LANDBOUW. RECHTZAKEN. FINANCEEEL-ECONOMISCH WEEK-OVERZICHT. Handel, Nijverheid en Visscheri BEURS' EN WISSELKOERSEN. SPORT. LAATSTE BERICHTEN. INGEZONDEN STUKKEN. GEMENGD NIEUWS. BEURSTHERMOMETER. markt - het gezin,, een practische handleiding voor eerste hulp bij ongelukken en hy giëne, samengesteld door den arts Hs. A, Molema, De Secretaris-Generaal van het Ne- derlandcshe Roode Kru^ mr, G. van Slooten Azn. schrijft het voorwoord voor het boekje, waarin hij mededeelt, dat de daarin verzamelde opstellen als jpractische raadgevers in velerlei om standigheden van het dagelijksch le ven, door het Onderwijsfonds worden uitgegeven. Het boekje voorzien van vele illu straties behandelt o.a. kunstmatige ademhaling, verdrinken, bevriezing, flauwte, kolendampvergiftiging, ver branding, ibloedstelping, beenbreuk, wonden enz. en verder voeding, wo ning, kleeding en dekking. Het wordt voor geringen prijs in den hande lgebracht. Bond van Chr. Jonge Boeren en Tuinders. Op instigatie van de heeren Louws en Dominicus is te Oostburg een provinciale afdeeling Zeeland opgericht van den Bond van Chr. Jonge Boeren- en Tuindersorganisaties in Nederland, omvattend de afdeelingen Grijpskerke, Middelburg, Oostburg en Oostkapelle. Invoer van vruchten in België. Reuter meldt uit Brussel dat de in voer van druiven, abrikozen, perziken en pruimen voortaan alleen zal kunnen ge schieden na overlegging van een bijzon dere machtiging van den minister van landbouw. Nos Jungunt Rosae, Ter gelegenheid van het vetertig-ja- rige bestaan van de vereeniging Nos Jungunt Rosae wordt vandaag, Zater dag en Zondag een rozententoonstelling gehouden in Pulchri Studio in Den Haag, welke hedenmiddag door den burge meester van Den Haag zal worden ge opend. De slechte tijdsomstandigheden zijn oorzaak geweest, dat ook Nos Jungunt Rosae haar jaarlijksche tentoonstelling op meer bescheiden schaal heeft moe ten inrichten dan in andere jaren. Ook dit jaar zullen er weer eenige nieuwe soorten rozen te bewonderen zijn. Ook zijn op de tentoonstelling ver schillende rozen in pot aanwezig. Een speciale prijs, de F. A. des Tom be-prijs, is voor de fijnst geurende roos beschikbaar gesteld, Het Gerechtshof te Den Haag heeft bevestigd de door de Haagsche rechtbank inzake den op 7 November jl. gepleegden overval op den kassier der Coöperatieve Boerenleenbank te Schip luiden, den heer van V., gewezen von nissen, waarbij de hoofddader, de 33- jarige kellner J. J. M. D. uit Rotterdam tot 10 jaren en de 27-jarige meubelma ker J. van L. aldaar tot 7 jaren, de 30- jarige havenarbeider M. S. aldaar tot 5 jaren gevangenisstraf zijn veroordeeld en waarbij de 28-jarige boerenarbeider A. J. v. U. is vrijgesproken, van de hem ten laste gelegde uitlokking. Zijn blinden vader gestoken. Voor de Bredasche rechtbank is Woensdag de zaak behandeld tegen den 17-jarigen arbeider C. L. B. J. uit Oud Gastel, die op 18 Mei j.l. zijn 68-jarigen blinden vader L. J. in het café van H. aan de Kalsdonkschestraat te Roosen daal met een dolkmes levensgevaarlijke steken in den rug toebracht. Ofschoon zijn toestand oorspronkelijk als zeer ernstig beschouwd werd, over leefde de oude man zijn verwondingen. Familie-omstandigheden schijnen de naaste aanleiding geweest te zijn tot 't droevige drama. Daar de verdachte, die een bekentenis aflegde, minderjarig is, werd deze zaak met gesloten deuren behandeld. De officier van justitie eischte we gens poging tot moord één jaar gevan genisstraf. Door den verdediger werd in verband met den jeugdigen leeftijd van verdach te, clementie bepleit. Onze financieel-economische mede werker ad interim uit Amsterdam schrijft ons: De Amsterdamsche beurs ondervond in de afgeloopen week den invloed van den in Duitschland uiterst gespannen toestand. Men houdt rekening met de mogelijkheid dat men ieder oogenblik voor onaangename verrassingen kan worden geplaatst, en als men met die onzekerheid rekening houdt, mag zelfs worden geconstateerd, dat de stemming nog meeviel, daar de koersen meeren- deels slechts kleine nadeelige verschil len te zien gaven. Van de cultuurwaarden waren suiker- aandeelen aanvankelijk vast op het handhaven van de termijnprijzen in New- York, en op het tot stand komen van enkele groote afdoeningen van de Visp, Deze heeft thans in den loop van deze maand ongeveer 120.000 ton verkocht. Weliswaar zijn de verkoopprijzen op Java, ondanks de elders ingetreden prijsverheffing, niet verhoogd, maar aan den anderen kant is hierdoor blijkbaar de afzetmogelijkheid vergroot. Overigens werd de aandeelenmarkt later ongunstig beïnvloed door berichten volgens welke meer dan ooit rekening moet worden gehouden met de verwach ting, dat de Visp in haar tegenwoordi- gen vorm zal worden ontbonden. Bij in formatie in suikerkringen is ons intus- schen gebleken, dat er ernstige plannen bij het Departement van Koloniën wor den voorbereid, om te bevorderen, dat met medewerking van de regeering tus- schen de producenten toch een zeker verband bij den verkoop van suiker zal blijven bestaan, vermoedelijk dus in een nieuwe organisatie, die meer dan met de Visp het geval was, op commerciee- len leest zal zijn geschoeid. Tabaksaandeelen waren meerendeels iets luier. Het jaarverslag van de Deli Maatschappij heeft dan ook geen gun- stigen indruk gemaakt, waar deze maat schappij een verlies heeft geleden van ruim 8 millioen, dat voor een bedrag van 4.5 millioen is ontstaan door af schrijving van de waarde van het aam deelenbezit in andere cultuurmpijen. De maatschappij betoogt nu in haar verslag, dat drastische maatregelen tot versobering werden genomen sedert het bezoek, van de directie aan Deli in het jaar 1931, Op den oogst, die verleden jaar aan de markt werd gebracht, kon den deze maatregelen uit den aard der zaak niet van invloed zijn. Het is zelfs de vraag of zij reeds in voldoende mate hebben doorgewerkt voor den oogst, die thans aan de markt is. J.l. Vrijdag is de laatste voorjaarsin schrijving voor Sumatra tabak gehouden De stemming is daar niet bijzonder mee gevallen, met het gevolg, dat de bestee de prijzen meerendeels beneden de ver wachting bleven. Dit lag minder aan het geen op deze inschrijving werd gebo den, dan wel aan den geringeren koop lust, zoowel van de zijde van Amerika, als van het Continent. De verwachtin gen, voor de vier inschrijvingen, die nog in het najaar moeten worden gehouden, zijn niet hoog gespannen, daar op die late inschrijvingen gewoonlijk in hoofd zaak ordinaire soorten worden aange boden. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: Koloniale Bank 6055%, Philips Gem. Bezit 727074%. Unilever 9810097%98%. Koninklijke 126%—129—123%—126%. A'dam Rubber 41%43%40%41% Ned, Scheepv, Unie 50%51%46%. H.V.A. 168%—170—161—164%. Deli Batavia Rubber Mij. 122%123% —115—118 Senembah Mij. 126%127116%, In verband met een karstel in de ammoniak industrie, zal de productie in de fabriek te Sluiskil sterk worden ingekrompen en zou ongeveer één vijfde van het personeel ontslag krijgen. waWilUMKWW AMSTERDAM, 22 Juli Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 2e I. 32 1000-5 101—101% Ned. 17 1000-4% 99%—99% Ned. 31 1000-4 95—96 Ned. 32 1000-5 101%—101% Certificaten-3 78%78% Cert. N.W.S.-2% 65%66 O. Indië 22 1000-6 93%—93% O. Indië 23 100-6 76%—76% O. Indië 16 1000-5 92%—92% O. Indië 26 1000-4% 86%—87%. Duitschl. 100-7 56—57 Duitschl. 30 1000-5% 41%—43. Engl. W.L. 50-200-5 74%—73%. Engl. F.L. 50-200-4 78% Zeeuws. Hyp, B-5 9797. Zeeuws. Hyp. B-4% 89% A Amsterd. Bank 83%83%. A Bank Assoc, 24%— C Rott. Bankver. 57% A Twentsche Bank 77 A Pref. Jurgens A 9089. A De Schelde N.B. 36% A Ver. Papf. v, Gelder 5151%. C Am. Car en Foundry 5%6%. C Am. Smelt en Ref. 8%8%. C Farbenind. I.G. 7373% C U. States St. C. 24%—25% C C. Publ. Serv. C North Am. Cy. 16%17% A Born. Sum. H.M. 115%115 A Ned. Wol Mij. 27—28 A Singkep Tin M 6463%, A J. C. Japan Ln. 32 A Rotterd. Lloyd 47 A S. M. Nederland 45%45%, A Amst. Thee C.M. 19%19% A Houth. Alberts 23% C Peruvian C. Pr. 5%5%. A Southern Rlw. 4%5%. C Union Pac. Rr. 35%38, C Int. Nickel Cy. 5%6%, De Philips Fabrieken. Naar de „Meierijsche Crt." bij infor matie verneemt, heeft de Philipsfabrie- ken in de laatste weken weder een 400 meisjes aangenomen. Het betreft hier vooral meisjes van 14-25 jaar (die meest al niet op de arbeidsbeurs staan inge schreven); bovendien worden er ook jongens en eenige vaklieden aangeno men. Hiertegenover staat naatuurlijk 't rouleerend ontslag, dat feteeds voor- romt. Vlissingsche Boulevardloop. Men schrijft ons: Een kansbespreking is ditmaal al bij zonder moeilijk, daar aan dezen wed strijd vele gelijkwaardige krachten deel nemen. Eén uitzondering is daarop: Jan Zeegers. Deze vormt in de Nederland- sche athletiek-tvereld een klasse op zich zelf, zoodat we wel mogen aannemen, dat deze het eerst de finish zal berei ken. De bijna gelijkwaardige tegenstanders zijn Hartman en Kemp (D.O.S.), Hooge- weg („Hellas") en Hoogeveen (A.V. „1931"), Wie van deze het eerst de eind streep zal bereiken, is moeilijk te zeg gen. Tusschen Hartman en Hoogeweg verwachten we een nek-aan-nek-race, zooals er op den Boulevard nog niet te zien is geweest, mede omdat de wissel beker van het Badbedrijf in het geding is. Tweemaal in successie is deze beker reeds door Hellas gewonnen. Wint Hel las andermaal, dan is deze beker haar definitief eigendom. Hellas zal dus alles op alles zetten. Van de Zeeuwsche deelnemers geven we Van Sorge de meeste kans. Dit „Ma- rathon'Mid bereikt steeds betere resul taten. Een spannende strijd is dus te wach ten. Vermoedelijk zullen de heeren Moorman en Strengholt, voorzitter en vice- voorzitter van de K.N.A.C., den wedstrijd bijwonen. Kanowedstrijd. Te Vlissingen zal Zaterdag 27 Augustus een wedstrijd voor 2 persoons kano's plaats hebben. De wedstrijd gaat over twee maal 500 meter. Als plaats voor den wedstrijd is het kanaal geko zen. De Olympische spelen 1932. Voor de Olympische spelen te Los Angeles zijn volgens berichten uit d.e V. S. reeds 850.000 entreekaarten voor de onderscheidene evenementen ver kocht, waaronder 18000 passepartouts, die ongeveer 53 kosten. Nederl. Aërologisch Station op IJsland. J.l. Maandag heeft de a.s. leider van dit station, de le luitenant-vlieger J. H, van Giessen, zijn reis naar IJsland aan gevangen. Per K.L.M.-toestel „De Raaf" vertrok hij van Schiphol met zijn gezin naar Malmö uitgeleidde gedaan door een groot aantal officieren der Lucht- vaartafdeeling. Tot de Duitsche grens werd „De Raaf" geëscorteerd door een escadrille van vier CV-toestellen. Onder deze vliegers bevond zich ook de onderofficier-vlieger Bosch, met wien luit. Van Giessen op 1 Sept. de hoog- tevluchten in de buurt van Reykjavik zal beginnen. Toelatingsexamen R.H.B.S. te Middelburg. Tot de le klasse zijn toegelaten: A. J. Bal, C. P. Cappon, A. P. Doek- heer, P. J. Griep, P. S. Jacobson, A Jansen, S. Jongeneel, J. D. Julianus, H Orbaan, J. van de Plasse, D. J, Vos, R. H. de Jong, A. F. Rosendaal, L. B Vriesman, G. H. Bonnet, J. Dobbelaar H. W. Dorleijn (m.), A. A. de Feijter (m.), R, J. van der Harst, P. J. H. van Roo, A. G. Verhulst, I. M. de Weerc (m.), P, H. M. Adriaansens, L. S. M Boogaert (m.), E. M. J. P. Groosman (m.), A. G. Parren (m.), W. Bos, J. P Sakker. Tot de 4e klasse afd. A: E. J. Kinder- mann (m.) en S, C, K, Lensvelt (m.) A Koloniale Bank 55%57. A N.I. Hbk. 1000 56%—56%. C Ned. H. M. 1000 62%—63. A Alg. Kunstz. U. 24%25. A v. Berkels Pat. 1716%. C Calvé-Delft 48-49-50. A C. Suiker Mpij. 16%16%. A Int. Viscose 4%4%. A Kiichenm. I. Acc. 1%1%. A Ned. Ford A.M. 89—91%. A Philips Gem. B. 74%78-80%. C Unilever 9899%-101, C Anaconda Cop. 8%8%-9. C BetUehem St. 10%11%-11. A A.N.I.E.M.—N.B. 166% C A. Gas El. Cy. 1%1% C Cities Serv. Cy. 2%2% C Midd. West Ut. %- A Boeton Mijnb. 99% A Kon. Petr. Mpij. 125%128%-30% C Contin. Oil Cy. 5%5%-5% C Shell Union O.C. 4%4%-4% A Holl. Amer. Lijn 2% A K.N. Stoomb. Mij. 12. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Vrijdagmorgen kwam de heer Sch, uit G i n n e k e n met zijn vrachtauto langs de Bredasche baan te Roosendaal gere den. De wagen werd bestuurd door zijn vrouw, terwijl achterin de moeder van deze laatste was gezeten met nog een vrouwelijk familielid. Mevr, Sch. pas seerde een vrachtwagen en wilde daar na weer op den rechtschen kant van den weg gaan rijden. De wagen slipte, vloog tegen een boom, maakte een salto en twam onderste boven over een sloot en een heg, in een aangrenzend bouwland terecht. De heer Sch. bleek slechts zeer licht aan het gelaat te zijn gewond. Mevr. Sch., geb. M„ bleek zeer ernstige hoofd wonden te hebben bekomen en haar jorstkas was ingedrukt. Zij overleed na ongeveer 10 minuten. De moeder van mevr. Sch. bleek eveneens ernstig te zijn gewond. Ook het vrouwelijk familielid was vrij ernstig gewond. De gewonden werden na Breda overgebracht. OPLICHTING VAN 30.000. Naar eerst thans bekend wordt, heeft de politie te M u i d e n Dinsdag j.l. in arrest gesteld den 54-jarigen G, R„ con cierge van het Muider slot. Deze arres tatie, die geschiedde op verzoek van den officier van justitie te Amsterdam, houdt verband met een oplichting op groote schaal. Men spreekt van een bedrag van 30.000 ten nadeele van een inwoonster uit Soest. Omtrent de wijze waarop deze oplichting heeft plaats gehad, kon V. D. geen nadere inlichtingen krijgen. De Eerste Kamer nam z. h. st. aan iet wetsontwerp tot behartiging van de nationale scheepvaartbelangen; evenals iet wetsontwerp tot steun aan de var- ienshouderij. De Kamer is op reces. Nu de Eerste Kamer de crisisvarkens- steunwet heeft aangenomen, ligt het, naar het Corr. Bureau verneemt, in het voornemen de uitvoering met kracht aan te vatten. Een groot aantal voorberei dende maatregelen zijn reeds getroffen om deze uitvoering te vergemakkelijken. De heer Louwes zal optreden als regee- ringscommissaris. De Duitsche oceaan vlieger Von Gronau is Vrijdagochtend om elf uur te List op het eiland Sylt, waar zijn Dor- nier Wall vliegtuig reeds eenige dagen gereed lag, gestart voor zijn derde vlucht naar Amerika over den Noordelijken Atlantischen Oceaan. Hij zal waarschijn lijk rechtstreeks naar IJsland vliegen en dan zoo vlug mogelijk doorvliegen naar Groenland. De bemanning bestaat be halve uit Von Gronau, uit een mecani cien, een marconist en een tweeden pi loot. Het postvliegtuig De Ijsvogel is heden uit Batavia naar Amsterdam ver trokken. Op den Bredaschen weg te Roo sendaal is Donderdagmiddag de auto van notaris E uit Tilburg, bestuurd door zijn zoon, tengevolge van de gladheid geslipt en tegen een bespannen voer manswagen van J. H. uit Roosendaal opgereden. H, werd van zijn wagen ge slingerd en met een schedelbreuk op genomen. Hij is naar het R.K. Zieken huis te Roosendaal vervoerd. Zijn toe stand is ernstig. De heer E. en zijn zoon kwamen met den schrik vrij. De auto werd ernstig beschadigd. In samenwerking met de Rotter- damsche politie zijn aldaar 13 rijwielen in beslag genomen afkomstig van dief stallen in Den Haag en Delft, gepleegd door den thans in het Huis van Bewa ring, in verband daarmede ingesloten J. de V. De helers zijn ook aangehou den. Vrijdagmorgen is de kapitale boe renhofstede aan den Mooieweg te Elden gemeente Eist van de Dullertstichting te Arnhem en bewoond door het gezin Sm. tot den grond toe afgebrand. Het huisraad kon worden gered, evenals het vee. Het huis was verzekerd. De oor zaak is waarschijnlijk hooibroei. Tengevolge van hooibroei is Donder dagavond de boerderij van den veehou der Sch. onder de gemeente Nieuw veen geheel afgebrand. Slechts een klein gedeelte van het huisraad kon; worden gered. Vrijdagmorgen brandde de watermo len van de Gein- en Gaasterpolder na bij het Vechtwaterpompstation der ge meente Amsterdam tot den grond toe af. De schade bedraagt pl.m. 20.000 De brand is ontstaan doordat de steek vlam van een schilder door een ver molmd gedeelte van het hout is gegaan en het zich daaronder bevindende riet vlam vatte. Donderdagnacht is ingebroken in de Geref. kerk te Zwammerdam. De zich in de consistoriekamer bevinden— de brandkast werd omver gehaald. De inhoud van drie collectezakken, onge veer 150, wordt vermist. Het kerkbe- stuur is tegen inbraak verzekerd. De temperatuur bereikte Donder-- dag in de Ver. Staten een nieuwe re cordhoogte. In het Z.W. van Carolina zelfs 100 graden. Het aantal doqden is tot 38 gestegen. A Ned. Scheepv. U. 46%48-47%. A H.V. Amsterdam 163%164%-166. A Java Cult. Mij. 127—129. A N.I. Suiker U. 85%—86-88, A Poerworedjo S.O. 5% A Deli Batavia 118123. C Deli Mij. 1000 102%—107. A Senembah 116%121%, C Chicago Milw. 1%1%-1%, A Amst. Rubb. C. 41%—43%-45. A Deli-Bat. Rubb. 13%—15%. A Hessa Rubber 19—19%. A Serbadjadi S.R. 1213. Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. 21 Juli 22 Juli Londen 8.85% 8.82% Berlijn 58.90 59.02% Parijs 9.73 9.73% Brussel 34.42% 34.42% Zwitserland 48.35 48.35 Kopenhagen 47.90 47.60 New-York 2.48% 2.48% MIDDELBURGSCHE VACANTIE- SCHOOL. Zooals uit de advertentie in dit blad van Zaterdag 23 Juli blijkt zullen de nummers aan de deelnemende kinderen a.s. Maandag in den tuin van de Rijks leerschool (ingang St, Sebastiaanstraat) worden uitgereikt. Men lette goed op de vastgestelde uren voor de verschillende leeftijden en rekene er op dat een be drag van 3 ct. per kind moet worden medegebracht. De eerste uittocht naar West Duinen heeft bij gunstig weer plaats op a.s. Dinsdag. De kinderen moeten daartoe om 8 uur 's morgens op de Markt aanwezig zijn. Bij de volgende reizen komen de kinderen telkens om 8% uur op de Loskade. Bij niet doorgaan van een reis wegens regenweer of drei gend regenweer zullen van de Lange- jan de bekende vlaggetjes wapperen. Wanneer een Dinsdagsche reis niet door gaat, dan wordt die reis op den volgen den dag bepaald; bij uitstel van een Vrijdagsche reis wordt nader bekend ge maakt wanneer die uitgestelde reis plaats heeft. Den ouders wordt beleefd verzcoht hun kinderen geen drinkglas mede te geven maar een beker of flinke kroes en te zorgen dat de deelnemers(sters) geen horloges of andere waardevolle voor werpen op zak hebben. Een behoorlijke portie boterhammen (vooral de eerste keer omdat ze dan thuis nog al vroeg dus niet veel eten), gemakkelijk zittende schoenen en, ook bij mooi weer, een jasje of manteltje, worden aanbevo len. Geen „mooie spullen" a. u. b! Ter meerdere geruststelling kan nog worden medegedeeld dat, behalve 4 helpsters(ers) van het Roode Kruis ook nog telkens een lid van de Reddingsbri gade medegaat. Al mag bij de tochten door niemand worden gezwommen, het Comité heeft toch gemeend, dat alle mo gelijke voorzorgsmaatregelen moeten worden genomen. Met dank voor de plaatsing. P. Ph. Paul, Voorzitter Comité. Inbraak. Dinsdagnacht is ingebroken in de boerderij van den heer St. onder de ge meente A1 p h e n a. d. R ij n. In de voorkamer werd een schrijfbureau ge forceerd en een bedrag van 90 aan bankpapier, een antiek gouden horloge met dito ketting, een bedrag aan klein geld en een aantal sigaren meegenomen. Van de daders geen spoor. RUMOERIGE OPSTOOTJES TE UTRECHT. De correspondent van 't „Handelsblad" te Utrecht meldt: Het Vreeburg, gewoonlijk Uitgestor ven en vrijwel duister plein in de avond uren, is Donderdagavond het tooneel ge weest van rumoerige opstootjes, die-ver band hielden met de vergadering van fascisten in hotel „De l'Europe Reeds voor den aanvang dezer vergadering Industrie Philips - r Robber Tabak Schepen Suiker ObLmarkt— Amerika - I— Young Mnne (Wettig gedepeneerd.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2