BEURS- EN WISSELKOERSEN. RECHTZAKEN. ONDERWIJS. LAATSTE BERICHTEN. HANDEL EN NIJVERHEID. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. BEURSTHERMOMETER. GEMENGD NIEUWS. LANDBOUW. Goes. Sir John Simon WILT EN U WILT DAN GEEFT U WIJ ZORGEN Akn MARKT Rubber Tabak AMSTERDAM, 24 September. Het eerpte getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 102%—102*i. Ned. 17 1000-4 101%—101%. Ned. 31 1000-4 99—99%. Ned. 32 1000-5 102%—102%. Certificaten-3 80%80%. Cert. N.W.S.-2% 67%—67%. O. Indië 22 1000-6 99%—99%. O. Indië 23 100-6 74%—75%. O. Indië 16 1000-5 99%—99%. O. Indië 26 1000-4 93%—93. Duitschl. 100-7 56—57. Duitschl. 30 1000-5% 48%—49%. Engl. W.L. 50-200-5 71%—71%. Engl. F.L. 50-200-4 77% Zeeuws. Hyp. B-5 99%99%. Zeeuws. Hyp. B-4% 94% A Amsterd. Bank 106%105%. C Rott. Bank ver. 74%74%. John Gilbert speelt in zeer goed en semble spel met Leila Hijams. Doch hoe voortreffelijk is de detective Costaud van Lewis Stone. Sympathiek, prettig acteur. In de Nederlandsch Journal de jaar- lijksche ringstekerij in de Abdij, van dit jaar. Duidelijke opnamen van sprekende momenten. FLORA. Rara um Liebe, Felix Bressart behoort zeker wel tot een van de populairste filmkomieken van dezen tijd, door de vele amusante films die van hem zijn vertoond en waarin hij met zijn kostelijke avonturen, zijn onnoozele grimassen en zijn onhan dig optreden, menigeen een genoeglijk uurtje heeft verschaft. Hoe vermakelijk wederom is deze film met Felix Bressart als de majoor van het strafgarnizoen. De zich slim denken de majoor met een groote dosis gevoel van eigenwaarde en grappige eigen dunk, die den duren plicht op zich heeft genomen, den gestraften ritmeester met zijn, tegen wil en dank getrouwde vrouw, nicht van den aartshertog, te verzoenen. De vreemde commando's van den ma joor, bijgestaan door zijn getrouwen, jo- vialen oppasser, wien de wijn even goed smaakt als de majoor, worden snel uit gevoerd en brengen de dolste verwik kelingen teweeg. Waaruit dan weer allerlei grappige situaties voortvloeien, wijl de majoor zich voor slim, niet te bedotten houdt en in den waan verkeert zijn „orders" stipt na te komen. Een geestig moment als ten slotte de aartshertog de" uitvoering van zijn order komt inspecteeren en de majoor, eerst met verbazing, maar direct weer in stramme houding de resultaten van zijn genialiteit aanschouwt en zijn verdien ste op het veld van liefde wordt be loond. O! alte Burschenherzlichkeit. De studenten van de oude stad Hei delberg weten wel hoe zij hun vrije uur tjes het gezelligste door moeten brengen en menig glaasje wordt in vroolijke stemming geledigd. Er heerscht corpsgeest en vriend schap, maar ook jalouzie en afgunst, waarop natuurlijk het onvermijdelijk du el volgt, vooral als een lieftallige en be koorlijke jongedame de gezelligheid komt verhoogen. LANDBOUWBIOSCOOP. Wie is Moreno? Drie journaals openen ditmaal weer het programma; het Hollandsche, het Croeze-Bosman- en Paramountwereld- nieuws. Als steeds boeien alle opnamen de aandacht. Daarna volgt een komische film met Slim Summerville in de hoofd rol, die, als altijd, het gelijk en de lachers aan zijn kant krijgt. Als hoofdnummer draait tenslotte „Wie is Moreno" met Harry Piel in een dubbele-rol. De moeilijkheid voor pu bliek en politie is deze, dat een inter nationale oplichter en een prins als twee druppels water op elkaar lijken. Als men meent den oplichter te pakken te hebben, heeft men den prins, en moet nederig excuses aanbieden, en als men meent den prins voor zich te hebben, is het de oplichter, die daardoor handig zijn slag weet te slaan. En de moeilijk heid v/ordt nog grooter, als de oplich ter den echten prins zijn papieren ont steelt. Hij geeft zich nu brutaal voor dezen uit, gaat naar zijn slot, en ver zoent zich met zijn verloofde, (de ver loofde van den prins). En intusschen wordt de echte prins weer gevangen ge- noipen. Tenslotte loopt het echter mis. Hij vlucht met een jacht, maar de echte prins is vlugger met een vliegmachine. Nog een laatste kans waagt Moreno met een motor, maar de prins achtervolgt hem met een race-auto en het slot is, dat de dubbelgangers een verwoed ge vecht leveren, waarna Moreno in de armen der wet en de prins in de armen van zijn verloofde terecht komt. Het is een jachtende geschiedenis met bijzonder mooie opnamen. A Twentsche Bank 96%-—97. A Pref. Jurgens A 93%93%. A De Schelde N.B. 39%40%. A Ver. Papf. v. Gelder 63%63%. C Am. Car Foundry 13%13. C Am. Smelt Ref. 20%21. C Farbenind. I.G. 8384. C U. States St. C. 4444%. C C. Publ. Serv. 1%—1%. C North Am. Cy. 36%37%, A Born. Sum. H.M, 129%129%. A Ned. Wol Mij. 5153. A Singkep Tin M. 108 A J. C. Japan Ln. 34%35. A Rotterd. Lloyd 65 A S. M. Nederland 7069%. A Amst. Thee C.M. 33%33. A Houth. Alberts 34%34%. C Peruvian C. Pr. 109%. A Southern Rlw. 13%13%. C Union Pac. Rr. 79%81%. C Int. Nickel C. 10%10%. 0SC«i Op 10 Augustus j.l. werd door J. S., expediteur te Gilze-Rijen met zijn zes- wielig motorrijtuig te Dongen, de wiel- rijdster mej. B. W. Vr., aangereden. Het meisje overleed aan inwendige verbloe ding. Deez zaak diende Donderdag voor de rechtbank te Breda. De officier van justitie noemde het on verantwoordelijk van verdachte om met zóó'n snelheid den auto met zijn monster- achtigen aanhang te laten rijden. Het moest verboden zijn om met wagens van zule afmetingen te rijden. Tegen verdachte werd een gevangenis straf geëischt van vier maanden met ont zegging der bevoegdheid tot het bestu ren van een motorrijtuig voor den tijd van een jaar. M.u.l.o.-examens. In 1933 worden verwacht 8450 candi- daten voor de mulo-examens. Naar een bijdrage van 9 per candidaat, als in 1932, zou d it 76.050 vorderen. Ter be zuiniging wordt thans echter gerekend op 7.50 per candidaat, hetgeen de bij dragen tot 63.375 terugbrengt. POLDER WALCHEREN. De najaarsvergadering van den Polder Walcheren vereenigde zich hedenmor gen met alle voorstellen van het-dag. be stuur, ook dat inzake pensioenaftrek zulks nadat een voorstel-Wisse om be neden 1000 5 pet, en boven 1000 10 pet. van alle salarissen af te trekken was teruggenomen. Op een en ander komen wij Maandag nader terug. RAAD VAN OVEZAND. OVEZAND. Vrijdag vergaderde de raad. Aanwezig de voorzitter, alle leden en de secretaris. De gemeentebegrooting voor '33 wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf elk op 34.168.68. Eene verordening ter uitvoering van de Arbeidsbemiddelingswet wordt vast gesteld, en besloten sollicitanten op te roepen voor de betrekking van agent der arbeidsbemiddeling, op een salaris van "15. Besloten wordt met ingang van 1 Ja nuari 1933 verhaal van pensioensbijdra gen toe te passen op alle gemeenteamb tenaren ten bedrage van 3 pet., alsmede eene tijdelijke korting op de jaarwedden van alle gemeenteambtenaren, op *3ên- zelfden voet als voor den burgemeester, secretaris en ontvanger. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten van Zeeland wordt beslo ten, aan dit College voor te stellen de jaarwedden van de wethouders en van den ambtenaar van den burgerlijken A Koloniale Bank 73%71. A N.I. Hbk. 1000 69%—68%. C Ned. H. M. 1000 79%—78. A Alg. Kunstz. U. 5253%-52%. A v. Berkels Pat. 2727. C Calvé-Delft 67—67. A C. Suiker Mpij. 26%27. A Int. Viscose 1212%. A Küchenm. I. Acc. 2%2%-2%. A Ned. Ford A.M. 126123. A Philips Gem. B. 127%—128%-125. C Unilever 120%121-120. C Anaconda Cop. 27%28%-28. C Bethlehem St. 24%25%-24%. A A.N.I.E.M.—N.B. 191%—193%. C A. Gas El. Cy. 3%—3%. C Cities Serv. Cy. 55. C Midd. West Ut. 1 A Boeton Mijnb. 15%15%. A Kon. Petr. Mpij. 168%166%-169. C Contin. Oil Cy. 7%7%-6%. C Shell Union O.C. 7%—7%-7%. A Holl. Amer. Lijn 5%, A K.N. Stoomb. Mij. 18%—20%. stand tijdelijk te verlagen met 8 pet., in gaande 1 Januari 1933. Wegens de groote kosten wordt be sloten voorloopig geen electrische lan taarn te plaatsen aan den Achterdijk. De minister van buitenlandsche zaken is heden naar Genève vertrokken, I Hedenochtend heeft H. M. de Ko ningin ten paleize Noordeinde ontvan gen de commissie uit de Eerste Kamer der Staten-Generaal belast met de aan bieding van het adres van antwoord op de troonrede. Hedenmorgen ongeveer half negen is bij hoogwater op de zandplaat van den Doel bij Rilland-Bath een stoomschip aan den grond geloopen. Twee Belgische sleepbooten zijn ter as sistentie aanwezig. Nadere bijzonderhe den ontbreken nog. Paul Boncour had een langdurig onderhoud met den Japanschen zaakge lastigde Nagaoka inzake de Mantsjoe- rijnsche kwestie. In toonaangevende Volkenbondskrin gen neemt men aan, dat begin Novem ber de buitengewone assemblee van den Volkenbond onder voorzitterschap van in November de debatten over het rap- Hijmans bijeen zal komen, zoodat eerst port Lytton zijn t'e verwachten. Een advertentie in een ander blad plaatsen Gaarne kosten en moeite be sparen r Deze advertentie aan ons bu reau op zonder onkosten voor een en ander 1 Fabrikant* A/S SEfiPENS, I bngortcam N.V Aoaendamache CUnineUakh Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen i.z. het Handelsregister betreffende Zeeland, ontleenen wij het yolgende: Nieuwe in schr ij vingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Handelsdrukkerij G. Roddenhof, v.h. Kleeuwens Zoon, Goes, Turfkade 15. (3335). Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). A Ned, Scheepv. U. 70%69%. A H.V. Amsterdam 199%199-196. A Java Cult. Mij. 140138. A N.I. Suiker U. 9895%. A Poerworedjo S.O. 10%9. A Deli Batavia 140 C Deli Mij. 1000 135%—135. A Senembah 144%141. C Chicago Milw. 3% A Amst. Rubb. C. 69%—70-68. A Deli-Bat. Rubb. 33%—32%. A Hessa Rubber 32%30%. A Serbadjadi S.R. 30%—29%. Prolongatie 11, WISSELKOERSEN. 23 Sept. 24 Sept. Londen 8.62% 8.62%. Berlijn 59.26 59.25. rm Parijs 9.76 9.76. Brussel 34.52% 34.54. Zwitserland 48.01 48.02. Kopenhagen 44.80 44.80. New-York 2.49 2.49. Firma A. M. Hofman, Lange Noord straat L 134, stoffeerderij, meubelmake rij, beddenmakerij en verhuizingen. Overl. venn.: A. M. Hofman Sr. De IJmuider trawlervloot. Nog eenige IJmuider reederijen zullen tegen 1 October a.s. een deel van hare opgelegde stoomtrawlers wederom in de vaart brengen. Het aantal werklooze zeevisschers neemt dan ook met den dag af. Indische Stoomv.lijnen. Indrapoera thuisr. (23 (7 v.m.) te Suez. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 23 van Southampton. P. C. Hooft Amst. n. Batavia 22 te Colombo. Obl. markt Mi.nen Schepen Unilever Amerika Konlnkl. InduntrU* Suiker Philips fWettig gedeponeerd. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Til burg waarschuwt tegen de praktijken van Hermina, Anthonia Anna Hasen- bosch, geboren te Utrecht 5 November 1889, huisvrouw van Petrus Johannes Maria Reijnen, wonende te Tilburg, Jan Maurits van Nassaustraat 4, die reist in buikbanden, corsetten en dergelijke ar tikelen. Gebleken is, dat het raadzaam is, al vorens met haar zaken te doen of in fi- nancieele relaties te treden, eerst inlich tingen bij hem in te winnen. Bovengenoemde C, v. P. geeft belang hebbenden in overweging inlichtingen in te winnen aan zijn bureau, Zwijsen- straat o. 1, alvorens relaties aan te knoo- pen met Cornelius Josephus Maria Jans- sens, geb. te Tilburg 13 Januari 1903, aannemer en timmerman, vroeger Ach terstraat 33, thans wonende Da Costa- straat 10 te Tilburg en met Hubertus Johannes Petrus Janssens, geb. te Til burg 18 Januari 1907, rijwielhandelaar, vroeger wonende Bosschweg, thans wo nende Poststraat 48 te Tilburg. Beide personen hebben meermalen goederen gekocht zonder deze te beta len. Ongelukken. Vrijdagochtend was de jeugdige S. v. d. W. uit Drogeham in een garage te B e r g u m bezig een autoband op te pompen. De velg brak, en de stukken vlogen den jongen tegen het hoofd. Des middags is hij overleden. DROGISTERIJ UITGEBRAND. Vrijdagavond is men uitgerukt voor een feilen brand, die in een minimum van tijd een drogisterij met twee daarachter gelegen kamers aan de Alettastraat te Rotterdam in de asch gelegd heeft. De eigenaresse van dezen winkel mej. C. O. was bij het uitbreken van den brand niet thuis. Tegen de watermassa die in de vrij beperkte ruimte gespoten werd hield het vuur het niet lang uit en even snel als de brand zich uitgebreid had, was hij ook weer gebluscht. DE MOORD OP AGENT BAAS. Omtrent de arrestatie van den vermoe- delijken dader van den aanslag op thans overleden politieagent H. Baas wordt nog vernomen, dat de aangehoudene is de 42-jarige J. van B. Deze is lid van de Revolutionnaire Vakbewegings Oppositie, te den Haag. Hij werd Donderdagmiddag in politie-bewaring gesteld. B. staat bekend als „straat-commu nist". Hij is tot nu toe blijven ontkennen, den aanslag te hebben gepleegd, doch er zijn behalve de herkenning door den agent, voldoende aanwijzingen tegen hem, om den man in verzekerde be waring te houden. De thans overleden agent Baas kwam in 1919 bij de politie en was sinds 12 jaren aan de afdeeling verkeerswezen verbonden, waarbij hij dienst deed als verkeersagent. De Minister van Justitie heeft in een schrijven aan de weduwe van den agent Baas, zijn deelneming betuigd met diens overlijden. VROUW STEEKT 'T HAAR IN BRANDi In een vlaag van waanzin heeft Donderdagmorgen de vrouw van een werkman te Zwanenburg zich het haar in brand gestoken. Haar man snelde toe en doofde het vuur. De vrouw bekwam ernstige brandwonden, zoodat voor haar leven wordt gevreesd. HET LIJK VAN VISSER AANGE SPOELD. Men meldt aan de Msb. uit «Zandvoort: Vrijdagmiddag is op het Bloemen- daalsche strand het lijk aangespoeld van J. Visser, een der beide slachtoffers van het ongeluk op de garnalenboot, MET LUCIFERS GESPEELD. Don derdagmiddag waren op den Duiven- drechtschen weg onder Nieuwer Amstel eenige kinderen met lucifers aan het spelen. Op een gegeven moment ge raakten de kleeren van de 11-jarige E. S. in brand. Alhoewel de vlammen da delijk door toegesnelde personen wer den gedoofd, bekwam het kind ernstige brandwonden, CARBIDVAT OP ZEE ONTPLOFT. Donderdagavond arriveerde te Delf zijl de te K a t w ij ik thuishoorende vischlogger KW. 101 welk schip Dins dag ter vischvangst is uitgevaren en waarvan Woensdagavond ter hoogte van Esbjerg aan boord een vat carbid ontplofte. Een der matrozen werd daar bij ernstig aan het gelaat gewond. TUSSCHEN VRACHTAUTO EN PAAL BEKNELD. Vrijdagavond heeft in de Witte Vrouwenstraat nabij de Driftbrug te Ut r e c h t een vrij ernstig on geluk plaats gehad. Door de glad heid van den weg is een verhuiswagen dwars over den weg kwam te staan en vervolgens het trottoir is opgereden. Mevr. G., die juist passeerde, geraakte tuschen een lichtmast en den auto be kneld. Na eenigen tijd werd zij uit haar benarde positie bevrijd. Zij is naar de Rijkskliniek vervoerd, waar bleek, dat haar linkerbeen was gebroken en zij eenige ernstige inwendige kneuzingen had opgeloopen. Haar toestand is hoogst ernstig. MET CARBOLINEUM BEGOTEN. Na afloop van een volksfeest te Mid- wolde (O 1 d a m b t) hebben eenige jongelui zich schuldig gemaakt aan een grap, die ver de grenzen van het be hoorlijke te buiten ging. De jongelui hadden het voornemen een Midwolder schoone, die op het feest zich met een jongeman had laten zien, een poets te bakken. Toen het meisje met haar galant thuis kwam, namen beiden op een bankje plaats. Plotseling werden zij in hun liefko zingen gestoord, doordat van het dak een flesch kwam rollen, die later car- bolineum bleek te bevatten. De kleeren van het tweetal werden door de bijtende vloeistof geheel be dorven, terwijl bovendien de jongeling zoodanige wonden opliep, dat de hulp van een dokter moest worden inge roepen. Woensdag 1.1. hield de te M i d - d 1 b u r g gevestigde afdeeling der land- bouwvereeniging een algemeene verga dering. Op de agenda waren punten ge plaatst, die een algemeene bespreking uitlokten, waarin sterk uit kwam de on tevredenheid die onder de landbouwers heerscht over hooge grond- en polder- lasten en sociale lasten, de crisisvar- kenswet, melkprijzen en zoovoorts. Aangezien de landbouwer voor een onmogelijkheid staat om de rekening sluiteiid te maken wordt besloten het hoofdbestuur der Z. L. M. te verzoe ken er aan te willen werken om ver laging van belastingen te verkrijgen, huisslachting vrij tot 75 kg per lid van het gezin, verandering in de op te bren gen sociale lasten, die in hoofdzaak op den landbouwer drukken. Men is zoover gekomen door de mi nimumprijzen, die de landbouwers voor hun producten krijgen dat het zoo niet

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2