BEURS- EN WISSELKOERSEN. BEURSTHERMCMETER. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. Ned. 32 1000-5 101%—101 Certificaten-3 79%79%, ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVÉLAND. SCHOUWEN-DUIVELAND. TH0LEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. KORT ZEEUWSCH NIEUWS. ObLmarkt- Tabak Unilever -MARKT - .i' AMSTERDAM, 1 September. Het eerste getal is ue vorige notee ring, daarop voigt de officieele notee ring van beden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 101%—101%. Ned. 17 1000-4% 100%—100%. Ned. 31 1000-4 98—98%. Cert. N.W.S.-2% 67%—67. O. Indië 22 1000-6 98%—98%. O. Indië 23 pd.st. 100-6 74%—74% O. Indië 16 1000-5 97%—97% O. Indë 26 1000-4 93%—93%. Duitschl. pd.st. 100-7 55% Duitschl. 30 1000-5 4645% Engl. W.L. 50-200-5 71%—71 Engl. F.L. 50-200-4 75%—76. Zeeuws. Hyp. B-5 98%98% Zeeuws. Hyp. B-4% 9393 A Amsterd. Bank 9999% C Rott, Bankver. 72% A Twentsche Bank 92— 92ya. A Pref Jurgens A 96—95s/8. A De Schelde N.B. 41—41. 1 A Ver. Papfa. V. Gelde 59- -58y>. C Am. Car Foundry 1514 C Am. Smelt Ref. 23%—21% C Farbenind I.G. 79%80% C U. States St. C. 48%—45% C C. Publ. Serv. 22 C North Am. Cy. 40%—37% A Born. Sum. H.M. 126%—126% A Ned. Wol Mij. 45—45 A Singkep Tin M. 100 A J. C. Japan Ln. 32%35%. A Rotterd. Lloyd 7069%, A S. M. Nederland 6969%. A Amst. Thee C.M. 30% A Houth. Alberts 2828%. C eruvian C. Pr. 1010%. A Southern Rlw. 1413%. C Union Pac. Rr. 77%—78. C Int. Nickel Cy. 10%10%. den van buiten deze gemeente hieraan mogen werken. Bij de rondvraag bespreekt de heer Zwemer den Uitweg bij het fietspad, hij vindt die gevaarlijk vanwege het uit zicht. De voorzitter zegt dat daar alles aan den polder Walcheren behoort. ST. LAURENS. De afdeeling B V. L. te St. Laurens hield Zaterdagmiddag op het terrein van den heer M. C. Ma- rinisse haar jaarlijkschen schietwedstrijd. De heer Riemens, instructeur, bracht 'n woord van dank aan den burgemeester en allen, die door het schenken van een prijs of een geldelijke bijdrage aan het welslagen hebben medegewerkt. WESTKAPELLE. Bij het agentschap van de arbeidsbemddeling waren op 29 Augustus ingeschreven 63 werkloozen. Dit aantal bedroeg op 1 Augustus .1. 98. IERSEKE. Op het voetbalveld zijn Za terdagavond uit het kleedinghokje van den medespeler Minnaard ontvreemd 'n portemonnaie met inhoud en een zilve ren horloge. Ook alhier is 31 Augustus niet ge heel en al ongemerkt voorbijgegaan. De schoolkinderen hielden verschillende spelen en werden tractaties ontvangen etc. Verder concerteerde de zangvereeni- gingen en Mozart" den geheelen avond op de tent op de Paardenmarkt. WAARDE. Woensdagavond gaf de jnuziekvereen'ging „Vooruit" alhier een uitvoering op de tent in het Park. In de pauze werden door het Kinder koor verschillende zangnummers ten ge- hoore gebracht. Er was bijzonder veel belangstelling voor de muziek en de zang. WOLPHAARTSDIJK. Woensdagavond ter gelegenheid van den jaardag van de Koningin gaf de muziekvereeniginig Ad- vendo een concert op het Schoolplein te OostkePke. Dit jonge gezelschap ma aki goede vorderingen op muzikaal gebied. De vereeniging T A.V.E.N.U. heeft het voornemen om op 7, 8 en 9 Sept. een bloemen- en planteaatentoon stel ling te houden in het gebouw T.A V. E.1ST.U. En tevens om (des Zaterdags 10 Sept. een wedstrijd te houden in ver sierde rijwielen en hieraan een ring- rijderij te verbinden met rijwielen een en ander Iby voldoenden deelname, op de lit of stede Man Plaisiar alhier! WOLPHAARTSDIJK. De Raad heeft in een hiertoe spoedeischende bijeenge roepen vergadering thans het voorstel- Overbeeke tot intrekking van een vorig raadsbesluit tot het dempen van den sloot hoek-Achterweg, Verworpen. De sloot wordt dus nu gedempt. COLIJNSPLAAT. Ter viering van den jaardag van de Koningin gaf het Harmo niegezelschap „Wilhelmina" te Colijns- plaat een concert op de tent in de Voor straat. Na afloop volgde nog een fakkel optocht door verschillende straten. ZIERIKZEE. Heden is het 25 jaar gele den, dat de heer B. Verdoorn benoemd werd tot amanuensis aan de R.H.B.S. alhier. De heer Ph. Theuns herdenkt heden den dag, waarop hij voor 25 jaar als Op ziener ij de Visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen in dienst kwam. OUD-VOSSEMEER. Woensdag over leed alhier op 78-jarigen leeftijd de heer M. C. Polderman, die in den loop der ja ren verschillende functies in de gemeen te vervulde, waarvan tot op heden nog kerkvoogd der Ned. Herv, Kerk, die reeds in 1890 werd aanvaard. Verder is de over ledene geweest lid van den raad, wethou der, lid en voorzitter van het Weezen- Armbestuur en dijkgraaf-ontvanger-grif- fier van den Hollarepolder. TERNEUZEN. Begin dezer week heeft ir. H. G. C. Cohen Stuart, als voorziter der afdeeling, voor een kleinen kring van leden en genoodigden officieel geopend de tentoonsteling van het Alg. Ver- derlandsch Verbond, georganiseerd door de afdeeling Oost Zeeuwsch Vlaanderen. De tentoonstelling wordt gehouden in „Ons Huis" op de Markt aldaar. SAS VAN GENT. Van 10 tot 17 Sep tember a.s. zal in Sas van Gent de 3de Winkelweek Jniet 'feestelijkheden wor den gehouden. Des Zondagsnamiddags is er een groote voetbalwedstrijd tus- schen Sassche Boys en Terneuzen. Voor genoemden wedstrijd zal een fraaien beker beschikbaar worden gesteld. Vrijdagavond 16 September is er een filmavond aangeboden door de Vereeni ging Nederlandsch Fabrikaat. BRESKENS. De jaardag van de Ko ningin werd hier op bijzonder feeste lijke wijze herdacht. Van de openbare gebouwen alsmede van vele particuliere woningen wap perde de driekleur. Des avonds gaf de muziekvereeni- ging „Uit het VolkVoor het Volk" onder leiding van den heer J. C, le Bl'eu een concert op de Julianatent aan het Spuiplein. Verder zongen de kinderen van de 'hoogste klassen der O.L. school, onder leiding van het hoofd dier school, den heer C. C. J. de Pree eenige liederen, welke zeer in den smaak vielen van het in grooten getale opgekomen publiek. De Breskensche jeugd heeft, de ge woonte getrouw, dapper medegewerkt om dezen dag niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Reeds weken voor dien dag verzamelden zij alles, wat maar een'gszins brandbaar was en ontstak dezen avond verscheidene vreugdevu ren. Er ontstond een storing in het feest door het volgende: De Breskensche ingezetenen werden te 22.15 uur opgeschrikt door de alarm- fluit der N.V. v. Melle's C. W., ten tee- ken, dat in de gemeente brand uitge broken is. De bevolking spoedt zich naar de plaats van den brand, volgens geruchte uitgebroken in de Vischmeel- fabriek. aan den Langeweg. Met moeite baant de motorbrand spuit zich een weg door het op dezen avond drukke verkeer in den Langeweg. De brand schijnt niet van ernstigen aard te zijn. Het is een hoop rommel, door Breskens' spes patriae bijeenge gaard en bij wijze van vreugdevuur ont stoken. De Breskensche bevolking begeeft zich ter ruste, NIEUWVLIET. De 19-jarige mejuf frouw L. d. B. van hier is bij het baden bij laag water aan het strand verdron ken. SLUIS, Een 150-tal leden van het Belgische Willemsfonds, dat te Knocke congresseerde, bracht per autocar een bezoek aan Sluis, waar zij officieel ten Raadhuize werden ontvangen door Bur gemeester Berkers en Wethouder A. Hoegen. In stoet werd ook een bezoek gebracht aan het Monument-Van Dale op den Wal, waar door een tweetal Willemsfonders hulde werd gebracht aan den Nederlandschen taalkundige. De muziekvereeniging „Arne's Ge noegen" te Arnemuiden hoopt Za terdagavond haar 4e zomerconcert te geven. Met ingang van 15 Sept. a.s, is tot stationchef te R i 11 a n d-B a t h be noemd, de heer W. Wijsbek, thans in ge lijke betrekking te Rosmalen. Van 3 tot 6 September a.s. wordt in de Beurs te Oostburg de Floraliaten- toonstelling gehouden van bloemen fruit en groenten. A Koloniale Bank 66%67%, A N.I. Hbk. 1000 64%—65%, C Ned. H. M. 1000 74%—75-75%. A Alg. Kunstz. U. 45-44-42. A v. Berkels Pat. 3230. C Calvé-Delft 66%71-73. A C. Suiker Mpij. 24%24. Int. Viscose 10%11-10 Küchenm. I. Ace. 1%1%-2 Ned. Ford A.M.. 124123,i/2. Philips Gem. B, 110111-14% Unilever 117%122-19 Anaconda Cop. 26%27%-% Bethlehem St. 22%—21%-21. A A.N.I.E.M.—N.B. 207—205 C A. Gas El. Cy. 4%4% C Cities Serv. Cy. 5%5%-5% C Midd. West Ut. 1% A Boeton Mijnb. 19%17 A Kon. Petr. Mpij. 166163%-61 C, Contin Oil Cy 8y88i/2-^!4 G Shell Union O.G. 7i,4-7-63/4'. A Holl. Amer. Lijn 414—41/2. A K.N. Stoonib. Mij. 1814 A A A A C C C Wegens de malaise is de groote breigoederenfabriek te Nieuw-Namen, gemeente Clinge, stopgezet, waardoor een groot aantal arbeidskrachten werk loos wordt. Maandagavond werd te IJ z e n d ij- k e >een 8-jarig jongentje op de fiets door een auto aangereden. Met een lichte hersenschudding kwam het ventje er af. „DE ZEEUWEN KOMEN". Zeeuwsche kleederdracht in een Indische omgeving. „De Zeeuwen komen" hadden de bewoners der residentie al dagen lang gelezen op de extra-affiches van de In dische tentoonstelling. En gisteren kwa men de Zeeuwen. Het eerst wat we er van zagen waren de hagelwitte mutsen en de ronde zwarte hoedjes in een om lijsting van autobus-ruiten. Tegen 1 uur snorden over den drukken Rijswijkschen weg drie autobussen met Zeeuwsche plaatsnamen aan den buitenkant; tot in houd hadden ze circa 75 onvervalschte Zeeuwsche schoonen en Zeeuwen uit Koudekerke, die door de directie der Indische tentoonstelling te 's Gravenha- ge tegen reis- en verblijfkosten waren ge- engageerd op de op zich zelf reeds in teressante expositie gedurende één dag meer aantrekkingskracht te verleenen. Het stukje Zeeland, verpakt in autobus, waarvan we op den Rijswijkschen weg slechts een glimp vingen, was een geree- de aanleiding voor den Haagschen cor respondent van dit Zeeuwsche blad om zich naar het tentoonstellingsterrein te spoeden, waar bij zijn komst reeds een gedeelte van het gezelschap op het grasveld tegenover het Europeesch re staurant 't mgagement aan 't nakomen was. Dit gedeelte, de vereeniging: „Zang veredelt" uit Koudekerke zong onder leiding van haren dirigent den heer D. A. Hollaers, een aantal liederen, die, doordat het geluid door middel van ver sterkers verveelvoudigd werd, op het gansche terrein uitstekend te volgen wa ren. De zeer beschaafde voordracht en het stemmateriaal der executanten oogstten veel en verdienden bijval bij de honderden belangstellenden die zich om het grasveld hadden geschaard. Menig tentoonstellingbezoeker toefde tijdens de wandeling van het eene gebouw naar het andere geruimen tijd bij de Zeeuwsche zangers en zangeressen, die door hun kleedij alleen al allen aandacht trokken. Het met zorg samengesteld en met serve ten uitvoer gebracht programma „deed" het in de voor de zingenden ongewone entourage uitnemend. Onder de luisterenden waren natuur lijk veel Zeeuwen. Zeeuwen uit Zeeland, die de vereenigingen begeleid hadden en Haagsche Zeeuwen al of niet bekenden van de executanten en supporters, die de verleiding Zeeuwen te hooren en te zien niet hadden kunnen weerstaan. Tijdens ons verblijf op de tentoonstel ling hadden de leden van de muziekver eeniging „Voorwaarts" uit Koudekerke met hun aanhang geen geluiden te pro- duceeren, en ze hielden zich onledig met het bezichtigen der tentoonstelling en met de talrijke vermakelijkheden, die als een miniatuur-kermis een afzonderlijke factor in de Indische omgeving vormen. Als waren zij in Middelburg ter markt zoo slenterden de Koudekerkenaars rus tig en breed in de schaduw der Indische gebouwen, waar zij, vermoedelijk onge weten, een prachtig effect maakten, dat vele tentoonstelling-bezoekers naar de camera deed grijpen. Behalve 's middags hadden de Zeeu wen des avonds een uitvoering te ver zorgen. De nacht werd in Haagsche ho tels door gebracht en heden (Donderdag werd de terugreis naar Zeeland aan- vaard. Bij vele Hagenaars zal het bezoek der twee vereenigingen uit Koudekerke in aangename herinnering blijven. En niet alleen bij de Hagenaars. Niet minder dan een Afrikaansche neger, zoo uit de kraal weggeloopen, vroeg nu in gebroken Engelsch waar die „nice girls"(,,lieve meisjes") in ons land te vinden waren?. Men ziet het: 't Zeeuwsch costuum doet wonderen. Want een versch geïm porteerde neger heeft niet zoo heel gauw belangstelling voor zaken, die niet met eten uitstaande hebben. A Ned. Scheepv. U. 7271 -71 A H.V. Amsterdam 194%194-92% A Java Cult. Mij, 145147. A N.I. Suiker U. 96%97% L Poerworedjo S.O. 8%8. k Deli Batavia 170—162 Deli Mij. 1000 154%—146% Senembah 175169% Chicago Milw. 4%3%-4 Amst. Rubb. C. 79%—77-74 L Deli Bat. Rubb. 48%—44-42. Hessa Rubber 49i/4—42i/2 L Serbadjadi S.R. 40%—-36-%. Prolongatie 1—1, WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 30 Aug. 8.63% 59.07% 9.74% 34.47 48.15 44.40 2.48% 1 Sept. 8.61% 59.10 9.74% 34.47% 48.21 44.40 2.48% Mijnen Koninkl. H. V. A. r f Rubber - Philips Amerika Schepen Suiker - Aku (Wettig gedeponeerd.) Koninginnedag. Gisterenavond heeft in de Nieuwe kerk te Middelburg vanwege de Net!. Herv. Gemeente een goed bezochte gods- j dienstoefening plaats gehad, waarin ds, Js. de Visser een toespraak hield, en waarin de ?angvereeniging Hosanna het Wilhelmus van Nassouwe, Lof zij den j Heer en Den Hoogen God alleen zij eer, en de gemeente aan het slot Gezang 96 gewijz'gd zongen. De heer Ferwerda verzorgde het orgelspel. Ds. J. Dijkstra, voorheen te G r ij p s- kerke, nam Zondag j.l, wegens vertrek naar Hoorn, afscheid van de Geref. Kerk te Haulerwijk. Voor een stampvolle kerk sprak hij over 1 Petr. 5 vers 10 en 11, Aan het einde hield hij onderscheiden toespraken. Ned. Herv. Kerk. Ds, H. C. Valeto Wigmond heeft bedankt voor het beroep naar 's-Heer Arendskerke, VLIEGSPORT. Luck 2 vaart demonstra tie te Hulst, Oo 10 September a.s. zal op het ter rein aan de Dubbele Poort te Hulst een groote vliegdemonstratie worden gehou den, uitgaande van de Hulstersche V. V. V. Ze zal worden gegeven door een tien tal vliegers der Südwestdeutsche Sport- liieger Verein. uit Giessen. Tevens zul len demonstraties met de parachute ge geven worden. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Vrouwenpolder mej, T, Schut te Murmerwoude. U. L. O.-School Kortgene, Naar wij vernemen slaagden ook dit jaar alle candidaten der U. L. O, te Kortgene. Voor het B-examen slaag den: mej. Josina Salomé, Kortgene, en de heeren A. P. Maas, Kortgene; J. v, d. Linde, Colijnsplaat; H. C. Salomé, Kortgene. Voor het A-examen slaagden: de hee ren P. G. van Maldegem, Kortgene; M. J. Noordhoek, Geersdijk; J, C. van de Vreugde, Kamperland en C. J. de Regt, Wissenkerke. DE MARKTDAG. Het was heden weer gezellig druk al is natuurlijk het einde der vacanties mede oorzaak, dat het vreemdelingenbezoek aan het afnemen is. Doch de leden der Ned. Chr. reisvereeniging vertoefden hier en van verschillende andere zijden kwa men bezoekers. Wederom kwam een Belgische mail boot van Ostende, doch door omstandig heden bleef zij te Vlissingen liggen en kwamen de 322 passagiers met andere vervoermiddelen naar Middelburg door. De provinciale boo tvervoerde 1000 passagiers en 60 auto's. HOEDEKENSKERKE. Gistermiddag sloeg een span paarden van den landbouwer K. D, L. alhier op hol en kwam in een sloot terecht. Toen de dieren op het droge waren gehaald stierf één der paarden enkele oogenblikken daarna. Het paard was, naar wij vernemen, gelukkig verzekerd. SCHORE. Op Koninginnedag heeft de zangver- eeniging „Zang Veredelt", in de avond uren een uitvoering gegeven op het schoolplein, met als eerste nummer het Wilhelmus. HET DROEVIG ONGELUK TE NIEUWVLIET. Hieromtrent wordt ons het volgende nog gemeld: Dinsdagavond begaf mej. d. B. te Nieuwvliet zich met twee harer vrien dinnen naar de zee om een bad te ne men. Het water was erg laag. Na zich van hun kleeren ontdaan te hebben, be gaven ze zich in zee, doch het duurde niet lang of de sterke stroom was hun te machtig. De twee vriendinnen van mej. d. B. konden zich met eenige moei te redden, doch laatstgenoemde ver dronk jammerlijk. Het lijk is Woensdag middag onder de gemeente Cadzand aangespoeld. De feestelijkheden die des avonds op Koningins verjaardag zouden plaats heb ben, gingen door deze droeve omstan digheden niet door. «yv a_ SI .tjr- Hedenmorgen is' het postvliegtuig de „Pelikaan" van Schiphol naar In- dic vertrokken. Een passagier voor Ba tavia bevindt zich aan boord. 1 Hedenmorgen brak brand uit in het bekende café-restaurant en uitspanning „Het Joostman" te Almelo. Binnen een half uur was het geheele gebouw volkomen verwoest. Een bediende was bezig met een emmer benzine den vloer der gelagkamer te reinigen. De benzine schijnt in aanraking te zijn gekomen met een lossen draad, die dient voor de electrische verwarming van het biljart. De bediende kreeg brandwonden aan handen en gelaat. Het geheele personeel moest vluchten met achterlating van alle eigendommen. De schade, die door ver zekering gedekt wordt, bedraagt onge veer 20.000. Het 'luchtschip Graf Zeppelin is hedenmorgen te Fernambuqq (Z.-A'mje- rjka) geland. Tenniswedstrijden om de Zeeuwsche Kampioenschappen. Vanaf Vrijdagmiddag tot en met Zon dag, zullen op de banen achter Britannia te Vlissingen de jaarlijksche tennis wedstrijden om de Zeeuwsche kampioen schappen gehouden worden. Voor het heeren-enkelspel is door den Nederl. Lawn Tennisond een wisselbeker uit geloofd, welke het vorige jaar gewonnen werd door den heer C. Brouerius van Ni- deck Jr. Daar deze inmiddels niet meer in Zeelanii woonachtig is, en het regle ment voor deze kampioenschappen geen deelname toelaat van spelers die buiten Zeeland wonen, kon zij den beker niet komen verdedigen. De inschrijvingen zijn bevredigend, d« sterkste Zeeuwsche spelers hebben in geschreven. Ongelukken. In de Hoeksche boschjes te H o e k van Holland werd vanmorgen de 64- jarige J. J. H. Vr. met een groote hals- wonde gevonden. V. is ambtenaar bij het G, E, B, te Den Haag, De man is naar 'f ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. TIJDENS HARDDRAVERIJ OVER LEDEN. Tijdens de courses van de Hilversumsche harddraverij- en renver- eeniging, welke Woensdagmiddag op het Sportpark aldaar werden gehouden ge schiedde bij de laatste course een onge luk bij een handicap-draverij voor heer rijders. De bekende rijder de heer J. Kruithof uit Voorburg in vinnigen strijd gewikkeld lag met Kastelein aan den kop toen in de laatste bocht de sulkey kantelde. Dhr, K. viel op het hoofd en werd daarna ver volgens door paard en wagen overre den De ongelukkige werd dood op genomen. De heer K., plm. 60 aar oud, was een bekend aannemer. Hij was o.m. de bou wer van het Olympisch stadion te Am sterdam. Zoon en dochter van den heer Kruit hof waren op het terrein aanwezig. Het drama te Putbroek. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosck zette Maandagmorgen de behandeling van den moordzaak te Putbroek voort. Opnieuw was er groote belangstelling.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2