BEURS- EN WISSELKOERSEN. SPORT. REURSTHERMOMETER. LAATSTE RERICHTEN. RUITENLAND. Algemeen Overzicht. AMSTERDAM, 29 Aug. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 101%—101% Ned. 17 1000-4% 100%—100%. Ned. 31 1000-4 97%—98 Ned. 32 1000-5 101%—101% Certificaten-3 7979% Cert. N.W.S.-2%'66%67% O. Indië 22 1000-6 97%—98% O, Indië 23 f 100-6 73% O. Indië 1 1000-5 98%—98. O. Indië 26 1000-4% '94%—93%. Duitschl. pd. st. 100-7 54%55%. Duitschl. 30 1000-5% 44%—43%. Engl. W.L. 50-200-5 71%—71%. Engl. F.L, 50-200-4 75%—75%> >A Amstend. Bank 99y8—99Vs. I i Zeeuws. Hyip. B-5 98—98. Zeeuws Hyp B—I1/2 93 C Rott. Bankver. 7072. A Twentsche Bank 9191 A Pref. Jurgens A 94%95 A De Schelde N.B. 35%—35% A Ver. Papf. v. Gelder 57%57% C Am. Car Foundry 12%45. C Am. Smelt en Ref. 20%22%. C Farbenind. I.G, 7378%. C .U States St. C. 45%—49%. C C. Publ. Serv, 1%1%, C North Am. Cy, 35%41%. A Born. Sum. H.M. 123—125. A Ned. Wol Mij. 4244. A Singkep Tin. M. 98%101 A J. C, Japan Ln. 32% A Rotterd. Lloyd 6466% A S. M. Nederland 64%69 A Amst. Thee C.M. 30% A Houth. Alberts 29%28 C Peruvian C. Pr. 8%9% A Southern Rlw. 14%14% C Union Pac Rr. 79%80% C Int. Nickel Cy. 10%10% DE FEESTEN VAN HANDELSBELANG. De eerste dag. Zoo is dan eindelijk de week aange broken, waarin de Vereeniging Handels belang haar 35-jarig bestaan feestelijk herdenkt, daarbij gesteund door ver schillende andere vereenigingen en per sonen, die in het eere-comité of in een der sub-commissies zitting namen. De vlaggen, die in sommige huizen reeds vroeg waren uitgestoken, deden herinneren dat er iets bijzonders in onze goede veste plaats had en de heerlijke ochtendzon kwam de feestelijke stem ming reeds verhoogen. Toch was er voor de meeste stadge- nooten nog een krachtiger herinnering noodig en dit kon zeker niet beter ge schieden dan door het houden van een Reveille. Te acht uur stonden voor het Stadhuis opgesteld het Christelijk Muziekkorps „Oefening na den Arbeid" directeur den heer J. C. F. van Kamer en de signaal- afdeeling van „Achilles", welke zich o.a. ook voor heden avond beschikbaar stel de bij de optochten, die de winkeliers uit de Langeviele organiseeren. Precies te acht uur vertrok men van de Markt en hadden verschillende be stuursleden van de jubileerende vereeni ging zich tusschen signaalafdeeling en muziekkorps opgesteld. Door een zeer groot deel van de stad trok deze stoet, en al waren het vooral kinderen, die mede liepen, alom kwam men naar buiten, keek men door geslo ten ramen of stak het hoofd even buiten en alleen nurks kwam 'niet uit de plooi en. Middelburg in feeststemming was ontwaakt, programma's gingen er tij dens de wandeling flink in. Onder hen, die met belangstelling de ze reveille lieten voorbij trekken, be hoorde ook de burgemeester, de heer P. Dumon Tak. Intusschen nam ook hier en daar het aantal vlaggen toe, maar het moet nog veel beter worden. De étalagewedstrijd. Over dezen wedstrijd schrijven wij morgen uitvoeriger, daar het officiee le uur, dat allen gereed moeten zijn, eerst hedenavond te 6 uur is. Na dat uur kan men dus aan het keuren van étalages en het raden van alle letters beginnen. Men denke er aan, dat de biljetten voor Vrijdagmorgen 9 uur bij den secretaris den h'eer F. B, den Boer, Lange St. Pieterstraat moeten zijn bezorgd. De Elgawa. Natuurlijk was ook hedenmorgen nog niet alles gereed op de tentoon stelling in het Schuttershof, maar het was toch ver genoeg om nu een en an der er over mede te deelen. Daarom hier eerst dat de tentoonstelling he denmiddag te twee uur, na een inlei dend woord van den voorzitter der Commissie, den heer G. Wolders, ge opend is bij monde van den heer mr. A. A. de Veer, wethouder der gemeentebe drijven. Voor dat wij een korte opsom ming van de stands geven, willen wij eerst mededeelen, dat de groote. zaal rond de kolfbaan, die nog twee meter breeder is dan de buiten gebruik zijnde zaal, gebouwd is door den heer Poppe, geschilderd door de firma v. d. Kop en keurig met kleeden en loopers aange kleed door den heer Julianus. Komende door den hoofdingang treft men eerst enkele stands in de kleine zaal aan en wel het eerst firma S. van Em- den te Amsterdam, die grossiert in alle soorten van installatie-materiaal en daarvan een stand inrichtte, die niet al leen voor installateurs, maar voor ieder veel belangrijks biedt. Zijn naaste buurman is de heer A. J. W. Schiefelbusch, wiens technisch han delsbureau te Breda, ook een filiaal te Vlissingen heeft en die in schakelkasten, motoren en verlichtingsaritkelen in zijn werkelijk fraaien stand heel wat te zien geeft. Aan de overzijde, dus aan den raam kant komt nog een stand van de N.V. Hagense te Den Haag, die speciaal de A.E.B. keilpluggen en keilbouten brengt. Daarnaast treft men een grooten al- gemeenen stand aan met Wapa bestra lingsartikelen, electrische klokken, electrische kookapparaten met bijbe- hoorende pannen enz. In dezen stand is ook te zien de veelbesproken electri sche fiets. Tegen het buffet staat een eenvoudige doch pakkende stand van de N.V. P.Z.E.M., speciaal om de plattelan ders op het economische van electrisch koken met vastrecht tarief attent te ma ken, waarover een paar tevredenheids betuigingen van Zeeuwsche verbruikers zijn opgehangen, terwijl men er kennis kan maken met het neo licht. De laatste stand in deze zaal is die van E.B.C.A. te Amsterdam, speciaal van eigen gemaakte electrische verwar- mings-elementen. In de veranda in den tuin, troffen wij behalve een buffet aan: een fruittent van de heeren De Plaa en Boogaert, een sigarenkiosk van den heer Dingemanse en een bloemen- en plantenstand van den heer Baljeu, die ook voor de zaal versiering met planten zorgde. Hier komt nog een banketbakkerij, waarvan de producten ter plaatse worden verkocht. Zoo kwamen wij in de reeds genoem de groote buitenzaal, waar wel de be langrijkste stands staan en ook enkele, die niet in het programma zijn genoemd. Het zou te veel ruimte vergen, ze he den allen reeds in extenso te vermelden en zullen wij er morgen uitvoeriger op terug komen. Voor heden daarom dat niemand, die ook maar eenigszins belang stelt in het nieuwste op dit terrein, uit het Schuttershof mag wegblijven. Een enkele greep voor heden. De N.V. Philips Gloeilampenfabrieken Eindhoven komt met een zeer grooten stand speci aal van haar vele verschillende soorten lampen. A Koloniale Bnk. 63%65% A N.I. Hbk. 1000 63—64 C Ned. H. M. 1000 73%—74-% A Alg. Kunstz. U. 39%—42%-44 A v. Berkels Pat. 32%—32% C Calvé-Delft 6363%-64% A C. Suiker Mpij. 22%23% A Int. Viscose. 9%9%-10%, A Küchenm. I. Acc. 1%1%-2 A Philipks' Gem. B 10|7y4— i;0S-10y2 G Unilever 114%—151/2-17, A Ned. Fond A.M. 11714—120. C Anaconda Cop. 223/g,—2&/dr2&/i. Ci Bethlehem St. 20y2— 23M/4. A A.N.I.E.M.—N.B. 202—209. C A. Gas en El. Cy. 4%4%-5% C Cities Serv, Cy. 5%5%. C M dd. West Ut. 1% A Boeton Mijnb, 19%"19-%. A Kon. Petr. Mpij. 161%167%-64%. C Contin. Oil Cy. 8%8%. C Shell Union O.C. 6%—7%-7%, A Holl. Amer, Lijn 3% A K.N. Stoomb, Mpij, 1718. A Ned. Scheepv. U. 6667%-69. A H.V, Amsterdam 188%193-91. A N.I. Suiker U. 95%95-96%. A Java Cult. Mij. 141%144-40. A Poerworedjo S.O. 88, A Deli Batavia 166169 C Deli Mij. 1000 137—149 A Senembah 164177 C Chicago Milw. 4%—4%-5 A Amsterd RiiMx C 64^-701/1-75. A Deli Bat. ïtuibb.. 246/8— 281/2-30. A Hessa Rubber 30y2— 3434-37%. A Serbadjadi S.R. 24-27-28%. Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. MIDDELBURG—P.S.V. 3—3. Eindelijk was dan de dag gekomen dat de groote P. S. V. onze stedelijke eerste-klasser eens aan den tand zou voelen, of in duidelijker term uitgedrukt, hoe ver en hoe hoog het wel met dit eerste klasseschap stond in Middelburg. Dat er voor bovenstaande ontmoeting veel belangstelling bestond behoeft geen betoog, en bij onzen gang naar het ter rein achter de Meelfabriek, bemerkten we dat de provincie ook goed vertegen woordigd was om dit sportevenement van nabij te kunnen gadeslaan. Diegene, die ondanks de drukkende warmte en felle zon, toch een bezoek aan genoemden kamp prefereerden boven bosch en strand, moeten geen spijt van hun duiten hebben gehad, want er viel werkelijk van goed voetbal te genieten. Daarbij zorgden, spelers als een v. d. Broek, een Van Zeyl, een Boumans voor een attractie. Van Run, die aanvankelijk ook van de partij zou zijn, kon naar ons ter oore kwam, wegens een kniemanke ment niet uitkomen, zoodat zijn niet-op- komen, voor velen, die hem toch gaarne in levenden lijve hadden zien voetballen, een teleurstelling moet geweest zijn. Bij nabeschouwing moeten we alras tot de conclusie komen, dat hier twee ploegen tegenover elkaar stonden, die aan elkaar gewaagd waren, al neemt niet weg, dat de P. S. V. op technisch gebied wel een trapje hooger stond, doch wat Middelburg hierbij te kort schoot, ver goedde zij ruimschoots door haar enthou siast aanpakken. Werkelijk, het gelijke spel tegen een ploeg, die toch kampioen werd van afd. IV, is een eervol resul taat en het komt ons voor dat de groen- witten, gezien het spel dat zij dezen mid dag demonsteerden, gerust in zee kun nen gaan. Er kleven hier en daar nog wel fouten aan, zoo verviel de halflinie weer in haar oude fout, door tè ver achter te blijven, doch deze kunnen wel door doel matige oefening worden opgelost. Wat de spelers betreft, de Middel burg-achterhoede kan op een besten wedstrijd terugzien, speciaal Vijgeboom onder de lat, verdedigde zijn doel op on berispelijke wijze. De middenlinie, die ditmaal bestond uit het trio Dirkse-Re- mijn-Scheijbeler, stond danig in den scha duw van hun overburen. Dirkse was wel de beste van het drietal, en wist vaak nog tactisch in te grijpen. Remijn was wanneer Geelhoed reeds gepasseerd was, weer de oude zwoeger, terwijl Scheijbe- ler wel de minste van de middenmoot was. Zijn kopwerk is wel goed, doch hij mist de noodige snelheid, om aan z'n te- mist de noodige snelheid, om aan z'n teamwerk het goede effect te geven. In de voorhoede was Vogel weer de man en leek hij ons voor Boumans dik Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 26 Aug. 8.60% 59.08% 9.74% 34.50 48.30 45.77% 2.48% 29 Aug. 8.61% 59.07% 9.74% 34.50 48.20 44.25 2.48% wijls een raadsel. Hij wist beslag te leg gen op 2 fraaie doelpunten. Ons lijkt de verkiezing van G. Ploegaert op de rechtsbinnenplaats niet erg fortuinlijk, terwijl Merk na een weifelend begin, zich later wist te herstellen. Suijkerbuijk nam ook een doelpunt voor z'n rekening en toont hiermede aan, dat hij z'n ge vreesd schot nog steeds heeft Becks was goed en had in den kleinen Friedel een geduchten tegenstander, P. S. V. heeft een goede ploeg, doch gezien de roem, die er van uitging is het spelpeil ons toch tegengevallen, en in oogenschouw genomen het mager resul taat in Vlissingen van den vorigen dag behaald, hadden we gemeend heel wat beters te zien te krijgen. Hun voorhoede was wel de minste der drie linies. Ook de gevreesde v. d. Broek, kon ons niet bekoren en leek ons zijn spel wel wat hard. De middelinie stuwde prachtig en ook wanneer het op verdedigen aan kwam, wist zij dit met succes te doorslaan. Theo Hermens was hier dè man, hij be- heerschte het geheele veld, en met een tempo om van te watertanden. Hun ach tertrio is prima en ruimt steeds goed op. Fritz van Zeyl leek ons dezen middag nog niet veel aan kracht ingeboet, ook de pootige Friedel, ondanks klein van stuk, zal het in de toekomst wel bol werken. Boumans beschikt- over een dosis tactiek en behoort zeker tot een der beste doelwachters van het zuiden. De wedstrijd: Scheidsrechter is de heer Kapteijn. De eerste aanval is voor P. S. V. doch de bal loopt achter. Nu gaat Vogel er op aangeven van Merk alleen tusschenuit, doch Boumans grabbelt het leer voor z'n voet weg. De Philipsmenschen loopen nu hard van stapel, doch hun linksbuiten gooit roet in het eten, door in de off-side val te tippelen. Van den Broek, die het speciaal van verre schoten moet hebben, vuurt een projectiel af, doch de bal gaat meters naast. Vijgeboom zet z'n voor hoede met verre schoten aan het werk, doch verder als het duo Friedel-Van Zeyl brengen zij het niet. Vervest daarentegen weet aan den anderen kant de Middelburg-doelman met een laag schot te passeeren en het is 01. Nu komt Middelburg los, doch met 'n prachtigen voorzet van Becks weet Ploegaert geen raad. Het spel golft op en neer, met de licht menschen iets in de meerderheid, doch ook nu komt er succes aan den tegenovergestelden kant, Vogel krijgt den bal van Merk toe gespeeld, treuzelt even om vervolgens Boumans laag langs den grond te pas' seeren. 11. Vijgenboom moet er nu dikwijls aan te pas komen, doch het gaat hem goed af. P. S. V. blijft gevaarlijk. Vervest zal het eens met een kopbal probeeren, doch de bal verdwijnt over de lat. Suijkerbuijk krijgt aan de overzij de een dot van een kans, doch ook hier verdwijnt het leer over het netwerk. Na den doelschop ontstaat er een verwar ring voor het Philipsdoel, doch Vogel z'n schot is te zacht om succes te hebben. Middelburg toont dat het meenens wordt; uit een korte pas van Vogel krijgt Ploegaert een aardige kans, doch Boumans heeft de zaak „door" en redt al vallende. Na nog een benauwend oogenblik te hebben doorstaan, waarin Scheijbeler hard op Vijgeboom terug speelde, en 't dleer bijna in onzen doel- mond verdween, fluit de scheidsrechter pauze. Na de hervatting speelt Middelburg tegen de zon in. Frans Hunting voelt Vij geboom met een hard schot aan den tand, hetgeen evenwel geen genade bij hem vindt. Vogel krijgt de kans van den dag, hij was reeds Boumans incluis ge passeerd toen Van Zeyl zijn laatste kans ontnam, door de bal van de doellijn weg te trappen. Het is slechts uitstel van exe cutie, want uit een afgemeten voorzet van Becks jaagt Suijkerbuijk het leer in de touwen 21. Nu gaat het hard om hard, doch Middelburg is geenszins de mindere en beantwoordt den Eindho- venschen druk met een tegenoffensief om van te smullen. De beide doelmenschen moeten er dikwijls aan te pas komen, zoo zien we v. d. Broek een venijnigen kogel inzen den, doch de oud-N.A.C.'er gooit z'n grijpgrage armen om het leer en 't ge vaar is weer geweken. Daarna neemt v. d. Broek binnen de 16 meterlijn een strafschop, doch Remijn gooide er z'n body voor, waardoor de bal het veld te rug inketste. Vogel cirkelt om een paar tegenstanders heen, doch inplaats dat hij MARKT Rubber Obl.markt— t - Philips Amerika Aku Unilever Tabak Koninkl. Suiker - (Wettig gedeponeerd.) zelf uit vrije positie schiet, geeft hij den bal aan Ploegaert, die een mooie gele genheid om zeep brengt. In een algemeen overwicht van Middelburg, krijgen de luitjes uit de lampenstad een corner te nemen, die Vijgeboom welis waar onder schept, doch die ten slotte door Theo Hermens over de lijn wordt gewerkt. 22. Middelburg zet nu alle zeilen bij en ondanks alle hitte, houden allen er een flink tempo in. Becks krijgt in zuiver buitenspelpositie het leer toegespeeld, Kapteijn vergeet te fluiten, de Middel burg linksbuiten passeert naar Vogel, doch een der P. S. V.'ers tipt het leer over de lat, Doch dra zijn de groen-wit- ten terug en Vogel brengt het publiek in extase, door van verren afstand, via den paal de leiding te hernemen. 32. De vreugde is echter van korten duur, want P. S. V. ziet zich een pennalty toe gewezen, die weliswaar meesterlijk door Vijgenboom wordt gehouden, doch die volgens des scheidsrechters opinie moet worden overgenomen, wegens vermeend bewegen van de groenwitten doelwach ter op de doellijn. Nu passeert de oud- internationaal hem met een keihard schot. 33. Hierna komt het einde. De wedstrijd VlissingenP.S.V. eindigde Zaterdagavond met 22. Zeeuwsche Voetbalbond. Wedstrijduitslagen van Zaterdag 27 Augustus. Afd. A. Colijnsplaat 2Goesche Boys 2 16 WissekerkeKortgene 2 11 Afd. B. 's-H. Arendskerke 2Nieuwdorp 33 KloetingeWilhelminadorp uitgesteld. Afd. C. Wit ZwartKruiningen 110 KapellelIerseke 2 32 H.V.V.—Waarde 9—0 Rilland 2Wemeldinge 02 Wedstrijdprogramma voor Zaterdag 3 September. Afd. A. Goesche Boys 2Wissekerke. Colijnsplaat 1Wissekerke. Afd. B. 's H. Arendskerke 2Kapelle 2, Goes VKloetinge. Kapelle IIWolphaartsdijk. Afd. C Hansweert 3Rilland 2. W aardeKrabbend! jke. WemeldingeKapelle 1. Ierseke 2Wit Zwart. Reddend Zwemmen. Zaterdagmiddag slaagde te Vlissingen nog voor het diploma B, van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, de heer P. A. Bouwense te Middel burg, lid van de Middelburgsche Red dingsbrigade. Zwemmen en Roeien, Bij de Zwemschool in het kanaal te Vlissingen heerschte Zaterdag een groote drukte, Eerst werd een wed strijd gehouden van een 70-tal gecostu- meerde kinderen, een leuke vertooning, er was veel origineels en heel fraaie costumes. Ongeveer de helft der kinde ren kreeg een prijs. De prijzen waren door ingezetenen beschikbaar gesteld. Alle kinderen ontvingen een versnape ring in den vorm van chocolade en ge bak. De zwemmeester, de heer Pan tus en mej. Prins hadden dezen wed strijd georganiseerd, Vervolgens had de kanowedstrijd van de Roei- en Kanovereeniging „Luctor et Emergo" plaats, waarvan 18 ploegen van 2 personen deelnamen, n.l. 6 van de ma rine, 7 van „Luctor" en 5 particulie ren w.o. 1 uit Middelburg. De baan was 1000 m. met een keerpunt. De ploegen roeiden twee aan twee en de vier vlug sten kwamen in de finale. Deze had tot eindresultaat: le prijs A, de Klerk en J. Risseeuw van „Luctor" n 6 m 40.8 sec; tweede prijs: A. Hof man en A. Bok van „Luctor" in 6 m 46.6 sec.; derde B, J. Danckaerts en J. Stroo, particulieren in 6 m 47,2 sec en vierde Boone en Doellaart van de Mari ne in 6 m 54.8 sec. De burgemeester, de heer Van Woel deren, heeft de medailles, die als prij zen beschikbaar waren, uitgereikt. De voorzitter, de heer P. J. Casteleijn heeft allen dank gebracht, die aan het zoo goed slagen van dezen wedstrijd hebben medegewerkt. 200.000 K.G. IJ7ER IN DE LUCHT. Zondagmorgen heeft men getracht de dwarsverbinding tusschen de heftorens der verbouwde brug over de Oude Maas bij Barendrecht naar boven te brengen. Het verbindingsstuk, een 200.000 kg wegende ijzerconstructie, moest door vier lieren 43 meter omhoog gebracht worden. Toen het gevaarte reeds 17 meter boven de brug hing, brak de kabeltrommel van een der lieren. Het verbindingsstuk kon niet hooger ge- heschen worden en men kon het even min weer laten zakken. De werkzaamheden zijn onmiddellijk stop gezet. Men hoopt een afzonderlijke ophang-inrichting te kunnen aanbren gen, waardoor de dwarsverbinding on mogelijk naar beneden kan storten. De stagnatie over de Barendrecht- sche brug is in den afgeloopen nacht nog steeds niet opgeheven. Men veron derstelt, dat het een drietal weken zal duren, voordat opnieuw kan worden be gonnen het verbindingsstuk tusschen de heftorens verder op te hijschen. Vermoe delijk tot Dinsdag zal het duren alvorens het verkeer ter plaatse weer zijn nor male verloop herkregen zal hebben. Von Papen spreekt» In een bijeenkomst van de Westfaal- sche boerenvereeniging in Münster heeft rijkskanselier Von Papen gisteren het economische program der rijksregee- ring ontwikkeld in een redevoering, die over alle Duitsche zenders is uitgezon den. De rijkskanselier zeide hierin o.a. dat de taak der regeering, die onder zijn leiding staat, niet beperkt is tot econo misch of politiek detailwerk. Zij willen de basis leggen voor een nieuwen op bouw van den Duitschen Staat". Inzake de doodvonnissen te Beuthen merkte von Papen op: „Ik loop niet vooruit op de beslissing over het lot van de vijf ter dood veroordeelden. De Pruisische staatsregeering zal hen, onbeinvloed door politieke aanvallen, treffen vol gens de principes der gerechtigheid, maar ik zeg tevens, dat ik zoo noodig de erkenning van gelijk recht voor al le Duitschers afdwingen zal. Ik ben vast besloten den aanlaaienden gloed van den burgeroorlog uit te trappen en een einde te maken aan den toestand van politieke onlusten en politieke geweld daden, die thans nog zoon groote hin derpaal vormen voor positief werk, waarin de eigenlijke taak van de rijks- regeering ligt. Vervolgens behandelde spr. de prac- tische problemen van den dag, die ge steld worden door den ontzaglijken nood in het vaderland. Den nood, die ook de Duitsche boeren in de eerste plaats zoo hard voelen. Gaat het spannen in Japan? In ver band met den gespannen toestand tus schen de Ver. Staten en Japan heeft de Japansche regeering besloten admiraal Nomura, opperbevelhebber van de Ja pansche vloot tijdens de gevechten te Shanghai, tot het vervullen van een vre desmissie naar Amerika te zenden. Aanleiding tot dit besluit was in de eer ste plaats de houding van Amerika ten opzichte van het Mantsjoerijsche vraag stuk, alsmede de aanwezigheid van de Amerikaansche Atlantische vloot in den Stillen Oceaan. BELGIE. Een obuSEenfabriek ,te Zeebrugge? Volgens het Brusselsche Nieuwsblad is de groote cokesfabriek te Zeebrug ge aangekocht door een metaalconsor tium, dat daar een fabriek voor ka nonskogels en bommen in zou vestigen De Belgische mijnstaking. Het aantal stakers in de verschillende ko lenbekkens bedroeg dezen Zaterdag j.l, nog 99.215. Miniatuurgemeenten, Volgens de laatste volkstelling zijn de kleinste ge meenten van België thans Zoetenaij met 35 inwoners, Linchet met 74, Neu drie met met raad: gen het hun naas Ee Grer een op scha;

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2