INGEZONDEN STUKKEN. BURGERLIJKE STAND. BUITENLAND. Algemeen Overziehl. 2. J, de Zeeuw Terneuzen, O. Muzijn Sluis. Parapluiezwemmen: 1. Alfr, Bogaard, Sluis; 2. Ch. Hermans, Sluis. Estafette 150 m seniores: 1. Terneu zen; 2. Sas v: Gent; 3. Middelburg; 4 Sluis B; 5. Sluis A. Door een damesploeg uit Terneuzen werd daarna een demonstratie gehouden in het figuurzwemmen, waarmee de da mes veel applaus oogstten. Tobbetje varen: 1. C. de Zeeuw, Ter neuzen; 2. J. de Lijser, Cadzand. Des avonds gaf Apollo ter eere der gasten nog een concert en vond uitrei king der prijzen plaats in het clublokaal. De prijzen bestonden uit medailles en kunstvoorwerpen. Het was een prachtige dag voor de zwemsport, mede begunstigd door prach tig weer. IS GROENTE EN FRUIT AAN DEN WAGEN TE DUUR? Mijnheer de Redacteur! Verscheidene malen hebben vele men- schen mij de vraag gesteld, of ik er per soonlijk wel van overtuigd was, dat, al hoewel de prijs van verschillende pro ducten op de veiling niet bepaald hoog kon worden genoemd, toch aan de groen te- en fruitwagens nog een tamelijk hoo- gen prijs moest worden betaald door het publiek. Zoo ook dezer dagen werd mij deze vraag gesteld en naar aanleiding daarvan lijkt het mij wenschelijk deze zaak in dit blad eens uiteen te zetten, dan kan een ieder die er belang bij heeft, dit lezen en dan zal m. i. zeker ook een deel der menschen van opinie veranderen. Wanneer men bijv. de prijzen der ver schillende veilingen in de couranten na gaat, dan zal het opvallen, dat daar prij zen zijn genoteerd van bijv. 1025 et. voor tomaten per kg. Er komt den anderen dag een fruit handelaar aan de deur en deze heeft tomaten op zijn wagen. Men zal hem vra gen wat de prijs hiervan is. Die man zal, wanneer het een goed product is dat hij op zijn wagen heeft, zeker een prijs vragen van 30 cent per kg. Hoe- vele malen wordt echter dan de op merking gemaakt: „dat is erg duur, op de veiling zijn ze voor dien of dien prijs verkocht." Dat is ook wel zoo. Er wordt wel eens iets goedkoop gekocht. Een goed product echter moet ook worden betaald. Een goed koopman koopt nu eenmaal een goed product. Een ieder 'die een klein heetje met den handel op de hoogte is, kan toch begrijpen dat, als in den duren tijd een product voor en kele centen wordt gekocht, de kwali teit van dit product toch niet kan vol doen aan de daarvoor gestelde eischen. Heusch, men denkt zoo gauw dat men wordt afgezet. Het publiek wenscht toch ook een goed product te koopen. Dat kan dan niet worden betaald met een minimum prijs. Ook een groenten- en fruithandelaar moet zijn geld verdienen. Het valt heusch niet mee van deur tot deur te moeten gaan en hier en daar een kilo van dit en een bosje van dat te verkoopen. Zulke groote winsten ma ken deze menschen ook niet. Wordt er rekening mede gehouden, dat ook zoo veel moet worden vernietigd dat op den duur te oud en onverkoopbaar wordt? Vooral met warme dagen zijn vele pro ducten aan bederf onderhevig. Werke lijk, wanneer een ieder wist welke na> deelen aan het vak van groenten- en fruithandelaar waren verbonden, zou men anders oordeelen. Er zijn ook voor- deelen aan verbonden, maar in den te- genwoordigen tijd zijn die voordeelen niet te groot. Heusch, in deze ook voor den handel zoo moeilijke tijden behooren grove winsten tot het verleden. De con currentie bereikt ook hier haar hoogte punt. U, mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Van Hoorn. Pottenbakkerssingel 60, Middelburg. EEN KANO-WEDSTRIJD Mijnheer de Redacteur! Wandelende langs het kanaal, of va rende door de kaden en Balkengat, zal het een ieder zijn opgevallen, hoe groot aantal kano's zich op het water bewe gen. Met het oog op de a.s, feestweek van Handelsbelang, komt het mij voor, dat een kanowedstrijd dan ook zeer vee' deelnemers zou trekken, en een aparte attractie zou bieden in de feestweek. Er zou bijv. des middags een wed strijd kunnen zijn, in peddelen tusschen één- en twee-persoons kano's, en des avonds een stoet van verlichte en ver sierde kano's door de kaden en het ka naal. Groote kosten brengt zoo'n wedstrijc niet mee, daar bijv. iedere deelnemer Gen j n. ^leggeld zou kunnen betalen en daaruit eenige prijzen zouden kun nen ."worden aangeschaft. Zijn er dus kano-bezitters, die in prim cipe voor een wedstrijd voelen, dan zou den deze zich voorloopig kunnen op geien aan onderstaand adres, teneinde op deze wijze te kunnen nagaan, of voor een wedstrijd voldoende deelname zal zijn. Met vriendelijken dank voor de plaat sing, L, Kampman. Korendijk P 76, Middelburg, )(De macht aan HUler". Na het dramatische onderhoud van Hindenburg met Hitier komen de nazi nabeschouwingen, tevens aanduiding, wat in de toekomst van de groote op positie kan verwacht worden. Eerst een soort verantwoording van Hitiers „neen". De persdienst der N.S.D.A.P. publi ceert n.l. in de „Nat.soc. Korrespon- denz": Het niet aannemen 4oor Hitier van den post van vice-kanselier onder Von Papen was een daad. Deze beslis sing van den leider is het nationale Duitschland uit het hart gegrepen. De doorzichtige poging om de N.S.D. A.P. door een weloverwogen stap het belasten van de verantwoordelijk heid zonder mogelijkheden van leiding geven onmogelijk te maken, is door het besluit van den leider totaal mis lukt. De politiek van de regeering Von Pa pen, welke voldoende gekenmerkt wordt door de voor de N.S.D.A.P, on dragelijke noodverordening, die de arm- sten der armen zwaar belast, kan nooit de politiek der N.S.D,A..P zijn. (Sic.!) Een N.s. politiek die opruiming houdt met 't geheele huidige systeem, en de dingen fundamenteel wil veranderen, kan niet gevoerd worden door personen, die de teekenen des tijds ook heden nog niet begrepen hebben, doch slechts door na- tionaal-soc;alisten. Dat is de wil van het Duitsche volk, welke ook bij de ver kiezingen tot uitdrukking is gekomen en welke nu ook in de staatspolitiek dient te worden doorgevoerd. Daarom heeft Adolf Hitler de leiding der Rijks- regeering voor zich opgeldischt. Van een alleen en uitsluitend overnemen der rijksregeering is van den kant der N.S. D.A.P. geen sprake geweest. Doch wat van zelf spreekt is, wat men zelfs van het Marxisme tolereert, dat wordt de N.S.D.A.P. om alle mogelijke schijnredenen geweigerd. Hiertegen kon de leider der N.S.D.A.P. slechts één ant woord geven en dat was: Neen. Dan zijn Hitler's woorden tot Hinden burg bepaald misverstaan. Ons dunkt, dat hij vrij duidelijk een alleen en uit sluitend overnemen der rijksregeering bedoelde. En de bekende voorman dr. Goebbels, doet er in de „Angriff' nog een schep je op: „Wat hebben de hooge heeren in de Wilhelmstrasse eigenlijk gedacht, toen zij Hitier verzochten in het kabinet Von Papen het vice-kanselierschap te aan vaarden? Geloofde men daar inderdaad dat de nat-socialisten zich een beleedi- gende en krenkende behandeling zou den laten welgevallen, die men in het verleden zelfs niet van de sociaal-demo cratie verwachtte? Daarover echter mag geen twijfel blijven bestaan: in den schemer blijven wij niet. Of men geeft ons de macht, dan dra gen wij de verantwoordelijkheid, of men weigert ons de macht en dan staan wij in de oppositie en vechten. Het zal dan zoo zijn, dat de regeering welke zich bij haar optreden met het smakelijke bijwoord van „nationale con centratie" aandiende op den verbitteren weerstand van het geheele nationale Duitschland, dat thans onder onze leiding staat, stuit. Over den afloop jran dezen strijd be hoeven wij niet bang te zijn. Wat men ons heden we,igert, zal men ons morgen moeten geven. In rustige en zelfbewuste vastberadenheid treedt de beweging aan. Haar doel is onveranderd, als altijd: „De macht aan Hitier!" (0 Diezelfde Angriff richt zich ook niet al te zoetsappig tegen Hugenberg den den leider der Duitsch Nationalen, Naar aanleiding^ ;der opmerking van een rechtsch Berlijnsch blad, dat het er thans op aankomt, dat ieder in eigen kring en naar eigen krachten medewerkt om te voorkomen, dat thans een strijd ontstaan zou in den boezem van het na tionale Duitschland verklaart de Angriff: „De heeren hadden dat vroeger moeten bedenken". Overigens zal er geen strijd in den boezem van het nationale Duitsch land ontstaan, want dit nationale Duitsch land is in de N.S.D.A.P. vereenigd. Des te onmeedoogender zal en moet de strijd gevoerd worden tegen de kliek die zich in het kamp van Hugenberg vereenigd heeft en die het in bezit nemen van de macht door Hitier en de Duitsche ople ving nog eens uitgesteld heeft. Zij zijn op dit oogenblik gevaarlijker dan het Marxisme en moeten, zooals dit, J:en on der gebracht worden. Dus de heeren weten wat ze aan el kaar hebben! De conversie der 5 pet. Brit sche oorlogsleening. Het Britsche departement van de schatkist heeft Maandag de cijfers ge publiceerd betreffende de conversie der 5 pet. oorlogsleening in een leening a 3J4 pet. De conversiepoging der regee ring is een ongekend succes geworden. In totaal is voor 1850 millioen pond ster ling of 89 pet. van het uitstaande bedrag voor conversie aangemeld, terwijl 48 millioen pond sterling of 2% pet. is aan gemeld voor aflossingen. De 189 millioen of 81/* pet., die noch voor aflossing noch voor conversie zijn aangemeld, zullen automatisch geconverteerd worden. Door de verlaging van den rentevoet van 5 op 3 y2 pet. zal de regeering voor een to taal van 27.75;01.000 pond minder aan rente moeten uitbetalen en daardoor een netto bezuiniging boeken van 20,812.500 pond per jaar, wat boven de hoogst gespannen verwachtingen is. Het dreigend conflict in de En- gelsche katoenindustrie. Het staat thans wel vast, dat de sta king in de textielindustrie in Lancashire op 27 Aug. a.s. een feit zal worden in dien, naar van de zijde der vakbonden wordt geëischt, de werkgevers geen re delijke aanbieding doen. Naar aanleiding van de wederopen- stelling van vijf katoenweverijen, ont stond te Burnley, waar alle wevers in staking zijn gegaan, een ernstige botsing tusschen stakers en politie. Duizenden stakers blokkeerden de straat, waar langs eenige honderden werkwilligen naar huis terug wilden keeren. Toen de menigte de straat niet ontruimde, maak te de politie gebruik van den gummistok, waarna een handgemeen ontstond, waar bij verscheidene agenten en een arbei der ernstig werden gewond. De werkverschaffing in Duitsch land. Zaterdag j.l. heeft Rijkspresident Von Hindenburg, naar bekend is, aan den Rijkskanselier met klem verzocht zoo spoedig mogelijk een program voor werkverschaffing samen te stellen. Op het oogenblik wordt hieraan door de Rijksregeering met koortsachtigen ijver gewerkt. In de eerste plaats zal de vrij willige arbeidsdienst tot op 200.000 wer ken uitgebreid worden, waarbij werk zaamheden, welke in het vrije econo misch bedrijf niet rendabel waren, zoo als droogmakerijen, cultiveering van grond, wegenbouw en wegenverbeterin gen, in de eerste plaats in aanmerking komen. Voorts werkt het Rijksministe rie voor de Levensmiddelen plannen uit, welke vestiging op het land en randbe- bouwing en bewoning der steden zullen bevorderen. Het Rijksministerie voor Economische Aangelegenheden en het Ministerie voor de Rijkspost werken nieuwe opdrachten uit voor de Rijks spoorwegen en de Rijkspost. Het betreft hier vernieuwingen van den bovenbouw van de rijksspoorwegen en van den we genbouw, voorts het herstellen van hui zen, het bouwen van kleine woningen, enz. Twaalf millioen R.M. zullen worden uitgetrokken om een aantal schepen met een totalen tonneninhoud van 400.000 ton, te sloopen, waardoor 3000 arbeiders aan werk komen. Het groote probleem in vrijwel al deze aangelegenheden is de financiering. Het Rijkskabinet tracht door tusschen- komst van de Rijksbank, behalve 135 millioen, wier financiering reeds is ge waarborgd, door tusschenkomst van de Bau- und Bodenbank en de Gesellschaft für Oeffentliche Arbeiten, nog verdere 200 millioen voor melioratie werkzaam heden, binnenlandsche kolonisatie, het aanleggen van wegen enz., te verkrijgen. De onderhandelingen over het financie ren hebben haar beslag nog niet verkre gen, daar de Rijksbank zich tot nu toe nog niet heeft laten bewegen dergelijke verplichtingen op zich te nemen. BELGIE. Auto te water. Een auto met een echtpaar en hun 16-jarigen zoon uit El- sene-Brussel, is gisteren te Brugge aan de St. Kruispoort in het kanaal gereden, aldus de correspondent van de N, R. C. De knaap is gered, maar de ouders ver dronken. Gemeenteraadsverkiezingen, De Belgische „Moniteur" deelt mee, dat de gemeenteraadsverkiezingen zullen wor den gehouden op 9 October van 8 tot 13 uur. Hieraan zullen deelnemen alle man nen en vrouwen boven 21 jaar. De nieu we gemeenteraden zullen begin Januari 1933 bijeenkomen. Tevens treden alle burgemeesters af. De nieuwe titularissen worden als regel benoemd uit de par tijen, die de meeste raadszetels behalen op 9 October. Economisch-documentaire expositie. Te Antwerpen is de eerste economi sche documentaire tentoonstelling geo pend. De tentoonstelling is de eerste openbare demonstratie, die op particu lier initiatief is georganiseerd onder me dewerking van de landen, die de con ventie van Oslo hebben geteekend. De openings], lechtigheid werd bijge woond door de consuls-generaal, be stuursambtenaren en handelsve'rtegen- woordigers. De tentoonstelling is even eens de waarschijnlijke voorbereiding voor een tentoonstelling op grootere schaal te Antwerpen in 1933 van de lan den, die de conventie van Oslo hebben onderteekend. DUITSCHLAND. Geweldige wolkbreuk, Boven Gar- misch-Partenkirchen heeft Zaterdag middag een zware wolkbreuk groote verwoestingen aangericht. De Laine is buiten haar oevers getre den. Op de spoorrails stond 30 cm. wa ter. Door de modder werkten de-wissels niet meer. Bij Griesen werd een signaa omvergeworpen. Van het station Par- tenkirchen konden geen treinen ver trekken, Met auto's wordt de dienst gaande gehouden. Ook heeft zich Zaterdagmiddag boven de Rijnprovincies een zwaar onweder ontlast. In de omgeving van Fettweiss 1 richtten onweders een geweldigen ha gelslag in velden en tuinen belangrijke schade aan. Ook in de omgeving van Drove-Kreuzau-Soller werd het groot ste gedeelte van den oogst vernield. In Kreuzau was de hagelslag zoo he vig, dat de ruiten van een broeikas volkomen vernield werden. De telefoonverbindingen met de in 't onweersgebied liggende plaatsen zijn verbroken, zoodat men zich van den omvang van de schade nog geen juist beeld vormen kan. Door het onweder is hier en daar het verkeer zelfs ge stremd. Een van Dueren naar Euskirchen rij dende trein moest zijn snelheid aanzien lijk verminderen en zelfs stoppen, daar de rails over groote afstanden over stroomd waren. Naar buiten! Zondag was 't in Ber lijn 93 gr. F. in de schaduw. Ergo trok ieder, die dat maar even kon naar bui ten. Deze cijfers geven een idee van de vervoer-quanta! Totaal 1.600.000 reizi gers. Hiervan stapten 98.000 te Nicolas- see en te Wannsee uit; 51,000 trokken naar het Müggelmeer; een gelijk aantal naar Friedrichhagen en Rahmsdorf en 43.000 naar Grünau. Het aantal passa giers van de tram bedroeg 1.302.000, van de autobuslijnen 351.000 en van de on- dergrondsche 472.000. 41.000 menschen zochten een opfrissching in de Wannsee. Velen genoten dus van het landelijke „buiten" leven! De Niobe. Het wrak van de „Niobe" ligt thans in den Heikendorfer Bocht. Hedenmorgen arriveerde een Hamburgsche sleepboot met twee an dere bergingsvaartuigen, zoodat heden definitief met het lichten van het wrak kan worden begonnen. ENGELAND. Weer een Oceaanvlucht. De En- gelsche vlieger Mollison zou heden van Port Marnock (Ierland) vertrekken om te trachten naar Amerika terug te vlie gen met zijn Mothvliegtuig. Hij is thans in Baldonnell, Mevrouw Mollison vloog gisteren van Baldonnell naar Londen, maar keert spoedig terug om haar echtgenoot te zien vertrekken. Ongelukkig week-end. Te land en te water heeft het mooie weer van de laatste week vele menschenlevens ge kost. Reuter meldt, dat de automobiel ongelukken in Engeland in dit „week end" talrijk zijn geweest. Het ergste was een botsing tusschen een omnibus en een leegen wagen in de buurt van Port Talbot, aan het kanaal van Bristol' Zaterdagavond. Daarbij zijn vier men schen onmiddellijk gedood, terwijl twaafl ernstig gewond zijn. Van de gewonden verkeeren er vier in levensgevaar. Twee omnibussen kwamen in botsing bij Charing in Kent. Er was onmiddel lijk reeds een doode, maar twee van de tien gewonden stierven nog, nadat zij in een hospitaal waren aangekomen. De wereldconferentie, De diploma tieke medewerker van de „Daily He rald" verneemt, dat de economische wereldconferentie niet eerder dan na de Amerikaansche presidentsverkiezingen in November a.s. bijeen zal komen. Uit Washington heeft men te verstaan ge geven dat het Amerika niet aangenaam is, reeds voor de verkiezingen een dele gatie samen te stellen. ZWITSERLAND. Prof. Piccards proeftocht. Het ver trek van Prof. Piccard naar de stra tosfeer is voor onbepaalden tijd uitge steld, in verband met de meteorologische omstandigheden. ITAIIë. Belangrijke ontdekking van Marconi, Naar wordt medegedeeld, heeft de be kende Italiaansche radiopionier, Mar- conie een nieuwe ontdekking van groo te beteekenis gedaan waardoor het mo gelijk wordt, de ultra korte golf, die tot nog toe slechts kon worden gebruikt voor draadlooze uitzending over een af stand van ten hoogste 20 km, te gebrui ken voor het zenden over lange afstan den. Het is nog niet bekend of Marconi zijn ontdekking reeds zoover heeft uit gewerkt, dat zij voor de practische ra- dioomroep geschikt is, VER. STATEN. Jimmy beroosd. De burgemeester van New-York, James Walker, is weer in zijn stad terug na te Albany de zetel der regeering van den staat New- York en de residentie van den staats- gouverneur Fr. D. Roosevelt zich te hebben moeten verantwoorden wegens de aanklacht dat hij zich in zijn ambts uitoefening als burgemeester met onge- oorlooofde praktijken zou hebben inge laten. Het vermogen van Walker is ge durende zijn burgemeesterschap zeer toegenomen en de commissie van en quête naar misbruiken in regeerings- kringen en bij de magistratuur in New- York wil nu precies weten, waar die v ermogensvermeerderingen vandaan komen. Krachtens het rapport van die com missie had nu Roosevelt, de gouverneur van New-York, den burgemeester ge sommeerd, zich te Albany te komen' verantwoorden. Dat heeft Walker ook gedaan; maar hij heeft nu door zijn ad vocaten laten vaststellen dat de gou verneur van den Staat ten deze geen bevoegdheden bezit, die hem het recht zouden geven, den burgemeester ter verantwoording te roepen. Nu is het weer de vraag, of Roosevelt zich deze wraking door de advocaten van Walker behoeft aan te trekken. Vermoedelijk niet maar de gouverneur neemt het ze kere voor het onzekere en heeft de uitspraak gevraagd van het Opperste Gerechtshof van den staat New-Yoik. Intusschen is Walker voor zijn week end uit Albany teruggekeerd naar New- York, Hij werd .daar als een overwin nend veldheer binnengehaald. Bij het Grand Central Station stond n menigte van duizenden op hem te wach ten. Er werden rozen op zijn pad ge strooid en vrouwen braken door het po- litiecordon om hem te zoenen. Men riep. „Wij zijn op jouw hand Jimmy" en zong het optimisme, maar goed bedoelde lied: „Happy days are here again (een ge lukkige tijd is weer aangebroken). De orkaan in Texas. Bij den or kaan, die het kustgebied aan de Golf van Mexico teisterde, zijn 22 personen om het leven gekomen. De orkaan be reikte een snelheid van 75 mijl per uur. BRAZILIË. De latente opstand. Bij een ver- geefscbe poging der opstandige troepen om PI rto Toboado aan de Parana ri vier te heroveren werden, naar van re- geeringszijde wordt medegedeeld, in n gevecht met de federale troepen 11 in- surgenten gedood. BOLIVIA. Bolivia-Paraguay, Boliviaansche troepen hebben Maandag een aanval gedaan op het op Paraguaansch gebied gelegen grensfort Falcon, De aanval werd echter afgeslagen en de Bolivia- nen moesten zich met verliezen terug trekken. CHINA Tsjang Hsue Liang naar Frankrijk. Het Persagentschap Indo Pacific meldt uit Peking, dat maarschalk1 Tsjang Ilsun Liang zich dezer dagen met zijn familie naar Frankrijk zal inschepen, om zich daar metterwoon te vestigen. Naar voorts uit Layang wordt gemeld, is de voormalige Chineesche minister van bui- tenlandsche zaken, die tevens lid was van de door den Volkenbond ingestelde commissie van onderzoek naar de ge beurtenissen in Mantsjoerije, dr. Wellin- ton Koo, benoemd tot Chineesch gezant te Parijs, CHILI. Regeeringscrisis. De Chileensche minister van financiën, Zanartu is, als gevolg van de verwerping van zijn nieu we valutaplannen door de overige leden van het kabinet, afgetreden. De radi cale partij eischt de afzetting van den president der republiek di Davila. BR.-INDIE. Veerboot gekanteld. Nabij Niepa- nie in Kolapore zijn tengevolge van het kantelfen van een veerboot,, 100 personen in een rivier verdronken. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat in de boot 'n paniek ontstond toen het vaartuigje, hij het oversteken van een overstroomde rivier, in botsing kwam met een boom in welks takken een groote gifslang bleek te zitten, die zich in de boot liet vallen, de passagiers naar ed andere zij de van de boot deed snellen, waardooi deze omisloeg. Gedurende de eerste helft van de maand Augustus zijn in de gemeente KOUDEKERKE Ingekomen: F. K. A. Leissner met gezin, wijk B no. 242ij uit Vlissingen; G. Baumgarten, wijk B no. 242ij uit Vlissingen; Mej. H, Evertse, wijk D no, 65 uit Middelburg. Mej. B. Koppejan, wijk B no. 226 uit Middelburg; Mej. P. D. Verburg, wijk D no. 82 uit Velsen; Mej. J. den Engels man, wijk D no. 154 uit Rotterdam; Mej. M. J. Tavenier, wijk B no. 5 uit O. en W. Souburg; Mej. H. L. P. Tito, wijk D no. 72 uit Valburg-Zetten; Mej. D. N. Be- suijen, wijk D no. 108 uit Middelburg; L, Brandes, wijk B no. 288 uit N. O, Indië. Vertrokken: Mej. M. Joziasse, van wijk A no. 61 naar Middelburg; Mej. J. de Wijze, van wijk B no. 269 naar Veere; G. de Voogd, van wijk C no. 57 naar Ritthem; J. F. Baaijens met gezin, van wijk E no. 196 naar Den Helder; H. A. Martens met ge zin van wijk E no. 174 naar Breda; H. Cornelisse, van wijk E no. 22 naar Rot terdam. Gedurende de maand Juli zijn in de gemeente OOSTBURG. Ingekomen: J, de Kok van Groede, J. van de Ree van Terneuzen, A. Haak van Schoon- dijke, M. L. de Smit van Groede, P. J. de Milliano van St. Michiels-Gestel, J. Cornells en gezin van Groede, J. S. No- tebaart van Zuidzande. Vertrokken: W. Seybel naar Terneuzen, M. E. van Staveren naar Roosendaal, J. Lok naar Terneuzen, M. C. Zwartelé geb. Ver- cruijsse naar St, Jansteen, P. S. Ver- poorte naar Terneuzen. Goes. Ondertrouwd: L. van de Vreede, 23 j. jm. en J. de Muijnck, 21 j. jd.H. M. van der Spoel', 27 j. jnr. en P. Hout- toi'an, 27 /j jd. Koudekerke Van 1 tot en met 15 Aug. Ondertrouwd:

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 3