LANDBOUW. LEGER EN VLOOT. GEHEUGD NIEUWS. AFLOOP AANBESTEDINGEN. MARKTBERICHTEN. BEKENDMAKINGEN. MIDDELBURG. voorraad zou blijven zitten, werd de vordering toegewezen en gedaagde ver boden de bedoelde lampen te verkoo- pen op straffe van een boete van 100 voor eiken dag, dat hij dit verbod mocht overtreden, alles tot dat over een en ander in een gewone procedure, die bin nen een maand aanhangig moet worden gemaakt, zal zijn beslist. Dronken autobestuurder. Een Eeverwijker, die dronken achter het stuur had gezeten en een stoep was opgereden te Heemstede die, bovendien a'l meerdere veroordeelingen achter den rug had, hoorde veertien daigen gieteden 1 maand gevangenisstraf tegen zich eischen en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van twee jaar. De recht bank veroordeelde hem tot 6 weken hechtenis met dezelfde bijvoeging. Examen land- en tuinbouwkunde 1. o. Het bijvoegsel tot de Ned. Staatscou rant van 26 dezer bevat een verslag van het in 1932 gehouden examen ter verkrijging van de akten van bekwaam heid tot het geven van L. O. in de be ginselen der landbouwkunde en in de beginselen der tuinbouwkunde. Hieraan is ontleend: Landbouwkunde. Opgekomen 107 candidaten, geslaagd 59. Tuinbouwkunde. Opgekomen 47, ge slaagd 34. De commissie is van oordeel, dat voor het afleggen van het examen in het vak natuurkunde de kennis van enkele hoofdbegrippen uit de electriciteitsleer noodzakelijk is. Voorts meent de com missie er op te moeten wijzen, dat bij verschillende candidaten de kennis van de natuurlijke meststoffen, in het bij zonder van stalmest en gier, te wen- schen liet, evenals het inzicht in de be mesting der verschillende gewassen. Examen tuinbouwkunde. De commissie meent ook voor dit examen te moeten wijzen op de noodzakelijkheid om bij 't afnemen in het vak natuurkunde aan de candidaten den eisch te stellen. Tevens vestigt de commissie er de aandacht op, dat sommige candidaten, die 'een gedeeltelijke vrijstelling voor het vak plant- en dierkunde hadden, wegens het cijfer, daoor hen voor dat vak behaald, bij het verkrijgen van de landbouwakte 1. o., in de meening ble ken te verkeeren, dat zij in een derge lijk geval slechts de ziekten en bescha digingen van de tuinbouwgewassen had den te bestudeeren, zoodat zij een groot deel van de tuinbouwplantkunde had den verwaarloosd. Bij beschikking van den minister van Defensie zijn de volgende plaatsin gen gelast: met 2 November de luitenant ter zee der le klasse J. W. H. Vogelzang a.b. Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord; luit. ter zee der le kl. P. T. de Meester, dienende a.b. Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord, ter beschikking gesteld; met 16 Novmber de kapitein ter zee F. W. Coster, eervol ontheven van het be vel over de onderzeedienstkazerne te Willemsoord en ter beschikking gesteld en de kapitein-luitenant ter zee F. L. Kruys belast met het bevel over die in richting"; met 21 November de kapitein luitenant ter zee C. baron de Vos van Steenwijk, geplaatst te Willemsoord. Reisplan Torpedobootjager „Van Nes," Hr. Ms. torpedobootjager ,,Van Nes' onder bevel van den luitenant ter zee le klasse J. C. A. Scholte, op Curasao gestationeerd, zal einde Novemjber en de eerste helft der maand December 'n oefeningsreis maken. Het reisplan is als volgt vastgesteld; Vertrek van Cura sao 28 November; aankomst te King ston (Jamaica) 30 November; vertrek vandaar 5 December; aankomst te Port au Prince (Haiti) 7 December; vertrek vandaar 15 December; terugkomst op Cura9ao 16 December. Nederland onder de andere Mogendheden. Voor de afdeeling Zeeland der alge- meene vereeniging van reserve-officie ren sprak Vrijdagavond in de bovenzaal der Sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg Prof. mr. Kielstra, te Wageningen over Nederland onder de andere Mogendheden. Na een kort inleidingswoord van den afdeelingsvoorzitter den heer Bierman, leidde Prof. Kielstra zijn onderwerp in met te wijzen op de taak van den offi cier, die beseffen moet in dienst te staan van een ideaal, ver uitstrekkend buiten de persoonlijkheid en den tijd. Alleen dan is 't mogelijk, dat men zoonoodig het zwaarste offer zal kunnen brengen. Spr. wil de vragen behandelen hoe de positie is van den Nederlandschen Staat op grond van de historie van eeuwen achter ons, en hoe ontwikkelt zich die plaats tusschen de naties. Als punt van uitgang neemt hij de Staat: het grondgebied in Europa, Ned. O. Indië, W. Indjë. Elk dezer hebben merkwaardige eigenschappen, doch ook is er bij alle drie overeenstemming. Eerst dan het grondgebied in Europa, het deltagebied de groote rivieren. Het gebied van de havens, die de toegang geven tot midden Europa. Beheersching dier havens beteekent dus macht en in vloed, die zich ook zal uitstrekken over het bovenstroomsch gebied. Sedert de 13de eeuw was er een groo te handel tusschen dat gebied en het Oosten en van daar den voortdurenden strijd om de hegemonie in deze ge westen, die geenszins eindigde met den vrede van Munster, en de onafhankelijk heid verklaring van deze gewesten. In de 18de eeuw was er uit het Zuiden een voortdurend streven tot vestiging der hegemonie in deze landen, en toen de Fransche oppermacht door de Fransche revolutie verzwakte, begon de invloed uit het Oosten. Dan volgt de Napoleon tische periode, en de volledige knecht schap aan Frankrijk. Daarna weer een invloed uit het Oosten in deze streken. Engeland wenschte daarom ook dat een zelfstandig Nederlandsch rijk zou ont staan, werkte mede Nederland in staat te stellen koloniaal gezag te vestigen. Door den Belgischen opstand was Ne derland wel verzwakt in Europa, doch van beteekenis als koloniaal rijk. Aan het eind der vorige eeuw werd door Duitsche geschiedkundigen gewe zen op de enge en natuurlijke verwant schap en het Ned. volk. Bescherming werd aangeboden van het koloniaal rijk, doch tegen een zekeren ruil. En ook in het Zuiden werd toen verwantschap ont dekt tusschen België (daarmee bedoelt spr. dus niet de Vlamingen) en Neder land. Er was zelfs een Fransch-Belgi- sche perscampagne daarover en een Bel- gisch-Nederlandsche ^oenaderingscom- missie, die echter na twee vergaderin gen uiteenging. De Nederlanders hadden uitdrukkelijke instructies alleen in te gaan op economische en cultureele, doch niet op politieke toenadering. Spr. wijst verder op de pogingen tot versterking van den Scheldemond, op de annexatiepogingen in 1918, uit het Zui den en op de uiting van den invloed, die het Zuiden wil uitoefenen bij het Ne- derlandsch-Belgisch tractaat, dat bijna was aangenomen. Wij kunnen onze Eer ste Kamer niet dankbaar genoeg zijn, aldus spr.. Doch de kwestie is daarmee niet uit! Toch gaat de strijd om de he gemonie uit het Z. in deze landen gere geld door. Welke conclusie kan daaruit getrok ken? Dat dit gebied voor de mogendheden, die de hegemonie van W, Europa wen- schen, van zeer groote waarde is. 2e. dat wij dus een object van strijd zijn tusschen de machten, die deze hegemo nie begeeren. Is hier geen ontkomen aan? Ook op die vraag ligt het antwoord in de ge schiedenis. Er zal geen strijd zijn als daartusstfhen een krach tige staat 1 igt, die eenerzijds niet zelf streeft naar de hegemonie, doch die zelf zoo sterk moet zijn, dat hij een aanslag kan tegenhouden. Zakt die macht in elkaar, of ontbreekt tegenover die macht uit het Z. en O. elk tegen wicht, dan is het gevaar 't grootst (eind 18de eeuw, begin 20ste eeuw.) Is die macht goed en voldoende krachtig, dan is Nederland veilig. En hoe is het nu met de koloniën, ge legen aan een voorname doorvaart tus schen Indischen en Stillen Oceaan? Na een historisch overzicht van de koloniseering, gaf spr. als oorzaak der kolonolisatie aan het oprukken der Tur ken in O. Azië, en de uitbreiding van het gezag waardoor de handelswegen onveilig werden en de mogendheden trachtten in Z.O. Azië vasten voet te krijgen. Het gevolg was ook in den Ar chipel 'een streven naar de hegemonie. De beheersching der verbinding tus schen Indische en groote Oceaan geeft aan de groote mogendheid, die naar de hegemonie streeft, een grooten voor sprong. In dit gebied bestaat dus be hoefte aan een zelfstandigen staatsge- meenschap, die ook weer geen hege monie nastreeft, doch die zoo krachtig i,s dat ze alle aanslagen kan weerstaan. Japan en Amerika hebben getoond dat in te zien. Nu is er in Ned. Indië alleen een Nederlandsche gezagoverkapping van de verschillende gebiedsdeelen. Het Ne derlandsch gezag houdt dien archipel bijeen in een neutrale positie. En in W. Indië: De ligging van Cura cao is zoo dat het daar de strijd om de hegemonie in 't Panamakanaal kan be letten. Ook dit bezit dus is van groote internationale beteekenis, en het is zaak, dat deze kolonie wordt vastgé- houden! Voor het behoud van den wereldvre de is het dus noodig dat de staat in het Deltagebied niet een hegemonie na streeft, doch voldoende krachtig is om een aanval af te weren. dat er in den O. Indischen Archipel is 'n statengemeenschap, die aan dezelfde eischen voldoet en W. Indië zich ook als staatsgemeenschap moet' kunnen handhaven. Nederland heeft echter noch de ma- terieele hulp noch de nationale middelen om alleen de economische welvaart te brengen. Ned. Indië is een veelheid van volkeren, met tegenstrijdige belangen, niet door inwendige kracht samengehou den, doch alleen in een gemeenschap, door een macht daarbuiten te vereeni gen. W. Indië is dun bevolkt, heeft geen kracht of macht om zelf te organiseeren. Zoo kunnen de drie deelen elkaar aan vullen, wat aan elk hunner ontbreekt. Nederland waarborgt O. Indië de een heid die noodig is, W. Indië de organi- seerende kracht en het bestuur, dat het- zelf niet kan geven. O. en W. Indië geven Nederland de mogelijkheid zijn organisatorische en economische krachten in een richting te uiten, en zijn eigen cultuur uit te dragen. Denk de koloniën weg van Nederland, en het land moet ondergaan of zich in de armen werpen van den machtigen na buur. Het gevolg zal zijn een geweldige strijd om de hegemonie in West Europa, om het bezit dezer landen, dus hier. Denk Nederland weg uit O. Indië en W. Indië, dan ontstaat onmiddellijk een strijd tusschen de belanghebbende mo gendheden om zich in het bezit te stel len dier eilanden. De Nederlandsche staat zal alzoo een waarborg kunnen zijn voor de handha ving van den vrede. Nederland kan een groote rol spelen door een neutraliteit, die welbewust gehandhaafd wordt, die zeer actief denken en wellicht ook han delen moet op het gebied der interna tionale verhoudingen, die aan het ver keer tusschen de volkeren zeer leven dig zal moeten deelnemen, zoowel om door mogelijken invloed het uitbreken van een strijd om de hegemonie te voor komen, als ook om er uit af te leiden welke maatregelen zij zelve als gevolg van de zich voortdurend wijzigende'ver houdingen nemen moet, om haar eigen aardige taak te vervullen. Aan de Ne derlandsche weermacht is het die zelf standigheid te handhaven. Maar dan moet er 'een sterk nationaal besef zijn dat ons land een taak heeft in internationaal verband, niet alleen historisch, ook in het heden! Men is zich daar nog niet voldoende van be wust. De Nederlandsche weermacht doordringe ons volk van dat besef De heer Bierman dankte den spreker voor diens zeer belangwekkende rede, waaruit de aanwezigen zooveel rugge steun kunnen putten voor de taak, die hen is opgelegd. AUTO IN KANAAL GEREDEN. Vier personen om het leven gekomen. Op den weg tusschen Purmerend en Ilpendam heeft Zondagmiddag een ernstig ongeluk plaats gehad waarbij 4 personen om het leven zijn gekomen. De heer J, Smit uit Hilligersberg was met zijn auto op weg naar zijn woon plaats. In zijn wagen zaten verder be halve zijn echtgenoote en zijn 14-jarige zoon, de heer P. Hellingman uit Rotter dam. In de beruchte bocht nabij de „Vurige Staart" onder de gemeente Ilpendam is de auto geslipt. De wagen reed tus schen de langs den Weg staande hoo rnen door, het Noord-Hollandsch kanaal in en sloeg daarbij over den kop. Eerst ongeveer twee uur later kon het voer tuig worden opgehaald. De vier inzit tenden hadden zich niet uit den wagen kunnen bevrijden en zijn verdronken. Toen het ongeval geschiedde begon het reeds donker te worden. Het was regenachtig weer en de weg met asfalt- bedekking was glad. De plaats waar de auto het water inreed, is bij de automo bilisten die den weg kennen, berucht. In betrekkelijk korten tijd is dit reeds het 15e ongeval dat hier gebeurt. Hier zijn op de boomen geen witte banden ge schilderd zooals in vele bochten het ge val is. Dicht bij de plek waar de auto in het kanaal terecht kwam, staat de boerderij van den landbouwer J. de R. Deze zat in huis en hoorde plotseling een geweldigen slag. Hij snelde naar buiten, liep over den weg en zag toen de auto, die met zooveel lawaai in het water was terecht gekomen, langzaam wegzinken. De heer de R. hoorde uit den wagen een vreeselijk gegil en ge schreeuw van de in doodsgevaar ver- keerende inzittenden. Alleen kon hij echter niets doen en daarom ging hij onmiddellijk hulp halen. Met touwen trachtte men toen de auto op te trek ken, hetgeen echter niet gelukte. Na korten tijd kwam uit Purmerend een kraanwagen. Het duurde echter ge- ruimen tijd voordat men er in slaagde de auto te lichten. Toen de wagen ge licht was, werd eerst de 15-jarige jon gen uit het voertuig gehaald, daarna konden twee mannen worden bevrijd, terwijl tenslotte een vrouw werd be vrijd. De vier inzittenden bleken allen te zijn overleden. De lijken werden in de gereedstaande ziekenauto gelegd en naar het zieken huis te Purmerend overgebracht. EEN GEVAL VAN ERNSTIGE BRANDSTICHTING? Vrijdagavond werd de politie-brandweer te 's-G r a- v e n h a g e gewaarschuwd voor een zwaren binnenbrand in het perceel Nas- sauplein 27, waar de Odd Fellows ver gaderden. n motorspuit rukte hierheen uit, alsmede een tweede spuit. Met één straal kon men den brand, welks oor zaak men nog niet achterhaalde, meester worden. Een achterkamer brandde ge heel, een voorkamer gedeeltelijk uit. Men was hier nog aan het blusschen toen een tweede zware brand werd ge meld, t.w. in de villa Nassaulaan 25, waarvan de familie C„ de bewoonster is, doch sinds een week in het buitenland vertoeft. Men tastte met twee stralen voor en één straal achter 't vuur aan. De brand woedde in zoo goed als alle kamers. De heer C. vertoeft momenteel in Zwitser land, mevrouw C. verblijft in Dusseldorf. De politie heeft haar van het gebeurde in kennis gesteld, waarop zij mededeelde met de eerste gelegenheid naar 's-Gra- venhage te zullen vertrekken. De politie heeft aanwijzing met een zeer ernstige brandstichting te doen te hebben. VET IN BESLAG. Eenige contro- 'eurs van de Crisis-Zuivelwet 1932 heb ben te Roosendaal, in samenwer king met de politie aldaar bij zekeren H. een partij van niet minder dan 3850 kg vet in beslag genomen, dat niet door geleibiljetten was gedekt. JEUGDIGE DIEVENBENDE INGE REKEND. Naar aanleiding van de dezer dagen gemelde inbraak in de basiliek te Oudenbosch, waar enkele offerbussen werden geledigd en vruchteloos was getracht nog andere te forceeren, heeft de marechaussee aldaar een mooien slag geslagen met de aan houding van de daders. De marechaussee had eenig vermoe den tegen een drietal jongens van om de 20 jaar, dat na de inbraak gearres teerd werd. Op de offerblokken waren vingeraf drukken gevonden en nu werden ook vingerafdrukken van de drie gearres teerden genomen. Bij de huiszoekingen werden verschil lende voorwerpen van diefstallen afkom stig opgespoord en nu was er voor drie der gearresteerden geen ontkennen meer aan. Bij het Vrijdag opnieuw inge steld verhoor hebben zekere J. A. M., M. W. R. en A. D. allen van Ouden bosch, een volledige bekentenis afge legd van verschillende inbraken en dief stallen, alsook van de inbraak in de kerk. De twee ook aangehoudenen wer den Vrijdag weer vrijgelaten. DE KRACHT VAN HET WATER. Te Alkmaar is een 3000 kg zware benzinetank, waarin zich nog 2500 liter benzine bevond, door den hoogen wa terstand uit den grond geperst, zoodat het gevaarte van 10.000 1 inhoud boven den grond is komen te liggen. VIER VINGERS AFGEKNEPEN. Bij de Klapbrug te Musselkanaal heeft de 8-jarige zoon van den heer N. zijn rechterhand tusschen de kamwie len gekregen, waardoor dit lichaamsdeel werd afgeknepen. Alleen de duim is aan de hand gebleven. Bij de betreffende brug is geen brugwachter, zoodat *de schippers zelf de brug moeten afdrai'ai- ij. Enkele jongens maken nu van de ge legenheid gebruik om zoo een paar cen ten te verdienen. Branden. Zaterdagnacht brandde de boerderij, bewoond door den landbouwer W. B. te Echten tot den grond toe af, meldt de „A. Crt." Alles werd een prooi der vlammen, terwijl ook al het vee ver brandde, te weten 9 koeien, een paard, een pink en een tiental varkens. Om trent de oorzaak tast men in het duis ter. De bewoners werden wakker toen de schoorsteen instortte. Ze moesten in allerijl het perceel verlaten. Verdronken. Te Blauwkapel is Vrijdag een tweejarig kindje van den arbeider G., terwijl de moeder ziek te bed lag, in een sloot nabij de woning geraakt en ver dronken. Zondagmiddag werd te V e n 1 o in de achter de woning van den heer v. d. W. gelegen beek het lijk gevonden van de 63-jarige vrouw des huizes. Men neemt aan, dat de vrouw, die gewoon is haar groenten en dergelijke in de beek te reinigen, bij het werk voorover is gevallen. Ongelukken. Een vijfjarig meisje van de familie W, te Hoogezand klom Vrijdagmiddag op een geladen wipkar, viel er af en werd met een zware hersenschudding en schedelbreuk opgenomen. Te Middelstum is de arbeider J. de G., toen hij werkzaam was bij het op laden van stroopakken, achterover van den wagen gevallen. Een dokter consta teerde dat eenige ribben gebroken wa ren en in de longen waren gedrongen. Later is de man aan de gevolgen der verwondingen overleden. De 53-jarige dekknecht A. N. van de Moer dij ksche veerboot, die Woens dagavond bij het aanleggen bekneld ge raakte tusschen de klep van de drijven de ponten en een aanleggende boot, is aan de gevolgen overleden. Aneta meldt uit Batavia, d.d. 28 October: Twee vrachtauto's raakten bij het passeeren op den TandjongPriok- weg elkanders wieldoppen. Hierdoor werd de 20-jarige C. M. van den wagen, waarop hij naast den chauffeur gezeten was, geslingerd. Een electrische weer stand, welke op den vrachtauto aanwezig was, kwam neer op den rug van den heer M., wiens ruggegraat werd verbrij zeld, hij was onmiddellijk dood. Zaterdagavond kwam op den Oost singel te V'e n 1 o de 21-jarige L. B. per fiets, waar achterop gezeten was de 11- jarige E. K. Juist op den hoek van den Oostsingel kwam een auto, bestuurd door den heer A. J. uit Broekhuizen- vorst en reed recht op de jongens in. B. vloog over den radiator van den wagen met het hoofd door de voorruit, waarbij hij ernstige wonden aan het hoofd opdiep. De 11-jarige K. kwam zoo ongelukkig te vallen, dat hij een bovenbeenbreuk kreeg. Vrijdagmiddag werd in hotel „Ju- linana" te Zierikzee aan besteed het bouwen van een landbouwhuishoud- school te Zierikzee, in 2 perceelen; perceel 1 den bouw met aanverwante werken en perceel 2 het glas- en verf- werk. Laagste inschrijver J. H. Tieleman van Nieuwerkerk voor 30.648. Middelburg, 28 Oct. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Aardappelen, Zeeuwsche blauwe, 37— 50, bonte 25 beide per 25 kg; koolrapen 0.1—2, spruiten 2,22, veldsla 2—14, uien 14, spinazie 620, peeën 13, roode hooi 1, id. witte 1, narcissen 6, Wagenaar shoonen 15—19, sto,kprince4- sen 3638; id. stam. 1029; postelein 18—21, suikenboonen 1617, Nero 10, kassnijboonen 5460, kasprinlcessen 30 41, rentegevers 35, alles per kg; pritmi- •la's 7i/2, per stuk; chrysantben 4—7, plui men 16, snijgroen 9, gladiolen 3—4, dah lia's 23; peeën iyt2;r'tj?apen 0.12; karoten 13, rammenas 12; prei 24 y-, selderie y2; knolselderie I1/2, radijs 1—1 Va, alles per bos; savoije ■kool li/g—d, roode kool, li/a4'4, jd. wittee iy4; boerenkool 12y, andij vie 0.1—IV4, kropsla 1H/g, bloemkool 112, allies per stuk. Fruit: Tomalen 8—19, bramen 13, bil dpuiven 25—42, aardbeien 14, mispels 7 8, frambozen 44, alles per kg; melce- loenen 214 per stuik. Goes, 28 Oct. Vei 1 ingsvereenigitig Z, Bevel and. Groentenveiling. Kassnijboonenn 5b PrSncessenboonen 20—22, spinazie 11-— 17, spruiten 14—20, wortelen 4. uien 2 3, id. 2e soort 1, tomaten 1418j frambozen 21, bi. druiven 15—32 alles per 100 kg; bloemkool 813, id'. 2e 3 —6, uitschot id. 12, savoijelkoolf 4--6, roode kool' 5, andijvie 0.40—1.40, kropsla 1.50, knobel'dërie 1.30, alles per 100 stuks; bloemen 8, prei 7—8, worlefen 4, alles per 100 hos; hazen 1.89—2.C8 fazanten 0.701.26 beile per stuk. Go es, 29 Oct. Veilingsvereeniging Z.- Beveland. Peren: Josephines dte Malines 19, Com-' lesse de Paris 14—17, Nouveau Poiteau 15—19, groene Chaumontel 710, Bre- derodes 13, afval- en kroetperm 23, alles per 100 kg. Appels: Goud Reinet 10—18, Gron. Kroon 12—15, Oranje Reinet 11, Siter appel 16—71, Rem-bour Mortier 6, Potn- me d'Oranje 10—13, zoete Campagner 14, id. Ruster 911, afval- en kroetap» pels 1—4, alles per 100 kg. Diversen: blauwe druiven 16—27, id. 2e soort 12—17 mispels 810, ales per 100 kg; bloemen 4—10, per 100 bos, hazen 1.31—2.31, patrijzen 0.33—9.35, eenden 0.25 alles per stuk. Vlis singe n, 28 Oct. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Tomaten 11—15, bi', dfrjuiven 28—32, N. Poiteau 1322; Petit Marguerit 16; Gieser Wildeman 13—17, Ivleiperen 9, Pondsperen 10, Lebrun 8, Ble. d'Arem- berg 21, Drtc. de Brabant 20—26, Be. C'lairgeau 15—20, 'Soldat Laboureur 18 —22, Jocrepeer 1215, Zwijndrecht xfhe wijnpeer 10, Bergamot 12, Chaumon- tell'en 9, Jos. de Malines 1424, Rietpeop 16, Goudreinet 816, Ermgaard 12, Bel lefleur 10—11, Glasappel 7, zoete v. d. Bent 15, Sier appel 17—19, Ganzebout 8. Landsberger reinet .15,s bramen 18, Wagenaars 18—23, snijbptflien 42, Prin- cessen 2835; uien 3ijïjj,-spinazie 11 17, koolraap 1— 1%, sprugtgn 14—21, ka roten 1—3, kleine peen 2 alffieis per kg; poelje eieren 43 per 10 stulks; boeren;-, kool 1—1,5 roode kool 3,5—5, savoije kool 33/24, bloemkool 112, sla 11 Va komkommers 4, Cantonner witkroip 2— 21/2, alles per stuik; selderie 1/5— 1, prei 2,:56 rammenas 23, peen 23, ra;- pen 12,5; karoten 1,52, gladiolen 8; chrysanten 7,5—8 alles per bos; peter selie 28, andijvie 113, per kist; late blauwe 5155 per 31 'kg. ONTHEFFING WINKELSH THNGSi- WET. Burgemeester cn Wethouders van Mid,, delburg maken bekend: dal zij hebben 'besloten bij gelegenheid van den te houden bazar van de Ge(- mengde Zangvereenigimg „Hosanna ont heffing te verleenen van. de bepalingen der Winkelsluitingswet op Dinsdag 3, Woensdag 9 en (Donderdag 10 Nov. 1932y met dien verstande dajt de bazar gen sloten zal moeten fcijn opi 8 etfi. 9 ,N°V- om 10 uur en op 10 Nov. om 11 uur n.m. Middelburg, den 28 October 1932. Burgemeester en Weihouders «voorn.* P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 8