is Verlaagd in prijs van BEKENDMAKINGEN. BUITENLAND. Thans geeft Sunlight Zeep betere waarde dan ooit. Steeds de meest populaire zeep door haar zeldzame zuinigheid in het gebruik, kost zij thans een stuiver minder; maar in elk ander opzicht is zij hetzelfde gebleven. Wat kwaliteit en zuiverheid betreft is zij nog steeds de voortreffelijke zeep van altijd. De waardebon blijft onveranderd. LEVER'S ZEEP MAATSCHAPPIJ N.V., VLAARDINGEN GOES. Te houden Aanbestedingen DOMBURG i>»' een luik. Ze zijn in hun werk gestoord door een hond. De buit was niet groot. Ongeveer 15 aan geld wordt vermist. Verdronken. In de zeehaven te Dordrecht is Dinsdagavond de 16-jarige A. S, bij het baden verdronken. Zijn lijk is later opgehaald. Branden. Gistermorgen is brand ontstaan in de boerenhofstede van den heer J. v. d. B. te Asten. De hofstede stond spoe dig in lichte laaie. De geheele oogst, di'e juist was binnengehaald, vei\brandde. Een paard, twee kalveren, twaalf var kens en eenige kippen kwamen in de vlammen om. Het vuur sloQg c*ver op een viertal belendende arbeiderswoningen, die alle met stroo waren bedekt. De plaatselijke brandweer slaagde erin dez,e woningen te behouden. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt dip scha de slechts gedeeltelijk. Ongelukken. Dinsdagavond reed in de Oostduinen te Den Haag de 28-jarige D. W. v. d. S. uit de Frederikstraat met zijn bakfiets tegen een paal'van de afrastering, waar door de bakfiets omviel en v. d, S. zijn linker enkel brak. Bovendien zaten nog op de bakfiets de 22-jarige N. H. en de 11-jarige J. H. De eerste werd aan den linkerelleboog verwond, de tweede aan de knieën en de linkerarm. Woensdagavond had op den weg D on gen-Rij en een ernstige aanrij ding plaats. Mej, P. uit Dongen reed ter hoogte van de Herspel in de richting Rijen. In de bocht werd zij achterop ge reden door den vrachtrijder Z. uit Rijen met een vrachtauto mfet aanhangwagen. Waarschijnlijk tengevolge van slippen is mej. F. met haar fiets door liet ach terstuk van de auto gegirepen en over den weg geslingerd. In hopeloozen toe stand is zij in een nabij geltegen cate binnengedragen. Hedennacht is zij aan haar verwondinngen overleden. De wa gen is in beslag genomen. Het 'slacht offer was 27 jaar oud. Woensdagmiddag heeft op den hoek van de Rembrandtstraat te N ij- m e g e n een ernstige botsing plaats ge had tusschen een vrachtauto en een ^mo torfiets. J. L. werd zwaar gewond. De landbouwer B. T. te Tweede Exlocrm o n d (D r.) is bij het in halen van het koren plotseling onwel geworden en neergezakt. De ontboden geneesheer kon slecht den dood consta- teeren.. Onder Putten is 'een ernstig; motorongeluk gebeurd. De bestuurder, uit den Haag afkomlstig, we|rd tijdens den rit onwel en reed tegen een boom. Hij was op slag dood. De duorijder kreeg enkele lichte verwondingen. De 24-jarige leidekker B. uit Et- ten, die werkzaam was op het 15 a 16 meter hooge dak van de pastorie te Oud-Gastel, is Woensdag door een noodlottigen misstap van het hooge dak gevallen. Hij kwam daarbij met zijn borst op een muur terecht en viel van daar op den grond. In deerniswekken- den toestand werd de man bewusteloos opgenomen en naar het ziekenhuis over gebracht. RAMSAY DE PRATER. Nauwelijks had Mr. Mac Donald Vrij dag Londen per vliegmachine verlaten naar men meende met bestemming naar Lossiemouth of den politieken medewerkers der bladen werd verzocht zich aan no. 10, Downingstreet te willen vervoegen aldus de Londensche corres pondent van de Maasbode, Zij werden er ontvangen door den ambtenaar, die tegenover hen gewoonlijk den eersten minister vertegenwoordigt en deze maakte hun bekend met het wereld schokkende feit, dat Mr. Mac Donald niet regelrecht naar Lossiemouth reisde maar eerst het week-end zou doorbren gen als gast van Lord Londonderry op Strangford Lough in Noord-Ierland. Na mens den eersten minister werd den journalisten verzekerd, dat het verblijf in Ierland in het geheel geen verband hield met het conflict tusschen den vrij staat en Engeland; het uitstapje diende uitsluitend tot ontspanning. Mr. Mac. Donald aldus werd den persmannen namens den eersten minis ter uitgelegd bezocht Noord-Ierland als het ware incognito, om er volmaakte rust te vinden, ver van alles, van tele foons en wat dies meer zij. Wilden de heeren zoo vriendelijk zijn niets omtrent Mr. Mac Donald's ont spanningsreisje in Ierland te publiceeren alvorens de premier te Lossiemouth aangekomen zou zijn? De heeren, tevre den en vereerd ingewijd te zijn in zulk een indrukwekkend staatsgeheim, be loofden het. De bladen negeerden Mr. Mac Donad's reis volkomen; zelfs de telegrammen hunner correspondenten te Belfast bleven ongeplaatst. Maar dat hield mr. Mac Donald niet lang uit. Na twee dagen kon hij zijn mond niet langer houden en liet hij zich interviewen door den correspondent van een Londensch blad. Een paar maanden geleden, toen hij na zijn oog-operatie naar1 Lossiemouth vertrok, had hij de pers eveneens om geheimhouding verzocht. Maar in zijn milight eeP i S19 O170 H (Ing. Med.) geboorteplaats aangekomen noodigde hij een coorespondent uit hem te komen in terviewen, en het geheim, op welks kennis de Londensche politieke mede werkers zoo trotsch waren, werd dus prijsgegeven door hem zelf. Dit is nu ten tweede male gebeurd. Hierdoor krijgt men min of meer den indruk dat journalisten zoo noodig een geheim kunnen bewaren, en dat de Britsche eerste minister dit niet kan, vooral niet wanneer het geheim hem zelf betreft. ENGELAND. Ook een jubileum. Dezer dagen is in Engeland een van de vreemdste misdadigers een zekere mijnheer Coo per, voor de zeventiende maal voor den rechter moeten verschijnen. In de afgeloopen negen-en-twintig jaar heeft dit eigenaardig heerschap niet minder dan vijf-en-twintig jaar en zes maanden in de gevangenis doorge bracht. Afgezien van den tijd van twaalf maanden, volgende onmiddellijk op zijn ontslag uit een tuchtschool was de lang ste tijd, gedurende welke hij zich uit de handen van de wrekende gerechtigheid wist te houden, zeventien weken en de kortste tien dagen. In 1917 werd de heer Cooper speciaal begenadigd en op vrije voeten gesteld om zich bij het Engelsche leger te voe gen. Binnen een maand was hij echter weer gearresteerd, ditmaal wegens een fraude. f Toen hij dit vonnis had uitgezeten, werd hij ter beschikking gesteld van de militaire autoriteiten. Binnen een vier tal weken had hij het echter klaar ge speeld, wederom een vonnis, en wel wegens desertie, over zich te doen uit spreken. Bij een van de zeldzame gelegenhe den, dat hij zich weer eens op vrije voeten bevond, slaagde hij er onder val- sche voorwendsels in, een auto te be machtigen, waarmee hij naar het minis terie van oorlog reed. Hier stelde hij zich in het bezit van eenige officieele kaarten met het woord „dienst" erop en ging daarmee het land afreizen als officier van den staf, waarbij hij de kaar ten als legitimatie-bewijs gebruikte. O.a. begaf hij zich naar een vrouw, wier man in voorarrest zat, beweerde, dat hij een vertegenwoordiger was van het minis terie van binnenlandsche zaken en dat hij de in vrijheidsstelling van haar man kon bewerken, als zij hem tien pond betaalde. Thans is de heer Cooper tot vijf jaar dwangarbeid veroordeeld wegens het plegen van bedrog. Hij heeft dus weer allen tijd om zijn boosheid te overden ken en nieuwe plannen te beramen. ZWEDEN. Volgens het Stockholmsche blad „Nya dagligt Allehanda" waren verscheidene vrienden van Kreuger erop voorbereid, dat hij zich van het leven zou berooven. De laatste maanden van zijn leven zou Kreuger ten deele hebben besteed om door groote geschenken in contanten voor allerlei hem aan het hart gaande betrekkingen te zorgen. Hij zond hun die bedragen toe met brieven waaruit dui delijk te lezen was dat zij als een af scheid bedoeld waren. Dat zou de ver klaring zijn voor het herhaaldelijk be sproken verschijnsel dat te voren op al lerlei beurzen speculaties ondernomen zijn die op kennis van de komende ge beurtenissen schenen te berusten. Vol gens hetzelfde blad is tegen Torsten Kreuger, een broeder van Ivar Kreuger nu een eisch ingesteld tot terugbetaling in den boedel van een heel groot be drag, dat hij op dergelijke, zakelijk on aanvaardbare wijze zou hebben gekre gen. ZUID-AFRIKA. Opstandige kraal, De Zuid-Afri- kaansche regeering acht het onmogelijk, het conflict met het Ovambo-hoofd Ipoemboe op vreedzame wijze bij te leggen. Ipoemboe heeft alle strijdbare mannen van zijn stammen gemobiliseerd en met geweren uitgerust. Zijn troepen hebben reeds versterkte stellingen in de omge ving van zijn Kraal ingenomen, terwijl een deel ervan instructie heeft de re- geeringstroepen door middel van pen guerilla zooveel mogelijk afbreuk te doen. Vrouwen en kinderen heeft hij uit de Kraal doen verwijderen en naar een veilige plaats laten overbrengen. Ook onder de naburige stammen heerscht groote onrust. In verband hier mede hebben de Zuid-Afrikaansche au toriteiten besloten, dat behalve de twee reeds uitgestuurde pantserwagens ook eenige militaire vliegtuigen naar Ovam- bo-land zullen worden gezonden, ten einde de Kraal uit de lucht te bombar deeren. De minister-president generaal Hert zog heeft de militaire expeditie tegen Ipoemboe goedgekeurd. VER. STATEN. President Hoover is gisteren 58 jaar geworden. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secretarie ter inzage ligt: lo. een verzoek met bijlagen van J. G. HOLLESTELLE te Goes om vergun ning tot het uitbreiden van de bestaan de smederij door het bijplaatsen van drie electromotoren, resp. van 2, 3 en Vs p.k. in het perceel, kadastraal be kend gemeente Goes sectie D no. 606, plaatselijk gemerkt no. 2, gelegen aan de R. B. v. d. Boschstraat; 2o. een verzoek met bijlagen van de N. V. American Petroleum Company te 's-Gravenhage om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche ben zinebewaarplaats met aftapinrichting op het perceel, kadastraal bekend ge meente Goes sectie C nos. 1078 en 2041, gelegen aan de M. A, de Ruyterlaan; 3o. een verzoek met bijlagen van J. LEENPOEL en J. VERRIJK te Goes om vergunning tot het oprichten van een steenhouwerswerkplaats op het perceel, kadastraal bekend gemeente Goes sec tie D no. 977, gelegen aan de J. A. van der Goeskade, plaatselijk gemerkt no. 15; 4o. een verzoek met bijlagen van hun College aan de Gedeputeerde Staten van Zeeland om vergunning tot het op richten van een schietbaan op de per- ceelen, kadastraal bekend gemeente Goes sectie B no. 366 en gemeente Kloe- tinge sectie A no. 969, gelegen aan den Oude Singel. Voor wat sub. lo betreft zal op Dins dag 23 Augustus; voor wat sub. 2o en 3o betreft op Woensdag 24 Augustus, en voor wat sub. 4o betreft op Donder dag 25 Augustus, telkens des voormid dags 11 uur, (sub. 2o om 10 uur), ten stadhuize gelegenheid bestaan om be zwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Van het laatste verzoekschrift met de bijlagen kan terstond inzage worden ge nomen, terwijl van de te dezer zake in gekomen schrifturen drie dagen vóór den hiervoren aangegeven dag op de secretarie der gemeente kan worden kennis genomen. Voor wat de drie eerste betreft kun nen zoowel de verzoeker als zij, die be zwaren hebben, gedurende drie dagen vóór het bovengemelde tijdstip ter sec retarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat volgens de be staande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig artikel 7 der Hinderwet op den bo- venbepaalden dag voor het gemeente bestuur zijn verschenen teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Goes, den 10 Augustus 1932, Burgemeester en Wethouders voornoemd, HAJENIUS, Burgemeester. J. LODDER, l.-Secretaris. KERMIS. B. en W. van Goes maken bekend: le. dat de jaarmarkt of kermis dit jaar zal aanvangen Dinsdag 16 Augustus a.s. en eindigt op Dinsdag 23 Augustus d.a.v.. Met het opslaan der kramen enz, mag worden aangevangen, behoudens on voorziene omstandigheden, des Vrij dags voor het begin en alles moet van de plaats zijn vervoerd des Vrijdags na het eindigen der kermis. 2e. Dat zonder vergunning van hen op verbeurte eener boete van ten hoog ste vijftig gulden de stoepen of open plaatsen voor de panden in deze ge meente niet voor het geven van ver tooningen of het doen van uitstallingen afgestaan of voor dat doel ingenomen mogen worden. 3e. Dat gedurende de kermis de pas sage met rij- en voertuigen door het Rij- felstraatje en de Stalstraat, alsmede over de Vlasmarkt en de Zuidzijde van de Beestenmarkt zal gestremd zijn, met dien verstande, wat de Vlasmarkt be treft, dat deze alleen mag worden bere den vanuit het Waterstraatje naar de Wijngaardstraat in rechte richting langs de woning van den heer F. J. Boone en het gebouw der vakschool voor meisjes. Goes, den 10 Augustus 1932, Burgemeester en wethouders voornoemd, HAJENIUS, burgemeester, J. LODDER, 1. secretaris. KERMIS. De Burgemeester van Goes maakt be kend, dat: le. in verband met de te houden ker mis van 1623 Augustus a.s. geen ver gunning zal worden verleend tot het ge ven van vertooningen aan den openba ren weg als muzikanten, hardloopers, straatkunstenmakers e.d. Woonwagens, niet tot de kermisin- richtingen behoorende, worden op het kermisterrein niet toegelaten. 2e. dat gedurende de kermis zonder nadere aanvraag van caféhouders enz. vergunning wordt verleend hunne in richtingen open te houden tot de navol gende uren: van Dinsdag op Woensdag 12 uur; van Woensdag op Donderdag 12 uur; van Donderdag op Vrijdag 12 uur; van Vrijdag op Zaterdag 12 uur; van Zaterdag op Zondag 12 uur; van Zondag op Maandag 12 uur; van Maandag op Dinsdag 12 uur; van Dinsdag op Woensdag 1 uur; onder bepaling, dat door de politie de vergunningen worden ingetrokken zoo dra de openbare orde op eenigerlei wij ze wordt verstoord. Goes, den 10 Augustus 1932. De Burgemeester voornoemd, HAJENIUS. V r ij d a g 12 Aug., midd. 12 uur (off, tijd) te Kapelle bij mej. Hanson, bestuur waterk. Calam. Willem Annapolder: aanbesteding zink werken en steenbestorting verde diging onderzeeschen oever Calm. Willem Annapolder. Zie Middelb. Crt. 27 Juli 1932. Woensdag 17 Augs. v.m, 11 uur geb. Prov. bestuur te Middelburg: 't aanleggen tegelrijwielpad gedeel te Rijksweg KruiningenHans- weertWalsoordenHulst. Ra ming 11.000. Zie Staatscrt. 18 Juli '32. Woensdag 24 Aug,, 11 uur, Abdij te Middelburg, namens Ged. Staten; 't maken twee ducdalven, 't ver bouwen bordes, 't vervaardigen oplegstoel toegangsbrug t. 1. drij vende aanlegplaats te Vlissingen Prov. Stoombootdienst op de W. Schelde. Raming 68,000. Zie Middelb. Crt. 8 Aug. '32. Woensdag 7 [September v.m1. 11 uur gebouw Provinciaal' bestuur le Middelburg: 't 'maken 8 dui'ktefts in Rijkslweg, onder de gemeente 's- Ileer Arendskerk'e. Zie Staatscourant 8 Augs. '32. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door deH Agent W. TRIELLER

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6