van de 100 huisvrouwen konden geen verschil vaststellen tusschen Blue Band en natuurboter ffifrfffi»!;!, li. IJl, Mil, 1,1.1, U.EEB BEURS- EN WISSELKOERSEN. Nu de boterprijzen stijgen en Blue Band 25% allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole bevat, is het voor alle Nederlandsche Huisvrouwen van bet grootste belang Blue Band te gebruik 'ken! Hollands beste Standaardmerla Kort Zeeuwsch Nieuws. KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. ONDERWIJS. BEURSTHERMOMETER. administratiekosten 26.99, De steun per werklooze bedroeg 12.45. De ontvangsten waren 1842.50 (18.425 X 0.10), het nadeelig saldo dus 946.29, en blijft dus voor het tweede halfjaar over ƒ896.21, hetwelk bij een zelfde steunbedrag per persoon voor on geveer 70 gevallen strekt. Gister is ter openbare, civiele zit ting van de rechtbank, de heer C. C. Mantz, assuradeur alhier beëedigd als makelaar in hypotheken, assurantiën en onroerende goederen. In de vergadering van den Plaat selijken Raad werden de statuten en huishoudelijk reglement voor de nieu we vereeniging „Volksgebouw" vastge steld. Een voorloopig bestuur werd ge kozen door samenvoeging dér commis sies van het bestaande en het nieuwe volksgebouw. Het nieuwe gebouw zal een zaal be vatten voor vergaderingen met 250 tot 300 personen. De Chr. Muziekvereen, „Oefening na den Arbeid" alhier, is voornemens hedenavond te half acht uur, bij gunstig weer een concert te geven in den tuin van het Geref. Rusthuis op het Bolwerk. Openbaar examen „Tot oefening en Uitspanning." 't Had heelemaal niets van een „streng" examen, gisterenavond in on ze Concertzaal, toen de zangscholieren van „Tot oefening en Uitspanning" be wijzen moesten „met vrucht" het on derwijs in het afgeloopen cursusjaar te hebben gevolgd. Dat was inderdaad bij de meesten, en bij sommigen zeer ge- reedelijk het geval. Een frissche kinder- liedjeskeur veler componisten voor een twee- of driestemmig koor, naar hoogere klassen moeilijker en voor enkele solistjes gaven volop gelegen heid! Voor allen gezamenlijk Hols zeer mooie Kerstcantate; drie dames oud leerlingen zongen zeer goed (de so praan!) de drie solopartijtjes hierin. Er was hartelijke belangstelling, en een geest van gezelligheid als op een familiepartij. Men waardeerde het ge- bodene zeer, de kinderen hun genoten lessen door het aanbieden van 'n bloem stuk en een cadeau aan den leider, den heer Joh. H. Caro. Na afloop heeft de voorzitter der zangvereeniging, de heer v. d. Leijé, den heer Caro dank gebracht en gehul digd, voor wat hij ook dit jaar weer voor de zangschool heeft gedaan. En de aanwezigen dit instituut in aller aan dacht aanbevolen. Mede met het oog op het eeuwfeest der zangvereeniging in 1934. De Koningsbrug. Als dit blad de meeste lezers bereikt, zal de Koningsbrug zeer vermoedelijk weer voor alle verkeer geopend zijn en is een verkeersobstakel, dat geduren de 14 dagen heel wat last heeft ver oorzaakt, opgeheven. De toestemming van Ged. Staten tot afsluiting gold tot en met 22 Juli, zoodat nog binnen den vastgestelden tijd het werk gereed is. Naast goede organisatie en flink door werken, is dit ook te danken aan het goede weer, dat het werk zeer begun stigd heeft. Hedenmorgen had men nog hinder van den regen en werd over het nog te teren deel van de brug een tentje gebouwd om geen stagnatie te ondervinden en vandaag beslist gereed te komen. Aan het verzoek de brug stapvoets te berijden, zal zeker wel ieder willen vol doen. De brug maakt een zeer goeden in druk en er is alle reden om te verwach ten dat bij geregeld teren en verder onderhouden, de brug nu voor langen tijd aan het zware verkeer weerstand zal kunnen bieden, VLISSINGEN. Een plechtigheid. De Zweedsche Marine-attaché te Pa rijs, tevens verbonden aan het gezant schap te Den Haag, heeft de oefenin gen der marine te V 1 i s s i n g e n bij gewoond. Hedenmorgen begaf hij zich met den burgemeester, wien hij giste ren reeds een officieel bezoek had ge bracht; den onder-commandant der ma rine, de officieren, onderofficieren en manschappen en het muziekkorps te elf uur naar het standbeeld van de Ruijter om aldaar met een in het Nederlandsch uitgesproken rede een grooten lauwer krans neer te leggen. De burgemeester heeft de toespraak van den attaché beantwoord en ook de onder-commandant der marine voerde het woord, waarna de plechtigheid met het spelen van het Wilhelmus is beslo ten. ZUID-BEVELAND. KRUININGEN. Met ingang van giste ren is weer een 2e post naar een der middagtreinen gegaan, en wordt van daar ook afgehaald, doch niet besteld, zoodat degenen die hun post afhalen ook de e 2post kunnen ontvangen. THOLEN. ST. ANNALAND. Wegens het on verwachts overlijden van den gemeen te-ontvanger, den heeer Johs, Polder man, is tot tijdelijk plaatsvervanger aan gesteld de heer F. M. Boogaard, gemeen te-secretaris. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O. D. TERNEUZEN. Op de aanbeveling voor gemeentebouwmeester te Terneu- zen zijn in alphabetische volgorde ge plaatst de heeren J. M. Bantjes te Zand- voort, W. Bosschaert te Slikkerveer, J. B. van Gessel te Dieren, B. van der Griendt te Rotterdam en P. Kruit te Rotterdam. De benoeming 6taat tegen 27 Juli op de raadsagenda. SLUISKIL. Door het warmloopen van een motor geraakte Woensdagavond de transportband van den Jtolentoren op de cokesfabriek te Sluiskil in brand. De brand dreigde over te slaan naar de kolen in den toren. Door het snelle ingrijpen van de brandweer van Sluis kil, bijgestaan door die van Terneuzen, was de brand spoedig bedwongen. Het gelukte ook, die werklieden, die op den vijf-en-dertig meter hoogen toren werk zaam waren, te redden. De schade be paalt zich tot den vernielden transport band en tot de, door de hitte ontzette machinerie, waarvan het herstel eenige dagen zal vorderen. Vermoedelijk zal het bedrijf geen stag natie ondervinden, ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Aanbieding huldeblijk J. v, d. Plassche. AARDENBURG. Dinsdagavond had op den repetitie-avond der muziek, ge durende de pauze, de aanbieding plaats van een huldeblijk, dat een blijvend aan denken zal zijn voor de oudere en een goed voorbeeld voor de jongere muzi kanten. Zonder aan het plan ruchtbaarheid te geven, had het bestuur een vergrooting laten maken van een foto van den heer J. v. d. Plassche, die zeer vele jaren met volle toewijding, als lid der muziek is werkzaam geweest. Het portret, gevat in een eikenhouten lijst, zal in het repe titielokaal opgehangen worden. In een korte toespraak bracht de voor zitter der muziekvereeniging, de heer L. Haverland, in herinnering, dat Ko v. d, Plassche reeds bij de oprichting der mu ziek in 1869 een werkzaam aandeel had Op 24 October van dat jaar werd hij werkend lid, wat hij tot 1 Januari 1925 bleef. In 1882 werd hij bestuurslid en was dit met een korte onderbreking van ruim 1 jaar tot 16 Februari 1932, dus bijna 50 jaar. Ook gedurende een reeks van jaren was de heer v, d. Plassche onder-kapel meester, tevens instructeur voor jonge krachten, terwijl de boete-pot ook veilig door hem beheerd werd. Bij gelegenheid van zijn verschillende jubilea werd hij steeds op hartelijke wij ze gehuldigd. De Koningin schonk hem, ter gele genheid van zijn 60-jarig ambtsjubileum, de zilveren medaille in de orde van Oranje-Nassau. De heer v. d. Plassche, die wars is van officieele huldiging, was op slinksche wijze naar het repetitielokaal gelokt, waar hem deze hulde werd aangeboden. Ook tal van leden maakten van de uit- noodiging tot bijwoning gebruik. De heeren C. M. v, d. Broecke en I. A. de Brouwer spraken den heer v. d. Plassche nog toe als oud-bestuursleden. AMSTERDAM, 21 Juli. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 101% Ned. 17 1000-4% 99%—99%. Ned. 31 1000-4 96—95. Ned. 32 1000-5 101%—101%. Certificaten-3 78%78%. Cert. N.W.S.-2% 66—65%. O. Indië 22 100-6 94%—93%. O. Indië 23 100-6 76%—76%. O. Indië 16 1000-5 93%—92% O. Indië 26 1000-4% 88%>-861& ï1 Duitschl, 100-7 55—56 Duitschl. 30 1000-5% 40%—41% Engl. W.L. 50-200-5 74—74% Engl. F.L. 50-200-4 78—78 Zeeuws. Hyp. B-5 9797. Zeeuws. Hyp. B-4% 89% A Amsterd. Bank 84%83%, A Bank Assoc. 24% C Rott. Bank ver, 57% A Twentsche Bank 77 A Pref. Jurgens A 88%90. A De Schelde N.B. 36% A Ver. Papf. v, Gelder 50%51. C Am. Car Foundry 5%5%, C Am. Smelt Ref. 8%8%. C Farbenind. I.G. 73%—73. C U. States St. C. 23%—24% C C. Publ, Serv. C North Am. Cy. 15%16% A Born. Sum. H.M. 116%115% A Ned. Wol Mij. 26%27 A Singkep Tin M. 64%64. A J. C. Japan Ln. 32 A Rotterd. Lloyd 47 A S. M. Nederland 46%45%. A Amst. Thee C.M. 19%—19%. A Houth. Alberts 23% C Peruvian C. Pr. 5%5%. A Southern Rlw. 4% C Union Pac. Rr. 32%35%. C Int. Nickel Cy. 5%5%. BLUE BAND BB 4-8-01 fl (Ingez. Med.) Bij Kon. besluit is opnieuw be noemd tot burgemeester der gemeente Hoedekenskerke J. M. Slegt. Dezer dagen kwam een inwoon ster van Axel tot de minder aangena me ontdekking, dat in haar woning uit een op de slaapkamer staande kast 'n belangrijk bedrag aan geld was ont vreemd en uit een portemonnaie in de woonkamer een bankbiljet van 20. Zij stelde de politie er mede in ken nis, Toen de arbeider W. te S t. K r u i s dezer dagen van zijn werk thuis kwam, bemerkte hij dat uit een blikken kistje een belangrijk bedrag aan geld was ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. A Koloniale Bnk. 5755%. A N.I. Hbk, 1000 56%—56%. C Ned. H. M. 1000 64—62%. A Alg. Kunstz. U. 24%24%-%, A v. Berkels Pat, 16%17. A C. Suiker Mpij. 16%16%. C Calvé-Delft 47%48. A Int. Viscose 4%4% A Küchenm. I. Acc. 1%1% A Ned. Ford A.M. 91%—89 A Philips Gem. B. 70%—72%-76 C Unilever 98%97%-98% C Anaconda Cop. 8%8%-% C Bethlehem St. 10%10% A A.N.I.E.M.-N.B. 166% C A. Gas El. Cy. 1%—1%. C Cities Serv. Cy. 2%2%, C Midd. West Ut. A Boeton Mijnb. 8%9. A Kon. Petr. Mpij. 124%—125-126%. C Contin. Oil Cy. 5%5%. C Shell Union O.C. 4%4%-4%, A Holl. Amer. Lijn 2%— A K.N. Stoomb. Mij. 12 De kommiezen te Sluis hebben dezer dagen een kist met boter, die in een auto werd vervoerd en welke boter boven het aangegeven kg aanwezig was, in beslag genomen, Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten, over de week van 10 tot en met 16 Juli in de provincie Zeeland bedroeg: Roodvonk: St. Philipsland 1, Sas van Gent 1, Zoutelan- de 3. Dr. J. C. A. Fetter, predikant bij de Rem. Ger. Gem. te Rotterdam, die het beroep naar Den Haag heeft aange nomen, is voornemens Zondag 18 Sep tember zijn intrede te doen bij de Haag- sche Rem. Gemeente. A Ned. Scheepv. U. 47%—46% A H.V. Amsterdam 162162%-64% A Java Cult. Mij. 127%—127 A N.I. Suiker U. 86%—85% A Poerworedjo S.O. 5%5% A Deli Batavia 115118 C Deli Mij. 1000 100—102%-03 A Senembah 119%116%. C Chicago Milw. 1% A Amst. Rubb. C. 40%41-%. A Deli-Bat. Rubb. 14%—13%. A Hessa Rubber 18%19. A Serbadjadi S.R. 1212, Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. Dr. Fetter zal 11 September afscheid nemen van zijn tegenwoordige gemeen te. Algemeene Synode der Ned. Herv, Kerk De 117e vergadering van de Algemee ne Synode der Ned. Herv. Kerk is Woensdag te 's-Gravenhage begonnen. De president, de heer dr. G. J. Wey- land herinnert in een korte toespraak aan het jaaroverzicht. De schrijver van dit overzicht heeft gewezen op de so berheid die de toespraak van den pre sident van het vorige jaar heeft geken merkt. De president zou ditmaal langdurig over den crisistijd kunnen uitweiden en er op wijzen, dat ook in de kerk, waar door immers alle str'oomingen henen gaan, de moeilijkheden openbaar wor den. Een van de opmerkelijke verschijn selen is de prikkelbaarheid, welke, zoo als de vice-president onlangs heeft opge merkt hier en daar tot uiting komt. Moeilijke aangelegenheden heeft de sy node te behandelen. Spr. herinnert aan het groote verlies dat ons vaderland en onze kerk heeft geleden door het heengaan van dr. J. Th. de Visser. Tot leden van het moderamen wor den gekozen de heeren dr. G. J. Wey- land, president, A. B. te Winkel, vice- president en F. Tammens secundus van den vive-president. Met groote dankbaarheid is het be richt ontvangen, dat de Koningin weder 2000 voor het Fonds Noodlijdende kerken en personen en 750 voor het Fonds Geestelijke behoeften heeft be schikbaar gesteld. Geref. Gem, Ds. A. Verhagen te Middelburg heeft bedankt voor het beroep naar Dordrecht. Kunstkring het Zuiden. Gisteren opende de Kunstkring „Het Zuiden" de eerste der tentoonstellingen in dit seizoen in het Paviljoen Juliana aan den Stranboulevard te V 1 i s s i n- g e n. Voor dit maal zijn het werken van de leerlingen van den heer Gerard Ja cobs. Van de Middelburgsche exposanten noemen wij in de eerste plaats de da mes Dieleman-Magendans, die een vaasje bloemen en een stilleven, maar daarnaast o.a. een „opkomende bui" exposeert. Mevrouw Van Swicghem en mej. Mona Baljeu, beide eveneens uit Middelburg, brengen ook veel goeds en vormen met genoemde en mej. C. Duijvekot uit Vlis- singen het viertal vrouwelijke exposan ten. Onder de heeren is slechts een Middel burger namelijk de heer C. Pluijmers, die met zijn zelfportret en een Glooiing bij laag water toont zich op verschillen de onderdeelen met succes te bekwa men, ook van de heeren Maandag uit Goes, Weststrate, Botting en Van der Steen allen uit Vlissingen, is er goed werk, zoodat men bij een bezoek aan Vlissingen goed zal doen een rustig kijkje in het paviljoen te gaan nemen. Overgangsexamen Meisjesschool te Middelburg. Bevorderd van de le naar de 2e klas se: N, Baurdoux, H. J. J. de Bruijn (voorw.), C. A. Carlier, L. van den Driest, M. M. 't Gilde, A. C. de Kramer, E. J. L. Lantsheer, C. J. Mulder, G, van Ommeren, P. Reijnierse, H. N. de Ru, J. M. Schonis, A. A. Schonis, H. W. Ti chelman, J. Versluijs, W. C. de Vos, P. van der Waa, M. P. van Wezel, P. Won- dergem. Niet bevorderd 3. Van de 2e naar de 3e klasse: H, J. de Baare, J. C. Bakker, J. C. C. Bion- dina, A. M^ C. Brakman, J. P. Calatz, F. J, de Dreu, A. Gast, M. Kindermann e.v., M. van Loo, E. M. Meerkamp van Embden (voorw.), D. H, Muller, J. J. van Nieuwenhuijzen, C. J. Nootenboom, N. T, Paul, J. Seymour, C. Siegers, F. C. Smit, M. M. Step, C. J. van de Velde, A. van Visvliet, I. N. C. de Vlieger. Niet bevorderd 1. Van de 3e naar de 4e klasse: L. C. Acjla, S. A. de Baare, M. C. Boddaert, H. Boreel, W. A. M. van den Driest, J. 20 Juli 21 Juli Londen 8.85% 8.85% Berlijn 59.05 58.90 Parijs 9.73 9.73 Brussel 34.42% 34.42% Zwitserland 48.35 48.35 Kopenhagen 47.80 47.90 New-York 2.48% 2.48% Rubber MARKT- Industrie Amerika i v 15 I— Philips Unilever Suiker - Konlnkl. Schepen Mijnen Wettig gedeponeerd

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2