RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. Kantongerecht te Goes, Ongelukken, Verdronken. DIENSTWEIGERING EN MUITERIJ AAN BOORD. J. v. d. Graaff. dat als doel der vereeniging in de sta tuten werd vastgelegd: „Het positie ne men tegen alle oneerlijke en onedele concurrentie en valsche reclame op han delsgebied en het bevorderen van han delsbelangen." Een grootsche daad is naast zooveel ander met name genoemd belangrijk werk, geweest het stichten van een fonds van 50.000 voor steun aan de middenstanders, die schade leden ten gevolge van den watersnood van 1906. Bij de verdere beschouwing over het werk in de eerste jaren, noemde spr. o.a, de uit noodzaak opgerichte spaar kas, die groot succes had en die nog steeds in stand wordt gehouden om 't begrip spaarkas zuiver te houden. Ook in den oorlogstijd had de ver- eeniging meestal succes bij pogingen om verzachting van vervolgingen en wet ten en bemiddeling in zaken te ver krijgen. Spr. noemde vervolgens de namen der opvolgende voorzitters en secre tarissen. De voorzitters waren de hee- ren P. Boone, A. Mes, C. A, Zoethout, F. Keulemans, P. W, M. Hoegen van Hoo- gelande, D. Alewijnse en G. van Neder- veen en de secretarissen de heeren A. Schutters, J. Fontein, G. J, van der Weel, C. A. Schulte en L. A. Stofko- per. Thans is laatstgenoemde voorzitter en de heer F. B. den Boer Jr. secretaris. Spr. wees nog op het groote nut der vereeniging, wier bestaan reeds dik wijls preventief werkte voor de leden, zoodat het dikwijls niet eens noodig was en is om te ageeren. Komende tot de achter ons liggende feestweek wees spr. er op, dat dit on vergetelijke dagen waren en hoopte hij, dat de stoffelijke resultaten voor den Middelburgschen handel reden tot te vredenheid moge geven, dan is het oor spronkelijk doel ten volle bereikt. Spr, bracht daarna dank voor de schitterende medewerking van alle zij den ondervonden. De heer Stofkoper noemde in dit verband met name den Commissaris der Koningin, het hoofd en de verdere bestuurders der gemeente werken het bestuur der P.Z.E.M.; den directeur der middengroep, den direc teur der gemeentebedrijven, den heer Streefkerk en Ir. de Regt ook van de P.Z.E.M., den heer Van Dalen van de Bedrijven, den directeur en den hoofdopzichter der gemeentewerken. Verder den heer Mazure en mevrouw de Muijnck, zijn kundige helpster; den commissaris van politie, de inspecteurs en het agentenpersoneel. Daarna richt te spr. zich tot de commissies en noem de speciaal de namen van de heeren M. H, Boasson, G, van Nederveen, A. C. Julianus, L. Leijdesdorff, L, J, van 't Westende om dan hulde te brengen aan den secretaris, den heer F. B. den Boer. Ook de heer C. Barentsen, de heer Fer- werda, de voorzitter en het bestuur van „Uit het VolkVoor het Volk", de voorzitter van Vreemdelingenverkeer, de commandant der Rijksveldwacht, 't Mannenkoor en zijn directeur, de heer Kampman die het initiatief nam voor de gondelvaart en de heer Bal, die met zijn signaalafdeeling medewerkte, had den woorden van groote erkentelijkheid in ontvangst te nemen. Ook voor de groote bewijzen van be langstelling lop de ^receptie ondervon den dankte spr. nogmaals en deed dan mededeeling van een voorstel van het ^ere-lid, den heer C. A. Schulte, om te komen tot een fonds in het belang van verdienstelijke middenstanders, waar voor hij een som beschikbaar stelde welk voorstel het bestuur zeer waar deert en nader onder oogen zal zien. Hierna richtte de voorzitter zich tot het plaatselijk orgaan, dat al die jaren op krachtige wijze de vereeniging heeft gesteund, en speciaal tot dr. Smeding, wien spr, dank bracht voor de wijze, waarop hij in deze dagen de propaganda voor de feesten heeft voorbereid. Vervolgens richtte spr, zich tot den heer mr. P. Dieleman, rechtskundig ad viseur der vereeniging die deze functie nu reeds zoo om en bij 30 jaar vervult. Spr. bracht namens allen dank aan mr, Dieleman voor alles wat hij heeft toegedragen tot den uitbouw van de Middenstandsorganisatie te Middelburg. 'Zulks onder aanbieding van een sou venir. Op verzoek van den voorzitter zon gen allen staande mr, Dieleman het Zeeuwsch Volkslied toe. Ten slotte wees spr. er op, dat op de algemeene vergaderingen altijd iemand aanwezig is, die buiten de organisatie staat, waarmede hij doelde op den verslaggever en bracht hij dank aan den heer Doorenbos voor de wijze, waarop hij nu rond 25 jaar verslag gaf en bood hij hem ook een zelfden sou venir aan, namelijk een fraaie lederen sigarenkoker met inscriptie op zilve ren plaatjes. Met een herhaalde opwekking om te trachten krachtig weerstand te bieden aan alles wat op zakengebied drukt of tegenstreeft en een aanhaling yan een zeer passend vers van prof- J- Baudhuin uit Leuven, eindigde spr. mei den wensch, dat Handelsbelang nog/ja ren en jaren haar plicht zal vervullen haar mooi doel zal nastreven: De alge meene bevordering van Handelsbelan gen en allen zullen medewerken om de vereeniging zoo krachtig mogelijk te maken en te houden, uit te bouwen tot al maar krachtiger lichaam dat moet en zal blijven bestaan tot heil van Handel en Industrie en Bedrijf in hét algemeen en tot steun en nut van den Middelb. .Handeldrijv enden en In- dustrieelen middenstand in het bijzon der. De rede werd meermalen door ap plaus onderbroken en ten slotte krach tig bezegeld. De vice-voorzitter, de heer M. H. Boasson nam daarop het woord en schetste het vele dat de heer Stofko per reeds tal van jaren als secretaris en nu als voorzitter voor de vereeni ging deed. Ook nu was hij weer op al le vergaderingen present. Hij heeft het achtspan bestuursleden goed in de macht en is in werkelijkheid de leider. Namens het bestuur overhandigde spr. den voorzitter een zilveren lorgnetétui, waarop de namen der bestuursleden zul len worden gegrapheerd en foto's van de receptie in keurige omlijsting. De heer Stofkoper heeft voor deze op hoogen prijs gestelde attentie har telijk dank gebracht. Hij zal nu, hoopt hij, niet meer naar zijn lorgnet moeten zoeken en de foto's zullen de beste plaats in huis krijgen. Thans traden de heeren J. J. Julia nus en J. C. Merk naar voren. Eerstgenoemde wenschte het bestuur namens de leden geluk met het jubileum en bracht het dank voor zijn arbeid, speciaal aan den voorzitter, wien het veel tijd en kracht kost om steeds op den bres te staan voor de vereeniging. Spr. hoopt dat het den heer Stofkoper gegeven moge zijn nog vele jaren aan het hoofd te staan van Handelsbelang. Spr. en de heer Merk meenden dit ju bileum niet zoo voorbij te mógen laten gaan en dank zij de medewerking der leden kon spr. nu een gebrand en ge schilderd vaandel, ontworpen en ver vaardigd door Wim Abeleven, aanbie den. Het vaandel is van vrij dik triplex- hout. Behalve de naam van de vereeniging en de jaartallen 1897 en 1932, komt 't Middelburgsche wapen er op voor, ter wijl een vergulde burcht het geheel kroont. Intusschen was de signaal-afdeeling met veel leven in de zaal gekomen, ge volgd door het mede gedragen vaandel en een bloemstuk, waarvoor vier draag sters noodig waren. Bij het aanbieden van het vaandel klonk de Vaandel- marsch. De Voorzitter zeide, dat dit als een der treffendste momenten in de an nalen der vereeniging zal worden opge- teekend. Het is een bewijs van een hoog aanvoelen en van een groote waardee- r'ng voor hetgeen de zich opvolgende besturen in den loop der tijden voor de organisatie hebben gedaan. Spr. zeide dat dit oogenblik niet spoedig zal wor den vergeten en eindigde met een drie werf hoezee om het nieuwe vaandel te begroeten en op zijn verzoek werden nu twee coupletten van het aloude Wil helmus gezongen, Nadat de signaal-afdeeling zich nog eens had laten hooren en trommelende de zaal had verlaten, verkreeg de heer mr. P. Dieleman het woord om als altijd een schitterende redevoering te houden. Spr. zeide dat hem wel te veel lof is toegezwaaid, Spr. gaf in den beginne verschillende inlichtingen vooral op so ciaal gebied. Spr. ging dan na hoe bij de oprich ting der vereeniging voor den Midden stand nog niet veel bereikt was, doch nu is dat geheel anders. O.a. heeft spr, destijds grooten steun gehad van de vereeniging bij het samenstellen van 'n enqu te over den middenstand. Er ont breekt o.a. aan de prachtige vakoplei ding nog wel wat, maar de Middelburg sche winkeliers hebben weer getoond te kunnen étaleeren. Tusschen produ cent en consument staat de handeldrij- venden middenstand in den ruimsten zin des woords. Spr. hoopt dat Handelsbe lang nog heel zal kunnen (doen voor de opheffing van dezen stand. Men mag nooit stil zitten, maar moet schouder aan schouder staan. Daarbij is ook de steun der dames onmisbaar en dit was aanleiding, dat de heer Dieleman aan mevrouw Stofkoper een bloemenhulde had gezonden. Met de beste wenschen voor de ver eeniging eindigde spreker na aanhaling van het slot van eene lezing door hem voor tal van jaren voor de vereeniging gehouden. (Applaus.) De Voorzitter bracht den heer Dieleman hartelijk dank voor deze woor den en niet minder voor de bloemen zijn echtgenoote toegezonden. Hiermede verklaarde hij het officieele gedeelte voor gesloten en zeide hij, dat men aan den middenmoot zou begin nen. Deze imiddenmoot bestond voorna melijk ui thet pptred^n van Rodi Roe- ters, die vpor-al met zijn moderne goo cheltoeren groot succes had, dif is dan ook geheel „af," Er is verder druk gefeest, gedanst, gezongen, gespeculeerd aan het rad van avontuur met vele prijzen, o,a. een vrij- biljet voor een luchtreis Vlissingen Rotterdam aangeboden door de K. L. M. Tot in de kleine uurtjes bleven hon derden bijeen om te genieten van alles, dat de volijverige commissie voor dezen feestavond had voorbereid. Voor de muziek zorgde de onvermoei de Jesayes Band, De Kantonrechter te G o e Is heeft veroordeeld wegens overtreding: voorwerp onverlicht laten staan: E. K., Vrouwen-Buurstermolen 3 b, s, 3 dagen hechtenis; rijkskanaal bevaren zonder reglemen ten: A. d, G., 's-Gravenmoer 3 maal 2 b. s, 3 maal 2 d.h.; naam niet op zijn schip hebben: E, R., Monthern 5 b. s- 5 d,h.; nachtrumoer verwekken: M, V., J, K., T. K., C. v. D., Wissenkerke, vrij gesproken; auto rijden zonder rijbewijs: J, A, P., Rotterdam 1 b. s. 1 d.h.; met motorrijtuig rijden met open knal- pot: M. B., Middelburg 5 b. s. 5 d„; linkerzijde van een weg fietsen: Q. R,, 's-Heer Abtskerke 3 b. s. 3 d.h,; C, H., Hontenisse 3 b. s. 3d. h.; met auto rijden zonder nummerbe- wijs: J. B. Borssele 2 b. s, 2 d.h.; P, d. L., St. Jansteen 2 b, s. 2 d.h.; fietsen zonder licht: J. H,, Colijns- plaat, terug aan ouders; J. v. d. D,, 's- Heerenhoek 3 b, s. 1 w, tuchtschool; C. M., 's-Gravenpolder 2 b. s. 2 d.h.; 's avonds fietsen zonder reflector: N. F., Wemeldinge 2 b. s, 2 d.h.; motor-ijtuig rijden zonder goede rem men: J. v. B., Arnemuiden 2 b. s. 2 d. h.; A. M. J. P., Baarland, J. v. t. V., Oude- lande 3 b. s. 3 d.h.; M. V., 's-H. Arends- kerke; J. E. Goes; J. v. d. D., Kwaden- damme; J. v. L,, Gilze-Rijen; J. T. Middelburg 5 b. s. 5 d.h. dronkenschap: J, K., Hansweert, 15 b. s. 15 d.h.; Donderdagmiddag is op den hoek van den Van Oldenbarneveldtstraat en den Mauritsweg te Rotterdam een 9-jarig meisje L. G. door een vrachtauto gegrepen en tegen de straat gesmakt, het kind kreeg een ernstige schedelbreuk en werd bijna op slag gedood. Te Bleek is de 7Cf-jarige A. T. j.l. Vrijdag van een tram gevallen. De bejaarde man is: aan de gevolgen van dien val overdeden. In de Geul te Meerssen is ver dronken de 28-jarige ongehuwde werk man A. uit Ulestraten. VERDRONKEN. Dinsdagavond is de 70-jarige A. J. M. aan de West Kruis kade te Rotterdam door de duis ternis misleid, in de Leuvehaven te wa ter geraakt. Hoewel men langdurige po gingen in het werk heeft gesteld om de levensgeesten op te wekken, is men daarin niet geslaagd. MET EEN MES GESTOKEN. De 65-jarige molenaar W. te Haren, bij O s s, die Zondagavond door 'een 25-jarigen landbouwer uit Berghem met een mes werd aangevallen en ernstig verwond, is aan de bekomen verwondingen over leden. LIJK OPGEHAALDi. Woensdagmid dag is uit de rivier de Waal te Her wijnen een lijk opgehaald, vermoede; - lijk betreft het hier den Zaterdag j.l!. te Zaltb,ommel bij d'e Waalbrug ver dronkene. BOLLENSCHUUR AFGEBRAND. Een kapitale bloembollenschuur aan den Koepelweg te Noordwijk aan Zee is in vlammen opgegaan, De bewoners, de chauffeur, K., met zijn gezin, konden nog tijdig door een agent van politie gewekt worden, EEN BLOEDNEUS GESLAGEN. Na sluitingsuur kregen in een café op het Vredenburg te Utrecht „een dame en een heer' hoogloopende ruzie. Toen „de heer" z'n „dame" een slag in het gelaat toebracht, waardoor zij een bloedneus bekwam, bemoeiden de kaste lein en eenige medebezoekers zich met het geval, waardoor eerstgenoemde ern stige verwondingen aan hoofd en handen werden toegebracht. Politie heeft ten slotte de boosdoeners naar het politie-bureau overgebracht, EEN STUK VAN EEN VINGER GE VONDEN, Een chauffeur der fa. van Gend en Loos te Utrecht heeft bij de politie aangifte gedaan dat hij in z'n vrachtwagen een bloedend stuk vinger heeft gevonden. De politie is het nog niet mogen ge lukken, den eigenaar hiervan op te spo ren. EEN GEMOEDELIJK TREINTJE, Toen de motortrein van Hoorn naar Alk maar Woensdagmiddag een der station netjes gepasseerd was, werd zoo vertelt het „Hbld." de trein plotseling tot stil stand gebracht. Verschrikte passagiers keken uit de raampjes. De chef van het laatst gepasseerde sta tionnetje, die meereed, had zijn boekje met vrijkaartjes vergeten. Een werkman van de spoorwegen, die zich juist in de buurt bevond kreeg daar om opdracht om het boekje van den chef te halen. Toen hij hijgend van den snellen fiets tocht terugkwam en de chef de kostba re documenten veilig in zijn portefeuille had geborgen, kwam de trein weer in beweging en werd de reis voortgezet. SMOKKELPARTIJ VAN SPIRITUS. Ambtenaren van het in Den Helder gestationneerde douanevaartuig Zee meeuw hebben nabij Den Helder >een vaartuig in beslag genomen, dat 1000 li ter alcohol van 98 pCt. aan boord had. De vo'orraad alcohol wilde men frau duleus invoeren, om de ongeveer 4000 verschuldigde invoerrechten te ontdui ken. EEN DIE HEEL WAT OP ZIJN KERFSTOK HEEFT. Zooals bekend, verdween voor eenige dagen uit de ge meente Losser de 29-jarige mej, A, T., die in gezelschap van een ongeveer 40-jarig onbekend persoon de ouderlijke woning had verlaten. Het is de politie te Bergen op Zoom gelukt de verblijfplaats van deze per sonen te ontdekken en aan te houden, sonen te ontdekken en hen aan te hou den. Uit de verklaringen die zij aflegden bleek al spoedig, dat de man een indi vidu is, die nog heel wat op zijn kerf stok heeft. De onbekende man noemde zich Herman Jansen, doch hij staat nog onder tal van andere namen bekend. Vorig jaar is hij uit de stichting Wil- helminahoeve in Opade, waar hij als voorwaardelijk veroordeelde werkzaam was, ontvlucht. Hij heeft onder verschil lende namen nog tal van misdaden ge pleegd en zijn opsporing werd dan ook door zeer vele burgemeesters verzocht. Aan het meisje had hij voorgegeven spoorwegbeambte te Hengelo te zijn, al waar hij ook eenige huizen bezat. Zij waren naar Bergen op Zoom gekomen, zoogenaamd om de papieren voor het huwelijk in orde te maken. JONGELUI AANGEVALLEN. Na sluitingstijd der café's te Ernst gem. E p e is een zestal jongelui aangeval len door drie personen. Zekere H. uit G or tel bekwam daarbij drie messteken waarvan één levensgevaarlijk. De dar ders zijn in den nacht door de, po- litie van het Fed gelicht en voor den burgemeester vajfr Epe geleid. EEN ZONDERLINGE INBREKER, Een der laatste nachten is te K e r k- r a d >e ingebroken in een benedenwo ning waarvan de bewoners op reis wa ren. De inbreker heeft wel op een ei genaardige manier huisgehouen. De buren zagen iemand op bloote voeten ijlings het huis verlaten en op de vlucht slaan. De politie constateerde dat de in breker alle bedden, meubels, kachels enz. had verplaatst. Hij had lakens en gordijnen en andere voorwerpen ver nield aan elkaar gebonden en gedeelte lijk voor de ramen gespijkerd. De deu ren waren met dikke touwen aan el kaar gebonden. Nog meer gekke streken had de on bekend gebleven zonderlinge inbreker uitgehaald. Een medebewoner van het huis heeft niets bemerkt. TROUWRINGEN IN DE KACHEL. Woensdagmiddag heeft de Heerlen- sche politie een huiszoeking verricht ten huize van den Duitscher W. te Heerlerheide. DeZe huiszoeking stond in verband met een inlichting, dat zich hier gouden voorwerpen, afkom stig van diefstal, zouden bevinden. De zer dagen werd n.l, te Dusseldorf inge broken, waarbij de inbrekers voor ruim 6000 mark aan sieraden meenamen. De twee daders B. W„ de zoon van W., ten huize van wien de huiszoeking verricht werd, en H. G. zijn aangehou den. De politie vond een aantal gouden en zilveren armbanden in een bed verstopt en in de kachel een groote partij gou den trouwringen. De huisgenooten ble ken allen in het bezit van een armband horloge dat zij gekregen zouden heb ben. Terzake heling zal prooes-verbaal worden opgemaakt. Mijne Heeren! Lezende uw hoofdartikel „Dienstwei gering en Muiterij aan Boord", in welk artikel u zich zoo maar eens als arbiter, echter zonder partijen gehoord te heb ben, opwerpt, deden mij besluiten u te verzoeken over volgende vragen uw meening te doen kennen: 1. Is er aan boord van de „Rotter dam" werkelijk muiterij gepleegd? 2, Uit welke oorzaak is de dienstwei gering ontstaan? 3. Is het „fair play" van een reederij, om haar schepen, die anders immer op Rotterdam thuisvaren, plotseling, en kennelijk om aan de gevolgen van een meeningsverschil te ontkomen, naar een niet-Rotterdamsche haven te dirigee- ren? 4, Weet de Redactie van de Middel burgsche en Goesche Courant niet, dat zeelieden* naast leveranciers van ar beidskracht, ook menschen zijn? 5, Weet dezelfde redactie niet, dat zeelieden evenveel voor hun gezin wen schen te zijn als anderen? 6. Dat alleen uit dien hoofde het niet op Rotterdam thuisvaren niet dan nadat de noodzakelijkheid is gebleken, zonder ontstemming zou worden aanvaard? 7. Dat juist nu de noodzakelijkheid volgens de opvarenden niet aanwezig was en derhalve heeft geleid tot dienst weigering, welke ieder redelijk mensch kon verwachten? Dat, indien geen staking ware uitge broken, de „Rotterdam" niet naar Bou logne zou zijn gegaan en evenmin zou zijn getracht naar Southampton te ko men? 9. Dat ongetwijfeld juridisch de ree derij het recht heeft om haar schepen te doen varen waar zij wil; doch dat het een poover staaltje van beleid en nog minder van menschenkennis is ge weest om een dergelijke maatregel on der de gegeven omstandigheden te tref fen? 10. Dat de zeeman zich niet in dienst van den kapitein, maar van de reederij acht; zoodat de kapitein niet als werk gever, veeleer als werknemer wordt be schouwd en dat, naast den vertegen woordiger van de reederij, ook is? 11. Dat de afstand van de verantwoor delijke personen in een scheepvaartbe drijf, althans van de groote bedrijven, merkwaardig groot is tusschen deze en de opvarenden? 12. Dat de directeuren van de betrok ken scheepvaartonderneming de Wet aan hun kant hebben; maar dat een ver standig mensch zich daarvan slechts in uiterste noodzaak en dan nog met een voorafgaande waarschuwing bedient? 13. Dat u het voorstelt alsof de leiders van de /erknemers den strijd 1. oben ontketent, waarvan, zoover mij bekend, niets is gebleken? 14. Dat uw geheele artikel, wat men taliteit betreft, ruikt naar de meer dan verouderde wetgeving op scheepvaart gebied en dat deze bij publicatie bij onze mede-vrijzinnig ,fl een lachepidemie zou verwek! 15. Dat de organisaties niet kunnen adviseeren in strijd met de wet te han delen, maar niettemin betreuren, dat ze zulks moeten doen? 16. Dat deze laatste bewering, door mij niet kan worden bewezen, maar noodzakelijk voortspuit uit de houding van de organisaties? 17. Dat over iedere staking door de leden van een organisatie wordt ge stemd en dus de leiders slechts hebben op te volgen wat de beslissing dezer stemming brengt? 18. Dat van wind zaaien door de lei ders geen sprake is; daar de staking voor zoover de dagbladen betrouwbaar hebben weergeven omtrent den gang van zaken, zuiver yan een economisch conflict sprake is; de werkgever biedt na afloop van een overeenkomst een zeker bedrag voor de te leveren arbeids kracht, de werknemer weigert collectief op dezen prijs af te doen. Precies als met iedere koopwaar? 19. Dat het mijn meening is, dat men conflicten niet met juristerij, maar met redelijkheid dient op te lossen, 'Hoogachtend, Goes» 7-IX-'32. [Wanneer de redactie van een dag blad haar meening'over een bepaalde zaak zegt, dan is het minder juist haar als verwijt voor de voeten te werpen, dat zij zich „zoo maar eens als arbiter opwerpt.". Op de 19 vragen volge hier wil de discussie met onzen geachten opponent niet tot een brochure uitdijen een summier antwoord. 1. Hoogstwaarschijnlijk wel; de rech ter zal dit voor de te berechten geval len dienen uit te maken, 2. De dienstweigering, c.q. muiterij, is ontstaan uit den onwil der bemanning, de haar gegeven bevelen op te volgen, schoon zij daartoe door wet en mon sterrol verplicht was. 3. Als tegenzet in een conflict o, i, zeer zeker, 4. Jawel. 5. Wènschen wel; kunnen niet dat brengt het beroep mede. 6. Het oordeel omtrent deze noodza kelijkheid berust uitsluitend bij gezag voerder en reeder. 7. Zie 6, Een redelijk mensch, de toe standen ter koopvaardij kennende, zou géén dienstweigering of muiterij ver wachten. 8. Doet nie tter zake o.i. 9. Wedervraag: heeft alleen de werk nemer het recht, maatregelen te ne men die in een economisch conflict zijn positie versterken? 10. „Achten", ja. 11. De zin ontgaat ons, Bedoelt inzen der den afstand kapitein-matroos b.v., dan heeft hij gelijk. 12. Met den inzender achten wij het een tactische fout van den gezag voerder, dat hij, met de passagiers, ook niet de bemanning per bulletin heeft in gelicht. 13. Over wien den strijd ontketende, schreven wij niet. 14. Wij hebben slechts geschreven over den feitelijken toestand. Geen ka pitein van 1932 zal de inderdaad oude wetgeving in zijn vollen omvang toepas sen, Dat al te veel „democratie" op zee zou.-.kunnen schaden, leert echter dit ge val. 15. Ons niet bekend, 16. Kan wel zijn. 17. Zoo onschuldig is het aandeel der leiders in een politieke- of vakvereeni- gingsactie stellig niet. 18. Met wind zaaien bedoelen wij. den rooden klassenstri]dgeest opwekken en aanwakkeren; aan den wal zijn wij daar van al geen voorstander, maar op zee achten wij dat volstrekt uit den booze, 19. Accoord, Maar deze dienstwei gering was niet redelijk Red,]

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6