Pijnlijke Spieren? RECHTZAKEN. LEGER EN VLOOT. ONDERWIJS. HANDEL EN NIJVERHEID, GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. AFLOOP VERKOOPINGEN. WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland zijde hadden daartegen bezwaar en wil de de verdere behandeling uitstellen tot volgende week. Met 10 tegen 9 stemmen, die der 6 socialisten, mej. Meijer, en de heeren Harts en Wesseling nam de vergadering het voorstel echter aan. In de avondvergadering, waarop wij Maandag nog uitvoeriger op terugkomen waren de 6 socialisten en de heer Harts weggebleven. De voorzitter vond daarin geen reden om niet voort te werken en zoo werd het eerst met algemeene stemmen het voorstel van wethouder De Meij om de beslissing over opheffing van het Gast huis nog 3 jaar aan te houden, m. as. verworpen. Eveneens met algemeene stemmen ver- eenigde de raad zich met het voorstel der meerderheid van B, en W. en be noemde vervolgens tot chirurg arts A. Staverman, tot internist arts A. P. Smitt, tot röntgenoloog arts N. A. Henrard en tot gemeentegeneesheer arts R. Grip- peling, Notaris Blaupot ten Cate heeft Vrijdag teZoutelandein café „Duin zicht", publiek verkocht; Huis en erf op het dorp no. 123, groot 2 a. 52 c.a, Koo- per W. L. Baart, Middelburg, voor 301. Huis en erf op het dorp no, 59, groot 1 a. 25 c.a. Kooper Fl. Adriaanse, Mid delburg, voor 790. Arrond.-Rechtbank te Middelburg. Diefstal van jenever. De Rechtbank te Middelburg behan delde gister de strafzaak tegen; J. P., 24 jaar, pakhuisknecht te Middelburg, die er van verdacht wordt op verschil lende tijdstippen in 1932 een groote hoe veelheid dranken te hebben weggeno men uit een pakhuis van de firma De nevers te Middelburg, alwaar hij pak huisknecht was. Getuige Denevers, te Middelburg, de benadeelde, verklaarde dat hij door an deren werd gewaarschuwd dat verdach te de firma bestal, door het stelen van flesschen drank uit het pakhuis waarin hij werkzaam was. Get. heeft er toen de politie mede in kennis gesteld, die toen een controle instelde. Get. heeft verdachte met een vooraf afgewogen mand drank naar een klant gezonden. Onderweg werd de verdachte door de politie aangehouden, toen bleek dat er meer flesschen in de mand waren dan hij voor aflevering had medegekregen. Get. was als patroon over verdachte tevreden. Verdachte door den President onder vraagd, erkende de feiten en zeide 20 gulden per week bij de firma te hebben verdiend. Hij kan niet zeggen hoe hij er toe gekomen is. De Officier van Jus titie zegt, dat gebleken is dat verdachte een reeks diefstallen heeft gepleegd die vast zijn komen te staan. Verdachte ge noot van de firma D. het volle vertrou wen en daarvan heeft hij schromelijk misbruik gemaakt. De Officier requi- reert 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte, mr. P. C. Adriaanse, zeide dat de feiten in derdaad vast staan en verdachte alles gulweg heeft bekend. Bij verdachte's patroon is het in de zaak evenwel een vrijgevochten land en er is niet vol doende controle. Aangezien verdachte reeds twee maanden in voorarrest heeft doorgebracht, verzoekt pleiter de recht bank, verdachte verder voorwaardelijk te veroordeelen. Vervolgens had zich te verantwoor den F. B., 37 jaar, schippersknecht te Breskens, in voorarrest, verdacht van heling van bij Denevers gestolen dran ken, gepleegd in 1931 en 1932. Ook deze verdachte erkende de feiten. Hij zou den vorigen verdachte P. hebben op gezocht en tot den diefstal te hebben aangezet. Verdachte erkent ook te heb ben geweten dat P. de drank bij D. had gestolen. Ook deze verdachte hoorde 6 maanden tegen zich eischen. Ten aanzien van dezen verdachte pleitte mr. P. C. Adriaanse 'eveneens een voorwaardelijke veroordeeling, hoe wel de man geen blanco strafregister heeft. Verdediger deelde mede dat verdach te hem 50 had ter hand gesteld om die aan de firma D. te geven bij aldien de rechtbank hem voorwaardelijk mocht veroordeelen. Als derde verdachte in deze affaire, werd gehoord, de 60-jarige logement houder J. A. B. te Middelburg, die er van verdacht wordt de gestolen drank tegen verminderden prijs van den heler B. te hebben gekocht, en wel in 1931 en 1932. Deze verdachte zeide daarbij in de meening te verkeeren dat de drank uit den smokkelhandel kwam om dat van de flesschen de etiquetten en de capsu'es ontbrAken. De verdachte B., in deze als getuige gehoord, zegt de dranken inderdaad aan den verdachte logementhouder te hebben verkocht. Hij is daarmede reeds in April begonnen. De cognac deed hij voor 1.75 en de brandewijn voor 1.50 per flesch over. Get. b-acht ze in een gonjezak achter op het logement. In den regel, zegt get. kwam de logementhouder hem al reeds tegemoet en dan gingen we samen in ■een zijkamertje. Get. heeft verdachte nooit gezegd hoe hij aan den drank kwam en deze heeft hem er ook nooit naar gevraagd. Wel wist hij dat get. knecht was bij een beurtschipper. Verdachte door den president onder vraagd, zegt niet te hebben geweten, dat de drank gestolen was. Hij kocht ze omdat ze goedkoop was en hij dacht dat zij van smokkel afkomstig waren. De officier van justitie aan het woord komende zegt, dat 'vast is komen te staan dat de logementhouder de drank van den schippersknecht B. heeft ge kocht en begreep dat het geen zuivere zaak was. Hij wist dat deze schippers knecht in dienst was van een beurt schipper. Opzet is hier dus aanwezig en verdachte was bewust van wat hij deed. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. P. C. Adriaanse, zegt van den eisch te zijn geschrokken. Volgens verdediger was verdachte van meening dat de schippersknecht den drank smokkelde. In ieder geval wist hij niet dat de drank bij Denevers was ge stolen. Wanneer hier dus van heling kan worden gesproken is het geen opzette lijke, en daarom zal verdachte moeten worden vrijgesproken. In de zitting van Vrijdag werden de nog de volgende zaken behandeld: C. C., 23 j., winkelbediende te Bres kens, werd ten laste gelegd dat hij in Juli 1932 in het arrondissement Middel burg geldsbedragen van pl.m. 6.53, pl.m. 4.67, pl.m. 6,95, pl.m. 4.03 en pl.m. 5.13, toebehoorende aan een ander dan verdachte ontvangen van of namens M. A. de Kat, S. Caljouw, J, Zweemer, P. de Kam en P. H. de Jong, en die hij voor geleverde waren moest afdragen aan de firma Albert Heijn, heeft verduisterd. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. A. C. W., 46 j., landbouwer te Hulst, werd verdacht dat hij omstreeks 30 Juli 1932 te Hulst, ter uitvoering van zijn voornemen om B. A. Blommaert zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, opzet telijk met een geopend mes heeft gesto ken in de richting van diens hoofd, on der het uiten van de woorden dat hij hem kapot zou steken, terwijl de uitvoe ring niet is voltooid omdat Blommaert achteruit is gesprongen. Tevens werd hem ten laste gelegd dat hij Blommaert nogmaals in dreigende houding met een geopend mes heeft bedreigd. Eisch 15 of 15 d. h, M. de K., 31 jaar, zonder beroep te Vlissingen, gedetineerd, werd verdacht dat zij in Maart 1932 te Vlissingen heeft weggenomen een bankbiljet van 50, toebehoorende aan F. C. P. Snijders. Subsidiair werd haar ten laste gelegd dat zij omstreeks Maart 1932 te Vlis singen dat bankbiljet, toebehoorende aan Snijders voornoemd, dat zij had ge vonden, zich heeft toegeëigend. Eisch 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Mr. P. C. Adriaanse pleitte clementie. D. F. v, R., 41 j., kleermaker te Vlis singen, werd beklaagd dat hij in het laatst van Augustus en begin September 1932 te Vlissingen een hoeveelheid te gels, toebehoorende aan J. M. J. Kievit, heeft weggenomen. Eisch 25 of 10 d. h. F. J. de P., 25 j., koopman, wonende te Vlissingen, gedetineerd, werd ten laste gelegd dat hij in September 1932 in het arrondissement Middelburg, een partij goederen, bestaande uit hemden, sokken, borstrokken, vrouwenrokken, mansbroeken, 5 dekens, 3 Simsonbroe- ken, 3 Simsonjassen, 10 manshemden, gezamenlijk ter waarde van 72.65, welke goederen hij had ontvangen van Pieter Vercammen om te verkoopen en te verantwoorden, heeft verduisterd. Eisch 2 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Mr. P. C. Adriaanse vroeg bij schul digverklaring een gedeeltelijk voor waardelijke straf, op te leggen en een gedeeltelijk onvoorwaardelijke, gelijk aan het voorarrest. A. C. M., 18 jaar, bakkersknecht te Hoedekenskerke, werd verdacht dat hij zamen en in vereeniging met een min derjarigen jongen omstreeks 26 April 1932 te Oudelande heeft weggenomen 3 of 4 portemonnaies met geld en 2 re volvers, toebehoorende aan J. de Jager, Mr. P. C. Adriaanse vroeg een voor waardelijke straf. P. de P., 24 j., bezorger te Koudeker- ke, werd verdacht dat hij op 24 Mei j.l. opzettelijk een geldsbedrag van 150, toebehoorende aan de firma De Gruy- ter, welk geld hij had ontvangen wegens geleverde goederen door die firma en dat hij moest afdragen, heeft verduis terd. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Etat-major Hr. Ms. „Heemskerck". De état-major van Hr. Ms. pantserschip „Heemskerck", welke bodem van 7 No vember tot en met 22 December een oe- feningstocht maakt van Nieuwediep naar Algiers en Sardinië, bestaat uit kapitein ter zee D. Vreede, commandant; luite nants ter zee W. A. de Jong en H. G. de Bruijne, der le, S. A. l'Honoré Naber J. E. ten Klooster, G. A. Boegborn, C. ter Poorten, L. Guiot, der 2e, P. S. Age- ma, W. J. de Vries, J. Meerman, J. B, Reiche, G. J. Dijkerman, J. L. van Meeu wen, der 3e klasse, officieren van den marinestoomvaartdienst J. A. Steern- berg en M. Kraal, der le, A. S. Faber, A. A. Bruins en H, F. W. Varenkamp, der 2e klasse, officier van administatie 2e kl. J. F. Staverman en officier van ge zondheid le klasse O. Uffen. Het kapseizen van Hr. Ms. Krakatau. Aneta meldt uit Batavia: Het departement der marine spreekt de in de pers circuleerende berichten, meldend, dat de Krakatau totaal verlo ren zou zijn, tegen. Nader wordt ge meld, dat gewacht wordt op per lucht post verzonden gegevens van den mi nister van defensie, waarin de metho de wordt geschetst, welke in 1921 werd toegepast bij de berging van den in de Wester-Schelde gezonken mijnlegger Hydra, Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Januari a.s. op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan J. A. H. Abeleven, inspecteur L. O, in de inspectie Goes. De oesterhandel. Men schrijft ons uit I e r s e k e De oesterverzending gaat zeer goed en reeds zijn verschillende oesterkweekers gedwongen om bij te koopen en hun handel daardoor op peil te houden. De opbrengst der perceelen valt over 't al gemeen zeer tegen, en men kan dit jaar zeer zeker weer op 50 pet. tarra reke nen. De groei is niet slecht en de quali- teit der oesters valt zeer mee. De con currentie is groot, en wordt door de da ling van het Engelsche betaalmiddel nog vergroot, VERIJDELDE INBRAAK IN JUWE LIERSZAAK TE ROTTERDAM. Woensdagavond laat, werd de concierge van de bekende juwelierszaak „Het Huis van St. Eloy" aan de Noordblaak te Rotterdam uit zijn slaap opge schrikt door gestommel en geknars dat blijkbaar beneden in den winkel ver oorzaakt werd. Hij waarschuwde een surveilleerende agent van politie. Even later arriveerde een inspecteur en 'n aantal rechercheurs die het pand aan alle kanten afzetten. Allereerst stelde men een onderzoek in den' winkel, men klom zelfs op het dak doch aanvankelijk werd niets verdachts gevonden. Naast het „Huis van St. Eloy" be vindt zich een leeg staand pand. Men drong het binnen. Na eenig zoe ken trof men achter de buitendeur een man aan, die zich daar verdekt had op gesteld. Hij werd gearresteerd en bleek dat hij de 42-jarige varensgezel J, H. de H. was. Het onderzoek wees al dadelijk uit, dat men met deze arrestatie een goe den slag had geslagen. De man bleek zich met behulp van een valschen sleutel toegang tot het leegstaande pand te hebben verschaft. De vorige week is hij naar den 'eige naar van het pand gegaan, dien hij om de sleutels gevraagd heeft. Hij beweerde van plan te zijn het pand te huren. Den zelfden dag heeft hij de sleutels terugge bracht. Den volgenden dag heeft hij ze weer opgevraagd. Hij moest het pand nog eens goed bekijken. Dat heeft hij inderdaad gedaan en tevens heeft hij van de gelegenheid ge profiteerd om den sleutel na te maken. Na in het pand te zijn binnengedron gen, is hij begonnen met een gat in den muur te hakken, dat, als hij niet gestoord was, uit had gekomen in de zij-vitrine van het Huis van St. Eloy. BUITENGEWOON HOOGE WATER STAND. De burgemeester van Naard'en heeft Vrijdagochtend een dringend telegram gezonden, waarin hij in verband met den buitengewoon hoo- gen waterstand, welke groote schade aan de kweekerijen veroorzaakt, waardoor een onhoudbare toestand is geschapen, dringend maatregelen verzoekt, welke een verlaging van den waterstand ten gevolge zullen hebben. EEN ERFENIS VAN 72 MILLIOEN DOLLAR. Men meldt uit Leer (O.- Friesland) aan de N. R. Crt.: In 1858 ging de arbeider Huch, wo nende in een klein plaatsje in Westfa- len, naar Amerika, waar hij bijzonder succes had in zaken en een vermogen van 72 millioen dollar, twee scheeps werven en twee boerderijen in 1905 bij zijn dood naliet aan 24 erfgenamen, in het Duitsche rijk verblijvende. De con sul van Duitschland te Chicago heeft thans bericht, dat nog in den loop van dit jaar de erfgenamen in het bezit zul len worden gesteld, waarvoor ze 27 ja ren lang alle moeite hadden gedaan. AFWACHTEN MAAR. In de Don derdag gehouden vergadering! van den gemeenteraad van Soest deelde een lid mede dat een dezer dagen de direct trice van een der herstellingsoorden des nachts een paar verdachte personen in den tuin zag rondsluipen. Smeer de pijnlijke plek licht in met Sloan's Liniment Het dringt onmiddellijk door, verspreidt een tintelende warmte door de ge wrichten en spieren, en verdrijft de pijn en gevoeligheid. Sloan's is een zegen voor athleten, arbeiders in de open lucht, en alle personen, die blootgesteld zifo aan het winterweer. Het beveiligt U tegen rheumatiek. Schaf II nog heden een flacon aan. Gebruik het bij Rheumatiek, Lendejicht, Ischias, Verkoud heden op de Borst, Ver stuikingen, Kneuzingen. rei nANX k 1 lilIliCkiT DOODT jLVMII 2 LINIMENT PIJN (Ingez. Med.) Direct belde zij de portie op, do,cih deze antwoordde haar, dat de tijd voor de rondte nog niet gekomen, was EEN SPOORWEG-ONGELUK VOOR KOMEN. Naar de „Utr. Crt." ver neemt, reed Donderdag op het baanvak Soes tD e n D o 1 d e r een zware goe derentrein in de richting Utrecht op en kel spoor. Van tegenovergestelde zijde kwam een personentrein, die om 9.03 in Soest moet aankomen. Gelukkig heeft de machinist van den goederentrein op de rechte baan den personentrein nog op tijd zien naderen en heeft met volle kracht gestopt en is toen snel terugge reden. Daardoor is een botsing voorko men. MEER DAN EEN MILLIOEN MARK BOETE. Eenigen tijd geleden heeft zich in de Duitsche grensstreek in de omgeving van V e n 1 o een smokkelge- schiedenis afgespeeld, die in de streek veel opschudding verwekt heeft. De leden van een smokkelbende wa ren het onderling oneens geworden en trachtten op zekeren nacht elkaar de smokkelwaar af te stelen. Het geval zou niet uitgelekt zijn als eenige sluikers zich bij dezen strooptocht niet als douane beambten hadden voorgedaan. De lie den richtten plots schijnwerpers op hun opereerende collega's en openden een kort vuur. De beschotenen gingen na tuurlijk aan den haal en moesten de smokkelwaar achterlaten. Een van de gedupeerden deed aangif te van diefstal. Als gevolg hiervan ston den Dinsdag elf smokkelaars voor den rechter te Gladbach. De twee hoofd schuldigen werden wegens ambtsaanma tiging veroordeeld tot vier maanden ge vangenisstraf en verder wegens smok kelarij tot één maand gevangenisstraf en ieder 110.000 Mark boete. Maar ook de gedupeerde smokkelaars moeten mee het gelag betalen. Zij wer den wegens ontduiking der invoerrech ten veroordeeld tot gevangenisstraffen van een tot zeven maanden en elk een geldboete van 110.000 Mark. HONGITOCHT OP N.-GUINEA. Aneta meldt uit Buitenzorg d.d. 27 October dat de Gouverneur der Moluk- ken seint, dat 22 October in de onHeraf- deeling Sorong (N i e u w-G u i n e a) een hongitocht plaats vond. Het doel van een dergelijken tocht, welke wordt on dernomen met vaartuigen, waarvan de bemanning zwaar bewapend en geheel ten strijde is toegerust, is rooven en moorden, waarbij men ook op menschen- roof uit is. Bij dezen tocht werden 13 be woners van een den hongitocht onderne- menden vijandige kampong als slaven weggevoerd, terwijl zes anderen werden gedood. De gezaghebber van Sorong is met 'n patrouille gewapende politie naar het binnenland getrokken voor opsporing van de daders, zoo mogelijk bevrijding van de meeéevoerden. Ongelukken. Vrijdagmiddag heeft op den hoek van de Noord Polderbaan en Elleboogstraat te Den Haag een droevig ongeval plaats gehad. Een 8-jarig meisje J. S„ stak onverwachts den rijweg over en werd door een passeerende auto gegre pen, Het meisje werd zoo ernstig ge wond, dat zij enkele oogenblikken later overleed. Een voorloopig politie-onder- zoek zou aangetoond hebben dat den autobestuurder geen schuld treft. Donderdagmorgen heeft op den Utrechtschen straatweg nabij „Sand- wijck" onder de Bilt een vrij ernstige aanrijding plaats gehad tusschen 'een vrachtauto en een personenauto, meldt het „U.D." Na de botsing reed de per sonen-auto nog eenige meters door om ten slotte een halven slag om te draai en en met den kop in de richting Utrecht te komen staan. De bestuurder van den vrachtauto raakte door de bot sing de macht over zijn stuur kwijt en reed tegen een rechts van den weg ge legen hoop steenen. De beide auto's werden zwaar beschadigd en moesten worden weggesleept. Persoonlijke ongelukjken vielen 'piet voor. Bij het aaiïleggen van de veerboot te M o e r d ij k is Donderdagmorgen de dekknecht A. N. bekneld geraakt tus schen de klep der drijvende ponton en de aanleggende veerboot. In zeer bedenke- lijken toestand is de man overgebracht naar het ziekenhuis. Donderdagmiddag is in de Plancius- straat te Amsterdam een 5 jarig meisje door een auto overreden. Het werd dood opgenomen. Donderdag is op den Maliesingel te Utrecht de 40-jarige gasfitter G. door een vrachtauto met steenen aangereden. Het slachtoffer werd met zware verwon dingen opgenomen en is 's middags aan de gevolgen der verwondingen overle den. APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week is te Middelburg geopend de apo theek van Mevr. Wed. J. Walraven t. d. Garde-Hammacher, Korte Noord straat. Middelburg. Van 2628 Oct. Ondertrouwd: P. Wattel, 21 j. en A. P. Beekman, 20 j. Getrouwd: J. K. W, Janse, 23 j. en J. Machielse, 23 j. K. Schroevers, 25 j. en D. v. d. Vijver, 24 j, F. M. Boo gaard, 23 j. en E. C. Buijze, 23 j. Bevallen: P. de Wolf, geb. de Ruij- ter, z. Goes. Bevallen: A. M, Oudeman, geb. Pie- ters, z. M. J. Verwer, geb. Dehes- selle, z. Vlissingen, Van 2027 Oct. Ondertrouwd: G. Va lentin, 24 j. en A. Groenenberg, 24 j. G. F, Bertijn, 23 j. en S. Melse, 22 j. J. P. van der Wart, 22 .j en L. M. van Gemert, 18 j. Getrouwd: J. J. W. Ekeris, 28 j. en N. Geluk, 26 j. J. de Jonge, 20 j. en C. J. van Maldegem, 20 j. A. Da- vidse, 34 j. en J, Gebraad, 26 j. P. Loekemeijer, 26 j. en A. M. Schets, 22 j. H. J. Belfroid, 24 j. en M. Vinke, 19 j. Bevallen: A. Valstar, geb. Roeting, d. R. Sailer, geb. Baljé, d. T. Kort, geb. de Ridder, z. M. van der Lin den, geb, Peute, z. Overleden: J. Steenaard, 56 j-, man van W. Verhage. M. Seijbel, 59 j,, man van H. F. W. Kemeling. W. dte Bree, 56 j., vrouw van J. Beekman. De Districts-Arbeidsbeurs voor de gemeenten tusschen Ooster- en Wester Schelde zendt ons de volgende aanvra gen. Binnenland, DEN HAAG: bekwaam pianoherstel ler, tevens stemmer en pneumatieker, 36 per week, voorloopig 1 maand op proef, indien geschikt voor vast. AMSTERDAM bekwaam horloge maker, voor klein werk, dadelijk, loo* nader overeen te komen. Buitenland. In West-Indië kunnen geplaatst wor den: bekwame ketelmakers, machine bankwerkers, pijpfitters, acetyleenlas- schers, electriciens, electro-monteurs, timmerlieden, schilders, stokers, machi nisten voor ijsfabrieken, moeten de En gelsche taal machtig zijn, anders onnoo- dig zich aan te bieden, leeftijd 2540 jaar, ongehuwd, Nederlandsche nationa liteit, vereischt minstens 3 jaar practijk na leertijd, volledige inlichtingen in de Engelsche taal met opgave waar ge werkt en afschrft van getuigschriften en paspoort. Vakafdeeling Hotelpersoneel Gevraagd voor Ned. O. Indië: chef kok, tevens goed patissier, 300 per maand plus kost en inwoning. Leeftijd 3035 jaarindien gehuwd moet de vrouw bereid zijn in de morgenuren d.i. van 812 toezicht te houden op de ka mers en linnenkamer. Sollicitaties met afschrift getuigschriften en foto. Aanbiedingen uitsluitend aan de Dis tricts-Arbeidsbeurs te Middelburg. Nov. 1 Middelburg, Inspan, Blaupot t. Cate. 2 Wissekerke, Bouwland, Sadee en Jonkers. 3 Nisse, Weiland, Sadee en Jonkers. 3 Wolf aartsdijk, Huizen, v. Dissel. 9 Middelburg, Inboedels, Notarishuis. 9 Westkapelle, Huizen en bouwland, Loeff. 9 Kloetinge, Hulzen, v. Dissel. 9 Krabbendijke, Pakhuis, v. Dijke. 10 Middelburg, Woonhuis en Bouwter rein, Terpstra. 15 Middelburg, Inspan, Struve. 29 Middelburg, Inboedek, Notarishuis. Dec. 14 Middelburg, Inboedels, Notarish.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6