LANDBOUW. KERKNIEUWS. Een Meisjesgezicht GEMENGD NIEUWS. AFLOOP VERK00PIHGEN. te overwegen den veldwachter 'n deel van den tuin achter het gemeentehuis te ^geven en een gedeelte aan den se cretaris. De V oorzitter zegt dat dan aan den tegenwoordigen huurder een ver goeding moet worden betaald voor de boomen, die in dien tuin staan. Belastingen. B. en W. stellen voor de opcenten op de grondbelasting voor gebouwd te ver- hoogen tot 60 en de opcenten op de ge meentefondsbelasting te bepalen van 6 tot 60. Wat de opcenten op de gemeen tefondsbelasting betreft zal van een be lastbare som van 800 of meer doch minder dan 1200 6 opcenten worden geheven, van 1200 tot 2400 12 opcen ten enz. Het maximum-aantal van 60 wordt bereikt bij een inkomen van 10.800 en meer. De heer Kousemaker stelt voor om het aantal opcenten op de grondbe lasting voor gebouwd te brengen op 80. Zulks is nog billijker en meer vast staand. Wordt niet gesteund. De heeren Hoogstraate en Van L i e r e zijn hier tegen omdat zoovele kleine bezitters worden getroffen. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. De begrooting wordt hierna vastge steld in eindcijfers op 61662 en post voor onvoorziene uitgaven van 1718. De heer S t r a u b stemde tegen. De verordeningen betreffende de be- lastingverhooging worden hierna vast gesteld terwijl het onderwijzend perso neel der o. 1. school wordt aangewezen als personeel voor het eventueel te ge ven vervolgonderwijs. De begrooting voor 1932 wordt gewij zigd, De heer S t r a u b vindt het be drag dat aan Goes betaald moet worden voor hulpverleening bij den brand bij de wed. De Jager veel te hoog. De Voor zitter zegt dat met Goes is overeengeko men dat zij hulp zou verleenen bij bran den aan de grens van die gemeente, 't Bedrag dient nu betaald te worden. Men kan toch de zaak niet af laten branden? B. en W. stellen voor om 2 boomen op het Marktveld bij inschrijving te ver- koopen. Het Staatsboschbeheer geeft in overweging om 2 boomen te rooien, om dat deze door de iepenziekte zijn aan getast. De heer Z w e e d ij k wil deze in den winter bij wijze van werkverschaffing rooien en de boomen in kachelhout te laten klein maken. De Voorzitter heeft daar ook over gedacht, doch vraagt zich af wat met het hout moet gebeuren. De heer Hoogstraate wijst 'er nog op, dat boomen rooien niet ieders werk is. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen. Het kohier der woonforensenbelas- ting voor 1932 wordt vastgesteld tot 'n bedrag van 70,50 met 1 aangeslagene. Commissie werkverschaffing. B. en W. stellen voor een commisssie van bijstand voor de werkverschaffing voor het tijdvak 15 Oct. 193215 Oct, 1933 te benoemen. De heer Buitenhuis stelt voor de commissie uit minstens 4 leden te doen bestaan gekozen uit den raad en be sturen van vakvereenigingen ter plaatse. Indien zulks werd aangenomen zou de commissie kunnen bestaan uit 3 le den van den raad en 1 gekozene der afdeeling Kloetinge van den Ned. Chr. Landarbeidersbond, de eenige organi satie in deze gemeente gevestigd. De verordening wordt hierna gewij zigd. Tot leden der commissie worden daar na benoemd de heeren C. Kousemaker, W. N. van Liere, J. Straub, en W. Nieuwdorp. Bij de rondvraag vestigt de heer Z w e 'e d ij k de aandacht op den slech ten toestand van het voetpad bij C. Trimpe. De Voorzitter zegt dat er wei nig aan te verbeteren is, zoplang de beesten nog buiten loopen. De heer Hoogstraate vraagt of het niet op den weg der gemeente ligt om te trachten verbetering te krijgen in de uitvoering der crisisvarkenswet inzake huisslachtingen. De Voorzitter wijst er op, dat de landbouworganisatie's zich reeds tot den minister hebben gewend. De heer Kousemaker vraagt of B. en W. eens willen overwegen om 't Burg. Armbestuur alhier met 2 leden uit te breiden en te brengen op 5. De V oorzitter zegt dat er dan toch eerst reden voor moet zijn en die is hem niet bekend. Coöperatieve Landbouwvereeniging „Eiland Walcheren" te Middelburg. Zaterdagmiddag hield bovengenoem de vereeniging hare jaarvergadering in het Militiar Tehuis. De heer G. van de Putte, die wegens ontstentenis van den voorzitter, den heer J. H. Ge- schiere, de vergadering leidde, heette de slechts in gering aantal opgekomen leden welkom. Aan de reeds in druk aan de leden toegezonden jaarverslagen van den se cretaris, den heer C. Louwerse, en den directeur den heer J. Philipse, ontlee- nen wij het volgende. De secretaris schrijft o a.. „Wij twijfelen er niet aan dat de ge dachte bij u niet zou zijn opgekomen, hoe zou het onze Vereeniging gaan? Zou ze ook niet op gevaarlijk terrein zijn gekomen en in de stroppen ver ward zijn geraakt? Of? of?. Laten we direct ophouden met u die onaangana- me gedachten in herinnering te bren gen en u terstond gerust stellen. Ze ker: moeilijkheden hebben ook wij me de gemaakt, doch de stroppen, daar zijn wij dank zij mede het voorzich tig beleid van onzen directeur naast geloopen." Na verschillende feiten van meer huishoudelijken aard te hebben geme moreerd, brengt de secretaris oprech ten dank aan directeur en verder per soneel voor de wijze, waarop allen hun taak vervullen en eindigt met een be roep op de leden om de vereeniging zooveel mogelijk te steunen en de taak van het bestuur en den directeur te vergemakkelijken, door de bestellingen zooveel mogelijk op tijd in te dienen en de waren af te halen. Met vernieuw de hoop gaat het bestuur de toekomst te gemoet. De directeur geeft o. a. de gebrui kelijke overzichten waaruit blijkt, dat aan voederartikelen, zaai en pootgoed zijn omgezet in 't jaar 1931-'32. 499.240 kg (149 wagons) voor f89.754, tegen in 1930-'31 1.509.868 kg (150 wagons) voor f 114.263. Aan meststoffen en bestrij- dingsartikelen voor plantenziekten was de omzet 2.659.666 kg (265 wagons) voor 110.051, tegen 2.234.99 kg (223) voor f 133.490 in het vorige boekjaar. Verder schrijft de directeur o. a „Onze totale omzet, is dit jaar bui ten alle verwachting hooger, dan het voorgaand jaar, hetgeen ook tot uit drukking komt, in de geldélijke uit komst, mede doordat we tamelijk te malen hebben gehad. Was dit niet het geval geweest, dan zou het saldo zeer zeker nog lager zijn geweest. Verder behoefden we dit jaar niet af te schrij ven, gevolg van onze reeds jaren ge volgde wijze van beheer, waarvan we nu de vruchten plukken. We zullen ons niet verdiepen wat het volgend jaar zal zijn, de toestanden laten dit niet toe. Wel doen we een beroep, op onze leden om hunne Vereeniging met alle macht te steunen, waardoor ook hun ne belangen worden gediend." De tegelijk besproken balans en ver lies- en winstrekening toonen aan dat er een winst is gemaakt van f 2990.43, tegen ongeveer f 6700 over het vorige boekjaar. Mede naar aanleiding van vragen en opmerkingen uit de vergadering, whes de directeur er nog op, dat een post van f 800 gereserveerd is voor de in het vorige boekjaar reeds voorgeno men, doch nog niet uitgevoerde her stellingen aan het gebouw. Verder op de groote stijging van den omzet in zwa velzuur ammoniak nl. van 56 tot 104 wagons. De omzet in kilo's was grooter en de geldelijke opbrengst geringer, mede door het nemen van een kleinere winstmarge, terwijl niet mag worden vergeten, dat in het vorige boekjaar heel gelukkig is kunnen worden inge kocht. Ook zijn de inkomsten eenigs- zins verminderd door dat de rentestan daard verlaagd is. Het reservefonds vermeerde met de f 6700 winst van 't jaar 1930-'31. De vergadering besloot thans de winst 1931-1932 bij de reserve te voegen. De V oorzitter bracht dank aan den directeur, die zorgde dat men met blijdschap kan terugzien op zulke gun stige resultaten, wat zeker in dezen tijd van groote beteekenis is. Er is goe de arbeid verricht en spr. hoopt, dat men zoo zal mogen voortgaan en ook volgende jaren op even goede resulta ten zal kunnen terugzien. De directeur bracht dank voor de waardeerende woorden. Hierna herkoos de vergadering met algemeene stemmen (1 blanco) den heer v. d. Putté als bestuurslid. Deze verklaarde zich bereid, al zal het zeker wel de laatste periode zijn, waarvoor hij zich beschikbaar stelt. De heer B. Franse bracht den heer v. d. Putte dank. Men zegt wel eens, dat men voor zulke functies personen moet hebben, die niets te doen hebben, spr. meent dat men juist personen moet hebben, die als de heer v. d. Putte in het volle leven staan en hoopt, dat de ze met dezelfde opgewektheid zal mo gen kunnen werken voor de vereeni ging. Tot leden van de Commissie van toe zicht herkoos de vergadering de hee ren Chr. Polderman te Biggekerke, J. Kodde te Souburg, W. Verhage te Vlis- singen en Iz. de Buck te Serooskerke en koos als zoodanig den heer I. van Sluis te Westkapelle. In plaats van laatstgenoemde koos de vergadering tot lid van de finan- cieele commissie den heer K. Minder- houd Jz te Westkapelle. Uit die commissie trad volgens het reglement den heer J. Langebeeke en kreeg de plaatsvervanger, de heer Din- gemanse zitting. Tot plaatsvehvanger koos de vergad- ring den heer M. Francke. Bij de rondvraag kreeg de directeur naar aanleiding van vragen o. a. nog gelegenheid er op te wijzen, dat de klachten over pootgoed voor vroege aardappelen een gevolg waren van het feit, dat men niet terecht kon bij den gewonen leverancier op het vaste land van Noord-Holland en toen voorname lijk van Texel betrok. In verband hier mede zette hij nog eens de bezwaren uiteen verbonden aan het betrekken van pootgoed uit de naaste omgeving en merkte hij o.a. op, dat de leden, die nog al scherpe eischen stellen aan het geen zij ontvangen, nu niet altijd te vens de beste leveranciers zijn. Over het algemeen levert de handel in zaai en pootgoed nog al eens moeilijkheden op. De Voorzitter hoopte ten slotte in de geringe opkomst een bewijs van groot vertrouwen in het bestuur te mo gen zien en bracht dank aan de aan wezigen voor de aangename wijze, waarop de discussies waren gevoerd. Christendom en het levende heden. Vrijdag j.l. hield mevr. Ringeling- Verhoeff uit Amsterdam voor de afd. Middelburg van den Ned. Chr. Vrouwenbond eene lezing met als on derwerp: „De Christenvrouw en het le vende heden". Spr. gegon met er op te wijzen, dat het altijd moeilijk is conclu sies te trekken uit den tijd, waarin men leeft. Beter en onpartijdiger geschiedt dit, door degenen, die na ons komen. In den felbewogen tijd, waarin wij le ven, wijst spr. op de noodzakelijkheid voor de Christenvrouwen om pal te blijven staan in den strijd tegen de meest op den voorgrond tredende zon den van heden ten dage n.l.: hebzucht, genotzucht en prachtzucht. In het jach tig leven van tegenwoordig heeft de mensch geen tijd om tot inkeer te ko men, geen tijd tot rustig nadenken. Een kenmerk van onzen tijd is ook de verdoezeling der verhoudingen. Dit zien wij in de verhouding van jongeren tot ouderen, waar elke eerbied ontbreekt. Schrijnender zien wij dit in de verhou ding tot God, waar zelfs in ons land ge- organiseerden opstand tegen God en openlijke Godslastering getolereerd wordt. Het komende geslacht is een ge slacht dat grootendeels opgroeit zonder God. Onze tijd wil genieten van het le zen; met het lijden wil men niet meer rekenen. God regeert ook deze tijden, die wij uit Zijne hand hebben te aan vaarden. Daarna wijst spr. op de groote kracht van het Gezin. Aan alle kanten tast men de eenheid van het gezin aan. Er is in de groote dteden een streven naar groote étage-woningen met ge meenschappelijke eetzalen. Waar zou onze huiskamer blijven? Waar onze hui selijke godsdienstoefeningen? Spr. vraagt van onze dochters weer meer opleiding voor huishoudelijk werk en wijst op de gevaren van 't fabrieks- en kantoorleven voor onze jonge meisjes. Voor de jeugd, die zijn eigen leven heeft, houden wij een begrijpend hart om ze te leiden en door onze liefde en ons ge bed vast te houden. Tegenover de jeugd laten wij de hoofdzaken nooit los, maar de bijzaken plaatsen wij niet op den voorgrond. Aan alle kanten ligt de vijand op de loer. Daarom, zegt spr., hebben de Christenvrouwen pal te staan; zij moe ten hebben open oogen en geoefende ooren Aan alle kanten dreigt gevaar; daarom is krachtige aaneensluiting noodzakelijk. Te zamen zullen wij schouder aan schouder sterk zijn en de oude waar heden vasthouden en handhaven. verliest nimmer zijn frissche teint en soepele gaafheid, wanneer men voor de verzorging van het gelaat „Zij"-Crême gebruikt. In prijzen van 203045 en 75 cent, (Ingez, Med.) ROOFMOORD TE ZENDEREN. Oude vrouw met messteken ge dood. Zaterdagavond te half negen heeft te Zenderen een roofoverval plaats ge had in de woning van de gezusters P., beiden op hoogen leeftijd, en wonende aan den straatweg Zenderen-Albergen. Beide vrouwen hadden de gewoonte des avonds vroeg naar bed te gaan, zoodat toen de roovers hun huisje binnendron gen, zij reeds te bed lagen, waar ze zijn overvallen. Een der vrouwen, de 80-ja- rige mej. P. zijn met een mes verschil lende verwondingen toegebracht, welke doodelijk bleken te zijn. Toen de ban dieten waren vertrokken en hulp was gehaald heeft de ontboden geneesheer den dood geconstateerd. Bij een ingesteld onderzoek bleek een kast te zijn geopend. Hoeveel geld is meegenomen kan nog niet worden vast gesteld. Waarschijnlijk was in de kast geborgen het geld, dat de gezusters had den ontvangen voor een koe, die zij ver leden week hadden verkocht. Onmiddellijk is de politie van Borne met den moord in kennis gesteld, ter wijl ook de Officier van Justitie te Al melo werd gewaarschuwd. Ongelukken. Vrijdagochtend is een 7-jarig meis je, dat een jongetje van drie jaar, C. v. d. W. te R o 11 e r d a m op den arm droeg, gestruikeld en gevallen. Het jon getje kwam terceht voor een juist pas- seerenden vuilniswagen. Het kind kreeg een der wielen over de borst tengevolge waarvan het ernstige inwendige kneu zingen opliep. GEEN HALVE MAATREGELEN. Naar het politiebureau te den Haag zijn gebracht een 38-jarige architect en e%èft 39-jarige koopman. De eerste had den koopman met een looden buis op oog en mond geslagen, hem daarop vast gegrepen en door de ruit van een per ceel in de Vondelstraat geworpen. POGING TOT VERGIFTIGING. Wegens poging tot vergiftiging van zijn echtgenoote, door iets te mengen door haar eten, dat zwaar vergif bevatte, is Vrijdag naar het persbureau „Vaz Dias" meldt, gearresteerd de meubelmaker B. K., te Almelo. Daar de vrouw niets van het eten gebruikte, werd de poging verijdeld. Het voedsel is ter onderzoek opgezonden. VERDACHT VAN BRANDSTICH TING. Bij den landbouwer ten Hol der uit Stokkum, gemeente Berch, is Woensdag het achterhuis afgebrand. Het ingesteld onderzoek naar den oorzaak van dezen brand heeft ertoe geleid, dat vrouw te H. door de marechaussee te 's-Heerenberg is gearresteerd en onder verdenking van brandstichting naar Arnhem overgebracht. BRAND IN EEN VILLA. Vrijdag morgen is brand uitgebroken in de villa te Oostvoorne van den heer J, van H. S. te Rotterdam, De brandweer, die spoedig ter plaatse was, heeft één vleu gel van het huis, dat vele antiquiteiten bevatte, kunnen behouden. De andere vleugel is uitgebrand. Van de antiqui teiten heeft men 't meerendeel kunnen redden. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Een Kleefsche houthandelaar aldaar heeft getracht bij Nijmegen een partij damesmantels over de grens in Nederland binnen te smokkelen, zulks in strijd met de contingenteeringsvoor- schriften. De mantels, die met bont wa ren afgezet, lagen al eenigen tijd opge stapeld in een grenshotel. De Kleefsche firma vond een vrachtautorijder te,Beek bereid om deze artikelen buiten de dou ane om naar Nijmegen te brengen voor eventueele verdere distributie. De kom miezen echter rooken lont en troffen hun maatregelen. Zij slaagden erin den smokkelauto aan te houden, toen deze langs binnenwegen probeerde over de grens te komen. KIND DOOR EEN KOE AANGE VALLEN. Toen de dochter van B., te Ledeacker (gem. Oploo) bezig was met het melken van een koe, kwam 'n vierjarig zoontje van B. spelen in de nabijheid. Plotseling viel het dier op 't kind aan, wierp het tegen den grond en verwondde het ernstig, vooral aan het hoofd. Hevig bloedend werd het ventje ntzet door de melkster, die hier bij eveneens verwondingen opliep. AFGESCHRIKT DOOR DE ROT- TERDAMSCHE STRAATJEUGD. Een paar weken geleden ontmoetten wij, zoo schrijft de Parijsche correspondent van het „Alg. Handelsblad", in gezel schap een bekend Fransch tooneelschrij- ver en criticus, die op het punt stond 'n reisje per auto door ons land te onder nemen. Met een paar andere Nederland- sche vrienden gaven wij hem goeden raad, maakten een reisplan voor hem op en voorspelden hem een prettige en interessante reis. Die voorspelling zou echter niet uit komen. Het blijkt dat de Fransche bezoeker zóó afgeschrikt is door de ontvangst, hem door de Rotterdamsche straatjeugd bereid, dat hij ons land zoo gauw moge lijk den rug heeft toegekeerd. Naar het schijnt, zijn er op de wegen in de onmiddellijke nabijheid van Rotter dam ware benden kwajongens, die loe ren op auto's met buitenlandsche letters. Zien ze er een, dan werpen ze zich er op, om den vreemdeling den weg te wij zen. Sommigen klimmen op de treeplan ken en spatborden, anderen begeleiden het voertuig op de fiets. Voor zoover de Franschman het begreep, was de bedoe ling hem naar een bepaald hotel te lei den, en hem daarna de bezienswaardig heden van de stad te laten zien. Toen de toerist in een hotel aangekomen was wachtte de hinderlijke lijfwacht voor den ingang net zoo lang tot hij er weer uit kwam, en het bleek volstrekt onmogelijk zich van hen te ontdoen. „Ils étaient comme des guêpes", vertelde hij. En de opdringerige bende bleek zulk een on dragelijke last, dat de Franschman met zijn auto onmiddellijk rechtsomkeert gemaakt heeft, en Nederland heeft ver laten zonder er meer iets van te willen weten. Wanneer dergelijk gespuis vreemde toeristen op deze wijze in wanhoop het land uitdrijft is de zaak ernstig genoeg om de overheid tot ingrijpen aan te sporen. VALSCHE BANKBILJETTEN. Eenige weken geleden werd bekend dat in het grensgebied valsche Nederland- sche bankbiljetten werden uitgegeven. Naar de politie te Aken thans mede deelt konden alle verspreiders van de valsche Nederlandsche bankbiljetten achter slot en grendel worden gezet. Uit het onderzoek was komen vast te staan, dat een bij de politie reeds lang verdach te herbergier uit Kerkrade valsche bank biljetten van 1000 ter verkoop aan bood. Hij verkocht een dergelijk bankbil jet voor den prijs van 300 mark. Eenige dagen geleden was bekend ge-' worden dat hij een uitstapje langs den Wal van eeMs kond.. gaat vóór,' dat zegt de wet. Maar als gij van rechts komt, maak dan een verstandig ge bruik van Uw recht. Wanneer de man van links niet renjt, komen er ongelukken. Ondanks de wetsbepaling! Rijn maakte. Bij zijn terugkeer aan de Hollandsche grens bij Kohlscheid werd hij gearresteerd. Tot dusver is niet be kend van waar deze valsche bankbiljet ten komen, doch naar de meening van de Duitsche politie moeten deze valsche bankbiljetten in Nederland zijn vervaar digd. Notaris mr. P. Loeff heeft Vrijdag te Biggekerke, voor de Erv. mej. de wed. Adr. Stroo, in het openbaar ver kocht: Perc. 1. Een huis, schuur, erf en tuin en bouwland aan den Straatweg naar Koudekerke, groot 31 A (237 R.). Koo- per Fr. Boone Hz. landb. te Biggekerke, voor 2800. Perc. 2 0.5040 H.A. (385 R.) Bouwland in Krommenhoeke, Kooper Jan van Keu len, landb. te Biggekerke, voor 800. Perc. 3 1.1150 H.A. (2 G. 25214 R.) Bouwland in Krommenhoeke, aan den zelfde, voor 1360. Perc. 4. 0,5630 H.A, (1 G. 130 R.) Bouwland aldaar, aan denzelfde q.q. voor 880.—. Perc. 5. 0.6890 H.A. (1 G. 226 R.) wei land aldaar, aan den Korten weg, aan denzelfde, voor 1060. Perc. 6 en 7, 1,7650 H.A (4 G. 149 R.) weiland bij „Krabbeneiland". Kooper Adr. Schout te St. Laurens, voor 1900. Perc. 8 en 9 0,9510 H.A. (2 G. 127 R) weiland bij „Krabbeneiland". Kooper Willem Schout te Oostkapelle voor 1000.— Perc. 10 42 A. weiland aldaar. Kooper L. Simonse Lzn., burgemeester en land bouwer te Biggekerke voor 420. Perc. 11 0.7190 H.A. (1 G. 249 R.) Bouwland aldaar. Kooper Willem Schout voornoemd voor 700. Perc. 12—15, 2,2440 H.A. (5 G. 215 R.) weiland aldaar. Kooper Abraham Janse, landb. te Biggekerke, voor 2510. Perc. 16, 0,1960 H.A. (14914 R.) bouw land bij het Hofsteedje van L. Jobse. Kooper Abr. van Sluijs Chr.Wzn., lb. te Biggekerke, voor 290. Perc. 17 0,6638 H.A. (1 G. 207 14 R). Bouwland en Sprink aan den Noordweg aldaar. Kooper Jacs Lampert Pz. landb. te Biggekerke voor 990. Perc. 18, 1.1070 H.A. (2 G. 246 R.) Weiland en Sprink aldaar. Kooper Klaas Polderman, z. b. te Biggekerke, voor 1430. Perc. 19—22, 1.9270 H.A. (4 G. 27214 R.) Weiland, Bouwgrond en Sprink al daar, bij Z. Roelse. Kooper Jan van Keulen voornoemd, voor 2330. Perc. 23, 1,4950 H.A. (3 G. 243 R.) Weiland en Sprink onder Koudekerke, ten Oosten van de hofstede van den heer Fr. Boone. Kooper L. Simonse Lzn., voornoemd, voor 1780, Perc. 24, 0,9631 H.A., (2 G 13614 R.) Bouw- en eWiland aan den Groenen weg aldaar, Kooper Simon Stroo, land bouwer te Biggekerke, voor 1230. Perc. 25, 0,8172 H.A. (2 G. 32 R.) bouw- en weiland aa n den Groenen aan Sparretaksweg. Kooper Pieter Din- gemanse Pz., winkelier te Biggekerke, voor f 1110. Perc. 26, 0,4240 H.A. (1 G. 24 R.) Bouwland aldaar. Kooper Antheunis Dingemanse Pz., landbouwer te Grijps- kerke, voor 510. Perc. 27, 0,5040 H.A. (1 G. 85 R.) bouwland aan den Hoogelandschen weg. Koopers Willem Duvekot te Vrou wepolder en Adr. Jongepier Gz te Mid delburg, voor 609. Perc. 28, 1,0040 H.A. (2 G. 161% R.) Weiland, aan den Cornells Hugo's weg bij Hoogelande. Kooper Cornelis Dekker Jobszn,, landbouwer te Bigge kerke, voor 1210, Vrijdagmiddag werd in het café Verdonk te 's-G ravenpolder ten vërzoeke van de Erven van den lieer J. Steketee en ten overstaan van nota ris M. Oele Jz, publiek verkocht: I. De Hofstede „Buyten Leven" te 's- Gravenpolder met de daarbij be- hoorende gronden ter gezamenlijke grootte van 21.04.41 ha of 53 gem. 185 r. Kooper M. Steketee p.s. en q.q. te 's-Gravenpolder voor 640 per gemet of 34.314.67 den hoop plus accessoiren, ÏI. 1.44.91 ha of 3 gem. 208 r. bouwland en bouwterrein aldaar. Kooper J. Pieters en q.q. te Kloetinge voor 9 per roede of 9972 den hoop. Totale koopsommen 44286.67,

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6