IT ct. per */2 pondspakje RECHTZAKEN. LAATSTE RERI0RTEN. BEURS- EN Wl SSELKOERSEN. BEURSTHERMOMETER. «r- i SPORT. KERKNIEUWS. AFLOOP AANBESTEDINGEN. LANDBOUW. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. De Blue Band-fabrieken garan deeren, dat Blue Band uit de< allerfijnste grondstoffen wordt gekarnd en dat daarbij alléén Roomboter met Rijkscontrole- merk wordt gebruikt! Eisch daar om uitsluitend BLUE BAND! Goes. AMSTERDAM, 17 Sept. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden, Ned. 2e 1. 32 1000-5 102%—102% Ned. 17 1000-4% 100%—100% Ned. 31 1000-4 98%—98% Ned. 32 1000-5 102%—102% Certificaten-3 81%—81% Cert. N.W.S.-2% 67%—67% O. Indië 22 1000-6 100—100 O. Indië 23 100-6 73%—75 O. Indië 16 1000-5 98—98% O. Indië 26 1000-4% 93%—93% Duitschl. 100-7 55%—56% Duitschl, 30 1000-5% 47%48% Engl. W.L. 50-200-5 71%—71% Engl. F.L. 50-200-4 77 Zeeuws. Hyp. B-5 99%,99%, Zeeuws. Hyp. B-4% 93 A Amsterd. Bank i04%—105%. C Rott. Bankver. 7373%. A Twentsche Bank 9996%. A Pref. Jurgens A 9594%. A De Schelde N.B. 41%40%. A Ver. Papf. v. Gelder 5859. C Am. Car en Foundry 12%11%. C Am. Smelt en Ref. 18%17%. C Farbenind. I.G. 82%84%. C U. States St. C. 42% ^10%. C C. Publ. Serv. 1%1%, C North Am. Cy. 3534%. A Born. Sum. H.M. 130130. A Ned. Wol Mij, 4544%. A Singkep Tin M. 99%99%. A J. C. Japan Ln. 3535. A Rotterd. Lloyd 6064. A S, M. Nederland 69 A Amst, Thmee C.M. 33%32%. A Houth. Alberts 3132. C Peruvian C. Pr. 1110%. A Southern Rlw. 11%12. C Union Pac, Rr. 74%—74%. C Int. Nickel Cy. 109%. A Koloniale Bnk. 69%73%. A N.I. Hbk. 1000 69—69%. C Ned. H. M. 1000 79-78-80. A Alg. Kunstz. U. 4645-46. A v. Berkels Pat. 28%—28%. C Calvé-Delft 66%66%. t A C. Suiker Mpij, 2626. A Int. Viscose 10%9%. A Kiichenm. I. Acc. 2%2%-2%, A Ned. Ford A.M. 118%—119. A Philips uem. B. 124%124-27. C Unilever 117118-19. C Anaconda Cop. 25%24-%. C Bethlehem St. 23—21%—22%. A A.N.I.E.M.—N.B. 191—192% C A. Gas El. Cy. 3%—3% C Cities Serv. Cy. 4%4%-4% C Midd. West Ut. 1—1. A Boeton Mijnb. 15 A Kon. Petr. Mpij. 165%—163%-66. C Contin. Oil Cy. 7%7%-7% C Shell Union O.C. 7%—7%-7% A Holl. Amerk. Lijn. 5%5 A K.N. Stoomb. Mij. 1818% A Ned. Scheepv. U. 70%69%-70. A H.V. Amsterdam 195-198-202. A Java Cult, Mij. 135146. A N.I. Suiker U. 9498%-100%. A Poerworedjo S.O, 10%10%. A Deli Batavia 149%148. C Deli Mij. 127%—127%. A Senembah 146%140%. C Chicago Milw. 33%, A Amst. Rubb. C. 66%—63%-66%. A Deli-Bat. Rubb. 31—29%. A Hessa Rubber 3333. A Serbadjadi S.R, 27%29%-28. Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. Londen 16 Sept. 17 Sept. 8.65% 8.65% Berlijn 59.28 59.30 Parijs 9.76% 9.76% Brussel 34.55 34.53 Zwitserland 48.08 48.07% Kopen hagen 45.00 45.00 New-York 2.40% 2.49% Robber T;i'_ Amerika Soiker - MARK! Mijnen Unilever Industrie Koninki. Philips - Schepen Tabak (Wettig gedeponeerd.) gevallen een aanmoediging, de dingen nu maar te nemen als ze zijn (geen brood bij de deur, de bakker geeft geen cre- diet meer), en er verder T beste van te maken, voorzoover er in de misère nog van „best" sprake is. Verstandige opvatting van werklooze ingenieurs Fred en Willi (Heinz Rüh- mann en Ernst Verebes), want inderdaad voor een goéd ingenieus ingenieur is per eind-saldo wei een gat te vinden aan een autofabriek Ai is 't moeilijk in deze tijden; al leidt de weg als hier, langs de eene vermakelijkheid na de andere, langs de dwaaste situatie en de onmogelijkste verwikkeling. Waarbij zoowel de medische als de juridische stand beurtelings goedmoedig worden gehoond, waarbij Dolly Haas van vele gelegenheden gebruik maakt te toonen dat ze een heel knap actrice is, waarbij de regisseur Kurt Gerron komt met nieuwe pracht-vondsten (werking der fabriek, met briefeind als slot En waarbij een ensemble zich puik op elkaar ingespeeld toont, dat de lach voortdurend opklinkt en herklinkt. t: DE LANDBOUWBIOSCOOP. „Inspiration". Tot onze verwondering ontdekken we, dat het hoofdnummer „Yvonne, de ver leidster", met Greta Garbo, niets min der was dan het bekende nieuwe werk „Inspiration" met Greta Garbo, Robert Montgomery en Lewis Stone. We weten niet waarom die titelwij ziging plaats vond, doch de verrassing was ons aangenaam en zal dat zeker voor alle bezoekers zijn. Want de lof, die „Inspiration",-dit nieuwste werk van de groote Garbo, allerwege verwierf, blijkt welverdiend te zijn, en we aarzelen niet dit één van Greta Garbo's beste wer ken, zoo niet „het" beste, te noemen. En toch, hoe Greta Garbo deze film ook be- heerscht, zij domineert niet zóó, dat daardoor afbreuk wordt gedaan aan het spel van Robert Montgomery en Lewis Stone. Pleit dit eenerzijds voor de regie, anderzijds blijkt daaruit dat ook deze twee van hun rol een uitstekende creatie geven. De geschiedenis is zeer eenvoudig, speelt eenerzijds in de artisten, ander zijds in de groote wereld. Men denkt er luchthartig ever liefde, speelt er mee, tot het te laat is, tot er weer een leven méér gebroken is. Ook Greta Garbo, één der meest gevierde modellen, is één der speelsters, tot het noodlot met haar speelt, en ook zij slachtoffer wordt. Is deze film alleen reeds een gang naar de bioscoop waard, ook het tweede hoofdnummer „Met dieven vangt men dieven", met Buck Jones in de hoofdrol, een stoer wild-west drama, is in dit gen re een zeer goed werk. Het boeit steeds de aandacht en heeft, letterlijk en figuur lijk, een „pakkend" slot. De journaals vullen het programma aan. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 16 Sept. werd doo de Politierechter de volgende zaak behandeld: J. F. de L., 19 jaar, werkman te Koewacht, werd den last gelegd dat hij op 8 Juli j. 1. u Koewacht. .7. B. Verscheuren heef mishandeld door hem met een fiets' po hip op zijn hoofd te slaan. Eisch en uitspraaü i' 15 of 10 d. De rechtbank te Winschoten heeft Vrijdag den 35-jarigen A. S. gedetineerd autohandelaar, die terecht stond wegens1 bedriegelijke bankbreuk en verduistering resp. van f1500 en f 17.500 veroor deelt tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van vier maanden voorarrefl. Geëischt was 21/2 jaar gevangenisstraf. K. N. V, B. Afdeeling IV. Het is dan thans weer zoover, dat 't competitierad morgen aan het draaien zal worden gebracht. De meeste clubs in den lande hebben naast een flinke training verscheidene weken oefenwed strijden gespeeld. Daarbij worden, zoo als ter doen gebruikelijïk, de >zwakke plaatsen in een elftal onder de loupe genomen. Betere krachten, indien die er zijn, worden dan geprobeerd en zoo tracht elke club op haar manier een zoo sterk mogelijk elftal op de been te brengen. Oefenwedstrijden e.d. zijn over hst algemeen niet gelijk te stellen met competitiewedstrijden. Bij deze laatsten is het van het begin af ernst en wellicht tof den laatsten Zondag toe. Van vriepd- schappelijke wedstrijden kan dit niet altijd gezegd worden. Wij zullen ons ech ter niet verder verdiepen in hetgeen de clubs in het algemeen in het zomersei zoen verricht hebben; een feit is, dat wel niemand geheel onvoorbereid het veld zal betreden. Hoe 't ook verder ga: de eerste competitiedag staat voor de deur. Voor de eerste klasse in deze af deeling staan, zooals wij reeds vorige week meldden, vier wedstrijden op het programma. Om met LongaMiddelburg dan te beginnen: de wedstrijd achter de Meel fabriek tegen deze filburgsche eerste klasser ligt nog versch in het geheugen. Met belangstelling werd toen het spel van deze ploeg gevolgd. Enkele Tilburg- sche spelers vormden een „klasse" op zich zelf. Het behoeft dan ook geen be toog, dat Middelburg voor een zware taak komt te staan. Dat zij het echter tot een zoo eervol mogelijk resultaat moge brengen! Noad-Bleijerheide doet onze ver wachtingen met betrekking tot de zege uitgaan naar de thuisclub, die wel in staat is te achten om de bezoekers, die het vorig seizoen zóó op het nippertje den dans ontsprongen, het hoofd te bie den. M. V. V.Willem II is een partijtje, waarbij de partijen elkaar weinig zullen ontloopen. Een gelijk spel lijkt ons niet onwaarschijnlijk. De „clou" van het Zuidelijk program ma is tenslotte de wedstrijd P.S.V.N, A.C.. Aan spanning zal het in Eindho ven dan ook wel niet ontbreken. De uit slag van dezen titanenkamp zien wij met belangstelling tegemoet. Het overige programma voor morgen is als volgt: 2e. Klasse A. AllianceR.B.C. MevoT.S.C. Breda—D.O.S.K.O. Vliss ngenTerneuzen. 3e Klasse A. Terneuzen II—Zeelandia II. Middelburg IIHulst, AxelDe Zeeuwen. Sassche BoysVlissingen II. 3e Klasse B. ZeelandiaMevo II. D.O.S.K.O. IINieuw Borgvliet. SinotoGoes, HansweertZierikzee. Te Boekei is in den ouderdom van 59 jaren overleden de zeereerw. heer C. A. Soffers, em.-rector van het gast huis te Oosterhout. Van 7 Aug. 1901 tot 25 Augustus 1905 was hij kapelaan te Lamswaarde. De nieuwe pastorie der Geref. Kerk. Donderdagavond werd te Arne- m u i d e n vanwege de Geref. Kerk een gecombineerde vergadering gehouden met de Commissie van Beheer en Ker- keraad. De voorzitter dier commissie de heer J. J. C. v. d. Graaff sprak een welkom en openingswoord tot de aanwezigen, daarbij 't doel dezer gecombineerde ver gadering uit eenzettend, namelijk over name der nieuw gebouwde Geref. pasto rie van de commissie van beheer door den kerkeraad. Spr. wenschte ds, H. Scholing als voorzitter van den kerkeraad en als pre dikant in welgekozen woerden hartelijk geluk; verder den kerkeraad met deze doelmatige pastorie. Ds. Scholing dankte de commissie na mens den kerkeraad voor haar arbeid in deze, tevens dankende voor de liefde die hij mag ondervinden. Na de pauze sprak ouderling P. van Belzen als kerkeraadslid, een blik wer pende in het verleden van de Arnemui- den kerk om thans officieel afscheid te nemen van de eeuwen oude pastorie die 30 jaren lang gediend heeft als woning der Geref. predikanten. Ook sprak de heer J.. Cornelisse nog eenige woorden. Nadat ds. Scholing allen nog gedankt had voor den arbeid hieraan besteed, eindigde deze gezellige vergadering, op verzoek van den voorzitter, ds. Scho ling, met dankgebed. De nieuwe pastorie is naast de oude in de Langstraat opgebouwd. De oude pastorie werd omstreeks 1584 gebouwd en is dus thans 348 jaar oud. Het huis behoorde toen aan Joan Spierinck en werd „de Gans" genoemd, wat later in de Gulden Gans veranderd werd. Met machtiging van het Stadsbestuur van Ar- nemuiden werd deze woning den 15en December 1734 door het kerkbestuur aangekocht van Hermans Wiltschut, toentertijd vice-admiraal van Zeeland en voor woning van den predikant bestemd zooals tot op heden nog geschiedde. Ned. Herv, Kerk. Drs. H. Faber cand. te Leiden is be roepen te Ymuiden-Oost (Vereen, van Vrijz. Herv.) Ned, Herv, Kerk, Dr. J. J. Woldendorp te Stedum heeft het beroep naar Wemeldinge aangenomen. DE STEENKOLENDIEFSTAL. Thans heeft de politie te Vlis singen een derden persoon, een baas bij het havenbedrijf, aangehouden in verband met de steenkolendiefstallen. Ook deze persoon is naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. NIEUWE VOETBALBOND. Naar wij vernemen worden er pogin gen in het werk gesteld om te komen tot oprichting van een Zuid- en Noord- Bevelandschen Voetbalbond. VRACHTAUTO OP KINDEREN INGEREDEN. Eén op slag gedood. Op den provincialen weg Beverwijk- Uitgeest is Vrijdagmiddag een vracht auto bestuurd door den 21-jarigen van W. uit Hoofddorp ingereden op een groep kinderen, die op weg waren naar school. Drie kinderen werden door de auto gegrepen. De ongeveer 10 jarige M. T. werd op slag gedood. Haar 14 jarig zusje Aagje en de 12 jarige M. N. bekwamen ernstige verwondingen. Bei den moesten naar het ziekenhuis wor den overgebracht. De toestand van het meisje is zeer zorgwekkend. De chauffeur heeft verklaard niets van de meisjes te hebben gezien, daar de zon hem verblindde. De auto reed aan den rechterkant van den weg, de meisjes liepen ook geheel rechts. Vrijdag beeft de architect ir. A. Rothuizen aanbesteed: het verhouwen van perceel Wagenaarstraat D 84 te Middelburg, voor rejkening van de vereeniging Volksgebouw „de Gou den Poorte". Ingeschreven werd voor: perceel A: het timmer- en metsel werk: D. Dekker 9670; K. J. van Loo 9520; L. Wouters, 9000; I. Daniëlse, 8940; M. Walraven 8834; J. de Lan ge 8800; A. Minderhoud en de Rijk 8156; F. Hollebrandse 7810; G. Hol- lema 7648; perceel B: bet schilderwerk: A. Heij- boer 2750; J. M. Huijbregtsen 2750; C. L. de Ruijter 2750; Fa. Keijzer en de Jonge 2718; W. C. Calliber 2246; perceel C: loodgieterswerk: C. J. Kooman f 1481; fa. Jobse en Moens 1420. De prijs van het crisisbotermerk. De crisiszuivelcentrale deelt mede, dat de prijs van het crisisbotermerk en de vervoervergunning voor boter voor de week van 18 tot en met 24 September 65 cent per kg bedraagt. AUTO TEGEN BOOM GEBOTST. BESTUURDER GEDOOD. Op den Bredaschen weg nabij H u 11 e n is Vrij dagmorgen een auto, met groote vaart komende uit de richting Breda, op 'een natte ple'k van den weg, veroorzaakt door van de boomen neergevallen dauw, plotseling gaan slippen,, waardoor de bestuurder de macht over het stuur verloor en de wagen, na dwars over den weg geschoven te zijn, met een he- vigen klap tegen 'n boom opbotste meldt de N. Tilb. Crt. In de huurt werkende landarbeiders haalden uit den verschrik- kelijken verruïneerden auto een zwaar gewonden jongeman, die hevig bloedde uit door glasscherven veroorzaakte ver wondingen aan zijn gezicht. De auto-bestuurder werd echter dood achter het stuur uitgehaald. Een derde inzittende, broer van den autobestuurder, werd slechts licht ge wond. Ter plaatse vond men tegen den boom een totaal in elkaar gedrukten auto, een Ford, waarvan geen ruit meer heel was, terwijl de carosserie geen heel onderdeel meer bezat. De gedoode autobestuurder was een zekere H. uit Den Haag. Een groote glasscherf was hem zeer diep in het hoofd gedrongen, terwijl hij voorts nog vele andere zware verwondingen had opgeloopen, die den dood onmiddellijk tengevolge gehad moeten hebben. De zwaargewonde was de heer H. Sch., oud 25 jaar uit Rotterdam. Zijn toestand is ernstig. De auto is voor nader onderzoek in beslag genomen. Duitschiand niet meer in de ontwapeningsconferentie In het met groote spanning verwacht te schrijven van de Duitsche rijksregee- ring aan den voorzitter der Ontwape ningsconferentie Henderson, deelt de rijksregeering mede, dat Duitschiand in de 21 September a.s. bijeenkomende zitting van het bureau der Ontwape ningsconferentie niet vertegenwoordigd zal zijn. De motiveering van dit besluit komt overeen met de verklaringen in de Duitsche nota aan Frankrijk over de gelijkgerechtigdheidsquaestie. Aan die nota is ontleend: Om de voorwaarden van Duitschlands verdere medewerking aan de ontwape ningsconferentie zoo >snel .mogelijk te verwezenlijken heeft de Duitsche regee ring getracht langs diplomatieken weg een oplossing voor de vraag van pari teit in de bewapening te verkrijgen, 't Spijt haar te moeten bekennen dat die pogingen tot nog toe geen bevredigend resultaat hebben opgeleverd. In ver band daarmede zal Duitschiand niel ver schijnen op de conferentie van 21 Sept. Duitschiand zal het werk van de confe rentie met aandacht gadeslaan en bij het verloop daarvan besluiten hoe zijn verdere houding zal zijn. Verder wordt uiteengezet dat Duitsch iand niet kan deelnemen aan onderhan delingen op een conferentie, wanneer niet van tevoren vast staat dat het re sultaat van de besprekingen ook op Duischland van toepassing is en voor Duitschiand geen uitzonderingssysteem wordt vastgesteld. Volgens een bericht van de Daily Mail ligt het in het voornemen gedu rende de zitting van den Raad van den Volkenbond buiten Genève een confe rentie te doen plaats vinden van verte genwoordigers van Engeland en Frank rijk ter bespreking van het Engel- sche bemiddelingsvoorstel waarbij aan Duitschiand gelijke rechten op het ge bied der bewapening zouden worden ge geven zonder d.at Duitschiand weer gaat bewapenen, terwijl Frankrijk in samen werking met de andere staten op groo- ten voet zou gaan ontwapenen. De diplomatieke medewerker van de D. T. meldt, dat waarschijnlijk nog ge durende het weekend een Engelsche stap zal plaats hebben om de deelne ming van Duitschiand aan de ontwape ningsconferentie mogelijk te maken De uitwerking van een geschikte for mule stuit op groote moeilijkheden. Het is daarom mogelijk, dat Engeland zich eerst wil verzekeren van de goedkeuring der geallieerde en geassocieerde mo gendheden en dat daarna een formule aan de Duitsche regeering zal worden voorgelegd, die zou inhouden het be-

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2