TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1932. No. 202. AMERIKAANSCHE NOTITIES. NA DE OPERATIE. (Van onzen eigen correspondent). Het Amerikaansche kantoormeis je, Hooge salarissen. Mon daine kleeding op kantoor. De vrouwelijke hulp onmisbaar. New-York, 12 Aug. 1932. Zij behoort tot een apart ras de Amerikaansche typiste of secretaresse, in het kort het kantoormeisje. Aan beide kanten van het water heb ik kantoorleven meegemaakt en een secretaresse gehad, zoodat ik hun deug den en gebreken wel zoo'n beetje be- oordeelen kan. Om te beginnen verdient het Amerikaansche meisje in verhouding veel meer minstens vijftien of acht tien dollar per week, dat ik volgens het verschil in levensstandaard dezer dagen op veertig gulden zou willen stellen. Sommigen verdienen nog veel meer. Deze hooge loonstandaard is de di recte aanleiding tot een geheel eigen ui terlijk en optreden van het Amerikaan sche kantoormeisje. Een stemmige kan toorjurk, zooals dat bij ons heet, een voudig kapsel, geen of weinig lippen- rouge en dergelijke schoonheidsattribu ten, mogen door onze vaderlandsche kantoorchefs vereischt worden en naar den algemeenen publieken smaak zijn, de Yankee office girl is precies van de tegenovergestelde gevoelens. Aangezien zij het geld bezit om die dingen aan te dag, en het grootste deel van den dag, onderweg en op het bureau, gele genheid heeft met haar schatten te prij ken trekt zij hen aan ook! Felle kleuren, de laatste snufjes van snit en mode, de prachtigste zijden kousen en schoentjes vormen de dagelijksche uniform en in dit warme jaargetijde, dat werkelijk ver stikkend zijn kan, wordt er veel, heel veel huid aan 't licht van zon en kantoor lampen blootgesteld. Ik geloof niet, dat een Amerikaansche chef ooit bezwaar zal maken tegen de japonnetjes van zijn personeel, ook al zijn het volslagen bal toiletten of bijna-badcostuums. Het laat hem volstrekt niet onverschilig, maar eerstens ziet hij het graag zelf en ten tweede zien zijn bezoekers het graag, 's lands wijs 's lands eer. Mijn secretaresse, die eigenlijk de lin kerhand van een bankdirecteur hoorde te zijn, maar door de heerschende werk loosheid blij is met het kleinste salaris dat ik haar kan aanbieden, trippelt 's morgens op een paar hooggehakte schoentjes binnen, die volmaakt geschikt zijn om op een garden party te vertoo- nen. Ik ben geen deskundige, maar ik vermoed, dat een belangrijk stuk van haar salaris verdwijnt aan manicure, haar- en gezichtsbehandeling, want zij kan op elk moment van den dag voor 'n reclamefoto dienen, ook al omdat zij 'n jeugdige beauty is en als zoodanig de noodige malen geposeerd heeft. De alge- meene indruk, dien men hier op de kan toren krijgt, is ook, dat het vrouwelijk personeel overwegend van jeugdigen en zeer jeugdigen leeftijd is. Wat denkelijk te verklaren is uit het feit, dat de schranderen van hoofd goede promotie maken en zelfs een positie van gewicht in de zaak krijgen en de groote. massa wie dat niet gelukt, vroeger of later een waren Jacob gevonden hebben. Het is in het begin een beetje moeilijk om met zijn Amerikaansche secretaresse om te springen! Trouwens, de heele om gang met Amerikanen is zoo anders als wij het gewend zijn. Het lijkt eerst op een vrijpostigheid op het brutale af een frère et compagnon spelen, dat wij in onze wereld van aan de pet tikken niet kennen, maar dat na een kleine kennismaking veel prettiger uitkomt op den duur. Er bestaat een afstand, maar op hetzelfde niveau, niet van hoog tot door Dr. Jan Walch. 24. Nu, kom, we moeten hem niet te lang laten wachten. Vanmorgen of van middag schrijven we den brief; kort en eenvoudig. En Marelman bewerkt van zijn kant het Ministerie; en zegt, dat hij tijdelijk, door zijn ziekte zich wat ge makkelijk, wat critiekloos heeft laten meenemen. En trouwens de waarheid is niet compromitteerend voor hem. We moeten er maar het beste van hopen", zei Clara gelaten. Het weerzien van Kees had een bij zonder opwekkenden invloed op Henri. En toen de gast, onder't voorwendsel, wat te rusten na de reis zich een uurtje had teruggetrokken, kwam 'er een ant woordbrief tot stand, die na Clara's correctie aldus luidde: ,,In beleefd antwoord op Uwe missive no. xxx, heb ik de eer, U HoogEdelGe- strenge te berichten, dat ik mij aan geenerlei politieke demonstratie noch ook aan eenige onvoorzichtigheid te de zen heb schuldig gemaakt. Ik heb met een heer en dame, met wie ik in den trein tot Straatsburg reisde, en die be langstelling voor het probleem Elzas- Lotharingen toonden, kortelijks over de ethnologische positie van dat gewest laag, niet de ondergeschikte, maar meer de naastgeschikte, die uit hoofde van haar aanwezigheid onmisbaar is of an ders niet aangenomen wordt en dus recht heeft op een tractement, dat haar een behoorlijk bestaan verschaft en als medewerkster inplaats van als werk vrouw beschouwd wordt. De crisis heeft dus recht heeft op e entractement, dat weliswaar een bres geschoten in de sala- rieering, maar dat geldt even hard voor meneer zelf! Wat nu het werk zelf betreft, er be staan kantoren met en zonder een con troleklok voor de werkuren, waarop het personeel aankomst en vertrek moet ia- ten stempelen, maar het meerendeel doet het zonder af. Zoo tegen half tien komen ze binnen en het is zoo goed als zeker, dat de chefs zelf nooit vóór tienen, zelfs meestal nooit vóór elven binnen zijn. Men krijgt een Amerikaan het best te pakken tusschen elf en een of twee wanneer hij gaat lunchen tot drie uur, half vier. Echter luncht hij zelden alleen en maakt er een zakelijken maaltijd van: er worden meer contracten gesloten en orders opgenomen aan de lunchtafel dan aan het schrijfbureau. Het personeel heeft recht op een uur vrij en spreekt onderling met elkaar af wie eerst en wie het laatst gaat, zoodat de telefoon en bezoekers beantwoord kunnen worden Maar tijdens de werkuren heerscht er een allerplezierigste vrijheid van babbe len, lippen bijwerken, grappen uithalen en onder de bedrijven door hard aanpak ken. Er is maar één eenvoudige stelre gel: het werk voor dien dag moet af en hec komt af. Overwerk door eigen talmen of bui ten hun schuld is een doodeenvoudig iets, waarmee ik niet een kwartiertje nablijven bedoel, maar tot zeven, acht uur en later in den avond. In de groep kantoren, waar ik mijn bureau in on derhuur heb, maak ik het herhaalde lijk mee, dat op den avond voor de over- zeesche mailsluiting opgewekt en zon der extra belooning drie en vier uur overwerk wordt gedaan, terwijl eet- en drinkwaar uit het restaurant, gelijk vloers in onzen wolkenkrabber, per te lefoon wordt besteld en boven gebracht. De vorige week maakte ik het mee, dat na afloop een paar bureaux tegen elkaar werden gezet en een fanatieke ping pong wedstrijd werd gehouden als slot van den langen dag. En terwijl ik bui ten het raam keek naar onze in de wol- kende rijzende naburen, zag ik overal lichten aan, jongelui in hemdsmouwen over hun schrijfmachine gebogen en meisjes met paperassen heen en weer loopen. En dan na vijven wordt het roo- ken voor de jonge dames geoorloofd ge acht en dan dampen ze er op los. Alle drakerige films of romans van dien aard ten spijt, is de office girl er niet op uit haar chef in de wacht te sleepen, het omgekeerde komt eerder voor. De verklaring hiervoor is, dat het soort meisjes in het algemeen gesproken, niet op hetzelfde peil staat als bij ons. Ze hebben gewoonlijk alleen maar de la gere school en een paar jaar van de middelbare doorloopen om dan naar een instituut voo rkantooropleiding te gaan, waar zij vooral practisch klaar gestoomd worden en bij de kantoorroutine duch tig in het Engelsch worden geoefend. Maar hun afkomst, hun huiselijke om geving en hun levensopvattingen zijn gewoonlijk niet van dien aard om de be- geerenswaardige vrouw van een zaken man, die gestudeerd heeft of van goede familie is, te worden, al zijn ze nog zoo mooi en goed voor hun werk. Ook hierin komt een geleidelijke verandering, want afgestudeerde meisjes uit betere krin gen solliciteeren met stijgend succes naar de positie van secretaresse. Een heel eigenaardige bijkomstigheid van de typiste, vooral in de grootere steden, is, dat zij soms door haar afkomst een of meer vreemde talen vloeiend gesproken, zonder nochtans eenige po litieke Tendenz voor te staan; kortom op een wijze als den neutralen buiten staander past en als zelfs voor een amb tenaar, die naar ik mij volkomen be wust ben bijzondere voorzichtigheid te betrachten heeft, volkomen geoor loofd mag heeten. Vervolgens heeft men mijn vrouw en mij uitgenoodigd niet tot een politieke vergadering, maar tot een vrienden'bijeenkomst. Daar heeft men plotseling aan mijn persoon een belang rijkheid toegeschreven, welke mij, naar ik mij wel zeer bewust ben, geenszins eigen is; en mijn uitlatingen verdraaid tot warme sympathiebetuigingen: entoen ook onmiddellijk de geïncrimineerde foto genomen. Ik heb aanstonds tegen die uitlatingen geproteseerd; met het gevolg, dat men mijn vrouw en mij uit het gezelschap heeft verwijderd. Dit heeft mij toen zeer gekwetst; maar geeft mij in de huidige omstandigheden althans dezen troost, dat daaruit wel ondubbelzinnig blijkt, dat ik geenszins bedoeld heb in te stemmen met de ge voelens, die de aldaar samengekomene- nen bezielden. Het doet mij innig leed, dat het be doelde misverstand is ontstaan, maar eenige schuld daaraan zelfs die welke alleen aan onvoldoende voorzichtigheid en reserve zou zijn toe te schrijven, tref fen mij niet. Ik heb de eer te zijn beheerscht. De gemeenschappelijke taal is nu eenmaal Engelsch, maar men kan Spaansche, Duitsche, Italiaansche, kort om meisjes van elke nationaliteit krij gen, die thuis die taai spreken en die voor correspondentie met landen in Zuid-Amerika, Italië of Spanje, waar Engelsch niet zoo algemeen bekend is als bij ons, eenvoudig onmisbaar zijn. Be hoef ik er bij te voegen dat veeltalig heid natuurlijk hooger loon met zich mee brengt en dat men dikwijls bij na vraag tot de ontstellende ontdekking komt een dozijn verschillende nationale afkomsten onder zijn personeel te heb ben, die allen nog mm of meer hun taal kennen. Tenzij van Hollandschen af komst, want dan hebben ze het glad verleerd een betreurenswaardige na tionale eigenschap. BIJ BEDORVEN MAAG, gistingen in den darm, leelijken smaak in den mond, voorhoofdspijn, koorts, constipatie, bra ken of diarree heeft reeds een glas natuurlijk „Franz-Josef"-bitterwater, 'n zekere, snelle en aangename uitwerking, (Ingez. Med.) GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN. In de Vrijdagmiddag gehouden verga dering van den gemeenteraad van Vlis- singen was de heer Wesseling met ken nisgeving afwezig. De VOORZITTER zeide naar aanlei ding van de notulen der vorige verga dering, dat hij zijn woorden intrekt, waarbij hij opmerkte, dat de burgemees ter van Domburg zich voor de Zondags- openstelling der winkels, heeft .'uitge sproken, omdat hem thans uit 't verslag in de Middelb. Courant is gebleken, dat de heer Van Voorthuijsen zich om principieele redenen daartegen heeft verklaard. De heer RORIJE vroeg hoe de hou ding van den heer Laernoes zou zijn geweest, als deze de vorige maal aanwe zig was geweest. De heer LAERNOES zeide, dat hij zich dan ook principieel er tegen zou hebben verklaard. De VOORZITTER deelde nog mede, dat inzake de sluiting der kapperszaken nog correspondentie wordt gevoerd met den minister en naar aanleiding van die correspondentie ook met de kappers. Aangeboden werd de gemeentereke ning over 1931, aanwijzende wat den ge wonen dienst betreft in ontvang een be drag van 1.745,037.09 en in uitgaaf 1.619.927,34, alzoo een goed slot van 125.109.74 tegen 59.497.07 over 1930. De kapitaaldienst geeft in uitgaaf aan f 2.586.578.65 en in uitgaaf f 2.555.496,44, goed slot dus 31.082.21. Ingekomen was een brief van den Hoofdinspecteur der Volksgezondheid, inhoudende antwoord op de door den heer Van Oorschot in de vorige verga dering gestelde vragen, waarop het recht gegrond was van de inspecteurs om te dreigen met opheffing der ver pleegstersopleiding in het gasthuis. De heer VAN OORSCHOT achtte de motiveering van den hoofdinspecteur njet voldoende, het blijkt, dat er geen en kele wet of Kon. besluit is, dat de be voegdheid geeft opheffing voor te stel len. De VOORZITTER zeide, dat de er kenning toch vastgelegd is en dat er al leen heeft gestaan, dat overwogen zou worden den minister voor te stellen de erkenning in te trekken. De heer VAN OORSCHOT zeide, dat men het dreigement heeft gebruikt o" raadsleden voor opheffing van het gast huis te stemmen. De heer RORIJE zeide, dat de beslis sing bij de regeering berust en meende Ze besloten den brief met de schrijf machine van het hotel over te tikken, zoodat het niet noodig was, dat Henri, hem overschrijvende, er zich onge- wenscht lang mee bezig hield. Hij moest nu maar afz:en van 't denkbeeld zelf een brief te schrijven en eenvoudig onder teekenen; en dat zou zoo grijpen heil en onheil met hun raderen ineen nu te gemakkelijker van hem gedaan zijn te krijgen, nu hij zoo neerslachtig was door het moordend besef van niets meer-begrijpen Ze kregen het ook inderdaad van hem gedaan, zij het nadat hij het stuk had doorgelezen; wat echter, gezien de zorgvuldige redactie, zoo goed als geen bezwaar opleverde. Alleen bij den pas sus waarin sprake was van het „ver draaien" zijner uitingen tot warme sym pathiebetuigingen, stokte een oogenblik zijn begrip; maar het was vrij gemakke lijk, dat „verdraaien" uit te leggen als „anders draaien"; dat wil zeggen: er een veranderde voorstelling van hebben, en die reproduceeren. Het begrip van o p- zettelijke onwaarheid werd zoo ver meden, en enkel even zuchtend over het feit, dat er toch zooveel eenvoudige woorden waren, waarvan de beteekenis hem niet helder voor oogen stond, on- derteekende Henri; de brief vertrok, en dadelijk was er een opluchting en een opleving. En de volgende dagen werd de toe dat men te veel aandacht aan het schrij ven der inspectie heeft geschonken. In handen van burg. en weth. werden gesteld al of niet o(m advies: Een adres van de Vereeniging van dansleeraren om bij het verleenen van dansvergunningen te eischen het bezit van een diploma van eene vakvereeni- ging. Een adres van de bewoners van de Oude Markt om aldaar een plantsoen aan te leggen. Een adres van het Hoofdbestuur van den Algemeenen Politiebond tot het toe laten van de organisaties van politie personeel tot de commissie van overleg voor de overige ambtenaren. Een adres van het bestuur der ver eeniging tot bevordering van Chr. on derwijs om gelden voor het aanschaf fen van leermiddelen voor de Oranje- school tot een bedrag van 267.40. Een adres van het bestuur der Ver. voor Chr. Onderwijs om gelden toe te staan voor de verandering van de cen trale verwarmingsinstallatie in de Oran- jeschool ad 916. Een adres van het bestuur der Ver. voor Chr. M.U.L.O. om gelden toe te staan voor het aanschaffen van nieuwe leerboeken en gangmatten voor 165.10. Benoemingen. Bij de benoemingen van leeraren aan de Avondschool voor N. O:, was een schrijven ingekomen van den inspecteur, dat voor twee der vacatures ook waar schijnlijk wachtgelders in aanmerking kunnen komen. Na eenige discussie of men voorwaar delijk zou benoemen of burg. en weth. tot tijdelijke benoeming zouden over gaan, waarbij de uiterst linksche groe pen voor onvoorwaardelijke benoeming waren, omdat ten slotte de Kroon de benoeming toch moet goedkeuren, na men burg. en weth. al de 5 voordrach ten terug. Schoolkwestie. Het voorstel van burg. en weth. tot wijziging van het raadsbesluit betreffen de voorziening in het personeel der scholen A en C, nam de raad z.h.s. aan, Financieele toestand. Het voorstel naar aanleiding van het verzoek van den heer Wesseling betref fende het nemen van maatregelen tot het bezuinigen op de uitgaven en tot het invoeren van een loonkorting op pensioenbijdrage voor het gemeenteper- soneel, gaf aanleiding tot een vrij uit voerige discussie. De heer PAAP zeide, dat de heer Wesseling plotseling verhinderd was en las namens hem voor, wat hij anders had willen zeggen. Daaruit bleek, dat de heer-Wesseling niet accoord gaat met de verwijten aan zijn adres, hij heeft niet gezegd, dat B. en W. alleen naar 1933 keken, maar ge leerd door de vroegere opmerking van het college, heeft hij gedacht aan het „Gouverner c'est prévoir". Hij heeft geen loonsverlaging voorgesteld, omdat hij na het kortingswetje overtuigd was, dat burg. en weth, zouden doen, wat hen te doen stond. Het ligt z. i. niet op den weg van de raadsleden voorstellen te doen, die van burg. en weth. verwacht mogen worden. Nu ieder lijdt onder de omstandigheden, is het noodig, dat ook het gemeentepersoneel mede betaalt, waarbij het toch nog altijd het voordeel houdt van een vaste betrekking. Men moet noodmaatregelen tijdig nemen en niet als de ramp er reeds is. De heer VAN SPANNING vroeg wat de loonsverlaging beteekent tegenover het bedrag dat noodig zal zijn. Het komt spr. voor, dat de heer Wesseling he tal- leen wilt, omdat hij denkt: nu mijn men sehen minder verdienen, moeten andere maar volgen. Als een raadslid alleen met dit onderdeel komt, is het z.i, niet ernstig gemeend. De heer HARTS meende dat men het resultaat van het georganiseerd overleg moet afwachten. stand steeds genoegelijke. De oude on bezorgdheid van het begin van de reis, die door de gebeurtenissen te Straats burg even was onderbroken, maar daar na weer dieper nog en rustiger genoten dan te-voren, scheen na dit tweede lang duriger en pijnlijker intermezzo, nog blij- der en heerlijker terug te keeren. Daar toe droeg de omgeving wellicht niet wei nig bij; Florence in Mei is de hemel op aarde, met al zijn lentige klaarheid en hellen bloemenbloei. En daarin gebor gen liggen de onvergelijkelijke schatka- meren van de Uffizi, de Galleria Pitti en, waar de hemel het meest voelbaar wordt; het San Marco-klooster; waar hemelsche kunst gevlijd ligt te allen zij den den cortile met den machtigen, van teederste verrukking doorzonden ceder. Kees Bender, ofschoon hij Florence kende, genoot opnieuw ontzaglijk van al de heerlijkheid van de kerken en van de verdere architectuur; en het was hem een blijde verrassing te bemerken, hoe thans de kunst, waarvoor hij vroeger nooit veel gevoel bij Henri en Clara had ontdekt, meer tot hen sprak en hun al thans iets van de groote ontroeringen gaf, die ze hem schonk. Iedere vreem deling is wel gevoelig voor de bevallige massawerkingen van de Piazza della Signoria; voelt wel iets van het groot- sche van bouw en beeld envan den Bargelloo; ervaart iets van den verhe ven ernst van de koel-schoone kapel der De heer PAAP zeide, dat de heer van Spanning den heer Wesseling niet goed heeft begrepen, deze noemde de loonsverlaging niet )het eenige, doch een der middelen. Daarbij beteekent het in wezen alleen verlaging in cijfers maar niet in levenspeil. Men moet de kwestie rustig bekijken en dan heeft spr, voldoende vertrouwen in het ge zond verstand der arbeiders. De heer VAN OORSCHOT zeide di rect te hebben gevoeld, dat het woor den gold van hen, die dringen naar loonsverlaging en vermindering van 't levenspeil der arbeiders. Men vergeet dat verlaging der loonen, belastingver- hooging ook voor anderen ten gevolge zal hebben. De heer VAN HAL meende, dat men nu niet lang en breed over deze kwes tie moet praten, maar op goed overleg bij het georganiseerd overleg moet aan dringen. Daarna is het eerst de tijd voor een principieel debat. De heer SOREL zeide, dat ook zijn fractie nu geen aanleiding vindt voor uitvoerige besprekingen. De heer LAERNOES zeide, dat het geheele college met het voorstel ac coord gaat en dat de heer van Hal juist opmerkte, dat men het georganiseerd overleg moet afwachten. B. en W. heb ben steeds alle inlichtingen gegeven en men weet goed hoe de gemeente er voor staat. Maar na de onderhandelin gen met Ged. Staten is er een heel ande re financieele opzet ontstaan buiten de schuld van B. en W. en den raad. B, en W. zijn druk bezig te zoeken naar be zuinigingsobjecten. De heer DE MEIJ zette in een uit voerig betoog nog eens de onderhande lingen met Ged. Staten uiteen, die voor- loopig nog niet dwingen, maar alleen den raad gaven verschillende mogelijk heden nog eens te overwegen. Gezien ook de groote werkloosheid moet men nu eenmaal van bovenaf veel slikken. De heer VAN OORSCHOT meende, dat ook Ged. Staten van bovenaf ge dwongen worden mede te werken aan loonsverlagingen. Men zal dat zeker niet kunnen tegenhouden, maar de vraag is alleen of men zich daar als socialist achter mag plaatsen, en daardoor mede de verantwoordelijkheid dragen. De heer RORIJE zeide er toch niets aan te doen is en men van twee maat regelen de beste kan nemen. De heer VAN SPANNING meende, dat de heer Wesseling met voorstellen komt, die in de praktijk reeds mislukt zijn. Spr. noemde den heer van Oor schot theoretisch socialist, men moet z.i. met de praktijk ook rekening houden en achten de positie van de arbeiders zoo goed mogelijk te doen blijven. Na de dalende lijn zal zeker weer een opgaande komen en dan moe tmen ook paraat zijn. De heer VAN OORSCHOT bleef er bij, dat men het slechte nooit aanvaar den mag, dat doen ook de O.S.P. of de Communisten niet en ook niet de S. P. De heer DE MEIJ. zeide ook nog dat men practisch moet zijn. Het voorstel werd aangenomen, waar bij de heer van Oorschot verzocht ge acht te worden te hebben tegengestemd. Arbeidsbemiddeling. De raad vereenigde zich z.h.s. met 't voorstel tot regeling van den dienst der arbeidsbemiddeling volgens de wette lijke voorschriften. Verbreeding Bouleverd. Bij het voorstel tot verbreeden van den Boulevard Bankert nabij de uitwa teringssluis door middel van werkver schaffing, vroeg de heer VAN HAL of het de bedoeling is er dan ook auto's en andere vervoermiddelen toe te laten, hij vindt de Boulevard heerlijk voor wande- De VOORZITTER zeide, dat het in de bedoeling ligt de rechten van de wan- Medici bij San Lorenzo, maar 't zijn veelal alleen die héél grootsche manifes- tatiën van de groote genieën, die hen eenige oogenblikken imponeeren en een vagen indruk van macht-en-straling ver mogen te wekken. Maar nu hij met hen rondging in klare ochtenduren in de mu sea, in Santa Maria Novella, in het klei ne Dom-museum, in 't Battistero, en hun in de volheid van eigen ontroering en verrukking telkens en telkens iets van de door alle eeuwen daar stil aanwezige wonderen van extatische schoonheid duidde, nu voelden zij dat diep in hun hart iets getroffen werd; door den klank van zijn stem allereerst, dan: door de heerlijkheid zelve die in die stem had geëchood. Het verbaasde hem zelf, in de straling van hun oogen, waaruit hem nooit dat was tegemoet gekomen, iets te voelen van die onmiddellijke diepe emotie, die de schoonheid, die de hoog ste waarheid is, in puur-aandachtige zielen ontvonkt. En zoo werd voor hem, den ietwat vercynischten eenzame, deze kunstbeschouwing verbonden met een zoet-innig zielscontact. Zoo sterk was dit gevoel, dat wanneer hij op één van zijn schoonheids-questen getroffen werd door een openbaring van uitzonderlijke kracht, hij daarbij onmiddellijk het ver langen voeTfTe, ook Clara en Henri dat te laten zien; hen plotseling te zetten voor dit.... (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 5