„NEUTRAAL" GLAZEN BINNENLAND. ONDERWIJS. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. KUNST EN WETENSCHAP. RECHTZAKEN. LINTVELT's BAZAR - GOES. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1932. No. 193. NA DE OPERATIE. DE WERKLOOSHEID. Door het departement van binnen- landsche zaken is aan alle gemeenten verzocht in de eerste week van Augs. op te geven, hoeveel geheel en gedeelte lijk werkloozen op 30 Juli 1932 als werk zoekenden bij de plaatselijke organen der arbeidsbemiddeling (inclusief het aantal tewerkgestelden bij de werkver schaffingen) waren ingeschreven. Bij het samenstellen van dit overzicht zijn gegevens ontvangen van 901 gemeen ten met 7.357.388 inwoners. In die ge meenten stonden op 30 Juli ingeschreven 253.304 geheel werkloozen en 19.424 ge deeltelijk werkloozen. Van 176 gemeenten met rond 563,000 inwoners waren nog geen gegevens bin nengekomen. Op 25 Juni j.l. stonden bij 1065 ge meenten met 7,874.561 inwoners inge schreven 247.688 geheel werkloozen en 19.099 gedeeltelijk werkloozen. DE RIJKSMIDDELEN IN JULI 1932,. De opbrengst van de Rijksmiddelen (hoofdsom en opcenten) over de maand Juli 1932 bedroeg 25.910.018, tegen 36.694,281 over de maand Juli 1931, Het één twaalfde gedeelte der ra ming over het geheele jaar bedraagt 34.850.714. We laten hieronder volgen de op brengst over de eerste zeven maanden van 1932, vergeleken met die over de eerste zeven maanden van 1931, 1932. 1931. Grondbel. 4.005.261 7.683.945 Pers. bel. - 202.194 - 6.329,671 Ink. Bel. - 49.902.114 - 55.222.176 Verm. Bel. - 8.304.584 - 9.235.119 Div. en T. - 6.552.657 - 11.761,102 Inv. recht - 44,298.141 - 36.253,019 Stat. recht - 1.213.796 - 1.890,991 Zout - 1.214.416 - 1.244,805 Geslacht - 3.776.915 - 5.151,081 Wijn - 1.281.514 - 1.252.739 Gedistill. - 18.910.082' - 21.677,151 Bier - 6.276.782 - 7.585.019 Suiker - 29.598.624 - 29.328,588 Tabak - 16.456.630 - 17.754.710 Goud, zilv. - 402.668 - 495,084 Zegelrecht - 9.411.221 - 15.295.033 Reg. recht - 6.455.199 - 9.160.290 Succ. recht - 21.070.541 - 26.722.397 Domeinen - 2.422.687 - 2.645.949 Staatsloterij - 411.447 - 413,160 Loodsgelden - 1.928.864 - 2.506.947 234.096.372 269.608.985 De opcenten ten bate van het Lee- ningsfonds gaven over Juli 1932 een opbrengst van 3.476.304 tegen een be drag van 4.710.253 over Juli 1931. De inkomsten ten bate van het „We genfonds" gaven over Juli 1932 een opbrengst van 816.951, Rijwielbelas ting ƒ4.002.690. INVOER VAN BUITENLANDSCH FRUIT. In een adres aan den Minister van Economische Zaken en Arbeid wijzen de drie centrale landbouworganisaties er op, dat in ons land ruim 33.000 ha grond in gebruik zijn voor de teelt van fruit voor den handel, wat 1 pet. is van de totale oppervlakte cultuurgrond in ons land, groot genoeg om Nederland van voldoende fruit te voorzien. De in voer echter tegen buitengewoon lage prijzen van' fruit, vooral uit Amerika, is een groot struikelblok voor onze fruit telers. Adressanten verzoeken een verhoogd invoerrecht op buitenlandsch fruit, ge heven per kg en niet van de waarde. Indien bezwaar mocht bestaan tegen een invoerrecht op buitenlandsch fruit, dan verzoeken adressanten den minis ter contingenteering van buitenlandsch fruit, speciaal van de appels en peren, te overwegen. door Dr. Jan Walch. 15. Wij zijn hier een dagje gebleven, zoö zeide Henri, omdat de reis in éénen door naar Zwitserland ons wat vermoeiend scheen en wij maakten in den trein kennis met 'n heer en dame, van uw idealen vervuld en die spraken over de belangen van uw land, en daar heb ik wel eens over gelezen, en 't is 'n inters- sante quaestie voor u dan, en meer the oretisch dan altijd, voor wie belangstel len in internationale verwikkelingen, wat ik met mate doe. Maar ik vind het toch wel heel prettig, een bijeenkomst van u allen te mogen bijwonen; ik ben al heel blij, lieden te zien, zoo vol geest drift voor een ideaal. Men heeft mij wel eens gezegd, dat bij een dergelijke be weging altijd zooveel eigenbelang en Streberei schuilt,maar ik hoor van U, mijnheer de president, dat hier een heer lijke geest heerscht, dat het hier alles echt is en dat hier dus ook geen agen ten van een vreemde mogendheid aan het werk zijn, zooals men mij wel eens verteld heeft. Neen, dit is heerlijk, dit is prachtig en ik, die juist als verjongd uit een zware ziekte ben hersteld voel me hier dubbel verjongd, want hier vind ik dien echten zuiveren geestdrift, die de jeugd kenmerkt. Ik .dank u voor dit alles." DE ARBEID SMOEILIJKHEDEN IN HET SCHEEPVAARTBEDRIJF. Te Batavia is, naar Aneta seint, een gecombineerde algemeene vergadering gehouden van de leden van de Vereeni- ging van gezagvoerders en stuurlieden bij de koopvaardij en de Vereeniging van scheepswerktuigkundigen, tyvaarin naar aanleiding van de opzegging van het contract door Jen Werkgeversbond, in Nederland per 16 Augustus, de volgen de conclusies werden aangenomen: lo. de leden zullen, indien de staking van Nederland uit wordt geproclameerd, niet meer monsteren op Nederlandsche schepen, tenzij zij daartoe toestemming krijgen van het bestuur; 2o. indien noodig, zullen de Indische vereenigingen financieelen steun verlee- nen aan de Nederlandsche bonden. AFSCHAFFING PASVISUM. Het ministerie van buitenlandsche za ken brengt ter algemeene kennis dat, met ingang van 15 September, het ver plichte pasvisum in bet verkeer tus- schen Nederland en Tsjechoslowakije voor de wederzijdsche onderdanen wordt afgeschaft. RIJKSCREDIETEN VOOR DEN WONINGBOUW. De minister van binnenlandsche za ken heeft den Nationalen Woningraad op zijn desbetreffende vraag medege deeld, dat het bedrag van 10 millioen, dat de regeering blijkens haar brief van 28 Juli aan de organisaties in het bouw bedrijf, bereid is te verleenen aan voor schotten volgens de Woningwet, niet moet worden beschouwd als een bedrag, dat boven het in de circulaire van 31 Maart j.l, genoemde bedrag beschikbaar wordt gesteld. WERKSTAKENDE WERKLOOZEN. Door een 75 werklooze arbeiders uit Almelo, tewerk gesteld bij de Regge- werken en die Dinsdag het werk aldaar hebben neergelegd, bijgestaan door meer dan 100 andere arbeiders uit Almelo', werd Dinsdag onder leiding van de com munistische voormannen uit Almelo op getrokken naar de Weitemanslanden on der de gemeente Vriezenveen, waar vele honderden werkloozen uit Den Haag en andere gemeenten in de rijkswerkver schaffing werkzaam zijn. Een 200 tal arbeiders wist de Weite manslanden in te dringen, doch werd halverwege door de politie gestuit. Zij hadden het voornemen om de tewerkge stelden tot staking te bewegen. De stakers vertrokken weer naar Al melo. Maatregelen zijn genomen tegen herhaling van dit optreden. Gisteren zijn in het Staatsblad af gekondigd de wetten tot regeling van den invoer van porcelein, fijn en sanitair aardewerk en muur- en wandtegels en van leestklaar schoenwerk, De Nederlandsche vereeniging voor gemeentebelangen houdt haar jaar- lijksche vergadering te Breda op 9 Sep tember. De heer J. C. P. Hessing, hoofd ambtenaar ter secretarie van Arnhem zal inleiden: De ordening der gemeente-ar chieven. Mr. M. W. Scheltema, griffier der Staten van Groningen, zal inleiden: De Wegenwet, en de heer W. C. Ar- riëns, burgemeester van Vorden: De practijk van de wegenwet. Op 10 September maken de deelne mers een autotocht naar de Wouwsche Plantage. UITSLUITEND VOOR UW INMAAK. (Ingez. Med.) Van harte ontroerd ging Henri zit ten. Maar wat hem wel even be vreemdde: het bleef doodstil. Niet, dat hij op „applaus" had gerekend, maar hij had toch wel iets hartelijks verwacht. Dat bijvoorbeeld de president hem tege moet was gekomen, en hem de hand had gedrukt. Maar die jbleef stokstijf staan, met een strak gezicht. Och, die Duitschers of die Elzassers dan zijn wat „stramm", schoot hem door de gedachenMaar toch, het aanzien van dat gezicht, dat eer afwerend dan vriendelijk keek, verlamde zijn beenen, die zich al in beweging zetten om naar den ander toe te gaan. Met een zag hij hoe op de eigenaardige, half-rollende manier van een dik man die geaffaïreerd is, zijn geleider naar den voorzitter snelde, en haastig en heftig met gedemp te stem tot hem sprak. En hij verstond duidelijk de woorden: „Toch een koe rierspas!" Het werd gezegd op den toon van iemand, die zich rechtvaardigt en de voorziter luisterde met onbewogen gezicht en dreigende oogen en zei toen kort: „Hij houdt ons voor den gek." En de geleider kwam niet aan hun tafeltje terug, maar ging met een koel gezicht terzijde aan de bestuurstafel zitten en terwijl hij daar voor zich uitkeek nam dat gezicht allengs een uitdrukking aan, die Henri er nog niet op gezien had. Een wrééde uitdrukking, dacht hij, en voelde meteen den arm van Clara, en keek naar haar, en haar oogen keken Rijkskweekschool te Middelburg. Tot de le klasse zijn toegelaten: J. C. Bakker m.j; C. F. Dekker (m.) J. Geers; J, C. Geldof (m,); P. W. Haaij- man; L. A. Jongepier; A. Maartense, al len te Middelburg; J. H, van der Jagt (m.); A. Priem; H. J. Quasters (m.); F. A. E. van der Pluijm allen te Vlissingen; J. Adriaanse te Domburg; J. M. Bou- man (m.) te Terneuzen; C. Jiskoot te Hansweert; J. J. Verstraate (m.) te Veere; P. Mier te Terschelling. Tot de 2e klasse: A. Heijt (m.); J, A. Vermazen; A. M, J. Verrijk (m,); J. G. vatj Winkelen al len te Middelburg; A H, J. van der Burg; C. J. Meijler (m.); M. R. Quas ters (m.); J, F. Spijkers allen te Vlissin gen; S. L. van Splunter (m.) te Kamper land; C. J. Zegers te Kapelle. Te Utrecht slaagde voor het exa men Engelsch L, O. de heer H. P. M. van Wel te T erjieuz e n. De referendaris 2e M1. der P. T. en T. P. D. Goetheer is eervol' ontheven) van de functie van directeur van het post-, telegraaf- ^;n telefoonkantoor Ie O o s.U burg en werkzaam1 gjesfeld' aan h'eÜ postkantoor te Utrecht. Het kantoor Oostburg zal voortaan d'oor een a!m|b(tenaar in dèn' rang /van com'mies werden beheerd. Electrische tramlijnen in N. Holland. Gister is de electrische tramlijn Am sterdam!- Monnikendam geopend; in No- ve'mltfer a.s. Volgt de lijn op Edam en Volendalm!. De Vlissingsche boottreinen. De zeer slechte economische uitkom sten van het bedrijf dwingen de Duit- sche Spoorwegen de grootst mogelijke zuinigheid te betrachten. Dientengevolge zijn zij genoodzaakt om tijdelijk het aan tal op hun gebied rijdende sneltreinen te beperken. Hoewel zij trachten de buitenlandsche verbindingen daar zoo weinig mogelijk nadeel van te doen ondervinden, moeten zij echter, gezien de slechte bezetting, de treinen D 363/D 364 Keulen-München v.v. van 2 October 1932 af, tot en met 31 Maart 1933 opheffen, aldus „Spoor- Tramwegen". Dit beteekent een belangrijken ach teruitgang in de verbinding van en naar Nederland en Londen over Vlissingen, Venlo met de treinen D 78/D 77 naar en van Zuid-Duitschland. In genoemd tijd vak toch komt de sinds twee jaren be staande snelle verbinding naar en van München te vervallen en zal evenals vroeger deze verbinding van Keulen af worden gevormd door de treinen D 107/D 108. Tot en van Keulen blijft de verbinding zooals deze thans is. Van 2 October 1932 t/m 1933 zullen de tijden worden: Londen Liverpoolstr.station V. 9.30, Vlissingen V. 17.15, Rotterdam-D.P. V. 17.27, Eindhoven V. 19.31, Venlo V. 20.20, Keulen-Hbf A. 22.47, V. 0.20 (was 22.55), Mainz A. 4.17 (was 1.37), Frankfurt/M- Hbf A. 5.16 (was 2.14), München A. 12.40 (was 8.40). München V. 18.00 (was 22.25), Frank- furt/M.-Hbf V. 0.20 (was 4.29), Mainz V. 0.57 (was 5.04), Keulen-Hbf A. 6.20 (was 7.52), V. 8.23 Venlo A. 9.39, Eind hoven A. 10.43, Rotterdam-D.P. A. 12,52 Vlissingen A. 12.58, Londen Liverpool str.station A. 20.40. angstig; maar toen hij haar even bleef aanzien, zag zij naar hem op, en haar ge laatsuitdrukking veranderde en het scheen hem, dat die beschermend werd. Maar er was geen tijd om over al die bijzonderheden na te dwenken, want de president nam weer hel woord en op een kouden, ironischen en naar het Hen ri scheen zelfs nu en dan eenigszins dreigenden toon zei hij: Mijnheer Von Hoghen Loegt, Da mes en Heeren, is een zeer nederig man. Zéér nederig. Hij zegt 'n ondergeschikt ambtenaar te zijn hoewel hij met een koerierspas reist. Hij brengt in den trein zéér met de onze strookende opinies over den toestand van ons land naar voren, die den indruk vestigen, dat hij minstens ons streven met een zeer gun stig oog beschouwt, een reden voor ons om hem in ons midden uit te noodigen wat hij geheel in overeenstemming nog steeds met de wijze waarop hij in den trein gesproken heeft aanneemt. En als hij ons hie,r samen heeft gezien, en de namen van ons bestuur heeft vernomen als hij op de hoogte is gekomen van onze idealen dan spreekt hij als ie mand, die als een boertje-van-buiten toevallig in een milieu is verzeild, waar hij niets mee te maken heeft en spreekt over ons streven met een zoo eigenaar dige „bewondering", dat we die moeilijk als gemeend kunnen aanvaarden. Daar wordt het boertje al te onnoozel en deze heer al te nederig. Of neen! om hem A.s. Spoorwegtarieven verlaging? Naar de Maasbode verneemt, over weegt de directie der Ned. Spoorwegen sinds eenigen tijd de mogelijkheid om door middel van een verlaging der ta rieven het personenvervoer van de Spoorwegen te stimuleeren. Naar de heer J. D. Evers, chef van den Dienst v. Exploitatie der Ned. Spoorwegen het blad dienaangaande meedeelde verkeeren deze plan echter nog in het eerste stadium. Voor men aanvangt met deze plannen uit te wer ken zal men immers in principe de toe stemming moeten hebben van den mi nister. De directie is dan ook reeds in overleg met den minister getreden. Overigens zal het nader uitwer ken der plannen nog geruimen tijd in beslag nemen, daar bij een gecompli ceerd bedrijf der Ned. Spoorwegen de tarieven natuurlijk niet maar zoo met een bepaald percentage kunnen worden verlaagd. Daardoor is het momenteel nog onmogelijk zelfs bij benadering te zeggen hoe groot de verlaging eventueel zal zijn. dikwerf ontstaan misverstand, goed er op te wijzen, dat het comité géén vaste plaatsen kan verhuren. Daartoe moet men zich wenden tot de directie van den Schouwburg, Molenwater, Middelburg. J. de Gruyter, f Te Amersfoort is op 72-jarigen leef tijd overleden de heer Jan de Gruyter, bekend essayist, die een aantal studies over letterkundige en sociaal-politieke onderwerpen heeft geschreven. Hij schreef o.m. over Ruskin, Multatuli, Dostojefski. Hij had groote belangstelling voor den maatschappelijken kant van de litteratuur, welke hij op socialistische wijze bezag. TOONEEL TE MIDDELBURG. Het comité tot instandhouding der abonnementsvoorstellingen te Middel burg, richtte zich met een circulaire tot de belanghebbenden in deze materie, waarin het constateert, dat de drie abonnements-tooneelvoorstellingen, die in het afgeloopen winterseizoen in den schouwburg daar ter stede door het comité zijn georganiseerd, voorzoover kon worden nagegaan, bij de bezoekers zeer in den smaak zijn gevallen. Van den door het comité mede geor- ganiseerden voordrachtsavond, waarop het de liefhebbers van zéér-moderne kunst heeft doen kennismaken met den beroemden monoloog „Stervend Euro pa" van Iwan Goll, voorgedragen door mevr. Charlotte Kohier, kan z.i. zeker hetzelfde worden gezegd. Waar bet comité er nu tevens in ge slaagd is, zijn finantiën zoodanig te be- heeren dat het eerste jaar van zijn be staan met een klein batig saldo kon worden afgesloten, meent het zijn werk zaamheden ook in het volgende tooneel- seizoen te mogen voortzetten. Het is echter daartoe noodzakelijk, dat nieuwe abonné's zich aanmelden, opdat met name de oude abonné's, die wegens verhuizing e.a. omstandigheden hun abonnement hebben moeten opzeg gen, door nieuwe worden vervangen, immers bij de binnenkort af te sluiten contracten met de tooneelgezelschap- pen, zal ook in de eerste plaats met de finantiën, en dus met het aantal onzer abonné's rekening gehouden, dienen te worden De abonnementsgelden, die vroeger resp. 12.60, 11.35, f 8.75, f 6.25 en 3.75 bedroegen, zijn in verband met de heerschende tijdsomstandigheden met 1.50 tot 0.75 verlaagd. Het comité organiseert, aldus een verdere toelichting, per seizoen normaal drie tooneel-voorstellingen. Er wordt uitsluitend met eerste-rangs-gezelschap- pen gecontracteerd. In het seizoen 1931/32 werden, zooals men zich zal herinneren, vertoond: Nachtrepetitie van Frans Molnar (Ge zelschap Verkade)'; M'n zoon Etienne van Jacq. Deval (Gezelschap Cor Ruys) en n Goede buur is beter dan.van Joh. Elsensohn (Gezelschap Jan Musch). Uit laatste stuk moest wegens plotse linge verhindering van der hoofdactrices op het laatste oogenblik in de plaats van het oorspronkelijk door het comité ge contracteerde blijspel De baas in huis, worden gegeven. Het is misschien, ter voorkoming van niet langer te volgen op den weg der onwaarheid daar heeft hij de eigenaardige vrijmoedigheid ons te h ó- n e n! Op een keurige manier ons allerlei onaangenaamheden te zeggen. Dames en heeren! ik zou dien eigenaardigen gast willen antwoorden: als u inderdaad niet degene is, voor wien u, op grond van uw eigen woorden hielden, gaat u dan heen. We zullen ons dan vergenoegen met uw portret, te midden van ons allen! Dat plezier hebben we dan tenminste; en enfin, we zullen u door middel van die fotografie nog wel eens herinneren aan het genoegen, dat u ons hebt verschaft". Het viel Henri op dat de laatste woor den op een fel-dreigenden toon werden geuit. Maar overigens begreep hij er niet erg veel van. Hij rees verbaasd over eind wilde inlichtingen vragen, maar reeds had de president met een bevelend gebaar een paar bedienden gewenkt: „Wijst mijnheer en mevrouw den weg naar uiten". Nu maakte zich toch een felle veront waardiging van Henri meester. Wat! Ze werden de deur uitgezet! Hij niet alleen, maar Clara, een dame, ook! Dat was toch wel een grofheid! En waarom? Ja, waarom? Dat was het weer, dat zijn pro test verlamde Er was een misver stand, maar. —Mijnheer de president", zei hij, terwijl de beide bedienden, wier voor komen aan rechercheurs van politie deed denken, naast hem hadden post gevat,! De brand op de „Dempo". De Raad voor de Scheepvaart stelde Dinsdagmiddag een onderzoek in naar de oorzaak van den brand, welke op 6 Juli j.l. heeft plaats gehad in ruim IV van het m.s. „Dempo" van de Rotter- damsche Lloyd, dat te Tandjong Priok lag. Na het uitvoerig getuigenverhoor was het woord aan den hoofdinspecteur voor de scheepvaart, den heer C. Fock. Uit het onderzoek is gebleken, aldus spr. dat door het personeel van hoog tot laag met ijver en overleg is gewerkt. Alle te nemen maatregelen zijn vlug ten uit voer gebracht. De bemanning had niet meer kunnen doen. Wij hebben alle rede nen om aan te nemen, dat het toezicht op het rooken zeer scherp is geweesl. Zelfontbranding in het passagiersgoed is mogelijk. Het resultaat van het laboratorium onderzoek is nog niet bekend en dien te worden afgewacht. Het onderzoek werd hierop gesloten. De Raad zal later uitspraak doen, Hcoger beroep. De volgende personen teekenden hoo- ger beroep aan: E. L, (dje M., 37 jaqr, te Stoppeldijk,, tegen liet vonnis van den kantonrecht ter te Hulst, waarbij hij wegens over treding der Jachtwet is veroordeeld tot 10 dagen hechtenis: met verbeurd Ver klaring van geweer en lichtbak; A. W. v. d. W., 21 jaar, reiziger te Kapelle (Biezelinge) tegfein het vonniis' van dén kantonrechter te G,oes, Waarbij hij wegens overtreding Van de Motor en Rijwielwet is veroordeeld tot f10 of 10 d'. hechtenis; M. J. iG. de K., 21 jaar, slagersknecht 'te Goes tegen het vonnis van/ den' Politie rechter van 2 Aug. j.l,, waarbij hij we gens beleediging van een ambtenaar is veroordeeld tot 14 dagen gevangenis straf; A. Z., 23 jaa|rr 'kooipimian te Axel, tegen het vonnis, van dén Politierechter te Middelburg, waarbij1 hij ter zake van wederspannigheid is veroordeeld tot f 15 of 10 dagen hechtenis; C. P. H., 58 jaar, handelsagent tu Mid delburg tegen het vonnis van den Po litierechter van 2 Aug. j.l., waarbij hij wegens verduistering is veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Politierechter te Middelburg, In de zitting van Dinsdag 1.1. werden door den Politierechter mr. J. W. Zijl stra, de volgende zaken behandeld: M. S. G., huisvrouw van L. G., 62 j., zonder beroep^te Nieuw Namen, wegens beleediging van Emelinde van Puyvelde te Nieuw-Namen op 10 Juli 1932. Eisch en uitspraak 5 sub. 2 d. h. E. J. 43 jaar, werkman te Nieuw-Na men, wegens mishandeling vna F. Goe,r demond, en wegens vernieling van een glasruit in de woning van L. Goede- mond te Nieuw-Namen op 10 Juli 1932. .mijnheel- de president....' „Het is nu genoeg geweest", zei die hard en grof. „Wijst meneer en mevrouw den uitgang", herhaalde hij bevelend. En Clara wenkte hem, bang en snel: „Kom nu maar, kom maar...." Eén der bedienden ging hun voor naar de deur, de ander volgde, zooals dat hij het transport van gevaarlijke gevange- nemen geruikelijk is. De sleutel werd door één der wacht-houdende heeren om gedraaid, men kwam in de gang, waar de oude bediende met een gezicht, dat geenerlei uitdrukking had, op een stoel tje vóór den toegang der zaal zat, en bij hun voorbijgaan zitten bleef. Nie mand sprak een woord; Henri en Clara hoorden slechts den dreunenden voet stap van den man vóór en den man ach ter, gelijkelijk neergezet, en den schichti ger klank van hun haastige en kleiner schreden en zagen den breeden rug door hoekig-vierkante schouder-lijn afgesloten. Zoo ging het de enkele treden op, den overloop over, de breede trap af. Overal was het helder licht, en heel stil, uitge storven stil; alleen de dreunende stap pen, en voor hen de zwarte breede rug. Het werd Clara een angstige hallucina tie; het scheen haar eindeloos te duren. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 5