BEURS- EN WISSELKOERSEN. BEURSTHERMOMETER. RECHTZAKEN. KERKNIEUWS. AMSTERDAM, 112 September. Het eerste getal is de vorige notee- ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 17 1000-4i/2 100y8— lOOVs- Ned. 2e 1. 32 1000-5 1021/4—1021,4. Ned. 31 1000-4 98%—983/t. 4Ned. 32 1000-5 1021/4-102%. Certificaten-3 81%—80%. Cert. N.W.S.-2% 68—68% O. Indië 22 doll. 1000-6 99%—99% O. Indië 23 pd.st. 100-6 74%—74% O. Indië 16 1000-5 99%—99% O, Indië 26 1000-4% 93%—94% Duitschl. pd.s.t 100-7 57%—56 Duitschl. 30 1000-5 48—47% Engl. W.L. 50-200-5 72%—72% Engl. F.L. 50-200-4 76%—76% Zeeuws. Hyp. Bh5 99—99. Zeeuws. Hyp. BI-4%' 93 I j A Amsterd. Banlv 107%—1073%. G Rolt. Bankver. 77—76. A Twentsche Bank 99 A Pref. Jurgens A 96%94% A De Schelde N.B. 41%41. A Ver. Papf. v. Gelder 6463% C Am. Car Foundry 1413% Am. Smelt Ref. 24%23% Farbenind I.G. 87%87 U. States St. C. 48% C. Publ. Serv. 2%2% North Am. Cy. 41%40% A Born. Sum. H.M, 128126% A Ned. Wol Mij. 4645 Singkep Tin M. 111111. J. C. Japan Ln. 3533. Rotterd. Lloyd 63%63. S. M. Nederland 6667, Amst. Th eeC.M. 36%31. Houth. Alberts 3634%. eruvian C. Pr. 10%10%. Southern Rlw. 1615%. C Union Pac. Rr. 79%78%. C Int. Nickel Cy. 11%11%. WSISMmMUSM geweten dat het mooie Sportterrein in den Nadorst stond gepasseerd te worden, als zij op de aanbesteding niet lager wilde inschrijven dan reeds tot de helft van den gewonen prijs voor voetbal wedstrijden gevorderde huur, waartoe zij was afgedaald, in de wetenschap dat de Bond louter naar een koopje streef de. Gaarne had zij voor Middelburg den wedstrijd op haar terrein en alle com missieleden, die nu reeds een elftal jaren aan 't bewind zijn, zijn sportmenschen genoeg om overtuigd te zijn dat nergens in de heele provincie beter dan in den Nadorst een belangrijke wedstrijd als waarover het hier gaat, kan worden ge speeld. Maar er zijn grenzen aan het stellen eener vergoeding voor het gebruik der speelvelden. Het sportterrein in den Nadorst is prachtig aangelegd, ruimen toegang, zeer breede wegen, zoodat zelfs automobielen daar plaats kunnen vinden, flinke fiet senbergplaats, goed onderhouden vel den, degelijke kleedlokalen met wasch- gelegenheid, enz. enz.; de aanleg heeft de Gemeente heel wat geld gekost; voor de exploitatie, onderhoud der gebou wen, verzorging der wegen, kort hou den der grasvelden, afrastering, salaris voor Directeur en opzichter, is zeer veel noodig. De comm ssie heeft haar taak steeds zoo opgevat dat zij bij de exploitatie eenerzijds rekening moet houden met de bevordering der sportbelangen, maar ook anderzijds met de finantieele be langen der gemeente, welke medebrach ten dat, om ons nu maar kortheidshalve bij voetbalwedstrijden te bepalen, van de inkomsten van die wedstrijden voor de wedstrijd houdende vereenigingen 'n evenred g deel aan de commissie werd afgedragen. Een vaste huursom is, men zal dit verstaan, voor wedstrijden niet te be palen, maar redelijkheid en billijkheid pleiten voor een evenredige vergoeding. Voor voetbalwedstrijden van den K.N. V.B. is di'e evenred gheid nu al jaren vastgesteld op 20 pCt. der netto-recet te. Alleen M. V. V. hebben wij uit his torische overwegingen al jaren ter wille geweest en het terrein achter de Meel fabriek, met enkele zeer weinig bezwa rende cond ties voor eventueel gebruik door andere elftallen, geheel gelaten tegen vergoeding van een vast bedrag, dat deze vereeniging zeker de helft minder heeft gekost dan wanneer ook bij haar, het vroeger geldend evenredig tarief was aangehouden. Deze toegevendheid heeft de com missie ten opzichte van M. V. V. Mid delburg nu weer opnieuw getoond om de eerste klasse wedstrijden in den Na dorst te krijgen. Staande voor het .verzoek van den Z.V.B. heeft de commissie voor den be doelden wedstrijd de 20 pCt. evenredige afdracht dér netto recette tot 10 pCt. teruggebracht, maar meende verder niet te mogen gaan. Voor een voetbalwedstrijd moet men hebben spelers, maar ook een veld daarvoor 'geschikt, ook goalpalen, goal- netten, kleedkamers, waschgelegenheid, ook behoorlijke staanplaatsen, ook kaartenhokjes; dit alles is op het ter rein in den Nadorst tip-top in orde. Is er nu iets onredelijks in, als de wed strijd een netto-recette oplevert van zeg 500, dat de commissie daarvan 50 ontvangt? En nu een tweede vraag, als de Bond tegenover dezen eisch der commissie dreigt dan naar goedkooper gelegenheid te gaan (voor zoover de commissie be kend is aan M. V. V, Middelburg op gedragen dezen wedstrijd te verzorgen, en zij weet niet zeker te zeggen van wie het dreigement eigenlijke is uitgegaan, maar dit doet weinig aan de" quaestie af), mag de commissie dan voor dit drei gement uit den weg gaan en haar reeds sterk gereduceerd tarief weer maar ver minderen en dan tot hoever? De commiss'e meent redelijk te zijn geweest, een billijk deeltje te hebben gevraagd van de inkomsten, ter ver krijging waarvan zij alles moest leve ren behalve de spelers. De Bond be hield van elke f 10 ontvangst 9 zui ver en de commissie kreeg 1. Om deze reden alleen de Bond noemt het „a 1- leen uit finantieele overwegingen" is de wed strijd te Vlissingen uitgeschreven. Men heeft van de zijde van den Z.V. A Koloniale Bank 7475. A N.I. Hbk. 1000 70—70. C Ned. H. M. 1000 78—80%—79. A Alg. Kunstz. U 48-51-49. A v. Berkels at. 2625%. C Calvé-Delft 69%67. A C. Suiker Mpij. 2526-26%. A Int. Viscose 10%11% A Küchenm. I. Acc. 2%2%-3. A Ned. Ford A.M. 127%130 A Philips Gem. B. 130%135-29% C Unilever 122—125%-21% C Anaconda Cop. 31%32-30% C Bethlehem St. 25%26%-26 A A.N.I.E.M.— N.B. 197—198%. C A. Gas El. Cy. 4%4%. C Cities Serv. Cy. 5%5%. C Midd. West Ut. 1% A Boeton Mijnb. 15%15%. A Kon. etr. Mpij. 169170-166%. C Contin. Oil Cy. 8%8%-8%, C Shell Union O.C. 7%— 8%-8%. A Holl, Amer. Lijn 5%5%. A K.N. Stoomb. Mij. 19% A Ned. Schcepv. U. 67%69-67 A II.V. Amsterdam 205%—207-01% A Java Cult. Mij. 138%137 A N.I. Suiker U. 9694 A Poerworedjo S.O. 10%11% A Deli Batavia 156%140 C Deli Mij. 1000 145—155 A Senembah 161162 C Chicago Milw. 3%3%-3% A Amst. Rubb. C. 6769-67 A Deli-Bat. Rubb. 34%—32y2. A Hessa Rubber 34—343/4. A Serbadjadi S.R. 31—30. Prolongatie 1— 1. WISSELKOERSEN. 10 Sept. 12 Sept. Londen 8.70% 8.69% Berlijn 59.25 59.24 Parijs 9.76 9.75% Brussel 34.52% 34.51 Zwitserland 48.07% 48.02% Kopenhagen 45.10 45.10 New-York 2.49% 2.49% Akn Amerika lisdaitr»' Schepen H. V. A. Kontnkt Suiker Rubber Unilever MARKT Philips Tabak (Wattig gedeponeerd.) B. publicatie gezocht om te verant woorden dat deze belangrijke wedstrijd aan Middelburg is ontgaan. De Commissie verneemt ,'echter dat de Bond in deze verantwoording niet is geslaagd, maar hoe het zij, in elk geval kan in deze aan de Commissie niet de schuld worden geweten dat voor den bedoelden wedstrijd niet Middelburg, maar Vlissingen s aangewezen. Zeeuwsch ElftalZwaluwenelftaf 54. Ondanks den regen en wind ,aam vaardden we gisteren de tramreis naar de Scheldestad en toen we op het ter rein van de V. C. „Vlissingen" arriveer den leek het terrein reeds op een wa terpoel. Langzaam toch kwam nog vrij wat publiek opdagen. De Zwaluwen ploeg bleek niets anders te zijn dan D.F.C. uit Dordrecht. Vier minuten over half drie fluit scheidsrechter Ridder van Rappard (ge flankeerd door Boasson en Crucq als grensrechters) de volgende elftallen in het veld: Zeeuwsch-Elftal Doel Katz, (Vlissin gen); achter: J. Leijnse, (Middelburg, P. Geelhoed, (Middelburg); Midden Va der, (Vlissingen), Hamelink, (Terneuzen), Dirkse, (Middelburg); voor: Merk, (Mid delburg), Dobbelaar, (Terneuzen), Vo gel, (Middelburg), Lauret, (Terneuzen), Schrijver, (Goes). D.F.C. voor: Mijnders, Ruisch, Punt, De Smidt, H. Smiut; midd.: Dragt, Wolff, (invaller), Zwijsen; achter: J. v. Waal wijk v. Dooren, A. Litz; doel: J. de Kor- ver. De Zeeuwen hebben den toss gewon nen en kiezen den wind, die intusschen tot een orkaan is aangegroeid, in den rug. Merk krijgt al direct een mooie kans om te doelpunten, doch het glibberige leer is hem te machtig en de bal gaat naast. Na het terrein verkennen neemt D.F.C. het spel over, Ruisch gaat er in sneltreinvaart vandoor, laat Leijnse z'n hielen zien en 't is 01. Dit offensief is echter van korten duur, want nu is het Schrijver, die een verren voorzet geeft, doch wederom komt Merk beenen te kort om aan dezen voorzet een nuttig effect te geven. Even later gaat de bal weer in de richting van Katz heiligdom, weer lokt Ruijsch, Leijnse naar zich toe, draait om hem heen, geeft door aan De Smidt, die weinig moeite heeft om den stand tot 02 op te voeren. In de 16e minuut zien de Zeeuwen hun uitvallen bekroond met een aardig doelpunt van Dobbelaar 12. Nog geen minuut later maakt De Korver een gro ve fout om het leer uit z'n handen te la ten glippen en kalm rolde no. 2 langs hem heen 22. De regen valt intus schen nog bij stroomen neer. Er zal maar 2 maal een half uur zonder eenigen rust tijd gespeeld worden. Vogel neemt in de 26e minuut de lei ding 32. In den resteerenden tijd krijgt Schrijver nog een corner te ne men, die magnifiek door Dobbelaar in een minimum van tijd in het D.F.C. doel wordt gekopt 42. Hierna wordt ge draaid, Nu krijgen de D.F.Cers den wind in den rug, de bal wordt meestal op de Zeeuwenhelft gespeeld, doch het trio Katz-Leijnse-Geelhoed geeft geen duim breedte, terwijl ook Dirkse vaak als red dende engel moet optreden. Uit een hoekschop van rechts aarzelt Ruijsch niet en verkleint hij den achterstand schitterend tot 43. Vogel vergroot met een kei, laag langs den grond den voor sprong tot 53. Een overtreding van Katz en een der Zeeuwenspelers geeft D.F.C. de kans om den achterstand tot 1 punt te reduceeren en Ridder van Rap- perd fluit zeer terecht voor penalty, die in een doelpunt wordt omgezet 54. Er zijn nog enkele minuten te spelen, Rijnders krijgt nog een corner te ne men. Zou de gelijkmaker nog komen? Neen, want zoodra de in het luchtruim zweeft, fliiit de arbiter het einde. Een oordeel over het spel kunn'en wq moeilijk geven daar er de weersomstan- digheid te ongunstig voor waren, doch we kregen toch den indruk, dat bij ge schikt voetbalweer beide ploegen ons op een aardigen kamp zouden vergast hebben. De D.F.C. ploeg schijnt, naar ons ter oore kwam, niet die kracht te hebben, waarmede zij vorig jaar de competitie intrad. De Zeeuwen combinatie heeft ons be vredigd en het moge haar tot voldoening TERAARDEBESTELLING VAN LUITENANT-VLIEGER VAN HOOTEGEM. Zaterdag had onder buitengewone be langstelling de begrafenis plaats van den verongelukten luitenant-vlieger T. C. J. M. van Hootegem op het R. K. kerkhof te Hansweert. Verscheidene collega's van den veron gelukte waren overgekomen om de laat ste eer mede te bewijzen. Onder hen bevond zich de luitenant kolonel J. J. van Santen; commandant te Soesterberg, die midden op de foto staat. De burgemeester van Kruiningen sprak woorden van troost tot de familie. Een tragische herinnering aan het slachtoffer deed de directeur der R. H. B. S. te Bergen op Zoom de heer Breedveld dat juist op den dag vein de feestviering aldaar betreffende het 50-jarig bestaan dier inrichting de oud leerling Van Hootegem ter aarde werd besteld. stemmen, dat zij ditmaal (vorig jaar slik te zij een zware nederlaag van 81) winnend uit den strijd is gekomen. De graat van de ploeg bestond uit 5 Mid delburg-spelers, die alle blijk gaven van getraind te zijn, hetgeen in het laatste kwartier duidelijk zichtbaar was. Merk had na half-tine weinig te doen. De Goe- sche speler Schrijver bracht er in den beginne weinig van terecht, doch hij herstelde zich later goed en wist soms prachtige voorzetten te geven. De Ter neuzen spelers bleken „verre" schutters te zijn, doch balbehandeling is voor hen volkomen een raadsel, daarbij beging Lauret de fout veel te veel alleen de bal te spelen. De Vlissingsche spelers waren goed en Katz onder de lat, is een prima doelman. Vader had het consigne gekregen Ruisch speciaal te bewaken, doch hij bleef daarbij te ver achter z'n voorhoede en speelde dikwijls voor der de back. Observer. In vrijheid gesteld. Op last van de Rechtbank te Middel burg is in vrijheid gesteld J. A. B., café houder te Middelburg, die er van ver dacht wordt door diefstal verkregen goederen te hebben opgekocht. Hooger beroep, Door J. B., 36 jaar, werkman te Philippine, is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis, van den politie rechter van 2 September waarbij hij we gens mishandel ng is veroordeeld tot 10 b. s. 10 d.h, Door J. M. de L., 26 j„ reiziger te IJzendijke is hooger beroep aangetee- kend tegen een vonnis van den Kanton rechter te Terneuzen, waarbij hij we gens overtreding van de motor- en rij- wielwet is veroordeeld tot 5 b. s, 5 dagen hectenis. Door S. L., 46 j-, landbouwer te Domburg, is ihooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis van den Politie rechter van 6 September 1932, waar bij hij terzake van het onthouden van drinkwater aan een koe in een weide gedurende de groote hitte, is veroordeeld tot 20 b. s, 10 d.h. Wegens overvloed van copy en daardoor ontstaan plaatsgebrek^ moeien wif eenge verslagen o.a. van ae ath- letische wedstrijden te Kortgene en de zwemwedstrijden te Hansweert aanhou den to'f morgen. AFGELAST. Het tegen hedenavond bepaalde con tribuantenconcert van het Middel- burgsch Muziekkorps, alhier zal door den toestand van den tuin en het kille weer niet plaats hebben. HET RAPPORT-WELTER. De Algemeene Bond van Provinciaal Personeel in Nederland heeft in zijn te Middelburg gehouden algemeene vergadering het rapport-Weiter bespro ken en de daarin vervatte voorstellen ten aanzien van het provinciale perso neel onaanvaardbaar verklaard. Met alg. stemmen werd een motie aangenomen, waarin aan den voorzitter van den mi nisterraad wordt verzocht te bevorde ren, dat noch de in het rapport Weiter bedoelde maatregelen, noch andere maatregelen ten nadeele van het pro vinciaal personeel worden genomen, doch dat door een crisisheffing en ve'r- hooging van de tarieven van de rijksin komsten- en gemeentefondsbelasting naast een eff cient making van den rijks dienst, het tekort van 's rijks schatkist wordt bestreden, Nogwerd besloen de volgende vergadering te Zwolle te hou den. HET DRAMA TE PUTBROEK. Hedenmorgen heeft het gerechtshof te 's Hertogenbo&ch onder groote belang stelling arrest gewezen in de strafzaak tegen vader en zoon van den E. uit Put- broek. Vader en zoon waren uiterlijk zeer kalm. Het Gerechtshof heeft het vonnis van de rechtbank te Roermond vernietigd en beide beklaagden op andere gronden veroordeeld. Beiden werden vrijgespro ken van 'het primair ten laste gelegde. Vader Van den E. werd schuldig ver klaard aan het voortgezet misdrijf van doodslag, waarbij het Hof zich vereenig- de, o.a. met de deskundige verklaringen en veroordeelde hem tot 15 jaar ge vangenisstraf. De zoon werd schuldig verklaard aan poging tot doodslag waarbij het Hof zich eveneens geheel vereenigde met de des kundige verklaringen en werd veroor deeld tot 6 jaar gevangenisstraf. Het Gerechtshof beval de gevangen houding van verdachten, het teruggeven van de overtuigingsstukken aan recht hebbenden en vernietiging van de wa pens waarmede het misdrijf is gepleegd. Toen de uitspraak bekend was, haal de vader Van den E. de schouders op en zeide: „ik ben geen moordenaar". De zoon had niets te zeggen. In de rechtszaal bleef het stil. De veroordeelden zullen tegen het vonnis in cassatie gaan. W. J. ALMEKINDERS. f Op 75-jarigen leeftijd overleed te Oost burg, de heer W. J. Almekinders, se dert 3 April 1906 burgemeester van Re- tranchement, Na gedaan verzet is vernietigd het vonnis van den 10 Augustus waaribij de rechtbank den landbouwer P. Lampaard te Eede heeft failliet verklaard. Het s.s. „Veendam" van de H. A. Lijn gaat toch naar Rotterdam, en wordt daar morgenochtend 8 bur verwacht. Rotterdam, 12 Sept. Binnenland- sche granen Gerst 4.505.50, haver 5.255.75, erwten kleine groenen 9.00 12.25, schokkers 13.0015.00, Goed- koopere soorten 7.0012.00. De intrede van ds. C. FNolthe bij de Luthersche gemeente te Middelburg en Vlissingen is door huiselijke omstan digheden uitgesteld en thans bepaald op 2 tdetober te Middelburg en 9 October te Vlissingen. Ned. Herv, Kerk. De heer J. W. v. d. Heil, cand. en hulpprediker te Utrecht is beroepen te Kattendijke. Voor het notarieel examen, deel I slaagde te 's-Gravenhage de heer J. J. Salomé te Bergen op Zoom.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2