ZEEUWSCH PROFETENBROOD RECHTZAKEN. LANDBOUW. BEURSTHERMOMETER. BEURS- EN Wl SSELKOERSEN. WALCHEREN. Z^B-SEVELAKD. NOORD-BEVELAND. ÏMQLEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. KORT ZEEUWSCH NIEUWS. r' AMSTERDAM, 22 Aug. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1000.5 10iy8—10D/g.. Ned. 17 IOOO.41/2 100%—100%. Ned. 31 1000.4 97s4— 97s/4. Ned. 32 1000.5 101%—10U/8. Certificaten-3 78%—79i/2. Cert. N.W.S.-2 66 66%, O. Indië 22 1000-6 95%—96%. O, Indië 23 100-6 74% O. Indië 16 1000-5 96%—96%, O. Indië 26 1000-4% 1)2%—92%. Duitschl. pd. st. 100-7 55%— 55 1 Duitschl. 30 1000-5% 45-^44%. Engl. W.L. 50-200-5 71%—71%, Engl. F.L. 50-200-4 76—75%. Zeeuws, Hyp. B.-5 98—98. Zeeuws Hyp. B-4% 92 'A Amisterd Bank 100—100. C Rott. Bankver. 68%68%. A Twentsche Bank 91%90. A Pref. Jurgens A 91%91%. A De Schelde N.B. 40%40%. A Ver. Papf. v. Gelder 5452. C Am. Car Foundry 10%10%. C Am. Smelt Ref. 18%—17%. C Farbennid. l.G. 74%73%. C U. States St. C. 42%—41%, C C. Publ. Serv. 1%1%. C North Am. Cy. 30%—29%. A Born. Sum. H.M. 123123. A Ned. Wol Mij. 40%—42%. A Singkep Tin M. 93%95 A J. C. Japan Ln. 31%30 A Rotterd. Lloyd 59%60 A S. M. Nederland 59%60. A Amst. Thee C.M. 28%27%. A Houth. Alberts 29%—29% C Peruvian C. Pr. 6%6% A Southern R'lw 11.%—11%. G Union Pac. Rr. 70%—68%. C Int. Nickel Cy 8%—8%.1 men te Vlissingen van voornoemde voornemensniets afwist. De mooie prestatie is echter niets bijzon ders: dat had het bunkerstation der S. H. V. óók even snel gedaan alleen had de „Leopold L. Dreyfus" dan de Schelde niet behoeven op te varen. Men heeft in Vlissingen wel eens 3000 ton in 20 uren verwerkt! ARNEMUIDEN. Bij den brand van Vrijdag op Zaterdagnacht hebben de be woners, toen zij door de buren gewekt waren samen niet nag enkele andere personen direct emmers water geput en tegen de aangrenzende panden gegooid. Dit heeft ter bescherming van de beien- d ngen bijgedragen. Als verdacht van brandstichting in den stapel vlas welke bij café Half- weg, gemeente Nieuw en St. Joosland gelegen was, en dien verleden week Dinsdagavond geheel verbrandde, is J. F. te Nieuwdorp gearresteerd en naar Middelburg overgebracht. Twee auto's in de sloot, SCHORE. Zaterdag genaakte een vrachtauto van de Gebrs. Düvekot te Goes, in de sloot langs den Schoorschen Zandweg; tegelijkertijd reed de heer J. van Overbeeke uit Goes met zijn luxe auto in de sloot langs den Eeweg. Deze ongevallen waren een gevolg van het zeer drukke verkeer door deze gemeen te, door de tijdelijke afsluiting van de Postbrug. WAARDE. In den namiddag van Za terdag 20 dezer werd alhier op de weide van den heer P. Verbrugge een landdag gehouden, uitgaande van de Christelijke Jongelingsvereeniging en van de Meis- jesvereeniging „Martha". Geopend en ingeleid door ds. A. Hoogenraad van Waarde, werd achtereenvolgens het programma afgewerkt. De declamator Hamelink van Neuzen had mede een aandachtig gehoor en ver diende het luid applaus dat telkens volg de, op de tengehoore gebrachte verzen. De mondharmonicaclub, van elders opgekomen, bracht ook verschillende nummers niet minder verdienstelijk ten gehoore Roodvonk. HANSWEERT. Men schrijft ons: Ver wijzende naar een.waarschuwing van het wnd. hoofd der gemeente, ingevolge een mededeeling van den gemeentearts, om trent de mogelijkheid van besmetting door het zwemwater in de vluchthaven, wegens eenige roodvonkgevallen in de ze gemeente mocht het bestuur van de sportver „Zeelandia" van dr. Staverman te Vlissingen, namens de med. commissie van den Zeeuwschen zwembond, de me dedeeling ontvangen, dat het in de me dische wereld niet bekend is, dat rood vonk door zwemwater verspreid is ge worden, Om echter alle mogelijkheden te ver mijden vraagt voornoemd bestuur aan de gezinsleden van een roodvonk-patiënt dringend en nadrukkelijk, geen gebruik te willen maken van het bovenbedoelde zwemwater en terrein. In verband met de reeds geruimen tijd loopende onjuiste berichten dat het wa ter niet voldoende zuiver is, wordt ver der medegedeeld, dat het water niet is afgekeurd, vóór de roodvonkgevallen niet en ook nu niet. Inmiddels worden pogingen in het werk gesteld om hef zwemwater door onpartijdige bevoegde medici te laten onderzoeken, waarvan de uitslag dan zal bekend gemaakt worden. Zwemsport, KORTGENE. Nu we weer eens een echten oudërwetschen zomer beleven, is de zwemsport hier zeer toegenomen^ Het schorre bij Korlgene tegenover het steiger leent zich prachtig voor dë beoefening van het zwemmen. Jong en oud krioelt er in deze warme dagen dan ook dooréén. Ook de dames gaan meer en meer de sport beoefenen, zoodat het te verwach ten is, dat na enkele jaren, niet alleen Mie lieeren, maar ook alle dames zich in het water zullen thuis gevoelen. De firma Schippers alhier heeft aan den zeedijk een gelegenheid laten plaat-, sen waar men zich behoorlijk kan ijiit en aan Meeden. De vijf hokjes worden, tegen tien cent per keer verhuurd, daar van wordt reeds' een druk gebruik' ge bruik gemaakt. Kortgene aan zee gaat vooruit! KORTGENE. Zaterdagavond gaf het Kortgeensche Muziekgezelschap „Een dracht maakt Macht" onder leiding van den heer P. C. Schippers, een uitvoering op de tent. Groene Kruis, OUD VOSSEMEER In een buitenge wone algemeene vergadering van de ver- eeniging het Groene Kruis alhier werd' Vrijdag j_l. het 25-jarig bestaan der pf- deéling herdacht, de voorzitter, ds. Vreugdenhil, hield daarbij een toespraak waarin uitvoerig dó beteekenis van het Groene Kruis werd bespraken. Te vens werd de zuster van het Groene Kruis, die op 15 Augs iu dienst trad[, geïnstalleerd De heer Vermet, secretaris-penning meester, die van de oprichting in 1907 af als zoodanig fungeerde, gaf 'n uitvoe rig overzicht over dó oplichting en h.et verrichte in dén loop van deze 25 jaren, er aan herinnerende, dat hij nog «Ie eenige is. die in het eerste bestuur zit ting had en- nog werkzaam is, terwijf de heer AViskerke, die eerst als vice-voor- zitter optrad, maar in 1928 bedankte^ nog in leven is, eveneens' d'e heer Snijders maar die toen ook bedankte. Hierna trad op mej. Schutte, 'lid van de tegenw. Ned. Groene Kruisvereeniging. dje o.p schit terende wijze het [wter'k der Groene Kruis afdeeling besprak en daarna een suc ces had met de vertooning der Groene Kruisfilm. Nadat nog een paar leden me de een woord van waardèering hadden gesproken voor het werk' van het bestuur werd deze vergadering gesloten, waarbij o. m. ook tegenwoordig was de heer Dieleman, lid van de Prov. Groene Kruis vereeniging en hef (bestuur van dfe zuster- afd_ Tho'len. SLUIS. Het Belgische Wiillemsfonds houdt van 2830 Augustus a.s. een con gres te Knocke met een 500-tal leden. Zij zullen den 29sten Augustus een be zoek brengen aan Sluis en Aardenburg. A Koloniale Bnk. 6264%. A N.I. Hbk. 1000 63%—63%. C Ned. H. M. 1000 70%—71%. A Alg. Kunstz. U. 35%—35%-36%. A v. Berkels Pat. 2020. C Calvé-Delft 6061%-61. A C. Suiker Mpij. 20%20%. A Int. Viscose 77%-8. A Küchenm. I. Acc. l%-2, A Ned. Ford A.M. 114112. A Philips Gem. B. 105%105-07. C Unilever 114%115-13%, C Anaconda Cop. 18%18%-%, C Bethlehem St. 19%1S%-19%. A A.N.I.E.M.N.3. 186—190 C A. Gas El. Cy. 4%4% C Cities Serv. Cy. 5%5% C Midd. West Ut. 1% A Boeton Mijnb. 12%—13% A Kon. Petr. Mpij. 157%—156-53% C Contin. Oil Cy. 7%7% C Shell Union O C. 76%-% A Holl. Amer. Lijn 3%— 3% A K.N. Stoomb. Mij. 15%16 sche Zuidvruchten en aanverwante ar tikelen, alsmede de vereenigde expor teurs van groenten, aardappelen en fruit is aan den Minister van Economische Zaken en Arbeid een .adres gericht; waarin wordt verzocht niet te handelen naar het advies der drie centrale land bouworganisaties inzake verhooging van invoerrechten van versche appelen en contingenteering. Te Oostburg is de landarbei der P. M, op het land tengevolge van de hitte onwel geworden. Hij is naar het ziekenhuis gebracht waar hij binnen en kele uren is overleden. HET ECHTE. M. PETERSE Confiseur.Patissier Middelburg (Ingez. Med.) Diefstal. P. S. te Middelburg werd onlangs' door dë rechtbank alhier, wegens diefstal van een portefeuille met geld van "A IT Veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf. S. kwam daarvan in hoog?r beroep en thansi heeft hiet gerechtshof te 's-Gravenhage na behandëlïng der zaalc het vonnis dter rechtbank vernietigd en S. vrijgesproken met last tot zijn on middellijke in vrijheidstelling. Evenals Voor die rechtbank trad mr Av H. Kuipers in hooger beroep al's raads man van S. op. Invoer van buitenlandsch fruit. Namens de gezamenlijke importeurs van Zuidvruchten en appelen, den bond van Nedferlandsche grossiers in ver- OP JACHT NAAR DEN OLYMPI- SCHEN SPRINTKAMPIOEN VAN EG-MOND, Niettegenstaande het bericht, dat hij zich reeds in Boulogne ontscheept, zou hebben, arri veerde Van Egmond Zaterdag avond met de „Statendam" in Rotterdam; hoe hij. met mede werking van den minister van bmnenïandsche zaken aan de belangstelling wist te ontko men; de official van de Ne- derlandsche wieler-unie over Van Egmond's prestaties en over de oorzaak van het falen van andere Nederlandsche deelnemers; de algemeene Ne derlandsche leiding te kort ge schoten? (Van onzen specialcn verslaggever). (e) Zaterdagavond in de groote ent- schepingsloods van de Holiand-Ameri- ka hjn te Rotterdam. Onder de vijf journaiislen, die ondanks het bericht, dat de Olympische sprintkampiocn Van Egmond de „Statendam" in Boulogne verlaten heeft en onmiddellijk is door gereisd naar Rome, de komst van de boot uit Amerika, terwille van Van Eg- mond, op de aanlegplaats afwachten, heerschte spanning. Ook couranten kunnen zich vergissencn de voor zitter en de administrateur van de Ne derlandsche wielren-unie zijn al in de omgeving gesignaleerd. Hun aanwe zigheid is hier slechts verklaarbaar als Van Egmond zich niet in Boulogne ont scheept heeft. „Is hij aan boord", hoort men her haaldelijk vragen. Kees Pruis, de Haarlemsche zanger, die volgens een onzer de familie van den sprinter kent, en die in de loods heen en weer loopt, gelooft van wel; beambten van de Holland-Amerika lijn meenen echter van niet. Een definitief antwoord kunnen we nergens krijgen. Tegen 8 uur bevinden zich een paar honderd bezoekers in het lokaal, som migen hebben zelfs bloemen bij zich, maar dit zegt ook al niets, want ze kunnen bestemd zijn voor leden van de Nederlandsche reisvereeniging, die met de „Statendam" zullen arriveeren. Als het trotsche zeekasteel voor den wal komt stijgt de spanning onder ons. We besluiten ons te verdeelen over de bei de uitgangen om den kampioen, indien hij aan boord mocht zijn, de ontsnap ping onmogelijk te maken. Van bedien den, die koffers uit het schip in de loods brengen, hooren we dat Van Eg mond zich onder de opvarenden be vindt. We kunnen hem ieder oogen- blik verwachten. Een van de collega's, die den voorzitter van de wielren-unie in de loods mist, acht de bewaking der twee uitgangen onvoldoende. Als door intuitie gedreven spoedt hij zich naar beneden, naar het afgesloten terrein van de maatschappij, waar hij al eerder een verdachte taxi meende te zien staan. Terwijl de achteergeblevenen de zich inmiddels ontschepende passa giers, die luide worden verwelkomd, nog scherp monsteren, komt de collega terug met de mededeeling: „v. Egmond is ons ontsnapt, hij is al met een taxi de stad in". We klampen een „hooge" van de Holland-Amerika lijn aan, en deze be vestigt de teleurstelling. Teneinde elk opzien te vermijden is de kampioen door een dienstuitgang van boord naar de auto geleid, waar zijn vader en moe der en de beide officials van de wiel ren-unie reeds wachtten. In vliegende vaart is de taxi weggereden, vermoe delijk naar een hotel in Rotterdam waar allen onder een aangenomen naam, zullen logeeren. Daar de minister van binnenlandsche zaken toestem ming had verleend Van Egmond de ge wone douane-formaliteiten te bespa A Ned. Scheepv, U. 61%61%-62J, A H.V. Amsterdam 187%—188-185%. A Java Cult. Mij. 140140. A N.I. Suiker U. 95—95%-94%. A Poerworedjo S.O. 7%6%.. A Deli Batavia 135135. C Deli Mij. 1000 119%—121%, A Senembah 137%136%. C Chicago Milw. 2%3-2%. A. Amst. Rubb. C. 60-59-57% A Deli-Bat. Rubb. 23%—20% A Hessa Rubber 30% A Serbadjadi S.R. 2320 Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 19 Aug. 22 Aug. Londen 8.61% 8.59% Berlijn 59.15 59.10 Parijs 9.74% 9.74 Brussel 34.50 34.49 Zwitserland 48.40 48.30 Kopenhagen 46.25 45.95 New-York 2.48% 2.48% Suiker - Amerika Unilever ObLmarkt IAkn Koninkl. Rubber MARKT Philips Tabak (Wettig gedeponeerd.) ren, was de opzet den kampioen onge merkt binnen te smokkelen, gelukt Het voorgenomen interview met den kranigen wielrenner was in het water gevallen. De heer B. Swaab de Beer, secreta ris van de wielren-unie, die v. Egmond als official en als trainer vergezeld heeft, ontkwam echter niet aan een vraaggesprek. Nauwelijks was hij van de loopplank naar zijn wachtende vrouw geloopen of hij werd omsingeld, en bereidwillig vertelde hij datgene wat we gaarne uit den mond van zijn plots beroemd geworden pupil hadden gehoord, „We hebben Van Egmond bij aankomst met een truc van alle be langstelling ontslagen", zei de heer Swaab de Beer, omdat hij volgende week Zondag al in Rome moet rijden voor de wereldkampioenschappen. En daarvan hangt alles af, cn daarom die nen alle aanvallen op zijn gezondheid en uithoudingsvermogen door enthou siaste ontvangsten vermeden te wor den. Eerst na Rome wordt hij aan de publieke belangstelling prijs gegeven''. „Uw indrukken van de Olympiade" vroegen we. „Van Egmond was er prachtig in vorm. We wisten dat hij móést win nen. De sterkste bcroepsrijders zouden daar niet tegen hem hebben opgekund. F'; Franschman Chaillot, de Italiaan Pelizarri, de Engelschman Chanwers, noch dc Deen Gerwin, allen toch erken de dc gevaar'ijke Gicrren, hadden ook maar iets tegen hem in te brengen. Als hij tengevolge van een verkeerde beslis sing den sprint niet zoo vaak had moe ten rijden,, zou hij ook in den tijd-race bcsh'st eerste en niet tweede zijn ge worden. Dat Van Egmond en Leene zich uit den tandem-race terug hebben ge trokken ie te wijten aan de baan. De bochten waren te kort en te steil voor de lange tandem van de twee Hollan ders, die beiden te groot van stuk zijn om een kle nere te kunnen rijden. Reeds gedurende de tr-.ining moesten we her haaldelijk de wielen laten richten, we hebben wel een stuk of zes wielen ver bruikt. Het is de baan, die in dit num mer onze jongens verslagen heeft." „Hoe verklaart U de successen van de ruiters en de wielrenners tegenover het falen der andere Nederlandsche. deelnemers?" „Door de training. Alleen de ruiters en de wielrenners hebben zich in Ame rika aan de professional-trainig on derworpen. Zij hielden zich gescheiden van de overigen. Bij die overigen liet de training alles te wenschen over. Ik heb niet voor niets direct na het ver trek uit Holland de wielrenners aan de algemeene leiding onttrokken. Ik weet zeer goed wat ik zeg als ik met nadruk verklaar, dat de algemeene leiding van de onzen niet gedeugd heeft, en dat het falen van onze athleten daaraan is toe te schrijven. Het is een schande dat door de leiding de Nederlandsche deel nemers beneden hun gewone prestaties zijn gebleven. De leiding maakte de trai ning belachelijk; kapitein van Rossem heeft mij zelf verklaard, dat hij de wed strijden en de successen bijzaak vond; hoofdzaak was volgens hem het défilé, de vertegenwoordiging van Nederland als natie. Dat ik Van Egmond en Leene niet aan de zware inspanning van het défilé gewaagd heb is nun behoud ge weest.'' „U beschuldigt de algemeene leiding der Nederlanders wel zwaar", wierpen we tegen. „Maar terecht", viel de heer Swaab de Beer in. "Ik zal alles in het werk stellen om te voorkomen, dat nog ooit in de handen van de heeren Van Ros sem en Kellenbach de leiding van onze sportmenschen wordt gelegd." „Vecht tot het laatste", zei Lotsy tot de deelnemers bij het vertrek uit ons land. Door het toedoen der leiding heb ben ze niet kunnen vechten. Op de heenreis bleek reeds dadelijk dat de leiding de deelnemers meer als leden van een genoeglijk reisgezelschap be schouwden dan als athleten, die moe ten worden voorbereid om spoedig hun uiterste krachten te kunnen geven." „Welke kans geeft U Van Egmond in Rome", vroegen we nog toen mevrouw Swaab de Beer aanstalte maakte haar man mee te troonen. „Als hij in Rome zoo in vorm is als in Los Angeles, dan geeft hij zelfs de snel- 1 ste professionals geen kans. 'n Bezwaar is echter, dSt hij tusscfaen Amerika en Rome geen wedstrijden meer ka» rij den." Toen we de loods verlieten zagen we buiten een aantal belangstellenden nog met spanning naar de komst van Van Egmond uitkijken. Het was nog niet tot hen doorgedrongen dat de kampioen zich aan alle begroetingen had onttrok- ken, zelfs aan die van den eere-voor- zitter van zijn Haarlëffische clufk. Voetbal, Goes IDe Zeeuwen I 64. Over het geheel valt oVér de oïft-' moering tusschen beide derde klassers weinig te zeggen. Het was eigenlijk te' warm voor voetbal en mede daardoor .spanden de spelers zich niet zoo in, als zij anders mogelijk gedaan zouden heb ben. Enkelen, vooral onder d& Goese- naars, speelden daarbij dan ook nog eenigszins onverschillig, zoodaft het spel/ door eengenomen, op nieti al te hoog peil stond. Aanvankelijk waren de Vlissfngers het gevaarlijkst cn zij wisten dart' ook, door een góed schot van v.-d. Berg en een kopbal van Kopmels, met 2de leiding té nemen. Toen was een half uur verstreken. Goes pakte daarna wat strenger aan en uit een voorzet van Blokpoel, verkleinde v'. d. Klooster op fraaie wijze den. achterstand terwijl Sloover, met een schuin schot, de par tijen op gelijken voet bracht. Nog voor rust profiteerde Kopmels echter van 'n fout van Schipper, en bracht den stand op 32 voor Vlissingen. Na rust zorgde v. d. Klooster er voor, eerst uit een voorzei van Schrijver, dat Goes met 43 voor kwam. Nog een maal, na sukkelen, van de Goesche ach terhoede, maakte de Braa den stand gelijk, maar v. d. Klooster en Schrijver namen nu elk nog een goed doelpunt voor hun rekening; zoodat het einde met 64 voor Goes kwam. Intusschen had déze wedstrijd als oefening wel zijn waarde; straks in de competitie zal Goes een gevaarlijke te genpartij kunnen zijtii- De heer Huijbregtse leidde den wed strijd goed. Goes IIDe Zeeuwen II 100, Goes kreeg als tegenpartij een com binatie van het tweede en derde elftal van „De Zeeuwen". En al dadelijk bleek, dat deze combinatie tegen de Goesche reserves niets in te brengen had. Er was meer dan een klasse ver schil in spel, en dus had de wedstrijd ook als oefening weinig waarde, al bleek wel, dat Goes H verscheidene veel belovende spelers telt. Zonder zich al te erg in te spannen had Goes met rust een 5—0 voorsprong bereikt, en het einde kwam met 10—0. Zeeuwsche Voetbalbond. Voorloopige indeeling, le klasse A: Zeeuwsche. Boys; Goes 2; De Zeeuwen 2; Vlissingen 3; Middel burg 3; Zeelandia 3; Walcheren 1; R» C. S.; Breskens 1. tt le klasse B: Hulst 2; Clinge; S. 1^..E, N.; Hontenisse; Stoppeldijk; Axel 2; Sluiskil. le klasse C: Breskens 2; IJzendijke; F. C. Sluis; Hoofdplaat; Phivo; Terneu- zen 3. r> le klasse D: Zierikzee 2; Burgh; Brou wershaven; Noordgouwe; Sinoto 2; Schouwen; Zonnemaire; Rënesse. 2e klasse A: Hansweert 2; Vlissingen 4; Goesche Boys; Middelburg 4; Krui- ningen; Kortgene; Ierseke:; 's-Heer Hen drikskinderen; Goes 3; Zeeuwen 3, 2e klasse B: T.V.V.; Oranje; Koe wacht; Sluiskil 2; J.V.V.; Westdorpe. 2e klasse C: Zierikzee 3; Burgh 2; Brouwershaven 2; Noordgouwe 2; Sino to 3; Schouwen 2; Zonnemaire 2; Re- nesse 2. 3e klasse A: Zeeuwen 4; K.U.b. Zeeuwsche Boys 2; Vlissingen 5; Zee landia 4; Walcheren 2; 's Heer Arends- kerke; Heinkenszand. 3e klasse B: Boschkapelle; <LV-v. 2; Terneuzen 4; Sassche Boys 2; Westdor pe 2; D.O.S. (Othene). 3e klasse C: Zierikzee 4; Sinoto 4 (dubbele comp.) De Zwaluwen-wedstrijd,, welke ge- sec sec sec D 16 Me sec 21 H. S. 31. 33 V. en ma kra wa de et sei v. H 52 to F J 2

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2