ZEELAND. Transpireerende Voeten, HANDEL EN NIJVERHEID. SPORT. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN MAANDAG 22 AUGUSTUS 1932. No. 197. WALCHEREN. NA DE OPERATIE. SCHOUWEN-DUIVELAND. RAAD VAN ST. LAURENS. Slechte postbestellingen IJs- venten op Zondag De lan taarns om 11 uur uit. ST. LAURENS. Vrijdagmiddag ver gaderde de Raad onder voorzitter schap van den burgemeester. Ingekomen is o.a. een schrijven van den Minister van O., K. en W. dat de bijdrage in de kosten van de R.H.B.S. te Middelburg over 1931 bedraagt 854.84; voorts goedkeuring van Ged. Staten op de begrooting over 1932. De heer Hamelink stelt eenige vragen. Spr. klaagt över de late ont vangst van de eerste postbestelling, ve le zakenmenschen ontvangen die te laat; hij zou gaarne zien, dat B. en W, trach ten weder de oude regeling te verkrij gen, De voorzitter deelt mede dat B. en W. zich reeds weken geleden met een uitvoerig schrijven tot den Directeur van het Postkantoor Middelburg hebben gewend, waarin zij de bezwaren hebben uiteen gezet en van het daarop ontvan gen antwoord. Ook doet de voorzitter mededeeling van het onderhoud, hetwelk hij met den Inspecteur der P.T.T. over deze aangelegenheid heeft gehad, be richt omtrent het resultaat van een in te stellen onderzoek wordt nog gewacht. Voorts vraagt de heer H a m e 1 i n k o.a. door wie de kosten van verleggen van de z.g. brandspuitstraat zijn betaald, door den kooper van het perceel bouw grond naast het gemeentehuis of door de gemeente? Op een mededeeling van den voorzitter, dat deze kosten door de gemeente zijn gedragen, omdat bij verkoop van het perceel bleek, dat door de eerste bestrating te weinig ruim te voor bouwen overbleef en gedeelte lijke verlegging toch al moest plaats vinden voor verlegging van de geleidin gen van gas en water voor het gemeen tehuis, antwoordt de heer H a m e 1 i n k dat deze handelwijze z. i. niet in orde is, dat B. en W. hierin den Raad hadden moeten kennen. De voorzitter ant woordt hierop, dat B. en W. ten volle bevoegd waren, in verband met de aan hen verleende machtiging tot aanleg van het terrein en verkoop van den grond; zij hebben maanden van te voren niet kun nen voorzien, hoe de toestand zich daar zou ontwikkelen. De heer Hamelink gesteund door den heer Abrahamse dient 'n voorstel in om een derde van de kosten ten laste van de gemeente en twee derde ten laste van den kooper te brengen. Wethouder Boon komt op tegen de bewering, dat het hier niet ging om een belang van de gemeente; wethou der W ondergem deelde mede, dat het op zijn aandrang geweest is om te handelen, zooals is geschied, omdat hier wel degelijk de gemeente belang bij had omdat van te voren niet alles overzien kon worden, was de eerste bestrating wat bekrompen gelegd en de gas- en wa terleiding in een verkeerde richting; de heer R i e m e n s vindt deze zaak nog a eenvoudig, er meldt zich een kooper aan voor een oppervlakte grond, waarin be strating ligt en dan wordt de bestrating verlegd om te maken, dat er ruimte is voor den bouw, omdat het perceel oor spronkelijk erg klein is genomen. De heer Hamelink houdt vol, dat B. en W. hier te ver zijn gegaan. Zijn voorstel wordt verworpen met 5 tegen 2 stem men. (Hamelink en Abrahamse). De heer R i e m e n s merkt op, dat in den laatsten tijd des Zondags op den openbaren weg consumptieijs wordt ver kocht en vraagt of het niet mogelijk is dit tegen te gaan. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. trachten hieraan een einde te maken. Voorts zou de heer R i e- m e n s gaarne zien, dat ook tusschen de kom van Brigdamme en de grens bij Middelburg een maximum snelheid voor door Dr. Jan Walch, 19. Den dokter van zijn kant viel het op dat zijn bezoeker een ernstiger, stijf hoofdscher, normaal-maatschappelijker indruk maakte dan den vorigen keer al wist hij niet, waaraan dat lag; zoodat hij het onmiddellijk hieraan toeschreef dat Kees Bender door het besef tegen over een nogal gewichtig man der we tenschap te zitten, was geimponeerc Deze combinatie van meeningen, uit 'een boord ontsproten, maakte het gesprek onmiddellijk hoffelijker en aangenamer. Het zal u interesseeren", zei doe tor Marelman, „dat ik gisteren net nog een brief van mevrouw Van Hoghen Lugt heb ontvangen". Hij poosde even, in stinctief de meest aandachitge ontvangst van zijn woorden prepareerend, en ver volgde: Mevrouw heeft mij trouwens al door bijzonder goed op de hoogte ge houden, en mij werkelijk heel, héél veel interessants bericht". En.hoe gaat het nu met hem?" De dokter voelde even 'n kleine te rechtwijzing in die vraag, die hem uit de sfeer van de belangstelling voor het geval naar die van de belangstelling voor den zieken vriend leidde. Hij be- .greep en billijkte dezen overgang trou- motorrijtuigen werd vastgesteld. Er wordt daar dikwijls met veel te groote snelheid gereden. De voorzitter zegt een onderzoek toe of hieraan iets ran worden gedaan. Op een vraag van den heer R i e - mens over de noodzakelijkheid van het aanstellen van een agent voor de Ar- oeidsbemiddeling deelt de voorzitter me de, dat deze aangelegenheid reeds in be werking is. Naar aanleiding van een schrijven van den Pensioenraad wordt de pensioens grondslag van den gemeente veldwachter met ingang van 1 Januari j.l. vastgesteld op 1783. Daarna stellen B. en W. voor een straatlantaarn bij te plaatsen in het Brigdamsche padje en tusschen den Gol- steinschen weg en de Gereformeerde kerk en verder om de kosten der straat verlichting daardoor niet te verhoogen alle lantaarns voortaan om 11 uur te dooven. Het voorstel van B. en W. wordt na enkele opmerkingen aangenomen. Daarna wordt z.h.s. aangenomen een voorstel van B. en W. om den pacht prijs van den grond door de gemeente verpacht, met ingang van 1 Januari a.s. te brengen op 2 ct. per m-', voor gronden bij de begraafplaats en 2.3 ct per m2 voor die aan de Kerklaan en Breewegje. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor het dienstjaar wordt z.h.s. vastgesteld op een bedrag in ont vang van 400 en in uitgaaf van 600; om dit te kort in de raming te dek ken wordt besloten een gemeentelijke subsidie van 200 toe te kennen. Hierna bieden B. en W. de rekening over het dienstjaar 1931 aan, welke voor den gewonen dienst aangeeft in ontvang J 30866 en in uitgaaf J 27315, en voor den kapitaaldienst respectie velijk 37358 en f 37203. Namens de commissie belast met het onderzoek brengt de heer Van Langevelde verslag uit en hij stelt voor tot voorloopige vaststelling, waartoe z.h.s. (behalve die der wethouders, die zich van me destemmen onthouden) wordt besloten. Nadat de Voorzitter namens B. en W. de begrooting voor het dienstjaar 1933 heeft aangeboden wordt de vergade ring gesloten. Raad van Vrouwenpolder, Vrijdagmiddag vergaderde de Raad der gemeente Vrouwenpolder onder voorzitterschap van den Burgemeester. Afwezig mei kennisgeving was de heer W. 'Maas Azn. De voorzitter deelde mede, dat van Ged. Staten be richt is ontvangen dat zij hun beslissing omtrent de gemeenschappelijke regelin gen met Oostkapelle en Veere hebben verdaagd, dat de bijdrage der gemeente over her 3e kwartaal in de kosten van verpleging van een armlastige krankzin- nige is vastgesteld op J 77.73, dat de normale subsidie, verschuldigd ingevolge het werkloosheidsbesluit 1917 over het le kwartaal 1932 is vastgesteld op f 50 en de extra subsidie over het le kwar taal ingevolge genoemd besluit is vast gesteld op f 10, dat van het bestuur van de Rijksverzekeringsbank nader bericht is ontvangen, dat de invaliditeitsrente van C, Wondergem over het tijdvak 1 Mei tot en met 21 Juni 1932 alsnog za worden uitbetaald, dat de werkelijke opbrengst der grondbelasting, der op centen op de grondbelasting, de op brengst der hoofdsom en opcenten op de personeele belasting over het belas tingjaar 1931-'32 resp. heeft bedragen f3358, f 1493, f 1553 en f 1554, zoodat de gemeente in totaal nog te goed heeft een bedrag van f 560, welk bedrag in den dienst 1932 zal worden verantwoord. Overeenkomstig het voorstel van B, en W. werd m. a. st, besloten tot goed keuring van de begrooting voor 1933 van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst Oostkapelle, aanwijzende ;in ontvang wens volkomen; en daar die hem niet nieuw was, maakte hij hem ook zeer waardig en rustig mee. Zei zelfs niet: „o ja", als inleiding tot zijn antwoord, maar repliceerde zakelijk, en met een accent toch van verheuging: Heel goed. Lichamelijk volkomen goed". Ja", zei Kees, dankbaar, maar niet voldaan; „maargeestelijk? Dat gaat uietraard langzaam; héé langzaam i Is er beterschap te bespeuren? Nog niet veel, antwoordde de doctor bedachtzaam. „Nu en dan is er een verschijnsel, dat* wel daarop schijnt te wijzen; maar over 't algemeen.... Maar u moet denken" doceerde hij op den toon eener volkomen bevrediging „het is een quaes tie van maanden; van een jaar misschien", Dus. hij zal nog wel niet gehee genezen terugkomen?" Dat hangt er vanaf, hoe lang ze weg blijvennatuurlijk", voegde hij er glimlachend bij, daar de onnoozal- heid van 't antwoord hem zelf opviel, „Maar als 't gaat, zooals ze van plan zijn: eind Juli terug, wanneer de kinde ren vacantie krijgen; nu, dan zeker wel niet. Of.... enfin, het is ónmogelijk in dit geval nauwkeurig voorspellingen te doen". Zij zwegen een oogenblik. Toen ging de doktor voort: en uitgaaf eeiï bedrag van f 7150. Naar aanleiding van de mededeeling van den voorzitter dat de gemeente over het jaar 1931 aan de gemeente Veere inge volge art. 205, 6e lid der L. O. wet 1920 verschuldigd is een bedrag van f 81 kinderen die uitgave moet worden ge- vroeg de heer Kesteloo voor welke daan en of het niet mogelijk is dat die kinderen een der Bijzondere lagere scho len in de gemeente bezoeken, waarop de voorzitter antwoordde dat van de 14 kinderen waarvoor bedoelde ver zes de bijz. school te Gapinge zouden goeding moet worden betaald er zeker kunnen bezoeken, doch waar de ouders vrij zijn hun kinderen te zenden naar een school die hun het meest aanstaat is daartegen niets te doen, wel is meer malen getracht bedoelde ouders te be wegen hun kinderen naar een school in de gemeente te zenden doch dat heeft tot heden geen succes gehad. Naar aan leiding van de door den heer Kesteloo aan B. en W. gestelde schriftelijke vra gen in verband met eventueele ophef fing der beide openbare lagere scholen in de gemeente, deelde de voorzitter mede, dat die vragen binnenkorten tijd door B. en W. schriftelijk zullen worden beantwoord. De voorzitter deelde mede, dat nog is ingekomen een adres van G. de Nood en 82 andere inwoners der gemeente houdende verzoek om niet over te gaan tot opheffing der beide openbare lagere scholen, doch minstens een dier scholen te laten bestaan, en van dat adres aan te houden totdat de eventueele opheffing der scholen den dat B. en W. voorstellen de behandeling raad zal worden voorgelegd, waartoe, nadat de heer Kesteloo had toege licht dat bedoeld adres feitelijk te vroeg is ingediend, de bedoeling was bedoeld adres eerst aan te bieden als.het onder werp op de agenda voor den Raad voor kwam, m.a.st. werd besloten. Na bespreking werd naar aanleiding van het verzoek van C. Langebeeke Jzn., om beschikbaarstelling van ge meentewege van 15 voer zand voor de verbetering van den z.g. Kokhuisweg, met alg. st. besloten adressant te be richten, dat hij voor rekening der ge meente 15 voer zand voor het gevraag de doel kan halen in de zandput in de afd. Vrouwenpolder, Naar aanleiding van het verzoek van H. Maljaars e.a, om verbetering van ge meentewege van een oprit aan den Westdijk, werd met alg. st. besloten adressant te berichten, dat door hen voor verbetering van bedoelden oprit de aan den Westdijk liggende graszo den kunnen worden weggehaald. Na bespreking werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. met alg. st. besloten de gemeente te doen toetre den tot de vereeniging van Nederland- sche gemeenten tot de afdeeeling Zee land van bedoelde vereeniging. Vervolgens werd door den heer Din- gemanse namens de 'commisjsie belast met het nazien der gemeenterekening over 1931 den Raad medegedeeld, dat de commissie de rekening met de daar toe behoorende bescheiden heeft in or de bevonden, en den Raad adviseert be doelde rekening voorloopig vast te stel len. De V oorzitter dankte de com missie voor den door haar in dezen ver richten arbeid waarna met alg. st. werd besloten de rekening over 1931 voor de gewone dienst in ontvang vast te stel len op 32.025, in uitgaaf op 32,110 en een nadeelig slot van 85, en voor den kapitaaldienst in ontvang en uit gaaf op 258. Vervolgens werd met alg. st, beslo ten tot vaststelling van een besluit tot wijziging der begrooting voor 1932 tot een bedrag van 563. Daarna bood den Voorzitter de begrooting 1933 aan, aanwijzende in ontvang en uitgaaf een bedrag van 29.995. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd met alg. st. besloten de wijzer- aorden van het torenuurwerk in de af- deeling Vrouwenpolder op nieuw te doen verven. Bij de rondvraag werd door den heer Langebeeke de jyvenischelijkheid naar voren gebracht waarschuwings oorden te doen plaatsen op den hoek van het dorp Gapinge nabij de woning van M. Goedbloed, terwijl door den heer van Dis werd gevraagd of B. en W, den raad ook de totaaikosten verbon den aan de verharding va nhet Korte- wegje konden mededeelen. De Voorzitter zegde de heer Langebeeke toe dat het door hem ge vraagde nader door B, en W. zal wor den onder 't oog gezien en deelde den heer van Dis mede dat B. en W. in de eerstvolgendex raadsvergadering den Raad de totaaikosten van verharding van den Weeleweg en van het Korte- wegje hopen voor te leggen, waarna de vergadering met dankzegging door den Voorzitter werd gesloten. HAAMSTEDE. Vrijdag j.l. hield de raad een voltallige vergadering. In be handeling komt een voorstel van den heer Blom tot benoeming van een ge meente-opzichter. De v o o r z deelt mede, dat hij deze zaak met verschillen de burgemeesters van het eiland heeft besproken, zoodat 't misschien wensche- lijk is af te wachten of ook andere ge meenten willen samen werken tot be noeming van een gemeenschappelijken opzichter. Met algemeene stemmen wordt aange nomen een voorstel Blom om te trachten de vervallen tweede postbestelling voor buiten de kom der gemeente terug te krijgen. De heer Blom acht de belan gen van deze gemeente door druk vreem delingenverkeer, enz. verschillend van die van andere plattelandsgemeenten Den Raad wordt vervolgens aangeboden de rekening 1931 van het Burgerlijk Arm bestuur met een batig saldo van 14.061 de gemeenterekening 1931 met in gewo nen dienst een batig slot van 6581 en in den kapitaaldienst met een nadeelig slot van 15.760, rekening 1931 en be grooting 1933 van den vleeschkeurings dienst. Rekeningen en begrooting zullen door een commissie worden 'onderzocht Vastgesteld wordt een verordening voor de arbeidsbemiddeling. De heer Blom wil den Raad in overweging doen nemen tot vaststelling eener beheersverordening over te gaan. In het algemeen acht de Raad het niet wenschelijk dergelijke verordening vast te stellen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten goedkeuring te vragen voor verlenging van het lan ger openblijven van een uur op Woens dagavond der barbierszaken. De veror dening, regelende de eischen van be noembaarheid, enz. der gemeenteveld wachters wordt herzien. Als hulp bij het handwerkonderwijs in de openbare school wordt benoemd mej. M. Moelijker. Alsnu komt in behan deling de verordening tot wijziging van opcentenheffing op de gemeentefonds belasting, waartegen de Kroon bezwaar maakt. De schaal wordt vastgesteld van 1 tot 30 opcenten, zooals door de Kroon wordt verlangd. Daarna komt in behandeling een voor stel van den heer Den Haan tot hef fing van 50 opcenten op de vermogens belasting. B. en W. vinden deze heffing onnoodig daar andere belastingbronnen nog niet tot het maximum zijn opgevoerd. Ook worden reeds 50 opcenten op het vermogen geheven voor de gemeente fondsbelasting; de gemeenterekening sluit bevredigend, weshalve men een ver hooging van belasting niet noodzakelijk acht. Het voorstel-Den Haan ondervindt geen steun. Een voorstel van B. en W. tot het verkleinen van de kom maximum snelheid tot aan het postkantoor wordt U hebt indertijd een opmerking gemaakt, een aardige, ironische opmer king, die mij, bij het overdenken van dit heele geval, en speciaal bij het lezen van mevrouw Lugt's brieven vaak weer in de gedachten is gekomen, U weet het misschien zelf niet meer? U zei:: „wat is de natuur dan toch prachtig geoutil leerd; als ze ons ook met een speciaa orgaan voor de leugen heeft toegerust" „Weet u nog wel?" Ja", zei Kees. „En toen zei u: „La ten we voor het oogenblik maar alleen over dezen specialen patiënt spreken" Ik kreeg toen den indruk, dat u een beetje afwijzend stond tegenover der gelijke louter speculatieve opmerkin genOf.... dat u misscien nog eens over de zaak wilde denken, vóór u mij een bepaald antwoord gaf". De dokter was even verrast over deze laatste onderstelling; men kan zelfs zeg gen, dat hij er zich door betrapt voelde. Maar hij overdekte deze sensatie met een van welwillende meerderheid getui- genden glimlach en de zaak in 't midden latende, zei hij:: Het i s een interessante quaestie. En u herinnert u, dat ik ook zei, dat ik er gaarne nog eens met u over wilde praten. Nu ik ben blij, dat daar nu gele genheid voor is. Ik heb er sedert dien ook nog wel eens over nagedacht; het heele geval houdt mij telkens bezig; het is zoo bijzonder belangwekkend. Ik heb er ook één en ander over gelezen. Maar van 'n bepaald orgaan van de leu gen, zooals u dat, trouwens schertsend noemde, heb ik geen enkel boek, dat over de localisatie van bepaalde functiën handelt, iets gevonden" Kees begon meer „in" het gesprek te raken; hij vergat niet alleen een oogen blik zijn boordje, maar greep naar zijn zak om er een pijpje en tabakszakje uit te halen; zooals hij dat gewoon was wanneer hij met een anderen hei-bewo ner, schilder of boer, over een onder werp dat hem interesseerde, zat te boo- men. Maar bij deze gemoedelijke, wijd- kniesche toebereidselen voelde hij in eens iets van niet-kloppen; keek rond en stak met een verlegen beweging één- en-ander weer in zijn zak. De doktor glimlachte. Ga uw gang; of mag ik u een s i- gaar presenteeren?" Toen ze rookten Kees had ge meend, dan de sigaar maar te moeten aanvaarden was dadelijk de atmosfeer genoegelijker; en het gesprek vlotte be ter, Zooals van gewichtige congressen en politieke conferenties gemeenschap pelijke maaltijden een voor de stem ming onontbeerlijk element zijn, zoo wordt die in het eenvoudiger leven van alle-dag door liet samenróóken be vorderd; en ongetwijfeld zullen ook de vrouwen minder hard-principieel wor den dan ze tegenwoordig zich in 't pu- met 6 tegen 1 st. (tegen de heer Braam) aangenomen. In verband met den op 't Provinciaal wegenplan gebrachten weg naar Westenschouwen wordt met alge meene stemmen besloten het aandeel in de voor het opmaken der plannen benoo- digde gelden te voteeren. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder, Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. (Ing. Med.) Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs te Middel burg stonden Zaterdag als werkloos ingeschreven: Geheel werkloos: 3 Typografen, 1 fitter, 16 grondwer kers, 3 loodgieters, 15 metselaars, 24 opperlieden, 19 schilders 8 stoffeerders, 60 timmerlieden, 1 apothekers, ass., 28 meubelmakers, 6 politoerders, 4 cirkel zagers, 3 schoenmakers, 34 bankwer kers, 6 draaiers, 8 electriciens, 1 kern maker, 2 klinkers, 1 lasscher, 7 machi nisten, 2 hoorders, 1 slijper, 1 metaal steker, 1 modelmaker, 3 monteurs, 2 nagelheeters, 4 pianomakers,, 2 plaat werkers, 1 ponser, 2' rijweilherstellers, 4 scheepmakers, 8 smeden, 6 stokers, 1 voorslaander, 10 vormers, 1 ijzerwer ker, 3 boekbinders, 11 bakkers, 1 kok, 4 slagers, 1 bloemist, 16 boerenarbei ders, 1 boomkweeker, 4 tuinlieden, 4 reizigers, 9 winkelbedienden, 4 chauf feurs, 5 kellners, 3 kraandrijvers, 6 va rensgezellen, 10 kantoorbedienden, 18 van andere groepen, 88 met vakkennis zonder bepaald beroep, 290 zonder vak kennis (ongeschoolden), 2 vr. kantoor bedienden. Totaal 779. Gedeeltelijk werkloos. 1 Loodgieter, 17 kleermakers, 1 schoen maker, 1 slager, 3 ongeschoolden en 4 werkvrouwen. Totaal 27. Algemeen totaal vorige week 800, bij gekomen 72, afgegaan 66, over 806. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen i.z. 't Handelsregister betreffende Zee land, ontleenen wij het volgende: Nieuwe Inschr ij vingen: Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). J. de Groote, Schoondijke, Straatweg M 216, aardappelhandel. (2262). H. de Koek, Schoondijke, M 206, aard appelhandel en aardappelteelt, (2263). Wandelsport. Aan den 40 km wandeltocht, uitge schreven door de vereeniging Sparta" t'e Bergen op Zoom, op gisteren namen o.a. deel de Middelburgsche vereeni- gingen Achilles, Middelburg en Zeelan- dia. Het eenigszins zware parcours liep door Bergen op ZoomPindorpWouw- sche PlantageOseendrechjt—Hooger- heideWoensdrecht enz, De Middel burgsche deelnemers(sters) bereikten allen in zeer goede conditie de finish. De vereenigingsprijs voor de verst ko mende vereeniging viel ten deel aan de Zeemacht, die voor de grootste groep aan de Vlissingsche Turn Vereeniging te Vlissingen, terwijl aan Achilles een zilveren krans in lijst werd aangeboden voor het vormen van het marschpele- ton. blieke leven veelal vertoonen, wan neer ook bij haar het rooken een even algemeene en gemakkelijke beteekenis heeft gekregen, als bij de mannen het geval is. Wat denkt u er dan van, dokter? Van die leugen-cellen?" Ik „denk" er eigenlijk nog niets van", antwoordde dr. Marelman; „ik fantaiseer alleen maar zoo'n beetje hypo- thezen bij elkaar. Er is nu, blijkens het geval-Van der Hoghen 'Lugt, een stukje lieg-hersenen; maar het schijnt me erg onwaarschijnlijk, dat een mensch daarmee geboren wordt. Ja, men weet dat natuurlijk niet zeker; (we zouden toepassen <óm daar iachter te komen; en dan nog.... als we iets vonden dat h in verhouding minimaal zou zijn zouden we voor de vraag staan, of dat nu al! een hij 't individu zelf ontstaa^ istukje maatschappelijke -functie was, of hereditair aanwezig Overigens moet men, geloof ik, in dit verhand ook' eesiu denken aan verschiUflende beschouwin gen omtrent het leven, is de stof in casu: 't hersenweefsel primair; of is 't het onwaar-zijn, dat een bepaald her senweefsel in 't aanzijn roept; dat dan, bijvoorbeeld, dofor een tijd lang niet te functioneeren, ook weer verdwij nen zou. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 5