RINGERS FRUIT-BRANDY SCHULTE&THIEME VEERE Inmaak van alle Vruchten GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. BUITENLAND. Algemeen Overzicht, MARKTBERICHTEN. Advertentiën. DANKBETUIGING. VoortreffdQk» chocolade In den vorm van viooltje*. Ben specialiteit JJizt op dan, naam,! O per Literflesch f 1,95 Denevers Frères _e"Ir 4EW nette Dienstbode, Sponsenzakken Wasch- handschoenen Reisrollen Zeepdoozen Tandenborstel kokers Kam-étuis Verbanddoosjes Snelverbanden Verbandwatten Windsels Pleister Ortex Camelia Splinterpincetten Jodixod Eau de Cologne Gezichtdoekjes Papieren zakdoeken Kleerhangers Nugget Poets-garnituur Touristen-étui Zakkammen DROGISTERIJ in het Huis met de Roode Pilaren C. van der Feltz (voorw,), M. C. J. Hage, A. P. van der Have, J. P. van Hercules, J- Huijsman, M. Papegaay, M. H. Pots, W. C, P. Schippers, A, C, Wal- land. Van de 4e naar de 5e klasse: A. C. J, Altorffer, M, H. Bierman, A. W. Evers, E. C. Fagginger Auer, B, S. Gokkes, A. J. Grootbod, L, J, Hengstmangers, A. Heijt, J- D. Jansen, E, J. Kindermann, S. C. Lensvelt, M. Muller, W, Nieuw- dorp, J- v. d. Putte e. v., C, P, de Rijke, J, Tweebeeke, A. M. J. Verrijk, C. F, J, Wortiaan. Toegelaten tot de le klasse: A. L. Alewijnse, L. Andriessen, G, A. Bak ker, J. van Empel, C, Keller, E. J. Kuijler, A. A. C. van Leeuwen, L, H, van Leuven, E. Minderhoud, C. C. Pel, J. Pluijmers, P. van Slooten, G. M, van Sluijs, J, de Visser, Middelburg; A, C. Minderhoud, P. Padmos, A. de Pagter, G. M- Queré, A. E. Tichelaar, Domburg; C. Thomassen, A. van Beusekom, J. M, Smit, A. van Duren, Koudekerke; A. C. Tonsbeek, W. J, Luyk, Kamperland; A, A. Grootbod, L. A. de Roo, Oostkapelle; A. G. Alberts, Veere; I. I. Jannette, Wa len, S. A. Zwaai, Vlissingen; J, C. van den Hoek, W. Souburg, Tot de 2e klasse: M, J. de Visser, Vlissingen, (voorw.) Vereeniging voor V, N. O, Middelburg- Vlissingen. Op Woensdag had in de Ambachts school te Middelburg in eene bijeen komst van bestuur, gedelegeerden, lee raren en cursisten, de uitreiking van di ploma's en rapporten van de afdeeling Normaalcursussen plaats. Bij den aanvang der vergadering, wees de voorzitter der vereeniging, de heer G. Wagenvoorde, er op, dat niettegen staande de abnormale omstandigheden, de vereeniging zich in opgaande lijn voortbeweegt en dat het juist bij de in alle bedrijven heerschende slapte, die genen zijn, die in aanmerking komen voor een plaatsing, welke in het bezit zijn van één of meer diploma's, ten be wijze, dat zij door studie hunne vakbe kwaamheden hebben vergroot. Bevorderd werden van het le tot het 2e leerjaar de heeren: L. v. d. Steen, D. J. Guequièrre, J. M. Ovaa, P. C. Gil lissen, allen te Vlissingen, en C. H. Hol- lestelle te Goes. Eén cursist werd niet bevorderd. Na gedaan eindexamen werd het di ploma der vereeniging toegekend aan de heeren: J. L. Boogaard te Westkapelle, A. C. H. van den Driest te Middelburg, van de afdeeling werktuigbouwkunde, terwijl één candidaat herexamen zal moeten doen, en verder aan de heeren; D. H. van Hoorn te Vlissingen, J. C, Hendrikse te Middelburg en J. A. Stok- mans te Goes, allen van de afdeeling electrotechniek. Van deze laatste afdee ling werd één candidaat afgewezen. Als gedelegeerden traden op de hee ren: ir. C, Kapsenberg, ingenieur der Kon. Maatschappij de Schelde; J. A. Gijzeis, bedrijfsleider bij die Maatschap pij, beiden te Vlissingen, en J, A. Tave- nier te Middelburg, alsmede de heer J. de Wilde, directeur der Avondschool voor Nijverheidsonderwijs te Vlissingen. RELLETJES TE OVERSCHIE. Woensdagavond is Overschie weer het tooneel geweest van relletjes, die af en toe een zeer ernstig karakter aan namen. De afdeeling Overschie van de O. S. P. had een vergadering uitgeschreven om te protesteeren tegen de houding der po litie bij de onregelmatigheden van vorige week. Ze hadden daarvoor de groote zaal van het Vereenigingsgebouw afge huurd, doch later werd bekend gemaakt dat de zaal niet beschikbaar was. Een 100-tal marechaussées en militaire politie waren gerequireerd en door kruisten in auto's de straten, terwijl de woning van den burgemeester en het Raadhuis door sterke politieafdeelingen bewaakt werden. Omstreeks 7 uur begonnen groepjes O. S. P.-ers en communisten met roode vlaggen en reclameborden den Achter weg van Rotterdam op te trekken. Aan 't bevel om zich te verspreiden werd echter geen gevolg gegeven, waar op met blanke sabel en gummistok de menigte uit elkaar werd geslagen. Er werden rake klappen uitgedeeld en ver scheidene demonstranten werden bloe dend verwond. Velen sprongen uit angst in de gracht en zwommen naar den over kant, waar ze over de weilanden een goed heenkomen zochten. Een groep wielrijders uit den Haag met een roode vlag voorop, was tot aan de Schielaan doorgedrongen, waar een post van de militaire politie hen ont ving. Zij poogden door te dringen in de richting van het dorp, doch een auto met marechaussees verscheen die ook hier de situatie zuiverde. Vele demonstranten waren gevlucht in de tuintjes rond de villa's, waar de politie hen uit moest halen. Een van hen liep daarbij zoodanige klappen op, dat hij niet verder kon loopen en in e ufif z te' Een ander werd met een sabelhouw over het hoofd en een afge- drag6 Vm^er een winkel binnenge- Herhaaldelijk doken kleinere groepen demonstranten op, die echter spoedig uiteengedreven werden. Geheel den avond waren alle straten afgezet. De revolutionnaire elementen, die aan deze relletjes te Overschie wilden gaan deelnemen, waren te Rotterdam bij de Heulbrug zich aan het verzamelen. In een groep van eenige honderden ver trokken zij in de richting Overschie, ge deeltelijk te voet, gedeeltelijk per fiets. De omgeving van het huis van den burgemeester was afgezet door mare- chaussée en militaire politie. Dit was ge schied in verband met geruchten, welke er liepen omtrent een aanslag, welke men op dit huis wilde plegen. Aan de Oudendijksche kade waren barricaden opgeworpen van keien en planken. Deze barricaden zijn later door de politie ontruimd. Toen de demonstranten weer naar Rotterdam waren vertrokken, is de rust in Overschie spoedig teruggekeerd. Op het Hofplein en het Slagveld te Rotter dam dreigde een oogenblik bij het pas- seeren van de groep een oploop te ont staan. De politie was echter op alles voorbereid. De bereden en de motor brigade was aanwezig om eventueel as sistentie te kunnen verleenen. Bij informatie bij den burgemeester over het aantal gewonden, deelde men mede, dat hem slechts één geval van verwonding was gerapporteerd. Dit be trof een man, uit Voorburg afkomstig, die zelf een verbandtrommel bij zich had. Hij is na verbonden te zijn weer naat Voorburg teruggebracht. NOG JUIST GERED. Zondagnacht is te O p 1 o o de groote nog nieuwe boerderij van J. A. in de vlammen op gegaan. De brand werd ontdekt door dr. Verbeek, die omstreeks middernacht bij een zieke in de buurt werd geroepen. De vlammen waren reeds de slaapkamer genaderd van de kinderen. Deze konden slechts met de grootste moeite worden gered. Alles ging verloren. Eenige var kens en een partij kippen kwamen in de vlammen om. Met de Provinciale boot Breskens- Vlissingen zijn heden 2100 personen overgezet, waarbij in aanmerking moet worden genomen, dat daaronder vele Belgen zijn in verband met den natio- nalen feestdag. Vervoerd zijn 89 auto's. De raad van Wefstikapelle benoemde gister tot onderwijzer aan de o.l.-school, den heer G. W. Smeenk te Doetinchem. HET CONFLICT IN BIERVLIET. De rijksbemiddelaar heeft de partijen betrokken bij het conflict in het land bouwbedrijf te Biervliet, opgeroe pen voor een bespreking op Donderdag 26 Juli op het gemeentehuis te Vlis singen. Conflict tusschen het Rijk en Pruisen. Dus thans Pruisen onder rijkscontrole. Door een afkondiging. Alles is rustig, tot nu toe. Dit is wel 't typeerende. Zoo dra men weet, wat er aan de hand is, welk doel, gaat 't disciplinair ordelijk. Zelfs de oppositie. Want natuurlijk aan vaardt het Pruisisch kabinet den toe stand niet zoo maar. De leden van 't kabinet hebben gis ter met algemeene stemmen een ver klaring aanvaard, waarin zij constatee ren, dat de benoeming van een rijkscom missaris voor Pruisen, voorzien van de in de nieuwe noodverordening opgesom de volmachten, in strijd is met de grond wet van het rijk. De leden van het kabi net kunnen dientengevolge deze afzet tingen en benoemingen niet erkennen. Dit heeft Severing ook aan dr. Bracht gezegd, de regeeringsgevolmachtigde. Hij zou slechts voor geweld wijken. Hetgeen dan ook geschiedde. Het rijkskabinet is Woensdagavond bijeengekomen. Op grond van het feit, dat de Pruisische ministers collectief hebben geweigerd verder te werken met Von Papen, heeft de heer Von Papen, in zijn kwaliteit van rijkscommissaris voor Pruisen, alle Pruisische ministers van hun functies ontheven. Het commissariale bestuur van het Pruisische ministerie van Landbouw zal in handen worden ge steld van den staatssecretaris van het rijksministerie voor voedingswezen, Mus- sehl. Ook de hoofdcommissaris van politie in Berlijn Grzesinsky en dr. Weiss zijn van hun functies ontheven en in verzekerde bewaring gesteld. Zij werden te Moabit opgesloten, doch later weer op vrije voe ten gesteld. Minister-president Braun heeft den rijkskanselier Von Papen naar de motie ven gevraagd waarom hij hem van zijn functies heeft ontheven. De officieele mededeeling van gister liet, dunkt ons aan duidelijkheid niets te wenschen. Pruisen heeft zich gewend tot het Leipziger staatsgerechtshof. De aanklacht heeft de strekking dat aan de rijksregeering wordt verboden voor de definitieve beslissing van het Staatsgerechtshof over de grondwettig heid na haar optreden tegen Pruisen maatregelen, van welken aard ook, te nemen. De beteekenis is deze, dat de rijks regeering voor de verklaring over de grondwettigheid van haar optreden niet tegen Pruisen had mogen optreden en dat zoolang in Pruisen alles bij het oude had moeten blijven. De benoemde rijks commissaris zou dan zoolang niets kun nen uitrichten. Dit dus krijgt het rijksgerechtshof te onderzoeken! Adolf Hitler zwaait de strijdbanier. In een rede betoogde hij o.a., dat de regeering-Von Papen een buitengewoon milde regeering is, ofschoon toch einde lijk een aanvang is gemaakt met door tasten. Doch de heeren zullen zich er over verwonderen wat hun wacht in het komende derde Rijk want de reke ning over alle ellende, alle vervolgingen van zijn medestrijders en kameraden is nog niet vereffend. Ook niet de afreke ning met de Marxisten, die millioenen Duitschers uit hun werk verdrongen. Een prettig vooruitzicht wacht den heeren in het derde Rijk niet! Alles is nóg rustig DUITSCHLAND. Ontploffing. In een gieterij te Ha gen heeft een ernstige ontploffing plaats gehad, waardoor vier arbeiders ernstig werden gewond. POLEN. Geweldige brand. Het dorp Bodli- bocyze bij Radom is in den nacht door een geweldigen brand verwoest; 220 huizen werden in de asch gelegd. Veel vee is in de vlammen omgekomen. Ver scheidene personen zijn met ernstige brandwonden in bedenkelijken toestand naar het ziekenhuis overgebracht. VER. STATEN. Hittegolf. Tengevolge van de hit tegolf in de Vereenigde Staten zijn reeds 150 personen om het leven gekomen. De oogst heeft op verschillende plaat sen door de verzengende hitte veel ge leden. Op vele plaatsen werd een tem peratuur van 42 graden Celsius geregi streerd. MEXICO. Bij de botsing van een geheeel be zette tramwagen met een spoortrein in een voorstad van Mexico City werden 15 personen gedood en 20 ernstig ge wond. Middel b. u r g, 21 Juli. Aangevoerd door Walchersche boerin nen (officieele prijsnoteering): Boter 0.723^. Kipeieren 2.65, Poelje-eieren 1. Eendeieren 3. Kalkoeneieren 5. Aangevoerd door handelaren: Boter 0,70. Kipeieren 2.50. Eendeieren 3. Kalkoeneieren 5. Particuliere prijs: Boter 0.80. Kip eieren 3.50. Poelje-eieren 2.50. Eend eleren 3.50. Middelburg, 20 Juli. Op de vei ling deden: Aardappelen 2160, idem poters 1327, blauwe eigenheimers 30 59, idem poters 2539, alles per 25 kg. Augurken 1132, postelein 0,17, zilveruien 1120, stoksnijboonen 16 31, snijboonen 819, slaboontjes 13, doperwten 1121, tuinboonen 47, stamsnijboonen 1219, Wagenaarsboo- nen 1016, stamprincessen 1624, dub bele princessen 1720, suikerboonen 12 21, princessen 14—16, Roem van Hol land 2331, alles per kg. Gladiolen 10 25, dahlia's 710, Lathyrus 4, peen 2346, rapen 1, kroten 12, rammanas 1342, uien 4, selderie 5634,, peter selie 2 343, radijs 3, rhabarber 0,1 134, alles per bos. Colea's 710 per pot. Augurken 0,134, savoye kool 24, roode kool 3, andijvie 341 34, kropsla 0.11, bloemkool 0,120, komkom mers 28, alles per stuk. Vlissingen, 20 Juli. Zwarte bes sen 30.14 per 100 kg (v.m. 9 uur). Aardappelen 3355, poters 1623 per 25 kg. Doppers 1218, tomaten I 13- 22, idem II 1416, idem III 1014, Wa genaars 911, stoksnijboonen 2129, stamsnijboonen 1019, tuinboonen 3- 4, princes 2729, dubbele princes 19, suikerboonen 9, druiven (bi. Alicanten) 6364, witte kruisbessen 57, gele kruisbessen 912, roode kruisbessen 4 13, roode bessen 812,5, witte bessen 614, zwarte bessen 1723, aardbeien 817, frambozen 1623, spinazie 12, postelein 15, alles per kg. Savoye kool 27,5, bloemkool 411, sla 0,1 1, komkommers 46, alles per stuk. Sel derie 4,56, rhabarber 0,51,5, ram manas 12,5, peen 36, uien 1,53,5, rapen 13, kroten 12,5, gladiolen 17 25, alles per bos. Peterselie 923, zu ring 34, andijvie 1245, alles per kist. Meloenen 2937 per stuk. Augurken 2430 per 100, Oostburg, 20 Juli. Veilingsvereen. Avicultura. Aanvoer 157 34 kg boter. Prijs 0.68 tot 1.25 per kg. Bessen, zeer kleine aanvoer, 812 c per kg. Als Agent van ons blad is aangesteld: J. VAN SLOOTEN, Oudestraat A 199, door wien gaarne advertenties voor- en abonnementen op ons blad worden aan genomen. DE ADMINISTRATIE. Ondertrouwd: WIM P. VAN DER LINDE en LAURA M. J, LIEVENSE Vlissingen, Walstraat 98. Middelburg, Oude Vliss. weg V 8 21 Juli 1932. Huwelijksvoltrekking Vrijdag 5 Augustus te Middelburg. Toekomstig adres Walstraat 98, Vlissingen. Voor de vele blijken van belang stelling bij de ziekte en het over lijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader ABSALON JAN 't GILDE, ondervonden betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, L. M. *t GILDE. Middelburg, 21 Juli 1932. TNiet in de gelegenheid zijnde, de talrijke gelukwenschen afzon derlijk te beantwoorden, betuig ik langs dezen weg mijn hartelijken dank aan allen, die mij op 16 dezer van hun belangstelling hebben doen blijken. P. LUTEIJN. Middelburg, 20 Juli '32. De curator in het faillissement van VICTOR HENDRIKSE, admi nistrateur en het bankbedrijf uit oefenende te Yzendijke onder de firma J. Th. Hendrikse, maakt be kend, dat bij beschikking van den Heer Rechter-Commissaris in ge noemd faillissement dd. 1 Juli 1932 de verificatie-vergadering is UIT GESTELD tot Zaterdag 25 Febru ari 1933, des voormiddags te 1034 uur. Middelburg, 21 Juli 1932. De curator voornoemd: Mr. J. F. VAN DEINSE. i Notaris H. R. STRUVE is voor nemens ten verzoeke van den Heer F. HOORNICK te Goes op ZATERDAG 23 JULI 1932 publiek te verkoopen: des voormiddags 10 uur op het dorp Meliskerke, des namiddags 1 uur in de Roode Leeuw te Zou- telande en des namiddags 4 uur op het dorp Koudekerke een zeer groote partij mooie afbraak, als: balken, platen, ribben, dak-, vloer-, zolder-, schot en weegdeelen, lat ten, tengels enz. merk gedeponeerd. Engelsch pro duct. Ter vervanging van brande wijn. Speciaal geschikt voor met gratis inmaakrecepten en pakje vanillesuiker. De vruchten blijven tijden hun smaak en kwaliteit behouden. Maakt thans in met de goed- koope fruitprijzen. Alleen verkrijgbaar bij de Im porteurs Likeurstokers Langedelft Hek wondermiddel keqert AAMBEIEN SPATADEREN >|v isTaheirol"! IUIT5LUITENP VERKRIJGBAAR BU M.1-1. apoth. en drogisten TAHEIROL MANDELSVERG NV GRUTTERSDIJK 52 UTRECHT Mevrouw WOLSKY Lange Delft I 18, vraagt per 1 October een van goede getuigschriften voorzien. 40—50—60—70—80—85 cent 10—30—35—40—50 cent 75—130—140—220—370 cent 30—35—55—60—65—90 cent Aluminium 40 cent 15. Ovaal 25 cent Rond 25 cent 7565 cent f 1,—f 1,25, f2,—. (jodiumtinctuur in vasten vorm) Groote verscheidenheid flacons waaronder een mooie sor teering speciale Reisflacons van Boldoot en 4711. „Visabella" per pakje 25 cent. „Tempo" per pakje van 18 stuks 15 cent. met zijde omwikkeld, kraag beschermer opvouwbaar 45 cent. metalen doos inhoudende: 1 borstel, 1 fluweelen kussen een doos schoensmeer, prijs 1.50 gld. cartonnen doos inhoudende 3 borstels, 1 doos schoen smeer 1.10 gld. POETSGARNITUUR in leder foudraal bevattende 2 borstels, 1 insmeerborstel, 1 flanellen doek, 1 tube schoencream 1.60 gld. lederen étui met haarborstel, kleerborstel, tandenborstel in koker, haarkam f3,35 in groote verscheidenheid,

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 3