RECHTZAKEN. LANDBOUW. HANDEL EN NIJVERHEID. SPORT» er aanwijzingen zijn gegeven van mis standen, jdie de staatsruif beknabbelen, zonder rendement op te leveren voor de gemeene zaak. Om het rapport klaar te zien, sla men niet het hoofdstuk op, waar men per soonlijk bij betrokken is, maar neme er een, waar men ongeïnteresseerd tegen over staat. Men ervaart dan al heel spoedig, dat ongeïnteresseerd beteekent rechtstreeks geïnteresseerd, nu niet in negatieven, maar in positieven zin: als belastingbetaler. Het is niet eens noodig, om zoo ver van huis te gaan, om bijvoorbeeld onder de loupe te nemen het onderwerp „Gra tificatiën" bij Buitenlandsche zaken, of „Afdoeningen buiten Proces" bij justitie Men kan zich gerust bepalen bij een hoofdstuk, waar men zich aan verwant voelt, iets van onderwijskundigen aard mits het maar niet den eigen werkkring betreft. Het zal dan blijken, dat het oor deel van de commissie zoo nu en dan op instemming kan rekenen. Neem bijvoorbeeld het hoofdstuk „Nij verheidsonderwijs", waar de lezer niet persoonlijk bij geïnteresseerd is, maar waar hij belang in stelt, nademaal hij elk jaar er een deel zijner leerlingen aan aflevert. Hij zal dan aan sommige voor stellen en motiveeringen zijn goedkeu ring hechten, en tot de erkenning ko men, dat zeer ernstige misstanden op zeldzaam delicate wijze onder woorden gebracht zijn. Uit deze opmerkingen omtrent -het Nijverheidsonderwijs kan de lezer, mits hij er zich onbevooroordeeld tegenover stelt, het karakter bekennen, dat aan het Rapport-Weiter eigen is. Het algemeen verwijt: „werk van het domme potlood", is schromelijk onbillijk; er ziUmeer ge zond verstand in, dan potlood. De hate lijke woorden zijn trouwens aan het rap port zelf ontleend, waar ze den weg om schrijven, dien de commissie zich voor neemt niet te bewandelen. Opmerkelijk is de b r e e d e k ij k op de dingen, de waardige ingetogen heid in het gebruikte woord, het oprechte streven om uit de decadentie te red den, wat te,redden-valt. Arroadissements-Rechtbank te Middelburg. In de ziting van 16 September werden de volgende zaken behandeld: C. de B., 34 j,, arbeider te St. Jan steen, werd verdacht dat hij op 11 April 1932 te St. Jansteen aan L. Lou- werse, rijksveldwachter-brigadier-ma' joor, eene valsche aangifte heeft gedaan door aan te geven dat J. F. de Letter te St. Jansteen geen voldoende zorg heeft gedragen voor het onschadelijk houden van 2 onder zijn hoede staande gevaar lijke honden, die naar hem zouden ge beten hebben waardoor hij van zijn rij wiel was gevallen, wetende dat dit niet was gesch ed. Eisch vrijspraak. H. J. J. D., 35 j., reizend koopman te Luik, gedetineerd, werd ten laste gelegd dat hij in Juli of Augustus j.l. in het Arrondissement Middelburg een rijwiel, toebehoorende aan J. Gast, en welk rij wiel hij van J. M. van Gilst op 14 Juni j.l. voor een dag had gehuurd, heeft verduisterd. Eisch 4 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. P. C. Adriaanse, vroeg bij veroordeeling een lichtere straf. A. Z., 23 j., "koopman te Axel, was op 23 Juni 1932 door den kantonrechter te Terneuzen ontslagen van alle rechtsver volging ter zake van de hem tenlaste gelegde ordeverstor ng te Axel in eene herberg. De ambtenaar van het Openbaar ministerie was in hooger beroep geko men. Eisch vernietiging van het vonnis en vrijspraak. J. F. E., 28 j., landbouwer te Stoppel dijk, werd ten laste gelegd, dat hij tus- schen 13 November 1931 en 20 April 1932 te Stoppeldijk 2 biggen, waar door een deurwaarder beslag op was gelegd, aan dat beslag heeft onttrokken, door deze te slachten, althans te verdonke remanen. Eisch een maand gevangenisstraf. P. de N., 54 j., arbeider te Westzaan, werd beklaagd dat hij in de tweede helft van Mei j.l. te Koewacht opzette lijk zijn vier kinderen in hulpeloozen toestand heeft gebracht en gelaten, door geen hulp, goed of steun te zenden uit zijn verdiensten als landbouwers knecht. 5 Eich vrijspraak. Th. V., 22 j., koopman te Wissenker- ke, werd verdacht dat hij te zamen en n vereeniging met een ander in het einde van 1931 of begin 1932 te Goes een 60-tal kousen, toebehoorende aan C. J. Tilroe, heeft weggenomen. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. Kuipers achtte 't ten laste gelegde n et bewezen en vroeg vrijspraak. W. U. S., 31 j., arts te Middelburg, was op 27 Juli j.l. door den kanton rechter te Middelburg veroordeeld tot 15 s. 15 dagen hechtenis wegens over treding van de motor- en rijw'ielwet, gepleegd te Midde'burg op 17 Maart j.l. in de Lange Delfi. Eisch vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en oplegging van dezelfde straf. L. de K„ 39 j., vrachtrijder te Mid delburg;, was op 15 Juli j.l. door den kantonrechter te Goes veroordeeld tot 25 s. 25 dagen hechtenis, wegens over tredihg van .de motor- en rijwielwet gepleegd te Goes op 3 Mei j.l. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch vrijspraak waarbij mr. van der Weel zich als verdediger aansloot. P. de V., 62 j., landbouwer te Oost kapelle, was op 20 Juli j.l. door den kantonrechter te Middelburg veroor deeld tot 15 s. 15 dagen hechtenis, we gens overtreding van de leerplichtwet op 17 Maart j.l. te Oostkapelle. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch 10 s. 5 d.h. A. W. v. d. V., 21 j., reiziger te Ka pelle, was op 22 Juli 1932 door den kantonrechter te Middelburg veroor deeld tot 5 s. 5 dagen hechtenis we gens overtreding van de motor- en rij wielwet te Middelburg op 2 Juni 1932 De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging. P. L., 21 j., arbeider te Serooskerke en P. D., 22 j., werkman te Vrouwen polder, waren op 20 Juli j.l. door den kantonrechter te Middelburg /vreoorh deeld ieder tot 4 geldboeten van 3 oi 4 maal 3 dagen hectenis wegens het zoeken, rapen en vervoeren van eieren van waterwild en het loopen over lanc waar verboden toegang stond, te Vrou wenpolder op 9 April j.l. De verdachten waren in hooger be roep gekomen. Eifch bevestiging. A. L. J, S., 44 j., inspecteur B. B. N te Bergen op Zoom, was op 10 Juni j.l, door den kantonrechter te Goes ver oordeeld tot ƒ10 s. 10 dagen hechtenis wegens overtreding van de motor- en rijwielwet, het rijden met een auto door Kapelle met een grootere snelhied dan 20 km per uur, gepleegd op 24 Mei j.l De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging. Deverdediger mr. v. d. Kroon uit Bergen op Zoom bepleitte Vrijspraak. C. W., 22 j., veehandelaar te St. Lau rens, was op 20 Juli 1932 door den kan tonrechter te Middelburg veroordeelc tot 25 s. 25 dagen hechtenis, wegens overtreding van de motor- en rijwielwet gepleegd te Middelburg op 13 Apri 1932. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging. C. P., 34 j., landbuwer te Arnemuiden was door den kantonrechter te Middel burg op 20 Juli j.l. veroordeeld tot 10 of 10 dagen hechtenis, wegens overtre ding van het reglement op de wegen en voetpaden, gepleegd te Arnemuiden op 15 Maart 1932. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging. De Crisis-Varkenswet. Ten vervolge op het reeds geplaatste stuk schrijft men ons thans van slagers zijde, over de Crisis-Varkenswet o.a.: Wanneer de Overheid deze wet niet in een overijlde haast er door had ge sleept en de uitvoering ervan niet in de richting van den export had gezocht, dan zou binnen afzienbaren tijd de overproductie door den binnenland- schen consument zijn weggewerkt door vermeerderd verbruik, maar zou ook tevens de boer zijn niet loonende mes terij hebben ingekrompen, met als lo gisch gevolg een vcHkomen natuurlijk herstel van vraag en aanbod en van prijzen, waarbij een wettelijke beper king van de productie aan dit herstel ten goede had gekomen. Hier had, zooals reeds eerder is uit eengezet, de oplossing moeten worden gevonden en niet in steun aan export. Met steunverleening aan den export heeft men het tegenovergestelde be reikt van wat de wet heette te be oogen. De afname geldt slechts voor export varkens, en deze zullen onbezorgd zwaarder worden en komen boven de vereischte wicht. In tegenstelling met de vermoedens van de Varkenscentrale wordt de richtprijs van het exportvarken niet door den prijs van de zwaardere ge volgd. En al beoogt het besluit om in het vervolg teruggave te doen van de hef fing van het voor export bestemde spek der varkens met een slachtgewicht bo ven 170 kg. mede te werken tot prijs- versterking dezer varkens dan nog blijft het euvel bestaan dat ook weer in dit geval de Hollandsche consument voor de buitenlandsche betaalt. Mochten we aannemen dat de hef fing uitsluitend zou drukken op het var- kensvleeschverbruik, bij meerdere ver laging van het minimum gewicht der vette varkens zal ook het minst bezit tende deel onzer bevolking voor zoo ver zij spek consumeeren deze lasten mede te dragen krijgen ten bate van het buitenland. Van landbouwerszijde schrijft men ons dienaangaande: We kunnen niet anders dan herha len wat we in eerste instantie schreven. Met de Varkenswet wordt beoogd, een normale varkenshouderij in stand te houden, omdat deze voor den landbouw op de lichtere gronden een voorname factor in het bedrijfsinkomen is. Dat doel zou niet worden bereikt, als men de teelt zoo zeer beperkte, dat zij slechts uitsluitend zou kunnen voorzien in de binnenlandsche behoefte, ook al zou dan een minimum prijs worden in gesteld. De zandboer tracht door de varkenshouderij verschillende zijner pro ducten, rogge, voederknollen, loonend op de -markt te verkoopen. Bij beper king der teelt zou dit grootendeels uit gesloten zijn. Een normale export moet dus in stand worden gehouden. Dat het onrechtvaardig is om de binnenlandsche consument te belasten met het verlies dat op den export wordt geleden, kun nen wij niet inzien. Ondanks de heffing is het varkensvleesch nog laag in prijs In oorlogstijd was het precies andersom Toen dwong men den producent aan maximum-prijzen te leveren, om te voorkomen, dat hij den consument geheel uitschuddenzou. De inzender zou het uitziekings-systeem willen toepassen De overproductie doen wegwerken door vermeerderd gebruik, en de boer zou zijn niet loonende mesterij hebben inge krompen. Vraag: aan welken prijs zou de boer zijn overproductie hebben moe ten afstaan? Antwoord: voor een appel en een ei, en tegelijk zou zijn onder gang in wat sneller tempo plaats heb ben. Dat heeft men willen voorkomen, en dat zoo'n nieuw apparaat nu niet dadelijk op rolletjes loopt, is verklaar baar, al zouden wellicht verschillende teleurstellingen uit zijn gebleven of min der grooten omvang hebben aangeno men, als tevoren een behoorlijke inven tarisatie ware opgemaakt. De indruk, dien de inzender tracht te wekken, dat de binnenlandsche consument duurder varkensvleesch eet ten bate van het buitenland, is niet juist, de binnenland sche consument draagt' door een hooge- ren prijs voor het varkensvleesch een steentje bij aan den steun voor den noodlijdenden kleinen landbouw. Floralia-tentoonstelling te Aardenburg. De afdeeling Aardenburg van de Maatschappij van Ooft- en Tuinbouw in West Zeeuwsch-Vlaanderen, hield Za terdag en Zondag j.l. haar eerste ten toonstelling van bloemen, fruit en groen ten. Voor wat betreft de inzendingen, is deze eerste proef een groot succes ge weest; alle inzendingen getuigen dat in Aardenburg vele liefhebsters en liefheb bers van bloemen en planten zijn. De tentoonstelling was af, en, zooals kenners zeiden; buitengewoon mooi. Zij werd gehouden in de voor- of wandel- kerk van de aloude Sint Bavo, welke ruimte er zich uitstekend voor leent. De voorzitter der afdeeling, de heer J. Hollebrand, bracht dank aan de kerk voogdij voor het afstaan van het ge bouw, verder aan allen, die medege werkt hadden om deze tentoonstelling in elkaar te zetten, en aan alle inzen ders, door wie het mogelijk geworden is zooveel goeds en moois bij elkaar te brengen, waarop hij het woord gaf aan den burgemeester om de tentoonstelling te openen. Deze verklaarde daaraan met groot genoegen en van ganscher harte te wil len voldoen, omdat zoo'n tentoonstelling getuigt van een edelen strijd tusschen de inwoners van Aardenburg. Het ver heugde hem dat zoo velen en met zoo goed resultaat bloemen gekweekt en ingezonden hadden, en te sluiten met den wensch dat deze tentoonstelling in alle opzichten een goed succes mocht opleveren en verklaarde daarmede de tentoonstelling voor geopend. De heer Hoolhorst sprak namens het hoofdbestuur van Ooft- en Tuinbouw, en uitte zijn groote voldoening over het geen de jongste afdeeling der Maat schappij door onderlinge samenwerking had bijeengebracht; hij hoopte dat zij op dien weg zou kunnen voortgaan, maar wees daarbij op te verwachten moeilijk heden en wenscht de afdeeling toe die te kunnen overwinnen. Nadat de heer C. M. van den Broecke nog even herinnerd had aan wijlen den heer G. A. Vorsterman van Oyen, die den stoot in deze streek gegeven had om bij de menschen liefhebberij voor bloe men, planten en vruchten aan te kwee ken, begonnen de bezoekers een rond wandeling langs tafels, perken en groo tere en kleinere standen en aanschouw den allesmet bewondering. Een volledige uitslag der bekroningen kan moeilijk gegeven worden; laat ons volstaan met van iedere rubriek den len, 2en en 3en prijs te vermelden. Het cij fer achter de opgegeven namen duidt den behaalden prijs aan. I. Uitgedeelde floraliaplanten: J. J. 3leys (1), J. A. Z, de Roos (2) en Joh. Bruijnooge (3). II. Snijbloemen; H. Vervalie (1), M. Ceulenaere (2) en de Wed. Buijsse (3). III. Potplanten verzameld tot een stand: J. Busscher (1), P. de Meijer (2) en I. A. de Brouwer (3). IV. Fruit en groenten: G. P. Wijffels 1), Th. Claeijs (2) en Iz. Versprille Lz. 3). V. Opluistering: C. M. van den Broec- ie en M. W. van de Plassche beiden een eersten prijs. Wat deze beide laatsten betreft, ver toonde de inzending van den heer Van de Plassche naast sierplanten een keur- collectie van 60 variëteiten dahlia's, waaronder veel heel mooie. In den stand van den heer Van den Broecke vond men eveneens prachtige dahlia's en rozen, terwijl de geheeie in zending omzoomd was met keurig fruit, waarvan alle soorten juist geschikt zijn voor W. Z. Vlaanderen, sommige keurig verpakt en niet duur. Wanneer men dat ziet, moet er geen Amerikaansch of an der fruit ingevoerd worden. Het publiek kan bij de kweekers terecht. Beide standen zouden op een groote tentoonstelling een goed figuur slaan en zeer ernstige concurrenten voor de an dere mededingers zijn. Tot slot nog eens: Aardenburg kan trotsch zijn op haar eerste plaatselijke expositie. Ook Uiez: l Zeker, de wachter zorgt voor Uw veiligheid. Maar hij kan falen. En daarom: óók bij BEWAAKTE overwegen geldt het parool' OPPASSEN! Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen i.z. 't Handelsregister betreffende Zee land, ontleenen wij het volgende: Nieuwe Inschr ij vingen: Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). Comm. Venn. A. W. Jansen, Oost burg, Brouwerijstraat 20 B, handel in effecten en alles wat daarmede kan ge acht worden in verband te staan. E.: A W. Jansen. In de vennootschap hebben deelgenomen 2 vennooten bij wijze van geldschieting, van Nederlandsche nati onaliteit, in Nederland woonachtig, met een gezamenlijke deelname tot een be drag van 4000. (2266). W ij z i g i n g e n: Zeeuwsche eilanden (Middelburg). N.V. Goesche Courant en Kleeuwens en Ross Boekdrukkers- en Uitgevers bedrijf, Goes, Turfkade 15. De vennoot schap is met ingang van 1 September 1932 in liq, getreden. Liq,: H. A. Han- ken, Wilhelminadorp; M. den Hollander Goes; J. A. A. Fransen van de Putte Goes; A. van der Have, Kapelle en ir J. van Poelgeest, Goes. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen Asociation Coöperatieve Zélandaise de Carbonisation, Sluiskil, cokesfabriek Adolpbe Henri Lallement, Auguste Bré- vière en Robret Mignon, allen woon achtig te Longwy (Frankrijk), en van Fransche nationaliteit, ontvingen van den Raad van Beheer volmacht om twee kan twee te teekenen alle handelsdo cumenten, endossementen, beurs- en bankordeils, correspondentie en alle andere stukken en aldus de A, C, Z, geldig te verbinden. M. BauwensEggermont, Hulst, Sta tionsweg E 10, handel in kruideniers waren, tabak sigaren en suikerwerken. Uitgetr, E.: G. J. C. R. Bauwens. Westelijk Noord-Brabant (Breda). N,V. De Koop- en Commissiehandel, St. Philipsland, Anna Jacobapolder, Aug, 1932 in liq. getreden. Liq,: P, J. Aarnoudse, St. Philipsland. Opheffingen: Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen.) A. Bottelberghe, Eede, Brieversweg 916, landbouwer en veekoopman. V.: A. Bottelberghe. De oesterprijzen te Ierseke. Men schrijft ons uit Ierseke: Tallooze conferenties met de leiden de oesterverzenders hebben het „Vebo"- bestuur er in doen slagen tot op heden de prijzen stabiel te houden. Het zal evenwel onmogelijk zijn deze taktiek vol te houden, zonder dat een vaste onderlinge band wordt gelegd en de vele bezwaren, die qualiteiten ver oorzaken, voldoende te kunnen onder vangen. Daarom moet er komen een behoor lijke samenwerking, opdat alle oester kweekers met behoorlijk resultaat hun bedrijf rendeerend kunnen uitoefenen. Daartoe is een regeling ontworpen, waartoe de voornaamste verzenders en leidende oesterkweekers reeds nu zich voorloopig hebben verbonden. Deze komt in hoofdzaak hierop neder, dat al le aangeslotenen hun onverkochte con sumptieoesters aan het einde van het seizoen tegen een nu reeds vastgestel- den prijs kunnen inleveren, en deze on der de aangeslotenen billijk worden ver deeld. Een beroep wordt gedaan op het gezond verstand (in feite op het eigen belang van iederen kweeker) om samen te werken. De voorzitter van 't vissche- rijbestuur, de heer mr. H. van der Beke Callenfels en de voorzitter van de „Ve- bo" de heer H. C. J. Gunning, burge meester van Yerseke vèrklaren: dat de ze regeling in het algemeen belang is, dat niemand wordt geschaad en dat zij integendeel aan allen zoo groot moge lijk voordeel zal brengen. Een vergadering van alle oesterkwee kers zal worden bijeengeroepen tegen 21 September ten gemeentehuize te ierse ke waar deze zaak nader wordt onder de oogen gezien en geregeld. In het ont werp van de organisatie van het stabili satie-bureau wordt uitvoerig de zaak uiteengelegd en met voorbeelden ver duidelijkt. lo. ten eerste verbinden zich de aange slotenen om hun oesters niet te verkoo pen beneden de prijzen en boven de vastgestelde gewichten, daartoe door het bureau voor het geheeie seizoen vastgesteld. 2o alleen aan erkende met naam ge noemde agenten mag hoogstens 5 pet. commissie worden toegekend; 3o, de aangeslotenen doen iederen Maandag opgave aan het bureau van hun verzendingen; 4o zij machtigen het bureau alle mo gelijke controle te laten uitoefenen; 5o ieder aangeslotene is verplicht den 25sten van iedere maand 20 pet van de verkoopwaarde der door hem in de voorafgaande maand verkochte oesters te storten bij den Raad van Beheer. In dien overwegende bezwaren bestaan, kan de Raad ontheffing verleenen; 6o onderling mag gekocht en ver kocht worden tegen een prijs van ten minste 4 en ten hoogste zeven gulden per 1000 beneden den vastgestelden prijs; 7o De aangeslotenen verbinden zich om de aan het eind van het seizoen over gebleven consumptieoesters der mede aangeslotenen gezamenlijk over te nemen tegen een prijs, die 15 pet. beneden de vastgestelde prijzen is; 8o Buiten deze regeling vallen alle tweede soort oesters en voorts de eerste soort welke van de zoogenaamde bene den perceelen afkomstig zijn; 9o. Deze overeenkomst wordt aange gaan voor het seizoen 19321933; lOo. Bij eventueele knoeierijen een boete van hoogstens 1000, en verbeurt men alle rechten; llo. Er wordt zoo noodig gestreefd naar verdeeling der orders; 12o. Medewerking van het Centraal Oesterbureau (Cokzo) is verzekerd; Reeds een twintigtal der grootste kweekers hebben zich schriftelijk ver bonden om mits binnen 14 dagen een definitieve overeenkomst door de kwee kers van ten minste 90 pet. der Zeeuw sche consumptieoesters wordt gesloten, volledig mede te werken. Een woord van hulde aan den burge meester van Yerseke die zoo zonder eigenbelang tallooze vergaderingen leidde en onoverkomelijke bezwaren overwon is niet overbodig. Hij heeft den dank van alle oesterkweekers in Zeeland verdiend, want we kunnen niet ontken nen dat een regeling als bovenstaande reusachtig veel goeds belooft en weinig nadeelen biedt. Wedstrijd om de Zeeuwsche Zwem- Kampioenschappen. In verband met de vorming van een kring Zeeland van den Nederlandschen Zwembond moesten dit jaar voor het eerst in onze provincie wedstrijden om het Kampioenschap plaats hebben en had de Middelburgsche Zwemvereeni- ging Luctor et Emergo de leiding daar van op zich genomen. De wedstrijd had Zaterdagmiddag onder vrij groote belangstelling plaats bij de Gemeentelijke Zweminrichting te Middelburg. De burgemeester van Middelburg had bericht van verhindering gezonden. De uitslag was als volgt No. 1 100 m schoolslag dames, kam pioene mej. J. v. d. Made te Vlissingen, in 1 min 45 sec. No. 2, 100 m schoolslag heeren, kam pioen de heer J. C. Geervliet, Middel burg in 1 min 30.4 sec. No. 3, 100 m vrije slag dames kam pioene mejuffrouw M. Meerman, Vlis singen in 1 min 51.2 sec. No. 4, 100 m vrije slag heeren, kam pioen de heer L. Schot, Vlissingen, in 1 mifi 14.8 sec. No. 5 100 m rugslag dames, kampioene mej. D. v. d. Peijl, Goes, in 1 min 54.3 sec. No. 6, 100 m rugslag heeren, kam pioen de heer Joh. Molema, Neuzen, in 1 min 39.2 sec. No. 7, 3 maal 50 m wisselslag, esta fette voor dames, rug-, school- en vrije slag, kampioenen de dames mevrouw de Klerk, mej. J. de Haas en mej. J. Bok- staele, Neuzen 2 min 29.4 sec. No. 8, hetzelfde voor heeren, kam- pioenen'de heeren L. Schot, J. Offers en F. van Anraad, Vlissingen, 1 min 56.2 sec. Het aantal deelnemers was voor no. 1 vier, no. 2 zes, no. 3 twee, no. 4 drie, no. 5 één, no. 6 vier, no. 7 3 ploegen en no. 8 vijf ploegen. De voorzitter van den Zeeuwschen Kring, de heer C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlissingen zeide, dat iet een heel waagstuk was om op 17 September nog een zwemwedstrijd uit te schrijven. Maar dank zij vooral ook

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6