BIOSCOPEN. KERKNIEUWS. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. AFLOOP VERKOOPIRGEN. VICTORIA-WATER LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. AFLOOP AANBESTEDINGEN. MARKTBERIGHTEN. w GEKERM) NIEUWS. Di. De VLISSINGEN. Middelburg. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Goes. KORT ZEEUWSCH NIEUWS. Ecl 2 p( AD gere scholen op de Groote Markt, zin gen er eenige liederen, voeren een lin- tenspel uit, en marcheeren daarna naar de scholen waar ze getracteerd worden. Te 1.45 uur wordt in de Zonnebloem straat de optocht opgesteld, die bijzonder mooi zal worden. Elke buurtvereeniging komt met een eigen groep uit. Te 2 uur wordt afgemarcheerd. De route loopt door een groot deel der stad. Wat 's middags niet kan bezocht worden krijgt 's avonds een beurt. De optocht wordt begeleid door de muziekgezelschappen „Euphonia" en „Hosanna", en een fluit- club. Des namiddags, tusschen 6 en 8 uur, wordt een concert op de Markt gege ven. Intusschen maken de turnvereeni- gingen een marsch door de stad en geven daarna een uitvoering op de Groote Markt. Te 7.30 uur formeert op den Stations weg, zich de optocht weer, nu met ver lichting, en begint dan om 8 uur haar route door de stad, ook weer begeleid door de muziekgezelschappen. Op voorstel van den heer J. C. v. d. Velde werd daarna nog besloten tot een muzikale rondwandeling na afloop van den optocht. Als voorbehoud werd ge maakt, dat de financiën het moeten toe laten, maar daar, staande de vergadering enkele buurtvereenigingen reeds een be langrijk bedrag beschikbaar stelden, zal dit voorstel wel uitgevoerd worden. Met de regeling werd, onder applaus der ver gadering, de heer Van der Velde belast. Vóór deze muzikale rondwandeling zal de prijsuitreiking plaats vinden. Tenslotte voegen wij hier, namens het Bestuur der Oranjevereeniging, nog twee verzoeken aan toe. Ten eerste wordt den ingezetenen gevraagd druk te vlag gen, doch de vlaggen niet te laag te han gen daar anders de optocht er hinder van ondervinden zal. En ten tweede zou het bestuur het op prijs stellen, als de be woners van de straten, door welke des avonds de optocht trekt, in hun winkels of voorkamers het licht ontsteken, op dat de optocht niet door geheel donkere straten zal trekken. OPDRACHT AAN DE SCHELDE. De drie motorbooten worden te Vlissingen gebouwd. In de gisteren gehouden vergadering besloten Ged. Staten van Zeeland den bouw van drie motorveerbooten, twee voor den Provincialen Stoombootdienst op de Westerschelde en een voor dien op de Oosterschelde, op te dragen aan de N.V. Kon. Mij. de Schelde te Vlissin gen. Het mag zeker tot groote vreugde stemmen, dat het is mogen gelukken den bouw van deze" vaartuigen aan de Schelde te gunnen. In de week van 20 tot en met 26 'Augustus werden in het gewone .bad genoïnen 4102 baden waarvan 2013 door dames en 2089 door heeren en in het völksbad 2754 baden waarvan 1361 door dames en 1390 door heeren. Zondagavond geeft de Postfanfare een uitvoering op den Boulevard. het overleg, wordt voorgesteld de veror- dening te wijzigen in algemeenen zin. Zooals bekend heeft op 19 Augustus I j.l. de aanbesteding plaats gehad van de verbreeding enz, van den West Sou-| burgschen weg. B. en W. stellen den Raad voor te be-1 sluiten tot aankoop van den grond voor verbreeding van den weg noodig, totaal] zal ongeveer 1664 m2 moeten worden ge kocht a 2.50 per m2, wat een bedrag van 4160 vordert. In verband met de in de vorige Raads- I vergadering uitgesproken wensch om] over te gaan tot instelling van een com missie voor het waterleidingbedrijf stel-] len B. en W. voor, evenals voor het Wo ningbedrijf, een commissie van 4 leden in te stellen, met als voorzitter-lid een der leden van hun college. Een aanrijding met gevolgen, O. EN W. SOUBURG. Donderdag dagavond is de heer de R. uit Vlissingen op den Nieuwen Vlissingschen weg alhier bij het uithalen voor een uit de tegen overgestelde richting komende auto met het achterspatbord van zijn auto in aanraking gekomen met een wielrij der, waardoor deze eenige schrammen van geen beteekenis bekwam. Toen de heer de R. zich van de aan rijding op de hoogte wilde stellen is hij door zekeren K., die den aangeredene vergezelde eenige keeren in het gezicht geslagen. Een omstander, die zich met het geval dacht te moeten bemoeien, bekwam eveneens een gevoeligen slag in het ge laat, waarbij hem de pijp uit den mond vloog, doch waarvoor K, een niet min der gevoelige opstopper in ontvangst FLORA. De koerier van de Czarina. De dochter van den Draak. Vandaag, morgen en Maandag ver toont de Flora-bioscoop als hoofdfilms le „De koerier van de Czarina", een filmspel uit den tijd van de Russische lijfeigenschap (in 6 acten), onder regie van Malikoff. En als tweede een Paramount-film met de zoo schitterend spelende Chi- neesche actrice Anny May Wong, War ner Oland en den Japanner Sessue Ha- yakawa: „De dochter van den draak", naar Sax Rohmers „De dochter van Fu Manchu". Een sterke film! Schore (X), «I- Pladet te 's H. Hendriks kinderen (X), A. S. de Regt te Kort-1 gene, G. Sinke te Kats, W. A, Trimpe te Kloetïnge (X)« A. A. J. Verhagen te Eindhoven, M. H. Wilderom te Kamper land en C, Willeboordse te Middelburg (X(- Zij, achter wier naam een kruisje staat, zijn ook geslaagd voor aanvullings-1 examen gewapend beton, welk diploma] ook de heer J. W. Kools te Vlake be haalde. Ned. Herv. Kerk. Di^etat te Zierikzee (Vac. dis. Voors) I P. de Haan te Antwejrpen, B. de Jong te El'Iecom en A. Blanson Henkemans te Nisse. I ELECTRO. Jenny Lind, de Zweedscbe nachtegaal Heeft u Prins Hendrik wel eens duide lijk en van nabij hooren spreken? Neen? Dat kan dan hedenavond in het journaal I in de Electro, waar we de opening van het nationale padvinderskamp zien en hooren: de toespraak van den Prins ook in zoon mooi pakean en daarna het défilé op de doedelzakken-muziek. Aardig is dat. Trouwens, men miskent de waarde van het zgn. journaal wel eens: als dit goed is opgenomen en goed geselecteerd, dan kan het heel belang wekkend zijn. De opname van het bom- menwerpen door Amerikaansche vlieg-1 eskaders op een oud oorlogsschip bv. is, in al z'n huiveringwekkendheid, als film I heel mooi. En van het houtvlotteren in Indische Stoomvaartlijnen. Dempo, (uitreis) 26, 1 n.m., van Mar seille. Marpix van St. A'ldegonde '(thuisr.) 26 van Suez. rooskerke (W.), laagste inschrij- ver 15722; P. Dekker, Veere ƒ20116; C. van de Reippe, Vlissingen f 16348; W. Sneiders Co. en K. Wolfs, Am sterdam 24.153; A. A. de Wilde, Mid delburg 18680; Fa. F. Duinhouwer, Goes 16216; W. Wandel, Nieuwerkerk 16475; I. la Gasse Zn., Koudekerke 16793; F. Dekker, Vlissingen f 47065; G. F. de Grave, O. W.-Souburg 20800; J. J. Jansen, Middelburg 20900; M. F, Goedemont, Goes 25385; J. H. v. d. Ven, Vlissingen 164800; A. Dekker, Middelburg 17025; J. D. Janse, Colijnsplaat 16440; M. Hoogesteger, Wemeldinge 19320; G. Franke, Vlissingen 16990; M. Jansen, Nisse 19600. - Notaris Blaupot ten Cate heeft Vrij1» [dag in café „CentjraaT' te Koude^ kerke publiek verkocht een woonhuis met werkplaats en tuin aldaar aan het j Dorpsplein A 1,75, gnoolt 9 a. 30 c.a. Koo> per B. Blaasse aldaar voor t 4600. 0BCRLAMNSTEIN had te nemen. Voorts heeft het ongeval 't Ufatoon-journaal kan dit laatste even- waarschijnlijk nog ten gevolge gehad, dat de vrouw van de R. haar gouden armband horloge is kwijtgeraakt. De politie heeft van een en ander proces-verbaal opgemaakt. DOMBURG. Alhier had zich een meis je te ver in zee gewaagd en bevond zich in levensgevaar. Verschillende reddings pogingen faalden door de ruwe zee. De res. luit. der huzaren H. Buteux van der Kamp slaagde er ten slotte in door de branding te komen en het meisje dat achter de branding dreef nog op het nippertje met levensgevaar ,te redden De talrijke, op het strand aanwezige menigte, bracht den moedigen redder 'n geestdriftige ovatie. OOST- EN WEST SOUBURG. Maan dag a.s. vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt o.a. Wijziging grondslag biljards personeele belasting. Verkoop gedeelte perceel weg en zijkanten weg (Abeelsche weg).. Vaststelling exploita tievergoeding voor bijzondere scholen over 1929. De kostprijs per leerling van het o. 1. o. is berekend op 13.51. Wij ziging verordening regelende het geor ganiseerd overleg. Aankoop grond West Souburgscheweg. Instelling commissie voor het waterleidingbedrijf. Benoeming leden Woningcommissie. Afscheiding perceel van C. Bosch Vrijburgstraat Gem. rekening 1929 en opheffing zeker heidsstelling gemeente-ontvanger. Gem. rekening 1931 en bedrijfsrekeningen. Re kening Burgelijk Armbestuur. Aangezien de Abeelscheweg als zijtak van den weg KoudekerkeMiddelburg, in beheer en onderhoud bij de Provincie is, wenscht zij ook eigenares van dien weg te zijn. Met den Staat der Nederlanden heeft de gemeente een gedeelte in eigendom. De Provincie is bereid den rijweg voor 1,en de overige oppervlakte tegen 0.10 per c.A. aan te kcopen. De vier gemeente-werklieden waren tot nu toe lid van den Bond van Over heidspersoneel, doch zijn thans overge gaan naar den Nederl. Chr. Bond van Personeel in Publieken dienst, Daar de verordening regelende het ge organiseerd overleg alleen den Bond van Overheidspersoneel tot het georgani seerd overleg toelaat, zcodat de bedoel de werklieden thans uitgesloten zijn van Druiven eten in Zuid-Beveland. KAPELLE. In navolging van het ker seneten in vele Zuid-Bevelandscbe boom gaarden zijn verscheidene eigenaren van druivenkassen er toe overgegaan 't publiek in de gelegenheid te stellen' de versch gesneden vruchten tie proeven. Bij de meesten wordt dit kenbaar ge maakt door een bord, terwijl de kwee- ker te Biezelinge aan de route Scho- re-Kapelle zelfs de driekleur aan den ingang v.an z'n kassen heeft geplant ten teeken, dat daar 'een druiveneetge- legenheid is. Gezelschappen in particuliere- en toer-auto's „leggen even aan" op die wijze het nuttige met het aangename vereenigend, KWADENDAMME. De arbeider J. Steenbakker uit Kwadendamme, die aan het station aldaar door een tram werd gegrepen en ernstig gewond, is Vrijdagmiddag in het R. K. ziekenhuis „St. Joanna" te Goes aan de gevolgen van zijn verwondingen overleden. Bad Breskens. BRESKENS De vereen, van Vreem delingenverkeer alhier organiseert tegen Zondag 4 September a.s. een] groot strandfeest. Het bekende en goed aangeschreven Middelburgsche gezel schap onder leiding van den heer Ma- zure zal dien dag naast verschillende rhythmische dansen tévens uitvoeren de „Zeeuwsche boerendansen", welke o.a. ook uitgevoerd werden voor de Konin gin. Verder worden gehouden een wed strijd in strandpyama's en in samenwer king met de vereeniging Scheldestroom eenige zwemwedstrijden. Steeds komt de Breskensche veree niging voor Vreemdelingenverkeer met nieuwe ideeën op de proppen om aan Bad Breskens meer bekendheid te ven! SLUIS. Donderdag kwamen alhier op hun rondtocht door W. Zeeuwsch-Vlaan deren een 12-tal reclame-auto's aan van de Terneuzensche winkelweek. De auto's werden op de Markt geparkeerd en de deelnemers gingen met muziek voorop dc gemeente door. Nadat het muziek nog een nummertje ten beste gegeven had en vanaf den Stadhuistoren de clairons hadden weerklonken, ging de optocht verder, zeer gezegd worden het eerste na tuurlijk niet, want vreedzamer landschap en aanblik laat zich niet denken. „Boep-oep-a-doep" is het bekende Betty-Boep teekenfilmje een zeer ge liefde afwisseling, waarbij men zich in stijgende verwondering afvraagt hoe de vervaardigers er steeds weer in slagen nieuwe komische verwikkelingen te be denken. Men zal er uit moeten afleiden, dat evenals de mogelijkheden in de tee-1 kenfilm onbegrensd zijn, het inventieve vermogen van den mensch ook geen perk en paal gesteld is. De hoofdfilm is ditmaal op historische gegevens gebaseerd: Jenny Lind, de Zweedsche nachtegaal. Het verhaal dat er door loopt is dat van Paul Brandts liefde voor deze kunstenares, die eerst niet beantwoord wordt; tenslotte schijnt het voor mekaar te zullen komen, maar dan wordt Paul blind en retireert zich, gelijk een gentle man betaamt. Of het geval dan tenslotte toch nog happy-eindigt? Gaat u dat maar| zien. Er wordt heel erg veel gezongen in deze film; soms de eerste maal dat Jenny Lind de „Norma" zingt, heel goed, veel meer valt er niet van te zeggen: film isheel erg anders. LANDBOUW-BIOSCOOP. Lasca van den Rio Grande. Na de uitgebreide journaals en een paar komische films, draait „Lasca van den Rio Grande", een rolprent vervaar digd naar het gelijknamige gedicht van Frank Deprez. De hoofdrollen worden vertolkt door Dorothy Burgess, Leo Ca- rillo en John Mack Brown. De geschiedenis speelt in het oude Mexico, met zijn grillige landschappen, schilderachtige kleederdrachten en warmbloedige, romantische bevolking. Lasca is een Mexicaansche schoone, die bemind wordt door een rijken ban diet en één der mannen van de bereden politie. Het geval wordt dan nog inge wikkelder als Lasca een kerel, die haar steeds lastig valt, doodsteekt, en haar geliefde-politieman haar nu gevangen moet nemen. Er komen ook nog nood lottige misverstanden in voor, waardoor de politieman telkens denkt, dat Lasca hem bedriegt en in werkelijkheid van den rijken bandiet houdt. Tenslotte vin den heldin en held elkaar echter, maar tijdens hun vlucht voor den bandiet en zijn kornuiten breekt een kudde buffels los en beide gelieven worden helaas on der de hoeven dezer dieren vertrapt. Er wordt danig in deze film gescho ten, goed paard gereden, er wordt ge danst, gevochten, gezongen en bemind, in 't kort, het is een schilderachtig, ro mantisch gebeuren, geheel in den geest van het gedicht. HET GARNIZOEN. Het comité tot het behoud van het Garnizoen, dat vroeger actief was, toen gevreesd werd dat tot opheffing van 't garnizoen zou worden overgegaan, doch na dien in ruste was, is nu weer düi-1 gent, zoo deelt men ons mede. Naar aanleiding van het officieele J démenti gewaagt de „Limb. Koerier van een „schijnbare tegenspraak", waar tegenover het blad het volgende als het] feit stelt: „Blijkens te bevoegder plaatse ont vangen mededeelingen omtrent de in-1 deeling van de dienstplichtigen die het volgend jaar worden opgeroepen, is geen enkele dienstplichtige van die lich ting aangewezen voor de hiervoren ge noemde acht regimenten infanterie. De I uitdrukking, dat de regimenten worden] „opgeheven" moge misschien iets te sterk zijn, omdat de regimenten op pa pier wel blijven bestaan, maar het zul- len regimenten zonder soldaten zijn." Dit komt overeen met onze inlichtin-1 gen. En volgens de „Utrechtsche Courant" I komt de bezuiniging, naar de comman dant van het 18e R. I. zeide, practisch] hierop neer, dat 120 officieren op non activiteit zullen worden gesteld en 3601 onderofficieren met wachtgeld of pensi- oen den dienst zullen verlaten. De kapitein-adjudant P. J. Gaillard van het 21e regiment infanterie deelde aan het blad mee, dat van het ministerie was toegezegd voor 1 October te zullen] berichten, welke officieren en onderoffi cieren per 1 Januari a.s. den dienst moeten verlaten. SECRETARIS-PENNINGMEESTER B. A. TE GOES. De door het Burgerlyk Armfbestuur in alphabetische volgorde bij B. en W. in gediende voordracht ter benoeming van een secretaris-penningmeester luidt als volgt: A Schuit le ambtenaar Gempsecreiarïe te Colijnsplaat, tevens secr.^penning n. van het B. A. aldaar; "W. van Strien, boekhouder le Goes J. 'Tjerie, deurwaarders-klerk' te Goes. CONGRES O.S.P. Amsterdam. De Onafhankelijke NATUURLIJK BRONWATER. Bi; lunch en diner, op reis en thuis (Ing. Med.) Engeland. Het ging al lang naar een staking toe inde Britsche weefindustrie in Lanca shire. En nu dreigt het er dan toch van te zullen komen, want een bemidde lingsconferentie te Manchester tus schen vertegenwoordigers der wevers en spinners eenerzijds en fabrikanten der katoenindustrie in Lancashire an derzijds, gehouden, is Vrijdag na uren lange besprekingen definitief af gebroken. De conferentie zou mis lukt zijn in verband met het feit, dat ondanks verschillende voorstellen der werkgevers geen overeenstemming kon worden verkregen inzake de kwestie van 't weer aannemen gedurende de loonconflicten ontslagen arbeiders. De werkgevers hadden eerst voorgesteld een termijn van zes maanden te bepa len voor het weer in dienst nemen der ontslagen arbeiders, welke termijn la ter door hen werd verminderd tot zes weken. Dit voorstel werd afgewezen daar de wevers van twee groote fabrie ken te Burnley een eisch stelden van onmiddellijke tewerkstelling. In verband met het afbreken der on derhandelingen houudt men er reke ning mede dat Zaterdag een algemeene staking in de katoenindustrie zal uit breken, waarbij ongeveer 400.000 spin ners en wevers betrokken zijn. JAPAN. houdt heden en I congres hier ter De Taifoen. Volgens de laatste be richten i.z. de taifoencatastrophe op het zijn 21 menschen om het leven geko- Noordelijk deel van het eiland Formosa men. Bij een ontsporing van een trein werden 12 personen gedood, terwijl tengevolge van het instorten van hui zen 9 anderen het leven verloren. In totaal zijn door den vloed 3000 huizen vernield en 7000 beschadigd. DUITSCHLAND. De Europa-vlucht. Om 18 h 36 is de eerste deelnemer aan de Europa-rond vlucht, Seidemann op vliegveld Staa- ken teruggekeerd. Socialistische Partij Zondag haar eerste stede. De waarnemende voorzitter de heer J. de Kadt, herinnerde er aan, dat in vijf maanden 120 afdeelingen zijn ge sticht met 7200 leden. Niet tusschen S.D.A.P. en C.P.H, wil len wij, zegt spr, een partij bouwen, maar in die plaats van die twee willen wij in de arbeidersklasse één partij bouwen. Spr. stipt aan het rapport-Welter en I m DgN ZOETEN INVAL. Op (de zegt dat de wil tot actie ontbreekt bij nei(fe onder N e u n e n zijn ten nadeó- de leiding van S.D.A.P. en N.V.V. en dus is het de taak van de O.S.P. op te stuwen de arbeiders der S.D.A.P. en de massa's van het N.V.V. Toen een fitter van de gasfabriek te Axel dezer dagen den muntgasmeter bij zekeren M. wilde lichten, ontdekte hij dat de meter was opengebroken en het geld daaruit was weggenomen. M. die daarvan verdacht wordt is voort vluchtig. Als volontair ter secretarie te I Sluis is geplaatst de heer P. Woittiez te Sluis en in gelijke functie te B r e s - kens de heer Iz. Luteijn te Sluis. I le van den imker Th. de L. 48 van de 53 bijenkorven leeggehaald. Uit de wijze, waarop men te werk ging, staat vast, dat vak'kundigen de daders moei ten zijn. APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week is te Middelburg geopend de apotheek van mevr. C. H. Dekker—Koers fa. wed. A. K. Nonnhebel en Zn., Lan ge Delft. Geslaagd voor 't notarieel examen deel I, de heer M. E. J. F. van Dissel te Goes. Zeeuwsch Technisch Instituut, Geslaagd voor waterbouwkundig op zichter de heeren K. Adriaanse te Vlis singen (X)i O. Beenhakker te 's H. Arendskerke, J. J. Capelle te Bruinisse, I P. M. A. Colsen te Terhole, J. J. Eek- hardt te 's Gravenpolder, J. Ferdinan-1 dusse te Wemeldinge (X)' 0. de Hamer J te Krabbendijke (X)> B- J- Israel te Groe" de, A. J. Keukelaar te Gees, H. Koorn-1 winder te Maartensdijk (U.) J. Th. Kra mer te Wissekerke, A. C. Krombeen en H. M. Krombeen te Hansweert, J. P. de Meester te Kloetinge, A. Meyaard te I B. en W. van Oost- en West- Souburg hebben Vrijdagmorgen bij Mid del bug, 26 Auigs. Op de vei- openbare inschrijving aanbesteed het werden de Volgende prijzen besteed vernieuwen der bestrating en het maken van trottoirs met bijkomende werken in den West-Souburgschen weg (Kanaal straat) over een lengte van 460 m. Raming 28.400. Inschrijvers: J. Knuist, St, Maartens dijk 18900; C. P. Valentijn, Middelburg 20000; C Dekker, Middelburg 18975; K. Wolfs Zn., Amsterdam f 21990; A. J. Verpaal en J. de Oude, Dreischor 16847; Fa. T. de Baat, Sliedrecht 19250; L. G. J. v. d. Ven en M. Wan del, Koudekerke f 17122; H, Geldof, Se- Peen 3, zilver uien 11—19, uien 4— 7, augurken 0.1—9, postelein 5—7, spi nazie 2— 9, stoknijlbjoonen 1—11, id' tssam! 1—5, stokprin cessen 6—10, id. stani 1 —8, alles pel- kg; kervel 4—5„ zuring 4—5, beide per kist; gladiol|eii 1 m* Afrlikaantjes 1, asters 1—2, dahlias 1 2, alles per bos. Peen 2,5— 5i/4, rapen Va2, karoten 1—3, radijs l1/), rammenas 2, uien 4, selderie 1,5-6, peterselie 1—1,5, ra" baiiber 1,5, alles per bos; savoijeikbol 1-6, roode kool 1,5-31/2, witte 'kool 3 5S te; ;M1 21 pr 37 pe cal zei Ge dod zuiv THI deel aziji inm Alle Lan D< mee kenc Iing< Curs de op avor Blon Bij te aang EEN ZEE Zeer Be Wijn

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2