SOLA SILVER De Kleine Bazar - Goes BINNENLAND. ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEbWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1932. NIEUWS UIT BELGIë. NA DE OPERATIE. KANAAL DOOR ZUID- BEVELAND. WALCHEREN. Ir 75 leent Ijers, tGD, [hooi iden etter |>ED- plap- IVar- tzen. [at I >pe- tan- .an- lid- I uit- Iber. 3.95. jari- llden ]ibe- F bl. sie |nd- per bij |ap- J. 'zie- 1 >1® er. (Van onzen correspondent). Na de 13e Ijzerbedevaart. De dertiende Vlaamsche bedevaart naar de graven aan den Ijzer heeft plaats gehad in orde en zonder inciden ten. De Vlaamsche Ijzerbedevaart is ont staan, na den oorlog, nu dertien jaar ge leden, toen enkele Vlaamsche oud-strij ders bijeenkwamen, ^ls in bedevaart, aan het graf van enkelen dergenen, die tijdens den oorlog sneuvelden, moedig en in plichtsbetrachting, maar die, door hun leven en ook door hun kunst be wezen dat zij vielen voor een hooger vredesideaal en voor den opgang van hun volk. Geleidelijk is deze jaarlijksche betooging gegroeid tot iets reusachtigs en tevens is zij de eenige gelegenheid waarop alle Vlamingen eensgezind samen komen. Ook Üat is van 1 beteekenis want de verdeeldheid vreet ook hier aan de kracht die alleen tot overwin- nnigen voert. Na eenige jaren kocht het comité een grond, vlak bij den IJzer, te Dixmuide, waar Duitschers en Belgen vier jaar lang tegenover elkander heb ben gelegen, rechtover de veelomstreden „minoterie" of meelfabriek, die door de Duitschers in een sterke vesting was herschapen. Hierop werd eerst een voorloopig, daarna een groot torenkruis opgericht, met groote en kleine giften van alle Vlamingen, en dat als de ba ken is geworden van den jaarlijkschen pelgrimstocht. De verheerlijking van de dooden, in een geest van vrede en voor de Vlaamsche volksrechten, heeft dit jaar een bijzondere wijding gekregen door de overbrenging van het stoffelijk overschot van acht Vlaamsche gesneu velden, naar het torenmonument, waar zij voortaan zullen rusten, gesneuvelden die populaire figuren waren onder de Vlaamsche soldaten, aan het front, niet door hun revolutionairen geest, want al len waren voorbeeldig als soldaten maar door hun karakter en hun Vlaamsch be wustzijn, dat zij, als intellectueelen, ge bruikten tot verheffing en tot steun van hun strijdmakkers, die zoo tragisch ach- teruitgesteld werden en onrechtvaardig behandeld. Onder hen bevindt zich de kunste naar Joe English, zoon van een Ierschen vader en een Vlaamsche moeder, te Brugge geboren, die met hart en ziel door zijn kunst ijverde voor de moreele opheffing van de Vlaamsche frontsolda ten, waarvoor door de legerautoriteiten niets werd gedaan. Hij is de eenige die een natuurlijken dood stierf in Augus tus 1918, Aangetast door blindedarm ontsteking, aan het front, werd het ge val zoo verwaarloosd, dat hij 2 dagen later een operatie niet meer helpen kon en hij overleed. Er zijn ook de gebroe ders Van Raemdonck, twee sergeanten, die in dezelfde compagnie dienden en buitengewoon op elkaar gesteld waren, terwijl zij door de Vlaamsche soldaten algemeen werden vereerd. Van een pa trouille kwam een der broeders niet meer terug. De andere ging hem zoeken en werd, met het lijk van zijn broeder in de armen, toen hij het naar de Bel gische loopgraven wou terugbrengen, op zijn beurt door een vijandelijken kogel getroffen. Hun lijken zijn in een zelfde kist geplaatst. Nu de Vlaamsche IJzertoren ook het graf is geworden van deze gesneuvel den is als het ware de toekomst van de Vlaamsche Ijzerbedevaart verzekerd en elk jaar zal te Dixmuide, aan de IJzer, een massa samenstroomen, om, boven alles wat verdeeld is uit het Vlaamsche ideaal te dienen. Het is zeer kenschetsend, dat dit jaar de regeering een waarlijk sympathieke houding heeft aangenomen ten opzich door Dr. Jan Walch. 29 Mevrouw van Hoghen Lugt had veel tooneelstukken gezien; „hij, zij en de schilder" speelden daarin rollen, die ze liever niet verwerkelijkt zag, waar 't haar zoon betrof, Hij is mijn vriend, zei Henri nog eens warm. „Hij heeft het getoond en gezegd." Mevrouw van Hoghen Lugt vond ook dat niet afdoende. Maar voor Henri be stond alleen de waarheid.... Ineens zag ze, dat Muis grootoogige de discussie volgde. Speel je niet meer kind?, vroeg ze een toontje harder dan ze gewoon was tegenover haar kleindochter. De thee is op, zei Muis. „De pop pen hebben honger." Ja, het was etenstijd. 1 Ik bel dan na den eten wel even papa Garenne op, zei Henri. Den volgenden morgen, toen ze aan het ontbijt zaten, legde de oude mevrouw de krant, waarin zij zat te lezen, plot seling neer, en verschrikt over haar brilleglazen haar zoon aankijkend, zei ze: Hemel, Henri. Wat is er mama? Wist je niet dat meneer Colver vandaag vijf-en-twintig jaar ambtenaar is? te van de bedevaart. Het vorige jaar werd er maandenlang geschipperd over de overbrenging van de Vlaamsche ge- sneeuvelden naar het torenmonument en tenslotte kwam er niets van. Dit jaar heeft de regeering alles gedaan om de overbrenging van de gesneuvelden op vlotte wijze te regelen en in niets werd tegenkanting ontmoet. Niet alleen wat dat betreft, maar ook voor de ver dere organisatie van de bedevaart. Zoo b.v. wat betreft de handhaving van de orde, kwam men overeen, dat het orga nisatie-comité hiervoor zou instaan en den gendarmen zouden thuis blijven Slechts op een punt kon de regeering niet toegeven, namelijk dat inzake de handhaving van de orde op de Mino terie, waar het geheele jaar door de Belgische vlag s geheschen en dus ook den dag der bedevaart. Het comité had gezegd, overal te zullen instaan voor den eerbied aan de Belgische vlag, waar deze uithing, als aan het stadhuis, maar dit niet te kunnen aan de Minoterie Dit was in verband met de incidenten van 1930, toen fascistische vliegers uit- cragende en beleedigende briefjes boven de hoofden van de bedevaarders had den laten vallen, wat groote veront waardiging had opgewekt. De regeering kon er zich evenwel niet toe verbinden de Belgische vlag te verwijderen;... Er waren dan ook gendarmen in bur ger om de Belgische kleuren te bewa ken. Maar alles' verliep kalm, en dat was maar goed ook. Dit jaar was het ook de eerste maal dat drie ministers een gedeelte van de plechtigheid, n.l. een kerkelijken dienst, den dag voor de groote bedevaart, heb ben bijgewoond. De Vlamingen hebben sedert enkele jaren, een grooten weg afgelegd. Wie te Dixmuide aanwezig was, kon ook het schouwspel zien van de storm troepen" der Dietsch-nationale solida- risten in uniform. Het krankzinnige ge doe in het buitenland vindt vooral na volging, zelf daar waar doorgaans ge zond verstand heerscht. De Vlaamsche national'sten zijn innerlijk scherp ver deeld en de „Dinaso" is de groep die afgescheiden is van de officieele partij en het er op fascist:sche, Hitleriaansche wijze op toelegt om iedereen tegen hen in te nemen. Deze stormtroepen hebben een grijs pak aan, dat buitengewoon sterk op het Hitleriaansche uniform ge lijkt, Men begrijpt dat, op een dergelijke betooging men zich n:et beter in dis cretie kan brengen. Wat men het mees te betreurt is evenwel, dat hierdoor ern stige verwarring kan ontstaan en alle Vlaamsch gezinden op eenzelfden leest worden geschoeid door slecht ingelich te personen, als- de paar honderden die er genoegen in vinden een Hitleriaansch uniform aan te trekken. Men mag getuigen dat de bedevaart gestabilseerd is in een loyaal rustig, anti-militaristisch en democratisch ka rakter en voor al wie een denkbeeld krijgen wil van den aard der Waam- sche betoogingen moet er aan denken, dat in Augustus van elk jaar daartoe te Dixmuide een schitterende gelegenheid bestaat. GEEN DUITSCHE STRIJKJES MEER. De burgemeester van Kerkrade heeft den herbergiers van zijn gemeente schriftelijk doen weten, dat het in zijn voornemen ligt, hun, die buitenlandsche gezelschappen engageeren, geen ver gunning voor strijkjes meer te verlee- nen. Neen; och is 't al zoo lang? Ja, hij zal wel zoowat 'n vijftiger wezen. Heb je daar beelemaal niet aan ge dacht? Welnee, ik wist er niets van Of, wacht eens.... ja, ik herinner me nu, dat, in het begin van het jaar, dan kijken we altijd de diensttijden eens na, en ja wel I Wat 'n geluk, zei mevrouw, „dat je nu net hier bent. Tjonge-jonge, dat je daar niet aan gedacht hebt! Je bent toch wel vreeselijk zorgeloos geworden. Onbegrijpelijk! Iets dat er zoo op aan komt! Je onmiddellijke chef! Ja, ik kan hem nu meteen felici- teeren, zei Henri. „Maar ik begrijp uw Entrüsting niet. Het is toch niet van zooveel belang!" Mevrouw bekeek met opgetrokken wenkbrauwen haar zoon als een rariteit. Je .viel van de ééne verbazing in de an dere met hem.... Was het haar zoon wel? Een oogenblik kwam het denk beeld bij haar op, dat het misschien 'n bedrieger was; iemand di e op hem leek; zijn omstandigheden kende, daar mis bruik van maakte.... Je las zulke din gen toch wel eens in de courant.Er kwam een zekere schuwheid in haar aanstaren; 'n gelaatsuitdrukking, zooals Henri de laatste weken meermalen op zich gericht had gezien.Colver keek ook zoo, in het z'ekenhuis, bij dat be zoek En werkelijk, dacht de moe der, hij zag er jonger uit.... Maar die twijfel duurde maar een oogenblik.... Men schrijft ons: Het departement van Waterstaat heeft een aanvang gemaakt met de onteige- n ng van gronden, noodig voor verbree ding van het kanaal door Zuid-Beveland wijziging van de over genoemd kanaa liggende bruggen en verlegging en ver hooging van den spoorweg Roosendaal- Vliss ngen nabij Vlake. Zoo is dan eindelijk de uitvoering in zicht van een groot werk van nationale en internationale beteekenis. Tot nu toe moesten de velen, die verlangenc naar en verbreed kanaal Hansweert-We- meldinge uitzagen, zich tevreden stellen met gissingen engeruchten.Thansheeftw met gissingen en geruchten. Thans heeft Waterstaat zijn definitieve plan nen dienaangaande bekend gemaakt. De verbreeding van het kanaal, zal van den Zanddijk af (ongeveer 1400 meter ten noorden van de kanaalmon ding bij Hansweert) tot nabij de tegen woordige Schorebrug aan de Oostzijde komen, (lengte 1000 meter, van 750 meter ten zu'den van de Schorebrug tot 650 meter ten noorden van de Postbrug aan de Westzijde (lengte 5500 meter' en tusschen de Postbrug en de binnen haven te Wemeldinge (nabij de losplaats bij den Hovijweg) wederom aan de Oostzijde (lengte 1000 meter). Er ont staan dus twee zwakke bochten (nabij Wemeldinge en Hansweert) in de thans rechte kanaalas doch de verbreedingen gaan geleidelijk in elkaar over, zooda nig, dat de n'euwe kanaalas een zeer geleidelijk verloop zal vertoonen. Het bestaande kanaal is grootendeels 40 tot 50 meter breed; bij de bruggen 55 tot 65 meter; bij de sluiswerken bij Hansweert en Wemeldinge 175 meter De nieuwe breedte zal voor het groot ste deel 87.50 meter bedragen; bij de te genwoordige Schorebrug 95 meter; bij de nieuwe spoorbrug 110 meter; bij de Postbrug 115 meter. De kanaalbodem behoudt over een breedte van 10 meter een diepte van 6.50 meter onder kanaalpeil en zal ove rigens een d epte van 5.50 meter onder kanaalpeil verkrijgen, zoodanig dat op een diepte van 4.50 meter onder dat peil een breedte van 64 meter beschik baar is. De uitvoering van de verbreeding ge schiedt in twee gedeelten, zoodanig dat na de eerste verbreeding op 4.50 meter onder kanaalpeil een .bodembreedte van 40 meter beschikbaar is, terwijl bij de tweede verbreeding het bovenver melde kanaalprofiei zal ontstaan'. De tweede verbreeding komt eerst voor uitvoering in aanmerking, nadat het verkeer zoodanig zal zijn toegenomen, dat de behoefte aan een ruimer profiel zich doet gevoelen. Belangrijke wijziging van de bestaande bruggen (de Schorebrug bij Schore, de spoorbrug bij Vlake, de Postbrug tusschen Kapel- Ie en Ierseke en de Bonzijbrug bij We meldinge) is noodzakelijk. De spoorwegbrug te Vlake en de brug voor gewoon verkeer te Schore zullen door hooger gelegen overbruggingen, rustende op een gemeenschappelijken onderbouw, worden vervangen. Deze overbruggingen worden onmiddellijk be zuiden de bestaande spoorwegbrug te Vlake gebouwd en zullen bestaan uit een vaste brug met een doorvaartwijdte van 64 meter en een vrije doorvaart- hoogte van 7.50 meter (thans ongev, 4.50 meter) boven kanaalspeil en in het ver lengde van deze brug aan de oostzijde een beweegbare brug met een doorvaart wijdte van 18 meter. Het midden van de vaste overspanning zal samenvallen Nonsens! Hij was het wél.... Dat zag, dat voelde ze aan alles.... Maar wat had hij dan toch voor angstig-griezelig over zich gekregen.... Zoo iets ver dwaasds; zooiets buiten de werkelijk heid;. Henri had de courant opgenomen; las het bericht: „Een zeer verdienstelijk, scherpzinnig hoofdambtenaar". „Hm, ze hebben een erg goed idee van hem", zei hij, verbaasd en geamuseerd. „Nou maar, ze zien hem een boel knapper dan hij is hoor!" Och, zei ze ongeduldig wat was dat nu voor 'n kinderlijk-onbenullige opmerking ,'t is toch een stukje over een jubileum!" Henri knipte niet begrijpend met de oogen. Maar zij verwaardigde zich niet, verderen uitleg et geven. Het is heel gelukkig, ging ze na een oogenblik voort, met haast en na druk, „dat je nu juist vandaag gekomen bent. Hm.... Je zoudt kunnen zeggen dat je ook om hem geluk te wenschen je 'extra hebt gehaatvt. Nu was het Henri's beurt om verbaasd te zijn. „Maar mama!" zei hij, op een toon, die beduidde hoe kunt u zich zoo j vergissen; „en ik herinnerde het mij niet eens!" Nu ja, haar toon werd langza merhand die welken men tegen een im beciel gebruikt, „wat doet dat er toe. Het zou een goeden indruk op mijnheer Colver maken; en ik geloof, dat dat in deze omstandigheden wel van heel veel met de kanaalas na de tweede verbree ding. De Postbrug zal bij de eerste kanaal- verbreeding geen wijziging ondergaan. Bij de tweede verbreeding wordt zij ver vangen door een overbrugging van de zelfde afmetingen als hierboven voor de nieuwe bruggen te Vlake is beschreven en komt dan 25 meter noordelijker te liggen. De Bonzijbrug ligt ten noorden van de verbreeding en ondergaat dus geen wijziging. De spoorwegwerken bestaan in het eenigszins zuidelijk ver leggen en hooger brengen van den spoorweg tusschen de stations Kruinin- gen, Yerseke en Kapelle-Biezelipge De werkzaamheden zullen zich uitstrek ken tot ongeveer 1600 meter aan beide zijden van het kanaal terwijl bij de spoorbrug de grootste afwijking ad 32 meter naar het zuiden ontstaat. Het spoorwegstation Vlake, dat thans aan de zuidzijde van de spoorlijn is gele gen, komt alsdan aan de noordzijde. Dit station zal slechts tijdelijk dienst doen aongezien het in de bedoeling ligt een nieuw station te bouwen ten oosten van de helling nabij het tegenwoordige station KruiningenY erseke. De veranderingen ten aanzien van de wegen zijn ook zeer belangrijk. Zoo zal tus schen Hansweert en de tegenwoordige Schorebrug op den oostelijken kanaal berm en tusschen Hansweert en den Zandweg bij Schore op den westelijken kanaalberm een verharding van 4.50 m. breed worden aangebracht. Eveneens zal zulks geschieden tusschen de Post brug en Wemeldinge zoowel op den oostelijken als op den westelijken ka naalberm. De overige bermen van de nieuw aan te leggen kanaaldijken zullen niet worden verhard.. Hieruit blijkt dui delijk de bedoeling om na verloop van tijd het verkeer van en naar Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen (veer Hansweert- Walsoorden) te leiden langs de oostzijde van het kanaal naar en van de spoorlijn en hoofdverkeersweg VlissingenRoo sendaal. Meerdere wegen, welke thans over de te verhoogen spoorbaan loopen, zullen door middel van viaducten onder den spoorweg worden doorgevoerd. De hoofdverkeersweg Vlissingen Roosendaal bereikt nabij het station Vlake de spoorlijn, passeert daar het ka naal over de naast (ten zuiden) van de spoorbrug gelegen verkeersbrug en buigt ongeveer 350 meter verder met een zwakke ronding in zuidelijke rich ting. Daarmede is dus het oude plan om dien weg van de gemeente Kruiningen af over den Zouteweg te leggen naar de bestaande Schorebrug, losgelaten. De los- en laadplaatsen nabij de Schorebrug zullen vervallen en daarvoor komen in de plaats een twee tal los- en laadplaatsen aan de oost- en westzijde van het kanaal tusschen de tegenwoordige Schorebrug en de bin nenhaven te Hansweert. Deze plaatsen zullen door coupures in den kanaaldijk vanaf den rijweg zijn te bereiken. RAAD VAN GRIJPSKERKE. Geen geld voor een schrijver De Hoogelandsche weg. GRIJPSKERKE. Dinsdag vergaderde de Raad. Afwezig de heer Vlieger met kennisgeving. Na lezing der notulen vraagt de heer Vos hierover inlichtin gen, namelijk of het waar is dat de Pol der Walcheren op spoed heeft aange drongen met den Hoogelandschen weg. De voorzitter zegt dat de heer Vos dit (Ingez. Med.) belang voor je is." Henri gaf het op. Een crisis kreeg hij in zoo'n geval niet meer; het was te vaak voorgekomen. Hij aanvaardde al die zonderlingheden, en mama, ja, ze zag er nog patent uit en wat zat ze keu rig recht; maar ze was toch al een eind je in de zestig.... Toch triest, bij zoo iemand, zoo flink en permantig, als de fijne puntjes eraf gingen.... Maar la ten praten Ik wil je niet haasten, vatte de moeder na eenige oogenblikken het ge sprek weer op; „maar het lijkt me toch wel het aardigst, als je er dan bent, wanneer mijnheer Colver op het bureau tornt. Ze zullen er allemaal zijn; en.." Goed mama, antwoordde hij sus send. En hij dacht, wat een dwaasheid dat ik dien man zou gaan huldigen, net als de courant. Ik weet toch wel beter, wat hij waard is. Maar mama scheen geagiteerd zijn ertrek. af te wachten; en dus maak te hij maar aanstalten om heen te gaan. De kamer van den jubilaris was al vol, toen Henri aankwam. Er was een gedempt gepraat; in groepjes stonden de ambtenaren bijeen; soms drentelde één, die zich bij een gesprek onge- wenscht voelde, met zorgvuldig rustig gehouden waardigheid naar een ander groepje over, of, zag hij er geen waar bij hij zich zoo heel nonchalant kon aan sluiten, dan bleef hij min-of-meer pein zend apart staan. Deze heele verzame ling van wachtende hulde-brengers ken heeft kunnen hooren uit de notulen, die weergeven wat cp de vorige vergadering is gezegd. De beide wethouders beves tigen dat het gezegde op de vorige ver gadering juist is, daar de heer Lantsheer, voorzitter van den Polder Walcheren herhaaldelijk op spoed heeft aangedron gen. De begrooting 1932 heeft volgens me- dedeeling van den voorzitter nog geen goedkeuring ondergaan. Dezer dagen is deze begrooting door Ged. Staten teruggezonden, waarbij en kele opmerkingen worden gemaakt, ten aanzien van den post schrijfloonen, die door den raad van 200 op 1 is ge bracht, om daarmede de eenige hulp die hierdoor aan den secretaris werd gebo den, te doen vervallen. Op verschillen de gronden wordt aangedrongen alsnog een voldoende bedrag hiervoor op de begrooting te brengen. De voorzitter zegt dat op de wethoudersvergadering met meerderheid van stemmen besloten is daaraan niet te voldoen. Hij wil wel verklaren niet tot die meerderheid te hebben behoord, maar voor den wensch van Ged. Staten te zijn, die niet meer dan billijk is. Op de bekende gronden was de meerderheid tegen inwilliging. De heer Cevaal wijst op het onaangename dat hier tegenover den secretaris zich openbaart. Kan het geen 200 zijn, dan wil hij-een bedrag van 100. Wethouder Louwerse merkt op het niet noodig te vinden hun afwijzende houding hier na der te motiveeren, bestrijdt de opmer king van den heer Cevaal, wanneer hij zegt, het gaat weer tegen den secretaris, aangezien zijn geweten zegt dat het niet zoo is. Daar hij voor twee gemeenten ar beid verricht, en loon ontvangt ligt het op den weg van den secretaris, zelf de noodige hulp te betalen. De voorzitter zegt nog te willen opmerken dat den secretaris vroeger beloofd is, naar een geschikte werkkracht te mogen omzien, en de gemeente dan een klein bedrag zou afstaan als de secretaris dit ook zou doen. Hieraan is gevolg gegeven tot op eens hiermede is opgehouden. Het voor stel tot afwijzende beschikking op het verzoek van Ged. Staten wordt aange nomen met 4 tegen 1 stem, die van den heer Cevaal, terwijl de heer Vos meent zijn stem hierover jiiet te moeten uit brengen, tengevolge zijner houding vroe ger hier tegenover aangenomen. Verder wordt overgegaan tot vaststelling wijzi ging-begrooting 1932, waarbij inkomsten en uitgaven worden verhoogd met 800. De begrooting van het B. A. voor 1933 wordt vastgesteld op 2725 in ontvang sten en uitgaven, en verder de begrooting voor 1933 aangeboden op een bedrag van 22.758. Aan elk der leden zal vóór de behan deling een uittreksel uit de begro'oting worden gezonden. Een verordening op het verlofsrecht wordt verder vastge steld. Het pensioensverhaal voor de gemeery te-ambtenaren wordt van 8 pet. op 8K pet, gebracht voor den Burgemeester, secretaris en ontvanger, en voor den veldwachter enkel van diens jaarwedde. Bij de rondvraag zegt de heer Cevaal gaarne te willen weten hoe het nu met den Hoogelandschen weg staat. Hij vindt het wel jammer daar over te moeten spreken, maar hoewel lid van den raad, weet hij van geheel deze zaak niets af, en heeft hij er nimmer iets van geweten ook. Hij verneemt meer uit den mond merkte zich trouwens door dezen schijn van nonchalance en gemak; waarmee evenwel de soms fel even uitloerende oogen in strijd waren, Her binnenkomen van Van Hoghen Lugt wekte eenige, zij het spoedig on derdrukte, verrassing. Hij merkte dit onmiddellijk; maar tevens voelde hij al verbaasde dat hem zelf een oogen blik, dat hij z ch verheugde, heel die oude omgeving zoo in-éénen om zich te vinden; en dit gevoel was het sterkste. Zoo trad bij met een vroolijke begroeting in de oogen, een blijdschap die een te- gen-blijdschap wachtte, op den referen daris eener andere afdeeling toe, en maakte een lichte buiging voor hem; 't was de eerste ambtenaar van hooger rang dien hij zag; bovendien stond de referendaris daar alleen; Henri was zich bewust, zeer correct op te treden. Te meer was hij verbaasd over de wijze waarop de ander zijn groet ontving. Met een bedenkelijk wenkbrauwen-hef fen, dat Henri niet anders dan als een rmsprijzende verwondering voorkwam, keek hij hem aan, knikte koel terug, scheen meteen een opmerking uit een naburige groep te hooren, die hem eenigszins, maar niet zoo heel erg, in teresseerde; wendde zich bedachtzaam naar dengene die gesproken had, en nam de houding aan van een kalmen toe hoorder. Henri voelde zich plotseling alleen staan. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 5