BINNENLAND. ZEELAND. S w^Wn. Wat Wis dit alles kiem! Wal Was de hede gtad peuter:g TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1932. No. 205. ZUID-BEVELAND. NA DE OPEIATiE* WALCHEREN. WMi EEN GEDENKTEEKEN OP DEN AFSLUITDIJK DER ZUIDERZEE. De V.V.V. te Harlingen heeft het denkbeeld geopperd om op den afsluit dijk der Zuiderzee een gedenkteeken te plaatsen, teneinde voor het nageslacht vast te leggen de data en de omstan digheden, die op dit werk betrekking hebben en de namen van degenen, die aan de totstandkoming er van mede het hunne hebben bijgedragen. Onverschillig of men voor- of tegen stander der drooglegging is, algemeen respect moet men hebben voor de groote vakkunde en energie van hen, die dit wereldbekend waterbouwkundig werk schiepen. Inmiddels is een comité opgericht waarvan eere-leden zijn de Commis sarissen der Koningin in Noord-Hollanc en Friesland, terwijl de burgemeester van Leeuwarden tot voorzitter is be noemd en tot secr. penningmeester de heer Mr. J. P. Bosman, voorzitter der V.V.V. te Alkmaar. DE ZIEKTE VAN WEIL. Het college van B. en W. te Dor d recht deelt mede, dat zij, gezien het toenemen van het aantal gevallen van de ziekte van Weil aanleiding hebben gevonden om over te gaan tot vervroeg de sluiting van de gemeentelijke zwem inrichtingen en wel op 1 September a.s., terwijl zij voorts de beide particuliere inrichtingen hebben verzocht hetzelfde te doen. RAAD VAN IERSEKE. Werkverschaffing. Asphal teeren Damstraat. Ruzie in het Armbestuur, IERSEKE. Maandagavond vergaderde de Raad. Afwezig met kennisgeving de heer A. Kooman. De tribune was ge heel gevuld niet werkeioozen, die kwa men luisteren naar het ingekomen stuk van den Centraien Bond van Transport arbeiders inzakt steunverleening. De heer S c he e 1 e was een voor stander van steur, de meeste andere raadsleden waren daarvan zeer huiverig en zagen liever productieve werkver schaffing. Na een 'angdurige discussie vereenigde de raac zich met een motie van den heer Hage dat de raad het ge- wenscht acht, gezien de groote werk loosheid, te komen met een groot plan van werkverschaffing, of anders met een steunregeling. Daar niemand hier feitelijk tegen was, is de motie niet in stemming gebracht. Aanstaande week zal een groot aanta' werkloozen aan 't werk kunnen. B. en W. zullen misschien met een plan komen >m de geheele Dam straat te asfalteeren. Keien eruit halen, stukslaan, enz. enz. Naar de financiën gevraagd, door den leer Cornelisse, zei de voorzitter dat er iog een overschot van 4000.is dat laar voor gebruikt zal kunnen worden. D* heer Hage infor meerde of niet kon worden overgegaan tot vergrooting van ce haven, en men daarvoor een geldleeiing kan aangaan. De heer Scheele vern.m van den voor zitter nog dat ook bijeen steunregeling alleen volwaardige arbeidskrachten pro fiteered De heer Hage merle op dat altijd het drukwerk voor den vleeschkeurings- dienst bij een persooi wordt gedrukt, anderen zijn uitgeslotm. De heer Mol wees op den eigenaaragen toestand dat voor een kalf dat geer 3 gulden waard is 4 gulden keuringsged moet worden door Dr. Jan Valch. 27 DERTIENDE HOOFDSTUK. Den Haag. Den Haag! Allemad uitstappen!" Het scheen of de conducteurs met de ze woorden een soort huHe opeischten van de door hen tot zoo van gecondu- seerde reizigers. Die zch haastten over de wiebelige plaikenbrug de stad hunner verlangen te bereiken, Henri was één der eersen. Hij keek °P de stationsklok: vier uur. Hij zon eerst maar eens naar hus gaan, zelf eet> kop thee zetten, een uurtje rusten °P den divan, dan de kinderen opzoe ken. huis met rolluiken gïsloten stond daar, aan dg Laan van Fieuw Oost indie, achter het matig-verwilderde voortuintje, als een ongastvrij, zelfs gevaarlijk aandoend domein. Het hek knarste bij het open doen, zooals men leest ^an het slot van ten romant- jC ,e ^as*eelpoort, die eenjhalve eeuw opge ouwd, Van kleine .angwerpige s een jes, gemetseld steentje op steentje met keurge streepjes kalk Ir tusschen. Netjes, o keurig netjes; maar hoeveel betaald. Spr. vraagt, waarom de tracte- menten nog niet verlaagd zijn, stappen in die richting zullen worden gedaan. De Geref. Schoolver. krijgt 516 voor reperaties. De gemeenterekening zal worden na gezien door de heeren De Jager, Daane en Cornelisse. De gemeenteopzichter Goeman krijgt 500 toelage voor extra werk. De heer De Jager, bakker van beroep, is raadslid en lid van 't Burgerl. Armbe stuur, welk bestuur altijd des Zaterdags middags vergadert, een tijd die nu voor een bakker zeer moeilijk uitkomt. De heer De Jager heeft herhaalde malen naar een anderen vergaderingstijd ge streefd en er om verzocht, maar de an dere leden vinden dezen tijd gemakke lijker en willen niet veranderen. Nu hebben onlangs de leden van 't B. Armbestuur als gewoon de bezittingen bezocht per auto en de heer De Jager niet uitgenoodigd. Toch geen doen zei de heer De Jager. Ben je nog wel lid? vraagt 't raadslid Daane. Groote consternatie, geen lid meer Nu blijkt dat 'n lid van 't B. Armbestuur dat in geen 3 maanden de vergaderin gen bijwoont, automatisch wordt afge schreven, en dit is hier 't geval. De heer De Jager die zooals de heer Daane hem verweet, destijds zijn benoe ming aannam per „Koekebakkerszak" (de voorzitter nam die zelf mee), is zeer verontwaardigd. De verwondering wordt te grooter nu blijkt dat de heer De Ja ger geen reglement heeft ontvangen. Ook de voorzitter van het Burg. Armbestuur, weth. Den Hartoog, drukte daar zijn ver wondering en spijt over uit. Het blijkt dat een zekere animositeit heerscht te gen De Jager. Het eind der discussie was een motie- De Jager met afkeuring over de daden van het Burg. Armbestuur. Voor Koo man, Scheele en De Jager, tegen Daane, Van Es en Hartoog; blanco Koeyer, Mol, Bom, Cornelisse. Dus komt het een vol gende vergadering weer in stemming De raad neemt nog aan een voorstel Daane dat in de haven geen groote sche pen mogen komen dan 250 ton. RAAD VAN KRABBENDIJKE. KRABBENDIJKE. Maandagmiddag vergaderde de raad. De rekening der gemeente wordt voorloopig vastge steld, nadat de commissie van onder zoek bij monde van den heer Welle- man daartoe heeft geadviseerd en na dat de heer Vogelaar heeft gevraagd overlegging van een staat, waaruit blijkt op welke posten vooral minder is uitgegeven dan geraamd. Daarna komt aan de orde de vast stelling der begrooting van de gasfa briek. De heer W e 11 e m a n zegt, dat hier geen practisch resultaat is te be reiken omdat reeds drie gemeentera den deze hebben vastgesteld doch hij wil toch opmerken, dat een andere wijze van behandeling beter ware, zoo dat elk raadslid zou kunnen weten, hoe in de verschillende gemeentera den over het bedrijf wordt gedacht. Dan zou een schriftelijke gedachtenwis- seling vooraf moeten gaan. Men moet niet meenen dat het met het bedrijf den goeden kant uitgaat, omdat het verlies f 2400 minder is geraamd dan op de vorige rekening. Toevallige om standigheden dragen hiertoe bij, de la ge prijs der kolen, de tijdelijke bespa ring op de jaarwedde van den direc teur, op het onderhoud enz. De voorzitter zegt, dat dezer dagen het rapport inzake aansluiting met Goes kan worden verwacht. De heer Well e m a n wil overlegging daarvan en bespreking in de raden, al vorens de gascommissie definitief be slist. De voorzitter gevoelt hier voor weer weinig. Tenslotte wordt na eenige discussie besloten tot den aan leg van een ondergrondsch net voor de popperiger dan de Italiaansche palazz:; stapelingen van gebeeldhouwwerken be kroond, die daar, onder de klare, diep- alauwe lucht, eeuwen en eeuwen ston den uit te zien, Henri duwde den sleutel in het slot; een massa reclame-papier en brieven die de post bij vergissing n et opgezonden had, werd door de openwijkende deur de gang ingeschoven. Het gaf alles te za- men den onplezierigen indruk van een leven vol van kleine, onbelangrijke din gen, dagelijksche bestellingen, verdere zorgjesHij haalde, in de halflichte vestibule staande, eens diep adem. Kom, hij was moe, dat was het wat hem alles hier zoo naargeestig deed schijnen. Hij nam een paar couranten van den grond, legde die op den divan in zijn tuinkamer, en ging thee zetten. Melk had hij niet, maar er was nog een citroen. Tien minuten later lag hij, matig be haaglijk toch maar; in de kamer; die een vervelend aanzien van onbewoond heid scheen te hebben, op den divan, en keek de couranten eens in. Het was een ongewone sensatie; sedert de eerste dagen na zijn thuiskomst uit het zieken huis had Clara de couranten ver van hem gehouden; ze hadden hem telkens van die wonderlijke indrukken gegeven. Het eerst keelf hij naar de adverten tie bladzijde, aan den achterkant. Doods- advertenties. .Heden overleed tot onze electrificatie der gemeente. Bij de rondvraag vestigt de heer Vo gelaar de aandacht van B. en W. op de pogingen, die worden aangewend om al le bieten per schip te doen vervoeren. B. en W. zouden hierbij eenig voordeel voor de gemeente kunnen behalen. De heer Haverhoek informeert wat B, en W. na de vorige vergadering hebben gedaan om gelden vast te krijgen voor 't verbouwen van de school in de Wilhel- minastraat. De voorziter zegt, dat bij 'n paar adressen nog geld is gevraagd, doch dit is niet gelukt. De heer Welleman zegt, dat met den verbouw desondanks is begonnen en vraagt hoe en op welke wijze dit nu gebeurt, waarop de voor zitter antwoordt, dat het schoolbestuur op eigen gelegenheid is begonnen, de zaak is nu bij Ged. Staten en daarop moet nu maar worden gewacht. RAAD VAN ELLEWOUTSDIJK. ELLEWOUTSDIJK. In de Maandag gehouden vergadering van den Raad is medegedeeld, dat het ventverbod is in werking getreden op 26 Aug. j.l. De gemeenterekening 1932, wordt voorloopig vastgesteld. Batig slot ge wone dienst 521; batig slot kapitaal- dienst 191. Begrooting Burgerlijk Armbestuur over 1933 wordt goedgekeurd met een bedrag in ontvangst en uitgaaf van 6505. De opcenten op de Personeele belas ting worden met algemeene stemmen verhoogd van 62^ op 100. Daarna komt in behandeling het voor stel van B. en W. tot verbetering van de weg van Driewegen naar Enewouts- dijk, met de straat door het dorp tot aan de kaai. B. en W. stellen voor deze te behan delen met het Veeva product, een soort asphalt dat het voordeel heeft ook in den winter verwerkt te kunnen worden, en dat daardoor tevens als object van werkverschaffing kan dienen. Inlichtin gen zijn ingewonnen van verschillende zijden en tevens is een onderzoek inge steld op reeds met dit procédé behan delde wegen. De kosten voor deze 3K km weg worden geraamd op 9674 en de arbeidsloonen op 2000. De weg wordt door de fabriek 3 jaar gegaran deerd. De uitgaven zullen worden ge vonden uit een leening van 10.000 terwijl de overige kosten dus gedeelte lijk op Werkverschaffing kunnen wor den verhaald. Het voorstel wordt met 6 tegen 1 stem aangenomen. Tegen de heer Meulenberg. Bij de rondvraag wijst de heer Meu lenberg erop dat door de vrachtauto's de maximumsnelheid op schandelijke wijze wordt overtreden. De voorzitter zegt toe den gemeenteveldwachter daarop te zullen wijzen. RAAD VAN SCHORE. SCHORE. Maandagavond vergaderde de gemeenteraad voltallig. Ingekomen is een schrijven van den Inspecteur van de Volksgezondheid be treffende aanstelling van een vroedvrouw voor de gemeenten Kruiningen en Scho- re. Op voorstel van B. en W. zal dit stuk behandeld worden bij de gemeente-be- grooting voor 1933. Medegedeeld wordt, dat de zekerheid van den gemeente-ont vanger tijdig is verhoogd, en dat de ge meente begrooting „voor '32 met 'n vier tal wijzigingen door Ged. Staten is goed gekeurd. Aangeboden wordt de gem. begroo ting voor 1933 met voor den gewonen dienst een ontvang en uitgaaf van 29320. Belastingverhooging zal over 1933 niet noodig zijn. De gemeente-re- kening over 1931 wordt voorloopig vast gesteld met voor den gewonen dienst een ontvang van 28864, een uitgaaf van 26448, en voor den kapitaaldienst een ontvang en uitgaaf van 10577. De voor- loopige vastgestelde rekening over '31 van het gasbedrijf „Oosteinde" sluit met diepe droefheid onze lieve, goede oom Willem Guldentels." Getroffen bleef hij ■er over nadenken. Guldentels dood, de bankier, met wien Colver nogal zaakjes deed. Jawel, er was ook een advertentie van hém; van „de vrienden" „Onze brave, onvergetelijke vriend".... „Wel, wel", dacht Henri in oprech te verbazing. „Indertijd vond hij hem zoo'n gauwdief; zei hij; je kunt hem heelemaal niet vertrouwenEn nu „braaf".... Hij heeft hem dus in dien laatsten tijd van zijn leven beter lee- ren kennen;.... ja, nu hebben ze be rouw: „onze diepe droefheid"; „onze lieve, goede oom". Hij keek de verdere advertenties nog eens door. Een reclame voor Angos tura-bitter! „De samenstelling", las hij, „van dit wereldberoemde, origineele Angostura-bitter wordt reeds meer dan honderd jaar zorgvuldig geheim gehou den. Nergens ter wereld heeft men dit bitter in aroma en kwaliteit weten te benaderen." „Het is maar bitter", dacht Henri, „maar het is dan wel het aller-, aller fijnste op dit gebied. Als ik weer voor goed thuis ben, moet ik daar eens een fleschje van hebben...." Er was meer belangrijks; zelfs in die advertentie kolommen; het viel hem op, hoe op alle-lei gebied blijkbaar 't allervoortref felijkste was bereikt; het is toch wel in voor den gewonen dienst een ontvang Vein 87263, een uitgaaf van 94326 en voor den kapitaaldienst een ontvang van 38318 een uitgaaf van 18887. Vervolgens worden goedgekeurd de rekening van het Burgerlijk Armbestuur met een ontvang van 4827, een uitgaa van 4823; de begrooting van dat Be stuur voor 1933 met een ontvang en uit gaaf van 4630. RAAD VAN 's-HEER ARENDSKERKE Vergoedingen Bijz. Lager On derwijs. In de Zaterdagmiddag gehouden vol tallige Raadsvergadering die door al le leden werd 'bijgewoond, wierden aan geboden de rekeningen van het Burgerl. armbestuur van 's-Heer Arendskerke. die van het groot-armbestuur van 's- Heer Hendrikskinderen, ein de gemeente- rekening allen over het dienstjaar '31 Vastgesteld' werd o.m. de rekening der Gezondheidscommissie zetel Goes oVer 1931. Na behandeling van een aantal verzoe ken om belastingontheffing e.d. werd vastgesteld de gemeentelijke vergoeding ove|reenkomstig art. ïoi lagter onder- wijswet-1920, over 1930, voor de Bijz. lagere school te NieuwdOrp op een be- dhag van f 1353, voor de Herv. Chr. school te 's_Heer Hendi-ik^kinderen op 633 en voor de R.-K, bijz. 1. schoo te Lewedorp op f 830 en voior de bijz. I'. school te Lewed'orp oVer het tijdvak 1 Septemcer t. mi. 31 Dec. 1930 op f235. Op voorstel' van B. en W. werd ver volgens onbewoonbaar verklaard de wo ning staande te Nieuwdorp wijk H -10 sectie B 435. Daarna werd' overeenkom stig het voorstel van B. en W. beslo ten dé jaarwedde voor den te benoe men agent der Arbeid stoemitMellingj in deze gemeente' vast te stellen op f 75 terwijl m. a. st. daartoe wordt benoemd de heer M. Vogelaar, ambtenaar ter se cretarie dezer gemeente. De verordening op het agentschap der Arbeidsbemiddeling wordt vastgesteld, zooal's die door B. en "Wj. in concept aan aan den raad is overgelégd. De heer V. d. W, e e le informeert naar de werk verschaffing, waarop de v o oir z. inlich tingen verstrekt. RAAD VAN WOLPHAARTSDIJK. WGLPHAARTSDIJK. Maandag ver gaderde de Raad. Afwezig met kennis geving de heer D. P. Goetheer. Onder ingekomen stukken was o.m. de uitslag van het onderzoek inzake al of niet vervoer van de «verschillende schoolkinderen die scholen- elders be zoeken en waarvoor volgens art. 13 L. O. wet 1920 vergoeding moet worden betaald, gebleken is, dat m.g.n. vervoer met een autobus niet mogelijk is, daar niet alle kinderen naar één centraal punt moeten worden vervoerd, Op ad vies van de commissie werd de voor- loopige gemeenterekening 1931 goedge keurd evenals de rekening over hetzelf de jaar van het B. A. De begrooting 1933 werd den Raad aangeboden. Gewone dienst inkomsten en uitgaven 69740, beschikking over een goed slot van 1931 tot een bedrag van 4000. Er behoeft geen belastingverhooging plaats te vin den. J. Driedijk en Jan Boonman werd als vergoeding voor hun schoolgaand kind 2 per maand toegestaan. Aan B. en W. werd een crediet verleend voor afwatering van den ring zuidzijde te Oud-Sabbinge en voor aankoop van 2 brandbluschslangen voor Oud-Sabbinge samen lang 40 m. Punt 1 geraamd op 150 en punt 2 op 100. Op voorstel van B. en W. werd afwijzend beschikt op een verzoek om bijdrage in de kos ten van reclasseering van den afgekeur- den dienstplichtige A. J. Wagenaar. Vastgesteld werd de verordening inzake personeele belasting, en eenigszins ge wijzigd wat betreft de rijpaarden eenigszins verminderd en de café-bil jarts geheel vrijgesteld. Op een verzoek vele opzichten een mooie tijd, om juist nu te levenMaar hij verlangde nu toch wel erg, de kinderen eens weer te zien, Nico en Muis. Hij had expres zijn komst niet vooruit gemeld;" zoo kon hij ze verrassen. Het nadeel was, dat ze anders samen aan één adres hadden kunnen zijn; maar enfin -Eerst naar zijn moeder waar - het kleine muize kind zat. Wat zou ze opkijken! En dan kon hij telefoneerenen, enfin, maar es even afwachten; Nico bleef toch ze ker tot negen uur half tien op, dus dien trof hij wel na het eten, hetzij hij hem bij Grootmama liet komen of, misschien beter, even naar Clara's ouders ging. Hij belde een taxi op, en was tien mi nuten later in de Riouwstraat, De oude mevrouw was thuis, en Muis ook, glunderde met een gezicht van verstandhouding de oude dienstbo de. Ze zaten in de serre thee te drin ken. Daar kwam hij als een verrassing bin nen. Het scheen dat de oude mevrouw meer ontsteld was dan verheugd; ze schrikte van haar zoon. Jongen!.... Hoe kom jij zoo in eens h er? En waar is Clara? Ér is toch niets gebeurd?! riep ze ontsteld uit. Niets om van te schrikken zei hij met zijn verjongden lach, terwijl hij haar kuste. „En hoe is het met het muisje?" Maar het kleine muisje keek haar va- van de afd. van den Bijz. Vrijw. Land storm om 'n subsidie voor te houden schietwedstrijden werd gunstig beschikt en tot wederopzeggings toe 10 per jaar toegezegd. De onderwijzerswoning te Oud- Sabbinge is weder voor 1 jaar verhuurd aan 't hoofd der school, den heer Nieu- wenhuizen, voor 250 per jaar. Als lid van de Commissie van Werkverschaf fing enz. werd herbenoemd de heer J. Lindenbergh en in de plaats van den heer J. Snoodijk, werd na herhaalde stemming bij loting benoemd de heer W. van Oeveren. Bij de rondvraag zeide het lid Over- beeke nog even te hebben bezichtigd de voorgestelde verbetering hoek Ach terweg. Dit is geld weggooien z.i. Daar het debat over deze zaak dreig de te scherp te zullen worden sloot de voorzitter de verdere bespreking en bracht een voorstel om de zaak te laten zooals die is in stemming. Voor Over- beeke, Lindenbergh en Valkier. Tegen Van Oeveren, Snoodijk en Van Wel, zoodat de stemmen staakten en in een volgende vergadering nogmaals ter spra ke zal worden gebracht. RAAD VAN O-, EN W-. SOUBURG Sluiting van kapperszaken Een brie! voor de pers Souburg aanvaardt regee- ringscurateele. O-. EN W-. SOUBURG. Maandag avond kwam de Gemeenteraad bijeen. Daarin is o.m. medegedeeld, dat de zaak bettreffenden aanleg waterleiding bij den heer Brasser in der minne ge schikt is. Plannen en kosten bestrating Buteux- straat zullen ter inzage worden gelegd. Een adres van den Kappersbond te Vlissingen om de Maandagmiddagsluiting ook op Souburg in te voeren komt in be handeling. De heer DePriester verklaart zich hier voor. Vlissingen heeft het voorstel aanvaardt en Souburg kan nu gerust vol gen, gezien de toenmaals gehouden be sprekingen; dat de kappers verdeeld zijn in hun zienswijze komt er minder op aan. Dat er enkele zijn welke hun rok in de zen keerden vindt hij niet organisato risch. Weth. Jacques acht het een belang van den Kappersbond dat het adres aan genomen wordt. Weth. C y s o u w is tegenstander, daar hij de kappers niet aan banden wil leg gen. De heer v. S o e 1 e n zegt dat zoodra deze wet is aangenomen de meeste kap pers welke tegen waren zich er in kon den vinden en het nu zelfs toejuichen. De heer De Priester wenscht dat als deze wet straks aangenomen wordt er ook de hand aan zal worden gehou den en er niet als nu geschiedt door een enkele met de achtuur sluiting de hand wordt gelicht. Het voorstel wordt aangenomen met de stem van den heer Cysouw tegen. Van de Posterijen kwam een bericht in dat uit bezuinigingsoverwegingen geen brievenbus zal worden bijgeplaatst. De heer De Priester heeft een op merking omtrent het ingekomen stuk over het waterleidingbedrijf. Deze zaak is destijds in geheime zitting behandeld en heeft de S. D. fractie zich tegen ver klaard. In deze vergadering is toen wel gebleken dat het geen politiek spelletje van deze fractie is geweest. Hij stelt voor om den brief hierover handelende aan de pers te verstrekken dan kan het publiek oordeelen. Dit wordt goedgekeurd. De Wijziging van den grondslag bil- jards der personeele belasting wordt aangenomen met algemeene stemmen. De verkoop zijkanten Abeelsche weg, wordt aangenomen zooals voorgesteld. der ook al met meer verbazing dan ver heuging aan. Wel ging ze, op een krach tig aansporenden wenk van haar groot moeder, naar hem toe, en bood hem, toen hij zich naar haar overboog, haar lipjes, maar het was op die wijze waarop kinderen dat doen, die kussen en gekust worden gewoonlijk waarnemen als een onbelangrijke bijkomstigheid, zooals groote menschen bijvoorbeeld een jas aantrekken, onder-de-hand met alle aandacht over iets anders redeneerend. Muis Lugt praatte zoo door over haar theeservies, en was vol gedachten over de visite van haar poppen, meer dan over d e van haar vader. Maar het hinderde hem niet, zooals het hem vroeger gehinderd zou hebben; integendeel, hij bejegende zijn dochtertje op vrijwel dezelfde wijs; tot verbazing en bijna ontsteltenis van de oude me vrouw, die in het verkeer met kinderen aan meer vertoon van hartelijkheid ge wend was. Doch zij zou meer ontstellen, toen zij hoorde, waarom haar zoon was overge komen. Als oude vrouw uit een ambte- narengeslacht besefte zij ten volle de be- teekenis van een oproep, midden-in een z'ekteverlof, om zich te komen recht vaardigen. (Wordt vervolgd 1

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 5