@BMLLEN RINGERS I? HELDER* VICTORINA en beroep RECHTZAKEN. VERKEERSWEZEN P. T. T. sirrI. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. ADVERTENTIEN. SPORT. LEGER. EN VLOOT. BfiMSOBERICHTEEI. Jaar!» Alg* Vergadering Natuurkundig Gezelschap, Woensdag 12 October, OOSTKAPÊLI.E Vet en Reuzel predikant intrede te Vüssingen en sprak daar naar aanleiding van 1 Petrus Ij 24. Te Middelburg werd hem een spe ciaal voor dit doel gemaaikt lied toe gezongen en te Vlissingenn gezang 413. Beide diensten hadden plaats in een volle 'kerk en jn tegenwoordigheid Yan vertegenwoordigers van andere kerken. Te Middelburg zoowel als te Vlissirygten .sprak ook mej. Dufour predikante der *Luthersche gemeente te Groede en te Vlissingen ook de predikante der doops gezinde gemeente. De geheime zender. Voor den kantonrechter te Almelo heeft terecht gestaan de electricien C. D. die betrokken is in de zaak van den ge heimen zender aldaar. Eenige maanden geleden is zijn radio installatie in beslag genomen bij een in val door de politie en ambtenaren der P. T. T., waarna proces verbaal werd op gemaakt tegen D. die ervan wordt ver dacht de omroeper te zijn. Daar het O. M. meende dat een boete toch zal worden betaald door D's aan hang, welke haar leden telt onder een groot deel van de Almelosche burgerij werd vier weken onvoorwaardelijke hechtenis geeischt. Uitspraak 10 Octo ber. Voor het te 's-Gravenhage gehou den vakexamen in den telefoondienst slaagde mej. S. C. Bliek, van het post- telegraaf- en telefoonkantoor te Mid delburg. De maststomp van de „Sègre". Aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw werd verzonden het volgend verzoek: dat door de afdeelingen Vlissin gen en Breskens der Schippers- vereeniging „Schuttevaer" geklaagd wordt over het gevaar, hetwelk de res- teerende maststomp van den op den 7en November 1921 in de Wielingen gestran de Franschen lichter Sègre" voor hare leden en andere visschers oplevert, dat deze maststomp tot den 26en Augus tus van dit jaar boven H. W. uitstak en daardoor als een ten zeerste gewaar deerde aanwijzing mocht worden aange merkt, dat bedoeld stomp is afgebroken en thans nog enkel bij L. W. zichtbaar wordt, dat derhalve bij wassend als bij da lend water voor de aldaar voorbijvaren de visschersschepen gevaar bestaat, dat weliswaar het wrak ligt buiten de betonde vaargeul van de Wielingen, maar bedoelde visschersschepen voor de uitoefening van het bedrijf kunnen en moeten manoeuvreeren ook buiten het voorwater, en dan ook herhaaldelijk het wrak passeeren, dat de visscherij, waarmede de be- treffènde visschers zich onledig houden, aan tijd is gebonden en daarom de kort ste weg de aangewezene is, te meer, waar in deze moeilijke tijden, waarin ook de visscherij zich met moeite staande houdt, elk gunstig moment moet worden benut, dat opruiming van de maststomp ge noegzaam wordt geacht om het gevaar te ondervangen; redenen, waarom adressante met vo- rigen eerbied verzoekt, wel die maatre gelen te willen bevorderen, die er toe kunnen leiden, dat bedoeld wrakdeel zoo spoedig doenlijk wordt opgeruimd. Indische Stoomvaartlijnen, Baloeran, (uitreis) 7 (1 n.m.) v. Mar seille. Johan van Oldenbarnevelt, (thuisreis) van Port Said. kweten. Van de overige spelers viel de rechterwing het meest op. Het meeste gevaar was dan ook van dezen kant te duchten. Over 't algemeen genomen was het geen onaardige wedstrijd. Scheids rechter was de heer v. d. Dungen. Om trent het verloop van den wedstrijd kun nen we kort zijn: M. V. V. wint den toss, zoodat Suijkerbuijk aftrapt. Reeds vrij spoedig wordt door Middelburg een kans gemist. De gasten komen dan ge weldig opzetten en als Leijnse en Geel hoed reeds gepasseerd zijn, weet Vij genboom door tijdig uitloopen nog juist op tijd redding te brengen. Het spel verplaatst zich snel en om beurten zijn de partijen in den aanval. Een kans krijgt de centervoor der gasten, doch hij schiet in de veilige handen van den Middelburgschen doelverdediger. Als Vogel eens het leder in zijn bezit krijgt, passeert hij handig enkele tegenstanders, lost vervolgens een goeden treffer, die de keeper van M. V. V. keurig houdt. De strijd blijft vrijwel gelijk opgaan. Aan weerszijden gaan enkele kansen |door slecht schieten of buitenspel staan ver loren, Merk weet dan een corner te for- ceeren, die scherp op het doel wordt gezet, waar de keeper den bal verkeerd beoordeelt 'en het leder over .de lijn laat rollen 10. Aangemoedigd door dit succes komt Middelburg na den aftrap weer direct opzetten. Uit een voorzet van Merk weet Ploegaerdt c.a. één mi nuut na het eerste doelpunt, het twee de doelpunt langs den keeper te jagen. 20. Groote vreugde in het M.-kamp! De gasten vinden dit schijnbaar al te bar en zij komen thans eenige malen gevaarlijk opzetten. Hun midvoor komt alleen voor Vijgenboom te staan en hij schiet naast. Nog voor de rust zien de gasten ook hun werken beloond door een doelpunt van hun rechtsbinnen. 21. Met dezen stand wordt gedraaid. Na de thee zijn de Middelburgsche aanvallen over 't algemeen gevaarlijker geweest dan die der gasten. Niettegen staande moest de achterhoede van Mid delburg bij wijlen alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Zij kon dan ook niet verhinderen, dat vijf minuten na de hervatting Peeters van M. V. V, met een schitterend doelpunt de partijen op gelijken voet bracht. 22. Middel burg kwam toen steeds goed opzetten. Met flinke trappen naar de buitenspe lers gooide Vogel het spel goed open. Toen Becks het leder eens kreeg toege speeld, en hij een goeden voorzet wilde geven, werd in de achterhoede der gas ten de bal met de hand bewerkt, zoodat een penalty het gevolg was. Deze werd door P. Geelhoed onhoudbaar in een doelpunt omgezet. 32. De Middelburg sche aanvallen bleven daarna gevaar lijker. De gasten raakten zichtbaar door het gladde veld vermoeid. Alle overige aanvallen, die daarna nog volgden, wis ten de respectieve .achterhoeden te on derdrukken. De overige uitslagen zijn als volgt: le Klasse. EindhovenWillem II 11. BleijerheideB.V.V. 52 N.A.C.—N.O.A.D 1—1. LongaP.S.V. 12. 2e Klasse A. D.O.S.K.O.Vlissingen 11 R.B.C.Mevo 64, 3e Klasse B. Mevo IINieuw-Borgvliet 23 Zeeuwsche Voetbalbond, Wedstrijden van Zondag 9 October. le Klasse C. Sinoto 2Noordgouwe. (Noordgouwe niet opgekomen.) BrouwershavenRenesse 34 SchouwenZonnemaire (Zonnemaire niet opgekomen.) Alle andere wedstrijden zijn wegens terxeinafkeuring niet doorgegaan. Voetbal, MiddelburgM. V, V. 32, Trots het slechte weer waren er gis termiddag nog talrijke voetballiefheb bers naar het Gemeentelijk Sportterrein getogen om bovengenoemden wedstrijd te aanschouwen. Hierin is het den Mid delburgers mogen gelukken op beide puntjes beslag te leggen en wij willen er direct aan toevoegen, dat zij deze kost bare puntjes wel hebben verdiend. Zij hebben van het gladde veld, waar- °P de gasten zich o.i. niet zoo thuis ge voelden, profijt getrokken. Doordat Vo gel de spilplaats innam, werd het spel (J momenten goed opengehouden. Er ging dan ook dezen middag van de half- mte meer kracht uit dan voorheen. egenover was begrijpelijkerwijs de Middelburgsche aanval eenigszins gehan- ?P H"Y°ral de rechtsbinnen wist me a ij het tempo bij te houden. Bo ven ïen zag men enkele gemakkelijke kansen voor dp md i De achterhoede Ztu °^T' --j \K sPeelde een goeden le fouten, uitstekend van zijn iaafc ge. Tweede-luitenant N. J. J. van Dam, van het 14e regiment infanterie te M i d- d e 1 b u r g, wordt 1 November voor ten hoogste drie jaren gedetacheerd bij het regiment genietroepen te Utrecht. De voor-ontwapeningscon ferentie. Als we Zaterdag reeds zagen, heeft de Duitsche regeering in zooverre bak zeil gehaald in haar antwoord aan de Engelsche, dat zij thans wel bereid is deel te nemen aan een bespreking over de gelijkgerechtigheidseisch, dus dat zij niet meer vasthoudt aan de waarbor gen, dat die gelijkheid vaststaat waar over juist zou worden gesproken. Ook heeft zij niets tegen meedoen van klei nere staten. Ook Frankrijk laat zijn starre houding wat vallen en zoo ziet ■er dus naar uit, dat we binnenkort een conferentie van Londen of Genève zul len krijgen over een der brandendste kwesties dezes tijds. Herriot heeft Zaterdag druk gecon fereerd zoowel met Henderson als met den Engelschen Ambassadeur. Frankrijk scheen bezwaren te houden tegen Lon den als conferentieplaats; Engeland toont zich nu zijnerzijds wat tegemoet komend, en houdt niet meer zoo aan Londen als conferentieoord vast. Wel echter wil Herriot met Mac Donald te Londen gaan praten, Woensdag al. Dus wordt het waarschijnlijk Genève. Zondagredevoeringen, Te Kembs heeft de president der Fransche republiek Lebrun een nieuwe electrische centrale geopend. Bij deze gelegenheid heeft ministerpresident Herriot een rede gehouden, waarin hij o.a. verklaarde dat de Oostelijke provin- des van Frankrijk Fransch zijn en ransch blijven. "Herriot sprak vervolgens over de medewerking der Fransche regeering bij het organiseeren van den vrede en de veiligheid. Frankrijk zou zich verheugen wanneer het in zijn pogingen kon sa mengaan met een ander arbeidszaam volk dat dezelfde belangen bij het her stel van het Europeesche economische even en dat van de geheele wereld iieeft. Te Genève is de Fransche regee ring bezig met het uitwerken van een plan tot organiseering van vrede en ont wapening. Frankrijk wenscht oprech te en eerlijke overeenstemming. m Op het Tsjecho-Slowaaksche kerkhof Chernay heeft de Tsjecho Slowaaksche minister van buitenlandsche zaken Be- nesj een rede gehouden waarin hij o.a. zeide, dat de Tsjechische dooden, die in de aarde van den Elzas^ rusten in Moeder Aarde rusten, want voor hen was Frankrijk, waaraan Tsjecho Slowakije zijn herstel dankte, een tweede vader land! Raadsverkiezingen in België. De gemeenteraadsverkiezingen in België hebben 'n merkbare verschui ving naar links gebracht. In soci alistische kringen is men zeer verheugd over de verkregen resultaten. In niet minder dan 36 gemeenten verwierven de socialisten de volstrekte meerderheid terwijl zij een reeds be staande verloren in slechts weinige an dere gemeenten. De vooruitgang der socialisten is algemeen in de nijverheids centra en in Limburg. Ook in de groote steden zijn de uit slagen voor de socialisten over het al gemeen gunstig. De communisten wisten nergens wer kelijk belangrijke vorderingen te ma ken, uitgezonderd te Vervi'ers, waar de vooruitgang dezer partij meer afgetee- kend is. Wat de groote steden betreft bleef de verhouding in Brussel en Antwerpen tusschen de partijen vrijwel onveran derd. Zoo verloren in Antwerpen de li beralen 2 zetels en wonnen de Vlaam- scbe Nationalisten één zetel. Japansch „onteo'rend" allian tic-aanbod aan Frankrijk? Volgens de „Sunday Times" heeft de Jspansche regeering eenige weken gele den Frankrijk een formeel aanbod tot alliantie gedaan. Het Japanache aanbod zou op den Quai d'Orsay zorgvuldig overwogen zijn, maar elke gedachte om het aan te nemen -zou zijn verdwenen, toen een oude Fransche diplomaat, die een groote ervaring heeft in de zaken betreffende het Verre Oosten, te kennen had gege ven, dat naar zijn besliste overtuiging aanneming van het aanbod „onteerend" zou zijn. Hij beweerde, dat Frankrijk zich schuldig zou maken aan wantrouwens- breuk ten opzichte van de andere mo gendheden om een dergelijke alliantie te sluiten, terwijl het rapport Lytton nog in studie is. stalen wat juweelen en bont, en stop ten dat in een donzen deken. Bij hun vlucht moet de deken zijn blijven haken aan prikkeldraad, tengevolge waarvan de politie een veeren spoor vond waar langs zij de dieven kon vervolgen. Ten slotte hadden deze echter gemerkt dat zij het hun vervolgers wat al te gemak kelijk maakten en hadden den deken weggeworpen, Zoo slaagden zij er toch nog in te ontkomen. De waarde van hun buit bedraagt ten hoogste honderd pond. DUITSCHLAND, Ongeluk in het gebergte, In het Wilde Kaisergebergte zijn Zondag twee toeristen, een 22 jarig student uit Salzburg en een 32-jarige leeraar ver ongelukt. Het ongeval geschiedde op de beruchte Oostelijke hélling van de Fleischbank en werd veroorzaakt door het breken van den lijn. RUSLAND, Het vijfjarenplan. Heden wordt de groote electrische centrale aan de Dnjeprstuw geopend. Deze opening wordt gebruikt voor een groote propa ganda voor het welslagen van het vijf jarenplan. In een bijzonder telegram brengt Wo- rosjilow hulde aan de helden van den ar beid, die zich geplaatst hebben naast de helden van het Roode leger. PORTUGAL, Visschers verdronken, Portugee- sche visschersschepen, die terugkeerden van de kust van Groenland, deelden me de, dat tijdens een zwaren storm 26 Por- tugeesche visschers voor Groenland zijn verdronken. MANTSJOERIJE. Japan blijft tot 1 Jan. '34, Inzake het onderhoud tusschen den specialen Japanschen gezant in Mandsjoekwo en den Mandsjoerijschen eersten minister wordt gemeld, dat de gezant hierbij mededeelde, dat in verband met den politieken toestand in Mandsjoerije, de Japansche troepen nog tot 1 Januari 1934 in dit land zouden blijven. VER. STATEN. Goudreserve, Inzake de veiligheid der Amerikaansche valuta is te Wash ington een mededeeling gepubliceerd, dat de goudreserve der Amerikaansche circulatiebanken met meer dan een kwart millioen is toegenomen en thans meer dan vier milliard dollar bedraagt, zoodat de goudvaluta onwankelbaar is. BELGIE, Omkooperi; bij Belgische gemeente raadsverkiezingen. Men meldt ons uit Aardenburg: In de grensgemeente Maldeghem is 't Parket uit Gent een onderzoek begon nen omtrent een zaak van omkooperij voor de gemeenteraadsverkiezingen. Een honderdtal kiezers zouden omge kocht zijn. Een tiental hiervan heeft 'n volledige bekentenis afgelegd. De bur gemeester der gemeente, tevens Senator, moet hier rechtstreeks in betrokken zijn. Volgens men ons mededeelt, zal het Parket zijn Senatoriale onschendbaar heid doen opheffen en hem voor de rechtbank dagen, FRANKRIJK. Hevige brand. Er is een hevige pe- troleumbrand uitgebroken te La Pallice bij La Rochelle, hedenmorgen vroeg nog niet gebluscht. Steeds nieuwe petroleum- tanks werden door het vuur aangetast. Meer dan 3 millioen liter petroleum zou den zijn verbrand. De brand ontstond bij het overpom pen van die uit een tankschip naar een op ongeveer 1 km afstand liggende tank. ENGELAND. Klein Duimpje redivivus, Men kent het verhaal van Klein Duimpje, die broodkruimeltjes strooide om den weg naar huis terug te vinden. Zijn sprookje heeft aanleiding gegeven tot een pad vindersspelletje, dat spoorzoeken heet, Een padvinder leegt verschillende aan wijzingen en anderen moeten trachten dat spoor te volgen. Op een dergelijke manier zijn Donderdag dieven te werk gegaan, die ingebroken hadden te Ful mer, een dorpje in de buurt van Bea- consfield. Terwijl de familie aan tafel zat, waren zij met een ladder geklom men naar een raam op de eerste ver dieping, dat zij hadden ingedrukt. Zij Goes, 8 Oct. Veilingsver, „Zuid-Be veland". Peren: Doyenne du Cornice 20 40, Spaansche Wijnpeer 18, Zwijn- drechtsche wijnpeer 18, Beurré Hardy 26, Beurré Capiaumont 10, Beurré Na poleon 14, Beurré Alexander Lucas 17 23, Beurré Clairgëau 1617, Nouveau Poiteau 712, Jodenpeer 711, Willi ams Duchesse- 1724, Marsepijnpeer 14, Maagdepeer 1013, Dorothea Royal 10, Winter Suikerijen 8, Winter Bergamot ten 8, Brederodes 16, Pondspeer 810, Gieser Wildeman 1013, Kleipeer 10 15, afval- en kroetpeer 2—8. Appels: Goudreinet 1223, Baumans Reinet 12, Adams Permain 12, Gronin ger Kroon 1113, Bramley Seedling 8 10, Sterappel 1519, Lemoenappel 13, Zure bellefleur 1014, zoete bellefleur 1114, zoete Armgaarde 1516, afval en kroetappels 18. Diversen: blauwe druiven 2434, to maten 5, dubbele princesseboonen 15, alles per 100 kg. Meloenen9 per 100 st. Rotterdam, 10 October Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 422 vette runderen, 172 vette- en graskalve ren, 771 schapen en lammeren, 1386 var kens. Prijzen voor: vette koeien le kw. 54 64; 2e kw. 4350; 3e kw, 3040, kal veren: le kw. 110130; 2e kw. 7090; 3e kw, 5070. schapen: le kw. 7.50 13.per stuk. varkens: le kw, 26—27; 2e kw. 2125; 3e kw, 1821. Vlas: Aangevoerd uitsluitend schoon: van Hollandsch geel 4600 kg,; prijzen: onverkocht. Lijnzaad zaai blauwbloei 1213, wit- bloei 1213.50, bruin 26, blauw maan zaad 3436, koolzaad 1314, karwij- zaad 1820. Aardappelen: Westlandsche ron de 34, Zeeuwsche blauwe en bonte 1.502.00, poters 40—100, Zeeuw sche Eigenheimers 90100, blauwe Eigenh. 901.25, Brielsclie id. '901.50, Aanvoer flink, handel redelijk. Op de heden gehouden veiling van de Tarwecentrale werden verkocht: 100 tons Zeeuwsche A 5.60; 10 tons Noord-Hollandsche A f 5,30; 200 tons Noord-Holandsche B 4.75—72.50; 270 tons Zuid-Holandsche B 4.804.8714; 200 tons Zeeuwsche B 4.97144.9214; 20 tons Groninger B 4.50; 100 tons Geldersche B 4.6214, ales per 100 kg. plus 1 pet. veilingskosten. Heden overleed plotseling on ze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Grootvader en Broeder, de Heer J. C. VAN VLAANDEREN, in den ouderdom van 81 jaar. Uit aller naam, C. J. VAN VLAANDEREN- MESKEERUS. Middelburg, 10 October 1932. Geen Bezoek. Voor de vele en hartelijke be langstelling ondervonden bij de ziekte en het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot, den Heer G. W. SPRINK, zeg ik U allen, ook namens de fa milie, vriendelijk dank. Wed. G. W. SPRINK—GOOD. Middelburg, 10 October 1932. Hartelijk dank voor de vele be wijzen van vriendschap en belang stelling op 5 dezer mij toegedacht. Wed. J. VAN GENT— LAURENS. Middelburg, St. Pieterstraat. Breng het recept van uw oogarts bij ons: de nauwkeu rige uitvoering daarvan is in uw belang. IANGE DELFT 154 MIDDELBURG Deze bonbon is een verfijnde samen stelling van praliné, caramel en pistaches. Zeldzaam lekker. Middelburg, half vijf, in de Openbare Leeszaal. ©P' U Het Nationaal Crisis Comité doet een beroep op Uw warme hart om de nationale collecte te steunen, welke gehou den wordt van 2 tot 9 October. Ook Uw bij drage op girorekening 186.000 is van harte welkom. ^ln V Abonnementen en Advertentiën vooi dit blad worden aangenomen door den Agent E. FLIPSE Koopt deze week nog Uw zonder accijnsverhooging. Vleeschhouwerij „HAKKER", Langeviele, Tel. 345, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 3