SPORT. GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. mm kwam een verzoek in van de Commis- siej uit M.V.V. om nog eens met de sportcommissie te vergaderen. Hierop heeft de voorzitter der sport commissie op 27 Juli geantwoord, dat de directeur en de secretaris afwezig wa ren en hij daarvoor toch ook niet veel voelde. Waar hij meende te mogen'aan nemen, dat de voorstellen, niet geaccep teerd waren zou M.V.V. dus z. i. niet be ter kunnen doen door z o ospoedig m o g e 1 ij k voor het a.s. seizoen een veld van de commissie huren op de ge wone wijze als alle andere vereenigin- gen, opdat zij althans voor het (toen) na derend seizoen hiervan zekerheid hebbe. Op dit antwoord volgde bericht 28 Juli 1932 van de Commissie uit M.V.V. dat deze voor één jaar zal huren het veld in den Nadorst op de voorwaarden als in het vroeger gezonden concept-contract en nader vastgelegd in de vergadering van 27 Juni van beide commissies. Over een één jarige huur was echter niet geaccoordeerd, en de z.g.n. nadere vastlegging van voorwaarden was al te vaag om hiermede een definitief accoord aan te nemen. Daarop is nog gevolgd eerst correspondentie en toen een sa menkomst op het sportterrein in de Na dorst, om bijzondere eischen van den K.N.V.B. te vernemen. Aan deze eischen zou worden en is ook inmiddels voldaan. Bij deze samenkomst op het Sportter rein, is weer het contract besproken, en in de haast is toen door de commissie weer een nieuw concepUcontract opge maakt en weer dadelijk aan M.V.V. ter teekening gezonden, waarin zeker geen onredelijke voorwaarden voor M.V.V. voorkwamen. Terwijl er groote spoed bij de zaak was, nu M.V.V. door het lang sleepende houden de commissie, die niet langer kon wachten met het opmaken van andere contracten, reeds in groote ongelegen heid had gebracht, kwam M.V.V. met het zoo even medegedeelde voorstel tot erkenning der commissie, dat de acces- soria van het meelfabriekterrein eigen dom van M.V.V. waren en aan deze bij het einde van het contract in goeden staat aan M.V.V. moest opleveren, aan welken eisch de commissie niet heeft willen toegeven. Het contract, dat mede in afschrift wordt overgelegd, spreekt o.a. van een huur van 500 van 1 September 1932 tot 1 September 1933. Ook komt daarin voor, de mogelijk heid van het maken van een tribune, hetzij door de sportcommissie dan wel door M.V.V. (In verband hiermede kunnen wij mededeelen, dat de sportcommissie ernstige pogingen doet om de finan ciering van den bouw van een tribune, door het vormen van garantiefonds voor een bepaald jaarlijks op te brengen be drag te verzekeren.) Betreffende de eerste vraag deelen B. en W. mede, dat hun college uitsluitend kennis neemt van brieven, die aan het college gericht of voor hen bestemd zijn. Aan de beantwoording van de overige vragen door de sportcommissie, hebben zij niets toe te voegen, aangezien de in de vragen behandelde punten geheel buiten hen om zijn gegaan. POLDER WALCHEREN. In de Zaterdagmorgen gehouden alge- meene ledenvergadering van het polder bestuur van Walcheren, waren de hee- ren Barendse en Ileijse met kennisge ving afwezig.. De VOORZITTER, de heer mr. H. F. Lantsheer, benoemde twee commissies tot onderzoek van de geloofsbrieven van de herkozen commissarissen, de heeren J. Bosselaar, L. Dingemanse, jhr. H. A. van Doorn, A. Maljaars, mr. M. C. v. d. Minne en mr Th. Portheine en de nieuw gekozen commissarissen de heeren F. J. Castel en J. J. Krijger. Deze beide commissies rapporteerden tot toelating van de herkozen en geko zen heeren. De VOORZITTER wenschte de her kozen commissarissen geluk. Nadat de griffier de beide nieuwe commissarissen had binnengeleid, leg den deze in handen van den voorzitter den voorgeschreven eed af, en wensch te deze hen geluk en hoopte dat zij lan ge jaren de belangen van den polder zullen behartigen. De heer Krijger komt in de plaats van wijlen den heer W. L. Huson,, die van 1925 deel uit maakte van de vergadering en steeds met be langstelling de Jiolderzaken volgde, vooral ook als lid der financieele com missie, waardoor hij er meer inzicht in kreeg. Kort na zijn bedanken overleed de heer Huson, en deze woorden van waardeering hebben hem niet meer kunnen bereiken, maar zijn familie kan overtuigd zijn, dat de overledene steeds in vriendlijke herinnering bij het be stuur van den polder zal blijven voort leven. Naar aanleiding van de notulen der vergadering van 25 Juni zeide de VOOR ZITTER, dat geen oplossing is gevon den inzake het verschil in opvatting der ingenieurs over de werken aan de Zuid watering, na een conferentie zeiden bei den, dat zij gelijk hadden gekregen. In- tusschen is het werk aanbesteed en hoopte spr. dat het goed zal uitvallen, wellicht zal er volgend jaar ter plaatse nog een en ander moeten worden ver richt. Van Ged. Staten is een schrijven in gekomen aan de Polder en Waterschap pen om te zorgen, dat de ontvangers de kassen van den Polder of het Wa terschap goed gescheiden houden van privé gelden of van kassen van andere instellingen. Dit schrijven is voor ken nisgeving aangenomen. Rekening 1931. De vergadering vereenigde zich zon der discussie of h. s. met het voorstel tot vaststelling van de rekeningen van den polder over 1931. DijkgeschoL Eveneens bleek geen der leden be zwaar te hebben tegen het voorstel tot bepaling van het dijkgeschot over 1933 op 23 per ha schotbaar land, 14.80 per ha vrijland en 1.60 per 100 be lastbare opbrengst van de gebouwde eigendommen. Geldlecning. Ook het voorstel tot aangaan eener geldleening van 150.000 met de Le vensverzekeringmaatschappij, opgericht in 1863 door het N.O.G., ondervond geen bestrijding. Pensioensbijdrage. Het voorstel tot het heffen van een pensioensbijdrage ook van ambtenaren, die reeds langer dan van 1 Juli 1922 in dienst van den polder zijn, lokte een vrij langdurige discussie uit. De heer WISSE zeide, dat de land bouwers-commissarissen teleurgesteld zijn, omdat in de vorige vergadering het dagelijksch bestuur toch heeft toege zegd te zullen komen met een loonsver laging over de heele lijn en spr. stelde daarom voor zulk een verlaging toe te passen van 10 pet. boven 1000 salaris en 5 pet, beneden 1000. De heer KOSTER hoopte, dat dit amendement zal worden aangenomen, want men moet niet alleen mede gaan in tijden van hoogconjunctuur, maar ook in die van laag-conjunctuur. De vergade ring zou z.i. haar plicht verzaken, als zij dit voorstel-Wisse niet aannam. De heer JERONIMUS zeide het voor stel van het dag. bestuur met gemengde gevoelens te hebben gelezen. Dit vooral omdat de voorgestelde heffing varieert van 1 Y\ tot 3 pet. van het salaris, het is absoluut een stelselloos voorstel en daartegen zal spr. zich altijd verzetten. Maar er zijn nog andere bezwaren. De Polder is achtergebleven bij regelingen van andere openbare lichamen, waarbij de salarissen veel en veel te hoog zijn opgevoerd. Zoo staat bijv. niet alleen de ingenieur van den Polder verre achter bij, collega's, maar ook verdienen zijn on geschoolde werkkrachten bij den Polder 20, bij de gemeente Middelburg 26 tot 28 per week, dit laatste acht spr. veel te hoog. Spr. is dus elders wel voor salarisverlaging, maar niet bij den Pol der. Spr. begri'"t wel de landbouwers commissarissen, maar zegt hen dat de zuinigheid de wijsheid niet mag bedrie gen. Spr. zal noodgedwongen wel met 't voorstel, maar niet met het amendement medegaan. De heer MELIS wees er op, dat niet gerekend is met den toestand van voor 1913. Spr. meende, dat waar hier nog geen 1% pet., op het totaal dat de Pol der aan loonen en salarissen betaalt, zal worden bezuinigd, dit niet in overeen stemming is met den bestaanden nood toestand. De heer FRANSE stelde de vraag wat de financieele gevolgen voor den Polder zullen zijn van het voorstel-Wisse. De heer WISSE kon hierop geen ant woord geven, maar zeide, dat men nood gedwongen medeging met 10 pet. loons verlaging voor de dijkwerkers en nu moeten ook de hoogere maar volgen. De heer DUMON TAK zeide te be grijpen, dat het voor de landbouwers een buitengewoon moeilijk vraagstuk is, maar merkte op, dat de salarissen nooit een sluitpost der begrooting mogen zijn, men moet arbeiders een behoorlijk loon geven en o.a. om het goede personeel, dat de Polder heeft, te behouden. De heer SIMONSE zeide in het dag. bestuur alleen te zijn blijven staan, toen hij voorstelde tot 1000 voor ongehuw de en tot 2000 voor gehuwde ambte naren 2 pet. en voor de bedragen daarboven 5 pet. te korten. De VOORZITTER zeide, dat bij het voorstelWisse geen overzicht is en daarom is het niet voor aanneming vat baar. Ged. Staten zouden het zeker zoo niet goedkeuren. Maar ook nu aanne men laat het ambtenarenreglement niet toe. Het georganiseerd overleg moet eerst worden geraadpleegd en al had dit formeel ook met het voorstel in zake pensioensbijdrage moeten geschieden, dan is dit niet gebeurd omdat men wist dat daartegen van de zijde der ambte naren geen verzet was te wachten en de wet pensioenaftrek tot 814 pet. toelaat In 1922 is gezegd, dat vooralsnog de ambtenaren van voor 1 Juli 1922 moes ten worden vrijgesteld, en het dag. be stuur meende, dit nu te moeten opheffen, maar het daar dan ook bij te moeten laten. Het verhaal is zeker wel niet groot, maar de polder is ook op zeer langdradige wijze medegegaan met ver hoogingen. Het gaat nu niet aan nog meer te verlagen dan andere openbare lichamen, die veel grootere salarissen geven. Wellicht kan een volgend jaar de zaak weer bekeken moeten worden, als de toestand zoo blijft. Er is in de vorige vergadering niet beslist toege zegd met verlaging te komen. Het voor stel van het dag. bestuur is ontstaan na behoorlijke studie, wat spr. van het voorstel van den heer Wisse sterk be twijfelt. Spr. dringt er op aan het voor stel van het dag. bestuur aan te nemen en dan later weer te zien. De heer BOSSELAAR had niet ge dacht over dit voorstel het woord te zullen voeren, maar wilde er nog eens op wijzen, dat bij deze materie A naar B kijkt en steeds denkt dat het voor hem nog geen tijd voor verlaging is. Spr. stemde toe, dat de salarissen geen sluitpost mogen zijn en dat de polder maar langzaam naar boven is gegaan. Het personeel zal echter z.i. niet zoo licht weggaan, zij hebben den polder lief gekregen. Het voorstel-Wisse is zeker nog al ingrijpend en spr. vroeg daarom of kan gelezen worden 2% en 5 pet., dat is toch geen groote verla ging. Men koopt toch meer voor 1 dan verleden jaar. De VOORZITTER herhaalde dat dit dan toch eerst in het georganiseerd overleg moet worden behandeld en het eerst in de Aprilvergadering aan de orde zou komen. Men kan dan nu alvast het voorstel van het Dag. bestuur aan nemen. De heer MELIS zeide niet bedoeld te hebben de salarissen als een sluit post te beschouwen. Volgens het voor stel Wisse zal de korting gemiddeld 7 pet. zijn. De heer JERONIMUS bepleitte, dat als men kort dit voor allen gelijk moet zijn en nu zou het bijv. voor den inge nieur 9 pet. worden en voor anderen een lager percentage, dit komt niet overeen met spreker's standpunt inzake het indexcijfer. Het betalen moet ge schieden naar gepresteerden arbeid en heeft niets te maken met huwelijk of het hebben van kinderen. Spr. zal voor het voorstel van het Dag. bestuur stemmen, dat een compromis-voorstel is en gelet ook op de toezegging van den voorzitter later zoo noodig de zaak weer onder de oogen te zien. De heer KOSTER zeide, dat het hier niet alleen eene financieele kwestie is, men heeft als openbaar lichaam ten deze ook een moreele plicht. De heer BOSSELAAR vroeg dan even- tueele voorstellen eerst bij het georgani seerd overleg te brengen. De heer PORTHEINE zeide men niet zoo bang voor die instelling moet zijn, men kan er toch niet van buiten blijven. De VOORZITTER zeide, dat als de vergadering niet met het voorstel mede gaat, er allerlei moeilijkheden zijn te verwachten. De heer WISSE kreeg geen steun voor zijn voorstel en trok het onder protest in, doch zeide nog, dat een karakter niet wordt gekocht, doch geboren. Het voor stel van het dag. bestuur nam de verga dering daarop m.a.s. aan. De overige voorstellen. Hierna vereenigde de vergadering zich z.h.s. met de voorstellen inzake verla ging van de wedden van het dag. be stuur; inzake verkoop van grond aan L, Roose en W. Verhage Pzn. te Koude- kerke, en aan P. J. de Buck te Middel burg en dat tot machtiging van het dag. bestuur tot het toekennen van pacht- verlaging, dit laatste nadat de VOOR ZITTER op 'n vraag van den heer Fran se had geantwoord, dat gelijke verlaging voor alle vragers moeilijk zal gaan, om dat het verschillende omstandigheden betreft. De VOORZITTER wees als nieuwe leden van de financieele commissie aan de heeren v. d. Harst, Minderhoud en Jasperse en bracht dank aan de afgetre den commissie. De heer MELIS bracht dank voor de woorden van den Voorzitter en deze sloot daarop de vergadering. De huldiging van de Nederlandsche Olympische ruiters te 's-Gravenhage, In verband met de bijzondere presta ties van de Nederlandsche ruiter-équi- pe bij de Olympische Spelen te Los An gelos, en speciaal van luitenant Pahud de Mortanges, heeft de Nederlandsche Hippische Sportbond Zaterdagmiddag in hotel de Witte Brug te 's-Gravenhage een zeer druk bezochte receptie gehou den, ter huldiging onzer ruiters. Bijzon dere luister werd aan deze receptie bij gezet door de tegenwoordigheid van Prins Hendrik. De minister van defen sie, wegens ambtsbezigheden persoonlijk verhinderd, liet zich vertegenwoordigen door kolonel Fabius, inspecteur der ca valerie. Als eerste in de rij van sprekers, be klom luitenant-kolonel Quarles van Uf- ford, voorzitter van de recipieerende vereeniging, het podium om namens het bestuur van de N. 'H. S, B. den Prins m de overige autoriteiten welkom te heeten bij deze huldiging van de Ne derlandsche ruiters, die op zoo schitte rende wijze Nederland in Amerika heb ben vertegenwoordigd. Spr. schetste in het kort nog eens de moeilijkheden waarmede de équipe te kampen heeft gehad. Hij prees vooral luitenant Pahud de Mortanges voor diens bijzondere prestatie: het winnen van, zooals het vroeger op de O. S. genoemd werd, het championat d'équestre. Spr. schetste vervolgens hetgeen luit. Pahud de Mortanges bij de laatste drie Olympiades heeft gepresteerd. Spr. bood een souvenir aan, waaraan 5 a 600 per sonen, alsmede een 30-tal vereenigingen, hebben bijgedragen. Spr. bood hierop de leden van de equipe een verguld zilve ren medaille aan, terwijl luitenant Pa hud afzonderlijk nog een zilveren blad met inscriptie, een dressoir en een film toestel kreeg. Als voorzitter van de Koninklijke Mi litaire Sportvereeniging overhandigde spr. tenslotte aan luitenant Pahud de gouden medaille van die vereeniging, welke in 20 a 25 jaar niet is uitgereikt, wegens het tweemaal met hetzelfde paard winnen van de hoogste Olympi sche onderscheiding. Namens den minister van defensie sprak kolonel Fabius, die allereerst den Prins dankte voor zijn belangstelling. Spr. dankt luit. Pahud en de geheele equipe voor de wijze, waarop zij ons land vertegenwoordigd hebben. Het deed hem een genoegen, dat luitenant Schummelketel als vertegenwoordiger van het Indische leger, deel van de equipe had uitgemaakt. Nog vele andere sprekers voerden het woord, o.a. de voorzitter van het Ned. Olympisch comité, baron Schimmelpen- ninck v. d, Oye. Hij bracht bijn diepge- voelden dank en waardeering ook aan de andere leden van de equipe, die welis waar geen lsten prijs wonnen, doch in ieder geval het hunne er toe bijdroegen om den naam van Nederland hoog te houden. Jhr. H. van Coehoorn Sminia sprak namens de federatie van landelijke rij- vereenigingen. Spr. overhandigde aan de leden van de equipe een oorkonde en aan luitenant Pahud het eere-teeken van de federatie. Luitenant-kolonel Couvée bracht de hulde over van het Duitsche „Reichsver- band für Zucht und Prüfung Deutschen Warmbluts te Berlijn, die luitenant Pa hud wegens zijn dubbele overwinning in 1928 en 1932 met Marcroix de hóógste Duitsche ruiteronderscheiding, het „gol- dener Rieterabzeichen", toekende. Luitenant Pahud de Mortanges bracht tenslotte, als leider van de equipe, Prins Hendrik dank voor diens tegenwoordig heid; ook door de aanwezigheid van al de andere autoriteiten was hij diep ge troffen. ROUWBEZOEK NAMENS DE KONINGIN, Naar vernomen wordt heeft de hoofdcommissaris van politie, de heer F. van 't Sant, Vrijdagmiddag een be zoek van rouwbeklag gebracht namens de Koningin aan de weduwe van den tengevolge van den Dinsdag j.l. ge- pleegden aanslag overleden agent van politie H. Baas, te Den Haag. BAGGERMOLEN GEKAPSEISD, Twee Nederlandsche opva renden verdronken. Vrijdagavond is in de Golf van Biscaye een baggermolen, die gesleept werd door de sleepboot „Elbro" van L. Smit Co.'s Internat. Sleepdienst, door tot nu' toe onbekende oorzaak gekapseisd. Twee runners, de 31-jarige C. Ras en de 21-ja- rige E. Sperling, beiden uit M a a s s 1 u is zijn daarbij verdronken. De verongelukte Ras Iaat een vrouw met 5 kinderen en Sperling een vrouw met 1 kind achter. Beiden waren zeer ervaren zeelui. De baggermolen werd gebouwd bij de Mij. „de Biesbosch" te Dordrecht en was 15 September uit Maassluis met bestem ming naar Guadeloupe vertrokken. DE VERTINDE CENT. De sigaren winkelier C. J. P. H. uit 't Westeinde te D e n Haag, die reeds meerdere ma len in plaats van kwartjes, vertinde cen ten in de voor zijn winkel aanwezige si garettenautomaat had aangetroffen, stel de zich op een avond verdekt op om te controleeren, wie deze onvoordeelige klant zou kunnen zijn. Telkens als er iemand aan het apparaat geweest was, ledigde hij de geldlade. In de geldlade lagen twee vertinde centeft. De man werd aangehouden en te zijnen huize had een huiszoeking plaats. De politie vond er een toestel, waarmede de ver tinde centen gemaakt werden, alsmede eenige munten, die geheel overeenstem den met die welke in de automaat wa ren gevonden. De Haagsche rechtbank veroordeel de den sigarettenrooker, den 32-jarigen Duitscher F. O., wegens diefstal van si garetten, tot 1 jaar en 3 maanden ge vangenisstraf, van welk vonnis zoowel verdachte als de officier van justitie in hooger beroep gingen. Voor het Haagsche Gerechtshof bleef verdachte hardnekkig ontkennen. De advocaat-generaal achtte, waar ook uit andere automaten dergelijke diefstallen waren gepleegd, die niet be wezen konden worden, doch zeker ten laste van O. komen, verzwaring van de straf tot twee jaar. Arrest 5 October a.s. EERSTE STRAAL OP DE NIEUWS GIERIGEN, In de woning van mej. v. L. aan de Koningstraat te DenHaag heeft Zaterdagmorgen een zware bin nenbrand gewoed. De kolenvoorraad, welke den dag te voren gebracht was, was in brand ge raakt. De brandweer verscheen. De eerste straal water werd gericht op de nieuws gierigen, die niet terug wilden gaan. Toen vrij baan gemaakt was, tastte men het vuur met twee stralen aan. Ondanks deze krachtige bestrijding kon niet verhinderd worden, dat de zol der en de tweede verdieping nagenoeg uitbrandden. De waterschade op de eerste ver dieping en in de beneden gelegen sla gerij is zeer groot. De oorzaak van' den brand moet ge zocht worden in het feit, dat de man die de kolen bracht, dit deed met een pijp in zijn mond, waarbij een vonk in de kolenvoorraad moet zijn gevallen. Ongelukken. Zaterdagmiddag is mej. S. uit Den Haag toen zij met haar verloofde, den heer W. uit Haarlem, per auto langs den Rijksstraatweg te Wassenaar reed, uit den auto gevallen, doordat het por tier openging. Mej. S. liep een hersen schudding op. Branden. Zondagavond is brand uitgebroken in de van hout opgetrokken en met rieten dak gedekten molen, staande aan de Lange Kade bij de Kralingsche Plas te Rotterdam. Het vuur greep zeer snel om zich heen en na enkele uren stortte de molen met donderend geraas neer. De molen was eigendom van de gemeente Roterdam en verhuurd aan den heer J. van den H., die er een vee voederfabriek in had gevestigd. Zeer veel grondstoffen zijn een prooi der vlammen geworden. Oorzaak van den brand is onbekend, doch men vermoedt kwaadwilligheid. ONWEER EN PLASREGEN. Zater dagmiddag is boven Veldhoven een zwaar onweer losgebrarsten, gepaard gaande met slagregens. De bliksem sloeg in de woning van Van B. Het huis brand de geheel af, de belendende perceelen konden behouden worden. INBRAAK IN EEN PASTORIE. Ongewenschte gasten hebben een be zoek gebracht aan de R. K. pastorie te- V e 1 s e n Driehuis. Vermoedelijk zijn de inbrekers binnengekomen door opschui ving van een rolluik. Drie benedenver trekken, huiskamer, spreekkamer en keuken waren geheel overhoop gehaald. Er worden geen waardevolle voorwer pen vermist, hoewel b.v. het tafelzilver voor het grijpen lag. Het was den dieven blijkbaar alleen om geld te doen. Uit de keuken is tachtig gulden huis houdgeld en een kruideniersboekje ge stolen. OUDE MUNTEN. Dezer dagen hebben naar de N.R.C. meldt arbeiders van de werkverschaffing te Beek en Donk tien oude munten opgegraven, welke afkomstig zijn uit den tijd van Johanna van Brabant, omstreeks 1400, VOOR DE ZANDVOORTSCHE WE DUWEN, Een Zaterdag op de Am- sterdamsche Effectenbeurs gehouden in zameling ten behoeve van de nagelate nen van de om het leven gekomen Zand- voortsche visschers Loos en Visser, heeft in totaal een bedrag van 850 opge bracht. INBRAAK IN EEN POSTKANTOOR. Vrijdagnacht heeft men door het openbreken van een raam zich toegang verschaft tot het postkantoor te Reu ver. Een postbode, die Zaterdagmorgen in dienst kwam, ontdekte den inbraak. Of schoon kasten en laden waren over hoop gehaald, vermist men slechts een klein bedrag aan geld. Voorts zijn en kele voorwerpen, eigendom van den postdirecteur, gestolen. WAT ZAL HET LEGER DES HEILS KUNNEN DOEN Het Leger des Heils ziet zich op het oogenb'lik geplaatst voor de vraag', hoe het mogelijk zal zijn te beantwoorden aan het steeds dringender en veelvuldi- ger beroep, dat wordt gedaan op zijn hulp, terwijl velen meenen hun bijdra gen te moeten inkrimpen of intrekken. Indien instellingen als hel Leger zich genoodzaakt zouden zien hun Tehuizen te sluiten, zou dit, vooral thans', voor de samenleving zeer bedenkelijk' zijn. De Toevluchten voor Dakloozen zijn over vol, maar haar inkomsten loopen, even als die van de Landkolonie te Lunte- ren en die der Tehuizen voor Vrouwen en Kindéren, sterk terug. Groote menigf- ten voelen onder den huidigen druk meer dan voorheen de behoefte aan geestelijken steun en bemoediging', zooi- als het Leger die biedt. Een dringend beroep op de hulp van haar vele vrienden acht het Leger des Heils derhalve noodzakelijk en daarom beveelt het zijn van 1 tot 15 October te houden Nationale Aanvrage met bij zonderen nadruk bij het publiek' aan. Meer dan ooit is het echter thans gewenscht, dat de gevers er op toezien, dat hun voor het Leger des Heii's. .be stemde bijdragen niet in ver'keerdé han den komen; nog steeds is de waarschu wing, in Januari van dit jaar gepubli,» ceerd door het „Centraal Archief en Inlichtingen Bureau voor Maatschappe lijk Hulpbetoon in Nederland" tegen per sonen en groepen, die gemakkelijk niet Het Leger des Heils worden Verward, van kracht. Alleen omtrent gelden, die gegeven worden aan collectanten, voor zien van een Volmacht op naam, getee- kend door Kommandant B. Vlas, kan men zeker zijn, dat zij de beoogde be stemming zullen bereiken.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6