GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLIJKE STAND. OM LOONENDE AARDAPPEL PRIJZEN. naa—BM—a—n—h—awmiasttm«shiiiihiiii'n'imrii ir'i-*- Ongelukken. Verdronken, STINKENDE ETENSRESTEN. Middelburg. Ierseke. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. omvang, waartegen geen enkel kapita listisch machtsmiddel op den duur be stand is. Ons dunkt, het moet het boerenhart goed doen, te hooren, dat hij zoon krachtige schakel vormt in den produc tieketen. De aard van den landbouw ligt hieraan ten grondslag. Deze is „de voornaamste bron van voedselvoorzie ning voor mensch en dier, de grondslag van het economische leven, het funda ment der samenleving. De boer is de voortbrenger van onze dagelijksche noodzakelijkste levensbehoeften, welke door veel overleg en hard werken wor den verkregen. Voor het bestaan van den stadsmensch zijn de vruchten van het werk van den boer „onontbeerlijk", been agrariër kan het beter en juister zeggen en het ware te wenschen, dat alle „stadsmenschen" hiervan ten volle doordrongen waren. Schrijver geeft dan verder aan het on derscheid tusschen het werk van den boer en dat van den fabrikant, hoe de eerste met levend materiaal heeft te doen, met plant en dier, en hoe op alle werk de natuurkrachten, onbekende fac toren, invloed uitoefenen, waardoor te voren heel moeiliiK berekeningen zijn te maken. Volgens eigen mededeeling heeft hij hiervan gebruik gemaakt van onze schrifturen en we kunnen volstaan met daarnaar te verwijzen. Dan stelt hij de vraag, hoe het komt, dat de boer niettegenstaande zijn kennis en zijn noesten vlijt moet zwoegen om 't hoofd boven water te houden en zijn antwoord daarop luidt: „Ongetwijfeld, omdat hij, behalve aan de heerschappij van de na tuurkrachten, nog onderworpen is aan den machtigsten heerscher van onze kapitalistische samenleving: aan 't han delskapitaal. De handelaar, als meester van de markt en daardoor van den afzet der producten, bepaalt het hem behoo- rend deel van de opbrengst van den oogst, van akker en vruchtboom en van den veestapel." Het wil ons voorkomen, dat de auteur hier te veel generaliseert. We onderschatten allerminst de macht van het handelskapitaal, maar naar on ze meening kan dit juist op agrarisch terrein niet voor 100 pet. dien gewich- tigen invloed uitoefenen, omdat de na tuurkrachten ook voor hem onbekende factoren in de rekensom zijn en boven dien kan hier veel gewonnen worden door organisatie, en door coöperatie. Speciaal voor ons land mogen de co- operatieve Suiker- en Zuivelindustrieën hierbij als voorbeeld gelden. „De gevolgen van de landbouw-crisis" geeft de schrijver aan, zooals wij dat meermalen hebben gedaan. Het doet wel eens goed ,dit door een buitenstaander bevestigd te zien: „vooral gedurende de laatste 3 jaren zijn de prijzen der land bouwproducten gedaald en wel in een steeds sneller tempo, zoodat de tegen woordige prijzen minstens 50 pCt. lager zijn dan enkele-jaren geleden, terwijl de prijzen van noodzakelijk bedrijfsmateri- aal en levensbehoeften weinig minder of vrijwel gelijk zijn gebleven. Daardoor is de boer in diep treurige omstandig heden geraakt, want de toestand is zóó, dat zij, die een schuldvrij bedrijf hebben plotseling arm zijn geworden en zij, die een bezwaard bedrijf hebben, met stellig heid ten ondergang zijn gedoemd." Ons dunkt, dit propagandistisch plei dooi uit anderer dan boerenmond of boerenpen voor den nood in het land bouwbedrijf, moet degenen, die nog ver re van ons staan, tot ernstige overden king stemmen, en Regeer.ng en volks vertegenwoordiging tot het besef bren gen, dat elke dag uitstel van afdoende hulp zeer ernstige gevolgen kan hebben voor land en volk. Ziehier de conclusie, die wij uit dit belangwekkende artikel zouden willen trekken. De schrijver stelt de zijne vra genderwijze: „Zal de boer blijven zzoaaien en bou wen, als hij met wiskundige zekerheid weet dat alle werk en al het geploeter hem slechts verlies zullen opleveren? „Waar moeten die landarbeiders van leven? Moet 'een nog grooter deel van hen uit de productie worden gestooten en overgeheveld naar de werkverschaf fing?" Hier zouden we. den schrijver willen toeroepen, help met ons mede om te komen tot een loonenden prijs voor onze voornaamste producten, voor een land- bouw-credietregeling, voor afwenteling van drukkende lasten op het landbouw bedrijf, kortom, voor de verwezenlij king van „het urgentieprogram!" Onder het stellen zijner vragen „hoort de heer Verhoef, Het Groene Front groeien" en deze nachtmerrie wellicht doet hem de kreet slaken: „Is de tijd niet gekomen, dat de stads- arbeider zijn eischen gaat verstrenge len met die van het landbouw-proletari- aat? Door het stellen dezer vraag graaft de schrijver een klove tusschen hem en ons. In den strijd van het proletariaat om de macht om daardoor te komen tot 'n ge lukkiger en mooier samenleving zien we nog altijd geen heil, vooralsnog ver wachten we dienaangaande meer van een georganiseerd overleg tusschen de groepen, die hij als elkanders natuurlijke vijanden aanziet. Over het algemeen evenwel spreekt uit het artikel, met terzijdestelling van onze zoo-even geopperde ernstige prin- cipieele bedenking, een agrarisch be grijpen en medeleven en medegevoel, die op zichzelf weldadig aandoen. Onze landbouwmedewerker schrijft ons: Uit het aan de pers verstrekte com muniqué van het behandelde in de laat ste vergadering van het D. B. der Z.L.M, blijkt, dat „een verzoek is ingekomen om alle pogingen aan te wenden om te ko men tot een prijsregeling van de aard appelen en den afzet van de binnenland- sche en buitenlandsche markt te verze keren tegen loonende prijzen. Dit ver wondert ons geenszins, want die wensch leeft al lang onder de boeren. In het nummer van 6 Juni schreven we, dat er nog werk te over was voor den parle mentairen molen en wezen we op „de reuze-aardappeloogst, die in het zicht is. In arrenmoede hebben de akkerbou wers, mede verleid door den loonenden prijs in het vorige jaar, zich op deze teelt geworpen, in de hoop, dat de bu ren ons teveel noodig zouden hebben. Komt dit volkomen te begrijpen en te verklaren kansenspel verkeerd uit, dan loopt het mis. Nu reeds moet deze kwestie onder het oog worden gezien. „Verschillende blijken van instemming mochten we hierop ontvangen en het zal vooral den Zeeuwschen boer genoe gen doen te weten, dat deze belangrijke kwestie aanhangig zal worden gemaakt bij de crisis-commisie uit de Zeeuwsche Landbouw-Organisaties. Begrijpelijk is het, dat het D.B. der Z. L. M. hier groo- te moeilijkheden ziet, omdat een be langrijke hoeveelheid moet worden ge ëxporteerd, waarvoor bij benadering geen prijs is te schatten, zoodat het ontzettend moeilijk is om mede op grond daarvan den richtprijs voor binnen- landsch gebruik vast te stellen. Met ze kerheid valt zelfs niet te zeggen, of het buitenland ons product ontvangen zal. Frankrijk verbood den invoer van con sumptie-aardappelen uit Nederland, Engeland verhoogde het invoerrecht van 10 pet. der waarde op een pond sterling per ton, een verhooging van 200 a 300 pet., Duitschland heeft weinig of geen koopkracht, probeert zichzelf te helpen, een verordening met dit doel werd begin Juli uitgevaardigd. In nor male tijden zijn deze drie landen onze groote afnemers geweest. Hieruit moet de conclusie worden getrokken, dat on ze exportmogelijkheden zeer zijn be perkt, wat aan de verwezenlijking van bovengenoemd plan niet bevorderlijk is. Daar staat tegenover, dat het op dit oogenblik een chaos is; eersteklas-con- sumptie-*aardappelen worden verkocht beneden 2 ets. per kg., terwijl menig stedeling nog 5 a 6 ets. per kg. moet betalen. Elke regeling op dit terrein kan winste geven. Onwillekeurig gaan onze gedachten terug naar den distributietijd toen duizenden hl. aardappelen in de kuilen .zijn bedorven en nog hooren we de kreten, die vooral uit Zeeuwsch- Vlaanderen opgingen, maar we staan er thans beter voor, nu de uitvoering van dergelijke regelingen wordt opgedragen aan de belanghebbenden zelf, waarbij de landbouw-organisaties den toon aange ven en deze hebben in dezen crisistijd reeds hun mogelijkheden doen kennen. Met vertrouwen zien we dan ook een ontwerp-regeling tegemoet, alleen zou den we op eenigen spoed willen aan dringen. Een regeling, uitsluitend voor het binnenland, waarbij wellicht 8 a 10 millioen hl. zouden kunnen worden ge plaatst, zou al een heele verlichting ge ven. Het wil ons voorkomen, dat nu zoo gauw mogelijk het terrein moet worden verkend en dus op korten tijd een deug delijke inventarisatie moet worden opge maakt van den te verwachten oogst. Het plan zelf moet uit ernstige overwe gingen en beraadslagingen geboren wor den. Als voorbeelden kunnen gelden de tarwe- en de varkenswet. Wellicht wa re het ook gewenscht, direct contact te zoeken met de op komst zijnde commis sie tot verstrekking van steun in natura aan werkloozen. Zaterdagmiddag reed een aulo' ge stuurd door den heer G. C. uit Venljo, te Arcen op den Lingsforterweg. Plot seling sprong een voorband van den auto tengevolge waarvan de .bestuurder de macht over het stuur verloor en de wa gen in vollen vaart tegen, een bioom en vervolgens tegen een lantaarnpaal langs dén weg opbptste. Van de d'rie inziltem!- den werd de bestuurder J. G. G. ern stig aan het hoofd' gewond, brak bet rechter been op drie plaaLsiein en kreeg zware inwendige kneuzingen. Een der medepassagiers, de Duitscher J K., werd zoo zwaar gewond aan het hoofd, borst en schouder dat voor zijn leven wordt gevreesd De derde inzittende werd door glas scherven bloedend aan het gelaat ge wond Zondagmiddag reed de automobilist H. Str. uit Amsterdam, op den rijks straatweg bij Naarden. Hij wilde den Oud-Blaricumerweg inrijden en stak zijn richtingwijzer uit. De motorrijder Sm. die eveneens uit de richting Am sterdam kwam en die volgens oogge tuigen zeer snel reed, meende nog te moeten passeeren. Een botsing was het gevolg. Hij en zijn duorijdster vlogen een meter in de lucht. De heer S. kwam er zonder letsel af. De duorijd ster werd met ernstige verwondingen opgenomen. Zondagmiddag ging een vijftal jonge lui uit Amsterdam op het vrije stranc te Castricum zwemmen. Drie van hen gingen te ver in zee. Op hun hulp geroep begaven twee leden van de E. Hulp zich te water. Het gelukte hun twee der zwemmers op het strand te brengén. De derde, de 21-jarige Th. B. uit Amsterdam, verdween evenwel in de diepte. In 't zwembad te Sloten stoot te Zondagmiddag een jongen bij het duiken op het lichaam van een man, dat op den bodem lag. Het bleek een ongeveer 30-jarige man te zijn, die ver moedelijk in het water kramp had ge kregen en was verdronken. Zaterdagvoormiddag is bij het ba den in de Waal nabij N ij m e g e n ver dronken de 35-jarige Th. v. R., aldaar. Te Zuid-Scharwoude is verdron ken de 16-jarige J. W. B., uit Noord- Scharwoude. Zaterdagmidda.g is aan het stille strand te Hoek van Holland de 34-jarige L. H., havenarbeider te Rot terdam, bij het zwemmen door den stroom meegesleurd en verdronken. De man laat een vrouw en twee kinderen achter. Het 4-jarig zoontje van den bloe mist P. van Z. te Aalsmeer is in de sloot achter het huis verdronken. In het Overijsselsch kanaal nabij Vriezenveen is de 27-jarige gehuwde II. IJ. V. bij het zwemmen verdronken. Te Zwolle is de 6-jarige H. de V. bij het pootjesbaden in de Thor- beckegracht verdronken. EEN HAAI. Te Bergen op Zoom hebben eenige jongens in de Schelde een haai gevangen die bijna 1 meter lang was. HORLOGE IN DEN MOND VER STOPT. Een bewoonster van de Nas sau Odijckstraat te- Den Haag heeft aangifte gedaan van diefstal van siga ren, sigaretten ën verschillende huis houdelijke aritkelen, gepleegd door haar 29-jarige dienstbode, die later terzake werd aangehouden. De vermiste voor werpen werden op haar bevonden, ter wijl zij bij fouilleering bovendien nog in haar mond bleek te hebben verstopt een in een zijden doekje gewikkeld gouden horloge, dat eveneens werd vermist. Zij is in bewaring gesteld. BOSCH- EN HEIDEBRAND. Men meldt aan de N. R. Crt. uit O s s: Zaterdagmiddag is tusschen de ge meenten Maashees en Vierlingsbeek 'n ernstige bosch- en heidebrand uitgebro ken. De brand is vermoedelijk ontstaan door onvoorzichtigheid van arbeiders, die daar met ontginningswerkzaamhe den bezig waren. Tengevolge van de groote droogte en aangewakkerd door den feilen Zuidwesten wind, nam de brand een gevaarlijk karakter aan. Een uitgebreide oppervlakte bosch en heide, toebehoorende aan de gemeenten Maas hees en Vierligsbeek en verscheiden particulieren ging in vlammen op. De brand was uren ver in den omtrek zichtbaar. Een oppervlakte ter lengte van pl.m. 800 meter was een laaiende vuurzee. Tegen vijf uur bestond groot gevaar, dat de uitgebreide bezittingen van jhr. H. W. de Blocq van Scheltinga een zeer uitgebreid complex prachtige bosschen, in de vlammen zou opgaan. De bevolking van Vierlingbeek en na burige dorpen heeft het blusschingswerk met kracht ter hand genomen. Daarbij was men ten zeerste gehandicapt door het feil, dat de omstandigheden het niet mogelijk maakten door zijn tegenbran- den het vuur te bestrijden. Door het slaan met takken en het graven van brandgangen is men er ten slotte in ge slaagd tegen negen uur 's avonds het vuur te stuiten. VAN DE TRAP GEVALLEN. Een zeer tragisch ongeval heeft zich dezer dagen afgespeeld in een huis aan den Schiedamscheweg onder Overschie, waar een 70-jarige dame, echtgenoote van den Engelschen predikant Nelson uit Suffolk te logeeren was. Toen zij foto's van haar kamer wilde halen en niet spoedig terugkwam gingen de huisge- nooten eens kijken waar zij bleef. Men had even te voren een doffen slag ge hoord, waaruit rnen afleidde, dat de lo- gée misschien van de trap was gevallen. Dit vermoeden bleek helaas waar te zijn. Men vond mevrouw Nelson in bewuste- loozen toestand onder aan de trap lig gen. De dokter liet haar naar het Eudo- kia-ziekenhuis te Rotterdam overbren gen. Daar is zij aan de bekomen verwon dingen overleden. MOEDER EN DOCHTER VERDRON KEN. In den Rijn bij Oosterbeek is Zaterdagmiddag mevr. de V. uit Oos terbeek met haar 17-jarige dochter en een logetje gaan zwemmen. Toen het drietal eenigen tijd gezwom men had, geraakte mevrouw de V., die slechts zeer gebrekkig zwemmen kon, in een kuil. Zij verdween in de diepte en verdronk. Het meisje kwam bij de red dingspogingen eveneens om het leven. INBRAKEN. i In den nacht van Vrij dag op Zaterdag j.l. is ingebroken in 'n kantoor aan de Vondelstraat te Am sterdam. In het kantoor op de le etage werd de brandkast verbroken en daaruit ontvreemd een bedrag aan geld, groot plm. 300. In de pastorie der R. K. kerk te Houtrakpolder, gemeente Halfweg, is ingebroken. Nadat de dieven zich toe gang hadden verschaft hebben zij de be nedenkamer doorzocht en den inhoud van eenige busjes die in deze kamer be waard werden medegenomen. Een bedrag van ongeveer 50 toebe- hoorend aan diverse vereenigingen viel hun in handen. Door het lawaai werden de dienstboden wakker. Maar toen men beneden kwam, waren de ongenoode gasten reeds ,n de duisternis verdwe nen, WEER GEARRESTEERD. De postbeambte uit Drieberge n-Rijs- senburg, die in het begin van de vorige week voor den officier van justitie te Utrecht is geleid, onder verdenking van diefstal van ongeveer 3000, doch die later weer op vrije voeten is ge steld, is thans weer gearresteerd. BOOTJE OMGESLAGEN. Zon dagmiddag maakten de 28-jarige van der V. en zijn 31-jarige verloofde mej. M. M. een roeitochtje op de rivier de Waal bij Nijmegen. Toen het bootje buiten de vluchthaven kwam, passeer de daar juist een sleep. Vermoedelijk tengevolge van zuiging is het roeiboot je met groote kracht tegen het eerste schip achter de sleepboot gevaren. Het bootje sloeg om en de beide inzitten den geraakten te water. Beiden hebben zich nog aan het anker van het schip vastgegrepen, terwijl zij met de andere hand de roeiboot omklemden. Het bootje maakte echter water en beiden zonken met het bootje in de diepte. Men is er nog niet in geslaagd de beide lijken te vinden. DE HITTE. De 63-jarige landbouwer J. B. uit Klimmen die in Halsberg bij familie Vrijdagm'ddag bezig was, op het land een korenmijt te plaatsen, werd plotseling door de hitte bevangen. Het slachtoffer is 's avonds overleden. LOSGERUKT EN ONTSNAPT. Aan de grens onder de gemeente Her- zogenrath, bij K e r k r a d e, arresteerde Vrijdagmiddag een Duitsch beambte een 25-jarig jongmensch, uit Keulen afkom stig, op het oogenblik, dat hij de Duitsch- Nederlandsche grens wilde passeeren. De beambte had in den persoon een be kend smokkelaar herkend, die boven dien gesignaleerd stond bij de politie te Keulen wegens doodslag en diefstal. Toen de beambte den man stevig beet had, namen de menschen, die zich op Hollandsch gebied bevonden tegen den beambte een dreigende houding aan. Dat gaf den gearresteerde blijkbaar moed, want plotseling rukte hij zich los, wierp enkele kleedingstukken weg, sprong in het grensriviertje de Worm en wist zwemmende veilig den Nederlandschen oever te bereiken. In een grenswinkel kreeg de man enkele kleedingstukken. Duitsche politie doorzocht met Neder- landsche beambten de grenswinkels zon der succes. De ontsnapte bleek verdwe nen. MET BUSKRUIT GESPEELD Za terdagmiddag vonden twee jongens, de 8-jarige A. van N. en dé 9-jarige P. P te Helden-Beringen in. een pakhuis een hoeveelheid Ibusikruit, dat toebehoor de aan de schutterij van het dorp. Voor zien van lucifers gingen de jongens in een droge sloot te midden van het veld zich onledig houden met vuurtje-sto ken. Toen het vuur van droog hout en papier opvlamde, wierp1 de 8-jarige van N. het pakje Luskpuit in liet vuur. Dooi de hevige explosie, diei hierop volgde werd de jongen over zijn gehecle lichaam ernstig veiibjrand', terwijl hem de kleeren gedeeltelijk van het lichaam werden ge rukt. Men vreest, dat hij het licht ziiner oogen zal' moeten missen. De 9-jarige P. werd door de ontploffing eveneens vrij ernstig aan gezicht, handen en ar men verwond' DOOR D-TREIN GEGREPEN. Toen Zaterdag de ploegbaas J., werkzaam op de spoorlijn tusschen Twello en Teuge voor den sneltrein uit Deventer wilde uitwijken naderde van de andere: zijde een D'-tUein. J. werd door dezen trein, geraakt en gewond Hij is overleden. DE RUG VAN EEN IMKER ALS BIJENVERZAMELPLAATS. De bij wordt in het algemeen voor een arbeid zaam en huiselijk dier gehouden. Deze goede eigenschappen schijnen toch niet altijd haar deel te zijn. Zoo nu en dan, in de zomermaanden, schijnt een gedeel te van een bijenkorf het verblijf in liet ouderlijk huis niet meer te bevallen en trekt er dan, aangevoerd door 'n konin- g n op uit, om een nieuwe woonplaats op te zoeken. Het is dan voor den im ker een tijd van opletten, want slaagt hij er niet in de dieren op hun vlucht te achterhalen en gaat zoo'n zwerm er tus schen uit, dan is dit een aanmerkelijk verlies. Zoo'n vliegpartijtje geschiedde dezer dagen, vertelt de „N. Venl. Crt." hij een ouden imker te Helden. Toen deze, die in de buurt werkzaam was, de eerste symptonen hiervan waarnam haastte hij zich voor de vliegende bijen te komen en trachtte, door met kluiten aarde te werpen, het doorvliegen van den zwerm te beletten en ze zoodoende te dwingen op een der in de buurt staande manden enz. aan te vliegen. De bijen dachten er echter anders over en na enkele malen rondgecirkeld le hebben, ontdekten ze een schitterend landingsterrein in den vorm van den rug van onzen imker. Toen het proces eenmaal grooten- deels voltrokken was, wist de man niet beter te doen, dan, over den grond krui pend met het hoofd naar beneden, de bijen te beletten, dat ze zich in zijn puntbaard nestelden. Aldus manoeu vreerend werd hij door buurman uit de verte opgemerkt, die, denkende dat het onzen mker in het hoofd was geslagen, den zoon waarschuwde, om toch eens naar zijn vader te gaan kijken. Voorzichtig werd nu met vereende krachten onze imker van het omhulsel ontdaan, waarop de diertjes zitting hadden genomen en werd dit op den grond gedeponeerd, waarna over het heele geval een bijenkorf werd geplaatst, waarmede de zaak was afgedaan. Mijnheer de Redacteur, De toestand van Middelburg's vesten, Se s-, Noord- en vooral Veersche vest, spot met elke beschrijving. Een broei nest van musk eten en ontuig, een mod derpoel, die onze reukorganen allesbe halve streelt. Maar het verstandig en redelijk ant woord, dat door U onlangs aan een anderen inzender gegeven werd, toen deze verbetering van ons plaveisel be pleitte, is ook op het vestenprobleem toepasselijk en dus zullen wij gelaten dezen jammerlijken toestand aanvaar den. Doch een andere grief die velen voe len, kan w 1 verholpen worden zonder onze geldkast te bezwaren. Ik bedoel 't toenemend misbruik om etensresten bij de boomen of in de plantsoenen te de- poneeren. Dit geschiedt dan onder het motief: „voor de vogels, voor de lieve eendjes!" Jawel, vogels en lieve eendjes raken dit „voedsel" niet aan, het ligt te stin ken en te rotten in hte grasveld of in 't plantsoen en het vormt een heerlijke delicatesse voor de ratten, die in grooten getale aan dit festijn deelnemen. Zou onze wijze politieverordening niet een artikel bevatten, waardoor in grijpen mogelijk is? U dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend W. B. van Berlekom. Middelburg, 22-8-32. Van 19—22 Augs. Getrouwd: H. A. Tissink, 21 j. en M. Pattenier, 23 j. Bevallen: J. M. Spruijt, gel). VanGe- mert, z.S. Pi van Sorgen, geb vt d. Bos»- se z,M. Visser geb. de Wdtte, d. Van 12—19 Augsi .Ondertrouwd: A. Mol, jm'. 24 j. en J. j. Verschuure, jid. 23 j. i j BevallenJ. A. Bjruijnzeel geb'. Bom', d "W. Pekaar geib. W. Daane, d. Onderstaande voorwerpen zijn te Mid delburg gevonden en terug te bekomen bij de navolgende particulieren: Nagelétui, Polderman, Vliss.straat 45; Lapje stof, juffr. Step, K. Geere K 339; dop Vulpen, Polderman, Gravenstr, I 186; Nijptang, Glerum, Bagijnhofstr, E 201; Dubbele ladder, Stadschuur, alhier; Kinderport. met inh., J. v. Sluijs, Mee- straat ('t Zand) E 26; p. Dameshand schoenen, Vermeulen, Dam N.Z. N 12; Bril, Wondergem, N, Poortstr. P 246; Dameshandschoen, J. Houmes, Vlas- markt L 9a; Damesmuts, Winkster, Balans 57-58; broche, Andriessen, Raad v. Ar beid, alhier Boerenketting, J. Klap, Vol- derijstr. M 119; Mantelband, A. den Hol lander, Segeersweg V 118; Badhanddoek, W. de Wolf, Brakstraat O 256; Bood- schaptasch, Van der Klippe, Spanjaard straat E 84; Speld (verm. goud), juffr. Allards, K. Geere K 306; Belasting- merk, W. P. de Wolf, Brakstraat O 256; Poes, Van Gent. L. St. Pieterstraat A 69; 2 Borstels, mej. Mijnlieff, Molstraat; Bagageriem, A. de Broekert, St. Jorisstr. L 122; huissleutel, dr. Orbaan, Dam Z.Z. G 39; Etui van Belastingmerk, F. de Schipper, L. Viele K 229 Rozenkrans in étui, J. v, Schijndel, K. Zeiken, Vlis- singen, no. 9; blaezer en reim, H. G. Kuijpers, Boslaan, Vlissingen 32; Kinder port, met inh., Hamelink, B. v. P.; Be lastingmerk in étui, A. C. Bernard, Dwarstr. T 8; Port. met inh., Meiboom, Lombartstr. C 57; Kopergewichtje 5 dg, C. J. But B. v. P.; Zilv. Potlood, v. Houte, Seissingel R 201; Spatscherm, J. Julianus, L. Viele K 218; Verm. Gouden Broche, P. de Looff, Arm. Voetpad T 140; Tompouce, Verheule, Garage Kie vit I 59-60; Kindertaschje, De Bruin, Turfkaai H 176; Belastingmerk, C. Mo lenbroek, Kerkstraat 't Zand D 138; Be lastingmerk, P. Flipse, L. Delft H 7; Kin derschoentje, J. Hengstmanger, L. Gist- straat F 78; Rood Zakdoekje, Lempron, L. Giststraat F 186; Huissleutel, H. Dor- maar, Seisbolwerk; Kinderkous, N. Pat tenier, Bellinkstr. G 199; Sierspeldje, v. Berlekom, N. Bolwerk M 234; Kaart lint, Tilroe, Leliestraat S 150; zakschaartje, A. Florisse, Bagijnhofstraat E 194.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6