GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. cK'&feSY-ui,ges,di BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. thijsse te Nisse 622 p.; 5. C. J. Bos te Nis- se 587 p.; 6. J. Rouw te Goes 582 p.; 7. D. Polderman te Ritthem 582 p.; 8. P, Wondergem te Kruiningen 578 p.; 9. J. Polderman te Vrouwepolder 548 p,; 10. J. Fraanje te Kruiningen 547 p.; 11, J. Waverijn Jzn. te Kruiningen 546 p.; 12, J. van Oosten te Wemeldinge 540 p.; 13. P. W. ter Haar te Ritthem 523 p.; 14. J. Fregeres te Vlissingen 521 p. Vrije Baan 100 m (max. 90 punten): 1. Jac, Duvekot te Vrouwepolder °0 p. 4/30-5/29 steuns.; 2. G. Schardus te lerseke 90 p. 4/30-4/29 st.; 3. P. Klooster man te Nisse 90 p. 3/30-8/29 st.; 4. C. J. Bos te Nisse 90 p. 3/30-8/29 st.; 4. C. J. Bos te Nisse 90 p. 3/30-3/29 st.; 5. P. Schoe te Vrouwenpolder 90 p. 2/30-5/29- 4/28 st.; 6. L. Schoe te Vrouwenpolder 90 p. 2/30-5/29-3/28; 7. M. Bos te Nisse 90 p. 2/30-4/29-8/28; 8. G. Duindam te Kruiningen 90 p. 2/30-4/29-5/28; 9. Jac. Kole te Waarde 1/30-8/29. Vrije Baan 200 m (max. 60 punten): 1. Jac. Kole te Waarde 58 p.; 2, C. J. Bos te Nisse 57 p. 3/28-6/27; 3. S. de Roo te Vrouwenpolder 57 1/28-1/27-2/26; 4. C. van den Broeke te Vlissingen 57 p. 1/28-1/27-1/25; 5. G. Schardus te lerseke 57 2/27-8/26; 6, M. Bos te Nisse 57 p. 2/27-1/26; 7. J. Rouw te Goes 57 p. 1/26; 8. J. van Maldegem te Kortgene 57 p. 2/24; 9. L. Schoe te Vrouwenpolder 26 p. 1/28-1/27-1/6. Dagmedailles: Baan 100 m 10 Sept. Jac. Duvekot te Vrouwenpolder 90-2/30; 17 Sept. M. Bos te Nisse 90-2/30. Baan 200 m 10 Sept. C. J. Bos te Nis se 83-2/27; 17 Sept. S. Blok te Kortgene (bij opvolging) 80-2/26. Kampioenschap van Zeeland: C. J. Bos te Nisse met 126 punten (vaste baan 81 punten en eerebaan 45 punten). De heer Bos is thans eigenaar van den beker op de kampioenbaan geworden, daar hij 3 maal achtereen den kam pioenstitel behaald heeft. Eerebaan 200 m (max. 50 punten) 1. Jac. Duvekot te Vrouwenpolder 47 p.; 2. J. de Haas te Terneuzen 46 p. Postduiven. Zondag 18 Sept. hield de postduiven- vereen. Zeelandia te M'b u r g een wed vlucht met oude en jonge duiven van uit Neufvilles (B.), afstand 99 km. De duiven werden in vrijheid gesteld om '9 u. 30 m. met Westen wind. De prijzen werden behaald als volgt: le en 13e pr. A. C. Bernard, 2e pr. H. Pantus, 3e en 4e pr. L. Petiet, 5e, 6e en 20 pr. R. Dirven, 7e, 10e, 15e en 19e pr. W. v. Loenhout, 8e pr. J. Geene, 9e, 11e en 12e pr. T. Rijsdijk, 14e, 17e en 18e pr. J. Poortvliet, 16e pr. P. J. Marcus, 21e pr. W. J. Adriaanse, 22e pr. J. de Bree. De eerste prijswinnende duif bereik te haar hok om 11 u. 27 m. 13 sec. De laatste prijswinnende 12 u. 39 m. 58 sec. -o Zeeuwsche Voetbalbond. Al de Zaterdagwedstrijden van den Z.V.B. zijn Zaterdag j.l. afgelast wegens het weer. Wedstrijdprcgramma voor Zondag 2 October 1932. le Klasse A. Zeeuwen 2Zeeuwsche Boys, Zeelandia 3Walcheren I. R.C.S. 1Goes 2. le Klasse B. Hulst 2Stoppeldijk. BreskensS.T.E.E.N. IJzendijkeHontenisse. F. C. SluisClinge. le Klasse C. Zierikzee 2Sinoto 2. NoordgouweSchouwen. Zonnemaire-Brouwershaven. RenesseBurgh. 2e Klasse A. Goescbe BoysHansweert 2. Kruiningenlerseke. 's-Heer Hendriksk.Goes 3, 2e Klasse B, SuiskilAxel 2 (uitgesteld). Terneuzen 3J.V.V. KoewachtWestdorpe, OranjeC.N.A. 2e Klasse C. Middelburg 4Vlissingen 4, Zeeuwen 3Walcheren 2. Veere's-Heer Arendskerke. 2e Klasse D. f Sinoto 3Zierikzee 3, Noordgouwe 2Schouwen 2. Zonnemaire 2Brouwershaven 2. Renesse 2-Burgh 2. 2e Klasse E. BiervlietIJzendijke 2. 3e Klasse A. Zeeuwen 4Middelburg 5. B-C.S. 3Vlissingen 5. Zeelandia 4—Eiland Boys 2. t tt 3e Klasse B. \Y/ 'tj ^~B°schkapelIe. Westdorpe 2-Terneuzen 4. Gordon Bennett Ballon wedstrijd. f^.on Bennett-ballonwed- strijd hebben zich thans 17 deelnemers aangemeld De opstijging heeft Zondag te Bazel plaats. Acht naties zijn verte genwoordigd, n.l Amerika, Frankrijk, Zwitserland en Duitschland elk met 3 ballons; Polen met 2; België, Oostenrijk en Spanje ieder met 1 ballon. DUITSCHE AUTOBUS IN BOTSING MET GOOISCHE STOOMTRAM TE LAREN. Twee dooden; 7 zwaar en 14 licht gewond. Maandagmiddag omstreeks 3 uur is op het kruispunt Hilversumschen weg en het kruispunt rijksweg te Laren een Duitsche autobus met 35 passagiers in botsing gekomen met een tramwagen van de Gooische tram welke uit de richting Amsterdam naderde. De wagenbestuurder had signalen ge geven, doch de Duitsche chauffeur had de tram niet zien aankomen, daar hij ter plaatse niet bekend is. Door de botsing geraakte de tram uit de rails, waardoor het voorbalcon geheel werd ingedrukt. De wagenbestuurder kreeg bijna geen letsel, terwijl ook niemand van de tram passagiers werd gewond. Van de 42 pasagiers, inzittenden van de autobus waren velen er echter zëer ernstig aan toe. Vast staat, dat een Duitsche dame is gedood,, terwijl een der inzittende die zwaar gewond naar het ziekenhuis werd vervoerd ionder- weg is overleden. Van de overige passagiers zijn er 7 zwaar en 14 licht gewond. Alle zijn naar het ziekenhuis te Laren vervoerd, ter wijl de ziekenhuizen uit Bussum en Hil versum materiaal en verpleegsters heb ben gezonden. Er speelde zich op den wg waar de gewonden voorloopig werden neerge legd, hartverscheurende tooneelen af. Te vier uur was nog geen enkele naam van de slachtoffers bekend. Ter plaatse van het ongeval was een groote politiemacht aanwezig. Nader verneemt V.D. omtrent het ern- j stig ongeluk het volgende. De autobus, welke een Duitsch gezel schap van 33 personen uit Den Haag naar Duitschland terugvoerde, kwam ge lijktijdig met de motortram van de Gooi sche tram bij het kruispunt aan. Het ongeval werd veroorzaakt, door dat de chauffeur op het laatste moment, vóór de tram den Hilversumschen weg wilde oversteken. Het uitzicht werd hem namelijk belemmerd door een passagier die rechts van hem op de treeplank stond. De bestuurder van de tram heeft sig nalen gegeven en verkeerde dan ook in de meening, dat de chauffeur tijdig zou stoppen om de tram te laten passeeren. De autobus werd in het midden aan gereden, met het gevolg, dat deze werd opgelicht en met een vervaarlijke smak op den Hilversumschen weg werd geslin gerd. De autobus, 'n vrachtauto welke met zeilen was gesloten en omgebouwd tot een touringcar, werd totaal vernield, ter wijl de inzittenden eruit werden gesla gen. Enkele hunner kwamen enkele me ters buiten de auto op de straatsteenen terecht. Er ontstond onder de inzitten de van de auto een ontzettende verwar ring. Er werd gegild en om hulp geroe pen. Toen assistentie ter plaatse was, bleek dat een 50-jarige dame om het leven was gekomen. .Zij was tusschen de verbrijzel de schotten bekneld geraakt en hierme de ongeveer 6 m hoog de lucht ingeslin- g'erd. Enkele oogenblikken nadat zij op de straat was neergesmakt is zij overleden. Het lijk kon nog niet worden geïdentifi ceerd, daar geen enkel papier op haar werd gevonden en ook de politie uit de verschillende plaatsen vanwaar de pas sagiers met de autobus kwamen, kon tot nu toe geen enkele aanwijzing verschaf fen. Er zijn elf zwaar gewonden w.o, met ernstige enkelfractuur, zware hoofdwon den, gecompliceerde beenfractuur, ern stige inwendige kneuzingen. Des avonds is een autobus uit Oberhausen gearri veerd, waarmede 15 passagiers w.o. de elf licht gewonden weer naar huis zijn vervoerd. 19 Gewonden bevinden zich momen teel nog ter verpleging in het ziekenhuis te Laren. De verongelukte autobus is af komstig uit Bottrop. Deze onderhoudt tweemaal per week een dienst op Am sterdam en Den Haag en vervoerd in den regel Duitsche dienstmeisjes en vacantie- gangers. De toestand van de zwaar gewonden is over het algemeen zeer ernstig. DE MOORDAANSLAG OP DEN AGENT BAAS. De in verband met den op Dinsdag j.l. gepleegden moord aanslag op den agent van politie Baas gearresteerde J. van B-, die van dezen aanslag wordt verdacht is Maandag naar het Huis van Bewaring overge bracht en daar ingesloten. WERKWILLIG STUURMAN AANGE VALLEN DOOR STOKERS. Zondag, avond arriveerde in de Rijnhaven te Rotterdam een sleepboot van een langdurige reis naar Duitschland. Aan boord daarvan bevond zich de 26-jarige stuurman J. T„ die reeds geruimen tijd heeft geweigerd zich aan te sluiten bij de staking in de Rijnscheepvaart. Eeni- ge stokers wachtten hem bij het aan wal gaan aan de Nassaukade, en probeer den hem over te halen zich bij de sta king aan te sluiten, wat hij opnieuw weigerde. In de Röntgenstraat kreeg T. plotseling 'een slag in den nek. Hij wist zich nog op de been te houden, en haal de een revolver te voorschijn, waarmede hij een schot in de lucht loste om vrees aan te jagen. Twee hunner vielen weer op hem aan, en probeerden hem een jas over het hoofd te werpen. Toen heeft de stuurman opnieuw geschoten. Hij trof een van zijn aanvallers, wat deze eerst later merkte. Er was inmiddels 'n politieagent ten tooneele verschenen die den stuurman aanraadde de woning bin nen te gaan, en die de beide aanvallers meenam naar het bureau. Daar bleek een stoker getroffen. Hij is na verbon den te zijn in het bureau opgesloten; de andere aanvaller is eveneens in ar rest gesteld. Ongelukken. De 8-jarige A. B. was Zaterdag in de Cauwaelstraat te Rotterdam op het lemoen van een groentewagen gaan zit ten. De voerman, die dit niet bemerkt had, zette toen hij een klant geholpen had, zijn paard aan en de jongen viel van zijn gevaarlijke zitplaats. Hij kreeg de wielen van den wagen over het lichaam. Met een ingedrukte borstkas en een ge broken nekwervel is de jongen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar bij aankomst bleek dat hij was overleden. Zondagmiddag liep in de Bornsche straat te Almelo een zoon van den heer S. uit Enschedé met zijn verloofde te wandelen, toen hij van achter door een vrachtauto werd aangereden. De heer S. was onmiddellijk dood. De auto reed zeer hard. De chauffeur achtte het waarschijnlijk niet de moeite om te stoppen en reed door, doch later is de wagen aangehou den en in beslag genomen. Proces-ver- baal is opgemaakt. Zondagmiddag is de heer J. van B. uit Dongen met een motor in de Bosch straat te Breda in botsing gekomen met een auto. De heer Van B. werd van den motor geslingerd en met zware won den opgenomen. Na overgebracht te zijn naar het St. Ignatiusziekenhuis is de on gelukkige aldaar overleden. Zijn broer die op den duo zat bekwam enkele ver wondingen en kon na te zijn verbonden naar huis terugkeeren. RIJWIELEN EN BELASTINGMER- KEN. Te Den Haag werd aangifte gedaan van diefstal van 14 rijwielen, welke zonder toezicht op de openbare straat waren geplaatst, alsmede van 6 rijwielbelastingmerken. PER KANO NAAR LONDEN. Me vrouw Müller, per kano op reis naar Londen, is door de loodsboot te Hoek van Holland binnengebracht. SNOEKEN IN DEN KETEL VAN EEN MOTORSPUIT. - In het dorp 01st bezit men een motorspuit, die behalve aan brandblusschen, ook aan de visch- vangst doet, want toen de spuit van een van haar expedities terugkeerde, bleek zij een goede vangst te hebben ge daan. Men vond n.l. bij het schoonma ken in den ketel elf flinke snoeken. COCAÏNE-SMOKKELAARS EN BE DROG IN DEN HANDEL DAARMEDE. De Maandagmorgen meldt uit N ij m e- gen: Reeds geruimen tijd wordt er in het Duitsche grensgebied een omvang rijke handel in verdoovende middelen gedreven. Het centraal punt op Duitsch gebied moet men zoeken in Keulen en in Crefeld, terwijl de smokkelaars de pots blijken gevestigd te hebben in Straelen, Cleve en Gogh. Deze smokkelartikelen, voornamelijk bestaande uit cocaïne, worden door handlangers, veelal in auto's met dubbe le wanden over de grens gebracht en het schijnt, dat de smokkelaars in Venlo en Nijmegen een dankbaar afzetgebied kun nen vinden voor hun schadelijke artike len. Geruimen tijd geleden werden le Nij megen drie cocaïnesmokkelaars gear resteerd. Dezer dagen bleken weer eeni- ge handlangers op frauduleuze manier een groote partij verdoovende middelen over de grens gebracht te hebben. De heeren dreven hun brutaliteit zoo ver door, dat zij hun smokkelauto een dag lang voor een der eerste café-restaurants van de stad lieten staan, zoodat zij aan vankelijk geen argwaan opwekten. Met monsters cocaïne gingen zij de stad in, met de bedoeling het artikel aan den man te brengen. De politie kreeg spoor van de heeren en stelde een onderzoek in bij de auto, welke vrijwel onbeheerd stond. De auto werd onderzocht en de gereedschapskist bleek voorzien te zijn van een dubbelen bodem, waarin een groote partij wit poeder was opgebor gen. Auto en smokkelwaar werden in be- slag genomen en de vier Duitschers wer den naar het politiebureau gebracht. Zij ontkenden evenwel cocaïne te hebben gesmokkeld. 'Het in beslag genomen poe der bevatte geen cocaïne. De monsters, waarmede gevent werd, bleken wel ver doovende middelen te zijn. De vier Duit schers konden niet meer in arrest ge houden worden, onder beschuldiging van cocaïne- of bedwelmende middelen frau duleus te hebben ingevoerd. Ze werden zonder verderen vorm van proces over de grens gezet. De smokkelauto werd door de commiezen in beslag genomen. Dit geval van frauduleuzen cocaïnehan del wijst er op dat er veel bedrog ge pleegd wordt met den verkoop van ver doovende middelen, vooral aan lieden die er geen verstand van hebben en op het eerste het beste monster een be stelling doen. Er blijkt in Duitschland veel namaak cocaïne in den handel te zijn, waarvan onbetrouwbare sujetten gebruik maken om de niet vakkundigen te bedriegen BEVRIJD VAN AUTOGETOETER. Wiesbaden heeft het initiatief geno men, zoo lezen we in het Vad., om de automobilisten zonder claxongetoeter te laten rijden. Wel een week lang. De auto's der inwoners droegen een biljet met de rijmende aanmaning. In der Weltkurstadt muss Ruhe sein, drum Fa- hrer, schrank das Hupen ein Alle automobilisten, die de stad pas seerden, kregen een visitekaartje met een versje waarin de beteekenis van de ze „Hupïreie Woche" werd uiteengezet. De gedachte vond een goede ontvangst en de automobilisten wedijverden als het ware in het rijden zonder zich te laten hooren. Op de straatkruisingen reed men voor zichtiger en langzamer; van eenig onge val of botsing is geen sprake geweest. INTERVIEW MET HITLER. In een interview met een vertegen woordiger van de Daily Mail doet Hit- Ier een scherpen aanval op de regee ring. Hij verklaart o.a. dat hij in het ge heel niet tegen de regeering behoeft te agiteeren. Hij kan zich rustig in de Beiersche bergen terugtrekken en de politiek vergeten. De regeering von Papen zal in dien tusschentijd wel het propagandawerk voor hem doen(!) De huidige regeering is op zand ge bouwd en niet op den rots van den volkswil. Duitschland is een autocratie geworden die te vergelijken is met het tsaristische Rusland van voor den oor log. Geen regeering in Duitschland kan echter haar macht handhaven tegen den wil des volks. De huidige regeering zal als een kaartenhuis ineen storten. Hitier keerde zich eveneens tegen 't economische program der rijksregee- ring waaronder het volk heeft te lijden. Binnenkort zal hij een verklaring pu- bliceeren waarin het economisch pro gram als geheel en in onderdeelen wordt behandeld. Het programma is in de eerste plaats tot mislukking veroor deeld omdat het niet gedragen wordt door het vertrouwen des volks en om dat het de belangrijkste kwestie van vermeerdering der productie niet be handeld. De nationaal socialistische beweging zal een uitgebreid plan uitwerken voor het economische leven van Duitschlclnd dat zeker door rijksdag en volk zal worden goedgekeurd. De nationaal so cialisten zullen overwinnen in Duitsch land, nieuw leven en nieuwe grootheid brengen. Tenslotte verklaarde Hitier, dat het volk dient te worden bevrijd van de sedert de Fransche revolutie aangehan gen beginselen, „Dit schijnt te beteeke- nen dat de wil des volks voortaan be schouwd zal worden als te verwaar- loozen factor. Ik kan verzekeren dat zij die de macht in handen hebben in dien zij probeeren het volk zoo te be handelen als het voor de Fransche re volutie werd behandeld, van één zaak zeker kunnen zijn, n.l. dat zij een revo lutie uitlokken die zoo mogelijk nog heviger zal zijn dan de Fransche revo lutie." DE PRINS VAN WALES IN KOPENHAGEN. Allicht zal de Prins van Wales, die Donderdagavond via Schiphol te Ko penhagen aangekomen is, al wel da delijk een goeden indruk gekregen heb ben van de gemoedelijkheid der Ko- penhagers, die in dichte drommen op gesteld stonden van het vliegveld Kastrup af tot aan Amalienborg toe, waar de prins in het paleis van Frede- rik VII verblijf hoiidt. Reeds op het vliegveld stelden zich een groot aantal fietsers aan het hoofd van den stoet op, maar in Kopenhagen zelf men weet dat de Deensche hoofdstad met de Nederlandsche wed ijvert in fietsertal was het een for meel escorte van wielrijders, dat den stoet bellend omgaf. Sommigen hielden zich met gevaar voor eigen leven aan de auto van den prins vast. En steeds maar wuifden de fietsers en de prins van Wales, die met den Deenschen kroonprins, elk een sigaret in den mond in zijn auto zat, wuifde aanhoudend te rug. Zoo kwam de stoet, omzwermd door een cavalcade van fietsers, bij het pa leis aan, waar het ook al weer zwart van de menschen was. Maar men wilde den prins toch nog langer zien dan eventjes in het voorbijrijden. Een krach tig fluitkoor zette „Tipperary" in en toen de fluiters uitgeput waren, zong men het lied. Toen ging men het Engel- sche volkslied neurieën, daarop een Deensch liedje, gevolgd door een soort spreekkoor, dat den prins uitnoodigde te voorschijn te komen. En toen klonk het eenige malen achtereen uit den mond der menigte: Edward Edward ('s prinsen voornaam naar men weet). Ook dat hielp niet, en toen probeerde men het met het Deensche equivalent van ons „Wij gaan nog niet haar huis". („Vi gaar aldrig hjem"). Even kreeg de menigte wat afleiding, toen koning Christiaan X, hartelijk toegejuicht, het paleis verliet; zijn auto had moeite door de menigte heen te komen. De aandacht ging weer terug naar den nog steeds onzichtbaren prins en toen pro beerde men het met een Deensch „hij leve hoog!" Dat hielp! Uit de menigte had iemand •een fietslantaarn met een sterk licht op de ramen van het paleis gericht. Plotse ling doofde hij dit licht en op hetzelfde oogenblik werd het gordijn voor het middenste benedenraam weggetrokken. En daar, ieder met de helft van het gor dijn in de handen, stonden de beide prinsen, uitkijkend over de njenschen- zee. Een twintigtal agenten snelde toe en plaatste zich voor het raam. De prins van Wales wuifde onophoudelijk naar de juichende menigte. Toen de prinsen zich teruggetrokken hadden, begon het gejuich opnieuw en een sneldichter vond grooten bijval met zijn jongste product: (Wij willen niet langer staan, wij wil len den prins zien), maar hij had er toch niet het succes mee dat de prins van Wales zich opnieuw vertoonde. Middelburg. Van 23 tot 26 Sept. Bevallen: J, van de Guchte geb. Remijnse z. Overleden: A. A. Adriaansen 67 geh. met J. Bosdijk. lerseke. Van 1522 Sept. Overleden: M. Min- naard, 67 j,, echtg. van C. Everse. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. De volgende voorwerpen zijn terug te bekomen bij: Sleuteltje, Sipkens, Molenwater M 258; Witkamp, autolamp, Montenari, Zusterstraat I 215; servet, W. Linden- berg. Nieuwe Oostersche straat N 77; fotofilm, Verheijden, Dam N.Z. F 95; sigarettenkokertje, Dubois, Rozenstraat W 232; twee sleuteltjes, Waterman, Bo- gardstraat D 37; zilver armbandje, J. Nijsse, Sleperssingel Q 308; balk (hout), Wielemaker, Segeerssingel V 48; arm band, A. Heijstek, Hendrikstraat W 65; belastingmerk, G. Davidse, Segeerstr. H 83; passer, L, Mes, Dam Z.Z. G 93; jasje, Fr. Poortvliet, Heerengracht M 19; paar glacé handschoenen, M. Moens, Arm. Schuitvlot Q 260; damesring en manchetknoop, van Hemert Baanstraat Q 242; heerenhandschoen, de Nood, Kuiperspoort G 68; Centuur, G. Poer- stamper, Gravenstraat I 316; ijzeren ge wicht, K. Schouten, Vlissingsche straat K 55; redicule, N. v. Hilst, Lange Burg B 15; belastingmerk, Pattenier, Koude- kerke, 't Zand D 30; fittingtang, N. de Nooijei", Arnemuiden G 10; belasting merk, De Jager, Segeersweg V 100; kain in etui, A. Kroon, Kapoenstraat A 19; portem. met inhoud, Beaufort, Rozen straat W 226; damesrijwiel, J. de Bart, Clasiestr. Vlissingen; portefeuille, Da vidse, Tramsingel E 13; teekenveer, Grool. Schuitvlotstraat 280; fantasie- broche, Vermeulen, Kinderdijk. Middelburg, 26 Sept. Op de vei ling wedden de volgende prijzen, be- steed: Zeeuwsche blaiiwe aardappelen 56—58, poters 919, blauwe Eigen heimers 37—39, id. gele 1828, alles per 25 kg: spruiten 18—19 zilveroren 16—18, uien 35, rapen. 13, peeën 2, spinazie 7—14, stoksnijboonen 349 id. stam 216, stokprincessen 1023, id. stam 6—18, postelein 20, augurken (2—16, alles per kg; witte 'kool 2.03 per 100 kg; peen 1—4, rapen 1.54, ter- roten 1,5—2,5, rammenas 1,52, prei 5—7,5, uien 24,5, selderie 13, peter selie 11,5, radijs 1,5, alles per bos; sa- Voije kool 2,5—5,5, roode kóól 31,(3, boerenkool U/s—3, andijvie i/s2,5, kropsla 1—1,5, bloemkool 0.1'7, komV kömmers' 1/2—3, alles per stuk; Fruit: tomaten 2—5, blauwe druiven 28—44, bramen 12—<18, aardbeien 62 66, alles per kg; meloenen 10—29, vij gen 2, alles per stuk. Goes, 26 Sept. Ve i J i n gs Ve r ee n i g'i nig Zuid-Beveland. Groentenveiling. KassHij boonen 28 30 Perfectboonen 3—11, dubbele Princes!- seboonen 7—11, spinazie 8, uien 1, to maten 45, blauwe druiven 3038, id. uitschot 20, witte druiven 49, alles per 100 kg; meloenen 10—18, witte kom kommers 1—2, augurken 0.11, bloem kool 8—15, id. 2e soort 36, id. uit-i schot 1—2, roode kooi 4.60—7. id. witte 5, groene savoijekoo! 3—7, andijvie 2.S0 3, kropsla 0.30—2.50, alles per 100 stuks; bloemen 35, wortelen 510, karoten 5 prei 9—11 selderij 1.40 alles per 100 bos. Hulst, 26 Sept. De aanvoer was ruim gerst f 5.50, rogge 4,50, haver 5.50, erw ten 811, boonen 10. Rotterdam, 26 Sept. Binnenland- sche granen. Gerst 4.505.50, haver 5—5.75. Erwten kleine groene 8.5011.50, prima kwaliteit daar boven betaald. Schokkers 1315, overige 812. Bruine boonen, ronden spek, 1011, extra puike kwaliteiten iets meer be taald.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 7