•VAN MBLLB'S GOESCHB ONTBYT- KO B K GEMENGD NIEUWS. VERKEERSWEZEN P. T. T. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. De heer W. v. Hangh e m is tegen korting van de salarissen. Wethouder Lombaard vindt 't vreemd, dat Ged. Staten verleden jaar de jaarwedden van den Burgemeester en andere ambtena ren zelfs nog te laag vonden, en de wed den verhoogd moesten worden; nu een jaar later zou er gekort moeten worden, terwijl de crisis verleden jaar toch even goed bestond als dit jaar. De heer Brakman is 't hiermee ten volle eens. De heer W. v. Hangehem stelt voor, geen korting op de salarissen toe te passen, wat met algemeene stemmen wordt aangenomen. De beide Wethou ders hielden zich buiten stemming. Begrooting Abattoir. Bij de behandeling der begrooting voor 1933 voor het gemeentelijk abat toir, wordt besloten in verband met de uitbreiding der werkzaamheden de jaar wedde van den administrateur met in gang van 1 Jan. 1933 met 20 te ver- hoogen, doch onder voorbehoud van 't recht van den Raad deze wedde te ver- hoogen of te verlagen, al naar gelang der werkzaamheden die voor het be drijf moeten worden verricht. De begrooting werd met algemeene stemmen vastgesteld op inkomsten en uitgaven gewonen dienst 520 en idem kapitaaldienst 200. Subsidies Aan het bestuur der Bewaarschool werd voor 1933 een subsidie uit de ge meentekas van 1005 toegestaan. Aan het bestuur der muziekvereeni- ging ,,E. M. M." werd een subsidie van f 150 en aa de Chr. muziekvereeniging „Hosanna" van f 50 toegestaan voor 1933. Gemeentebegrooting 1933. Bij de behandeling der gemeentebe grooting 1933 vroeg de heer v. Han gehem in hoeverre voldaan is aan de door B. en W. gedane toezegging voor betaling aan den bode-concierge van het gemeentehuis voor het buitengewoon schoonhouden van gang en kamer, ten gemeentehuize, tengevolge van het ko men stempelen der werkloozen. De Voorzitter zegt, dat op het eind van dit jaar een voorstel gedaan zal worden hoe groot het toe te kennen be drag zal zijn. Dit bedrag zal dan betaald worden uit de kosten werkloozen. 50 Opc. pers. belasting. Nadat de begrooting in zijn geheel be handeld was, bleek dat deze niet slui tend was te krijgen zonder een post no. 177a in het leven te hebben geroepen. Bij een heffing van 50 opcenten op de personeele belasting zou deze post op brengen 3100, en is er alsdan een post voor onvoorzien van f 1870. Op een vraag welke heffing beter was, die op de fondsbelasting te verhoogen dan wel een nieuwe op de Personeele belasting werd ingezien, dat laatstgenoemde hef fing het best was. De heer W. v. Haneghem zag lie ver een zeker aantal opcenten op de ver mogensbelasting gelegd, en het eventu eel tekort gedekt door een heffing op de Personeele belasting. Nadat de Voor zitter mededeelde dat de vermoede lijke opbrengst bij 10 opcenten op de vermogensbelasting zoo gering is, wordt met algemeene stemmen besloten 50 op centen personeele belasting te heffen. De begrooting 1933 werd vastgesteld voor wat betreft den gewonen dienst op 65670, inkomst en uitgaaf, met een post van onvoorzien van 1871, en voor wat betreft den Kapitaaldienst aan in komsten en uitgaven van 3230. De heer Brakman vraagt inlichtin gen omtrent de bekende aangelegenheid art. 72 der L. O. wet 1920 door het Be stuur der Bijzondere school ingediend, waarop de Voorzitter antwoordt, dat ingeval het bestuur der genoemde school om geld komt vragen, dit zoo noodig uit de Kapitaaldienst zal moeten worden gevoteerd. Rondvraag, De heer Brakman zegt dat de go ten in de Schoolstraat wel eens gelicht mogen worden. Nu de gemeente het on derhoud nog niet op zich heeft genomen, meent hij, dat de Provincie hiertoe nog verplicht kan worden. Ook heeft hij het over dé verlichting van de woning van W. Oosterling. De V oorzitter zegt wat het eerste betreft een nader onderzoek toe, en wat de tweede vraag aangaat deelt de Voorzitter mede, dat deze aange legenheid niet is een gemeentebelang. Hij had gehoopt dat er spoedig naast Oosterling zou gebouwd zijn, dan was daar een straat ontstaan, en voor de P.Z.E.M. meer reden om aansluitingen te maken. De gemeente zou dan aan een paal wel een straatlantaarn doen aan brengen. De heer Brakman zag gaarne', dat B. en W. stappen bij de P.Z.E.M. of den Raad van Bestuur deden, opdat de P.Z. E.M. de personen meer gelegenheid zou bieden tot aansluiting. Wethouder Lombaard heeft ge zien, dat diverse personen op de vuil nisbelt, hun aardappelloof brengen. Be sloten wordt een advertentie te plaatsen dienende als waarschuwing tegen over treding dienaangaande. Uitgaan school A, De heer B e c u zegt ouders van kin deren te hebben gesproken over het des middags laat uitgaan der O. L. school A. De beide Bijzondere scholen en ook school B laten de kinderen des v.m. te half twaalf vrij tot 1 uur; op school A moet de school duren tot 12 uur, en eerst aanvangen te half twee. Deze zaak is reeds meermalen in den raad ge bracht, maar stuitte telkens af op het rapport van het schoolhoofd. De heer W. v. Haneghem zeide over deze aangelegenheid vroeger nog met het hoofd der school te hebben ge sproken. Deze kwam echter met moei lijkheden betreffende het lesrooster naar voren. Weth. De Vlieger, zegt, dat dit geen bezwaar is, we kunnen het les rooster wijzigen. De heer W. v. Haneghem zegt dat onder het hoofdschap van den heer Crucq de school altijd te half twaalf uit ging en te een uur wederom aanving. Hij zou gaarne zien, dat dit wederom ge beurde. De heer B e c u zeide, dat het voor de wintermaanden zeer zeker diende toe gepast. De Voorzitter zeide een vorige gevoerde correspondentie hier over te zullen nagaan, en zich nog eens te zullen verstaan met het hoofd der school. Onze financieele deskundige schrijft ons uit Amsterdam dd. gister. Amsterdam begint zijn rol op de in ternationale kapitaalmarkt in den jong- sten tijd weer in toenemende mate te vervullen. Sinds Juli 1931, toen de bui- tenlandsche emissies hier te lande ook al sterk waren ingekrompen, hadden hier geen uitgiften van buitenlandsche leeningen meer plaats gfevonden, ook al wegens het heerschende wantrouwen en de onaangename ervaringen die met 't bezit aan buitenlandsche fondsen waren opgedaan. Eind September is echter voor het eerst weer een buitenlandsche lee ning in Nederland aan de markt ge bracht en wel 3.000.C00 5 pCt. obliga- tiën van het Groot-Hertogdom Luxem burg, die a 96 pCt. aangeboden en sterk overteekend werden. Hierop zijn andere buitenlandsche leeningen gevolgd: eerst 6.000.000 5 pCt. obligatiën der Belgi sche Regie voor Telegraaf en Telefoon, die tot den koers van 87% pCt. even eens ruim volteekend werd, terwijl in Nederland en Zwitserland tegelijk de inschrijving wordt opengesteld pp 30.000.000 5 pCt. obligatiën der stad Parijs tot den koers van 99% pCt., waarvan de opbrengst dient ter con versie resp. aflossing der uitstaande 7 pet. obligatieleening van '27, die des tijds eveneens hier te lande was geëmit teerd. Zooals te verwachten was, is de Ned. Indische leening van 106% millioen mede dank zij de door de Rijksfondsen overgenomen bedragen, geheel ge plaatst. Een overweldigend succes is de emissie, ondanks de gunstige voorwaar den, niet geworden, wat ook moet wor den toegeschreven aan een lichte in zinking in de algemeene stemming op de obligatiemarkt, waaraan de stroom van nieuwe gemeenteleeningen, die in de laatste weken elkander in een snel tempo hebben opgevolgd, wel niet vreemd zal zijn geweest. De 6 pCt. Indische dollarleening, die reeds den pari-koers had bereikt, is weer daar beneden gedaald, maar kon later verbeteren, onder den gunstigen indruk van het besluit der regeering, om de coupons der Indische dollarleenin- gen, zoo hiertoe aanleiding mocht be staan, voor Nederlandsche houders ook in Nederland betaalbaar te stellen in Ne- derlansch Courant, omgerekend naar de goudwaarde van den dollar op dit oogenblik. Deze beslissing is nog een uitvloeisel van het wantrouwen, dat een tijd lang te gen de Amerikaansche valuta werd ge koesterd, en van de vrees, dat het ook in Amerika wel eens tot verbod van gouduitvoer zou kunnen komen, in welk geval ook moeilijkheden in den weg zou den kunnen worden gelegd aan uitbeta lingen aan het buitenland van rente en aflossing der Indische dollarleeningen, die volgens de bepalingen van het pro spectus alleen in Amerika betaalbaar be hoefde te worden gesteld. Ofschoon de vrees voor een opheffing van den gou den standaard in de Ver. Staten thans wel zoo goed als verdwenen is, is het besluit van den Minister van Koloniën toch toe te juichen, omdat de Nederlan- sche houders der dollarstukken hierdoor tegen alle eventualiteiten gedekt zijn. Op de aandeelenmarkt was de stem ming over het geheel goed prijshoudend. Aandeelen Philips' Gloelampenfabrie- ken konden een koerswinst boeken, op verdere berichten betreffende een uit breiding der bedrijvigheid. Sinds Juli konden ca. 2000 arbeiders te werk wor den gesteld, waardoor het aantal werk lieden weer tot 11000 man is gestegen en met het aanstellen van 50 a 60 man nieuw personeel per week wordt gere geld voortgegaan. De afzet van radio-toestellen in het binnenland schijnt zich weer beter te ontwikkelen, en ook het buitenland neemt weer meer af. Ook in de uitvoercijfers van kunstzij de-garens uit ons land weerspiegelt zich een toeneming van de bedrijvigheid in deze tak van industrie. In September werd 709 ton aan kunstzijde-garens ge ëxporteerd, tegen 615 ton in Augustus. De waarde is echter niet evenredig toe genomen, nl. van 1.20 tot 1,34 mil lioen en de gemiddelde prijs van de ge ëxporteerde garens was dan ook op= nieuw lager. Hij bedraagt 1.89, tegen 1.95 in de vorige maand en een ge middelde van nog 2.67 voor den ge- heelen export van het op zich zelf reeds ongunstige jaar 1931. Wat de prijzen be treft, gaat het in de kunstzijde-industrie dus nog altijd niet opwaarts. Voor cultuuraandeelen was de stem ming afwisselend. De belangstelling voor suikeraandeelen nam toe, door nieuwe grootè verkoopen door de V.I.S.P. en door de berichten over de besprekingen tusschen de Indische regeering en de suikerproducenten, die, naar men hoopt, tot een bevredigend resultaat zullen lei den. Rubberaandeelen sloten zich aan bij de goed prijshoudende stemming op de markt voor het product. Voor tabaksaandeelen bestond goede vraag; het maakte een goeden indruk, dat een groot deel van de tabak, die Vrijdag tpr inschrijving had moeten ko men, reeds voor dien tijd uit de hand werd verkocht. Aangezien de tabak, die op de laatste inschrijving ten verkoop wordt aangeboden, meest uit de goed- koopere soorten bestaat, kon de op brengst op den gemiddelden prijs voor den geheelen oogst niet veel invloed meer hebben. De Deli Maatschappij heeft voor haar geheelen oogst, bestaan de uit 68.887 pakken, een gemiddelden prijs gemaakt van 131 cent per half kg, tegen 122 cent voor oogst 1930, die uit 77.704 pakken bestond. De Deli Batavia Mij. maakte een gemiddelden prijs van 143 cent tegen 84 cent voor den vorigen oogst. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: Ned. Handel Mij. 74%, 76% Handelsver. Amsterdam 185%, 192 Amsterdam Rubber 60%, 57, 61 Deli Batavia Mij. 126%, 149 Senembah 113, 134 Kon. Petroleum 147% 151% Aku 42%, 47. Philips Gem. Bez. 120% 129, 128% Unilever 111%, 117, 116. •DEN-SOETEN-I NVAL SEDERT (Ingez. Med.) WAARSCHUWING. In het Alge meen Politieblad vestigt de burgemeester van Renkum, te Oosterbeek, de aandacht van belanghebbenden op den Duitscher Varl Viethp geboren 26 No vember 1898 te Solingen, voorheen wo nende Hoogstraat 49 te Wageningen, thans verblijvende villa Unita, Utrecht- scheweg 13 te Heelsum, gemeente Ren kum. Alvorens met genoemde Vieth, die in staat van faillissement verkeert, of met de door hem gedreven handelsvennoot schap „Rasonia" (speciale fabriek van scheermesjes, merken Rasonia en Orient) in relatie te treden, wordt in overweging gegeven inlichtingen in te winnen bij voornoemden burgemeester, BELOONDE HULP. Zaterdag j.l. werd zooals gemeld aan den Amstel te Amsterdam een vrouwelijke kan toorbediende door een onbekende aan gevallen en beroofd van een portefeuille waarin 1800 zat. Dank zij de medewerking van het pu bliek dat onmiddellijk een achtervolging begon slaagde men erin den dader te ar resteeren. Een zijdelings bij de zaak betrokken verzekeringsmaatschappij heeft daarin aanleiding gevonden om eenige burgers, die zich bij de aanhouding van den da der verdienstelijk hebben gemaakt, een geldelijke belooning te doen toekomen, VISSCHERSVAARTUIG VERONGE LUKT. Door het onklaar raken van den motor is het kustvisschersvaartuig IJ. M. 376 van schipper Van S., bij het binnenkomen van de haven van IJ m u i- d e n op drift geslagen en op de blok ken van de Zuidpier terecht gekomen. Het vaartuig stootte spoedig lek en kwam in zinkenden toestand, zoodat de beide opvarenden met behulp van een op de hlokken vastgezette lijn, het scheepje moesten verlaten. Later is het vaartuig omgeslagen en gezonken. OPZETTELIJK BRAND GESTICHT. Zondagavond is brand uitgebroken in de bierbottelarij van C. P, aan het Raadhuisplein te V r e e s w ij k. De po litie stelde vast dat de brand opzettelijk was aangestoken en in verband daar mee heeft zij thans aangehouden den verlofhouder H. P., die voor den offi cier van justitie is geleid. P. is opgeslo ten. PIJ POGING OM TE HELPEN ZWA RE BRANDWONDEN BEKOMEN. Om stree'kls 7 u,ur Woensdagavond, a'I'dusi net H.b'ld., brak' te Eindhoven brand uit in een gemeentewoning op den hoek' van de Frankliastraat, bewoond door N, Kievit. De ibrand nam terstond een ge weldigen omvang aan, zoodat de wo>- ning spoedig geheel in lichte laaie stond. De bewoner® van het perceel wa ren niet thuis. Een melkventer uit de buurt kwam toegesneld, toen hij in de woning een schreeuw meende te koor ren van een 'kind. Hij drong het bran-' tiende perceel binnen en kwam blijkbaar in de gang te vallen met het gevolg dal hij zware brandwonden opliep. Hij is naar het ziekenhuis gebracht. Men vreest voor zijn leven. Na de blussching vond de brandweer onder de puinhoopen het cadaver van leen verbrand hondje. Waarschijnlijk heeft de melkventer het geauil van dil dier voor het schreeuwen van een 'kind aangehoord. De oorzaak' van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. AUTO RIJDT KERMISWAGEN AAN. Woensdagmiddag werd op den Graafschenweg te N ij m e g e n de ker miswagen van zekeren R. uit Arnhem, welke wagen werd getrokken door een tractor, door een vrachtauto aangere den. Bij den schok verloor de chauffeur van den tractor de macht over het stuur en reed tegen een boom. De kermiswagen werd zwaar bescha digd. Mej. R., die uit den wagen viel, kwam er met lichte verwondingen af. Branden. Woensdagmiddag brak brand uit in een perceel in de Rypstraat 19 te H a a r- 1 e m, bewoond door de familie J. P., die echter afwezig was. Bewoners van een huis aan de over zijde der straat ontdekten, dat plotse ling groote rookwolken uit de achte- zijde van de woning omhoog stegen. Zij waarschuwden de brandweer, die met groot materiaal uitrukte, doch niet kon verhinderen dat het huis, een arbei derswoning met twee verdiepingen on- dertusschen geheel uitbrandde, DRONKEN AUTOBESTUURDER. Maandagmiddag reed in het gehucht Haanrade gem. Ker'kr ade een Duit- sche auto in zoo'n snelle vaart, dat de auto bij het nemen van een bocht, in het veld terecht Ikwam. De auto sloeg enkele keeren ove(r dén 'kop en bjeef toen met veel averij lig gen. De beide inzittenden, de bleven ongedeerd. Daar de auto frauduleus over de grens was gereden, hebben belasting ambtenaren beslag op den auto ge legd. De politie verbaliseerde S. we gens het in staat van dronkenschap be sturen van een auto. JONGEN VERMIST. In een buiten gewoon politieblad verzoekt de brigade commandant der Kon. Marechaussée te Vaals namens de ouders, wonende te Aken (Duitschland), opsporing en voor geleiding van den Duitschen minderja rigen Peter Hirtz, geboren te Brussel 2 December 1912, wonende te Aken. Op 4 October 1932 verliet hij in zeer overspannen toestand de ouderlijke wo ning en keerde sindsdien niet terug. Op 5 October is hij nabij Gulpen gezien, gaande in de richting Maastricht, waar hij in een herberg een glas water vroeg. Hij had toen zeer bevuilde kleeding en zag er gejaagd uit. Alle nasporingen zijn tot nu toe vruchteloos gebleven. Zijn signalement luidt: lang ongeveer 1.68 m, smal gezicht, bruine oogen, diep zwart achterover gekamd haar; gekleed met beige regenjas, lichtgroenen vilt- hoed, blauw costuum en lichtgele schoe nen met gummizolen. Op zijn terugge leiding is een flinke belooning gesteld. Transportkosten kunnen worden ver goed. Ongelukken. Dinsdagnacht is op den Westervoort- schen dijk te Arnhem een 55-jarige man, die zich naar huis begaf op den dijk aangereden door een auto, tenge volge waarvan hij beide beenen brak. Te Wolder-Maastricht geraakte het 2-jarig kind V. voor de ouderlijke woning onder een met aardappelen ge laden kar. Het arme kind kreeg het rad over het hoofdje, tengevolge waarvan dit werd verbrijzeld. Het was op slag dood. De 73-jarige mej. O. J. de J.R., die Woensdagmiddag op de Blaak te Rotterdam door een tram is over reden, is in het ziekenhuis aan den Cool- singel aan de bekomen wonden overle den. Nabij het grenskantoor Locht werd de 23-jarige smid R. uit Spekholzer- heide door de electrische tram aange reden. K. werd met een beenbreuk en met zware hoofdverwondingen in zorg- wekkenden toestand naar het zieken huis overgebracht. Inbraken. Te B ergen op Zoom hebben eenige, inbraken plaats gehad. Bij den heer A. in de Willem van Oranjestraat werd ongeveer 1500 ontvreemd; bij den heer B. aan den N.Z, Zoomweg een aanzienlijk bedrag aan geld en eenige sieraden. Dinsdagnacht is ingebroken in het bu reau van de Gemeentelijke slachtplaats te B u s s u m. De brandkast is ,,a la sar dine" geopend. Er is dertien gulden ge stolen. De inbrekers hebben een valsche sleutel gebruikt. De politie vermoedt met denzelfde inbrekers te doen te hebben die verleden week in het bureau van Ge meentewerken hebben ingebroken. Dinsdagnacht is ingebroken in de woning van den heer O. te Heeren vee. Het gezin was niet aanwezig. Ge stolen is een klein bedrag aan geld, een horloge, een spaarbankboekje en klee- dingstukken. Het huis werd van onder tot boven onderzocht. Alle kasten wer den open gebroken. Door verb, eking van een glasruit wist men aan de achterzijde van het huis binnen te dringen. Van de daders geen spoor. Verplaatst met ingang van 1 Nov. a.s. de adj.-commies bij den Post-, Te legraaf- en Telefoondienst, K. M. van Houte, van het Postkantoor te Rotter dam naar het bureel yan den inspecteur te Middelburg. Aan de telefoniste bij den interlo- calen dienst A. M. M. Witham, van 't Post- en Telegraafkantoor te Goes is wegens huwelijk eervol ontslag ver leend. Goes. Ondertrouwd: J. M, Schrijver en J. E. Borks. Middelburg, 13 Oct. Op de vei ling deden peren: Besi van Schonauwen 712, Iromphe de Vienne 13, Beurré Durandeau 13, Duchesse Williams 9, Hertogin Elsa 21—22, Maagdepeer 13 15, Nouveau Poiteau 619, Soldat La- boureur 1321, Bergamotte (winter) 5 -9, Buerré d'Arenberg 23, Buerré Clair- geau 1023, Comtesse de Paris 917, Doyenne du Commice 1441, Bruine Chaumontel 11, Jodenpeer 614, Zwijn- drechtsche wijnpeer 18, Gieser Wilde man 715, Pondspeer 712, St. Remy 12, afvalperen 47 ct. Appels: Transparant <ïe Croncels 17, Cellini 79, Codlin Keswick 6, Para dijsappel 916, Jacques Lebel 913, zu re Bellefleur 1316, idem dubbele 8, Bramley's Seedling 9, zoete Armgaard 1117, Campagne zoet 915, witte Rib bing 18, Notarisappel 720, Goudreinet- te 421, Groninger Kroon 1020, Pip pin Cox Oranje 2325, Present van En geland 1617, roode Bakker 12, Rei- nette Laboureur 1012, roode Ribbing 17, Sterappel 1321, afval appels 38. Diversen: Tomaten 1014, Black Alli- cante 3031, Franckenthaler 3644, Bramen 1213 ct. alles per k.g.; noten 7083 ct. per 100 stuks, calabassen 1 cent per stuk. Goes, 13 October, Veilings vereeni- ging „Zuid Beveland". Peren: Comtesse de Paris extra 16—17; idem A 1516; idem B 12—13; idem C 8—10; Nouveau Poiteau extra 1618; idem A 1415; idem B 1243; idem C 810; Duch. d'Angouleine extra 20; idem A 1820; idem B 1516; idem C 1012; Doyenne du Cornice 2040; Beurré Superfin 1316; Beurré Bachelier 1013; Beur ré Alexander Lucas 1723; Beurré Clairgeau 1416; Beurré Wilhelmina 8; Beurré St. Nicolaas 7; Williams Du chesse 1015; Lange Perzikpeer 13; Bezi van Schonauen 1015; Groene Chaumontel 910; Bruine Chaumontel 89; le Lectier 812; Jodenpeer 8 13; Broomperk 8; Winter Bergamotten 510; Winter Suikerijen 810; Winter Louwtjes 911; Pondspeer 810; St. Remy 89; Brederode 1015; Kleipeer 812; Gieser Wildeman 1018; Afval en Kroetperen 16 alles per 100 kg. Appels: Goud Reinet extra 2124; idem A 1517; idem B 1114; idem C 8—40; Fransche Goud Reinet extra 13 15; idem A 1012; idem B 911; id. C 67; Sterappel extra 22; id. A 1618; idem B 1516; idem C 813; Present van Lunteren extra 18; idem A 1516; idem B 1213; idem C 8-10; Notarisappel 1013; Groninger Kroon 914; Zure Bellefleur 1016; dubbele zure Bellefleur 812; Westl. Bellefleur 78; Rembour Mortier 6; Lemoenappel 1012; Barumans Reinetten 79; Schutters 57; Ganzebout 89; Grof- zuur 79; Striepelingen 9; Tante Dora 9; Zom. Court Pendu 9; Court Pendu 8 12; Grauwzuur 78; Reinette d'Or 5 7; Bramley Seedling 711; Jacques Lebel 79; zure Armgaard 8; zoete Armgaard 14-15; zoete Bellefleur 9 13; zoete Campagner 1214; zoete Quster 8; Geld. Holaart 13; Afval en Kroetappel 0.507 alles per 100 kg. Diversen: Blauwe druiven 2330; dubbele princesseboonen 315 alles p. 100 kg. Meloenen 110; Noten 0.700.80 p, 100 stuks. Hazen 1.77; Fazanten 0.50 beiden p. stuk. Zierikzee, 13 Oct. Ter graan- beurs^was de aanvoer tamelijk, vraag kalm. Chevaliergerst f 5, haver f 5.25, bruine boonen 810, schokkers 1015.25, al les per 100 kg. Aardappelen: Eigenheimers 0.60, id. bonte 1.10—1.20, blauwe 1.10—1.25, all ies per 70 k'g; uien, bruine.' en witte, 1.85—1.90 per 50 (kg. Boter 0.64—0.74 per 5 hg. Ivipeiercn 5.40 per 100 stuks. Aanvoer 1000 'stukJs.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6