een totaal om slag van 2361 H.A. Het verwerkte loon is berekend als volgt: bouwland 155; weiland 75; schorren en dijken 30 per H.A. Gedurende het boekjaar wer den 56 ongevallen aangegeven; in 13 ge vallen kon de getroffene zijn werk blij ven verrichten; de totale uitkeering aan de getroffenen bedroeg 1065, de kosten voor geneeskundige behandeling 910; de door de leden te betalen pre mies bedragen 9.50 per 1000 loon voor de landbouwbedrijven. Als bestuurslid 'werd herkozen de heer C, van der Slikke, als plaatsver vanger de heer P. Blok, als leden van de financieele commissie werden her kozen de heeren J. M. Klompe en M. J. Mol en als plaatsvervangers de heer P. D. Lindenbergh en Joh. Driedijk, Als le den van de geschillen commissie wer den herkozen de heeren M. Janse, A, van Strien en J, L. Goetheer. De rekening wees aan in ontvangst 8140, uitgaaf 7933. Op voorstel van den heer J. C. Koert werd met algemeene stemmen besloten een schrijven te richten aan het K.N.L. C., teneinde de medewerking te ver krijgen bij de regeering aan te dringen om tot tijdelijke afwenteling van de so ciale lasten te geraken voor den land bouw, daar die in dezen tijd ten eenem- male ondragelijk zijn geworden. Ernstige aanrijding. KAMPERLAND, Maandag j.l. heeft alhier een ernstige aanrijding plaats ge had. Aldaar werd een 8-jarig kind, dat zich op den weg bevond aangereden door een passeerende auto. Het kind werd ongeveer 8 meters met de auto die bestuurd werd door zekeren Z. uit Kortgene, -medegesleurd. De politie stelt een onderzoek in, terwijl zij de auto in beslag nam, teneinde door een deskun dige te worden onderzocht. Het kind be kwam een zware hersenschudding. Melkoorlog. STAVENISSE. Nadat de melkprijs eenigen tijd geleden, eerst van 10 op 8 en daarna op 7 cent per liter was ge bracht, hebben eenige melkleveranciers alhier Zaterdag besloten den melkprijs te zetten op 9 cent per liter. Denzelfden avond werd er in de gemeente door den omroeper den raad aan de ingezetenen gegeven om Maandag van géén dier le veranciers melk te koopen. Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs stonden Zater dag als werkloos ingeschreven: Geheel wrkloos. 3 typografen, 2 fitters, 25 grondwer kers, 2 loodgieters, 12 metselaars, 32 opperlieden, 31 schilders, 1 steenhou wer, 9 .stoffeerders, 1 waterb. opzich ter, 59 timmerlieden, 1 ass. apotheker, 2 cirkelzagers, 32 meubelmakers, 5 po- litoerders, 3 schoenmakers, 31 bank werkers, 5 draaiers, 11 electriciens, 1 fraiser, 1 kernmaker, 3 klinkers, 2 las- schers, 8 machinisten, 1 boorder, 2 slij pers, 1 metaalsteker, 1 modelmaker, 3 monteurs, 2 nagelheeters, 2 pianoma kers, 6 plaatwerkers, 1 ponser, 2 rij wielherstellers, 6 scheepmakers, 7 smeden, 4 stokers, 1 voorslaander, 9 vormers, .1 ijzerwerker, 2 boekbinders, 1 wever, 13 bakkers, 1 kok, 3 slagers, 16 boerenarbeiders, 1 boomkweeker, 4 tuinlieden, 4 reizigers, 10 winkelbedien den, 7 chauffeurs, 6 kellners, 4 kraan drijvers, 10 varensgezellen, 11 kantoor bedienden, 1 verpleeger, 21 van andere groepen, 86 met vakkennis zonder be paald beroep, 265 zonder vakkennis (on geschoolden), 2 vr, kantoorbedienden, 1 huishoudster, Totaal 800. Gedeeltelijk Werkloos 2 lbodgieters, 2 meubelmakers, 7 kleer makers, 1 schoenmaker, 1 afbramer, 1 bankwerker, 1 kernmaker, 1 modelma ker, 2 rijwielherstellers, 1 stoker, 5 vor mers, 1 slager, 1 kraandrijver, 2 werk meesters, 4 ongeschoolden en 3 werk vrouwen (allen op Vrijdag bezet) Totaal 35. Algemeen totaal vorige week 826, bijgekomen 36, afgegaan 27, over 835. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen i.z, het Handelsregister betreffende Zeeland, ontleenen wij het volgende: Nieuwe inschr ij vingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). H. G. Daalhuizen Jr., Vlissingen, St. Jacobstraat 25, handel in manufacturen en aanverwante artikelen. E.: H. G. Daalhuizen Jr. Gevolm.: P. J. Daalhui zen. (3344). Vereeniging Gewestelijke larweorga- nisatie voor Zeeland, Goes, Groote Markt 28, uitvoering Tarwewet 1931 en dientengevolge handel in tarwe, welke niet kan worden geleverd aan de ,,Vita Vereeniging van Inheemsche Tarwe-af- nemers. (3346). Zeeuwsch Vlaanderen (Terneuzen.) Van Acker en Compagnie, Sas van Gent, Oostkade 28, bouwexploitatie. Venn.: Cyrillus Franciscus van Acker, Sas van Gent; Johannes Joseph Colsen, Ter Hole (Hontenisse); Gerard Herma- nus Kooman, Ter Neuzen (Sluiskil) en Josephus Franciscus de Waal, Kuitaart (Hontenisse). (2270). „De Hoop", Breskens, Dorpstraat 65, brood- en banketbakkerij. E.: J. Ph. Wesdorp. (2272). Ter Neuzen Watersupplying Service Doppegieter and de Doelder, Grenulaan 11, het voor gemeenschappelijke reke ning koopen en verkrijgen van drinkwa ter en voedingswatér voor stoomketels en het verkoopen en leveren van drink water en voedingswater voor stoomke tels aan schepen en particulieren, alles in den ruimsten zin. Venn.: Johannes Pieter Ferdinandus Doppegieter en Pie- ter Cornelis de Doelder. (2273). Cornelis van de Wege, Groede, Kruis- dijk, aardappelhandel. (2271). W ij z i g i n g e n: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Bank-Associatie Wertheim Gom- pertz 1834 en Credietvereeniging 1853, N.V. (F.), Goes, Groote Markt 24, bank bedrijf. Uitgetr. pl.v. dir.: C. J. Hondius, Middelburg. „Focus", firma A. R, de Muynck, Lange Burg C 102, instrumentmakerij. Overl. venn.: A. R. de Muynck. J. J. Grijspeere, Schoenenmagazijn „De Magneet", Lange Burg C 97, schoen en lederhandel. Fil, gevestigd onder den zelfden handelsnaam te Vlissingen, Wal- straat 85. Beh.: J, Moens. Corns. 'Henning, Markt C 14, foto graaf en lijistenhandel. Fil. VliSiSingen, Badhuisstraat 63, overgedaan. De han delsnaam van het filiaal te Vlissingen is gew. in: J. C. M. Henning. E.: J. C. M. Henning. Zeeuwsch Vlaanderen (Ter Neuzen). Firma H. Govaert, Sas van Gent, Oostdam 112, handel in tabak, sigaren, kramerijen en ijzerwaren. Vennoot H. Govaert uitgetreden. Chr. de Hulster, Groede, Schoolstraat 322, winkel in manufacturen en kruide nierswaren. Uitgetr. E,Chr. de Hul ster. Wed. Em. JanssensSteewens, Hulst, Kleine Bagijnestraat C 186, schilder en drogist. Overleden venn.: J. J. F. Jans sens. Nieuwe venn,: L. P. J Janssens. L. Maas, Breskens, Dorpsstraat 150, aannemer van metsel- en betonwerken. Overleden E.: L. Maas. De zaak is om gezet in een vennootschap onder firma Handelsnaam gew. in: I. P. en K. Maas. Venn.: Izaak Pieter Maas, Breskens en Krijn Maas, Breskens. N.V. Sas van Gentsche Oement-IJzer- fabriek v.h. Gebrs. PichaStevens, Sas van Gent, Oostkade 100-101-102, cement, ijzerfabriek en handel in bouwmateria len. Uitgetr. comm.: Henri Stevens. Deze vacature wordt voorloopig niet vervuld. Opheffingen: Zeeuwsch Vlaanderen (Ter Neuzen). Gebrs. de Boever, IJzendijke, Pyra- mide, vlasserij. V.: P. F, de Boever, IJzendijke; N.V. Eerste Zeeuwsche Textielonderneming „Zeelandia", Axel, Nieuwe weg I 98, weverij van lijnwaad en katoen en den handel daarin. V.: J. A. van Rompu, Ter Neuzen; „La Mai- son de Commerce", IJzendijke, Water poortstraat D 28, café. V.: L. B. de Smet, IJzendijke; Armand Temmerman Co,, Sas van Gent, Oostkade 19, import van het waschmiddel „Lessivite", V.: A. Temmerman, Rotterdam; Zeeuwsche Vuuraanstekersfabriek Koopman en Van Dixhoorn, Javastraat 6, fabriceeren van vuuraanstekers en aanverwante artike len V.: D. G. Koopman, Zaamslag (Veer). Mosselbanken op de W, Schelde beneden Antwerpen, Deze week zal begonnen worden met een groote proef om mosselen te kwee ken op de Westerschelde beneden Ant werpen. Van Lillo tot aan de Nederland- sche grens zal de uitzaai plaats hebben. Voor dit doel is een groote partij mos selzaad aangekocht. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, Uit het jaarverslag van bovengenoem de Kamer over 1931, ontleenen wij, dat het aantal bij het handelsregister inge schreven zaken steeg van 2018 tot 2167. Ingeschreven zijn in 1931 108 wijzigin gen en 42 opheffingen. In totaal is 637 maal nizage gegeven van een .dossier en 61 afschriften of uittreksels zijn ver strekt, meerendeel aan personen bui ten het gebied der Kamer. Afgegeven zijn 448 certificaten van oorsprong en 5 legalisaties, tegen resp. 181 en 3 in 1930. Sommige personen begrijpen niet, dat zij wijzigingen in hun zaken dienen op te geven, en dat het betalen van de jaar- lijksche bijdrage wettelijk verplicht is. Wat dit laatste betreft zal in de toe komst nog noodig blijken deswege ver volgingen in te stellen. Het stamkapitaal der Kamer bedroeg eind 1931 30.518,25 en is belegd in rentegevende obligaties. 'Verder bevat het uitgebreid verslag een opsomming van het vele, dat de Ka mer heeft verricht in den vorm van adressen en mondeling behartiging van belangen van verschilende ondernemin gen en deelen van handel, of nijverheid dan wel van landbouw. De algemeene beschouwingen over in dustrie, handel en scheepvaart zijn be grijpelijker wijze sterk in mineur ge steld. Van ieder van de takken van han del enz. komen kortere of langere me- dedeelingen in het verslag voor, terwijl ook de landbouw in den breede wordt besproken. Verder vinden wij den loop der bevolking in het gebied der Kamer; alle daar gevestigde onderwijsinrichtin gen, behalve de lagere scholen; alle gas fabrieken en electriciteisbedrijven groo- tendeels met enkele cijferopgaven. Ver der een uitgebreid overzicht van de scheepvaart te Terneuzen en andere tot het gebied der Kamer behoorende ha vens, alsmede de resultaten der ver keersmiddelen en van den P, T. T. in het gebied, Alles te uitvoerig om hier te vermel den, maar als naslagwerkje is het ver slag van groote beteekenis. ERNSTIG ONGELUK OP EEN ONBE- WAAKTEN OVERWEG. Zaterdagmid dag heeft een ernstig autoongeluk plaats gevonden op den onbewaakten overweg op de spoorlijn Den HaagGouda, nabij veenweg, onder de gemeente Leidschen- damV oorburg. Een personenauto, bestuurd door den chauffeur Van B., is tegen een trein ge reden, met het gevolg, dat de auto in een sloot werd geworpen. De chauffeur Van B. liep slechts onbe- teekend letsel op. De passagier, de 40- jarige Van W., bakkersknecht te Lier, was uit den auto geslingerd. De chkuf- feur, die zijn passagier miste, stelde on middellijk 'n onderzoek in en vond Van W. met een zware hoofdwonde in de sloot liggen. Toegeschoten hulp heeft Van W. terstond op het droge gebracht, maar de levensgeesten waren reeds ge weken. Van W. was gehuwd en vader van drie kinderen. Hij woonde te 's-Gravenhage. ROOFOVERVAL OM 300 GULDEN. Zaterdagavond is de 78-jarige Th, v. H. in zijn woning in den Kooipolder on der de gemeente W a r m o n d door 2 onbekende mannen overvallen. De ke rels drongen onverwacht het huis bin nen, vielen van H. onverhoeds aan, wierpen hem op den grond en bonden hem armen en beenen. Hierop eischten zij van den ouden man onder bedreigin gen, geld. Toen hun slachtoffer weigerde aan hun eisch te voldoen, haalden zij alles overhoop, doch zij konden slechts een bedrag van 300 vinden. Hiermede blijkbaar tevreden, hebben zij de touwen waarmede v. H. was ge bonden, wat losser gemaakt, waarna zij hem hulpeloos achterlieten en verdwe nen. Zondagmorgen eerst werd het gebeur de ontdekt. Men wist over de sloot te komen en in het huis vond men den ouden man nog steeds gebonden liggen. Direct nadat het slachtoffer was bevrijd en wat op verhaal was gekomen, heeft men de politie gewaarschuwd, die aan stonds een uitgebreid onderzoek aan ving. Als resultaat daarvan werd al spoedig een verdacht persoon aange troffen, doch wegens gebrek aan bewijs moest men hem weer op vrije voeten la ten. INBRAAK IN STATIONSGEBOUW. - Zondagnacht is ingebroken in het sta tionsgebouw der NederXandsche spoor wegen te Mepp el. Uit de brandkast staande in het plaatskaartenbureau, is een bedrag van 500 a 600 gestolen. Elk ■spoor van de daders ontbreekt. De po;- litie stelt een onderzoek in. JACHTOPZIENER AANGEVALLEN. Toen Zondagavond de jachtopzie ner W. O. te O s s e n z ij 1 het jachtveld inspecteerde, werd hij onverwacht door twee stroopers, zekere B. en W. aange vallen. Zij sloegen den jachtopziener met den kolf van hun geweer zoodanig op 't hoofd, dat hij zwaar werd gewond. De daders zijn gearresteerd. Nader meldt men: De beide verdachten van den over val op den jachtopziener W. O. te O s- s e n z ij 1, vader B. L. en zoon W, heb ben een volledige bekentenis afgelegd, Zij verklaarden, dat zij den jachtopzie ner eenige slagen met de kolf van een geweer hebben toegebracht, zoodat het geweer stukgeslagen werd. Dit laatste voorwerp is door de politie in beslag genomen. Nadat zij hun euveldaad had den gepleegd, hebben zij den zwaarge wonden O. aan zijn lot overgelaten. Vader B. L. is ter beschikking van de justitie gesteld, BEGIN VAN BRAND OP EEN MIJ- NENLEGGER. Aneta meldt uit Soe- rabaja d.d. 31 Oct.: Gisteravond is een begin van brand ontstaan op den mijnenlegger „Prins van Oranje", Vermoedelijk ontstond de brand door broeiing van geplozen touw, opge slagen in de bergruimte. Het vuur werd met eigen middelen gebluscht. NEDERLANDSCHE MOTORSCHOE NER GESTRAND. Men seint aan de Maasb. uit Kopenhagen d.d, 31 Oct. dat op Kristiansö bij B o r n h o 1 m in den afgeloopen nacht de Nederlandsche mo torschoener „Spes" is gestrand. De uit vier personen bestaande be manning, w.o. de vrouw van den kapi tein, werd door de wacht van den vuur toren op Kristiansö opgenomen. Ongelukken. Op den Delftweg onder de gemeente Overschie stond Zaterdag 'n vracht auto, waaraan een van de achterwielen defect was geraakt. De bestuurder had den wagen daar laten staan en had ver zuimd de lichten aan te steken. De weg is ter plaatse slechts matig verlicht en mr, T., griffier bij het kantongerecht te O u d-B e ij e r 1 a n d kwam op zijn mo torfiets aanrijden. Den onverlichten, stil- staanden auto heeft hij te laat gezien en het gevolg was, dat hij met grooten kracht tegen den auto opreed, Mr. T. werd vrij ernstig gewond. Met een been breuk, een hoofdwond en inwendig zwaar gekneusd is hij naar het zieken huis vervoerd, waar hij is opgenomen en waar onmiddellijk operatief is ingegre pen. Maandagmiddag is de 22-jarige mej. M. S., wonende aan den Oppert, bij het oversteken van den Coolsingel te Rot terdam door een motorwagen aange reden. Zij geraakte onder den baan- schuiver en werd met een zware her senschudding, een gapende hoofdwonde en verwondingen aan de beenen opge nomen. Den bestuurder van de tram treft geen schuld. In haar woning op het Hobbemaplein te Den Haag is Maandagochtend de ongeveer 40-jarige mevrouw S. A. H. van de trap gevallen. Zij werd met een schedelfractuur in het Gemeentelijk Zie kenhuis aan den Zuidwal opgenomen, waar zij is overleden. Te Finsterwolde werd Maan dag de bejaarde B. door een auto over reden. De ongelukkige werd ernstig ver wond. NOG MEER VERDEELDHEID? Geachte redactie, Uw berichtje lezend in Uw blad van 27 dezer, vraag ik mij verwonderd af, wat heeft nu het Patrimonium te ma ken met Middenstandsorganisatie, Nu het de bedoeling is een Christelij ke vereeniging van middenstanders te stichten, is dit te meer verwonderlijk, aangezien het moderamen van „Han delsbelangen" bestaat uit Orthodoxe Kerkeraadsleden. Wat hebben deze heeren misdaan, dat de voorstanders van een Chr. orga nisatie hun vertrouwen in voornoemde leiding van „Llandelsbelangenhebben verloren? De practijk die achter ons, ligt heeft mijn inziens tot op heden de noodzake lijkheid nog niet aangetoond van een dergelijk drijven. Zelfs het bij uitstek principieele punt van Zondagssluiting is er bij „Handels belangen", voordat de winkelsluitings wet bestond, met vlag en wimpel door gegaan. In een tijd zooals wij nu beleven is juist een ééndrachtige samenwerking zoo dringend noodig en waar het in „Handelsbelangen" uitsluitend om com- mercieele belangen gaat, is het mij ten eene male onbegrijpelijk, dat een Alge meene vereeniging als „Handelsbelan gen" met ruim 200 leden (die een be stuur hebben gekozen dat voor het mee rendeel uit Orthodoxe leden bestaat) uitééngerukt moét worden. Is het nu beslist noodzakelijk, dat ook 'n dergelijke rustige vereeniging aan de splijtzwam moet worden prijsgegeven? Door dit ruw ingrijpen worden als vanzelf de tegenstanders van de split sing uitgedaagd een tegenovergestelde (schijnbaar onchristelijke) houding aan te nemen, doch deze verantwoording wordt blijkbaar rustig aanvaard. Naar mijn meening worden de even- tueele geestelijke belangen evengoed gediend door de vereeniging „Handels belangen" in tact, en het zoo goed als rechtsche bestuur aan het bewind te laten. Een Middenstander. Goes, Oct. '32, NIET VERGETEN. De heer De 1$. is ook ditmaal zijne traditie getrouw gebleven. Dat zijn. suc ces niet zoo groot was als vorige malen, zal hierin wel zijn oorzaak vinden, dat vele winnaars van prijzen, deze, in plaats van ze te doen afhalen, laten thuis bezorgen door leden van het personeel der werkinrichting, die hiervoor uit den aard der zaak beloond worden. Moge de heer De Ka zijne opwekking tot in lengte van dagen herhalen en mo gen de gelukkige winnaars bedenken, dat de bus er nog is, die elke gave, on verschillig of de prijzen al dan niet worden afgehaald, gaarne accepteert. Met dank aan de redactie voor de op neming, Het bestuur der Vereeniging tot werkverschaffing aan Zeeuwsche blinden. Middelburg, 29 October 1932, Middelburg. Bevallen: C. de Leeuw-Verrijzer, d. M. M. Hubregtse-Lakerveld d. Overleden: P. de Witte 56 j. geh, met A. de Lange. Gehuwd: L. Scj^roevers 23 j. en J. La Brujeere 23 j. N. J. Dekker 23 j. en M. H. Peierrneijer 26 j. Souburg, Van 19 tot 25 Oct. Ondertrouwd: A. Caljouw, 25 j., en P. Polderman, 22 j.; J. P. van der Wart, 22 j. en L. M. van Gemert, 18 j. Getrouwd: A. Wissekerke, 24 j. en S. Jacobs, 19 j. Goes, Bevallen: M. van Hoorn geb. de Pan d. Ondertrouwd: L, H. Weekers 39 j. jm. en M. M. de Jonge 37 j. jd. Ierseke. Bevallen: C. J. Timmerman, geb. van Boven, d. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend: dat bij hun besluit van heden aan de N.V. PE TROLEUM MAATSCHAPPIJ THE TE XAS COMPANY te 's-Gravenhage en (hare) rechtverkrijgende voorwaardelijk vergunning is verleend tot oprichting van een ondergrondsche benzine-be- waarplaats met aftapinrichting in per ceel, kadastraal bekend gemeente Mid delburg in Sectie D no. 249, plaatselijk gemerkt wijk K no. 40 gelegen aan de Varkensmarkt alhier. Middelburg, 28 October 1932. Burgemeester en Wethouders voorn,, P. DUMON TAK. Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. MIDDELBURG, Electro-Bioscoop (Markt). Da gelijks doorloopende voorstellin gen om 7 en 9 uur. Zondags Ma- tinée's om 3 uur. Vanaf 28 Oct. „Voorloopige Hechtenis" (Voruntersuchung). Flor a-B i o s c o o p (Noordstraat), dagelijks doorloopende voorstel lingen. 7.30 uur. Zondagmiddag 36 uur matinée. Vanaf 28 Oct. „De ondergang van Mardoe" (East of Borneo); „Liebe auf Befehl" (Liefde op Bevel). Gedurende de maand November 's Woensdags 34.30 en 6.30 8.30 uur en 's Zaterdags 1011.30 en 12.30 en 6,308.30 uur Ten toonstelling Jeugdlectuur in het Schoolmuseum (Nieuwe Haven). Donderdag 3 Nov. Alg. ledenverga dering Middelburgsche IJsclub „De Vergenoeging" 8,15 uur. Donderdag 3 Nov, Jac, van El- sacker. Schouwburg, 8.15 uur. Donderdag 3 November, Séance avond mevr, dr. Akkringa. St, Jo ris. 8 uur. Dinsdag 8, Woensdag 9 en Donderdag 10 November, Bazaar Bogardzaal. Donderdag 10 Nov. Propagauda- vergadering Chr. Besturenbond, sprs. 'J. Naula en A, Stapelkamp. Vrijdag 11 November. Abonnements Tooneelvoorstelling. Gezelschap Verkade De Moordzaak Yorck. Schouwburg 8.15 uur. Zaterdag 12 Nov. Alg. vergadering N. V. Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel te Middelburg. 1.30 uur. Woensdag 16 en Donderdag 17 November. Tentoonstelling van gehoorinstrumenten enz. Afd, Middelburg Ver. t. b. v. Belan gen van Slechthoorenden, So ciëteit „St. Joris." Vrijdag 18 Nov. Concertvereeniging Calvet-Kwartet Concertzaal 8.15 u. Maandag 21 Nov. Lezing Natuurkun dig Gezelschap. Prof, dr. A. J. P. v. d. Broek te Utrecht. Dinsdag 22 Nov, '32 uitvoering Chr. Gem. a Capella Koor „Sursum Corda". Concert- en Gehoor zaal. Woensdag 23 November. Lezing Ned. Prot, Bond. Dr. P. H. Ritter Jr., Utrecht. Woensdag 30 Nov.: Gen. repetitie. Ver. voor Instrumentale Muziek. Woensdag 30 Nov. Lezing Ver, Leerl. Mach, ter koopvaardij te Middel burg. Spr. Ir. Ravenstein Am- GOES, Landbouw Bioscoop, Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Dinsdag, iederen avond 8 uur voorstelling. Zondag matinée 4 uur. Vanaf 28 Oct, „Afrika spreekt" Donderdag 10 Nov. Propagfanda- vergad'ering Chr. Bjesturenbond, sprs. J. A. Schaafstaa en G. Post.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6