ONDERWIJS. KERKNIEUWS. RECHTZAKEN. HANDEL EN NIJVERHEID. GEMENGD NIEUWS. BOEKENSCHOUW. ter was de vermogensbelasting te ver- hoogen, maar nu hem is medegedeeld dat ook deze verhoogd zal moeten wor den zal hij zich er bij neer leggen. Op een vraag van den heer Straub ant woordt de voorzitter dat ook die belas ting verhoogd zal moeten worden, doch later hieromtrent bij de begrooting voor stellen zullen worden gedaan.. De heer Buitenhuis vraagt of er een algemeen plan tot verhooging van belastingen is, want dat het moeilijk is nu een juist oordeel te vellen. De burgemeester zegt, dat het hier maar één belastingverhoo- ging geldt, doch dat later ook een ge deelte op de gemeentefondsbelasting, en andere zal moeten gevonden wordpn. Deze belastingverhooging zal ongeveer 1100 opbrengen en is voor niemand te bezwarend. De Raad neemt dit voorstel eveneens z.h.st. aan. De begrooting voor 1933 in ontvangst en uitgaaf op 61.593 met een onvoor zien van 1979 bieden B. en W. den Raad aan. Bij de rondvraag vestigt de heer Straub de aandacht van B. en W. op den hoop vuilnis buiten den mestbak van de gemeente. De burgemeester zegt dat de mest was verkocht maar den an deren dag de kooper bericht deed dat hij van den koop afzag en niet direct een ander daarvoor te vinden was. Hij gaf de verzekering dat de zaak spoedig in orde zou zijn. Hierna sluiting. i KLOETINGE. Het programma voor 't concert door de Harmonie „Euphonia" uit Goes (directeur de heer P, de Rooy) alhier op Maandag 15 Aug. a.s. te geven, luidt als volgt: „The Stars and Stripes for Ever", marsch, J. P. Sousa; Lustspiel ouvertu re, Kéler-Béla; Fragmenten uit de opera „Martha", von Flotow, arr. Gadenne; „Des Negers Traum" (Amerik. fanta sie), W. H. Myddleton. Pauze. K. L. M.- Marsch, Willy Schootemeijer; Fragmen ten uit de opera „Atilla", Verdi, arr. A. J. Roeien; „Rosen aus dem Suden" Walzer), Joh. Strauss; Cortège de Bal let", L. Montagne; Heinzelmannchens Wachtparade" (Karakterstuk), K. No ack; Finale. werk wel degelijk een positief karakter heeft. Met een dankwoord werd de 117e vergadering der Algemeene Synode daarna gesloten. Wijlen L. A. baron van Ittersum en mevrouw Van Ittersum-Dupper te Vianen hebben aan de Ned. Herv. kerk aldaar gelegateerd den grooten tuin „Baten-Erf" en den Singelboomgaard. In haar Woensdag gehouden slot zitting heeft de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk verschillende kleine zaken afgedaan. In zijn slotwoord heeft de president der synode, dr. Weyland, te Veere, al len dank gebracht voor hun werk in het belang der Ned. Herv. kerk, Prof. Knap pert, die voor het laatst een synodale vergadering bijwoonde, sprak ook een afscheidswoord. Sedert zijn intreden in 1905 is er veel gedaan en veel veran derd. Prof. Knappert uitte de hoop dat de verschillende richtingen nog éénmaal onder één dak gebracht zouden kunnen worden. Prof. Haitjema zeide nog, dat men wel gezegd heeft dat deze Synode, door verschillende voorstellen af te stemmen, veel negatief werk verricht heeft, maar spr. meent, dat later zal blijken, dat dit Brie gestorvenen: Van Eeden, Querido, L, Simons, L. Simons, „Het drama en het tooneel in hun ontwikkeling". Vijfde deel. (Wereldbibliotheek, A'dam). Onverbiddelijk eischt de dood ze één voor één op: Emants, Couperus, Gorter, Heyermans, Adama van Scheltema, en nu, kort na elkaar: Van Eeden, Que rido, L. Simons. Wat vooral smartelijk treft, wanneer ge op het einde dezer levens staart, "is de eenzaamheid. Elk deker begaafde mannen scheen door het gëiéoel der wereld, door den strijd der joflgere krachten, door den heftigen ha"S9t' der evolutie gevoerd te zijn op eei$fIëiland, geworpen op een verlaten ki/Jt,!l#aar ze wel niet als schipbreuke- lirr^éii vertwijfeld naast een hoopje wrakhout zaten, maar waar ze toch bui- terPdè branding stonden van het aller jongste getij en waar hun lichtelijk de atrflöëféer omhing voor den alleen-gela- tenéd. -Dit ondervonden zelfs diegenen orfdép hen wier leven-en-werk triomfan telijk gesteund had op de kameraadschap defti massa: Gorter, Heyermans, Schelte- 1113, en ten deele ook Querido. Al jaren vóór hun heengaan was het rondom Gor ter en Scheltema niets dan stilte en een zaamheid, Heyermans stierf aan lee- ge-rzalen en deurwaarders-exploiten, ert zoo juist is, bij de begrafenis van Querido, terecht gevraagd waar het Jor- daansche volk bleef welks leven hij voor altijd groot heeft uitgebeeld. Vooral Van Eeden is gedurende zijn laatste le vensjaren het slachtoffer geworden van vele openlijke en bedekte aanvallen op zijn. persoon en zijn werk, en deze aaölVallen culmineerden tenslotte, zooals men weet, in het krankzinnige, zware boek van Dr. Kalff. Wanneer ge dezen beleerde gelooven moet, dan heeft God- de-Heer zich met zijn arm menschen- kind Frederik van Eeden leelijk vergist. Niets heeft hij, Van Eeden, ooit goed gedaan; alles is hem mislukt: hij was Geslaagd te Utrecht voor het exa men Engelsche taal, akte M. O. A., mej. WL M. Feij te Middelburg. Tot onderwijzeres aan de Eerste Duitsche school te Rotterdam is be noemd mej. E. A. van Westen te V1 i s- s i n g e n. Geslaagd te 's-Gravenhage voor acte Handenarbeid, mej. J. Laarman af komstig uit Middelburg, onderwijzeres te Waarde. De heer J. R. M. Adriaanse on derwijzer aan de R. K. school te Ove- z a n d e, is in gelijke betrekking be noemd te Nijmegen. -Naar het Huis van Bewaring te Middelburg zijn overgebracht J. V., 66 jaar, en W, V., 22 jaar, landbouwers te u-erkwerve, verdacht van onttrek ken van goederen aan het faillissement van eerstgenoemde. Kindermoord. De officier bij de rechtbank te Leeuw arden heeft vijf jaar gevangenisstraf ge- vraagd tegen een 22-jarig meisje te Kooten (Fr.) wegens het dooden van een pasgeboren kind. Ex-fakir en hongerkunstenaar. Voor de rechtbank te Breda werd de zaak behandeld tegen den 46-jarigen „artist M. te Breda, beschuldigd van het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde in drie gevallen; van een tuberculeus meisje; vau een man met een ingewand- scheuring en van een juffrouw, die aan neusbloedingen leed. De eerste patiënte moest J 50 vooruil betalen op voorwaar den, dat ze bij genezing nog eens het zelfde bedrag zou storten; de man met de gescheurde ingewanden moest dade lijk 500 neertellen en dezelfde som, als hij genas; de dame met de neusbloeding kwam er met slechts 30 af. Beklaagde beweerde volgens een ge heel nieuwe methode en met schitterend succes te werken. Hij heeft zelfs een officier van justitie genezen, die blind en lam was. De officier van justitie achtte het ten laste gelegde bewezen. Verdachte zal zich ook nog te verantwoorden hebben voor een nakuur, die hij de juffrouw met de neusbloedingen liet ondergaan Spr. kan niet begrijpen, dat er nog men- schen zijn, die in verdachte vertrouwen een half mensch en een half kunstenaar, en op zijn zestigste jaar kon hij slechts terugkijken op een stellig veel bewogen en arbeidzaam maar niettemin rampzalig vruchteloos leven. Intusschen schreef diezelfde Dr. Kalff toch maar een ver handeling over hem van vijfhonderd-en zooveel reuzen-bladzijden; dat pleegt men niet te doen over een onbeteeke- nend en mislukt mensch. En Van Eeden's werken liggen vóór ons in lange rijen: verzenbundels, studies, romans, tooneel- spelen, een ontzagwekkend oeuvre dat druk op druk beleefde en daarenbo ven veelvuldig in andere talen werd overgezet. Van Eeden heeft warme vrienden gehad en kei-harde vijanden; reeds het geslacht dat nog heel jong was toen hij in zijn beste jaren stond, heeft hem beurtelings vereerd en ver guisd. Toen wij pas tot geestelijke ont wapening groeiden, bewonderden wij niet alleen met stille verrukking „De kleine Johannes", maar het „Ellen" lie pen wij een tijdlang in den binnenzak van ons jasje als e en pastoor met zijn brevier; „Lioba" gaven we heimelijk cadeau aan onze eerste beminden, en in de eenzaamheid der late avonduren za ten we gebogen over „Het lied van Schijn en Wezen" om er de schoonheid en wijsheid uit te putten wanneer ons hart zoo gretig openstond. Wij bemin den en bewonderen Van Eeden omdat (hierin ligt de bron onzer vereering voor élk kunstenaar) hij ons in zijn ar beid eene menschelijkheid veropenbaar de die wij duidelijk verwant gevoelden aan de eigene. We zagen in Van Eedens1 werk onze diepste, nog onbewuste in nerlijkheid als 't ware lós van onszelf en tégenover ons zelf geplaatst; we kon den het van buitenaf beschouwen en be- oordeelen, en toen aldus het bewustzijn omtrent den aard dier innerlijkheid in ons gegroeid was, moesten wij het on middellijkals een angstige onzui verheid verwerpen. Natuurlijk verwier pen we toen alleen Van Eeden en niet ons zelf, maar intusschen had hij ons geréd, en wij vergaten de bijna roeke- looze eerlijkheid te bewonderen waar mede ook hij zelf groeide van het eene levensstadium tot het andere, de oude kunnen stellen. Deze trad vroeger op als fakir, hongerkunstenaar en liet zich dan tegen entréeprijzen door het publiek be wonderen. Twaalf jaar van zijn leven bracht hij door in de gevangenis wegens vermogensdelicten. Geëischt werd tegen verdachte boe ten van 200, 300 en 100 en voor de nakuur 100 subs. 45, 90, 45 en 25 dagen hechtenis. Deze verdachte werd Woensdag door den kantonrechter te Zevenbergen voor gelijksoortige gevallen veroordeeld tot zeven geldboeten van 300 ieder. Vrijgesproken. w Het gerechtshof te Den Haag heeft i Woensdag behandeld de zaak tegen den 60-jarigen C. L. D. uit Hulst, die wegens niet nader te noemen handelin gen met minderjarigen door de recht bank te Middelburg op 13 Mei j.l, was veroordeeld tot 6 maanden gevangenis straf met aflrek van het voorarrest. De proc.-generaal vorderde bevesti ging van dit vonnis. De verdediger, mr P. G. Adriaanse, bepleitte vrijspraak en onmiddellijke in vrijheidstelling. Het Hof deed gisteren uitspraak en sprak verdachte met vernietiging van het vonnis van de rechtbank vrij. Tevenia gelastte het Hof onmiddellijke invrij heidstelling. De mosselhandel weer aangebroken. Men meldt aan de N. R. Crt. uit Zee land: Van groote beteekenis voor de Zeeuw sche visscherijen is de mosselkweekerij want een jaar afzet van tusschen 4 en 5 honderdduizend tonnen mossels is voor zich zelf sprekend. Thans is de mosselhandel in de verschillende ge meenten in Ooster en Wester Schelde waar men zich met het kweeken bezig houdt, weer aangebroken ja, is zelfs a van beteekenis geworden en over de kwaliteit mag niet geklaagd worden de prijzen zijn echter niet van dien aard, dat men volle bevrediging heeft. Vergelijkt men de prijzen van 1930 b.v, met de noteeringen van thans, dan valt dit laatste te begrijpen, want toen maak ten de kweekers, die voor den wa verkochten, 2.75 a 3. terwijl thans ongeveer de helft wordt ontvangen. De vraag uit België is goed en dit is het land waar het grootste kwantum heen gaat; eigenaardig is het, dat voorheen alles per trein werd vervoerd, maar de vracht auto's zijn in concurrentie getreden, die dagelijks uit België en zelfs uit Frank rijk, het Zeeuwsche zeebanket komen halen, waardoor ze direct op de plaat sen van hun bestemming gebracht kun nen worden. Uit Frankrijk ook al geen goede berichten met belasting op invoer van ons product; waar wij thans dit set zoen over zeer goed kwaliteiten mos sels op de Zeeuwsche banken beschik' ken, vooral daar waar met Zeeuwsch- en Belgisch mosselzaad is gewerkt, valt het nog maar steeds te bejammeren, dat in ons eigen land dit fijne en voedzame consumptieartikel niet op volle waarde wordt geschat. schepen achter zich durfde verbran den om, zonder uitzicht op een terug' keer, nieuw geestelijk terrein te verove ren. Van Eeden is onder de tachtigers de worstelende geweest, en in die wor steling veroverde hij groote geestelijke winst voor het geheele geslacht waar toe hij behoorde, en óók voor de jonge ren. Aan hem voltrok zich pijnlijk het noodlot dat typeerend van onzen haas tigen tijd is en waarvan Henriëtte Ro land Holst getuigt wanneer zij in haar lyrisch drama „Kinderen van dezen tijd" het koor der jongeren laat zeggen: We vergaten dat we al wat we waren, al wat we wisten en al wat we [konden, dankte aan de vaders, dat hun werk [en hun daad, het voedsel hadden bereid voor onze [monden, opgeworpen de dammen waar dit [geslacht op staat. Querido is in het algemeen geestelijk leven van Holland stellig niet zulk een groote kracht geweest als Van Eeden; zijne menschelijkheid was veel beperk ter, zijne kritiek en literatuurbe schouwing openden geen nieuwe inzich ten, zijne arbeid miste te dikwijls 'n element van verfijning en edele verdie ping; maar in de geschiedenis van het moderne Hollandsche realisme zal zijn epos „De Jordaan" steeds een werk blijven van zeer ongemeene be teekenis. Hier greep Querido het leven van Hollands hoofdstad onmiddellijk en zeker in de kern van zijn bestaan en beurde het op tot waar het, doorzich tig en verklaard, op de grenzen lag van het tijdelooze. Dit was niet het bene pen, eenzijdig realisme waarvoor het la ter is uitgemaakt; het was niet een zorgvuldig waarnemen en weergeven van uiterlijkheden, die daarbij.uiter- ijkheden bleven, aardige, kleurige, vriendelijkealles wat ge wilt, maar toch op-zich-zelf-staande, zonder onder- ing verband begrepen instantenéetjes van wereld en menschenleven. Neen, de romankunst van Querido was wel-waar- lijk een doortasten tot op een meer- innerlijke en durende werkelijkheid, een Ongelukken. Woensdagavond reed op den weg Dongen-Rijen mej. F., uit Dongen. In de bocht wred zij achterop gereden door den vrachtrijder Z. met een vrachtauto met aanhangwagen. Waarschijnlijk ten gevolge van slippen is de juffrouw met haar fiets door het achterstuk van den auto gegrepen en over den weg geslin gerd. In hopeloozen toestand is zij een nabij gelegen café binnengedragen. Zij is aan haar verwondingen overleden. De wagen is in beslag genomen. Het slacht offer was 277 jaar oud. Vrijdagmorgen stak nabij het tram station te S n e e k de ruim 30-jarige J. J., afkomstig uit Wellingerga, plotseling de straat over en werd door een auto gegrepen. De wielen gingen den man over de borstkast. In zeer zorgwekken- den toestand werd de ongelukkige naar het ziekenhuis vervoerd. Te Stadskanaal kreeg het ne genjarig dochtertje van den heer P. 'i ketel kokend water over het lichaam, doordat de ketel omviel. Het meisje werd met ernstige brandwonden opge nomen en is aan de bekomen verwon dingen overleden. Branden. i Donderdagnacht is te O s s de wo ning van den paardenkoopman v. V. aan den Berghemschen weg geheel afge brand. Door het snel ingrijpen der brand weer kon voor eenige in de nabijheid gelegen huizen erger worden voorko men. Donderdagmiddag zijn een hooi berg en het achtergedeelte van de groote boerderij van den veehouder H van den B. aan het Zevenend te Laren in vlammen opgegaan. De brand, welke waarschijnlijk door twee jongens is aan gestoken, is begonnen in de hooiberg achter de boerderij. In minder dan geen tijd laaiden de vlammen hoog boven de belendende huizen op. Reeds dadelijk deelde het vuur zich mede aan het rie ten dak van de boerderij en slechts door het krachtdadig ingrijpen konden het voorhuis van de boerderij en de omlig gende woningen behouden blijven. MET DEN NOORDERZON VERTROK KEN. De 'exploitant van den op het Lunapark te Rotterdam staanden luchtschommel is gisternacht met de noorderzon vertrokken. De inrichting werd met behulp van auto's in den nacht vervoerd. Het ge heele tegelpad, over verschillende hon derden meters is vernield, omdat de auto's hierover gereden zijn. Er is een séhade van ruim 3000 gemaakt. KINDJE IN BRAND GERAAKT. Donderdagmorgen heeft aan de Waal haven te Rotterdam een droevig ongeluk plaats gehad. Mej. L. uit de Wa tergeusstraat was met haar vier kinderen daar heen getrokken om den dag aan het water door te brengen. Zij had een tentje bij zich en een spiritustoestel waarop zij tegen half twaalf «panne koekjes voor de kinderen wilde bakken, Bij het aansteken -van het toestel bleek dit niet te functionneeren en den doorschouwen tot op een diepere, blij vender waarheid. De geweldige massa zijner meest-uiteenloopende menschen- types werd bijeengehouden door een ge- heimzinnigen, maar onverbreekbaren band; geen oogenblik verlaat den le zer het besef dat al deze veelsoortige levensuitingen ontspringen aan dezelfde bron, wortelen in dezelfde onverwoest bare kern, en dit voortdurend gevoel van bijeenbehooren geeft een merkwaar dig perspectief, niet alleen aan het be staan van de massa als masa, maar ook aan het bestaan van elk individu afzon derlijk. Zoo was met „De Jordaan" in derdaad een grootsch epos geschapen, dat, fel en zon-open, Amsterdam het spiegelbeeld voorhield van zijn eigen bestaan. Merkwaardig was het ook hoe de deelen van dat machtige werk, zoo als ze achtereenvolgens verschenen, steeds groeiden in schoonheid, in kracht en diepte van uitbeelding. Het tweede deel („V an Nes en Zeedij k") was" reeds dadelijk nog grootscher, nog weid- scher, nog verbluffender'van levens-vi sie en van taalmacht dan het eerste, en deze schoone groei heeft zich over het cultuur-historisch belangrijke „M anus 'eet" op glorieuse wijze voortgezet in iet vierde deel „M ooieKarel". Que rido heeft te veel geschreven, móest te veel schrijven misschien, maar in ,,D e Jordaan" heeft hij de Nederlandsche .iteratuur uit het begin van deze eeuw voor immer met een meesterwerk ver rijkt. Leo Simons, de stichter van „De We reldbibliotheek", is een knap geleerde geweest, maar een geleerde zooals er thans slechts weinige onder ons leven: jij een hoofd vol gedegen kennis bezat lij de gevoeligheid, de spontaneïteit, het warm-kloppende hart van den kunste naar. Toen ik hem de laatste keeren ontmoette en hij zich reeds uit de direc te leiding der „Wereldbibliotheek" had teruggetrokken, hing er, naar ik mij ver beeldde ook om hem iets van vereen zaming, maar deze deed niet sman telijk aan, zooals bij Van Eeden en Que rido. Simons werkte onvermoeid kende dat het leeg was goot mej. L. er nog wat spiritus bij. Het gevolg was dat een groote vlam uit het toestel sloeg, die zich mededeelde aan het badpakje van het 4-jarig dochtertje. Doodelijk ver schrikt trachtte de moeder het badpakje van haar kind af te rukken. Dit lukte haar ten slotte ook, doch het kind had toen al ernstige brandwonden over het geheele lijf gekregen. Het kind is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd. VALSCHE RIJWIELBELASTING- PLAATJES. In het hoofdbureau van politie te Rotterdam zijn in bewa ring gesteld de 30-jarige E. de J, en de 29-jarige W. de J., beide wonende in Feijenoord. Deze mannen Vorden er van verdacht valsche rijwielbelasting- plaatjes te hebben gemaakt. Bij huis zoeking werden drie valsche plaatjes en materiaal en gereedschap om deze te maken, gevonden. D>e aangehoudenen verklaarden, dat zij uitsluitend een paar plaatjes voor hun eigen gebruik hadden gemaakt. DRIE DUIZEND MARK VERDUIS TERD. Een Duitscher uit Essen heeft bij de politie te Tilburg aangifte gedaan, van het verdwijnen van zijn bediende W. W. met medeneming van een bedrag van 3000 Mark. Vermoed werd, dat W. zich te Tilburg ophield en inderdaad slaagde de politie er in hem aan te hou den in een hotel. Met een meisje en een paar heeren was hij in Tilburg uit ge weest waarbij hij het geld had laten rol len. Bij zijn aanhouding was hij nog slechts in het bezit van 400 Mark. Hij bekende de verduistering te hebben ge pleegd. Zijn gezelschap was er tijdig tusschen uit gegaan en had kans gezien nog een deel van de buit mede te ne men. OPGELET, De burgemeester van Hillegom herinnert aan zijn vorige waarschuwingen, betreffende de firma s „Blumenhof"; „La Reine" en „Aurora Bulb Nurseries" en deelt mede, dat de firmanten van deze bloembollenzaken ook handel drijven onder den naam „Bloembollenhandel Hollandia Hillegom Voorhout". Als directeur noemt men een zekeren H. Bruhl, een Duitschen kappersbediende, die vroeger te Hille gom heeft gewoond. De burgemeester geeft in overweging, alvorens met deze firma in relatie te treden, bij hem in lichtingen in te winnen. VUURTJE STOKEN. Bij het sto ken van een vuurtje zijn Woensdagmid dag de kleeren van de 7-jarige T, v. R. te A a 1 s m e e r in brand geraakt. Hoe wel het vuur spoedig werd gebluscht, kreeg het meisje toch ernstige brand wonden; voor haar leven wordt ge vreesd. ONDERSCHEIDINGEN VOOR DE ,,ALHENA"-BEMANNING.'Naar uit Rome wordt gemeld, heeft de koning van Italië drie zilveren en twaalf bron zen reddingsmedailles toegekend aan de officieren en manschappen van het N e- derlandsche s.s. „Alhena" dat zich bijzonder onderscheiden heeft bij de red ding der schipbreukelingen van het Ita- oort in vreugdigen ijver en misschien droeg hij diep innerlijk wel het besef mede dat hij in de laatste zijner jaren bezig was zijn levenswerk te scheppen Het is de geschiedenis van het drama en het tooneel, waarvan het vijfde en laatste deel dezer dagen van de pers kwam zonder dat de schrijver zelf het voltooid voor zich zag. In bijna 700 bladzijden geeft het de historie der the ater-kunst (vooral van de tooneel-schrijf- kunst) gedurende de laatste halve eeuw en het is in een kort bestek als dit een voudig onmogelijk om den rijken inhoud er van volledig naar voren te brengen. Iedere dramatische uiting van eenige beteekenis wordt hier, in verband met de geheele ontwikkeling van het too neel, besproken en toegelicht, en ge vindt slagrake karakteristieken van de vele richtingen, stroomingen en afzon derlijke schrijvers uit alle cultuurlan den van Europa. Ook in het buitenland ken ik op dit gebied geen werk van de zen omvang en van deze gedegenheid; het is verre te verkiezen boven de geroemde voorlezingen van Freyhan, joven Rudolf Frank's „Moderne The ater" en zelfs boven Bab's „Theater der Gegenwart." Met het laatste werk zou iet nog best te vergelijken zijn, maar Simons kent, gelukkig, niet het ingewik kelde, dorre en abstracte geredeneer van den Duitschen geleerde, er is bij ïem geen weidsch vertoon van geleerd- digheid geen opzettelijk streven naar volledig-zijn, ge bespeurt niets van de angstige worstelingen der weten schappelijke akribeia, maar toch staat ge verbluft over zijn enorme ken nis en belezenheid, en vooral: door elk zijner volzinnen voelt ge de liefde voor het tooneel kloppen als een leven de en leven-wekkende kracht. Een boek, dat, ook als nasla-werk, door niemand gemist kan worden die belang stelt in het theater, een kostbare posthume gave van een knap man, een hard werk, een edel mensch. Herman Poort,

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6