7 van de 10 moeders konden Blue Band niet van natuurboter onderscheiden RECHTZAKEN. LANDBOUW. cent per half ponds-pakje SPORT. GEMENGD NIEUWS. VERSCH GEKARND ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. In deze tijden van bezuiniging - nu de boterprijzen stijgen - is Blue Band een ware uitkomst. Waarom zoudt U dus geen Blue Band koopen? Blue Band wordt gemengd met 25% allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole. Koopt Hol lands beste Standaardmerk staande Moeder, Koningin Emma, heeft gezegd: „Ik weet dat één groote steun aan de Koningin nooit zal ontbreken, de trouw en de liefde van het Neder- landsche Volk". Ik verklaar de tentoon stelling voor geopend. De rede van mr. Dieleman werd met applaus bezegeld, waarna allen een kijk je gingen nemen in de zalen, waar de met Koninklijke hand vervaardigde schilderijen en teekeningen hingen en waar men zich kon overtuigen. Geen en kele Zeeuw, die nog de oude traditie ge trouw is en liefde gevoelt voor de Ko ningin en Haar huis en die daartoe ook maar eenigszins gelegenheid kan vinden, mag een bezoek aan het Kunstmuseum uitstellen tot de stukken weder Zeeland verlaten hebben. Heden is de tentoon stelling voor het publiek geopend, Gemeenteraad van Ter Neuzen. TER NEUZEN. In de Woensdagna- midag gehouden raadszitting werd mede gedeeld, dat de winkelsluitingsverorde ning de Koninklijke goedkeuring heeft verworven. De raad heeft indertijd be sloten, aan de winkels die des Zondags gedurende 4 uur mogen geopend zijn ook toe te voegen die, welke tabaksfabri katen verkoopen, hetgeen is goedge keurd. De politie blijkt dit echter thans zoodanig uit te leggen, dat dit slechts winkels betreft \vaar in hoofdzaak ta baksartikelen worden verkocht, en dat b.v. winkels die tevens chocolade en suikerwerken verkoopen, wanneer die handel als hoofdzaak kan beschouwd worden, geen tabaksartikelen mogen verkoopen of omgekeerd. De voorstan ders van de wijziging gaven te kennen, dat de bedoeling van den raad allerminst is geweest, zooals de gemeente politie dit thans uitlegt. De Voor zitter meent, dat de redactie is ge maakt in overeenstemming met de wet, en dat vanwege het bestuur gewenscht geacht wordt, dat hierover eens een rechterlijke uitspraak, liefst in hoogste instantie, zou uitgelokt worden. Dan weet men waaraan zich te houden. Iiij voegde er echter niet aan toe, of dan het gemeentebestuur ook de voor het verkrijgen dier wetenschap te maken kosten wil dekken. Besloten werd tot aankoop van een moeras te Sluiskil van den Coegors- polder voor 800 om te dienen voor berging van vuilnis, terwijl besloten werd de steunregeling voor werkloozen te verlengen tot 1 Januari a.s. Tot gemeentebouwmeester werd na 3 stemmingen bij herstemming benoemd de heer B. van der Griendt te Rotter dam met 8 stemmen, tegen 7 stemmen uitgebracht op den heer Bruijnooge, bui ten de aanbeveling. De heer C o 1 s e n vroeg steun voor electrificatie van een deel der gemeente gelegen bewesten het kanaal, dat dan gepaard zou gaan met electrificatie van een deel der gemeente Hoek, die even tueel ook een deel van de garantie zal moeten dragen. B, en W. gaven te ken nen het plan wel eens te willen bezien. Of zij bereid zullen zijn een voorstel tot steun te doen, zal in hoofdzaak afhan gen van het bedrag. Voorts vroeg de heer C o 1 s e n eenige verharding van den zijkant van den weg in de Kerkstraat te Sluiskil en het leg gen eener goot, van oud materiaal. B, en W. zeiden overweging toe. De Almelosche rechtbank deed Woensdag uitspraak in de zaak betref fende de inbraak met geweldpleging te Vriezenveen, waarbij de bejaarde land bouwer W. Aman en zijn echtgenoote bloedend verwond zijn, terwijl hun on der bedreiging een bedrag van 500 ontstolen is. Tegen verdachte A. was 4 jaar en tegen verdachten Kr. en Pr. 314 jaar gevangenisstraf geëischt, allen met aftrek van preventief. De rechtbank verwees de zaak naar den rechter-com- missaris voor nader onderzoek. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: met een rijwiel niet behoorlijk uitwij ken naar links: H. J. W. te Middelburg 10 b .s. 10 d. h.j met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: Ja. Ja. S. te Mid delburg: Berisping; met een motorrijtuig rijden zonder licht, zonder achterlicht en zonder ver licht nummer met letter: W. H. te Mid delburg 5 b. s. 5 d. h.; met een motorrijtuig waardoor een aanhangwagen wordt voortgetrokken, rijden, zonder dat op den aanhangwagen zich een persoon binnen het bereik van de rem van die wagen bevindt: J. H. te Helmond f 3 b. s. 3 d. h,; met een niet ingeschreven motorrijtuig rijden: H. A. P. te Houten 5 b. s. 5 d. h.; met een rijwiel zonder licht rijden: J. P. te Nieuw- en Sint Joosland, A. D. te Brigdamme, ieder 3 b. s, 3 d. h.; A. v. D. te Arnemuiden 5 b. s. 5 d. h.; met een rijwiel rijden zonder rem: J. A. gedomicilieerd te Breda, verblijvende te Middelburg 5 b. s. 5 d. h. met een motorrijtuig daarmede rijden op zoodanige wijze, met zoodanige snel heid, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: I. de W. te Middelburg 5 b. s, 5 d. h.C. W. te Sint Laurens 25 b. s. 25 d. h.; een valschen naam opgeven: A, D. te Arnemuiden f 5 b. s. 5 d. h.; openbare dronkenschap bij tweede herhaling: P. J. V. te Vlissingen twee weken hechtenis; straatschenderij: W. F. Meliskerke 15 b. s. 15 d. h.; overtreding leerplichtwet: A. P. te Me liskerke 0.50 b. s. 1 d. h.; P. de V. te Oostkapelle f 15 b. s. 15 d, h.; J. R. te Oostkapelle 10 b. s. 10 d. h. op den openbaren weg een wapen bij zich hebben: M, J. v. d. A. te Middel burg 3 b. s, 3 d. h., verbeurdverklaring va nhet in beslag genomen éénloops jachtgeweer; rooken in een tramrijtuig, in welk dit verbod duidelijk kenbaar is aangegeven: A. J. P. te Vlissingen 10 b. s. 10 d. h.; in Zeeland als onderhoudsplichtige van wegen het werk, hem krachtens het Reglement op de Wegen en Voetpaden door B. en W. opgelegd, niet verrichten: P. v. D. te Kleverskerke f 3 b. s. 3 d, h C. P. te Arnemuiden 10 b. s. 10 d. h.; te Middelburg waren vervoeren ten aanzien waarvan niet voldaan wordt aan de eischen, gesteld krachtens de Wa renwet (met uitzondering van art. 16 dezer wet): M. P. G. te Middelburg 5 b. s. 5 d. h.; te Vlissingen venten zonder vergun ning van B. en W.: Aa. Ra. van B., huis vrouw J. B., Ba. de S. beiden te Middel burg, ieder 2 b. s. 2 d. h.; te Vlissingen anders dan in het open veld met eenig vuurwapen schieten: K W. M. te Vlissingen 10 b, s. 10 d. h., vernietiging van het in beslag genomen pistool en kogel; te Vlissingen wateren buiten de bak ken J. v. d. V. te Groningen 3 b. s 3 d. h.; eieren van wild zoeken, rapen, ver voeren: P. L. te Serooskerke, P, D. te Vrouwenpolder ieder 3, maal 3 b. s. 3 d. h. voor iedere boete; loopen over eens anders grond waar van de toegang op eene voor hem blijk bare wijze door den rechthebbende is verboden: P. L. te Serooskerke en P. D. te Vrouwenpolder, ie'der 3 b. s. 3 d. h. Mishandeling van zijn blinden vader. De Bredasche rechtbank wees Woens dag vonnis in de zaak tegen den 17-jari- gen C. J. uit Oud-Gastei,beschuldigd van mishandeling van zijn blinden vader te Roosendaal door het toebrengen van messteeken in de schouderstreek en de lendenen. C. J. werd wegens poging tot moord veroordeeld tot een gevangenis straf van twee jaar; de eisch was één jaar. Stand van het iruit en de warmoezerij- gewassen. Aan het in de Staatscourant opgeno men overzicht van den stand van het fruit en de warmoezerijgewassen op 20 Juli 1.1. ontleenen wij het volgende: De stand van appelen en peren is sinds het vorige oogstbericht slechts weinig veranderd. Ten gevolge van het warme weer zijn echter nog veel vruch ten, welke óf slecht bevrucht öf aange tast waren door insecten, afgevallen. Zoowel van appelen als van peren is de stand gemiddeld matig. Naar gelang van de variëteit treden zeer sterke verschil len op. Terwijl de goudreinet nog een vrij behoorlijken oogst zal leveren, draagt de bellefleur zeer weinig vruch ten. Zoo wordt ook uit Zuidelijk Gel derland gemeld, dat de meeste peren variëteiten slechts matig zijn geladen, doch dat de maagdenperen in verschil lende boomgaarden nog een vrij goed beschot zullen leveren. Evenals het vo rige jaar is er ook thans weder een groot onderscheid waar te nemen tusschen de bespoten en de niet bespoten vrucht- boomen. De laatste hebben in sterke ma te van insecten te lijden. Over het alge- gemeen stemt de qualiteit van appelen en peren tot tevredenheid. De boomen staan veelal goed in het blad. De oogst van de late kersen is bijna beëindigd. De opbrengst was matig tot vrij slecht. Het gewas van de pruimen laat eveneens zeer veel te wenschen over; plaatselijk zijn de vruchten ernstig door de pruimenzaagwesp aangetast. De stand moet dan ook vrij slecht worden genoemd. De druiven staan over het alge meen goed, evenals de perziken on- der glas. De natuurpe rziken ver- toonen een vrij slechten stand. De teelt daarvan neemt af in verband met de voortdurend slechte oogstresultaten. De koolsoorten hebben van de droogte geleden. Door den in den laat- sten tijd in verschillende streken geval len regen is daarin echter verbetering gekomen, Witte en savoyekool vertoonen een goeden stand. Aan den Langedijk wordt draaihartigheid eeni- germate waargenomen, het meest in de ro o d e kool. Het standcijfer voor dit gewas wordt daarom slechts als goed tot vrij goed aangegeven. De bloemkool heeft ten gevolge van de warmte in sommige streken te snel kool gemaakt en staat goed tot vrij goed. P o o t u i e n vertoonen een goeden stand. Het warme weer is aan den stand van augurken en boonen zeer ten goede gekomen. De achterstand is ge- BLUE BAND (Ipgez. Med.) heel ingehaald. Het gewas kan goed ge noemd worden. De oogst van erwten en tuin boon e n is vrijwel afgeloopen. De tomaten geven allerwege een normale opbrengst. De postduivenvereeniging „de Blauwe Doffer" te Hansweert heeft een wedvlucht gehouden vanuit Bor deaux (Fr.), afstand 810,4 km. In con cours 36 duiven. Los Zaterdagmorgen 7 uur. Aankomst le duif Zondagmorgen 5 u 32 m, 53 sec. Uitslag le prijs, A. Krombeen, Hans- weert; 2e Chr. Louisse, Waarde; 3e en 9e gebrs. Smallegange, Schore; 4e en 8e D. v. d. Have, Kapelle; 5e en 6e P, Son- ke, Waarde; 7e G. Verstraeten, Hans- weert. Uitslag wedvlucht Vilvoorde (B.) af stand 66 km. Los 8 uur. Aankomst le duif 8 uur 55 m. en 52 sec. In concours 140 duiven, le, 11e, 21e en 30e prijs: A. Krombeen, Hansweert; 2e en 18e I. Sanders, Schore; 3e en 9.e gebrs, Smal legange, Schore; 4e, 20e en 34e pr. Fr. Modde, Hansweert; 5e, 12e, 16e en 22e Theenaart, Hansweert, 6e, 26e en 27e gebrs. Cok, Kruiningen, 7e en 33ste Sonke, Waarde; 8e, 10e, 28e en 35e S. Verhage, Kruiningen; 13e en 17e L. Nieuwenhuijse, Schore; 14e Gebrs. Mo- det, Hansweert, 15e, 19e, 23e en 32e D. J. v. d. Have, Kapelle; 24e van Er- pen, Waarde; 25e van 't Westeinde, Hansweert; 29e gebrs. Blauwkamer, Waarde; 31e Mb, Willemslein, Schore, Verdronken. Maandagavond is het 1V* jarig zoontje van den tuinder A. H. S„ te Nieuwer Amstel in een onbewaakt oogenblik in een achter de woning ge legen sloot geraakt en jammerlijk ver dronken. Langdurige toepassing der kunstmatige ademhaling had geen suc ces. DE JUWEELENDIEFSTAL TE DEN HAAG; BUIT VAN 2 TON. In ver band met den belangrijken juweelendief stal te Den Haag, welke Zondagmid dag gepleegd is, verneemt het Corr. Bur. de volgende bijzonderheden: De benadeelde is dr. ir. Ph., wonende in het flatgebouw Van Hogenhoucklaan. De familie Ph. is zeer gefortuneerd, en toen de diefstal ontdekt werd, heeft zij de politie met den meesten aandrang verzocht, de zaak in alle stilte te willen behandelen en geen opgave aan de pers te doen. Ook de huismeester en het ver dere personeel van het flatgebouw had den opdracht gekregen in geen geval bij zonderheden mede te deelen. Van offi- cieele zijde werd dan ook niets medege deeld. In verband met het uitloven van een groote belooning door de assuran tiemaatschappij bij welke de bestolenen verzekerd waren, heeft de politie ech ter besloten een kort bericht te publi- ceeren, zonder vermelding van naam of woonplaats. Verdere bijzonderheden zijn door de politie dan ook niet verstrekt. Van andere zijde verneemt het Corr. Bur. echter het volgende: De heer en mevr. Ph. waren Zondagmiddag eenige oogenblikken uitgegaan, en dit moment is door den dief afgewacht om binnen te komen. Hij moet zich daarvoor in het flatgebouw bevonden hebben en in het bezit zijn geweest van een sleutel, wel ke past op de appartementen der fa milie Ph. Toen hij daar eenmaal binnen was, vond hij de sleutels van de kasten, waar de sieraden geborgen waren. Zon der eenige moeite kon hij deze kasten openen en de sieraden er uit halen. Daarna sloot hij de appartementen weer af en moet kalm het flatgebouw uitge wandeld zijn. Naar bij geruchte verluidt, had de heer Ph. voor een aanzienlijk bedrag aan sieraden en goudstukken in huis, omdat de waardepapieren in den laatsten tijd zoo sterk gedaald zijn. De heer Ph. achtte het daarom veiliger een gedeelte van zijn vermogen in edelge steenten en goud te beleggen. Iemand die dit geweten moet hebben, heeft er gebruik van gmeaakt en is met den buit, welke niet ver onder de twee ton is, vertrokken. Een uitgebreid onderzoek wordt na tuurlijk door de politie ingesteld, doch tot heden zonder resultaat. Heden zal een buitengewoon politieblad ver schijnen, waarin een lijstje van de ge stolen voorwerpen. Behalve het reeds genoemde paarlencollier en de duizend gouden ponden zijn nog tal van kostba re edelgesteenten, gouden en zilveren voorwerpen, briljanten in goud en pla tina gevat, gestolen. EEN MOEILIJKE ARRESTATIE. In een perceel aan de Kemperstraat te Den Haag, waar zekere F. G. A, O, W. woont, is Woensdagavond een fami lieruzie ontstaan. O.m. was daar op be zoek W.'s schoonvader, de 47-jarige D. H. R. wonende in de Koningstraat. Deze heeft in zijn woede drie ruiten en een sponning van het perceel vernield. Toen de politie er bij te pas kwam en zij den woesteling arresteerde, onder vond zij op straat last van het publiek, dat dermate opdrong, dat eenige waar schuwingsschoten gelost werden, waar- yan één den arrestant trof. Deze is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overge- direct levensgevaarlijk te zijn, WILDE KOE VEROORZAAKT ONT STELTENIS. Te Haarlem heeft Dinsdagmiddag een wilde koe, die ont vlucht was van de losplaats aan de Wes tergracht, in een deel van de stad groo te ontsteltenis veroorzaakt. Zij» rende door een aantal straten om tenslotte op de Houtvaart te belanden, waar een kleine jongen door het beest op de ho rens genomen en in het water gewor pen werd. Het ventje werd gered en bleek geen verder letsel te hebben be komen. Een oude man werd tegen den grond geloopen en aan het hoofd ge wond. Nog eenige personen werden in het water geloopen. Tenslotte werd de koe op een bollenland gejaagd. Een in specteur van politie trachtte met een geleend jachtgeweer de koe neer te schieten, doch de lading hagel was niet zwaar genoeg en een viertal treffers deed het beest maar weinig kwaad. Toen tenslotte een parabellum van het politiebureau was gehaald, kon de koe worden geveld, waarna een slager het beest den hals afsneed. OPIUMSMOKKELAAR. Aanboord van het stoomschip „Nijkerk", liggende te Amsterdam heeft de douane een partij van negen kg ruwe opium gevon den, die verborgen was onder een hoop steenkolen. Als verdacht van dezen opiumsmokkel is een Chineesche opva rende aangehouden. HOTELRAT. Te Muntendam is aangehouden een zekere B. uit Veendam die er van verdacht wordt in verschil lende hotels in geheel Nederland zich aan diefstal van allerlei goederen te hebben schuldig gemaaki. Tevens is proces-verbaal tegen hem opgemaakt in verband met het feit, dat hij zijn elëc- trische installatie rechtstreeks aangeslo- fen had op het buitennet, zoodat hij licht betrok zonder daarvoor te betalen. AUTO DOOR BRUGAFSLUITINGEN GEREDEN. Te Standaardbui ten kwam op het oogenblik, dat de brugwachter de afsluitboomen van de brug over de Mark had gesloten om de brug te gaan opendraaien, in flinke vaart een auto, uit Amsterdam aange reden. De chauffeur, die niet tijdig de afsluiting van de brug zag, reed pardoes door de brugafsluitingen heen en kwam zoo in het dorpsgedeelte van Standaard buiten terecht. Bestuurder, noch een dei- inzittenden, bekwam noemenswaardig letsel. De politie maakte proces-verbaal op. ARRESTANT SPRING TE WATER. Zekere LI. v. O., een bekende van de politie, werd reeds eenige dagen ge zocht, omdat hij verdacht werd van diefstal. Dinsdagmiddag signaleerden veldwachters uit Vaassen en Ernst hem in de omgeving van het Apeldoornsche kanaal, waarna het gelukte den man te arresteeren. Tijdens zijn overbrenging echter rukte de arrestant zich los en sprong in het ter plaatse zeer diepe ka naal. Een veldwachter sprong gekleed te water en wist met behulp van toe gesnelde schippers den vluchteling op het droge te brengen. De man was reeds bewusteloos maar men slaagde er na geruimen tijd in de levensgeesten weer op te wekken. Electr. Drukkerij G. ;W. DEN BOEBf. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6