ONDERWIJS. VERKEERSWEZEN P. T. T. SPORT. RUITENLAND. Algemeen Overzicht. eURGEiUJECE STAND. m MARKTBERICHTEN. Voor het examen als apothekers assistente slaagde te Utrecht mcj. N. Schol te V 1 i s s i n g e n. (Verbetering). De heer J. J. Nuijten, vroeger te Middelburg, thans te Tiel, is be noemd tot leeraar aan de Rijkskweek school voor onderwijzers(essen) te Gro ningen. Kring Walcheren Volksonderwijs. In de vergadering van den Kring Wal cheren van Volksonderwijs, Zaterdag ge houden in café „De Eendracht" te Mid delburg, achtte men het gewenscht ook den kring te doen vertegenwoordigen op de algemeene vergadering en wees de vergadering den heer C. Hack te Vlis- singen als zijn vertegenwoordiger aan. De voorzitter, de heer mr. J. W. Zijlstra, deelde mede, dat de afdeeling Middelburg binnenkort een filmvertoo- ning met een spreekbeurt hoopt te hou den en wekte andere afdeelingen op dien avond naar Middelburg te komen. De vergadering vereenigde zich met het voorstel-Middelburg om op 25 Mei (Hemelvaartsdag) weder een Landdag te houden, zoo mogelijk op Veldzicht te Middelburg, als de eigenaar daarvoor toestemming verleent. Men was echter overtuigd, dat ook nu de heer Linden- bergh ten deze Volksonderwijs ter wille zal zijn. Inplaats van den heer Hack, dié ook nu niet te bewegen was op zijn besluit tot aftreden terug te komen, koos de vergadering tot kringsecretaris den heer L. den Ouden te Gapinge. Bij de rondvraag kwam o.a. de kwestie der dreigende opheffing van de openba re scholen te Vrouwenpolder en Gapinge nog ter sprake. Provinciale vergadering van Chr. Onderwijzers. Zaterdag werd te Middelburg in de sociëteit ,,St. Joris" de Provinciale vergadering van Chr. Onderwijzers in Zeeland gehouden, welke vergade ring druk bezocht was. De voormiddag vergadering werd geopend met Psalmge zang, gebed en 't lezen van 'n gedeelte der Heilige Schrift. (De geschiedenis van Kaïn en Abel). Naar aanleiding van deze geschiedenis merkte de voorzitter op, dat in dezen tijd van crisis te veel gehoord wordt: Ben ik mijn broeders hoe der? E- is te weinig gemeenschapszin Moge deze vergadering medewerken tot meerdere samenhoorigheid, tot heil van de taak en de roeping dér christelijke onderwijzers. De aanwezige inspecteurs van het Lager Onderwijs in de inspec ties Middelburg en Terneuzen werden welkom geheeten. De inspecteur van de inspectie Goes had bericht van verhin dering gezonden, evenais het college van B. en W. van Middelburg. De heer A. Janse van Biggekerke sprak over: „Levende zielen". De vraag: „Wat is de mensch?" die in de levens beschouwing ten allen tijde wederkeert, beantwoordde hij bij het licht van Gods woord en aan de hand van de pr^ctijk. De middagvergadering werd geopenc met het zingen van de twee eerste cou pletten van het oude lied: „Wilt heden nu treden". De heer A. de Jonge Ezn. te 's-Gra- venhage, directeur der vereeniging van Chr. Onderwijzers, sprak over: Bezie- Hng. Bij zijn bezoek aan het onlangs ge houden internationaal schoolcongres te Wuppertal heeft hij o.a. gehoord, hoe daar in Duitschland het communisme be slag tracht te leggen op de jeugd. De Duitsche Chr. onderwijzers sluiten zich daarom, met voorbijzien van alle ver schillen nauw aaneen om zoodoende sterken te staan tegen het dreigend ge vaar. Ook in ons land, is het noodig dat de onderwijzers zich niet alleen nauwer _vereenigen, maar ook, dat zij meer be zieling voor hun taak hebben. Niet als pessimisten, ook niet als optimisten, maar ais geloovigen moeten de onderwij zers hun arbeid verrichten. Dan eerst is er de ware bezieling. De loonsverlaging bij de Spoorwegen. De tegen a.s. Diasdag uitgeschreven conferentie tusschen de directie der Ned. Spoorwegen en den Personeelraad in welke bijeenkomst de kwestie van de door de directie ingediende voorstellen tot loonsverlaging aan de orde zou ko men, is uitgesteld tot Woensdag 9 No vember a.s. Bij Kon. besluit is aan den commies bij den P. T. en T. dienst K. de Jong als zoodanig eervol ontslag verleend. Door vereenvoudiging van 't oor spronkelijke plan zullen de op te rich ten telefoondistricten Dordrecht, Leiden en Roosendaal vervallen. Er blijven dus 19 telefoondistricten over o.a. met zetel Goes. Nieuwe telefooncentrale te Breda. Zaterdag 29 October zal te Breda de nieuwe automatische telefooncentrale in enst worden gesteld, n verband met de overzettingswerk- 4 au7len Zal dien dag Insschen 2 en aaniiLi i telefoongemeenschap met de Van" rlo° ne,n niet steeds mogelijk zijn. sprekketTzaU ü'dval5 aangevraagde ge proefd afwikkeling worden be- Sneltelefoonverkeer. tusscfmn" Am«t V^n ^et vo^end jaar zal Haafhet z d rdaim' Rotterdam en Den den ingevoerd wor- dan met een bepaald'oS/6^11^ van zijn telefooncentrale Sf ^Ummer middellijk verbinding geéft l f 1 langde telefoonnummer in d dere steden. en der an~ Vrijdagavond hebben de aanhan gers der M. V. V. „Middelburg" een ver gadering gehouden in het clubgebouw „De Eendracht", om tot oprichting te geraken eener supporters vereeniging. Na een inleiding van den heer M. Oele richtte men een supportersver- eeniging op met aanvankelijk 36 leden. Het voorloopig bestuur werd gevormd uit de navolgende heeren: P. C. de Ha mer, voorzitter; L. Francois, secretaris, G. Kótkamp, J. W. van Westen, J. v. d. Voorde, H. v. Goozen, H. Ruck, M. Vaa- ne en W. A. de Groote. Te Vlissingen speelde gisteren veteranen A en B tegen elkaar ten voor- deele van den Scheldèbekerzwemwed- strijd, de uitslag was 15. SinotoZeelandia 15. Wederom is het onze groen zwarte stadsgenooten gelukt een overwinning binnen te halen. Als scheidsrechter Mauerer beginnen blaast blijkt dat de thuisclub volledig is terwijl Zeelandia een invaller telt voor haar rechtsbinnen, Th. Smidt waarvoor P. Provoost het elftal completeert. Na eenige wederzijdsche aanvallen weet Zeelandia uit een voorzet van rechts door haar linksbinnen Gabrielse de score te openen. Dit succes wordt ge volgd door een goal van haar midvoor Janisse, zoodat de rust met 20 in het voordeel van de bezoekende club in treedt Na de thee blijkt dat Sinoto zich nog niet gewonnen geeft en weet het dan ook den achterstand door een punt van haar midvoor te verkleinen 12. Uit een snellen uitval maakt Z. rechts buiten v. d. Kamer een schitterden gaol en weet zoodoende den stand tot 1—3 te vergrooten. Hierna blijkt de thuis club uitgespeeld en voeren Janisse en Koster den stand geleidelijk tot 15. Insider. Mevo IIGoes 24, Goes I wist gisteren na een spannen- den en zeer zwaren wedstrijd tegen Me vo II met 42 te winnen. Mevo trad aanvankelijk zeer succes vol op en wist met 20 voor te komen, Goes verzwakte echter niet, pakte nog iets vinniger aan en had nog voor rust een doelpunt tegen gemaakt. Na rust maakte Daniëlse uit een straf schop gelijk en voor het einde klonk vonden de rood-witten nog tweemaal 't net, zoodat de wedstrijd, die in het be gin een nederlaag scheen te worden, tenslotte nog welverdiend met 42 voor Goes eindigde. Hulde voor het tot het laatste, ook ondanks het ongunstige weer, kranig volhouden! K. N. V. B. BLEIJERHEIDE—MIDDELBURG. Aan „De Maandagmorgen" «ontleenen we: Pittige!* Zeeuwsche aanval. Direct na den aftrap loopt Paffen door alles heen, echter ook over den bal, zoodat zijn kans verloren gaat. Het leer gaat naar de Zeeuwsche voorhoede, die goed combineerend opdringt en den bal tegen de paal schiet. De terug springende bal wordt door den links binnen ingekopt 01, In de 10e minuut geeft Paffen aan den vrijstaanden Tri chert, die onbereikbaar voor Vijge boom inschiet 11. Het spel golft heen en weer. Dan gaat de bal naar den rechtsbuiten Heyenrath, die keurig voorzet en Paffen in staat stelt Bleijer- heide de leiding te geven 21. Direct wordt een uiterst gevaarlijke aanval van de Zeeuwen door Schmetz vallende gekeerd, 'n Ander schot wordt eenigen tijd later door de Limburgsche lat ge keerd. Het Zeeuwsche veldwerk is goed en schept voor het vijandelijke doel soms gevaarlijke momenten. Bleijerheide wordt nu op eigen helft teruggedrongen, weet zich echter weer los te werken en het spel gaat gelijk op, snel heen en weer. Na 40 min. maakt Suijkerbuijk gelijk, 22. Heyenrath schiet daarna tegen de lat. Paffen staat klaar en het is 32 voor Bleijerheide. Een sterk schot van Dant- zenberg wordt door Vijgeboom gehouden. Nadat Schmetz nog een paar maal zijn talenten getoond heeft treedt de rust in met 32. Na de rust i s Bleijerheide direct sterker, vooral daar de verdediging van Middelburg de zwakste plek is. Het wordt een belegering van het Zeeuwsche doel. Een schitterende voorzet van Heyenrath wordt docr Vijgenboom han dig onderschept. Doelpunten blijven voorloopig uit. Een schuiver van Dant- zenberg keert Vijgenboom op de doel lijn. Heyenrath schiet vrijstaande naast. Eindelijk is het Feichert, die opnieuw de leiding vergroot 42. Bij een tegen aanval der Zeeuwen zweeft de bal voor het BI. doel tot Suijkerbuijk hem ten' slotte in het net deponeert en den ach terstand verkleind tot 43, Een kogel van Paffen wordt door Vijgenboom schit terend weggewerkt. Hansen wordt we-1 gens blessure vervangen door Krewin- kel. Nog een laatste aanval van Middel burg en BI. heeft verdiend gewonnen. De overige uitslagen zijn als volgt: le Klasse: NoadLonga 02. M. V. V.Eindhoven 20. B. V. V.—N. AC2—4. P. S. V —Willem II4—1. 2e Klasse A,: Herode Baronie 92. BredaMevo10, R. B. C.Dongen 13, D. O. S. K. O.Terneuzen 61. T. C. S.Alliance 20, 3e Klasse A: Terneuzen 2Middelburg 2 41. Sassche BoysZeelandia 2 12. Vlissingen 2Hulst 22. 3e Klasse B: Nieuw BorgvlietD.O.S.K.O. 2 20. Wedstrijduitslagen van Zondag le Klasse A: De Zeeuwen 2R. C. S. 1 Middelburg 3Zeelandia 3 Walcheren 1Vlissingen 3 le Klasse B: YzendijkeBreskens Hulst 2Sluiskil le Klasse C: Zierikzee 2Renesse 2e Klasse A,: KruiningenGoes 3 2e Klasse B: Axel 2Scheldestrijdetjs 1 2e Klasse C: Zeeuwen 3's-Heer Arendsk. Vlissingen 4Walcheren 2. 2e Klasse D: Zierikzee 3Renesse 2 Zonnemaire 2Sinoto 3 3e Klasse A: Middelburg 5Vlissingen 5. 3e Klasse B: Scheldestrijders 2C.N.A. 2 23 Oct. 1—13. 9—1. 5—2. 5—3. 1—4. 2—0. 3—4. 5—5. 4—2. 6—2. 6—0. 1—6. 3—3. 4-4). derpark „Zeelandia", waarvan de kwa liteit te roemen viel. L>e heer Moeleker te 's-Gravenpolder had een goede Zilver Brakel haan. Ten slotte waren de Rhode Island Red's van de heeien Chr. Visser en Rijn, wat de kleur betreft zeer goed, alleen de tee- kening in de vleugels moet nog iets be ter zijn. De keurmeester was over de kwali teit zeer tevreden. De Pluimvee- en JAo- nijnenvereeniging „Zeelandia" kan dan ook met voldoening op dezen mooien, tevens zeer leerzamen dag terug zien. Hockey, H.T.C.C.—M.M.H.C. 4—1. In een vlot gespeelden wedstrijd slaagde H.T.C.C. er in, dank zij beter technisch spel, met 4—1 de overwinning te behalen. Voor de rust ging het spel vrij wel op en neer. H.T.C.C. verknoeide verschil lende kansen door roekeloos schieten; bij M.M.H.C. gingen ze meestal door buitenspel verloren. De links achter van M.M.H.C. viel door zijn schitterend spel en redde verschillende keeren; terwijl in de laatste instantie de doelverdediger op het juiste moment ingreep. H.T.C.C. was iets in de meerderheid, maar noch de voorzetten van links noch die van rechts leverden iets op. Toch gelukte het den middenvoor van de H.T.C.C. met een ef fectvol schot, voor den doelverdediger onhoudbaar, zijn club nog voor de rust de leiding te geven. Na de rust viel de H.T.C.C. onstuimig aan, doch de linksachter der Middelbur gers wist alle gevaar te bezweren. Een van de snelle uitvallen van den Eindho- venaars leverde wederom een doelpunt op. Middelburg bleef enthousiast door spelen en het lukte den linksbinnen uit een voorzet met een hard schot te doel punten. H.T.C.C. komt in de meerderheid vooral de rechtervleugel valt heftig aan. Middelb.'s linksachterspeler wist één maal, nadat de doelverdediger reeds ge passeerd was, op schitterende wijze een anders zeker doelpunt te voorkomen. Den rechtsbinnen der Eindhovenaars gelukte het kort daarop, in zuiver bui tenspelpositie, het derde doelpunt te ma ken. Middelburg probeerde het nog eens met enkele snelle uitvallen, doch zonder succes. Enkele strafhoekschoppen aan beide kanten leverden niets op. Even voor het einde wist de middenvoor der H.T.C.C. voor den vierden maal te doel punten. Keuring van Pluimvee en Konijnen. Zaterdag hield de Pluimvee- en Ko- nijnenvereeniging „Zeelandia" te Goes een keuring van Pluimvee en Konijnen in de „Prins van Oranje". Als keurmeester fungeerde de heer Meloen van Oud-Gastel. Er waren zeer goede dieren ingezon den. De Lotharingers van den heer Me- liefste blonken zeer uit; ook de zwart Vlaamsche Reuskonijnen van den heer Polderman waren prima dieren, prach tige diepzwarte kleur en grootte, met goede, lange ooren. De heer M. J. de Jonge had Blauwe van Beveren ingezonden voor een goede kwaliteit, terwijl de kleur van zijn jonge dieren zeer goed was; ook mej. v, d Bosch toonde een goed dier. Jammer was het dat de kleur bij de Haaskleurige Vlaamsche Reuzen nog te wenschen overliet, dit ras moet nog veel verbeterd worden! De Witte Vlaam sche Reus van den heer Overbeeke was zeer goed te noemen, met goede oor lengte; de heer P. Sonke toonde een goede blauwe Vlaamsche Reus. Ruim 50 konijnen waren ingezonden kippen waren er minder. Hier had de heer Siepman Zilver Wyandottes inge zonden; zeer goed waren zijn jonge hen nen; jammer dat dit mooie ras zoo wei nig gehouden wordt! In de Witte Leghorns was de heer Steijn te Hoedekenskerke de baas; zijn oude haan en jonge hennen waren de beste. De Patrijs Leghorns waren vertegen woordigd door 2 jonge hanen van Hoen De nieuwe Belgische regeering- De Broqueville. De nieuwe Belgische regeering is thans samengesteld: Premier en landbouw, De Broqueville (katholiek); Buitenlandsche zaken, Hij mans (liberaal); Binnenlandsche zaken, Poullet (katholiek Vlaming); Financiën, Jaspar (katholiek); Koloniën, Tschoffen (katholiek); Verkeerswezen, Forthomme (liberaal); Posterijen, Bovesse (liberaal); Arbeid en Nijverheid, Heyman (katho liek Vlaming); Openbare werken, Sap (katholiek Vlaming); Kunsten en weten schappen, Lippens (liberaal Vlaming); Justitie, Janson (liberaal); Defensie, Theunis (katholiek). De bekende Belgische'financier Fran- qui is benoemd tot lid van een nieuw in gestelde commissie van het departement van financiën. Naar uit welingelichte brond wordt vernomen, heeft Sap zich tevoren bij be sprekingen met den kabinetsformateur zekerheid er over verschaft dat de nieu we regeering in de buitenlandsche poli tiek in geen geval naar een sterke toe nadering tot Frankrijk, in den zin van een Belgisch-Fransch militair verdrag zou streven. Bij deze Vlamingen was het er vooral om te doen, dat er vóór het einde van het jaar geen benoeming van een nieuwen chef van den generalen staf zou geschieden. Het nieuwe kabinet telt vier oud-pre miers. Hoewel er vier Vlaamsche ministers en acht Walen zitting in zullen heb ben, mag aangenomen worden, dat het kabinet niet anti-Vlaamsch zal optreden. De nieuwe ministers zouden heden den eersten ministerraad houden, waar besloten zou worden tot ontbinding der wetgevende vergadering. Als datum van de nieuwe verkiezingen wordt 20 No vember genoemd. De toestand in Mantsjoerije. Uit Charbin komen nieuwe berichten over de groote activiteit der Chineesche vrijscharen op alle fronten in het gebied van den strijd in Mantsjoerije. Ten Z. van Charbin zijn 20.000 man vrijscharen geconcentreerd en 70 mijlen verder O.- waarts rukken 10.000 man op. Naar wordt medegedeeld, zijn de vrijscharen goed uitgerust en bewapend. Aan de O. zijlijn van den Chineeschen O.-spoor lijn en wel in het Japansche strafexpe- ditiegebied duren de bloedige gevech ten voort. Tegelijkertijd wordt aan de Zuidelijke zijlijn een nieuwe Japansche strafexpeditie voorbereid, aangezien al daar groote troepen Chineesche vrijwil ligers zijn geconcentreerd. De toestand wordt door de Japansche autoriteiten ernstig geacht. De Duitsche schuld aan den oorlog. In republikeinsche en fascistische krin gen heeft groote belangsteling gewekt een artikel in het Parijsche dagblad „Re- publique", dat die regeeringspartijen na staat. Het eischt namelijk dat Frankrijk spontaan de schrapping van artikel 231 van het Versailler verdrag zal voorstel len. Dit artikel behelst, zooals men weet, de erkenning dat Duitschland schuldig is aan den wereldoorlog. „Dit artikel heeft ons steeds ontoe laatbaar geschenen", aldus het blad. De vraag omtrent de verantwoording aan den oorlog behoorde bij uitsluiting door de historici te worden behandeld. Onder de indirect-verantwoordelijken mag men alle regeeringen en alle organi satoren rekenen, die meededen aan den bewapeningswedloop. Een ding echter is buiten debat: Men heeft Duitschland de schuldbekentenis gewelddadig afge dwongen. Dit gebrek van geweld op geestqlijk gebied, is de meest krasse ont kenning van alle principes, die Frankrijk tot op heden de dierbaarste waren. Wij hadden 1918 het recht de terugga ven te vorderen, van de provincies, die ons met geweld ontnomen waren. Wij hadden echter niet het recht de Duit- schers eene schuldverklaring te ontruk ken, die zij thans, terecht of ten on rechte als in strijd met de waarheid beschouwen; wij wenschen, dat men in Duitschland spoedig zal kunnen verkla ren: Frankrijk heeft erkend, dat het artikel 231, noch met gezonde critische metho den van geschiedvorsching, noch met zijn eigen tradities van menschelijke gene- reusiteit in overeenstemming is, en het heeft derhalve uit zich zelf, spontaan de schrapping van dit artikel gevorderd Eilaas: voorloopig nog een luchtkas teel, vreezen wij. BELGIE. Het Noorsche kroonprinselijk paar verblijft eenige dagen te Brussel, en lo geert bij den hertog en hertogin van Brabant. ENGELAND. De „Daily Herald" wijdt uitvoerige be sprekingen aan het bezoek dat Norman Davis en Sir John Simon den eersten minister Mac Donald op Chequers heb ben gebracht. De besprekingen hebben tot resultaat gehad, dat een afspraak wordt gemaakt voor een nieuwe confe rentie, die de drie staatslieden heden in Downingstreet zullen houden. Op Che quers heeft men voornamelijk gespro ken over de economische wereldconfe rentie en de ontwapening en men was het er over eens, dat deze beide kwes ties onafscheidenlijk met elkaar verbon den zijn. Het moge zoo zijn! In een rede te Birmingham, waar hij den nationalen oeconomischen toestand besprak, heeft minister Neville Chamberlain gezegd: Het zou onjuist zijn om te beweren, dat ik in een naaste toekomst het einde van onze moeilijkheden zie, maar er zijn aan wijzingen voor betere tijden: de werk loosheid is tot stilstand gekomen en er zijn op het oogenblik meer vooruitzich ten op een begin van herstel dan ooit sinds de nationale regeering aan het be wind kwam. DUITSCHLAND. Coburgsche Köpenickiade. De bla den maken melding van een Köpenicki ade welke zich tijdens het huwelijk van prinses Sybille met prins Gustaaf Adolf van Zweden heeft afgespeeld. Een tot nu toe onbekend gebleven persoon heeft zich in de uniform van een hoogen cavalerieofficier onder de feudale bruiloftsgasten weten te men gen en zich de heerlijkheden van het vorstelijk buffet uitstekend laten sma ken. Aangezien heel Cuburg in de dagen van het huwelijk van uniformen wemel de, trok een oude hooge officier, die op zijn borst een heele uitstalling van orde- teekenen droeg, niet bijzonder de aan dacht. Hij gedroeg zich zoo geheel vol gens den vorm, dat de Stahlhelmers, die de wacht hielden, eerbiedig salueerden, toen de hooge officier met zijn sabel rin kelend hen voorbijging en buitengewoon vriendelijk den groet van de wacht be antwoordde. Binnen in de zaal liet de „Kavallerie- onkel" zich alles uitstekend smaken, Hij proefde de caviar en de kreeft, liet geen enkel glas wijn passeeren en rookte ook met smaak de fijne geïmporteerde siga ren. Nadat de „Generaal van Koburg", zooals de onbekende thans reeds alge meen wordt genoemd, zich alles uitste kend had laten smaken, verdween hij onopgemerkt, niet zonder tevoren de la keien inplaats van een fooi te geven, minzaam op de schouders geklopt te hebben. De „Zeppelin" weer vertrokken. De „Graf Zeppelin" is vanmorgen om half zeven, onder commanda van kapitein Lehmann opnieuw vertrokken voor zijn negende vlucht van dit jaar over den At- lantischen oceaan naar Pernambuco en Rio de Janeiro. Onder de 12 passagiers bevindt zich ook een der leden van de Engelsche civiele luchtvaart. ZUID-AMERIKA, Peru-Columbia, Uit Bogota wordt gemeld dat Peruaansche troepen uit Pu erto Arturo de Columbiaansche stad Tarapaca hebben bezet. Peruaansche troepen rukten op naar de Columbiaan sche havenstad Letitia, Ierseke. Van 1421 Oct. Getrouwd: M. Pekaar 20 j. j.m. en M. Pekaar 19 j. jd. Kruiningen. Van 12 tot 19 October. Ondertrouwd: B. M. Meijaard, 28 j. en T. P. van den Berge 25 j. Bevallen: J. van Donge geb. De Jongh d.; Ch. Harthoorn geb. Van de Plasse d. Overleden: A. B. Modde, 75 j., wedr. van St. van Rompu. Goes, 22 Ocl. Veijingsvereenigng Z. Beveland. Peren: Co mi esse de Paris 10, Gieser Wildeman 9—15, Meipeer 912' IJsboul peer 710, Pondspeer <89, Afval- icn Kroelperen 1.00—4, alles per 100 'kg. Appels: Goudreinel 11 15, Bauman's Reinet 8—11, Sterappe! 1318, Cl'asie- appel 5—7, Rernbour Mortier 40, zure Bellefleur 1115, zoete Armgaarde 12 16, Afval en fenoetappels 0.507 al les per 100 'kg. Diversen: Blauwe druiven 25 32, brlamen 11 13, mispels 5, alles per 100 kg.meloenen 15, per 100 stuks, ha zen 1.30—2.30, patrijzen 0.34 beiden per stuk'; bloemen 8—12 per 100 bos. Kapelle, 21 Oct. Groote veiling Zare fcroe tappets 2.30 per 100 kg. Appels: Goudreinelte 4—21, Bellet- fJeurs 6-13-, Fransche ReincRe 5II, Sterappels 918, Fransche Bellefleurs 4, Transparante de Croncels 6—10, Marik's Codtiu 7, Lanes Prince Albert 9, Court Pendu 3—6, Reinette d'Or 4, PonA nie d'Orange 6—11, Hollandscb zoel 7

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 3