Smetten, Doorzitten Stukloopen der Huid PUROL BIOSCOPEN. Slapeloosheid RECHTZAKEN. LANDBOUW. HANDEL EN NIJVERHEID. SPORT. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. ZUID-BEVELAND. SCHOUWEN-DUIVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D Middelburg. Goes. inwoners uit deze gemeente opgeschrikt door het luiden van de brandklok. Het bleek dat er brand ontstaan was in de Nieuwstraat bij bakker M. de Graag in het zoogenaamde zaagselhok waarin zich brandstoffen bestemd van en voor de bakkerij bevonden. De brandspuit uit deze gemeente ruk te zoo vlug mogelijk uit, doch behoefde geen dienst te doen doordat de welbe kende Margirus autospuit uit Middel burg reeds arriveerde en plaats nam op de Kade bij het kanaal. Op de bekende vlugge wijze legden de Middelburgsche brandweer 350 m slang uit en bestreed met 2 slangen den vuurhaard, wat een vlug en roemloos einde voor den brand beteekende. Niettemin was het hok een prooi der vlammen geworden. Gelukkig was er weinig wind, zoodat de vonken regen niet veel kwaad verrichtte, en de belendende gebouwen gespaard bleven. De lichte maan vergemakkelijkte het werk zeer. De Middelburgsche brand weer was in haar geheel gealarmeerd, doch met den onder-commandant na men twee brandmeesters en acht brand weerlieden aan de blussching deel. 'r Roodvonk, HANSWEERT Alhier zijn deze week enkele gevallen voorgekomen van rood vonk. Gister is 'n 5-jarig kind aan deze ziekte bezweken. In dit verband wijst de Burgemeester in een openbare bekendmaking op het besmettingsgevaar, vooral bij het zwem men in een stilstaand water beoosten de haven te Hansweert, waar den laatsten tijd veel gezwommen wordt. Wil men daar toch zwemmen dan wijst de dokter erop, dat het dan raadzaam is met niet veel menschen bij elkaar te gaan. WOLPHAARTSDIJK. Vrijdag had al hier op den Veerweg een aanrijding plaats, tusschen een vrachtauto en een auto uit Kortgene. De vrachtauto was zoodanig beschadigd dat hij per kraan wagen naar Goes ter reparatie moest worden vervoerd. De auto was slechts weinig beschadigd. De aatorijding, die geen persoonlijke ongelukken ten gevol ge had, werd veroorzaakt door dat deze van den weg een erf opreed en geen richting aangaf. Proces-verbaal werd op gemaakt. BURGH. In de voltallige Raadsver gadering van Vrijdag j.l. werd behandeld het schrijven van Ged. Staten, dat ge noemd college zijn goedkeuring onthoudt aan het vorige raadsbesluit, waarbij de gemeente-ontvanger wegens het berei ken van den pensioengerechtigden leef tijd met ingang van 1 Januari 1933 eer vol, niet op verzoek werd ontslagen. Wethouder Landegent stelt voor van deze beslissing bij de Kroon in beroep te gaan; zijn voorstel wordt met 5 te gen 2 stemmen (vóór de heeren Boot, Hartog, Krijger, Overbeeke en Lande- gent, tegen de heejren Kloet en Van Zuijen) aangenomen. De rekening 1931 van jden Vleeschkeuringsdienst kring Brouwershaven in ontvang en uitgaaf .resp. met 3939 en 2772, en de be grooting 1933 van dezen dienst, in ont vang en uitgaaf met 3600 worden al dus vastgesteld, evenals de gemeente rekening 1931 in ontvang en uitgaaf voor den gewonen dienst met 33.933 en 25.092, voor den kapitaaldienst met 11.637 en de gemeentebegrooting 1933 voor den gewonen dienst met 27.071 voor den kapitaaldienst met nihil. Be sloten wordt wederom voor 2 jaar vrij stelling te vragen van het geven van onderwijs in lichamelijk oefening. Een voorstel-Landegent om aan het ambte narenreglement een artikel toe te voe gen, waarin wordt bepaald, dat allen gemeente-ambtenaren bij het bereiken eervol ontslag wordt verleend en aangenomen met 6 tegen 1 stem (tegen de heer Van Zuijen). Op het verzoek van den heer Hartog tot het plaatsen van een waterleidingkraan in de buurt der duinen bij Westenschouwen ten gerieve der (vreemdelingen en van den heer Kloet tot wering der hinderlijke ver stopping aan den ingang van het Ach terom, door het neerzetten van voertui gen, zegt de Voorzitter zoovee' mogelijk voorziening toe, Haven Breskens. In antwoord op een desbetreffenc verzoek ontving het Hoofdbestuur van „Schuttevaêr" bericht, dat geen termen bestaan om over te gaan tot uitbreiding van ruimte voor de lossing van de vangst van binnenvallende visschefsschepen, dat op het niet te snel varen der veerbooten bij het binnenkomen van de haven wordt en zal worden gelet, dat het meest versleten gedeelte van het rijspakwerk langs de oostelijke ha venkom zal worden vervangen door een steenglooiing met enkele loopsteigers en reeds maatregelen daarvoor zijn getrof fen, dat naar het inzicht van den Rijks waterstaat de zaten ter plaatse veilige ligplaats alsnog verzekeren. Middelburg 6. Koopt toch in den vreemde niet Wat eigen land U net zoo biedt FLORA, Zaterdag, Zondag en Maandag: El tapone in den knel. Oscar Lemoen on schuldig gelijk zijn naam, is een iïrave„ Zweedsche toediende in een speelgoed winkel Van kwaad weet hij niets, hij houdt van kinderen, amuseert ze mót zijn goocheltoeren en krijgt daarom plot seling ontslag van zijn haas Hij woont hij zijn zuster en zwager en laat Zijn onverstoorbaar goed humeur door nie mand in de war brengen BI Brendel islpeellt die rol ein hij en zijn partner, Fifi Dorsay, zorgen, dat het lachen niet van (de lucht ijsi Het ongeluk wil, dat Oscar bijna het zelfde aangezicht heeft als „Silent" Mc Gee, den gevaarlijken bende-leider El Brendèl speelt hier een dubbelrol waarin hij nü d engeest van het kwade leeft uit te beelden, dan zoo braaf en onschuldig als een 'lam is Op het laatst schijnt de arm© Oscar zelf niet meer te weten wie hij eigenlijk is. De arme, in zware moeilijkheden ge raakte man weet niet meer wat te (be ginnen, tot Amor een woordje mee komt spreken! Tweede hoofdnummer: Een duivelsch plan. Hoofdrol de poedel Bobby, die op Kerstavond in het Asy'l voor dieren aan zijn lotgenooten vertelt. Hondenavonlu ren, maar waaruit weer zoo treffend blijkt die groote eigenschap dezer vier voeter: trouw, tot in alles! LECTRO- Jij wordt mijn vrouw. Jij wordt mijn vrouw. Willy Fritsch zegt dat tegen Camilla Horn, of welke blondlokkige blauwoogige of welke don- kerdergetinte in alle (in)pertinentie, 't gebeurt Daar helpt geen huwelijksacte, en geen enkel ander hartepantser tegen. Vanwege deszelfs onverschrokken durf, deszelfs onversaagd doorzetten, en des- zelfs onfaalbare onweerstaanbaarheid. Dit laatste natuurlijk last, en allesbehal ve least. Laat Willy U zoo aankijken, U zoo toelachen, en zoo voor U zingen, en gij zijt reddeloos, Mevrouw, als eens de ioenste zeelieden voor de sirenen. Willy kwam in het cabaret. Willy zag Camilla, en Willy overwon door alle be- ïendighedens in de toepassing van moed, charme, enfin zie boven. Bovendien heeft Willy een alleszins geschikten pantner naar zijn elegant, en bekoorlijk doel. Dat is Camilla's echtgenoot, erg „unjung", om met Georg Hermann te spreken, maar nog wel zoo gezond, dat bij de bars nachtelijks frequenteert, daar een te graag geziene gast is, en daar in een stemming raakt, voor een ,huiselijk-gelukkig" gezinsleven nu een maal minder geschikt. Zoo als dat ge beuren kan in de ville de Lumière, wel ke lumière voor velen de lichtreclames van oorden des ongepasten vermaaks schijnen te beduiden. Dit trio be- en doorleeft zoo de noodi- ge intrigues, en de grappige verwikke lingen, gewoonlijk bij een Fransche co- medie (naar Louis Verneuil) inhaerent. En ze spelen 't voortreffelijk Camilla Horn zagen we zelden beter, en Willy grapjast nu eens niet op z'n leut'nant- operettesch, maar maakt er een jolig blijspeltype van. Een kunst, die hem even goed afgaat. Ralph Arthur Roberts is wel de man voor den ouden doordraai- Gedeeltelijk in Parijs, gedeeltelijk in Cap Fréhel een erg luxe-badplaats met een hotel van Palace-soort. Entourages, waarmee de regie aardige effecten wist te bereiken, In het vóór-progamma o.a. een goede K.L.M.-reclame. Dr. Hendrik van Loon vertelt van zijn bevindingen. En veel in teressant journalwerk. beleeft hij allerlei avonturen, maar het slot is, dat hij zich verlooft met de doch ter van zijn patroon, waarmede alle moeilijkheden opgelost zijn. Maurice Chevalier is natuurlijk een vroolijke kellner, we hooren ook enkele liedjes van hem. Hij maakt door zijn groote gaven op dit gebied ,,'t Cafétje" tot een zeer te waardeeren filmwerk. tengevolge van de zomerwarmte, over wint men spoedig door het gebruik van een paar Mijnhardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. (Ing. Med.) CINEMA „SLOT OSTENDE". 't Cafétje. Na de journaals en twee kluchten, speelt Maurice Chevalier ,,'t Cafétje". Hij speelt het natuurlijk niet alléén, en ook wil dat niet zeggen, dat de an dere acteurs hun rollen niet goed spelen, Francis Dee b.v. is buitengewoon goed, en de andere ook, maar Maurice Che valier draagt toch dit stuk, en er is maar één Maurice. Zoolang hij niet aan het spel deel neemt, voelen we dat als een teleurstel ling, wachten we op zijn verschijning, en zien we hem eenmaal op het doek, dan willen we hem daar liefst den heelen duur der geschiedenis zien. In ,,'t Cafétje" zien we Maurice dan vrijwel steeds voor ons en alleen daar om reeds boeit deze film van begin tot einde. Maar ook de geschiedenis zelf is interessant. Maurice Chevalier komt n.l, op als een kellner, die steeds overhoop ligt met de dochter van zijn patroon. Dan erft Maurice een millioen, maan de boekhouder, die verliefd is op het meis je, weet meer van deze erfenis, dan de erfgenaam zelf, en in ovcileg iret zijn patroon laten zij Maurice een contract teekenen voor twintig jaar; hij verbeurt 400,000 francs als hij het verbreekt. Als de kellner-millionnair tot het besef van dezen toeleg komt, besluit hij kellner te blijven, doch hij maakt het zijn patroon, door de klanten slecht te bedienen, zóó moeilijk, dat deze er radeloos van wordt Intusschen heeft Maurice na zijn dag taak het leven van een millionnair en BRAATSCHE VRAGEN Wat Braat den minister vroeg En wat er eigenlijk gevraagd had moeten worden Onze landbouwmedewerker schrijft ons: Het Kamerlid Braat heeft aan den Mi nister van Economische Zaken gevraagd, of het hem bekend is, dat hier ten lan de een zeer groote tarweoogst te wach ten is, die met een verplicht percentage van 25 inlandsch meel in het brood niet zal kunnen worden opgevangen en of de Minister mitsdien bereid is tot het aan hangig maken van een wetsvoorstel, waarbij dit percentage op 50 zal worden gebracht. Vermoedelijk zal de Minister de eer ste vraag bevestigend beantwoorden en eraan toevoegen, dat hij juist met het oog daarop reeds maatregelen heeft ge troffen, n.l., dat hij het verplicht per centage van 22 XA op 25 heeft gebracht en bovendien den richtprijs der tarwe van 12 K ets. tot 15 ets. per kg heeft verhoogd, waardoor naar zijn meening den landbouwers een behoorlijke prijs voor de tarwe wordt verzekerd, ook al moet een deel van den oogst tot den we- reldprijs worden verkocht. Is de minister in goede stemming, en wie zou dit bij zulk mooi weer niet zijn? dan laat hij wellicht nog volgen, dat zijn volle aandacht op deze materie is ge vestigd, zoodat hij dadelijk paraat zal zijn, als mocht blijken, dat de Tarwe- Centrale ondanks zijn getroffen maatre gelen vast zou loopen. Conclusie: veel voordeel is voor den boer van bovenstaande niet te verwach ten. Naar onze meening hadden deze vra gen eenigszins anders gesteld moeten zijn, ongeveer aldus: Is het juist, dat de Minister het advies der drie landelijke Landbouw-Centrales om te bevorderen, dat het percentage van 25, dat in art. 2 der tarwewet wordt genoemd, zou worden verhoogd tot 40, teneinde den te wachten grooten oogst te kunnen opvangen, niet heeft gevolgd, o.m., omdat de Vita zich hiertegen krach tig zou verzetten? Is het den Minister dan bekend, dat, dank zij het voortreffelijke weer tijdens den oogst, de kans groot is, dat de kwa liteit onzer tarwe zéér goed zal zijn waardoor nadeeligen invloed op de sa menstelling van het brood vrijwel uitge sloten is en waardoor dus de handel niet verplicht zou zijn een grooter hoeveel heid goede buitenlandsche baktarwe tot vrij hoogen prijs te koopen? Is de Minister bereid op korten ter mijn bakproeven met onze inlandsche tarwe te doen nemen? Is voorts den Minister bekend, dat de wereldprijs der tarwe met ongeveer 1 is gedaald, sedert het tijdstip, waarop hij den richtprijs van 1214 op 15 bracht? Vindt de Minister in het feit, dat we een goede kwaliteit tarwe zullen krijgen aanleiding om zijn standpunt te herzien en alsnog het advies der drie landelijke Landbouw-Centrales op te volgen, of wel vindt hij in de daling van den prijs der tarwe aanleiding om den richtprijs op een hooger bedrag te stellen? „Zit niet bij de pakken neer!" Aldus, volgens een Jaarbeurs-druk werkje, het gebod van Mercurius. Ter gelegenheid van de najaarsbeurs, die van 6 tot en met 15 September gehou den wordt. Zijt gij er echter van doordrongen lezen we dan, wat de jaarbeurs voor den zakenman beteekent in beklem mende t ij den als wij nu be le ven? Wat in deze tijden de koopman vóór alles noodig heeft, is, dat hij den toestand meester blijft; dat hij volko men op de hoogte is van hetgeen in zijn branche gebeurt en voor de naaste toe komst te verwachten is. De jaarbeurs biedt den zakenman de beste gelegenheid om zich te oriënteeren. Het persoonlijk contact met fabrikanten en leveran- hem op 'andere gedachten. De winkelier kan zich door kennisneming en verge lijking van verschillende offertes over tuigen, welke artikelen voor hem van ciers geeft nieuwe inzichten, brengt belang zijn, welke goederen de beste kans op afzet hebben. Men is ter jaar- B' aeurs niet op één leverancier aangewe zen; men vindt er verscheidene in zijn branche en juist deze uitge breide keuze o.a. van nouveauté's is in dezen tijd voor den zakenman van het grootste belang. Wanneer de za kenman zich ernstig rekenschap geeft van de diensten, die het jaarbeurs-in stituut hem zal kunnen bewijzen, dan zal hij tot de overtuiging komen, dat hij nergens beter en in korter tijdsbestek zal kunnen ervaren, wat de veranderde eischen zijn, in welke richting zich het internationale aanbod ontwikkelt en welke nieuwe mogelijkheden zich nog voor hem openen. De komende najaarsbeurs biedt een groote verscheidenheid van keuze. Alle groepen, welke aan de najaarsbeurzen plegen deel te nemen, zijn alle wederom aanwezig. *enachl en geneest men met Dooien 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. Bq Apoth. en Drogisten (ing. Med.) Kantongerecht te Goes. De Kantonrechter te Goes heeft veroordeeld wegens overtreding: met auto veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: S. d. R„ Amster dam, 25 of 25 d. h.; overtreding Leerplichtwet: W. C. H. Hansweert 0.50 of 1 dag; straatschenderij: A. B., W. H. V., C. te Goes een berisping; W, d. H., Le- wedrop 20 of 20 d. h., P. G. Kapelle 10 of 2 w. tuchtschool; varende zonder naam op zijn schip: A. V., Raamsdonk 3 of 3 d. h.; te Goes in een lichtkozijn: L. I. V. Goes vrijgesproken; kind beneden de 16 jaar als voerman bezigen van een paard:: S. J. d. V,, Goes, vrijgesproken; wapen bij zich hebben: M, d. B., 's- Heer Arendskerke 3 of 3 d. h., J, R. Oostkapelle 5 of 5 d. h.; fietsen over de Groote Markt: L. J. P., Goes, ontslagen van rechtsvervolging; vuil water van een huis laten loopen te Ierseke: J. v, d. P., Ierseke 6 of 6 d. h,; zonder vergunning over spoorweg loopen: M, J. P., Ossendrecht 5 of 5 d. h.; overtreding Drankwet: C. K., Wol- phaartsdijk, geen straf toegepast; ankeren over verboden plaats in de Schelde: J. B. Czn., Ierseke, 10 of 10 d. h.; visschen zonder akte: C. d. W., Bors- sele 10 of 10 d. h.; te Kloetinge met motorrijtuig harder rijden dan 20 km. per uur: P. M. 's-Hee- renhoek, 15 of 15 d. h.; fietsen onder invloed van drank: P. M., 's-Heerenhoek, 15 of 15 d. h,; met rijwiel veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: I. K,, Oostburg, 5 of 5 d. h., J. H. Vlissingen, L. W. G., aldaar, 5 of 5 d. h.; met hoorn geen voldoend signaal geven: P. D„ Krabbendijke, 0.50 of 1 dag; met motorfiets rijden ^zonder rem men: A. P. V,, Wissenkerke, C. O. Dordrecht 5 of 5 d, h.; met motorrijuig rijden zonder rijbe wijs: A. v. M., Goes, K. J. Serooskerke 2 of 2 d. h., A. H., Heinkenszand, 5 of 5 d. h.; fiesen zonder lich: J. L., 's-Heer A- rendskerke 3 of 3 d. h,, J. G. H. Hoek van Holland, P. M. Ierseke, 5 of 5 d. in dronkenschap openbare orde ver storen: J. T., Heinkenszand 25 of 25 d. h.; straatschenderij: L. W,, te Wissenker ke 15 of 15 d. h. Voetbal. De opstelling van „HermesD. V, S.' welke vereeniging op Zondag a.s. alhier uitkomt tegen Middelburg I, op het ter rein achter de Meelfabriek is: A. Beun, J. de Bruin, B, Pettinga, A, v. d. En den, J. den Hoed, P. Scheffers, N, de Jong, J. v. d. Vaart, J. van Oort, A. v. d, Tuijn, J. Nolet. „HermesD. V. S." komt in de volledige opstelling. Scheids rechter is de heer P. Koster. In de gecombineerde -vergadering van Kerkvoogden en Notabelen te Kruiningen herdacht de voorzitter, de heer J. Sinke, den overleden secre taris, den heer A. le Clercq, welke een aantal jaren eerst als Notabel en daarna als Kerkvoogd en secretaris een steun was voor het bestuur, alsmede den op tragische wijze omgekomen Kerkvoogd, den heer J. Waverijn. Be sloten werd in deze maand in beide vacatures te voorzien. Ook besloot men te onderzoeken de kosten van electri- sche windaandrijving van het kerkorgel Ds. ter Haar Romeny vroeg de meening der vergadering over zijn gedachte om benoemde en herbenoemde Kerkvoog den ook kerkelijk te bevestigen. Hij meende dat de gemeentebelangen stof felijk en geestelijk zijn in dit ambt. De vergadering vereenigde zich hiermede Ds F. de GidEs te Oud Voissemee'r heeft het beroep naar de Ned Herv. Kerk te Asperen aangenomen DE WERKLOOZEN TE GOES. De werkloozen te Goes, die deze' week niet meer bij de werkverschaffing geplaatst zijn en ook geen arbeid kon den vinden, hebben gisteren een bezoek aan het stadhuis gebracht. Een deputatie van vier hunner is door B. en W. ont vangen, terwijl later het lid der Prov, Staten, de heer Overhoff, een conferen tie met den burgemeester had. Velen van de niet meer tewerkgestel- den, zijn n.l. uitgetrokken, en zouden due deze week geen inkomen hebben, daar de indertijd door den Raad aangeno men steunregeling vervallen is met het ontvangen van de rijkssubsidie voor de- werkverschaffing, waardoor de Gemeen te zich geheel aan de Regeeringsvoor- schriften moet houden. Intusschen zou men pogen voor Goes ook de Rijkssteunregeling te doen gel den, maar, naar men ons ten stadhuize mededeelde, staat de regeering nog steeds op het standpunt, dat deze voor Goes nog niet behoeft te worden inge steld. Na het bovengenoemde onderhoud, werd aan de uitgetrokken werkloozen toegezegd, dat zij deze week middels het Burgerlijk Armbestuur een uitkeering zouden ontvangen. Hierover heerschte echter ontevredenheid en naar we ver namen voerden er enkelen actie, om voor deze wijze van steun te bedanken. DE WARMTE. Gisteren 19 Augustus is te De Bilt met 33.2 gr. Celsius de hoo'gste temperatuur van dezen zomer bereikt. Dit is nog geen record voor den tijd van het jaar, want in 1898 werd op 23 Aug. 33.9 gr. waargenomen. Te Maastricht werd gisteren 37 gr. be reikt, terwijl het hoogste Augustus maximum tot nu toe 35.3 gr. was, MET EEN MES GESTOKEN. Te Leimuiden ontstond tusschen twee zwervers een twist, welke zoo hoog liep dat een hunner, een zekere E„ den an der, H. genaamd, met een mes een die pen steek in den linkerschouder toe bracht, waardoor een der longen werd geraakt. Een spoedig ontboden genees heer achtte overbrenging naar het zie kenhuis te Leiden noodzakelijk. E. is naar het Huis van Bewaring te Haarlem overgebracht. WEER SLACHTOFFERS. Vrijdagavond is bij het baden in de Maas te Elsloom Heer de 12-jarige P. C. verdronken. De 63-jarige boer J. P. uit Klimmen die in Hulsberg bij familie Vrijdagavond bezig was op het land een korenmijt te plaatsen werd plotseling door de hitte bevangen. In het ziekenhuis te Heer len is hij aan de gevolgen overleden. Tot hoofd van de R. K, Meisjes school te Kwadendamme is niet ingang van 1 Sept a.s:. benoemd niej. C. J M. van Velzen te Bergen (N.-H.) 1 De (neer B, J. Elsman vroeger te Ov e zande thans hoofd der Clhr school te Raamsdonk slaagde Donderdag te "Wageningen voor de Landtoouwacte, DE GROOTE HITTE. De velen, die omstreeks vijf uur of even later, aldus de N.R.C., na hun dagtaak volbracht te hebben, huiswaarts keerden zullen zich misschien door de warmte wat bezwaard hebben gevoeld, doch er zeker niet van doordrongen zijn geweest, dat zij een historisch moment beleefden. Omstreeks half zes toch was de officieele tempera tuur gestegen tot 34.8 Celsius in de scha duw. Een dergelijke temperatuur was te Rotterdam nog nooit bereikt, ten minste sedert den tijd, dat de waarnemingen met behoorlijke instrumenten en door geschoold personeel zijn verricht. De vroegere hoogste temperatuur was 34.6 graad Celsius. Wij hebben dus thans een nieuwe hoogste temperatuur voor Rotterdam in de schaduw. Zij bedraagt uitgedrukt in graden Fahrenheit 94.64. Te Amsterdam. De Tel. meldde gisteravond: Vanmiddag bereikte de temperatuur vermoedelijk om 15.15 haar maximum, zijnde 32.8 graden Celsius in de scha duw, d.i. 91 graden Fahrenheit.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2