mm. mm. Voor kleine tuinen. LANDBOUW. BURGERLIJKE STAND. GEMENGD NIEUWS. IRGEZGNDEK STUKKEN. MARKTBERICHTEN. haar verboden op verbeurte van 10.000 vacuum-spiraal of andere lampen in den handel te brengen, welke op dit octrooi inbreuk maken. De valsche munters-affaire. De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in een aantal zaken, die betrekking hebben op het vervaardigen en uitgeven van valsche rijksdaalders. G. F. F. A., 38 jaar, kapper, en zijn 40-jarige vrouw J. W. S., die terecht ge staan hadden resp. wegens de vervaar diging van valsche rijksdaalders en het uitgeven ervan werden veroordeeld tot resp.' 2 jaren gevangenisstraf en 6 maan den gevangenistraf. W. H. J. v. Z., kantoorbediende, werd wegens het uitgeven van valsche rijks daalders veroordeeld tot 2 jaren gevan genisstraf, J. L. v. B., 31 jaar koperslager, en F. W. J. H., 39 jaar, werden wegens het uit geven van valsche rijksdaalders veroor deeld tot resp. 5 jaren gevangenisstraf en 1 jaar gevangenisstraf. Het O.M. had tegen ieder der verdach ten, uitgezonderd Van B., geëischt 2 ja ren gevangenisstraf en tegen Van B. 6 jaren gevangenisstraf. Chrysanthemums, Het is herfst en de koude nachten vertellen ons reeds dat het spoedig met de zomerbloemen gedaan zal zijn. Dan is het de tijd voor Chrysanthemums. Reeds "zien we deze bekende najaars- bloemen in de etalage's van bloemisten waar ze een welkome afwisseling tus schen Dahlia's geven. We kunnen ook zelf Chrysanthemums kweeken, en als potplanten zuilen we er dan lang ple zier van hebben. De planten die het volgende jaar zullen bloeien worden in November gestekt. Daarvoor nemen we de aan den voet der oude planten te voorschijn komende grondscheuten ter lengte van 5 tot 8 cm. Van deze stekken plaatsen we er 7 in een geraniumpot, in met zand vermengde goede tuinaar de. Deze potten graven we in, in een bak, welke zoo noodig des nachts wordt gedekt. Voor den winter wordt de bak omgeven door een wal van droog blad, turfmolm of ruigen mest en bij vriezend weer wordt bovendien flink gedekt om den vorst zooveel mogelijk buiten te slui ten. In het vroege voorjaar, omstreeks Maart, worden de stekken afzonderlijk opgepot in stekpotjes waarvoor we een mengsel van bladaarde, mestaarde en zand gebruiken, waarna ze weer in den bak worden ingegraven. Naderhand worden ze overgeplant in een grootere pot, en. dit geschied naar behoefte nog 'een of tweemaal. Intusschen wordt de hoofdstengel ingenepen om een Jaag vertakte plant te krijgen. Dit doen we ook met de zijstengels totdat we om streeks den langsten dag een voldoend aantal zijstengels hebben. Vanaf begin Juni worden de planten buiten ingegra ven. Van veel belang is het geregeld gieten en bijmesten van de planten. Bij het verpotten geven we telkens goeden, voedzamen grond en bij de laatste ver- potting gebruiken we vooral een zwaar grondmengsel, zoo mogelijk bestaande uit voor de helft verteerde graszoden- aarde, en verder gelijke deelen blad- aarde en mestaarde. Wanneer de planten daarna weer flink aan den groei zijn, geven we eenmaal per week verdunden koemest. Gedurende den eersten tijd kan daardoor nog een weinig Chilisalpeter worden gemengd. Kweeken we groot- bloemige soorten dan moet men vanaf begin Aug. de zijscheutj'es uit de hoofd stengels wegbreken, en hiermede door gaan totdat ze bloeien. De planten wor den zorgvuldig opgebonden. Het beste is om lken stengel van een dun stokje te voorzien. Van nu af aan brengen we de vroegbloeiende soorten naar binnen. Vooral van de lichtkleurige variëteiten smetten de bloemen spoedig, vaak ge beurt dit al wanneer de knoppen nog bijna gesloten zijn. We plaatsen de plan ten in een licht- en vorstvrij vertrek waar de knoppen spoedig open komen. A. G, Stand der landbouwgewassen. Aan het in de Staatscourant opgeno men overzicht van den stand der land bouwgewassen op 20 September 1.1. ont kenen wij het volgende: Bij het fraaie weer in Augustus en de voortzetting daarvan in September kon de oogst goed binnengehaald worden. ver het algemeen zijn zoowél quanti- als quali+eit der geoogste producten zeer bevre4itferr| je n0emen.'De gevol gen van het legerer. van vele graanvel den zijr. door de gunstige weersgesteld- Beperkten omvang gebleven. e. a,1 w e geeft goede opbrengsten van goede qualiteit, behalve op de ge- eg e^ 3 peiceeien, waar de korrels te sma. zijn geb even. In verschillende stre ken werd schade van voetziekte onder- vonden. De opbrengst van de h a v e r is even eens goed hoewel men vreest, dat ook deze op de gelegerde perceelen zal te genvallen. De veldboonen zijn goed tot vrij goed. De qualiteit van de erwten is slecht ten gevolge van aantasting door insecten; ook de opbrengst liet daardoor te wenschen over. Op verschillende plaatsen hebben de bruine en witte boonen zich al te welig ontwikkeld, zoodat schade werd ondervonden van zommerrot. Ge middeld was de stand echter goed, Blauwmaanzaad en klaver zaad leveren een vrij goede opbrengst. In Friesland heeft de witte klaverbloem door regen geleden. Het spinaz'ezaad is goed. Het suikerbietenzaad belooft een grooten oogst. De consumpti e~a ardappelen geven hooge opbrengsten. Over het al gemeen goed tot zeer goed. Slechts in Noord-Holland laat de qualiteit soms te wenschen in verband met het optreden van de aardappelziekte. De oogst van de fabrieksaard appelen mag vrijwel normaal heeten, alsook het zetmeelgehalte. De suikerbieten staan goed tot zeer goed. De stand van de uien loopt vrij sterk uiteen en kan gemiddeld goed tot vrij goed worden genoemd. Evenals de suikerbieten staan de v o e- derbieten goed tot zeer goed; de paardepeen staat goed. Behalve korten tijd gedurende de warmteperiode was het weder gunstig voor het gras land. Er is thans nog overvloed van gras in de weiden. De tweede snede gaf eene goede opbrengst en werd voor het meerendeel goed gewonnen. Het inma ken van gras neemt nog steeds toe. De oude klavers vertoonen een normalen stand; de jonge klavers staan over het algemeen hol, als gevolg van den zwaren stand der dekvruchten. De stoppelknollen beloven een goeden oogst. Spurrie staat vrij goed. Bij Kon. besluit is in de Orde van Oranje-Nassau benoemd tot ridder de kapitein der infanterie D. P. Ravelli, ge detacheerd bij het korps mariniers, het onderscheidingsteeken te dragen met de zwaarden. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 October 1932 een eervol ontslag als zoodanig verleend uit den militairen dienst: op het daartoe door hen gedaan ver zoek, aan de res le luits C. H. Gillissen, J. J, Fanoy van het 14e reg. inf. Postduiven. Zondag j.l. hield de Postduivenver- eeniging „Zeelandia" alhier een wed vlucht met oude en jonge duiven vanuit Mons (B.) Afstand 108 km. De duiven werden in vrijheid gesteld om 8 uur met Zuidenwind. De eerste prijswinnende duif bereikte haar hok om 9 u 25 min 7 sec. Laatste prijswinnende 9 u 54 min. 24 sec. De prijzen werden behaald als volgt: le en 14e pr. A. C. Bernard, 2e en 6e pr. M. v. Hilst, 3e pr. J. Geene, 4e, 7e en 12 pr. R. Dirven, 5e en 17'e pr. C. v. d. Broek, 8e, 9e, 11e en 15e pr, J. Poort vliet, 10e en 13e pr, W. van Loenhout, 16e pr, F. Rijsdijk. Postduiven. Uitslag van door de postduiven ver. „De Blauwe Doffer" te Hanswecrl op Zondag 25 Sept. j.l. gehouden wed vlucht van uit Mons (Bi.). Afstand 1 it tan. Lofe1 8 (h, wind Zuid. le en 1 le pr. I. Sand'erse, Schore, 2e en 4e F. Modde, Hansweert, 3e, 5e, 12e J. P. Theenaart, Hansweert, 6e en 9e A Krombeen, Hansweert, 7e Gebr. Blauw kamer. Waarde, "8e en 13e P. Sonke„ Waarde, 10e Ch. Louisse, Waarde, 14e Gebr. Smallegange, Schore. Eerste duif 9.06.29 h. Laatste duif 9.32.34 h. Goes, Overleden: P. W. de Keijzer 36 j. echt- genoote van A. Kuzee H. G. Maas z. 8 mnd. Ongelukken. Donderdagmiddag is een zeer ern stig ongeval geschied tusschen de Kam- perbrug en het wachthuisje van de Nrd.- Hollandsche Tram te Amsterdam, is een motorboot van de N.H.T, is door nog niet bekende oorzaak tegen een schuit gevaren, waarop een stelling was ge plaatst voor het verrichten van heiwerk zaamheden ter plaatse. Het gevaarte stortte met een vreeselijken slag neer. Een arbeider die boven in de heistelling zat, maakte den val mede en werd zeer ernstig gewond. Een andere arbeider, die op een schuit stond, liep een hoofd wonde op. Op de Groote Markt te Gronin gen is de 46-jarige J. W., verpleegde van het verzorgingshuis, toen hij den rijweg overstak, door een driewielige transportfiets gegrepen en ernstig ge wond en later overleden. De chauffeur de 33-jarige Z., is in arrest gesteld. Dinsdag is mej. F. te V 1 ij m e n, waarschijnlijk door de felle lichten ver blind, onder de stoomtram geraakt. De vrouw werd tegen den grond geworpen en is met zware wonden aan hoofd en beenen naar het ziekenhuis vervoerd. Haar toestand is zorgwekkend. De 76-jarige J. K. uit de Hendrik Croe- sinkstraat te Rotterdam is op den Groene Hilledijk gestruikeld en met het hoofd tegen den trottoirband geslagen. M'et een schedelbreuk is hij opgenomen en kort nadien overleden. Branden. Hedenmorgen vroeg is. in de op slagplaatsen, toebehoorend aan de Aan- nemersfir. Steenhagen, Gerard Schaap straat te Amsterdam brand uitge broken. De brand is door onbèioencte oorzaak onttsaan in 'n loods met een oppervlakte van pl. m- 700' vierk. m, waarin alle soorten materiaal lag opge slagen in hoofdzaak hout. Verdronken. Woensdagmiddag werd het vierja rig zoontje van den heer H, te H. uit Tij n je aldaar vermist. Toen men ging zoeken, wejrden de klompjes' van het ventje drijvende gevonden in het stroom kanaal. Na eenige uren dregglen is het lijkje opgehaald. YO-YO. 'n Utrechtenaar heeft aan het „U. D." verteld dat hij reeds meer dan een jaar geleden uit Amerika eeni ge exemplaren van het nieuwe speelgoed toegezonden kreeg, omdat het geyo-yo in de Nieuwe Wereld een manie was van jong en oud. Deze heer is er heel Nederland mee afgereisd, heeft zich met een groot aantal fabrieken in verbinding gesteld. Niemand had er ook maar de minste fiducie in. „O, is dat alles, neen, daar hebben we niets aan". Eindelijk, in het voorjaar was er een fabriek, die eenige duizenden stuks pro duceerde. Verder gebeurde er niets. Er werd geadverteerd aan alle kanten, in het winkeliersweekblad probeerde men het met een annonce van e enpagina. 't Was weggegooid geld. Tot eindelijk nu omstreeks 14 dagen geleden, de Parijsche correspondent van een onzer groote bladen, een artikeltje aan yo-yo wijdde. Parijs, iets nieuws, iets moderns uit Parijs. Daar loopt elke Ne derlander zich het vuur voor uit de slof fen, De aanvragen om yo-yo's begonnen binnen te druppelen, te regenen, te stortregenen. Nu hagelen ze in het kan toor van de fabriek, de telefoon van genoemden heer hangt niet stil. Op het oogenblik zijn er 260.000 verkocht en er zijn orders genoeg om weken met volle kracht door te werken. Winkeliers bid den en smeeken om hun dan tenminste vast een klein aantal yo-yo's te zenden, desnoods tegen den dubbelen prijs. Maar ze zijn er niet. Een paar maanden ge leden vonden diezelfde heeren het niet eens de moeite waard er naar te kijken. Tweehonderdzestigduizend zijn er nu verkocht. Men denkt er hier alleen in ons land vier millioen te plaatsen. Vier millioen paar houten schijfjes met een touwtje er aan, vier millioen stuks speel goed, waar de menschen twee eeuwen geleden al mee zoet waren! EEN VECHTPARTIJ OP DE KER MIS, Naar eerst thans bekend wordt, heeft in den nacht van Dinsdag op Woensdag, tijdens de kermis te W e e r t een ernstige vechtpartij plaats gehad, waarbij met messen werd gestoken. Daarbij liepen P. J. F., die levensgevaar lijk in de linkerlong werd getroffen en P, M. J. steken in den rug en schouder op. De vermoedelijke dader, J. v. D., was voortvluchtig en is later te Maas tricht aangehouden. Na met de getroffe nen te zijn geconfronteerd, welke hem herkenden, is hij naar Roermond over gebracht. INBREKERS. De drie indringers in de villa van den heer R. te B a a r n blij ken steeds meer medeplichtigen te heb ben. Werden er Maandagnacht reeds 2 aangehouden, thans is te Hilversum nog een persoon gearresteerd, die verdacht wordt bij de inbraak betrokken te zijn, en men verwacht, dat er nog meer ar restaties zullen volgen. VERMISTE TROUWRING NA 33 JAAR GEVONDEN. In 't jaar 1899 verloor in het Limburgsche plaatsje Horst-Amo rica mej. van H.D. enkele maanden na haar huwelijk den trouwring. Vo rige maand was dit 33 jaar geleden. Se dert woonde zij nog 9 jaren in Enge 'land en daarna weer 22 jaar in Horst America. Vorige week hebben de kippen bij het oude huis de geheime verblijf plaats van dezen ring ontsluierd, door hem uit den grond te voorschijn, te halen. De namen der echtgenooten 'in den ring bevestigden hierbij, dat de ver loren ring van- 1899 was weergevonden, aldus de N. Venl. Courant. EEN TEKORT VAN 132.000. Naar de Msb. verneemt is uit het boekenon derzoek bij de R.-K. Boerenleenbank te Oegstgeest, in verband met de ge pleegde malversaties door den gewezen kassier v. d. H., gebleken, dat er een te kort is van 132.000. Van slechts 80.000 gulden is kunnen worden vastgesteld, waar dit bedrag gebleven is. UIT DEN STROP GESCHOTEN. Toen men te Southampton bezig was van het Nederl. m.s. Christiaan Huygens het jacht Silver Star te lossen, is dit uit den strop geschoten, in het wa- j ter gevallen en gezonken. Direct is het vaartuig met het voorschip weer boven 1 gekomen en op het droge gezet. Nadat het in den loop van den nacht was leeg gepompt, is het zeewaardig gemaakt en naar Vospers werf te Portsmouth ge sleept. DE EENZAME ZEEVAARDER. j Alain Gerbault, de eenzame zeevaarder, is Woensdagmorgen naar aan het Han delsblad uit Parijs wordt gemeld, op een nieuw gebouwde en uitgeruste kleine1 kotter, die zijn eigen naam draagt, xxit Marseille vertrokken, voor een nieu wen langdurigen kruistocht. De reis gaat aanvankelijk over Barcelona en Casa blanca naar de Kaapverdische eilanden, waar Gerbault de laatste hand wenscht te leggen aan een vervolg op zijn boek. Daarna denkt hij weer den Atlanti- schen Oceaan over te steken, om zich via het Panamakanaal en de Stille Zuid zee naar Polynesië te begeven, dat hij niet vergeten kan. Of de zwerver, die de wereld met haar verplichtingen zoozeer verafschuwt, daarna ooit wèer in onze „beschaafde" wereld zal terugkeeren, schijnt twijfelachtig te zijn. „EEN ZEILTOCHT OM DE WE RELD". De politie te Malmö heeft Maandag, naar de Zweedsche bladen me'den, een Nederlandsch landarbeider aangehouden, Eduard Jonker geheeten, die samen met den Zweedschen land bouwkundige Valdemar Jaderlund een „zeiltocht om de wereld" was begonnen met een te Gothenburg gestolen zeil boot. Jonker was half Juli met een boot te Stockholm aangekomen en was gaan zwerven in Noord-Zweden. Daarbij had hij Jöderlund ontmoet die in het bezit was van een auto. Zij hadden o.a. Fin land bezocht. Op den terugweg had Jö derlund het voorstel geopperd van een „zeiltocht om de wereld". Jonker was echter niet verdeïnee gegaan dan tot Varberg, een eind ten Z. van Gothen burg. Van daar gipg hij' naar Denemar ken, waar hij met een Deen werd aan gehouden, als verdacht van diefstallen in villa's, doch zij bleten hieraan on schuldig te zijn. king van de Uitgeversfirma Valkhoff en Co. te Amersfoort, en van de N.V, Van Holkema en Warendorf's Uitge versmij te Amsterdam, is het bestuur in staat, aan de trouwe lezers ter eere van dit „jubileum" een boek cadeau te doen. Dit zal zeker voor alle kinderen die dit lezen een reden zijn, weer boe ken te komen halen, (zie adv.) Zooveel mogelijk Wordt steeds het beste aangekocht van hetgeen er uit komt op het gebied van jeugdlectuur, en wel met het geld dat de kinderen inbrengen en de contributies van de donateurs. Het aantal donateurs be hoeft niet uitgebreid te worden, maar moet wel zoo mogelijk niet te zeer ver minderen. En daar er door allerlei om standigheden af en toe donateurs af vallen is er behoefte aan plaatsvervan gers, Waarschijnlijk zijn er nog wel stadgenooten, die in hun jeugd vele boeken „verslonden" hebben, en die nu wel één gulden (of meer) aan de Bibliotheek voor de Jeugd zouden wil len bijdragen. Men kan zich daartoe opgeven bij beide ondergeteekenden. Namens het Bestuur: LI. C. VAN HOEK, presidente. A. M. M. VAN EMBDEN, secr.h penningmeesteresse. WAT ALTE GRAPPIG. Mijnheer de redacteur. De raad van Middelburg tracht in deze moeilijke tijden zijn opgewektheid te behouden. Moed verloren, al verloren! We maken dus wel eens grapjes. Maar dat, zelfs het vroolijkste raadslid zou willen zeggen „principieel te zijn voor uitgaven, die niet zijn toegestaan", dat wil er bij mij niet in. Ik heb het ten min ste Woensdag 1.1. niet gezegd. Wat ik wèl gezegd heb is dit: „Princi pieel is er in de wijze waarop deze uit gave is gedaan, iets niet juist. Aangezien wij echter in de aanschaffing van de auto een noodzakelijke bescherming zien van de gezondheid van het perso neel en deze bovendien voordeel ople vert voor den dienst, zullen wij niet te gen stemmen," U dankend voor het opnemen van deze rectificatie, Hoogachtend, R. Weijl—Snuif. Middelburg, 30 Sept. '32. (De geachte inzendster heeft volko men gelijk in ons verslag, dat natuurlijk nimmer woordelijk weer geeft wat ge zegd is, staat dat mevrouw Weijl prin cipieel is voor geld uitgeven, dat niet is toegestaan enz., dit moest zijn prin cipieel niet is enz. Het woordje niet heeft ons ook op 'n ander puftt parten gespeeld, namelijk bij de kwestie van het erfpachtscanon. De heer Boasson ziet ook niet het groote verschil met pacht. Dit woordje niet was ook weggevallen. De firma den Bouwmeester c.s, betaalt thans ,geen 700 doch 1300 en aan het slot bij de stemming moet staan, dat het voor stel-van Andel verworpen is met 15 te gen 2 stemmen, die der heeren van An del en Jeronimus en dat van de V.D.- fractie met 14 tegen 3, die van mevr. Weijl en de heeren Boasson en van An del. In ons verslag staat dat deze per sonen tegen hun eigen voorstel zouden hebben gestemd, dit moest natuurlijk voor zijn. Verslaggever.) BIBLIOTHEEK VOOR DE JEUGD TE MIDDELBURG. 40 jaar geleden, in September 1892, werd op initiatief van mej. J. Berdenis van Berlekom, thans te Haarlem, opge richt de Bibliotheek voor de Jeugd., aanvankelijk alleen bedoeld voor kin deren, langzamerhand meer en meer bezocht door volwassenen, totdat in 1912 de Openbare Leeszaal werd ge opend, de volwassenen daarheen wer den verwezen en het inderdaad uitslui tend een bibliotheek voor kinderen werd. Jongens en meisjes van 1216 jaar kunnen er om de 14 dagen twee boeken halen voor één cent per boek. Door buitengewoon groote medewer- Middelburg, 29 Sept. Op de fruitveiling deden peren: Louise Bonne d'Avranches 1936, Louise Marie 22, Bergamotten 10, Besi van Schonauen 58, Triumphe de Vienne 2328, Brr. Durandeau 912, Brr. Hardy 2024, Brr. Six 1822, Brr. van den Ham 10 Conférence 18, Duchesse Williams 8 14, Genéral Totleben 12, Hertogin El- za 919, Maagdeperen 210, Nou veau Poiteau 610, Soldat Laboureur 917, Brr. Clairgeau 912, Doyenne de Commice 1032, Passe Colmar 21, Perzikpeer 89, Zwijndrechtsche wijn peer 915, Marsepijnpeer 89, Gieser Wildeman 8, Pondspeer 9, alles per kg. Appels: Roode Bakker 6, Transparan te de Croncel 815, Codlin keswick 3 5, Codlin Manks 9, Jacpues Lebel 4 12, Bismarck 24, Bramley's Seedling 316, Grauwzoet 910, Notarisappel 914, Princesse Noble 7, Pippin Cox Oranje 1119, present van Lunteren 9, Goudreinet 712, Reinette Oranje 6 11, Witte Ribber 9, Signe Tillish 14, Sterappel 11, Lemoenappel 711, alles per kg. Diversen: Tomaten 48, Blauwe Druiven 3341, Bramen 1315, aard beien 66, alles per kg; Meloenen 718 c. per stuk. Goes, 29 Sept. Veilingsvereenig:n.g! Z. Beveland. Expor'tveiling n.m. 1 Uur: zure kiroet- appe'ls 1.50, dubbele ftei ncessen!:h onen 4 —7 beiden per 100 kg. Kleine veiling Peren Bionne Louisse d'Avranche extra 46, id. A 32, id. B; 28, Doyenne du Co'SU'ice ext.ra 45. id. A 40.' id. Bi 31-34, id. C 18—22, Beu;rré Supervin extra 28, id. A 22, id. B 1718, id. C 1115, Beurré Durandeau extra 17—19, id. A 1416, id. Bi 13— 15, id. C 10—13, Beurré Hardy IS 26, id. de Mérode 10—12, id. Lebrun 17—18, id. Wi'lhelmina 79, id. Alexa.it- ter Lucas 12, id. Van den Ham 7—11 id. Cflairgeau 7—12, id. Diel 79, Le- guiponls 16, bruine ChaumionteJ 8, id. groene 7, William's1 Duchesse 10—15 Triumph de Vienne 15—23, Conférence 16, Soldat Laboureur 7—14, Spaanscbe wijnpeer 8—13, Lange Perzikpeer 8—1-4. id. ronde 7—9, Nouveau Poitean 8—12, Maagdepeer 8—14, Zwijndrechtsche wijn peer 612, Jodenpeer 59, Peren z. zaadhuis 7, ï-ietpeer 8, blanke juttepeer 7, Gieser Wildeman 13—14, Pondspeer 6 —8, St. Reiny 7S, afval- en k'roetme» ren 1—8, alles per 100 'kg. Appels: Transp. de Croncels extra 19 22, id. A 16-17, id. B 13—14, id. G 6—11, Steir,appels extra 22, id. A 18— 20, id. B: 14—17, id. C, 812, Goudreinet extra 22—26, id. A 1821, id. Ei 10 14, id. C'!6—10, Fnansche Goudreinet ex tra 14—17, id. A 12—14, id. Bi 9—11, Oranje Reinetten 810, Landsberger id„ 8, Bauman's id. 7, Reinette van Zorgvliet 6, Cox's Oranje Pipping 1828, zomer Court Pendu 12, Lemoenapipel 10—14. Groninger Kroon 7—10, Notarisappel 8 10. Wanners'king 9, Bramley Seedling 6—8. Jac. Lebel 67, Bisniarck! 6— 8, roo de Paradijs 5—7, Golden Noble 6: Hondsmuil 5—7, Gulderiing 68, Lun- tersche Pippeling 6, Codlin Keswick 4 —7, Rém'bour Mortier 6, zure Belle fleur 6—9, dubbele zoete Biel!efleur 7 —9, id. Wesllandsche 6, Court Pen- du 9, zoete Armjgaarde 11, id. Cham- pagner 11, Pomme d'Oranje 12—14yGe'l- dersche Ho'laart 10, Paarsk'oppen 8, Af. val- en Kroetappels 1—8, alles per 100 kilogram Diversen: Blauwe druiven 2732, To. maten 2—2.20, groene noten 1819. alles'per 100 k|g; meloenen 10—18. id. uitschot 4, beiden per 100 stuks; bloe men 4—15, per 100 bos; patrijzen 0.35 per stuk. Zierikzee, 29 Sept. Vraag en aan voer matig. Chevaliergerst 5; Haver 5, Bruine Boonen 9,0010.50, Schok kers 10.0015.75, alles per 100 kg. Aard appelen: eigenheimers 0.600.70, bonte en blauwe 1.25 alles per 70 kg. Uien, groote bruine 1.501.60 idem witte 1.501.60 p. 50 kg. Boter 0.78 0.82 per 5 hg. Kipeieren 4.p. 100 stuks. Aanvoer 2500 stuks.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 7