KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. SPORT. RECHTZAKEN. OEföENOD NIEUWS. LANDBOUW. WAAR IS WERK? op de hoogst mogelijke zekerheid voor burgemeester B, C. de Mul verzocht geregelde stroomlevering, waarna hij den stroom te willen inschakelen. Alvorens hiertoe over te gaan sprak deze woorden van waardeering tot de directie van de Provinciale Zeeuwsche Electriciteitsmaatschappij voor hare groote medewerking, bereidwilligheid en doorzettingsvermogen. Spr. heeft een ontelbaar aantal ma len met ir. de Regt en den heer Koolwijk mogen confereeren en beraadslagen over telkens weer voorkomende zaken en kwesties en het mag wel eens in het openbaar gezegd worden, hij heeft verbaasd gestaan over hun wilskracht en enthousiasme, waarmede zij alles heb ben weten voor mekaar te krijgen. Nog een enkele minuut, zoo vervolgde spr., en geheel Kruiningen zal zich ba den in een zee van licht. De toren, het gemeentehuis,- de muziektent, de par ticuliere gebouwen, het is alles licht. Het licht is de grootste en de rijkst gemeubileerde salon en het is licht in de meest eenvoudige arbeiderswoning. Het wordt licht op den zolder en licht in den kelder. Het ;zal zijn licht in het openbaar en op de meest intieme plaats Dat stemt spr. tot groote vreugde. Don kerheid en somberheid doen altijd min der prettig aan. het schitterend licht van de P.Z.E.M. geeft blijdschap, opgewekt heid en levensgenoegen. Spr. feliciteerde de gemeente gaarne met 't 'electriciteits-raadsbesluit, dat genomen werd in de eerste vergadering, die hij presideerde. Waar de inschakeling aan het groote Zeeuwsche electr citeitsnet gepaard ging met den verjaardag van de Konin gin, sprak de burgemeester als haar vertegenwoordiger, als burgemeester der gemeente Kruiningen de hartgron dige hoop en wensch uit, dat haar nog vele jaren zullen worden toebedeeld. Met deze woorden eindigde spreker en ging over tot het inschakelen van het moo'e licht. De heer Slooves dankte den burge meester voor de gesproken woorden en hoopte dat de P.Z.E.M. steeds meer licht in deze gemeente zal mogen brengen. Daarna had 'de inschakeling plaats, waardoor een aardige reclame: „Doe 't Electrisch voor het schakelstation zijn •eerste licht verspreidde over de aan groeiende menigte, welke dit met een „hoera" en fanfares van E.M.M. begroet te. Op den terugtocht naar de Markt zag men reeds aardige etalages en won n- gen als ook reclame's electrisch. Op 't gemeentehuis werden ververschingen aangeboden, waarbij de heer Linden- bergh van 's Heer Arendskerke, lid van het bestuur der P.Z.E.M., B. en W. en de gemeente van Kruiningen feliciteer de met deze gebeurtenis. Spreker was overtuigd dat spoedig velen zullen aan sluiten daar de prijs thans concurree- rend is ook voor kracht en warmte. De heer Burkunk bracht als lid der Electrische Commissie van Kruiningen dank aan de P.Z.E.M. voor de gevoerde onderhandelingen, waarbij weliswaar soms harde noten gekraakt zijn doch een gewaardeerde oplossing is bereikt. De burgemeester dankt alle sprekers voor hunne goede wenschen. Intusschen was door de goede zorgen der P.Z.E.M, de monumentale torentin een zee van licht gezet, alsmede het fraaie raadhuis met een moderne ver lichting versierd, terwijl door de geza menlijke installateurs ook belangeloos de muziektent verlicht was. E.M.M. gaf daarna eenige nummers o.a. Wilhelmus, Wilt heden nu treden, en het lied „Doe het Electrisch", waarna de beide zangvereenigingen afwisse lend voor vele belangstellenden haar programma afwerkten. Tot slot gaf de gymnastiekvereeniging Louis Botha enkele groepen, natuurlijk ook electrisch verlicht. Ook de demonstratiewagen van de P.Z.E.M. mocht zich in veler belangstel ling verheugen. Ds. C. F. Nolte, beroepen prediKa'nf Ib.ij de Evang. Luth. gemeente te Mid delburg—Vl'i s si n ge n zal Zondag- 18 September des morgens om1 19 uur te Middelburg bevestigd worden door ds. J. Bergman van Leeuwarden, vroe ger predikant te Groede en destijds con sulent der gemeente Middelburg— Vlis1- singen. Des avonds om zes uur doet ds. Nol- te intrede, terwijl Zondag 25 September de nieuwe predikant te Vlissingen om 10 uur intrede hoopt te doen. Ds. Nol- de zal zich metterwoon tie Middelburg vestigen. De nieuwe predikant staat ruim twee jaar/in zijn eerste gemeente: Hariingen en is reeds eenige jaren doctorandus in de theologie. Kardinaal van Rossum. De minister van justitie heeft in ver band met het overlijden van kardinaal Van Rossum aan den provinciaal der Re demptoristen te Wittem (L.) de deelne ming der regeering betuigd met het ver- schijden van dezen kerkvorst, die in zijn eerbiedwaardigen arbeid in dienst van de R. K. kerk tevens aan den Ned. naam bijzonderen luister heeft bijgezet. Het stoffelijk overschot van kardinaal W, van Rossum is Woensdagmiddag met groote plechtigheid langs den kortsten weg van het ziekenhuis Calvariënberg overgebracht naar de St. Servaaskerk, waar langs den z.g. langen gang het wes telijk deel der kerk werd doorschreden tot aan het beroemde beeldrijke portaal, dat als rouwkapel is ingericht. In den stoet liepen mede mgr. dr. Lem- mens, bisschop van Roermond, mgr. dr. J. Olav Smit, mgr. Wouters, deken van Maastricht, en ongeveer de geheele geestelijkheid der stad, de commissaris der Koningin, enz. De uitvaartdienst is bepaald op Za terdagmorgen. 0 cMggaaoaeBgng-dci mini— i vtssKSSKaviMWJi'JKHssxf,rn.iiPI Maurice Maeterlinck. De correspondent der „Msb." meldt: Maandag vierde de Belgische schrij ver Maurice Maeterlinck zijn 70sten verjaardag. Bij deze gelegenheid heeft Koning Albert hem adelbrieven ver leend met den titel van graaf. Een Internationale Taal. Wij Nederlanders zijn 'n klein volk. Onze taal is slechts bruikbaar in één kuituurvakje van ons werelddeel, dat bont bezaaid is met honderden zeer ver schillende talen en dialecten. Eertijds, toen men in de regel z'n leven sleet rustnig op 'n kluitje bijeen, voelde men weinig de last daarvan en bleef men doorgaans honkvast geworteld in zijn geboortestreek. De reuzen vooruitgang der verkeers middelen, vooral in de laatste jaren, hebben in dit opzicht het menschdom wakker geschud en vormen ons steeds meer tot wereldburgers. Op groote schaal wordt het reizen al gemeen in alle rangen en standen. Dit toenemend internationaal verkeer doet steeds dringender de behoefte ge voelen aan een gemeenschappelijke taal. Doch niet slechts het internationale verk'eer eischt een wereldhulptaal; cok op het gebied van wereldvrede, we tenschap, handel, radio, sport, film, li teratuur, enz. is zij onmisbaar geworden. Gelukkig, dat zoo n taal reeds langen tijd bestaat en al volmaakt functioneert op alle gebied. De naam van die taal is Esperanto. Hoezeer Esperanto reeds verbreid is, moge blijken uit een volgend artikeltje. Kentering. Op Vrijdag 9 September a.s. zal in het Rembrandt-theater te Utrecht de première plaats hebben van de film „K e n t e r i n g", in opdracht van het R.K. Werklieden Verbond gemaakt door Jan Hin, naar een scenario van Albert Kuyle en „Close Up". De film heeft tot onderwerp de katho lieke arbeiders-beweging, ontstaan en aangemoedigd door de Encycliek Rerum Novarum van Paus Leo XIII. „Regen" als geluidsfilm. De kleine Amsterdamsche documen taire „Regen" van Joris Ivens en M. H. K. Franken, welke terecht in binnen- en buitenland zooveel opgang gemaakt heeft, zij is in de Middelburgsche kunst filmvoorstellingen met veel succes gege ven, wordt thans te Parijs als geluids film gesonoriseerd. Lou Lichtveld, de man die de muziek voor den Philipsfilm schreef componeerde ook hier de mu ziek voor, die onder meer uit piano en harp bestaat en hij heeft tevens de lei ding bij het sonoriseeren. De geluidsfilm zal binnen zeer kort gereed zijn. Naar wij vernemen zal bij de fir ma La Rivière Voorhoeve te Zwolle verschijnen een Gedenkboek over Prins Willem van Oranje, den „Vader des Vaderlands". Het werk draagt tot titel: „De e e X' s t e O r a n j e", beschrijvend diens Le ven en Werken, door P. de Zeeuw JGzn. schrijver van „De Dochter der Oranje s". Het werk verschijnt in afleveringen en zal voorzien zijn van vele portretten en illustraties. De eerste twee duizend inteekenaren ontvangen den vierkleuren-prachtband cadeau. Bridge. Naar wij vernemen zal onder leiding van de afdeeling Den Haag van den Nederlandschen Bridge Bond, met me dewerking van het dagelijksch bestuur van den Bond, nog een tweedaagsche na- ja abswedstrijd Worden gehouden Voor da- 'm'es-, gemengde- en heeretipar>en Deze zal plaats vinden oip Zaterdag en Zondag 17 en 18 September a.s. in het Kurhaus te Sc'aeveningen. Gespeeld zal worden op dezelfde wijze als deze wedstrijden tot op heden gehouden zijn. De wedstrijd is open vcjöjr alle leden van den Nederl. Bridgebond en hier te lan de lijdelijk vertoevende buitenlanders. De inschrijving sluit 12 September a.s. Postduivenvereniging De Stormvogels. Wedvlucht van Noyon. Afstand 226 km. Los om 7.30 uur. 1, 3, 7 E. Everse; 2, 6, 8, 10 W. van Haver; 5 A. de Wee; 4, 9 F. Nieuwen- huizen. Eerste overduif E. Everse. Aan komst eerste duif 11.40.30. Aankomst laatste duif 12.18.39. Postduiven. Zondag j.i. hield de Postduiven-vereen. „Zeelandia" te Middelburg een be- kervlucht met jonge duiven van uit Noyon (Fr.) Afstand 218 km. De duiven werden in vrijheid gesteld om 7 u. 30 m, met Westenwind. De eerste prijswin nende duif bereikte haar hok om 11 u. 34 m. 03 sec. Laatste prijswinnende 12 u. 04 m. 57 sec. De prijzen werden behaald als volgt: le, 20e, en 36e pr. J. Geene; 2e, 4e, 5e 8e, 21e, 22e en 34e pr. W. Adriaansens; 3e pr. M. Hilst; 6e, 27e, 29e, 33e en 47e pr. J. Poortvliet; 7e en 46e pr. F. Bijs- dijk; 9e, 16e, 28e, 40e, 41e en 49e pr. P. Pantus; 10e, 13e, 19e, 31e en 32e pr. R. Dirven; 11e, 15e en 37e pr, C. v. d. Broek; 12e, 18e en 25e pr. J. Lefèvre; 14e, 38e en 39e pr. D. M. Klaassen; 17e, 45e en 48e pr. S. Versluis; 23e pr. P. J. Marcus; 24e en 26e pr. mr. J. J. Snoep; 30 pr. W. v. Loenhout; 35e en 43e pr. J. de Bree; 42e pr. P. Bouwense; 44e pr. C. Blok. De heeren J. Geene en W. Adriaan sens wonnen ditmaal de wisselbekers. Zwemwedstrijden te Sluis en Teraeuzen, Men schrijft ons: Dat de zwemsport steeds in Sluis in bloei en groei toe neemt :s een zeer Verheugend verschijnsel. Het aantal wedstrij den in dit seizoen is grooter dan ooit en levert zoodoende een prachtig pro- paganda-materiaal voor deze mooie sport. Ook de „Overkant" weert zich dezen zomer geducht: op Koninginne dag, Woensdag j.l. schreef Sluis op ini tiatief van het Vreemdel. Verkeer een 3 km. wedstrijd uit, waaraan onze stad- genooten C. H. Merk en G. van Loo deelnamen. Merk werd no. 1 in den goe den tijd van 39 min., zoodat hij den fraaien wisselbeker uit des burge meesters handen mocht ontvangen. No. 2 werd Bogaard (Sluis) in 4014 min., no. 3 de Sluizenaar Grahame in 43 min, ter wijl van 600 (M'burg) vierde werd in 48 min. Merk's zege was dus wel zeer over tuigend. Donderdag 1 Sept. ging een drietal Luctor-leden op tournée naar Teraeu zen, waar de winkeliersvereeniging „Klimop" in 't kader avn de Terneuzen- sche feestweak groote zwemwedstrijden uitschreef. De organisat es was opgedra gen a. d. zwemclub „de Schelde" aldaar 't Mag gezegd worden: niets dan lof voor de uitmuntende regeling, 't Overvolle programma werd vlot afgewerkt en al les klopte als een bus. Bovendien zorg den overtalrijke pubieke belangstelling en geestdriftige medewerking der leden van „De Schelde", zoowel tijdens als na de wedstrijden, welke getuigden van in tens clubleven der vereeniging, dat de deelnemers met de alleraangenaamste herinneringen aan 't zwemfestijn huis waarts togen. Een technisch bezwaar voor de gas ten, doch een voordeel voor de thuisclub vormde de slechts 23,5 m. lange baan met glibberige vaste keerpunten. Doch dit is een volgende maal te verhelpen. De Middelburgers gingen met drie eerste prijzen strijken. Vermelden we tenslotte de technische resultaten onzer stadgenooten. 4 X 500 m estafette: 1. Middelburg - Sluis-combinatie (Merkv. LooGra hameBogaard) in 31 min. 27 sec.; 2. Teraeuzen (op 225 m. achterstand!). 3X2 banen wisselslag-estafette: 1. Teraeuzen (1 min 50 sec.). 2, Middelburg (2,l1/5) met H. Boasson, C. H. Merk en G. v. Loo. 4 banen schoolslag: 1. H. Boasson (M'burg) in 1.244/s; 2. Westerhof (Tern.) in 1.262/5; 3. Jongepier (Goes) in 1.341/s; 4. B. Meijer (Souburg) in 1.402/s. Popduiken: 1 G. v. Loo (273/r,), met verplicht afstandzwemmen. 6 banen persoonlijke wisselslag (school-, rug-, vrije slag): 1 Molema (Tern.) in 2,15; 2.H. Boasson (M'burg) in 2.35; 3. G. v. Loo (M.) in 2.36Vs. 4 banen vrije slag: 1. Visser (Tern.) in 1.13; 2. Merk (M?) in 1.144/5, Vermelding verdient zeer zeker nog 't fraaie figuur-zwemmen van dames-le den van „De Schelde", wier gediscipli neerd werken een compliment waard is voor hun zelf en voor zwemmeester den heer Bode. V. D. verneemt dat in het R. A. I, gebouw te Amsterdam binnenkort een wielerbaan zal worden gebouwd. Deze baan wordt, zooals de meeste ba nen, 1662/3 m. lang, zoodat zes ronden één km bedragen.. BehalVe de baan zullen tribunes met ongeveer 7000 plaatsen worden (gebouwd. Begin No vember zal de opening van het Sport paleis Amsterdam plaats hebben en dan zal van 18124 November in het R. A. I.-gebouw Jeen zesdaagsche worden georganiseerd. "winu yvw'iwwmi^iij^AWjwwLJiit.iiaw—BaaBri ia», ui wui.mi' m ui mi negro u In hooger beroep hebben voor het Arnhemsche gerechtshof terecht gestaan G. H. schilder te Den Bosch Th. M. M., grondwerker te Germonde en zijn broer Th. M., rijwielhandelaar te Gemert, allen gedetineerd, die door de Zutphensche rechtbank wegens in braak waren veroordeeld ieder tot 1 jaar en zes maande gevangenisstraf. In den nacht van 14 op 15 Maart j.l. hadden zij een inbraak gepleegd in een zuivelfabriek te Loenen, waarbij zij echter niets hadden kunnen meene men. De proc. generaal wees er in zijn requisitoir op, dat de eerste verdach te sedert kort uit de gevangenis was ontslagen en eischte derhalve tegen Th. een gevangenisstraf voor den tijd van 2 jaar en zes maanden en tegen de beide andere verdachten bevesti ging van het vonnis der rechtbank. VRACHTAUTO OP DRIEWIELIGE FIETS. Twee dooden. Donderdagavond heeft nabij halte Rijksstraatweg H a a r 1 e mH oof d- d o r p op den Amsterdamschen straat weg een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij twee personen om het leven zijn gekomen. In de richting Haarlem reed op den straatweg een driewielige fiets, waarin waren gezeten een Poolsche oor logsinvalide met vrouw en hun twee dochtertjes en een jongetje. Het gezin maakte een wereldreis. Van achteren naderde een vrachtauto van den sneldienst op den Helder, be stuurd door J. F. St, uit Den Helder. Verblind door een scherp tegenlicht heeft de bestuurder van de vrachtauto de familiefiets voor hem in het geheel niet opgemerkt, terwijl bovendien het wagentje geen achterlicht had. Een aan rijding was onvermijdelijk. De fiets werd geraakt en totaal dqor den zwaren wagen vernield. De man werd op slag gedood. Zijn vrouw werd zeer zwaar gewond. Het 12-jarig doch tertje bekwam een halsslagaderbreuk en werd eveneens op slag gedood. Het 5- jarig jongetje werd ernstig gekwetst, ter wijl het meisje van 18 maanden niet werd gewond. De slachtoffers werden naar het gasthuis te Haarlem overge bracht, waar voor het leven van de vrouw en het jongetje wordt gevreesd. Naast den bestuurder St., die niet werd gewond, zat in de vrachtauto ze keren V. die door het ongeval zoo was geschrokken, dat hij totaal overstuur eveneens naar het gasthuis moest wor den vervoerd. De politie stelt een on derzoek in. De vrachtauto is in beslag genomen. Ongelukken. -Woensdagavond kwam het 8-jarig dochtertje van den schilder M. al spe lende van het trottoir aan den Leender- weg te Eindhoven geloopen, juist toen daar een auto passeerde. De kleine kwam met het hoofd tegen het pórtier terecht. Haar toestand is levensgevaar lijk. *ffi Branden, Donderdagmorgen f is de ongeveer 100 m. lange schuur van dén landbouwer P, A., aan den Thoolschen straatweg te Hal steren tot den gronnd toe afgebrand. De schuur was pas gevuld met den ge- heel'en oogst, weljk'e een prooi der vlam men werd. Een paard kon nog op tijd woeden gered ,doch eenige machines werden eveneens door het vuur ver nield. Alleen de oogst was verzekerd, schuur en machinerieën niet, zoodat A. groote schade heeft geleden. De Hal- ster sche ibjrand'weer was spoediig ter plaatse, doch kon niet voiorfk'omen, dat de geheele schuur afbrandde. HISTORISCHE BOERDERIJ AFGE BRAND. Woensdagavond ontstond 'n zware uitslaande brand in de historische hoeve „De Kinderzorg", te O s s. De 68- jarige vrouw en de 80-jarige man, die zich reeds ter ruste hadden begeven werden door het knetteren van het vuur gewekt en met zeer veel moeite uit het brandende perceel gered. De brand weer kon wegens gebrek aan water niets uitrichten. Heel de inboedel werd een prooi der vlammen benevens 80.000 kg. hooi en stroo. Daar op de boerderij een kippen-fok- station uit Horst (L.) gevestigd was, kwamen zeer veel kippen in de vlam men om. Het huis dateert uit de 16e eeuw en was vroeger een kasteel, dat tot boer derij werd omgebouwd. DRIJVENDE GEVONDEN. Woens dagmiddag heeft de schipper van het instructievaartuig „Prinses Juliana" van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart te Amsterdam op de Noordzee dwars van Scheveningen drijvende gevonden een vermoedelijk Duitsche zeekano met luchtkasten, gemerkt O. B. G. 1714. LUCHTBALLON NEERGEKOMEN. - Woensdagavond rapporteerde de kapi tein van de Sint jMajrtinibioot, die te Lemmer 'bjinnen kwa'm1, dat hij gen bal lonvaar der had opgepikt, die tusschen Marken en Urk' ronddreef. Het was de heer van Sommeren uit Brussel, die ter gelegenheid van 't K o ninfgliinne fe es t in het Amsterdamsche Stadion was opge stegen. Hij was in de richting van het IJsel'meer afgedreven en op het water neergekomen. In vrijwel' uitgeputten toe stand werd hij door den kapitein aan getroffen en aan boord genomen. Later is1 de heer van S. per nachtboot naar Amsterdam vertrokken, terwijl de ballon per zelfde gelegenheid naar Amsterdam is vervoerd. JACHT OP SMOKKELAUTO. Duit sche (beambten maakte een wilde jactil door het stadje Herzogenrath, grenzen de aan Kerkrad e op een Holland - schev personenauto. De chauffeur reed' steeds sneller, straat in, straat uit. Toen hij zag dat hij den dans niet kon ont- 'sprttngen, gaf hij zich over. De auto bleek 100 kg koffie te bevatten, van uit Kerkrade frauduleus over de grens ge bracht. De (smokkelwaar benevens de au to, die speciaal' voor smolkk'eMoeleindèn was ingericht, werden in beslag geno men. De chauffeur werd naar Aken over gebracht. De crisiszuivelcentrale deelt me de, dat de uitkeering der kg melk van Vt cent voor de periode van 28 Augs. tot 24 Sept. 1932 wordt verhoogd tot 114 cent per kg. Willemstadsche Paardenmarkt. Op Woensdag 7 September a.s. wordt te Willemstad (N.B.) wederom paardenmarkt gehouden, op welke markt al ander vee vrij mede toegelaten. Stand van het fruit en de warmoeze rijgewassen. Aan het in de Staatscourant opge nomen overzicht van den stand van het fruit en de warmoeizerijgewassen op 24 Augustus 1.1. ontleenen wij het vol gende: Het fruit. De weersgesteldheid was gedurende den laatsten tijd gun stig voor het fruit. Plaatselijk zijn ech ter regenbuien en de hooge tempera tuur nadeelig geweest voor den stand der vruchtboomen. Van verschillende zijden wordt weder gewezen op het feit, dat bespoten boomen een veel beteren stand vertoonen dan de on bespoten, van welke laatste de vruch ten sterk door schruft zijn aangetast. De stand van de appelen loopt nogal uiteen. De goudreinette belooft een aanmerkelijk beteren oogst dan verschillende andere soorten. Gemid deld kan de stand evenals die van de peren, slechts matig genoemd worden. De druiven belooven een goeden oogst. Men slaagt er steeds beter in om het spint te bestrijden. De perziken onder glas vertoo nen een goeden stand, die in de open lucht zijn slechts matig. De war moezer ij gewassen De verschillende koolsoorten hebben van de droogte geleden. De lage cijfers voor sluitkool moe ten worden toegeschreven aan het in sterke mate optreden van draaihartig- heid; ook de bloemkool werd daardoor in verschillende streken aangetast. Witte kool, savoijekool en bloemkool staan matig tot vrij goed, roode kool matig tot vrij slecht. Pootuien en schorseneeren vertoo nen een goeden stand; de prei staat slechts vrij goed. De augurken geven een goede op brengst. De stand van de boonen is goed tot zeer goed. Ziektebestrijding In de gladiolen. De Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen schrijft: De aandacht van alle gladiolenkwee- kers zij er op gevestigd, dat het noodig is. thans alle gladiolenplanten, die dui delijk ziekteverschijnselen in het 'loof vertoonen, te verwijderen en te vernie tigen. Verder wordt aangeraden, het ge was vroeg te rooien, daar dit 'n zeer gun-* stigen invloed uitoefent op den gezond heidstoestand der geoogste knollen. Ter gezondmaking van het gewas zijn de heide hiierboven genoemde maat regelen zeer noodig en op algemeene toepasing moet worden aangedrongen. Een kleinere oogst gezondere 'knollen heeft een veel' grootere waarde, dan een grooten oogst, waarvan alle knollen in meerdere of mindere mate door ziekten zijn aangetast. De districts-arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Ooster- en Wester Schelde te Middelburg zendt ons de volgende aanvragen Binnenland. VENLO, persoon bekend met het ma ken van japanlakken, verven enz., da delijk, loon nader overeen te komen, bij gebleken geschiktheid voor vast, reis kosten nader overeen te komen. BREDA, centrale verwarmingsmon teur, (eerste klasse monteur en las- scher), ^indiensttreding en loon nader overeen te komen. DELFT, kapster, speciaal bekend met onduleeren en 'watergolven, dadelijk, f 7.50 per week plus kost en inwoning, voor vast. ENSCHEDE, kapster bekend met on duleeren, permanent wave, watergolf en knippen, bij voorkeur R.K., leeftijd 2530 jaar, 5 per week plus kost en inwoning, voor vast. ROTTERDAM, chef-juffrouw, 30—35 jaar, moet goed bekend zijn met het manufacturenvak, bij voorkeur RK., 125130 per maand. HAARLEM, zadelmaker, (gareelma ker), liefst ongehuwd, dadelijk, loon nader overeen 'te komen, voor onbe- paalden tijd. Aanbiedingen uitsluitend aan de Districts-Arbeidsbeurs te Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 7