VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE, GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. ADVERTENTIEN. WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland auto reed volgens getuige, langzaam. Hij is er heengereden en zag een man op stra-t liggen. Dicht bij dezen lag de auto van verdachte in den sloot, liet slachtoffer was bewusteloos en is op getuige's verzoek naar het ziekenhuis te Goes vervoe d, alwaar dr. Huese de eerste hulp verleende. Volgens get. die de botsing zag aankomen had men die kunnen voorkomen. Verdachte kon niet zien wat er van de zijde van de Voorstad kwam, hetgeen get. nader uit eenzet. Getuige Vijgeboom, keuringsdeskun- dige voor auto's te Vlissingen blijft bij zijn rapport, waa-in hij tot de conclusie komt dat verdachte onvoorzichtig heeft gereden en na de botsing niet. heeft ge remd. Verdachte door den President onder vraagd, zegt geen auto te hebben zien aankomen, c'och heeit wel een auto ge zien die stilstond. Volgens verdachte heeft de auto van Geelhoed hem aange reden. Hij kreeg een duw van de auto en daardoor kreeg zijn auto nog meer vaart. De President merkte op dat verdachte den auto van Geelhoed vanvoren heeft aangereden. Naar aanleiding van deze opmerking ontspint zich een gesprek tusschen den verdediger en den deskundige Vijgeboom over de wijze waarop de aanrijding zou hebben plaats gehad. Verdachte beweert nog na de aanrij ding niet te kunnen hebben remmen, omdat hij op het stuur lag. Getuige A. vV Geelhoed, landbouwer te 's-Gravenpolder reed op den bewus- ten dag met zijn auto de Wilhelmina- straat te Goes in. Bij het bewuste kruis punt heeft hij goed uitgekeken doch zag geen auto en is den overweg over gereden. Daarbij had hij een linkscbe bocht te nemen. Get. reed met een vaart van ongeveer 15 a 20 km, Nog vlak voor den overweg heeft getuige naar rechts gekeken doch niets gezien. Plotseling werd hij van achter door ver- dachte's auto aangereden. Zijn auto werd beschadigd. Of verdachte hard reed, heeft get. niet gezien. De get. A. Geelhoed die bij den vo- rigen get. in den auto zat legt een ge lijkluidende verklaring af. Voor de ge leden schade ongeveer 150 stelt hij zich civiele partij. Verdachte's auto blijkt niet verzekerd te zijn. De getuigen Jellema en Stevens te Goes hebben de aanrijding zien gebeu ren doch kunnen niet zeggen wien de schuld treft. De getuige De Gooyer, hoofdagent van Politie te Goes, heeft na het gebeurde den stand der auto's opgenomen en een onderzoek ingesteld. Diens indruk is, dat verdachte schuld aan de aanrijding heeft. De getuige a decharge E. Visscher, leeraar aan de ambachtsschool te Mid delburg, wordt als nil gehoord, hij heeft zich op de hoogte gesteld van de plaats van de aanrijding. Hij geeft daar van op een kaart een uiteenzetting waar over tusschen hem en den deskundige Vijgeboom en de get. Geelhoed een meeningsverschil ontstaat. De get. a decharge Van Willigen, mon teur te Goes, die den auto van Geel hoed heeft gerepareerd, is van oordeel dat de botsing aan de voorzijde is aan gekomen. dere. Lied met een hoofdletter. O, toch zoo rijke en schoone Nederlandsche lie- derschat, waartoe zijt ge ons zoo be schamend onbekend Tent ahoy Een trekker blijft en ver blijft niet lang. Trier; Duitschlands Moezeldal, tot Coblenz. Duitsche douanen zeggen: Hollander? Weiter Die kennen trèksport I Hier ben je dan in het internationaal touristencentrum. Maar in en mèt je tent in je splendid isolation. Ver van pensionsfeer Ver ook van die reis-Hollanders: Groep I: ,,Mag ik me „even" voorstel len; o woont U daar, dan kent U zeker wel...." enz. Groep II: „Gunst, zijn jullie hier, wat éénig Toegankelijk, tegemoetkomend, en bereidvaardig, voor jong tentend, kampeerend en kampend Holland, Puitschland, of wie ook. „Heil 1" is je breede armgroet, „Heil Hitier salueert de nazi, de arm om hoog, de hand lepelvormig gebogen. Jonge Hitlerianen, plus Hitler que Hit ler Tent Ahoy 1 Trekkampeeren, is ook dóórzetten! Dóórzetten, als wolkbreuk na wolk breuk neerplonst, als de Zum Hirschens, Rheinische, Europaische of andere Hofs zoo erg verleidelijk nooden Een nacht maar in een: tóch Zélf zou je zorgen voor 'u v a* ^eze dagen. Zélf denken, zélf es issen, zélf handelen, in snel en eens gezind overleg. blenz^! t*lans' dien onweersdag in Ko- Dóórzetten ook door de zonnedansen- e broeiing der verleden Augustusdagen, fietsen, hnks-Rheinisch naar Keulen. Geen concessie aan de behagelijke pas siviteit, aan een verlokkende vaart. Daar denk ,e zelfs niet aan. De Officier van Justitie aan het woord komende, vraagt zich af of verdachte schuldig is en het doet daarbij weinig terzake, waar de auto van getuige Geel hoed geraakt is. De vraag moet hier beantwoord wor den of verdachte met zijn auto of de auto van get. Geelhoed vöorrang had. Het is opmerkelijk dat toch verdachte, noch Geelhoed elkander hebben gezien. Op grond van een en ander vraagt de Officier van Justitie vrijspraak. De verdediger van verdachte mr. P. van Empel, sluit zich hierbij aan. In de zitting van Vrijdag 30 Septem ber werden de volgende zaken behan deld: F. B. V., 25 j., arbeider, zonder vaste woonplaats, gedetineerd, werd verdacht dat hij op 1 September j.l. in de gemeen te Breskens een rijwiel toebehoorende aan J. P. Hoofdman en dat hij van de zen gehuurd had, heeft verduisterd. Eisch 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Mr. P. van Empel, verdachte's raads man, bepleitte clementie. W. J. de F., 50 j., molenaar te Hoek, was bij vonnis van den kantonrechter te Hoek, dd. 5 Juli j.l. vrijgesproken dat de te astelegging, als zoude hij op 12 Mei j.l. als hoo-d en bestuurder van een slagerij te Iioek in een schuur een rund hebben doen slachten, terwijl die schuur niet voldeed aan de gestelde eischen. De ambtenaar van het openbaar mi' nisterie was tegen dat vrijsprekend von- nis in hooger beroep gekomen. Eisch vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en 25 s. 10 d.h. J. V.„ 19 j., werkman te Vlissingen, ■gedetineerd, werd verdacht dat hij in 1932 in het arrondissement Middelburg een linnen zakje, inhoudend zilvergeld, dat door een ander was gestolen, als ge schenk heeft aangenomen. Eisch 2 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. Mr, P, van Empel, verdachte's raads man, vroeg een voorwaardelijke straf oplegging. H. L. van D., 22 j., schippersknecht te Wemeldinge, werd ten laste gelegd, dat hij op 16 Mei j.l. te Wemeldinge, te za- men en in vereeniging met een ander heeft weggenomen eenige toilletartike- len, toebehoorende aan H. J, Harders waarbij zij die artikelen onder hun be reik hebben gebracht door een luik voor een raam open te breken. De verdachte was op 6 September j.l. voor dat feit veroqrdeld tot 2 maanden gevangenisstraf tegen welke veroordee ling hij in verzet was gekomen. De eisch luidde thans 2 maanden. G. v, d. M., 35 koopman in een woonwagen, zonder vaste woonplaats, was op 13 Juli j.l. door den kantonrech ter te Middelburg veroordeeld wegens overtreding van de ventvergunning tot 10 of 10 dagen hechtenis. De verdachte wa§ in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. J. S., 21 j„ arbeider te Krabbendijke, werd verdacht dat hij op 16 Augustus j.l. te Krabbendijke zijn vader heeft be dreigd. Eisch 20 s. 10 d.h. C. w„ 32 j., autoverhuurder te Nieu- werkerk, werd beklaagd dat hij op 18 Juli j.l. te Haamstede heeft doen gebruik Goed begonnen, in consequentie goed afmaken. My tent, my castle Aan Ne- der-Rijnsche oevers: weelde van water en zonnebad in die lang heugende over- hitte. Passeerende trek-genooten groette je tot nog toe joviaalweg. Dan is er ineens verbazing van die kant, en geen weder groet. Dan ben je gerepatrieerd Dan ben je spoedig Thuis! Je veilig home. Krachtiger van lichaam, frisscher van geest, sterker van ziel Hernieuwd: je eigen vertrouwde om geving, je kamer; de rythmische kring loop der t h u i selijke gewoonten van allen dag. Dan „wordt" er weer mèt je, en vóór je: je bed opgemaakt, je thee gezet, je schoenen gepoetst. Je hebt 'n kleine zes weken gegrepen „ins volle Menschenleben". Genoten, met heel weinig uitgaven (al moest er soms gewelterd), met heel veel inkom sten. Inderdaad: rijker. En je voelt je versch in staat tot we der opneming van al wat wacht: van je geeischt, van je gevraagd wordt. Je bent bereid tot vergeten wat prikkelde, ver geven wat ergerde, tot de hand aan den ploeg die je wordt gereikt, op den akker, die je wordt gewezen. Want je hebt ervaren discipline voor je zelf, en je hebt geleerd, verdragen van je maats. Je weet iets van „gehard" en van behelpen, en van roeien met voorradige riemen En je waardeert te meer het gewone, het dagelijlosch banale. Nu voorloopig niet monotoon. Nieuw. Tot een volgend vrij-zijn Tent Ahoy maken van een numtnerbewijs van een auto, welk bewijs toebehoorde aan J, D. de Korte, Subsidiair werd hem ten laste ge leegd dut hij als toen door misbruik van gezag als patroon heeft uitgelokt dat W. Stoutjesdijk opzettelijk heeft ge bruik gemaakt van dat nummerbewijs. Ei-sch 20 s. 10 d.h. In de zitting van Vrijdag 30 Sept. wer den de volgende vonnissen uitgespro ken: valsche aangifte: C. de B., 34 jaar, ar beider te St. Jansteen. Vrijspraak. verduistering: H. J. J. D., 35 j., rei zend koopman te Luik, gedetineerd; 3 maanden gevang, met aftrek voorarrest; overtreding Motor- en Rijwielwet: W. U. S., 41 j., arts, Middelburg, beves tiging van het vonnis van den Kanton rechter behalve de opgelegde straf 10 of 5 dagen hechtenis; overtreding Motor- en Rijwielwet: L. de K., 40 j., vrachtrijder, Middelburg, vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter, Vrijspraak; ordeverstoring: A. Z„ 22 j., koopman te Axel, vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter, vrijspraak; overtreding Leerplichtwet: P. de V., 62 j., landbouwer te Oostkapelle, beves tiging van het vonnis van den Kanton rechter behalve de straf 5 of 1 dag hechtenis; overtreding Motor- en Rijwielwet: A. W. v. d. V., 21 j., reiziger te Kapelle, bevestiging van het vonnis van den Kan tonrechter behalve de straf, 1 of 1 dag hecht.; overtreding Motor- en Rijwielwet: H. M., 38 j., landbouwer te Vrouwepol der, bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter 5 of 5 dagen hecht.; overtreding Motor- en Rijwielwet: A. L. J. S., 44 j., inspecteur B. B. N., Ber gen op Zoom, bevestiging van het von nis van den Kantonrechter 10 of 10 dagen hecht.; overtreding Motor- en Rijwielwet: C. W,, 22 j. veehandelaar, St. Laurens, bevestiging van het vonnis van den kan tonrechter 25 of 25 d.h.; overtreding Reglement op de wegen en voetpaden: C. P., 34 j., landbouwer, Arnemuiden, bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter 10 of 10 da gen hecht.; diefstal: Th. V., 22 j., koopman te Wis- senkerke, Vrijspraak; in hulpeloozen toestand brengen van zijn minderjarige kinderen: P. de N., 54 jaar, koopman, Westzaan, Vrijspraak; eieren van waterwild rapen, vervoe ren, op verboden grond: 1. P. L., 21 jaar, arbeider- te Serooskerke en 2. P. D., 22 j„ werkman te Vrouwepolder, bevesti ging van het vonnis van den Kantonrech ter, behalve de opgelegde straf, 3 maal 1 of 3 maal 1 dag hecht.; onttrekken van goederen aan een ge rechtelijk beslag: J. F. E., 29 jaar, land bouwer, Stoppeldijk, 1 maand gevang, voorw. pr. 2 jaar. De Luchtpostdienst Amsterdam- Bandoeng, Te beginnen met het vliegtuig dat 6 October uit Nederland en 7 October uit Ned.-Indië vertrekt, wordt de gelegen heid opengesteld om luchtpostpakket ten te verzenden. Het hiervoor verschul digde luchtrecht bedraagt: 1.50 voor elke 100 gram, met een minimum van 15 per pakket. Voorts wordt voorloopig voor het tijdvak October 1932 tot en met Maart 1933, bij wijze van proef voor drukwer ken, monsters en akten een afzonderlijk luchtrecht ingevoerd, nl. 50 cent voor elke 50 gram. WAARSCHUWING. Ten einde te- ieursteljLing te voortomen geeft in hel Algemeen Politieblad de burgemeester van Z wijnd'recht ieder in overwe ging, alvorens in relatie te treden met de foto-onderneming „Zwijndrecht" ge vestigd Lindelaan no. 83 en Linnaeus- straat 12, bij hem inlichtingen in te winnen. KINDERLIJKJE. Do nderd agmid d ag is uit het doodloopend gedeelte van de Laakkade bij de Lufofstraat te 's;G r a - venhage opgehaald net lijkje van 'n pasgeboren kindje van het .mannellijk geslacht, geheel naakt en in staat van ontbinding verkeerende. De commissaris van politie afd. C te 's-Gr,avenhage verzoekt een ieder, die inlichtingen kan geven zich te wenden tol zijn;/, bureau. WEER EEN NOODLANDING. Fen militair vliegtuig uit Soesterberg onder commando van luitenant Bruin heeft te Nij verdal gistermiddag wegens ge* bndk aan oliedruk een noodlanding1 moe ten mak'en op Wierdens gebied. De lan ding had een goed Verloop. De inzit-# tenden luit. Bruin en een me bleVen ongedeerd. DIERENTROUW. Bij een inwoner 'te Duivendrecht keerde Woensdagmor gen 'n hond terug, welke 3 maanden ge leden aan 'n ingezetene van Biussum ver kocht was. Het dier was geregeld vast gehouden, doch h(ad in een onbewaakt oogenblik kans gezien te ontsnappen. UIT 'T RAAM VAN KANTOORGE BOUW GESTORT, Donderdagmorgen - 1 is de heer W. van 'n hoogte van 13 m uit 't raam van zijn kantoorgebouw in de groote Houtstraat te Haarlem geval len. Ernstig gewond is hij naar 't zie kenhuis overgebracht, waar hij eeni- gen tijd later is overleden. OUDE MUNTEN. Bij opruimings- werken op een plaats waar een huis is afgebrand werd te B a k e 1 een potje met 51 zdveren munten gevonden, da- teerende uit de 17e eeuw. DIAMANT SMOKKELEN. Donder dagavond j.l. is door de Rijksambtenaren te Putte aan de Noord-Brabantsche grens een koopman van Russische na tionaliteit uit Antwerpen aangehouden, die een groote partij ruwe diamant op onrechtmatige wijze in ons land had in gevoerd. KIPPENDIEVEN. De politie te Gen- dringen heeft een drietal beruch te 'kippendieven op heeterdaad betrapt. Zij waren in het bezit van 50 gesto* len dieren. MOEDER ZICHZELF EN HAAR KIN DEREN VERGIFTIGD. Aneta meldt uit S o e r a b a j a dd. 29 Sept. Toen de heer De V. employé van een der tabaks ondernemingen der Landbouw Mij. Oud- Djember Woensdagmiddag van zijn werk uit de tuinen thuiskwam, trof hij daar een afschuwelijk drama aan. Zijn vrouw lag bewusteloos met doorgesneden pols aderen en in bewusteloozen toestand trof de vader ook zijn drie kinderen aan, twee meisjes van 9 en 7 jaar en een jongetje van 5 jaar. De onmiddellijk ont* boden dokter constateerde dat de vrouw gepoogd had haar kinderen te vergifti gen. Vermoedelijk heeft zij daarvoor ge stampte kinine gebruikt. Het jongste kind is overleden. De vrouw en de bei de andere kinderen zijn nog steeds be wusteloos, maar men heeft goede hoop op hun herstel. Ongelukken, Onder de Bilt is Woensdagmiddag mej. E. de B., uit Utrecht die per fiets van Amersfoort kwam en bij het oversteken van den weg geen teeken van richtingverandering .gaf, door den auto van den heer J. van E. gegrepen Ze bëkwam een ernstige hoofdwonde Middelburg, Van 28—30 Sept. Ondertrouwd: J. Meeuwse, 217 j. eü M. W;. Quist, 21 j. Bevallen: A. Stins, geb. Poppe, z..- J. L. Rijsdijk, geb. v. Geel, d.; C. M. H, Meeuwse, geb. Min'k', z. Overleden: A. Ileinsdij'k' wed. van D. P. Maartense, 83 j.; P. Joosse, ongeh, z. 16 j. i Vlissingen, Van 2229 Sept. Ondertrouwd: G. J. Vrage, 30 j. en L. Nagtegaal 24 j> Getrouwd: J. A, Casteleijn, 25 j. W. J, van der Rhijt, 19 j. Bevallen: M. S. Hekhuis, geb. Blaas, d, M. Kuijper, geb. Florusse, d.; D. P. Geel hoed, gbe. Quaars, z, T. A. Lefevre, geb. Bosman d., R. P. Schot, geb. Adam- se d.; A. Quite, geb. Schink, d,; J. C. van den Bergen, geb. Dissen, d,J. M. Buis, geb. Geense, d. Overleden: J. Lammens, 66 j. weduwn. van C, S. Baart. L. Henning, 60 j., man van J. S. van de Voorde.; R. J. Pepers, d., 50 j. ongeh. De districts-arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Ooster- en Wester Schelde te Middelburg zendt ons de volgende aanvragen Binnenland, BREDA bekwaam coupeuse, bekend met lingeriewerk o.g. 2030 jaar, dade lijk, loon nader overeen te komen, voor vast. DEN BOSCH dameskapster of -kapper, dadelijk, verlangd loon op te geven, reiskosten nader overeen te komen. BREDA sigaren- en sigarillosmakers, moeten bekwaam zijn, tegen 10 October a.s., loon volgens C. A. O., voor vast. ARNHEM boekhoudster-typiste, er varen kracht, volledig zelfstandig en ac curaat de boekhouding kunnende voe ren ervaren in machineschrijven en ste nografie, indiensttreding en reiskosten nader overeen te komen, loon hangt af van ouderdom en bekwaamheid. Aanbiedingen uitsluitend aan de Dis- tricts-Arheidsbeurs te Middelburg. Oct. 3 Middelburg, Wijnen, Notarishuis. 5 St. Laurens, Huis, v. d. Harst. 5 's-Heerenhoek, Woonhuis, Jonkers. 5 Borsselen, Huis, Beth. 7 's-Gravenpolder, Hofstede en land, Oele. 7 Bigekerke, Huis en land, Loeff. 18 Middelburg, Inboedels, Notarishuis. 21 Kapelle, Huis, Kram. Nov. 9 Middelburg, Inboedels, Notarishuis. 29 Middelburg, Inboedels, Notarishuis, Te pachten bij inschrijving 9 PERCEELEN WEILAND, te Heinkenszand, 's-Heer Abts- kerke en Nisse, ingaande 25 No vember 1932. Verder te huur, in gaande 1 Maart 1933, ook afzon derlijk of gedeeltelijk, de gebou wen, erf en tuin der hofstede „Landlust" te Heinkenszand. Omschrijving der perceelen met toelichtingen op aanvraag koste loos verkrijgbaar bij J, Kreune te Heinkenszand, bij wien inschrij vingsbiljetten uiterlijk op Maandag 17 October 1932 ingewacht wor den. VEILING TE BIGGEKERKE. Notaris Mr. P. Loeff te Koude- kerke, zal Vrijdag 7 October 1932, om half 2 te Biggekerke, in de Herberg van den Heer Simpelaar, voor de Erven van Mej. de Wed. A. StrooPolderman, publiek ver- koopen: EEN HUIS MET ERF EN TUIN en 27 Perceelen Bouw- en Wei land, gelegen in de gemeenten Bigge kerke, Koudekerke en Grijpsker- ke, samen groot 18.3811 Hectare (46 G. 252 K R.) Betaling uiterlijk 28 Oct. 1932. Aanvaarding terstond na beta ling. Perc. 1 in eigen gebruik, de an dere onder genot van de eerstver- schijnende huursommen. Te zien: de landen dagelijks vrij en het huis Vrijdag 30 Sept, van 1012 en 24 uur en den morgen der veiling van 1012 uur. Boekjes met kaart verkrijgbaar a 0.40 t. b. van het Burgerlijk Armbestuur te Biggekerke, bij den Notaris en den Criëerder den heer KI. Zachariasse. Notaris J. C. KRAM te Kapelle is voornemens op Vrijdag 21 Oct. 1932, voorm. 11 uur, in de herberg van Mej. E. HANSON, te Kapelle, krachtens art. 1223 B.W., publiek te verkoopen Het WINKEL- en WOONHUIS met schuur, varkenshok, open grond en erf, aan de Ooststraat A 10 te Kapelle, groot A 87 cA., eigen dom van- en in gebruik bij den Heer M. DE PUYT. Bezichtiging eiken werkdag. Aanvaarding bij de betaling op 15 November 1932. De Notaris M. OELE Jz. te 's-Gravenpolder, is voornemens in het openbaar te verkoopen op Vrijdag 7 October 1932, des nam. 2 uur, in de herberg van J. J. Verdonk te 's-Gravenpolder, ten verzoeke van de Erven van wijlen den heer J, Steketeé. DE HOFSTEDE „BUYTEN LEVEN" aan den Lange Weg te 's-Graven polder, met de daarbij behoorende Bouw- en Weilanden en eenige perceelen bouwterrein, in de ge meenten 's-Gravenpolder, Kloetin- ge en Kapelle, ter gezamenlijke grootte van 22.49.32 H.A. In verschillende perceelen en combinaties als breeder omschre- fen bij gedrukte notitiën dezer "'erkooping met verdere inlichtin gen, verkrijgbaar ten kantore van den notaris. Aanvaarding van de gronden rooven oogst, doch uiterlijk 1 De cember 1932 en van de gebouwen 1 Maart 1933. De Notaris L. A. BETH te Ove- zande, zal op Woensdag 5 October 1932, des namiddags ten 1 uur (N.T.) in het Café van den Heer C, Schik- ker, nabij het station Borsselen, ten verzoeke van Mej. de Wed. C. Mol, aldaar, wegens sterfgeval, in het openbaiar verkoopen EEN HUIS MET SCHUURTJE, Boomgaard, 2 Druivenkassen (ieder lang 40 M.) en Bouwland te Bors selen, samen groot 2.32.31 H.A. Te veilen in 7 perceelen en di verse combinatiën. Inlichtingen te bekomen ten kan tore van genoemden Notaris. De Notaris H. JONKERS te Goes zal op Woensdag 5 October 1932, n;m. 1 uur, te 's-Heerenhoek, in de herberg van C. Verdonk, ten ver zoeke van de familie J. Remijnse- de Koster, publiek verkoopen: HET WOONHUIS met schuurtje en erf, te 's-Heerenhoek, Goesche Straat weg 10, groot 3 aren 6 centiaren. Te aanvaarden bij de betaling. Bezichtiging te bevragen bij B, Rijk. Na afloop van de verkooping aan gemeld woonhuis, a contant, den inboedel, bestaande uit: tafels, stoelen, matten, kabinet, boeken rekje, boekenkastje, lampen, spie gel, bed, buis- en keukenkachel, boeken, glas- en aardewerk, krui wagen, gereedschappen, brandhout enz.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 7