„ARNHEM" RECHTZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. BUITENLAND. Algemeen Overzicht. LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ MARKTBERICHTEN. Adolt Hitier. noetad t. gew. hoo^ieeraar in de fac. der tetteren en wijsbegjeeerte aan die uni versiteit dir. J. C. Franken, te lltrecht, ota onderwijs te geVen in de theojr. wijsbegeerte, de geschiedenis der wijs begeerte en de psychologie, met uit zondering van de empirische psycho logie. Naar de „Maasbode" verneemt heeft tnr. A. H. du Mosch, president der arr.-rechtbank te 's-Gravenhage, te gen 1 Sept. as. eervol ontslag aange vraagd. Naar het Bat, Nbl. verneemt, is de advocaat en procureur mr. L. J. C. K. te Batavia met ingang vein 1 Augus tus j.l. door het Hooggerechtshof ge schorst voor den tijd van een maand. Deze schorsing zou zijn opgelegd we gens schromelijke verwaarlozing van en kele zaken, die de heer K. pro deo be hartigen moest. Kantongerecht te Oostburg. De Kantonrechter te Oostburg heeft in de strafzitting van 28 Juli j.l., de volgende vonnissen uitgesproken: met motorrijtuig of rijwiel rijden de vrij heid en de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: G. B. te Oostburg 8 sub. 8 d. h.; H. J. v. H. te Retranchement 5 s. 5 d.h.; C. A. J. B. te Oostburg 8 s. 8 d. h.; P. J. de R., te Retranchement 5 s. 5 d. h.; met rijwiel rijden zonder licht: A. L. te Oostburg 3 s. 3 d. h,J. van H. te Roo sendaal 8 s. 8 d. h.; J. de M. te Groe- de 2 s. 2 d. h.; Ch. L. G. te Westcap- pelle (B.) 3 s. 3 d.h.G. A. P. v. M. te Breskens 3 s. 3 d.h.; C. T. te 's Gra- venhage 4 s. 4 d.h.; S. M. R. te Oost burg, berisping; met rijwiel zonder reflector: C. J. S. te Eede 1 s. 1 d. h.; met rijwiel rijden zonder rem: J. C. te Dudzeele (B.) 4 s. 4 d.h.; F. J, L. te Sluis 4 s. 4 d. h.; G, D. te Dudzeele (B.) 4 s. 4 d. h,; C. C. te Lapscheure (B.) 4 s. 4 d.h.; E. E. v. d. P. te Heijst (B.) 4 s. 4 d.h.; H. de W. te St. Laureijns (B.) 4 s. 4 d.h.; H. J. B. te Maldeghem (B.) 3 s. 3 d.h.; H. L. R, te Adegem (B.) 3 s, 3 d. h.; te Oostburg overtr. max. snelheid: Th. T. te Brugge (B.) 10 s. 10 d, h.; D. H. te Groede 2 s. 2 d. h.; A. C. O. E, R. de T. te Breskens 20 s. 20 d. h.J. A. E. v. d. H. te Nijmegen 7 s. 7 d.h.; A. J. C. te Breskens 4 s. 4 d.h.; 1. visschen zonder geldige acte en zender vergunning; 2. in de nabijheid van vischwater vischtuig bij zich hebben: J. M. v. d. H. te Oostburg 2 s. 2 d. h. en 1 s, 1 d. h.j met verbeurdverklaring van het inbeslag genomen kruisnet; dronkenschap en orde verstoren; A. H.- te Breskens 15 s. 15 d.h.; openbare dronkenschap I A. F. ged. te Breskens 15 s. 15 d.h.; A. v. H. te Breskens 15 s. 15 d.h.; met rijwiel linkerzijde van den weg houden: H. M. A. te Woluwe Saint Lam bert (B.) 1 s. 1 d.h.; C. B. te Aarden burg 3 s. 3 d.h.; met rijtuig rijden zonder rood achter licht of reflector: J. A. L. D. te St. Kruis 1 s. 1 d.h.; met rijwiel rijden zonder rem en te vens linkerzijde van den weg houden: R. R. R. te St. Kruis 5 s. 5 d. h. met motorrijtuig rijden zonder spie gel: J. S. te Brugge (B.) geen straf; met motorrijtuig rijden met aanhang wagen zonder rem: M. G. Dh, te Sluis 2 s. 2 d. h.; met rijwiel rijden en verblindende ver lichting voeren en tevens zonder reflec tor: F. S. te Eede 8 s. 8 d.h.; met hondenkar zonder noodzaak rij wielpad berijden: I. N. te Breskens 1 s 1 d.h.; met motorrijtuig niet behoorlijk uit wijken naar links bij tegenkomen van rund: I. J. C. te Breskens 8 s. 8 d. h.; straatschenderij: P. v. d. B. te Groede 7 s. 7 d. h.; met motorrijtuig rijden zonder geldig rijbewijs: F. J. van L. te IJzendijke 4 s. 4 d.h. priester in Oostenrijk de leiding van de regeering kreeg. Hij trad in Novem ber 1924 af, doch in October 1926 vorm de hij zijn tweede kabinet. Als gevolg van de verkiezingen in April 1927 trad hij wederom af, doch in Mei van datzelfde jaar vormde hij zijn derde kabinet, In 1929 trad hij voor goed af. Zijn invloed op het politieke leven van Oostenrijk was nog zeer groot ook toen hij in 1930 de leiding van de Christelijk sociale partij neerlegde. DE UITVOER VAN FRUIT NAAR: FRANKRIJK. De commissie voor den uitvoer van fruit naar Frankrijk', ingesteld bij be sluit van den minister 27 Juli j.l., ver zocht den exporteurs van fruit maar Frankrijk zoo spoedig mogelijk aan het adres van haar secretaris mr. L. Nie- móller, Javastraat 80 te Den Haag op gave te willen doen van de hoeveelheid versche appelen, peren, pruimen, ker sen, aardbeien, roode en witte bessen, zwarte bessen en abrikozen, welke zij voor ieder dezer artikelen afzonderlijk in het jaar 1931 per maand naar Frank rijk' Tm ebben uitgevoerd. AUTO-ONGELUK. Maandagavond heeft tusschen Vaals en Maastricht, bij Heer, een ernstig auto ongeval plaats gehad. De 56-jarige J. v. d. V. K., directeur van het bijkantoor der Rotterdamsche Bankverg. te Eindhoven, keerde per auto van een vacantiereis uit het Rijnland terug. Hij was vergezeld van zijn echtgenoote, twee zoons en een dochter. Doordat de auto slipte, reed het voertuig tegen een boom en sloeg om. De heer v. d. V. K. kreeg een zware schedelbreuk en is spoedig daarna over leden. De 24-jarige zoon sprong uit den wagen en liep een hoofdwonde op. De overige inzittenden kregen slechts lich te verwondingen. VERDRONKEN? Een visscher heeft op het IJsselmeer de kano gevonden van den heer A. Y. uit Naarden, die Zondag van het Valke- veensche strand was vertrokken. Men vreest dat de heer Y is verdronken. De verjaardag van H. M. de Koningin- Móeder werd heden in de residentie op de gebruikelijke wijze gevierd. Van tal rijke gebouwen wapperde de vlag en in den middag werden 'muziekuitvöel ringen en kindervoorstellingen gegteven. Van de gelegenheid tot teekening van de felicitatie-registers ten paleize aan hel Voorhout, werd door velen gebruik ge maakt. Hedenavond is er concert in het Lange Voorhout en illuminatie. SECRETARIS Z. L. M. In plaats van Ir. J, Siebenga, aan wien eervol ontslag is verleend als secretaris der Z.L.M., is als zoodanig benoemd de heer Ir. J. D. Dorst, leeraar aan de R W.L.S. te Leeuwarden. Dr. SEIPEL f De oud hondskanselier van Oosten rijk de prelaat dr. Ignar Seipel is heden morgen in het sanatorium Waldfrieden, m het Weener Wald, na een langdurige lira* °Le.r'eden. Seipel werd 19 Juli - x i«, eenen geboren. Hij koos den geestelijken stand en werd in 1899 tot priester gewijd. In 1908 promoveerde &an de Weensche universiteit op 'n proefschrift over moraaltheologie. In 1917 werd hij hoogleeraar aan de Ween sche universiteit en in October 1918 had hij ais minister voor sociale zaken toe tot het kabinet Launnasch terwijl hij in 1919 vice-president werd van de socia- lisatie-commüssie. In Mei 1922 werd hij bondskanselier, waarmede voor het eerst in 600 jaar 'n Hoofdagent: J. J. Franke, makelaar te Heinkenszand. Inspecteur: G. LINDENBERGH, MIDDELBURGSCHESTRAAT, GOES, PLAATS VOOR EEN PALING- KRAAM? Geachte Redactie. Een kleine opmerking moet mij toch uit de pen. Waar zooveel gedaan wordt voor het verkeer in goede banen te leiden schijnt men hier in Middel burg met de kermis er niet veel nota van te nemen. Vlak voor ons perceel MarktHoek Gravenstraat wordt weer ieder jaar een palingkraam opgebouwd tot groote ergernins van ondergetee- kende, daar het totale gezicht van zijn winkel hierdoor wordt benomen en wat tevens een gevaarlijk verkeersob stakel vormt. De toegang tot de Gravenstraat is reeds nauw en wordt door gemeld kraam zoo goed als afgesloten. Is er op Middelburgs ruime markt plein geen plaats meer om een derge lijk kraam te plaatsen? Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, F. B, den Boer, RIJTOER OUDEN VAN DAGEN, Met veel genoegen nam ik kennis van uw bericht in uw blad van gister avond betreffende het eventueel moge lijk maken van een uitstapje voor de ouden van dagen in Goes, Enkele jaren geleden gingen wij in Middelburg eveneens met de ouden van dagen van diverse tehuizen een reisje door ons schoone Walcheren maken doch dit jaar hoorden we er nog niets van en nu zou ik- U langs dezen weg eens willen vragen of het niet mogelijk was ook dit jaar wederom eens met de Middelburgsche ouden van dagen een tocht te maken over het eiland? Waar schijnlijk zijn er wel personen die zich ook voor iieze schoone taak interes seeren. U dankend voor de plaatsruimte, tee ken ik met Hoogachting, W, Vermeulen Jr, Dwarskade G 111 Middelburg. De Duitsche kiezingen. Rijksdagver- - Nakaarten. De Duitsche regeering we wisten t gister al beschouwt den uitslag dezer verkiezingen allerminst als een nederlaag. Wat heimelijk toch wel ge vreesd werd, de absolute meerderheid der nationaal-socialisten, begin van de illusoire stichting van het derde Rijk, werd 't niet. Die datum der eerste Rijksdagzitting wordt door de regeering bepaald, de president van den ouden Rijksdag, Loe- je, die tot de eerste bijeenkomst van iet nieuwe parlement, in functie blijft, zorgt voor de bijeenroeping. In politieke kringen neemt men aan, dat de regeering het nieuwe rijksparle- ment wel niet eerder zal doen bijeen komen, dan volgens de constitutie noo- dig is, dus vermoedelijk den 296ten of 30sten Augustus, Doch hoe nu? Coaliseeren is voor de nazi's al heel moeilijk. Want zij hebben toch niet de mo gelijkheid om uit eigen klas een meer derheidscoalitie te vormen, omdat zij met de partijen, wier medewerking zij daartoe niet kunnen ontberen, door de gebeurtenissen der laatste maanden al te zeer op voet van vijandschap staan. Want een combinatie met Duitsch- nationalen alleen is niet voldoende. Ook met kleinere groepen van de rechter zijde er ook nog bij. Het is derhalve volstrekt noodig, dat er een neutrale zone tusschen natio naal-socialisten eenerzijds en cenitrum anderzijds is, die de mogelijkheid van in directe onderhandelingen biedt. Even eens is het uiterst gewenscht, dat ook dan verder kan worden geregeerd, als deze indirecte onderhandelingen niet tot een resultaat mochten leiden. De re geering heeft dan ook te kennen, dat zij nu eerst door den tijd een politieke be daring wil laten intreden en intusschen haar werkprogram wil uitwerken, waar mee zij dan voor den Rijksdag zal ver schijnen. Dus voorloopig bestendig: een be wind von Papen. Tot zal blijken of zij wel in den Rijks dag een motie van vertrouwen halen kan. De partijen, die officieel aan haar zijde staan hebben tenslotte geen meer derheid behaald! En de communisten zijn gansch en al onhandelbaar. De heeren gaan nu eerst wel zeer welverdiend wat uitblazen. Te Koningsbergen is het nog niet rus tig! De communisten hebben een sta- tingsparool uitgegeven, dat echter al leen in de bouwbedrijven en daar ook slechts gedeeltelijk is opgevolgd. Officieel wordt medegedeeld, dat de politieschool Sensburg op bevel van den Pruisischen minister van binnen- landsche zaken door den opperpresident met het oog op de gebeurtenissen ter beschikking is gesteld voor gebruik te Koningsbergen, De sociaal-democraten hebben aan Hindenburg en den rijkskanselier een telegram gezonden, waarin zij energieke maatregelen eischen tegen de commu nistische en nationaal socialistische aan- slagplegers. Vijfdagen werkweekplan. Men verwacht, dat de president der Ver. Staten Hoover een algemeene con ferentie van arbeid en nijverheid spoe dig bijeen zal roepen ter bespreking van de mogelijkheid ter invoering van de vijfdagen werkweek als een middel om 3 milloen werkloozen te werk te stel len. Dreigende oorlog tusschen Paraguay en Bolivia, Naar uit La Paz de hoofdstad van Bo livia wordt gemeld, wordt de oorlog met Paraguay daar thans onvermijdelijk ge acht. De vijandelijkheden in het gebied van Gran Chaco nemen dagelijks een ernstiger karakter aan. De opperbevel hebber der Boliviaansche troepen heeft thans het ministerie van oorlog medege deeld, dat zijn troepen het fort Bou- queron een der belangrijkste van Para guay hebben veroverd, waarbij behal ve de volledige vestinguitrusting, ook 'n belangrijk aantal militaire documenten in handen zijn gevallen. Ook de regeering van Paraguay heeft thans de volledige mobilisatie van het leger bevolen. Een soort Japanezerie in het Verre Westen! BELGIE. Miss Universe 1933. Zaterdag is de schoonheidswedstrijd om den titel van Miss Universe 1932 bij allerprachtigst weder, na een lange reeks recepties diners, dansfeesten enz. in de voornaam ste badplaatsen van het land, eindelijk te Spa in zijn eindstadium getreden, al dus de Brusselsche correspondent van de N. R. Crt, Een eerste keuring der aan den wedstrijd deelnemende schoon heidskoninginnen uit 29 Europeesche en Amerikaansche staten door de jury had Zaterdagmiddag plaats in het Casino, 's Avonds werd het tweede défilé door een groote menigte bijgewoond. Tal rijke journalisten, verscheidene diplo maten en enkele schilders en beeldhou wers maken deel uit van deze jury, on der het voorzitterschap van den te Pa rijs gevestigden Fransch-Belgischen let terkundige, journalist en uitvinder van den wereldschoonheidswedstrijd, Mau rice de Waleffe. Staking mijnindustrie. De staking in de steenkolenmijnen in de provincie Limburg is thans volkomen beëindigd. Daarentegen duurt de staking in de mij nen bij Mons en Charleroi voort, FRANKRIJK. Bergongeval. Zondag wilden zes Italiaansche bergbeklimmers den zooge- naamden Dent du Géant, in de Fransche Alpen, nabij Chamonix beklimmen. Kort voor hun doel brak plotseling het touw, waarmede de alpinisten aan elkaar wa ren gebonden, zoodat vier hunner in een kloof stortten. Men is er nog niet in geslaagd de lijken der vier slachtoffers te bergen. POLEN. Diplomatiek gekrakeel. De Duit sche gevolmachtigde te Warschau is aoos, dat tegen zijn wil een Poolsche vlag in zijn tuin was geplaatst, ter eere van een Poolschen feestdag. Er is een protestnota gedeponeerd aan het minis terie van buitenlandsche zaken. De eigenaardigheid is nu dat de gevolmach tigde een huis bewoont, dat hij zelf ge bouwd heeft. Geldt hiervoor al dan niet de exterriotarialiteit? VER. STATEN. Millionairs moeten werken De millionairs beginnen in Amerika zeld zaam te worden. De geweldige vermo gens van de 20e eeuw, die vooral in het jaar 1929 nog op fantastische wijze groeiden, zijn op het oogenblik aan het verbrokkelen en sommige ervan zijn reeds geheel verdwenen. Zomerpaleizen op Long Island, het oord, waar de ari stocratie van de Amerikaansche finan- tieele wereld gewoon is heen te trek- ten, blijven nu gesloten, om de eenvou dige reden, dat men zich gnoodzaakt ziet ingrijpende bezuinigingen te gaan toepassen. Slechts enkele millionairs hebben de finantieele crisis, die op Amerika is neergedaald, overleefd. Fortuinen, als die van de Harrimans en de Vanderbilts zijn niet meer te vin den, terwijl die der oliekoningen, als Rockefellers en Sinclairs bezig zijn to taal weg te vloeien. Met de bankiers, groot-industrieelen en automobielbou wers is het al geen haar minder erg. Een buitengewoon sterk voorbeeld van achteruitgang levert wel het ver mogen van Samuel Mather, een groot industrieel, die vorig jaar overleed. Op het oogenblik is er van de 40.000.000 dollar, die hij naliet, nog slechts 6.000.000 De Guggenheims, de Astors, de Mor gans en het meerendeel van de overige landgoedbezitters op Long Island heb- aen hun personeel sterk ingekrompen, terwijl de buitenverblijven der kleinere millionairs het heelemaal zonder bewo ners stellen. Hevige ontploffing. Tijdens een arand in den kelder van een belenden- den verfwinkel heeft een ernstige ont ploffing plaats gehad in het hotel Ritz Towers, aan de Park Avenue, te New- York. Ten minste vier menschen zijn gedood, twintig zijn gewond. De schade wordt op 20.000 dollars geschat. Typhus-epidemie bij de oud-strijders. In het kamp der uit Washington ver dreven oud-strijders te Johnstown is een typhusepidemie uitgebroken, terwijl ook andere ziekten in het kamp heerschten, Reeds moesten 20 typhuspatiënten uit 't kamp van ziekenhuizen worden over gebracht. De toestanden in het kamp zijn onhoudbaar. Oud strijderskamp exit. Men is er eindelijk in geslaagd alle oud-strijders uit Washington te verdrijven, nadat de federale troepen hun kamp hadden afge brand, 500 oud-strijders met 350 vrou wen en kinderen kampeeren thans te Johnstown in den staat Pennsylvanië, terwijl anderen op weg daarheen zijn. President Hoover heeft plannen bekend gemaakt om de leiders der Ame rikaansche industrie ertoe te brengen maatregelen te nemen om den handel te doen herleven en het vertrouwen van het publiek in de republikeinsche regee ring te herstellen. CHINA. De Chineesche minister van finan ciën Soeng heeft medegedeeld, dat de Chineesche regeering de maandelijksche betaling van de vergoeding aan Japan voor de tijdens den Bokseropstand aan gerichte schade over de maand Juli ter grootte van een bedrag van 33000 pond sterling zal staken, zoolang de Chinee sche douanekantoren in Mantsjoerije door de Japanners bezet zullen blijven. Eenige honderden Chineezen heb ben een aanval gedaan op een klein sta tion, langs den spoorweg Moekden-Sjang Hai Huan. Eenige bruggen werden opge blazen. Een personentrein werd tot ont sporing gebracht, tengevolge waarvan 11 personen werden gewond. De Japanners zonden direct troepen tot herstel van de orde. PERU. Naspel. Naar wordt gemeld, heeft de opstand tegen de regeering van Peru van de vorige week een naspel gehad in den vorm van een reeks processen, waar bijna alle leiders zich te verant woorden hadden. Niet minder dan 101 deelnemers wer- den ter dood veroordeeld; 44 hunner zijn reeds doodgeschoten; 73 anderen wer den tot 10 en 7 tot vijf jaar gevangenis straf begenadigd. i'iv daaYneu fyül L» utüytil ASPÏR1K|^ Let op den oranje band en hef Bayerkruis. Prijs 75 ets. Middelburg, 1 Augustus. Op de veiling deden de jiieuwe aardappelen 45—73; idem poters 11-40; blauwe eigenheimers 4064; idem poters 15; muizen 5356; alles per 25 kg; poste lein 2—6; spinazie 1—10; stoksnijboonen 724; zilveruien 512; doperwten 16; slaboontjes 5; stamsnijboonen 414; suikerboonen 57 alles per kg; prei- planten 1112 per 100 stuks; peen 1,5 5,5; rapen 2,5; kroten 12; ramme nas 2,53; radijs 1,5; uien 24; selderie y21,5; peterselie 1—2; rabarber 2; alles per bos; savoye kool IK5; roode kool 3,55; andijvie 0.12.5; kropsla y,2,5, komkommers 16; bloemkool 114; alles per stuk. Bloemen, Gladiolen 29; asters 2; tijgerlelies 17; rozen 5; zinnias 2; afi- kaantjes 15; anjelieren 1; alles per bos; gipskruid 17 per kist. Fruit: Tomaten 1020; roode bessen 614; kruisbessen 68; druiven 64 67; morellen 341; frambozen 3038; alles per kg; meloenen 1847; perzi ken 5; beiden per stuk. Middelburg, 2 Augustus. Export veiling. Tomaten (UCB) A 14,10; C 7.50; tomaten (buiten UCB) CC 3; B 17.10. Zwarte bessen 24.90; roode bessen 56.40; aardappels 1.40; poters I 1.30. V li-s sin,gen, 1 Augs. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed:- Blauwe Eigenheimers 38—63, wit-^ te aardappelen 55—77 per 25 kg- dop-, Iters 26, tomaten 13—22, Wagenaars 3 —6, stoksnijboonen 18—21, stam id. 6 15, princessen 11—21, dubbele id. 10, witte kruisbessen 611, roode id. 7— 9, witte bessen 6—10, roode id. 6,5 -15, morellen 31—32, perzikappel 21, Mada- leine 9—28, Oomskinderen. 14, spinazie 8—9, postelein 6—7 alles per kg; roode kool 77,5, savoije kool 4,5—9,5, bloem kool 5—16, sla i/2—1,5, köimikomnlers 2—6,5, netmeloenen 19—35, suikerme loenen 25, karbonkel 25—43, alles per stuk; selderie 1—2, radijs 2, rabarbajrt 1/21, peen 57, uien 33,5, rapen ,5, karoten 1—2, lelies 19, gladiolen 8—12, dahlia's 6 alles per Dos; peterselie il —5, andijvie 25—46, beiden per kist; augurken 25—37 pér 100 stuk; fram bozen 4—23 per chipje. Goes, 1 Aug. Veilingsvereen, „Zuid- Beveland. Exportveiling. 12 uur. Roode bessen 6.106.80 per 100 kg. Kleine veiling. Blauwe druiven 61, kruisbessen 1011, roode bessen 78, suikebkrieken 42, afval oranjepruimen 16 tomaten 716, stoksnijboonen 1419, stamsnijboonen 13, dubbele princessen 5 7, Roem van Holland 10, perfectboo- nen 8, vroege Wagenaars 34, spinazie 3, pootuien 4, aardappelen 1.302.10, alles per 100 kg. Meloenen 1434, witte komkommers 26, groene idem 35, augurken 0.360.50, kropsla 12.70, an dijvie 44.10, bloemkool 816, idem 2e soort 27, roode kool 2.80, savoye kool 24.20, preiplanten 0.09, alles per 100 stuks. Wortelen 37, kroten 2.10, poot- uien 11.70, selderij 11.60, bloemen: gladiolus 39, dahlia's 6, alles per 100 bos. Eenden 0.21 per stuk. Goes, 2 Aug. Boter 0.70. Eieren 2.50. Aanvoer V.P.Z. 21.300. 2.80 per 100 stuks. Kap elle, 1 A/ugs. Op de groote vei ling werden de volgende prijzen besteed Roode bessen 6.10—8.90, dub. prin-

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 3