TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1932. No. 230. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. NA DE OPERATIE. Vergadering van Woensdag 28 Sept Voorzitter de Burgemeester. Aanwe zig alle leden.. 1. Notulen vorige vergadering. Deze worden z. h, st. goedgekeurc 2. Ingekomen stukken. Bij het antwoord van B. en W. inza ke het mechanisch lossen van steenko len voor de gasfabriek, vraagt de heer JERONIMUS nog wat de kapitaalsuit gave voor zulk een inrichting zou zijn, De heer DE VEER zal dit nader me dedeelen. Het jaarverslag van de Openbare leeszaal en Bibliotheek neemt de raac voor kennisgeving aan. De Sportterreinkwestie Het antwoord van B. en W. en de Sportterreincommissie op zijn vragen geeft den heer JERONIMUS aanleiding op te merken, dat het antwoord van B. en W. op zijn eerste vraag hem te au toritair voorkomt, als zij zeggen dat zij alleen antwoorden op aan hun college gerichte vragen. Trouwens de voorzit ter heeft de vorige maal reeds op het stuk in de courant gedoeld en spr, vraagt of dat dan zijn persoonlijke mee ning was. De VOORZITTER zegt dat hij altijd voor zijn persoon spreekt, als hij er niet uitdrukkelijk bij zegt, dat het na men? het college is. De heer JERONIMUS zegt dat de commissie in haar antwoord in de courant wel zeer langdradig was, maar au fond niets anders beweerde, dan dat het terrein te Middelburg veel be ter is en dat het een directeur heeft De wijze waarop sprekers vierde vraag is beantwoord staat gelijk met een vol mondig ja. Het blijkt juist te zijn, dat er na het concept nog iets aan het con tract is toegevoegd en dat het tweede niet geheel overeenkomstig het eerste is, al is het zeer goed mogelijk dat M V. V. niet tactisch was en ook te lang zaam bij de onderhandelingen. De VOORZITTER zegt dat als er klachten zijn men zich tot B. en W had moeten wenden en die niet moet uiten in ingezonden stukken. Als men het eerste gedaan had, dan had men ook een royaal antwoord gekregen. Mevr. WEIJL zegt dat deze kwestie de belangstelling van haar fractie heeft gehad, wat niets anders kan omdat het de lichamelijke ontwikkeling betreft. Aan de andere kant is er ook een groot financieel belang bij betrokken Daarom heeft spreekster aan beide zij den inlichting gevraagd. De kwestie van de Zwaluwen-wedstrijd is gauw op gelost. De Z. V. B. kon goedkooper te recht in Vlissingen. En als er voor en kele neringdoenden wel wat nadeel uit voortgekomen is, dan moet toch er kend worden dat de sportcommissie niet verder kon gaan dan van 20 tot 10 pet. der recette, want dat zou te worden. Men kon toch vereenigingen van buiten de stad niet goedkooper helpen dan de eigen vereenigingen. De Z. V. B. had dit moeten begrijpen, dat hij dat niet inzag moet hij zelf weten. Belangrijker kwestie is die met M. V. V,, aan beide zijden zijn er zeker pun ten, die anders hadden kunnen geschie den. Spr. is overtuigd, dat bij de sport commissie uitsluitend voor stond recht te doen aan alle voetbalvereenigingen. Zij heeft zich niet laten leiden door vriendschap of animositeit voor of te gen een bepaalde vereeniging. Een lid der commissie uit de M.V.V. zeide, dat de schuld voor 95 pet. bij het bestuur lag, dat te lang heeft getalmd ten op zichte van het concept-contract. Toen is het aantal punten gekomen van 15 op 16, door toevoeging van de kwestie van het bezit van de goalpalen enz. Een lid der sportcommissie heeft verzekerd, dat daarover vooraf wel degelijk gesproken is. Het is niet op te lossen wie ér gelijk Door Dr. Jan Walch, 52. Waarop de heer Knipscheer hem wre velig op de papieren wees; om ze even wel terstond weer voor de grissende klauwgreep van het jongmensch weg te halen, er wild in te bladeren, en een paar alinea's met dikke potloodstrepen door te halen; waarna het jongmensch ze met een ,,Allo, schiet op" toegewor pen kreeg. Het kan wellicht schijnen, dat dit een eenigszins onredelijk optreden was, maar de heer Knipscheer wist het beter. Hij was zelf zijn journalistieke loopbaan als jongetje van de zetterij be gonnen, en wist, dat zóó de manier was, om met jongetjes van de zetterij om te springen. Zoo was er ook met hem om. gesprongen, en dat had hem rap, en la ter ook rond, doen vooruitkomen. Het was niet de zoetsappige moderne pae- dagogiek; maar een. practische paeda- gogiek was het wel. Intusschen meldde Henri zich bij de hoofdredactie. Het waren twee heeren, ieder aan een afzonderlijke schrijftafel, in een tamelijk groote kamer gezeten. De schrijftafels waren zoo aan twee een rechten hoek vormende wanden ge plaatst; dat de beide hoofdredacteuren zich de grootste moeite moesten ge troosten en als het ware geheel uit hun heeft, maar volgens spr. is er toch voor den raad geen reden te twijfelen a?n de mededeelingen der sportcommissie. Door dit alles is op 4 of 6 Augustus het terrein aan Zeelandia opgezegd en dit was te laat, want het had vóór 1 Augustus moe ten gebeuren. Nu zal Middelburg 10 pet. der recette moeten afdragen als te ge lijk Zeelandia I speelt, dit lijkt theore tisch zeer lastig, maar practisch zal dit niet het geval zijn, als de N.V.B. mede werkt. Wel is van belang, dat M.V.V. nu voor één jaar, volgens het nog niet geteekend contract 600 voor 9 wed strijden zal moeten betalen, bovendien 250 voor het terrein aan de Meelfa briek, dat zij voor andere doeleinden noodig heeft en dat zij de ontvangsten derft van het parkeeren van rijwielen en auto's op het terrein. Het is niet volko men juist, dat de sportcommissie daar mede geen rekening heeft gehouden, Dit te samen 500 meer dan bij het aangaan van het oorspronkelijk con tract, maar spr. kan niet beoordeelen of het te veel is. Spr. vraagt wethouder Onderdijk of hij kan toezeggen, dat hij in de sportcommissie zal voorstellen af stand te doen van het nog niet geteek de contract voor 19321933, voort te werken aan een contract voor 1933 1934 en na vaststelling daarvan dit ook te doen gelden voor het begonnen speel seizoen. Op dien grondslag kan, als M, V. V, mede wil werken, iets goeds be reikt worden ten voordeele van beide partijen. De heer ONDERDIJK verklaart uit drukkelijk dat de geschapen toestanc niet de schuld is der sportcommissie doch Middelburg is oorzaak, dat Zeelan dia niet vóór 1 Augustus is opgezegd dat weet ze zelf ook wel. Op 27 Juni is de eerste bijeenkomst gehouden en was er eenheid tusschen de sportcom missie en de commissie uit de vereeni ging. Het 16e punt, dat van de goalpa len, was er toch geen om ruzie over te krijgen, dit was wel niet op een verga dering, doch wel bij de bespreking op het sportterrein naar voren gebracht. De vereeniging huurt wel een vele maar toch niet het geheele terrein en dus ook niet op de gelden van het par keeren. Er zijn reeds weer onderhande lingen voor de volgende jaren begonnen en dan is het zeker mogelijk nog tot het eerste contract terug te keeren. Mevrouw WEIJL meent, dat de sport commissie wel wist, dat M.V.V. achter de Meelfabriek trok van het parkeeren en dat heeft bij haar bij de onderhande lingen toch invloed gehad. Nu is de ver eeniging aan handen en voeten gebon den. De heer JERONIMUS vraagt hoe het gaat met de parkeerontvangsten als Zeelandia speelt. De VOORZITTER zegt dat het par keeren tot nu toe gratis was. De heer JERONIMUS kan zich met het idee van mevrouw Weijl wel ver eenigen. De heer BOASSON brengt het idee naar voren om bij verschil tusschen de Sportcommissie en M.V.V. een arbiter te benoemen, bijv, een hoofdbestuurs lid van den K.N.V.B De heer PORTHEINE ondersteunt met warmte het voorstel-Weijl. De be' antwoording van de 'eerste vraag door Burg. en Weth. noemt spr. eensdeels autoritair en anderdeels armoedig, hoo- gere colleges doen in zulke gevallen an ders en men mag toch aannemen, dat het college alles nagaat wat in de ge meente geschiedt en zeker de plaatse lijke pers volgt. Het is spr. bekend dat er krachtige plannen zijn een tribune op te richten en dan kan in het nog te teekenen con tract ook ten opzichte van het gebruik daarvan een en ander worden opgeno men. De VOORZITTER herhaalt, dat men zich tot Burg. en Weth, had moeten wenden met de klachten. De heer PORTHEINE zegt, dat het gewone doen moesten komen, indien ze een eenigszins uitvoerig overleg wilden plegen. Dat wilden ze dan ook gewoon- ijk niet; en het kwam bij hun verhou ding zeer zelden voor. Want wel is waar reetten beiden „hoofdredacteur", maar iet wezenlijke hoofd was de heer Drink water; par droit de naissance. Want de Drinkwaters hadden meer dan een ïalve eeuw geleden het blad gesticht, iet thans zoo bloeiende blad De Mid denweg, dat inderdaad, overeenkomstig iet spreekwoord 'een veilige weg was gebleken; een veilige geldbelegging, en een veilige loop-baan voor vele familie eden; die posities innamen overeen- stig den graad van hun verwantschap met den grooten stichter; die dan ook mettertijd een soort familie-heilige was geworden; én de heilige van De Mid denweg; de tijden waren wel veranderd maar zijn geest waarde nog steeds, als een illuster spook, in het blad, welks naam zijn idealen weerspiegelde. Het sprak dan ook méér-dan-vanzelf, dat een rechtstreeksche afstammeling van hem, een kleinzoon-hoofdredacteur, de we zenlijke hoofdredacteur moest tzijn; al had men dan ook, daar de taak te om vangrijk werd, en daar wa.t men er pieteitshalve niet bij zei de capacitei ten van den kleinzoon een supplement niet onwenschelijk maakten een uit de lagere redactie gekozen man naast hem gezet; „naast hem" althans gedrukt ging om het gemeentelijk sportterrein. De heer ONDERDIJK verzekert ten slotte, dat van de zijde der Sportcom missie alles zal worden gedaan om alle voetbalvereenigingen ter wille te zijn en van het gemeentelijk terrein het mid delpunt te maken van het Middelburg- sche voetballeven. Brandstoffen. Het verzoek Van den Middefburg- schen Bestuurdersbond inzake toeslag op de steunuitkeeringen voor brand stoffen stelt de raad in handen van B #en W. om prae-advies. Adres Comité behoud Gar nizoen. Nog zijn ingekomen de adressen aan de Koningin en den Minister van De fensie van het Comité tot behoud van garnizoen in Zeeland. De VOORZITTER acht deze adressen uit de courant bekend. De heer JERONIMUS vraagt of dit nu wel gelezen is. De VOORZITTER heeft het gelezen zooals het aan den raad is gezonden, maar hij meent allen, dat de raadsleden het in de courant lazen. De heer JERONIMUS vraagt of een raadslid nu geen vragen meer kan stel len onder verwijzing naar een ingezon den stuk in de courant. Na een korte zitting met gesloten deuren komt aan de orde 3. Eervol ontslag Onderwijzeres schoo K. Aan mej. H. J, C. C. van den Brink -verleent de raad met ingang van 1 Januari a.s. op verzoek eervol ontslag als onderwijzeres aan school K, 4. Benoeming leeraar wiskunde Avond school voor Nijverheidsonderwijs. De raad benoemt met 12 stemmen den heer A. Beeftink, leeraar aan de Chr. Kweekschool alhier, tegen 1 op den heer H. J. Wesselink en 4 op den heer dr. W Schreijer, beide eveneens alhier woonachtig 5. Hernieuwde vaststelling Verordenin; nopens benoembaarheid onbezoldig de Gemeenteveldwachters, De heer v. d. FELTZ vraagt op wie een en ander nu juist slaat. De VOORZITTER had dat juist den heer v. d. Feltz willen vragen. De heer PORTHEINE meent, dat het alleen van belang is bij de benoeming van de agenten van politie tot onbezol digd gemeenteveldwachter, en komt terug op zijn wensch deze politiemannen onbezoldigd rijksveldwachter te maken. De VOORZITTER zegt, dat ook deze benoemingen steeds door den commis saris der Koningin geschieden. 6. Instelling verkeerscommissie. De heer HEEMSKERK vraagt of deze Commissie geen financieele gevolgen voor de gemeente zal hebben. De VOORZITTER zegt, dat de com missie de gemeente geen cent zal kosten, De heer v. d. FELTZ ziet geen heil en geen nut in zulk een commissie, maar wel een gevaar, nml. dat zij een kapstok zal worden om alle verkeersvraagstuk- ken aan op te hangen. Het is beter dat één ter zake kundig persoon deze zaken regelt De VOORZITTER zegt juist van een heel andere gevoelen te zijn. Er is een mooi rapport, waarin de te nemen maat regelen zijn opgenomen van den com missaris van politie ingekomen, en de bedoeling is dit naar de commissie te zenden en dan met een voorstel in den raad te komen. Het betreft o.a. het één richtingsverkeer en het parkeeren en zit uitstekend in elkaar. De heer JERONIMUS vraagt of ook de Vereeniging van motorwielrijders niet in de commissie moet zijn vertegen woordigd. De VOORZITTER zal in die richting informaties inwinnen. Het voorstel wordt z.h.s, aangenomen. boven-aan de courant. Maar het was dui delijk, dat zoo-iemand toch eigenlijk iets parvenu-achtigs had, naast iemand van- de-familie. Dat alles wag zoo innig waar, dat het zich want de Géést regeert de materieele wereld in alle bijzonder heden der werkelijkheid manifesteerde. Zoo kwam Henri als trouwens ieder wien het vergund werd, de kamer der hoofdredactie te betreden het eerst sij den hoofdredacteur, die n i e t van de familie was, en als men achter dezen angs was gekomen, bereikte men den anderen; gelijk men het heilige moet doorgaan, alvorens men tot het aller- ïeiligste des tempels nadert. Ah juist, meneer Lugt", sprak de leer Drinkwater met ongenaakbare loffelijkheid „gaat u een oogenblik zitten, U weet er alles van, nietwaar?" de toon werd zakelijker „heel be- angrijk is het werk, dat we u hebben aan te bieden voorloopig nog niet; en fin dat heeft hier meneer Rinders u al gezegd Zeker, meneer Drinkwater Ik moet ook het vak nog geheel leeren". Juist", knikte de heer Drinkwater ietwat afwezig; wat beduidde, dat een zoo uitvoerig en ietwat conversa- tie-achtig bntwoord eenlg®zins -Uit de verhouding viel „Nu, we zullen zien We hebben gedacht, u eerst wat bij de afdeeling-Buitenland te plaatsen; ei- 7. Verhooging crediet voor steunver- leening. Bij het voorstel om 35.000 uit te trek ken voor voortzetting der steunverlee- ning vraagt de heer PAUL of er nog objecten voor werkverschaffing zullen te vinden zijn. De heer ONDERDIJK antwoordt, dat o.a. gedacht wordt aan een gewijzigd Molenwaterplan, waarbij ook rekening wordt gehouden met voldoende speel plaats. Verder is gedacht aan een eilandje in de vest bij de Oude Visscherij en nog enkele kleine werken. De heer v. d. FELTZ komt er tegen op, dat dit voorstel zoo laat bij de com missie van financien kwam. Deze wi zooals bijv. bij de leening wel spoed be trachten, maar dit voorstel had toch meer tijd noodig om het goed te bestu deeren en Burg. en Weth. moeten toch eerder geweten hebben dit geld noodig te hebben. Spr. wijst er op dat er nu maar 2400 onvoorzien meer is en dat dit bedrag schoon op zal gaan. Dan komt er nog het tekort der Godshuizen (opgemerkt wordt dat dit in de begroo ting verwerkt is) en dat van het Burg, Armbestuur. (De voorzitter kent dit be drag nog totaal niet). Burg. en Weth moeten bij volgende voorstellen goed laten weten wat er nog is. De heer PAUL wijst er op, dat de weg Koudekerke-Westkapelle bijna gereed is en waar Middelburg" zonder verplichting 6000 gaf voor den weg Middelburg Koudekerke, kan zij met recht verzoe ken daaraan zoo veel mogelijk Middel burgsche werklieden te zetten. Ook noemde spr. het schoonhouden der vesten. Speciaal het riet kan wor den opgeruimd. De heer ONDERDIJK zegt dat zulks geregeld wordt kort gehouden. De heer PAUL wijst ook op den Poe- ledaalschen singel die werk zal geven De heer ONDERDIJK zegt dat het voetpad op den Vlissinsgschen weg wordt aanbesteed en ook daarbij zullen Mid- delburgsche werklieden werken. De heer JERONIMUS zal, gezien de precaire gemeentelijke financiën, met een bezwaard gemoet voor stemmen Spr. vraagt of de steun nog dezelfde is als een jaar geleden. De heer ONDERDIJK zegt, dat in November 1931 de raad den steun be paalde op 13.50 en 1.25 voor kinde ren, de minister maakte er van 12 plus 1.25 en 11 voor ongehuwden. Mevrouw WEIJL noemt als object voor werkverruiming geheel opknappen van de vleeschhal, die er slecht uit ziet De VOORZITTER zegt, dat er des tijds een begrooitng voor is gemaakt en dit zal 6000 kosten en kan alleen door vakmenschen worden gedaan. De heer JERONIMUS meent, dat werkverruiming toch ook iets goeds is. De heer ONDERDIJK zegt dat daar voor geen rijksbijdrage zal zijn te krij gen. De heer VAN ANDEL keurt het af dat men 25.000 vraagt en weet 'er 37000 noodig te hebben dit jaar. De VOORZITTER zegt, dat dit alleen als mogelijkheid is genoemd. De heer VAN ANDEL zegt dat men zich zelf een beetje tracht te bedriegen, dat kan hij niet goed vinden. Spr. weet dat de post 1600 voor het burgerlijk armbestuur eenige malen meer zal moe ten zijn. Het is niet goed nu 12000 te camoufleeren. De heer ONDERDIJK acht het waar schijnlijk steun te krijgen voor verbe tering van den weg van den Schroeweg naar den Segeersweg. Het is juist dat wat laat het voorstel bij de commissie kwam, maar men moest eerst rekening tot September hebben en nagaan wat waarschijnlijk van het rijk is te krijgen. Aan dit alles zijn groote moeilijkheden verbonden. Men zal voor 1933 zeker rekening houden met hetgeen 1932 kost te. Het is niet de bedoeling iets te ver- genlijk is een volledige kracht daar niet noodig, maar wel telkens wat hulp; er is zooveel te vertalen en te bewerken En dan zult u ook nu en dan wat re portage moeten doen; daar komen alle leden van de redactie trouwens voor in aanmerking; en de chef van de re portage, meneer Riesemeyer, zal u daar over wel inlichten Ja, enne Wat is er?" wendde hij zich tot zijn col lega Rinders, En 't trof Henri, hoezeer hij hier plotseling ondergeschikte was; men brak een gesprek met hem zonder excuus af, en praatte, terwijl hij wacht te, kalm over iets anders jaja, och, ik heb hem gisteren al geschreven, dat we op die artikelen geen prijs stel en ik zou er maar heelemaal niet meer op antwoordenHm nu ja, meneer Lugt, gaat u nu maar naar me neer Knipscheer; dan maakt die u wel verder wegwijs. Henri, maakte een kleine hoofdbui ging; het was niet goed waarneembaar, of de heer Drinkwater ze beantwoordde of niet; in elk geval keek hij meteen weer geaffaireerd in zijn papieren; en Henri ging weg met het gevoel van „een bediende" te zijn; en dat was hij ook wel zoo ongeveer, naar de schatting 'van zijn oppersten chef. Die oordeelde, dat het wellicht wel goed was, speciaal zoo iemand met titels en met ambtenarij in zijn verleden, en aanbevolen door den bekenden Sextius, van den aanvang af doezelen, maar de mogelijkheid blijft enkele werken te vinden. De raad neemt ten slotte hei voorstel z.h.s. aan, 8. Ontwerp-schrijven inzake behoud Garnizoen. De raad vereenigt zich zonder dis- cusie of h.s. met dit schrijven, waarbij mevrouw Weijl om persoonlijke rede nen, wenscht geacht te worden niet aanwezig te zijn. (De lieer Weijl is belast met de ge neeskundige verzorging van de solda ten). 9. Goedkeuring rekening 1931 Vee- en Vleeschkeuringsdienst. De heer v. d. FELTZ wijst er op, dat 3 September 1931 een voorstel is ge daan en 11 October is aangenomen om te komen tot één kring voor geheel Walcheren. Men had dan ook geen auto moeten aanschaffen, en althans een tweede handschen. De heer JERONIMUS: Laten we hier een automarkt instellen. De heer v. d. FELTZ zegt dat er voor een motor 700 of 800 op de begroo ting staat en nu komt men met een uitgaaf van 1600 voor een auto. Men had dat vooruit aan den raad moeten vragen en het college van Burg. en Weth. moet wat meer doortastend op treden. Het gaat niet aan dit te doen omdat het voor het personeel geriefelij- De VOORZITTER en mevrouw WEIJL: Het is voordeeliger. De heer v. d. FELTZ zegt hoogstens in den winter, nu niet. Eerst spreken Burg. en Weth. in hun voorste lvan 250 voordeel en als zij aangevallen worden is het 400 tot 500. Dat gaat meer zoo bij ambtenaren. Spr. heeft ern stig bezwaar tegen de wijze van hande len. Het prestige van den raad wordt er door geschaad en men is toch verplicht het overschot aan de kringgemeenten te verdeelen. De heer BYBAU zegt ook, dat de ver ordening zulks voorschrijft en meent ook dat het budgetrecht van den raad is aan getast. De heer JERONIMUS zegt dat men 1386.50 goed slot zou kunnen verdee len en dan den auto aanschaffen van de gelden voor 1932. Spr. kan niet beoordeelen of een auto beter is dan een motor, maar m ieder geval is het onderhoud minder. De raad kan wel napraten, maar de auto is een maal aangeschaft. De heer v. d. FELTZ wil deze wijze van handelen voor een volgende keer voorkomen. Mevrouw WEIJL is principieel voor geld uitgeven, dat niet is toegestaan en vraagt of het beheer geheel bij Middel burg berust. De VOORZITTER beantwoordt dit toestemmend. Mevrouw WEIJL zegt dat de auto zeker in het belang van de gezondheid van het personeel is, ook zal het wel voordeel opleveren en spr. zal dan ook niet tegenstemmen. De VOORZITTER zegt dat er toch 'n nieuwe motor had moeten komen er is reeds een ernstig ongeluk mede voor gekomen en een auto is goedkooper. Spr. erkent het beter was het eerst aan den raad te vragen. De heer HARTHOORN vraagt of Mid delburg den auto alleen moet betalen. De VOORZITTER antwoordt heel den kring. De heer VAN ANDEL vraagt of de kringemeenten de aanschaffing goed zul len keuren. De VOORZITTER zegt men daar het goede er wel van inziet. De heer PAUL: Het is juist haar be lang. De VOORZITTER zegt dat de kwestie van één kring voor Walcheren nog in hetzelfde stadium is als verleden jaar. De heer v. d. FELTZ zal om de ont vouwde redenen tegenstemmen. in de juiste verhouding te plaatsen. Waarde heer, klonk Henri dade- ijk, bij het binnentreden van de Bin nenland-kamer uit het ronde hoofd van knipscheer tegen „je zoudt ook eeni- f ge reportage moeten doen, hè Die verduivelde Riesemeyer laat zich weer wachten, en ik heb hier 'n dingetje, dat haast heeft. Kijk es hier, 't is heel eenvoudig. Er komt vanmorgen een ioot uit Indië aan, en daaruit wordt 'n detachement troepen ontscheept, en die worden dan toegesproken door den gepensionneerden kapitein Ten Raedt. Jen tekst van die toespraak hebben we lier al hier heb je een afdruk, 't Is alleen maar zaak even te kijken of die dingen werkelijk plaats vinden; snap je? Zoo iemand zou bijvoorbeeld ziek runnen zijn, en dan is het gek, als zoo'n verslag van iets, dat niet gebeurd is, in de krant komt; begrijp je?" Knipscheer had het op z'n drukke, vlotte manier gezegd, draaide zich weer naar zijn bureau; greep met de rechter land een penhouder en met de linker een zwaar met worst belegde boterham uit een door hem tot provisiekast be stemd bureauvak. Hij had iets van een voortdurend doordraaiende machine; die in dezelfde vaart voortwerkende, steeds ter bestemder plaatse wordt gesmeerd, (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 5