BEURS- EN WISSELKOERSEN. BEURSTHERMOMETER. •VAH MELLE'S- GOESCHB - ONT BYT KO E K BUITENLAND. Algemeen Uverziehl. VLISSINGENE WALCHEREN. HULDIGING LOUIS DE VRIES TE MIDDELBURG. KORT ZEEUWSCH NIEUWS. ZUID-BEVELAND. SGHOUWEN-DUIVELAND. IEEUWSCH-VLAANDEREH O.D. AMSTERDAM, 3 Augustus. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 101%—101%. Ned. 17 1000-4% 100%—100%. Ned. 31 1000-4 97%—97%. Ned. 32 1000-5 101%—101%. Certificaten-3 79%—79%. Cert. N.W.S.-2% 6766%. O. Indië 22 dollar 1000-6 95%95. O. Indië 23 pd.st. 100-6 75% O. Indië 16 1000-5 96— 95y8. O. Indië 26 1000-4i/2 89%— 895/s. Duitschl. pd. st. 100-7 57%— 59. Duitschl. 30 1000-5% 46—45%. Engl. W.L. 50-200-5 72%-72?/8 Engl. F.L. 50-200.4 77 Zeeuws. Hyp. B-5 97%— 97%. Zeeuws. Hyp. B-4% 89% A Amsterd. Bank 98%— 96%. A Bank Assoc. 243% C Rott. Bankver. 63%64. A Twentsche Bank 80 A Pref. Jurgens A 90%— 90%- A De Schelde N.B. '33i/2 A Ver. Papf. v. Gelder 6159. C Am. Cor Foundry 9%8%. C Am. Smelt Ref. 13%13%; C Farbenind. I.G. 76% C U. States St. C. 30%— 28%. C C. Publ. Serv. 1%1%. C North Am. Cy. 22%—20%. A Born. Sum. H.M, 121%;121%. A Ned. Wol Mij. 42%—39%. A Singkep Tin M. 7581 A J. C. Japan Ln. 31 A Rotterd. Lloyd 5253 A S. M. Nederland 54%53% A Amst. Thee C. M. 23%23 A Houth. Alberts 23 C Peruvian C. Pr. 55/8—5%. A Southern Rfw. 6%;5%. C. Union Pac. Rr. 46%—44%. C. Int. Nickel Cy. 6s% A Koloniale Bnk 62%62 A N.I. Hbk. 1000 62%—61 C Ned. H. M. 1000 73%—71-70 A Alg. Kunstz. U. 32%.31-32. A v. Berkels Pat. 1716%. C Calvé-Delft 56%56-55 A C. Suiker Mpij. 19%—19% A Int. Viscose 6%5%-5% A Küchenm. I, Acc. 22 A Ned. Ford A.M. 9997 A Philips Gem. B. 98%102-99 C Unilever 107%106%-04 C Anaconda Cop. 1515-14% C Bethlehem St. 14%13%-12% A A.N.I.E.M.— N.B. 178-169-71. C A. Gas en Elec. Cy. 2%2, C Cities Serv. Cy. 4%4. C Midd. West Ut. A Boeton Mijnb. 10%10%. A Kon. Petr. Mpij. 140%141%-39. C Contin. Oil Cy. 7%7-6%. C Shell Union O.C. 5%5%. A Holl Amer. Lijn 2% A K.N. Stoomb. Mij., 13%13%. A Ned. Scheepv. U. 56%55%-56 A H.V. Amsterdam 182%183%-78. A Java Cult. Mij. 140133. A N.I. Suiker U. 93%90 A Poerworedjo S.O. 6%6%. A Deli Batavia 135132. C Deli Mij. 1000 117—115 A Senembah 132%131% C Chicago Milw. 21%. A Amst. Rubb. C. 55-53-51% A Deli-Bat. Rubb. 22%—20 A Hessa Rubber 30:29% A Serbadjadi S.R. 18%17 Prolongatie 11 WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 2 Aug. 3 Aug. 8.74% 59.10 9.73 34.46% 48.37 47.15 2.48% 8.73% 59.14 9.73% 34.47% 48.37% 47.00 2.48% den dader aan, omdat hij hem tevoren reeds op verdachte wijze in de nabijheid van W. de R. bezig had gezien. In de Dinsdagmiddag alhier gehou den vergadering van de Vereeniging van Handelaren in granen, zaden en peul vruchten in Zeeland, had de verkiezing plaats van leden van het algemeen be stuur en enkele commissies. De verga dering koos of herkoos in het algemeen bestuur voor Walcheren den heer Albt. Jeronimus, voor Zuid-Beveland de hee- ren L. Duvekot Czn en T, van Heel, voor Schouwen en Duiveland den heer J. C. Ribbens; voor Zeeuwsch-Vlaanderen-O, den heer M. de Bruijne Dzn., in de com missie van bijstand de heeren C. Duve kot Lzn en Frans Klaaijsen, in de com missie van beroep den heer Albt, Jero nimus, en als gedelegeerde in de Lan delijke Federatie van Handelaren in Ak kerbouwproducten (Elfo) de heeren W. Bosman en Albt. Jeronimus. De Antwerpsche Accordeonver. geeft Zaterdag van 2.30 tot 4.30 en des avonds van 8 tot 10 uur „Excelsior" uit Middelburg een concert op den Boule vard Evertsen Op de algemeene begraafplaats is Dinsdagmiddag onder belangstelling van zeer velen ter aarde besteld het stoffe- lijkoverschot van wijlen den heer W. L. Huson, oud-raadslid en oud-wethou der. Aan de groeve voerden het woord de burgemeester, de heer C. A. van Woelderen, die getuigden van het vele dat de overledene voor Vlissingen heeft gedaan, de heer ds. J. S. Hartjes, die schetste wat de Ned. Herv, Kerk in den heer Huson verliest, die ook zoo groo- te belangstelling had voor de dingen des geloofs en de heer W. de Ridder, die sprak namens het college van regenten over het Gasthuis, de Chr. Hist. Kies- vereeniging en den Chr, Nationalen Werkmansbond. De oudste zoon dankte de sprekers en allen, die zijn besten vader de laat ste eer bewezen. J. K, Mesu. f Te Nieuw- en St. Joosland is na een langdurig ziekbed op 71-jarigen leeftijd overleden de heer J. K. Mesu, die in land- en tuinbouwkringen een alom be kende in Zeeland was. Medegewerkt heeft de overledene jaren in de commissie van de paarden- loterij. De Vrijzinnigen in Nieuwland en op geheel Walcheren vonden in den heer Mesu een krachtigen steunpilaar. ARNEMUIDEN. Onder leiding van den voorzitter den heer Johs. Crucq, vergaderde de Chr. werkliedenvereeni- ging „Arnemuiden", Dinsdagavond in de openbare school. Besloten werd tot de wijziging van het huishoudelijk reglement. Aangenomen werd een voorstel om artikel 16 van het Herziend Reglement van het Ziekenfonds voortaan aldus te lezen: „Om recht op uitkeering bij ziekte te hebben, moet men minstens vier maan den lid zijn geweest en den eersten dag der ziekte hiervan vóór 12 uur 's mid dags kennis geven of doen geven, onder overleg van een desbetreffend bewijs van zijn huisarts bij den voorzitter. Bij herstel moet men, eveneens onder overleg van een desbetreffend bewijs van zijn huisarts, hiervan kennis geven bij een der commissarissen." Besloten werd Dinsdag 9 Augustus wederom een algemeene vergadering te beleggen betreffende reglement- en sta tutenwijziging wegens de aanvrage der verlenging der Koninklijke goedkeuring. NIEUW EN ST. JOOSLAND. Maan dagmiddag hield de raad dezer gemeente een openbare vergadering. Afwezig met kennisgeving de heer Verlare, Van den directeur-generaal" der P. T. T. is bericht ontvangen dat geen aan leiding bestaat de postdienst op de vroegere wijze te doen uitvoeren in deze gemeente. Dit als antwoord op het door B. en W. ingezonden protest te gen de inkrimping der postbestellingen. j IMijnen Aku - Philips - -Obl.markt- - Tabak - - H. V. A. - - Industrie - - Suiker - - Amerika - Rubber Schepen Koninkl. MARKT Unilever (Wettig gedeponeerd..) van 's morgens 7 tot 's avonds 7 uur, terwijl toch vóór dien tijd tal van ar beiders dat punt passeeren per rijwiel en vooral na 7 uur ook het verkeer in die gemeente nog lang niet stil ligt. De telling dus heeft uitgewezen, dat er gepasseerd zijn: 115 vrachtauto's, 229 personen-auto's, 17 autobussen, 78 motorrijwielen, 3347 rijwielen, 89 voer tuigen met paard(en) bespannen, 46 handwagens, 11 hondenkarren en 26 paarden met begeleider. De voetgangers zijn niet medegere- kend, nietegenstaande in de Zeestraat een trottoir ontbreekt en het overste ken van den weg daar zeer gevaarlijk is bij een verkeer als voornoemd. Het is onbegrijpelijk, dat er niet meer ongelukken op dat punt gebeuren, al wil dat niet zeggen, dat er niet dage lijks botsingen van lichten aard tus- schen wielrijders en auto's plaats heb ben, Overtuigd van het gevaar wordt er gelukkig daar steeds kalm gereden. 'Bij het agentschap van de arbeidtsi- bemiddeling te Westkapelle zijn op 1 Augs. ingeschreven 98 werkeloozen. Op 1 Juli bedroeg dat aantal 189. 'Benoemd met ingang van 1 Sept. in gelijke betrekking te Hansweert de s'luisknecht J. Stentel te Wemeldinge, De huldigingscoinmissie biedt, bij monde van haren voorzitter, Louis de Vries in den Schouwburg te Middelburg na het tweede bedrijf van „De Despoot" een krans aan. Van links naar rechts de dames en heeren Antoinette Sohns, Willem van der Hoog, Julia Cuypers, mr. F. M. Wilbrenninck, Louis de Vries, Anna Follender, Alex Faassen, mejuffrouw M, Mijnlieff, dr. S, S. Smeding, mr. F. W. Adriaanse, B. van Verre. Een adres van verschillende K. v. K. betreffende de overbrugging van het Hollandsch Diep bij de Moerdijk wordt voor kennisgeving aangenomen, daar de raad zich uitgesproken heeft voor Willemstad. Ee adres van de Kamer van Koop handel te Middelburg inzake de inkrim ping van den Postdienst wordt mede voor kennisgeving aangenomen. Na onderzoek van den geloofsbrief, wordt tot de toelating besloten als raads lid van de heer A. Koopman. De gemeenterekening over 1931 wordt door il. en W. aangeboden en als le den der commissie van onderzoek daar van worden aangewezen de heeren Vis ser en de Kater. In beginsel wordt vastgesteld het sa laris van den agent der arbeidsbemid deling op 40, zooals dat nu ook is. Daarbij wordt nog besproken de werk zaamheden van den agent. Hierbij wordt naar voren gebracht dat over het alge meen de werkgevers en de werknemers te weinig gebruik maken van dien dienst. Mededeeling wordt gedaan dat de re geering 65 pet. wil bijdragen in bet be- greppelen van de slikken voor het schor van den Nieuw Sint Jooslandpolder, wat door de gemeente als werkverschaf fingsobject, is voorgedragen. De leiding berust bij de Domeinen. Deze zal 8 Au gustus a.s. daarmede een begin maken. Bespreking of men de stopgeztte steunregeling >_zal hervatten, heeft plaats in eene vergadering met gesloten deuren. Na heropening wordt besloten voor alsnog geen steun te verleenen met het oog op de a.s. werkverschaffing. Enkele bijzondere gevallen worden ter beoordeeling van B .en W. gelaten. Bij de rondvraag komt de motorbrand spuit ter sprake. Deze zal binnen enkele dagen klaar zijn. Een tegenvaller was het onklaar en daardoor onbruikbaar worden van den motor waardoor een an dere moest worden aangeschaft, doch men zal met de kosten toch beneden de raming blijven. Op verzoek van de heer de Kater zal overwogen worden een waarschu- wingsbordte plaatsen op het kruispunt bij de slachter de Waard. Verdeir bespreekt hij nog het harde rijden in de kom der gemeente door motorrijders en automobielen. Medegedeeld wordt dat de politie daar op Iet, getuige de drie pas opgemaakte p-ocessen-verbaal. Nog vraagt de heer De Kater zoo mogelijk ook eens bij avond te vergaderen. ZOUTELANDE. Dinsdagmiddag ver gaderde de gemeenteraad alhier voltal lig. De raad besloot B. en W. op te dra gen (op voorstel van B. en W.) om stap pen te doen teneinde te komen tot een betere regeling van den postdienst. De verordening inzake de veldwach ters wordt op aanwijzing van den minis ter van Binnenlandsche zaken gewijzigd. De pacht van het gemeentevroon wordt op verzoek van de pachters van 115 gebracht op 100. Het salaris voor den agent der arbeids bemiddeling wordt bepaald op 30 per jaar. De jaarwedde van den gemeente-ont vanger wordt met ingang van 1 Juli 1.1. gebracht op 470. Besloten wordt met de gemeenten Big- gek.erke en Meliskerke een overeen komst aan te gaan tot onderlinge hulp verleening bij brand. De hulp zal we- derkeerig kosteloos verleend worden. Een voorstel van B. en W. om tot ver harding van den Duinweg over te gaan, ■en d_arbij de helft der kosten te be strijden uit de opbrengst van een straat belasting werd liitvoerig besproken, waarbij de bezwaren voornamelijk ge richt waren tegen verhooging van de lasten van de enkele perceelen bouw en weiland, die hierbij betrokken zou den zijn, werd het voorstel met 4 tegen 3 sternen verworpen. Voor de heeren Stroo, Adriaanse en Maas. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1931 werd goedgekeurd. De gemeenterekening over 1931 werd overgelegd. De gewone dienst heeft een batig slot van 998. Bij de rondvraag pleit de heer V e r- h a g e voor (meerdere werkverschaf fing. Spr. zou willen dat het Burgerlijk Armbestuur hiervoor nog meer gelden beschikbaar stelde. De voorzitter antwoordde dat het Burgerlijk Armbestuur nog nooit ge weigerd heeft gelden beschikbaar te stellen voor werkverschaffing. Maar de uitvoering is in handen der commissie voor werkverschaffing. ELLEWOUTSD1JK. Bij gelegenheid van liet 40-jarig bestaan, een dezer da gen, van de Handboogsocieteit „Zorg vlied" alhier, die met steun van den Ambachtsheer den lyeer J. C. van. Hat- tulm van Ellewoutsdijk werd opgericht, schonk de familie J. T. van Hattuim-- Prins te Scheveningen een fraaie zil veren lauwerkrans met inscripte om deze onder de leden van de sociëteit le 'ver schieten. Bij deze schieting viel dit geschenk ten deel aan den heer P. M. Stoutha» mer, lid van genoemde vereeniging. BURGH. Dinsdagmiddag j.l. kwam de kar van den melkslijter v. H. in aanra king met den trein der Rotterdamsche Tramwegmaatschappij. De trekhonc werd gedood en de kar beschadigd. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Ged. Staten van Zeeland hebben hun goedkeuring onthouden aan het Raadsbesluit van 13 Juli j.l., waarbij, in gaande 1 Januari 1933, aan den gemeen te-ontvanger ongevraagd eervol ontslag werd verleend. De werkgevers in de landbouwbe drijven van alle plaatsen in Zeeuwsch Vlaanderen W.-deel zijn tegen Donder dag en Vrijdag a.s. tot een spoedeischen de vergadering met de vertegenwoor digers der landarbeidersbonden, uitge- noodigd. Druk verkeerspunt. Men schrijft ons uit Axel: Vermoedelijk naar aanleiding van de besprekingen in de jongste Statenzit ting over de traverse in Axel's be bouwde kom, is Zaterdag een telling gemaakt van het verkeer op het punt i jt,L Westst:-aai—-Zeestraat. De cijfers overtreffen alle ramingen, niettegen staande de telling slechts plaats had DEN SOETEN 1UVAL; SEDERT 1&2&- (Ingez. Med.) Oostenrijksche kabinetscrisis vermeden. De Oostenrijksche Nationale Raad heeft Dinsdagmiddag de door de Groot Duitschers ingediende motie van wan trouwen tegen de regeering met 81 te gen 81 stemmen, derhalve bij staking van stemmen, verworpen. De regeerings- meerderheid had alle afgevaardigden doen verschijnen, ook voor den zoo juist overleden dr. Seipel was reeds een plaatsvervanger aanwezig. Vóór de motie van wantrouwen stem den de negen Groot-Duitschers, zeventig sociaal-democraten en twee leden van het Heimatblok, Er tegen stemden zes- en-zestig christelijk-socialen, onder wien reeds de plaatsvervanger van dr. Seipel in den Nationalen Raad, en vijftien le den van andere partijen. Het leeningsprotocol van Lausanne werd vervolgens naar de betrokken commissie verwezen. Te voren had een rouwzitting plaats, gewijd aan de nagedachtenis van dr. Seipel. Voorzitter von Renner hield voor het geheele bezette Huis en de zeer volle tribunes een herdenkingsrede, die alle aanwezigen staande aanhoorden. Op de plaats van dr, Seipel was een grafkrans neergelegd. Na de Duitsche Rijksdagver kiezingen. De „kopstukken' zijn met vacantia, en in ieder geval op 11 Augustus in Berlijn terug voor de Grondwetsfees ten van Weimar. Nu wel zeer aantrek kelijk na deze verkiezingen. Tot zoo lang schijnt er inderdaad sprake van Godsvrede. De rust is weergekeerd, ook in Koningsbergen, waar wel 't ergst is huisgehouden. Fransche bladen hebben beweerd, dat de nationaal-socialisten in een soort ul timatum aan den rijkskanselier hebben geëischt, dat hun onmiddellijk de macht zou worden overgedragen. Dit is natuur lijk onjuist, de leiders der partij heb ben nog geen onderhoud met den Rijks kanselier gevraagd of aangekondigd. Deze besprekingen zullen zeker volgen.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2