nXOd&* cent per half ponds-pakje Bl»e «»»4 HANDEL EN NIJVERHEID. SPORT. GEMENGD NIEUWS. RURGERLIJKE STAND. DEKENDMAKINGEN. Twee belangrijke factoren, prijs en kwaliteit gaan bij Blue Band hand in hand. Nimmer was het van zoo'n groot belang uitsluit tend Blue Band te gebruiken nu de boterprijzen stijgen. Blue Band bevat 25 °/0 allerfijnste Roomboter onderRijkscontröle. Hollands beste standaardmerk, VERSCH GEKARND GOES. «- r: BLUE §§§3-0!§A tt?. ge keeren, kunnen hiermede weder in Nederland ter post bezorgde aangetee- kende en niet-aangeteekende brieven, briefkaarten en andere stukken worden verzonden. De data van vertrek van het luchtschip uit Friedrichshafen zijn vast gesteld op 15 en 29 Augustus, 12 en 26 September en 10 October a.s. Route lichten Luchtvaart. Blijkens een bericht aan luchtvaren- den" uitgaande van het ministerie van waterstaat, wordt met ingang van he den het route-licht Numansdorp op de luchtroute Brussel-Parijs in werking gesteld. Tevens wordt dan in werking gesteld het route-licht Roosendaal op de lucht route naar BrusselParijs. Ind. Stoomvaartlijnen. Johan van Oldeubarnevelt 30 v. Am sterdam naar Brest. Indrapoera (uitr.) p. 30 (10 v.m;.) Oues- sant. Denipo (thuisr.) p. 29 Kaap del A|r- mi, 31 (10 u. vm.) te Marseille. Baloeran (uitr.) 1 (7 v.m.) te Belawan Sibajak (thuisr.) 31 (2 n.m.) v. Sabang. Indrapoera (uitr.) p. 31 (2 n.m.) (2 n. m.) Finisterre. Tabian (thuisr.) 31 te Marseille. Stoomvaartlijnen op N.-Amerika. Volendam 1 N.-York te R'dam. Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs te Middel burg stonden Zaterdag als werkloos ingeschreven: Geheel werkloos: 4 typografen, 1 waterfitter, 15 grond werkers, 4 loodgieters, 11 metselaars, 26 opperlieden, 17 schilders, 6 stoffeer ders, 1 straatmaker, 64 timmerlieden, 1 apotheker-as,, 4 cirkelzagers, 29 meu belmakers, 6 politoerders, 4 schoenma kers, 27 bankwerkers, 8 draaiers, 8 electriciens, 1 fraiser, 1 kernmaker, 3 klinkers, 1 lasscher, 7 machinisten, 1 boorder, 1 schaver, 3 slijpers, 1 metaal steker, 1 modelmaker, 3 monteurs, 2 nagelheeters, 3 pianomakers, 4 plaat werkers, 1 ponser, 3 rijwielherstellers, 4 scheepmakers, 8 smeden, 6 stokers, 1 voorslaander, 11 vormers, 3 boekbin ders, 14 bakkers, 1 kok, 5 slagers, 1 bloemist, 17 boerenarbeiders, 1 boom- kweeker, 4 tuinlieden, 5 reizigers, 8 winkelbedienden, 4 chauffeurs, 6 kell- ners, 4 kraandrijvers, 6 varensgezellen, 1 radio-telegrafist, 10 kantoorbedien den, 20 van andere groepen, 89 met vak kennis zonder bepaald beroep, 300 zon der vakkennis (ongeschoolden), 1 kan toorbediende" (vr.) Totaal 802. Gedeeltelijk werkloos: 2 loodgieters, 8 kleermakers, 1 schoen maker, 1 afbramer, 1 bankwerker, 3 electriciens, 1 kernmaker, 1 modelma ker, 1 smid, 5 vormers, 1 slager, 1 kraandrijver, 2 werkmeesters, 3 onge schoolden, 4 werkvrouwen. Totaal 35. Algemeen totaal vorige week 826, bijgekomen 36, afgegaan 25, over 837. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen i.z. het Handelsregister betreffende Zee land, ontleenen wij het volgende: Nieuwe inschrijvingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Firma M. C. Janssen en Éoon, Goes, Voorstad 33, handel in leder en fourni turen. E.: A. J. L. Janssen. (3323.) Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). C. A. Huijgh, Schoondijke, Kerkstr. M 132 handel in aardappelen 2257.) J. Roofack, Groede, Buitenlust O 76, aardappel- en uienhandel. (2256). Camiel Weemaes, Hulst Prov. weg F 11, handel in tabaksfabrikaten. (2253). Wijzigingen. Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). P. G. Laernoes, Vlissingen, Walstraat 81, winkel in kousen, sokken, wol ën tricotages. Uitgetr. E.: P. G. Laernoes. Handelsnaam gew. in.: P. I. Hamming Nieuwe E.: P. I. Hamming. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). Algemeene Onderlinge Paardenverze- kering Maatschappij, Oostburg, Volder straat No. 8. Uitgetreden bestuursleden: P. de Hullu, Schoondijke; T. Dusarduijn, Biervliet; P. Erasmus, Oostburg; D. Kos ter, Breskens. Nieuwe bestuursleden: P. Haverbeke, Biervliet; I. de Bruijne, Cad- zand; J. Manneke, Groede en J. Ra- mondt, Schoondijke. Hof Tholseinde. Men schrijft ons uit Ierseke: Zooals meer voorkwam, zoo schijnt het ook in onze dagen te worden, dat nl. bij een keerpunt in de cultuurgeschie denis, het verleden wordt geraadpleegd, de goede oude tijd naar voren wordt ge bracht. Zoo althans kunnen we te dezer plaatse het gelukkige verschijnsel waar nemen, dat oer-oude namen, door bewo ners dezer oorden eeuwen geleden aan hun woonstee gegeven, weer worden op gedolven uit het stof dat hen voor veler blik bedekt heeft gehouden, en der ver getelheid worden ontrukt, nu als eigen namen van eenige hofsteden. Burgemeester Gunning gaf hieraan den stoot en was de eerste die zijn hoeve van naam verdoopte, zoodat het hof Bel- lona voortaan weer het hof Tholseinde heet, een naam, die terug voert naar de vroege middeleeuwen en waarvan ten nauwste de geschiedenis verbonden is van den bodem waarop zij staat. Wel opmerkelijk dat de voormalige Bellona-hoeve onder den naam van 't hof Tholseinde haar poorten wijd openstelt voor de jeugdige vreemdelingen, die in deze mooiste der Zeeuwsche jeugdher bergen rust en lafenis zoeken. Het zou te ver voeren in een simpel berichtje beschouwingen te geven over naamsoorsprong en geschiedenis, genoeg, dat die te vinden is in de van oude tijden wel bekende lersekenoordschen tol ofte wel den grooten Zeeuwschen tol, welke in de geschiedenis van ons ge west in deze streken, een voorname rol heeft gespeeld. De acrobaliek-wedstrijd tijdens de Internationale vliegweek te Ziirich werd gewonnen door den Nederlandschen vlieger eerste luitenant Sandberg Voetbal, Goes IMiddelburg II 64. Goes I speelde tegen de Middelburg sche reserves een nuttigen en aantrek- kelijken oefenwedstrijd. Middelburg II liep dadelijk hard van stapel, gaf blijk behoorlijk getraind te zijn en alle spelers deden hun best de lessen in praktijk te brengen. Reeds na een enkele minuut werd dit beloond met een goed doelpunt. Goes pakte toen wat steviger aan, en de meerde re routine van dit elftal bezorgde het daarna een vrijwel aanhoudend over wicht en de overwinning. Niettemin bleef de grondslag van het Middelburgsche spel (positie-kiezen, samenspel en snel heid) beter dan de techniek van Goes I. De Goesenaren moeten het nog te veel van hun persoonlijke capaciteiten heb ben, en hoewel aan enkelen te zien was, dat ook zij hun trainingslessen ter harte namen, hebben de meeste spelers nog heel wat te leeeren, wil dit elftal zijn volle kracht kunnen ontplooien en straks met recht aanspraak maken op een hoo- gere klasse. De opstelling der ploegen was als volgt: Goes: N. N., doel; Beuns en Kubber, achter; Zweedijk, Daniëlse en Den Her der, midden^ Schrijver, Elsacker, v, d. Klooster, Goedbloed en Blokpoel, voor. Middelburg II: Flipse, (inv.), voor; P. Ploegaert en Minderhoud, achter; Groe- newegen, Kampman en Scheijbeler, mid den; Den Hooyer, G. Ploegaert, Van Giezen, v, d. Voorde en de Wagter, voor. Zooals reeds vermeld, nam Middel burg, met een goed schot van G. Ploe gaert, via den onderkant van de lat, de leiding. De linksche verdedigers wa ren door den snellen aanval volkomen overrompeld. Pas twintig minuten later uit een goeden voorzet van Schrijver, scoorde Elsacker met een scherp schot den gelijkmaker. Daarna, toen één der overigens goed spelende Middelburg sche backs miste, zette v. d. Klooster stevig door en gaf Goes de leiding. Een vinnige schuiver van denzelfden speler bracht den stand op 31 en voor rust maakte Elsacker er nog 41 van. Na rust scoorde Schrijver een fraai doelpunt, dat echter wegens buiten spel van Goedbloed geannuleerd moest worden. Geholpen door den wind on dernam Middelburg nu eenige goede aanvallen en van Giezen scoorde uit één dezer (42). Vervolgens maakte v. d. Klooster een einde aan een scrima- ge voor het Middelburgsche doel, door zuiver in te schieten (52), Minder houd bracht daarna, uit een strafschop den achterstand op twee doelpunten te rug, Uit een fraai door Schrijver geno men corner werd het 63, en in de laatste minuten van den wedstrijd, toen Goes, wegens uitvallen van Beuns, met één back speelde, zorgde Ploegaert er voor, dat het einde met 64 kwam. De heer Koster, van Middelburg leid de den wedstrijd. Kapelle II en Nieuwdorp I 12. ColijnsplaatKamperland 00. Te Terneuzen speelde Zondag Ter- neuzen I tegen Vlisingen I met 113 tot uitslag. De vierdaagsche afstandsmarschen. Voor het Gouden Bondskruis, d. i. voor diegenen, die voor de 10e maal met goed gevolg aan de Vierdaagsche Afstandsmarschen hebben deelgenomen, kwamen o.a. in aanmerking: Jhr. Van Kinschot, le luit. huzaren, det. wielrij ders; dr. J. C. Röhmer, Zier ik zee; voor de militaire groepen kwamen o.a. in aanmerking mariniers wachtschip te Vlissingen, Motorclub „Zeeland". Naar wij vernemen, zal de motorclub „Zeeland", in verband met haar 10-jarig jubileum, begin September, een sterrit houden naar Goes. Als eerste prijs zal een nieuw motor rijwiel, ter waarde van p.m. 350, wor den uitgeloofd. Het zal een wedstrijd worden, waaraan elke motorrijder kan deelnemen, terwijl alle evenveel kans op dezen fraaien prijs maken, want hij wordt uitgekeerd aan den rijder, die op een bepaald tijdstip, liggende tusschen 3 en 5 uur (of die daar het dichtst bij is), Goes bereikt. Dit tijdstip zal voor alle deelnemers geheim zijn. Branden. Zondagavond is de boerderij van den heer H. W. aan de Groote Sloot te Schagerbrug tijdens afwezigheid van de bewoners door brand vernield. Alles ging verloren. De oorzaak is hooi- broei. Verzekering dekt de schade.^ MET PEPER GEGOOID, In een café aan den Hofdijk te Rotterdam kreeg Zondagavond de 38-jarige visch- handelaar L. N. G. uit den Zwaanshals ruzie met zijn vrouw. Deze heeft toen opeens haar man den inhoud van een zakje peper in het gelaat gegooid, waar door de oogen werden getroffen. G. is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar hij is behandeld. BESCHONKEN ZEELIEDEN. Zon dagavond zijn in een logement aan de Leuvehaven te R o 11 e r d am de 38-ja- rige Finsche zeeman L. en de 40-jarige Estlandsche zeeman M., die inr beschon ken toestand verkeerde en door den Fin, die geheel nuchter was en werd ge steund, over de balustrade van de twee de etage naar beneden gestort. De Fin was op slag dood, de toestand van den Estlander is hoogst ernstig. HAAR GEWASSCHEN MET BEN ZINE. Te Ouderkerk had Vrij dagmiddag een ernstig ongeval plaats. Mrvr. C. de Gr. geb. v. R. aldaar 'had het haar gewasschen met benzine. Zeer onvoorzichtig begaf zij zich alhoewel hiertegen reeds herhaaldelijk werd ge waarschuwd, naar een brandend ga 3- comfoor, met het gevolg dat het hoofd haar in brand vloog. O.p haar gillen schoten huisgenooten toe,, die er in slaag den de vl'aiml te dooven. Die onvoor zichtige dame had echter reeds ern stige brandwonden opgelooipen, zoodal haai' onmiddellijke opname in een zie kenhuis noodzakelijk werd geacht. ONGELUK ONBEWAAKTEN OVER WEG. Zaterdagmiddag werd de om streeks 50-jarige arbeider P. op den on- bewaakten overweg bij Vroomshoop door den trein gegrepen. De ongelukige werd ongeveer 300 m. meegesleurd. Hij was onmiddellijk dood. MOORD VAN 1914 OPGEHELDERD. Achttien jaar geleden, in 1914, is te Medemblik de 70-jarige alleen wo nende manufacturier K. vermoord. De publieke opinie wees als dader den po- litie-agent T. aan, maar er was geen en kel bewijs, dat hij de schuldige zou zijn. Naar gemeld wordt, heeft deze man, die later naar Amsterdam verhuisde, thans op zijn sterfbed, bekend, dat hij den moord op K. heeft gepleegd. BEJAARDE MAN VERMOORD GE VONDEN. Zaterdagnacht is de 78- jarige arbeider E. Huiting vermoord in zijn woning te Onstwedde gevon den. Zaterdagmorgen bleven de luiken van de woning van den ouden man ge sloten, hetgeen een melkrijder verdacht voorkwam,Hij stelde een onderzoek in en merkte, dat de deur van de woning niet gesloten was. Toen hij de kamer betrad ontdekte hij op den vloer in 'n grooten bloedplas het lijk van den ou den man. Onmiddellijk waarschuwde hij de politie, die de omgeving afzette en een voorloopig onderzoek instelde. Het inmiddels gewaarschuwde par ket te Winschoten was 's middags ter plaatse tot het doen van een nauwkeu rig onderzoek. Ook de recherche uit Groningen was aanwezig. De man woonde alleen, Hij stond be kend als ieiiwat zonderling. Van tien dader is tot heden niets bekend. Middelburg. Van 29 Juli2 Aug. Bevallen: N. Fob- keringa, geb. Roukema, z. E. Cou- zijn, geb. Frank, z. R. van Meenen, geb. van Gemert, d. Overleden: J. M. Moorman, 70 j., geh, met W. Poppe, Souburg. Ondertrouwd: C. Boone 25 j, en M. J. Tavenier 24 j. Bevallen: J. Joosse, geb. Cornelis- sen, d, P. de Rijke geb. van de Putte d. Vrouwepolder. Over de maand Juli 1932. Gehuwd: L. Wagenaar jm. 21 jaar met J. Polderman jd, 20 jaar. Ierseke. Van 2229 Juli. Getrouwd: J. van Oost, 21 j. en A. J. Duinkerke, 21 j. Bevallen: C. P. Hartoog, geb. Kosten, d. P. Lamper, geb. Griep, z. Geboren: Cornelia Antonia Jannetje d. v. Jan Cornells Waverijn en Corne lia Antonia Stolk; Pieternella Cornelia d. v. Francois Adriaan van der Giezen en Cornelia Nouse; Matthijs Simon z. v. Gerard Beneden en Cornelia Johanna van Hekke; Cornelis z. v. Jakob Jonk heer en Wilhelmina Baardman; Ida d. v. Jacobus van Stee en Johanna Cor nelia de Koeijer; Cornelia d. v. Adriaan Hartoog en Cornelia Pieternella Kos ten; Pieter Adriaan z. v. Jan Lamper en Pieternella Griep. Ondertrouwd: Jacob van Oost 21 j. jm. en Anthoneta Johanna Duinkerke 21 j. jd. Gehuwd: Marinus Johannes Nolet 24 j. jm. en Paulina Philomena Stobbe laar 22 j. jd.; Jacob van Oost 21 j. jm. en Anthonetta Johanna Duinkerke 21 j. jd, Kloetinge. Bevallen: C. Amperse geb. van Goudswaard z. S. van der Knaap geb. Foudraine z. L. Korstanje geb. Hundersmarck z. M. Verboom geb. Bliek z. Overleden: J. Schouten 90 j. wedn. van J. Liefbroer A. de Bart 81 j. wedn. van M. van der Pijl J. Wage naar, 40 j. echtgenoot van M. Sinke. Getrouwd: T. A. Koole 24 jaren jm, en P. J. Labeur 23 jaren jd. ONTTREKKING VAN GROND AAN DEN OPENBAREN DIENST. Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter openbare kennis, dat, zoo noodig, aan den openbaren dienst zal worden onttrokken een strook ge meentegrond ter oppervlakte van onge veer 10 m2 deel uitmakende van het zepoortstraat, kadastraal bekend ge- plantsoen van den Oostwal bij de Gan- meente Goes, Sectie S no. 1903 en gren zende aan het terrein behoorende bij het café van den heer Th. Verhoeven aldaar. Bezwaren hiertegen kunnen worden ingediend vóór 10 Augustus 1932. Tot dien datum ligt een situatie-tee- kening ter secretarie ter inzage. Goes, 1 Augusus 1932. Burg. en Weth. voornoemd, De Burgemeester, A. L. VAN MELLE, l.-B. De Secretaris, VAN BALLEGOIJEN DE JONG. GEVONDEN VOORWERPEN. Onderstaande voorwerpen zijn te Middelburg gevonden en terug te bekomen bij de navolgende particulie ren: Sleutel van melkbus, v. d. Hoek, West Souburg C 19; mantelcentuur, Joosse, N. Oostersche straat N 89a; re genjas, Baan, Lange Delft H 25; kam in tui, Matzinger, Markt C 12; tabaks pijp, P. Filipse, Jacob Catsstraat S 123; paar dameshandschoenen, C. Meliefste, VI. Bolwerk Q 300; kinderpaardenlijst, M. Everaart, Korte Delft F 24; parkiet, R. Koen, Blauwendijk P 39; padvinders- riem, A. Joosse, Hoogstraat I 132; 2 vulpotlooden, A. Polderman, Lange Sin gelstraat N 116; vijf sponzen, Polderman, Veersche singel S 63; sigarettenkoker, Bimmel, Lageweg 't Zand 177; huissleu tel, A. Dingemanse, Leliestraat S 150; smeerpot van auto, A, Lomans, Gan- zengang Q 21; port. met inhoud, W. Verhage, Arn. Voetpad T 141; dames handschoen, J. Wagenaar, Volderijstraat M 113; speldje, N. Belois, Korte Delft F 19; zwempak, C. Poortvliet, Graven straat I 185; gebreid beursje, Klaassen, Krommeweeele L 33; jasje, Wolf, Brak straat O 256; schoenhaak, haarkam, en portemonnaie, A. Willems, Spanjaard straat E 88; zakmes, Geldof, Branderij- molengang M 247; regenjas, J. de Korte, Oostkapelle A 52; padvindersriem, M. Boone, Zusterstraat I 238; jongensjas, De Werk, Bastion N 67; port. m. inh. Wondergem, Volderijlaagte M 79a; al penmuts, Jongepier, Veersche singel S 44; zijden das, P. Roelse, Wal B 100; overslagdoek, P. v. d. Woestijne, Noord singel S 197; regenjas, A. v. d. Kamer,. Pottenmarkt,

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6