DE IEPENZIEKTE. RECHTZAKEN. TENT AHOY! RAAD VAN TERNEUZEN. bet aansluiten van storende apparaten op het electrisch net, zeide de VOOR ZITTER, dat ter zake een enquête is in gesteld en B. en W. in de volgende ver gadering \een voorstel zullen doen. Aan E. M. F. Kools werd eervol ont slag verleend als leeraar aan de avond school voor N. O. en aan mej. J. C. F. van Beek, als onderwijzeres aan school C. Na benoeming der leden van de Com missie uit den raad volgens een overge legde lijst kwam op nieuw aan de orde de benoeming van leeraren aan de Avondschool voor N. O., nu de Minister van O. K. en W. de voordrachten heeft goedgekeurd. De VOORZITTER zeide, dat B. en W. voorloopig de nos. 1 van de voordrachten hebben aangesteld en vroeg of de raad zich met deze perso nen kan vereenigen. Dit bleek het geval te zijn en zijn dus benoemd de heeren Drs. C. W. Coppool- se te Leiden, A. P. W. van der Haar te Middelburg, A. Jasperse, A. A. Nagel- kerke en Ir. W. J. Bruynooge alle te Vlisingen. Na onderzoek van den geloofsbrief van den heer J. Marijs door eene commissie, besloot de raad tot diens toelating als raadslid. Z. h. st. vereenigde de raad zich met de voorstellen tot nadere regeling van de winkelsluiting overeenkomstig de wen- schen van den minister; tot voorloopige vaststelling van de rekeningen 1931 der gemeente en van verschillende bedrij ven en diensten; tot aangaan van eene geldleening van 185.600 rentende 5% pet. tegen een koers van 99 pet. met de firma Staal Co. te Den Haag, en met dat tot wijziging van de gemeentebe- grooting 1932. Bij het voorstel tot het verleenen aan A. A. Kulberg van ontheffing van zijne aanslagen in de zakelijke belasting op het bedrijf over 1931 en 1932 kwam te vens ter tafel een adres van de Patroons- vereeniging ,,Bouwkring", die daarmede niet accoord gaat.- De heer RORIJE vroeg of dit geen aanleiding was de zaak nog eens nader te bekijken. De heer LAERNOES zeide, dat dit toch tot geen ander resultaat zou lei den, daar 6. en W. zeker niet zullen na laten als het eenig-szins kan, geld voor de gemeente te innen. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen en ook die tot het verstrekken van gel den aan verschillende bijzondere scho len en tot vaststelling van het tweede suppl. kohier schoolgeld Handelsavond school. Het voorstel tot afwijziging van een adres van bewoners van de Oude Markt om daar een plantsoen aan te leggen gaf de heer VAN OORSCHOT aanlei ding tot de opmerking, dat B. en W. zich niet alleen op financieeele bezwa ren maar ook op aesthetische beroe pen. Hem zou het juist z-eer goed voor komen als er daar een plantsoen kwam, hij vraagt hef later nog eens onder de oogen te zien. De heer ANDRIESSEN sloot zich hierbij aan en meende dat de nu opge ruimde urinoir er toch ook niet fraai stond. De heer DE MEIJ meende, dat men het stadsbeeld moet behouden, maar bovendien zal bij de begrooting blijken, dat het reeds moeilijk is voor onder houd der bestaande plantsoenen vol doende geld te vinden en dan moet men er nog geen nieuwe bij gaan maken. Door het verwijderen van het urinoir (-r-) Vacantie. Dat beteekent: vrij zijn. V r ij van school, in eerste- en hoofd plaats. Vrij van met vruchtbaren of vruchtloozen vrucht genoten onder wijs. Vrij van vreugde over zeer goed-, van voldoening over voldoend-, van ge- wetensknaging over niet meer-, van di to-wroeging over gansch en al onvol- doendhedens. Vrij van: ,,je moet je heusch wat be ter aanpakken, ander vrees ik.... en dan volgt het te vreezen vreeselijke, al te bekend, ,,van, 'n ken jij 't?"\ van „ik heb geen steek uitgevoerd", van ruige of zoete troost, van montre of sombere bemoediging, van leutige, pleizierende spot, der collegae-lotgenooten. Van „je moet nu toch wat voortma ken, anders...." Dat andere gebeurt nooit. Vrij van de besten in Thuis Best. Van „omringende" zorgen, en goede raden. Van wèlgemeende waarschuwingen, en dreigende aansporingen. Van zóó-laat opstaan, en „ga je nu nóg niet naar bed"; van precies op tijd aan tafel; en „nu ben je alwéér te laat". Van „hoe gaat 't U, aan bezoekers, en „dank U wel"; aan verjaardag „wél" feliciteerders; van „Heb je nu er aan gedacht oom Piet te bedanken", en soortgelijke herinneringen aan dat gansche gamma van personen, feiten, en zaken, die ordentelijke en or- j delievende gezinsleden dienen te ge-, her-, en bedenken. Vrij van je les, je huis, je omgang, je tennisclub met a- en dependenciën; je plichten hiér en verplichtingen daar. Vrij: alzoo, van alles wat houdt en bindt, van je plaats afwisselend hoog j gewaand en laag gevoeld in wat men zoo noemt de maatschappij oftewel de „sociale samenleving", des dagelijkschen levens. Vrij en wég van dat alles. Gevie- is de toestand reeds veel verbeterd. Het voorstel wordt z.h.st. aangeno men, en ook die inzake verkoop van grond aan de N.V. wasscherij „de Vol harding" en het voor 1 jaar geven van het recht van optie op 400 m2 grond aan de Van Dishoeckstraat aan de Coöp. Bakkerij en verbruiksvereeniging „De Broederband". Het voorstel om in eigendom over te nemen van A. en S- Mudde een strook grond vóór hunne woningen aan de Cruysstraat werd voorloopig terug nomen omdat uit mededeelingen van den heer KöNIG bleek, dat adressanten zich een andere wijze van rioolaansluiting hadden voorgesteld, dan B. en W. voor stellen. Rondvraag. De heer VAN OORSCHOT vroeg naar aanleiding van de malversaties bij het havenbedrijf om bij nieuwe aanstelling geen gepensionneerden te nemen. De VOORZITTER zeide, dat men met die opmerking rekening zal houden. D.e heer RORIJE vroeg of B. en W., zoo noodig in geheime zitting, geen me dedeelingen over het gebeurde kunnen doen. De VOORZITTER achtte den tijd daar voor nog niet rijp. Te half drie sloot de voorzitter de vergadering. TERNEUZEN. Donderdagavond verga derde de raad. Afwezig de heer de Jager. Afgewezen werd een verzoek om subsidie voor een te Clinge te houden Zeeuwsche Klompenbeurs. Een verzoek van de afdeeling Ter- neuzen van den Bond van Koffiehuis houders enz. tot het verlagen of afschaf fen der belasting op de biljards werd als ongezegeld voor kennisgeving aange nomen. Aan de Woningbouwvereniging „Werkmansbelang", die nog geen ge legenheid kreeg tot het plaatsen eener vaste leening ad 30.000 ter vervanging eener tijdelijke leening door een vaste, zal garantie worden verleend voor het aangaan van een credit tot dat bedrag in rekening-courant bij de Ned. Midden- standsbank. Naar aanleiding van een verzoek van P. Meert stelden B. en W. voor eene voorgevelrooilijnverordening vast te ■stellen aan de Noordzijde der Nieuwe Kerkstraat te Sluiskil, die gemiddeld een paar m zuidelijker loopt dan de lijn der voorgevels. Dit zou adressant in de gelegenheid stellen tot een voor hem noodzakelijke verbouwing op zijn erf 2 m vooruit te bouwen. Dit werd met 8 tegen 6 stemmen ver worpen. Met een gelijke stemmenverhouding verklaarde de raad zich niet bereid te voldoen aan een wenk van den minister van Binnenlandsche Zaken, om art. 21a der Algemeene Politieverordening in te trekken, ter voorkoming eener ver nietiging door de Kroon. Eveneens werd met die stemmenver houding afwijzend beschikt op een ver zoek van de A.J.C. tot het gratis be schikbaar stellen van een lokaal voor het houden der oefeningen dier groep. B. en W. gronden hun afwijzend advies op de overweging dat het hier een groep van politieke strekking betreft, waaraan de voorzitter nog toevoegde dat inder- ren: kornuiten: sterk als jij, sportief als jij, willend als jij, dolend als jij. Vrij en weg, „met de tent er op uit". Dat groot stuk doek, je slaapstee, je keuken, je huiskamer, je rustoord, je schuilplaats. Je tent met inventaris, je kookgerei, je proviand; miniatuur-provisie; je „toi let", (als 't zoo nog genoemd mag) tot miniemste minima gereduceerd, en ma- ximaalste begrippen óm- en bevattend, vastgenageld en verbonden op-, aan-, en tegen je fiets; je vervoer- en verplaat singsmiddel, je steunpunt, je zorgobject. Méér dan ooit een stuk van je zelf Zés vrije weken lang. Zóó trok je de Honte of Westerschel- de over, na min of te meer uitgestrekt adieu aan bloed- en aanverwantschap. Ter opfleuring een harde-regen dag. Die het menschdom zoo gezapiglijk kletsnat begiet. Pech-start, die je uithoudings- en doorzettingsvermogen bij voorbaat staalt Dwars Zeeuwsch blauwkousenland door, langs Belgische douane-gemoedelijkheid, •Brugge- la Bella, door golvend terrein naar eerste pleistering: Rousselaere, de stede des grooten dichters, strijder en waker, voor zijn tale tegen „die heur geen geweld en doet". Hier dus: eerste afname èn eerste op bouw. Den ervarenen van terreinkeuze, den kenners van handgrepen, van het juiste stuk op de juiste plaats geeri be zwaar. Als beenen eens gelijkzijdigen- driehoeks staan ze beiden dra: achter kant tegen den wind; voorkant open: eerste plan voor primussen ter etenbe- reiding, tweede: legerstee: moltonde kens, slaapzakken. Je eerste nacht: éérste overgang van de Auping-thuis, naar het te zoeken heupbeensteuntje. Dan komt de rest wel. Je éérste nacht in het door jezelf ver- tijd ook aan een Christelijke Jeugdgroep een lokaliteit is geweigerd. Het voorstel werd bestreden door den heer Van D r i e 1, die er op wees, dat de groep niet in de gelegenheid is een ander lokaal te bekomen. Aan Aug. Verstraeten en M, Hartog werd vergunning verleend tot het leg gen van buizen en een pijpleiding in ge meentegrond. Voorloopig werd op grond van het ont breken van geldmiddelen aangehouden een verzoek van de buurtvereeniging Driewegen tot het leggen van een hoofdriool naar de uitwateringssloot in den Zeven Triniteitspolder. Vastgesteld werd eene verordening op den gemeentelijken dienst der ar beidsbemiddeling en werkloosheidsver zekering in de gemeente Ter Neuzen. N.a.v. een vraag van Ged. Staten om advies omtrent een tijdelijke korting van de jaarwedde der wethouders en den ambtenaar van den burgerlijken stand stelden B. en W. voor te advisee- ren 5 pCt. korting voor de wethouders en dat van den ambtenaar te laten zoo als het is. In de vergadering werd meegedeeld, dat de wethouders thans reeds 10 pet. hunner jaarwedde terugstorten. De heer Van Aken acht 5 pet. te wei nig en stelde voor te adviseeren voor al len, en ook voor burgemeester, secretaris en ontvanger de jaarwedde terug te brengen tot die voor de laatste verhoo ging- De heer Hamelink stelde op grond van de ervaring dat Ged. Staten zich toch nimmer aan de adviezen van den ge meenteraad gelegen laten liggen, en dus blijk geven toch hun eigen meening te willen volgen, geen advies te geven. Het voorstel van den heer Van Aken werd verworpen met 7 tegen 5 stemmen, dat van B. en W. met 8 tegen 4 en dat van den heer Hamelink aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Gunstig werd beschikt op een ver zoek van het R. K. kerkbestuur van „St, Willibrord" om gelden voor verbouwing der R. K, jongensschool, die in zeer on- gunstigen toestand verkeert. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over den dienst 1931 werd goed gekeurd, in ontvangsten op 38,275, in uitgaven 38.088, Die der gemeentebrandweer werd eveneens goedgekeurd, met een bedrag in ontvangsten van 2.112, uitgaven 1.904. Die der commissie van schoolvoeding en kleeding in ontvang op 1138 en uit gaaf 117. Aan het plaatselijk crisis-comité werd voor voor ondersteuning van crisiswerk- loozen een bijdrage van 250 beschik baar gesteld. Het ontbrak daarbij niet aan wenken om de steungelden te ge ven daar waar ze behooren, doch de le den van den raad, die deel uitmaken van het steuncomité lieten niet na er op te wijzen dat in dit geval vooral de beste stuurlui aan den wal staan en dat men, ondanks alle nauwlettend onderzoek, toch nog wel eens kan mistasten. Toegekend werden tegemoetkomingen ingevolge art. 13 der O. L, wet, hetgeen nog tot een minder verkwikkelijk debat aanleiding gaf, daar de heer Van C a d- s a n d zijn beklag deed over de onheu sche ontvangst die een der betrokkenen van wege den burgemeester had onder gaan, toen hij bij dézen om inlichtingen daarover kwam, waarop de voorzit ter mededeelde zich niet bewust te zijn den zoon van den heer Van Cadsand on rezen- en gelegd logies. Eigen vinding, eigen werk. Algemeene interesse der Rousselaer- lingen. Ze kennen dit zoo niet. Zijn Wan- dervögel, noch trekkampers. Zoomin als de Fransche déclareersol- daten. Jongelieden, zoo maar „en bicy- clette" met een heele pakkage choses d'r an. Natuurlijk hoogst staatsgevaar lijk. Uitpakken de boel Tot gilettes uit elkaar halen toe. Je kunt nooit weten Nauwgezetheid is de grootmoeder eens invoerrechten bureaus. Afladen, opsjorren, met zoon drage lijk gezicht, als voorradig. Je niet laten af humeur en door windjes van voren. Vérder, Slecht weer, slechte wegen, een ge broken bagagedrager. Kwestie van een nieuwe koopen, en 't is weer O. K. Lie ver keek je, bij Bethune, naar het mo derne trekschuitjagertje een locomo tief. Je bent in N. Frankrijk, en je trekt Zuidwaarts; je bent al drie dagen en route: je krijgt „het" te pakken; „het": de charme van voortdurend in beweging, als-maar waarlijk bezig zijn. „Het": de waarde van het zelf doen, en de waar- li e i d van: „helpt nu U self, so helpt U Godt". Je kent nü de beteekenis van een aai van den wind, een drop van den re gen, een straal van de zon. Je bént nu trekkampeerder Hoe smaakt je eigen eten-brouwsel menu: stage variatie van aardappel-met- wortels; van veelsoortige pappigheid; van omelettes a la campagne, van brood, bij de meter Dat je dan ook bij meters inslaat voor den Zondag. En je leert de juiste plekken kiezen voor je één nacht-behuizing. Je weet nu aan te vatten, als ongeïnviteerde bezoe kers-koebeesten ongewenschte blijken van belangstelling geven: een takken en touw omheining werkt afdoend. Een heusch te hebben behandeld, dat het wel van algemeene bekendheid is, dat zulks niet in zijn aard ligt, maar dat hij wel van meening was, dat de betrokkene aan een verkeerd adres was, en beter in lichtingen had kunnen bekomen bij zijn vader, die uit zijn routine van verschil lende zittingsjaren toch wel wist, wel ken weg bewandeld moet worden, om die tegemoetkoming te verkrijgen. Besloten werd d„t de „Burgemeester Geillstraat" voortaan zal loopen vanaf het Kantongerecht tot op den oprit naar de Scheldekade tusschen de percee'en van mevr. de wed. Koch en den heer H. de Meijer; het deel der Burgemeester Geillstraat van af het Rusthuis der Ned. Herv. Diaconie tot aan de Nieuwstraat zal heeten „Arsenaalstraat." Vervolgens werd overgegaan tot het trekken der afdeelingen. Bij de omvraag beklaagde de heer van den Bulck zichover de slech te afwerking der aan de leden toege zonden gemeentebegrooting; hij kan er niet uit wijs. De heer van Aken betreurde het, dat de burgemeester onlangs vergunning heeft .gegeven voor het houden van een bal in de openlucht. De heer van D r i e 1 was van een andere meening en was den burgemees ter dankbaar, dat hij aan de commissie die de feestdagen organiseerde de ge legenheid heeft geschonken dit onschul dig vermaak op het programma te bren gen. De V oorzitter gaf te kennen, dat hetgeen geschied is bij de verordening niet is geregeld; er was voor hem geen onbehoorlijks geschied. Het was een aanleiding dit te verbieden. Er is niets uiting geven aan een oud volksgebruik. De heer van Does e laar bepleit te het weer openen der gelegenheic voor werkloozen om te Sluiskil te kun nen stempelen en vroeg hoe het stonc met uitbreiding der verlichting aan de Oostzijde van het kanaal te Sluiskil, hetgeen noodig is wegens het aanbou wen van huizen. De Voorzitter zeide omtrent het eerste overweging toe. De heer Geelhoedt deelde om trent het tweede mee, dat B. en W. zich daarvoor met de P.Z.E.M. in verbinding hebben gesteld. Iepen, die er niet door worden aangetast. VIL Men schrijft ons van deskundige zijde Nu wij eenmaal de oorzaak van de iepenziekte kennen, is het gemakkelijk uit te maken, of een bepaalde iep vat baar is voor de ziekte of niet. Daartoe wordt hij ingespoten met sporen van de zwam, Graphium ulmi, die de ziek te veroorzaakt. Is de boom vatbaar, dan vertoont hij eenigen tijd na de inspui ting (gewoonlijk 10-21 dagen) de ver schijnselen van de iepenziekte. Vanwege het Iepenziekte-Comité worden dergelijke „gevoeligheidsproe- ven" op groote schaal genomen. In Den Haag, Utrecht en Baarn heeft het Co mité de beschikking over proeftuinen, waar tot dit doel meer dan 100 soorten en variëteiten van iepen worden ge kweekt. Nu is gebleken, dat in het al- genreen de Europeesche en vooral de Amerikaansche iepensoorten zeer ge voelig zijn voor de ziekte, terwijl ver schillende van de Aziatische soorten 'n groote mate onvatbaarheid vertoonen. Deze Aziatische soorten zijn waarschijn lijk zeer goed te gebruiken voor park en straatbeplanting. Door hun wuiven- den groei en kleine bladeren zijn ze voor wegbeplanting echter niet schikt. Voor onze polderwegen hebben wij dus behoefte aan een anderen iep. Aan deze behoefte tracht het comité op de volgende wijze tegemoet te komen. Het is gebleken, dat niet alle indivi duen van onze Europeesche soorten even vatbaar zijn. Uit groote hoeveelhe den zaailingen van Europeesche iepen worden nu de minst vatbare uitgezocht. Hie-uit worden wederom die gekozen, welke door een goeden, rechtopgaan- den groei en flink ontwikkelde bladeren de verwachting wettigen, dat zij voor wegbeplanting in aanmerking komen. Dit onderzoek vordert jaren. Toch zijn er reeds thans enkele individuen gevon den, die minder gevoelig zijn voor de ziekte dan onze gewone „Hollandsche" iepen en die waarschijnlijk andere goede eigenschappen bezitten. In samenwerk ing met de praktijk zal dan moeten wor den uitgemaakt, welke typen op den duur 't meest geschikt zijn voor be planting langs de wgen van onze win derige lage landen. Er is geen boom be kend; die hier den iep èn in economisch èn in aesthetisch opzicht kan vervan gen. Vandaar, dat het Iepenziekte-Comité het zoeken naar iepen, die niet door de iepenziekte worden aangetast, als 'een der voornaamste punten op zijn pro gramma heeft geplaatst. omgewaaide tent dient opgezet, een scheur genaaid, een nacht gewacht. Never mind Tent ahoy Tent ahoy Ook bij melige stemmin gen; in 't Hoog Nederlandsch „de p..st in" geheeten. Kun je alle vier zoo heb ben, als nu letterlijk nérgens een pleistering eenig aanspraak mag maken op geschikt, of als een mierenkolonie (door den kalkgrond welwillend voor alle tegenwerking zorgt. De Franschen: die vinden je maar een rare kerel, zoo met je byc-je. Doe je niet anders dan of de tour du Monde, of de Tour de France. Maar ze schelden niet, en ze spuwen niet, als de hm hm lan ders Of je bent als een enkele maal Boche, Oorlogsreminiscensie, als vele curiosa hier in het ex-frontgebied bij Amiens en St. Quentin. Tent ahoy Als je met niet al te over dreven opgewekte gezichtwerken sa men je trek-plan herziet. Naar het zui den verder? Hellingen, weinig varieerend landschap? Een trekker voelt het juiste moment van koers-omgooi. Oostwaarts. Op St. Quentin af. Bij Festieux een kwade stier. Die heeft met „boeh" altijd ernstiger opvattingen dan zijn echtgenooten. Monsieur le curé werd als landgenoot gewezen. Zijn eerwaarde bleek een Ier, wist amper onze natie Vérder. Rheims, richting Verdun. Fort La Pom- pelle. Daar lagen 14 a 16 jaar geleden jonge kerels als je zelf, met zooveel le venslust, zooveel idealen als je zelf, in uren der felste vertwijfeling, die de historie kent. Je weet 't: je las 't in oor- logsbelletrie, je zag 't op films. Je weet, maar je overdenkt niet. En je kampeert tusschen granaattrechters en wandelt door loopgraven. En je staat naar een tank te kijken, als Arrondissements Rechtbank te Middelburg. Veroorzaken van dood door schuld. C. J. B„ 55* j„ rijwielhandelaar te Krabbendijke werd verdacht dat hij op 7 Juni j.l, te Goes over de Patijnweg als bestuurder van 'een auto daarmede met te groote snelheid heeft gereden, roe- roekeloos en onvoorzichtig, waardoor hij niet heeft gezien dat uit de richting 's- Gravenpolder een motorrijtuig K 745 naderde, waarmede hij in botsing is ge komen, en op een trottoir is gereden, waar hij C. J. J, Geluk heeft aangere den, die door de auto werd meegesleept en die daarbij een dertien tal wonden heeft bekomen, welke wonden den dood van Geluk hebben veroorzaakt, welke dood aan de schuld van den verdachte is te wijten. Voorlezing werd gedaan van het rap port van dr. Hulst die destijds de ge rechtelijke sectie verrichtte. De getuige dr. Herdink te Kloetinge verklaarde op 17 Juni 1.1. met zijn auto op het kruispunt Patijnweg in de rich ting Voorstad te hebben gereden. Op dien weg is verdachte voorbijge reden, deze reed ongeveer 50 km. per uur. Ongeveer 200 m achter diens auto zijnde, op ongeveer 100 m van het kruis punt zag get. het ongeluk met den auto van verdachte gebeuren. De andere was 't een museumstuk Je wordt al leen even stil voor je zelf, bij het Ver- dun-monument. De simpele inscriptie „Verdun": gruwelijkst internum En dreigend-sombere waarschuwing^ van het verleden, waar het heden in ligt, in het nü wat komen zal Dit ook was het gebied der Fransche manoeuvres Wat verder het strijdtoo- neel van 1870 Vooruit: de oorlog is vér, en blijft ver. Het is zomer: praeludien van naderende hittegolf. Luxemburg, langs strakke douane correctheid. Er is overvloedig water om te zwem men, er is ozonrijke zon om te zon nen, er is de wonderliefelijke natuur. Maas- en Moezeldalen En er zijn de nu tegenkomende trekkers. Kameraden van zelf Bezield immers met denzelfden geest, als jezelf Van zulken leer je Je trekt na Thionville een eindweegs op met een Duitscher en een Franschman, van ver komend Staaltje rassenverschil Al in lichaamsbouw. Je ontmoet een Duitscher, die 't halverwege Parijs óp-gaf, opgeven moest Bedrog van de „Westersche büren. Staaltje immer latente rassen haat Dan die andere, beroepszwerver-haast. Al jaren her. Vagabond-romanticus. Vol ken- en menschenkenner, door veelvul dige, velerlei, en veelzijdige menschen- kennis. Dezulken hebben gauw „door herkennen direct het „vleesch-in-de- kuip r 1 j En je beseft in deze doorstoofde da gen aan Moezelsdreven, van veel water- geploeter, en veel geluier, van stil-ge- nieten, en vèrvoerend, breedsprekig en véélzeggend boomen, van banaal koke rellen en romantisch mijmeren, bij zingen om kampvuur de Sehnsucht, het verlan gen, de heimweh naar het verre Zulk een Sonnwendfeuer: papiersta pel, tot takken gekerfd sprokelhout daarom heen. Het eene Lied na het an-

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6