nogaWjd hatf-pondt pakje AFLOOP AANBESTEDINGEN BUITENLAND. KERKNIEUWS. LANDBOUW. KUNST EN WETENSCHAP. RECHTZAKEN. ONDERWIJS. Algemeen Overzicht. BSue Band heeft gedurende een reeks tran laren haar bijzondere reputatie gehandhaafd door de machtigste factor KWALITEIT. Voortaan wordt Blue Band gekarnd met 25°/o allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole. De prijs van Blue Band blijft onveranderd. Wees verstandig en koop uitsluitend Hollands beste standaardmerk. SPORT. BELGDE. De directie der Ned. Spoorwegen heeft heden de uitvoering van bestek no. 1610: Het maken van aanbouwen aan de Stationsgebouwen te W o e n s- dre cht en te R i 11 a n d-B a t h en van het wachthuis bij KU 23453 bij wachtpost 19 op de lijn Roosendaal Vlissingen opgedragen aan de laagste inschrijfster fa. A. Snoek te Bergen op Zoom voor 3278. Ned. Herv. Kerk. Candidaat C. J. de Haan te IJsselstein is beroepen te Scherpenisse, Evang, Luth. Gem. Ds. C. F. Nolte te Harlingen heeft het beroep naar Middelburg-Vlissingen aangenomen. Ger. Gem. Ds. A. Verhagen te Middelburg heeft bedankt voor het beroep naar Ridderkerk. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer gedurende de maand Juni 1932, bedroeg in de provincie Groningen geen, Friesland 6, Drenthe 1, Overijssel 50, Gelderland 148, Utrecht 9, Noord- Holland 19, Zuid Holland 81, Noord Bra bant 65, Limburg 62, Zeeland geen. De cijfers duiden het aantal eigenaars aan onder wier vee deze ziekte werd geconstateerd. Een Vermeer ontdekt Het Vaderland meldt: „Naar wij ver nemen, is dezer dagen een schilderij van Johannes Vermeer van Delft ontdekt. Het doek is door dr. Bredius en enkele andere bekende deskundigen voor echt verklaard en wordt als een prachtig werk van den Delftschen meester ge roemd. Het schilderij meet 52 bij 63 cm en ■stelt een intérieur voor. In een vertrek met tegelvloer, waarin een klavier ge plaatst is, ziet men ter linkerzijde een vrouwefiguur. Naast haar staat ter rech terzijde een man; links op het stuk is een gordijn geschilderd." De officier van justitie heeft inge trokken het ingestelde hooger beroep tegen het vonnis van de rechtbank te Middelburg van 29 April 1.1., waarbij M. L., 37 jaar gemeente- en onbezol digd Rijksveldwachter te Duiven- d ij k e werd vrijgesproken van de ten laste gelegde meindeed. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter te Middelburg heeft in de zitting van 13 Juli veroor deeld wegens: met een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: Me. S., te Oost- en West Souburg 0.50 b. s. 1 dag hechtenis; met een motorrijtuig rijden zonder fabrieksnaam en goed werkende rem men: J. v. E., te 's-Heer Arendskerke, 25 b. s. 10 d.h.; met motorrijtuig rijden zonder goede werkende remmen: P. A. R., te 's-Hee- renhoek; J. S. te Koudekerke, ieder 10 b. s. 10 d.h.; met een motorrijtuig rijden zonder wit licht en zonder achterlicht: J. T., te Middelburg, 10 b. s. 10 d.h.; met een rijwiel rijden zonder bel: I. C. M., te Middelburg 2 b. s. 2 d.h.; ■openbare dronkenschap: J, C. te Dom burg 15 b. s. 15 d.h.; te Vlissingen venten zonder vergun ning: F. v, N. te Terneuzen 3 b. s. 3 d.h.; G. v. d. M., gedomicilieerd te Her wijnen 10 b s. 10 d.h. Voor het examen nuttige handwer ken slaagde te Amsterdam mej. J. C. Fransoo alhier. Geslaagd voor het examen Han delskennis L.O., mej. J. A. Cysouw te G o e s. Tot onderwijzeres aan de Herv. Chr. school te Krabbend ij ke is benoemd mejuffrouw J. M. Rekkers te Vlissingen, R Voor de commissie II werden te o erdam voor het examen hoofdakte j e*atn»neerd 5 candidaten, geslaagd Jeenh*er I. A. Risseeuw te V 1 i s s i n da7rf^an de universiteit te Utrecht ÖJ V°0r heï 2de th®or. tandheel kundig examen de heer A. van Gaste te Zierikzee (Schuddebeurs). RiÖT F hiff ,toeJa1tinësexamen voor de Rijkskweekschool teOostburg slaag De ontwapeningsonderhandelin gen. oer (Ingez. Med.) de voor de 3e klasse M. de Pau (m) te Hoek en voor de 2e kl. P. v. d. Heuvel te Ter Neuzen. Bij het afscheid van prof, Haver- schmidt als hoogleeraar in de kinderge neeskunde aan de universiteit te Utrecht is hem vanwege de commissie van oud leerlingen een huldeblijk aangeboden, bestaande uit een geschilderd portret, hetwelk door den Utrechtschen portret schilder, den heer Gabriëlse, wordt ver vaardigd. B. en W. van Amsterdam stellen den raad voor aan 26 onderwijzers en onderwijzeressen, voor het grootste deel werkzaam bij het gewoon L. O., eervol ontslag te verleenen, wegens opheffing van hun betrekking. Afscheid dr. H. de Noo, Zaterdagmiddag vond in het hotel „Van Oppen" te Zierikzee een druk be zochte receptie plaats ter gelegenheid van het vertrek van dr. H, de Noo Bz„ benoemd directeur der R.H.B.S. te Vlissingen. De Voorzitter van de commissie van toezicht op het M. O., de heer C. de Looze, heeft woorden van waardeering gesproken tot het vertrekkend hoofd der H.B.S. onder aanbieding van een bouquet aan mevr. de Noo. De heer C. O. J, Hendrikse, voorzitter der Gymn. Ver. „Olympia" sprak namens deze ver- eeniging en bood een insigne aan, ter wijl de heer J. Bongeriman, namens de leeraren het woord voerde en eveneens bloemen aan mevr. de Noo aanbood. In het „Huis van Nassau" vond Za terdagavond het afscheid van directeur en leerlingen plaats. De leerling H. P. Everwijn hoopte dat dr. de Noo nog vaak aan Zierikzee zal denken. Daarna betrad dr. J. J. Westerdorp Boerma het podium. Sprekende namens allen, gewaagde hij van de altijd leven dige belangstelling door den directeur voor alles wat de school, leeraren en leerlingen betrof, altijd klaar staand een of andere wensch te vervullen. Naast het vele werk voor de school vond dr. de Noo nog tijd om zich aan de wetenschap te wijden. De leeraren, leerlingen, oud-leerlin gen, concierge, en amanuensis boden den vertrekkenden directeur twee leeren fauteuils aan, tevens een album, bevat tende de namen van leeraren, leerlingen en oud-leerlingen. Zeer hartelijk sprak daarna dr. de Noo de leerlingen toe. Spr. zal de 8 jaar in Zierikzee door gebracht nooit vergeten. Overgangsexamen R.H.B.S, Middelburg. te Bevorderd zijn van de le naar de 2e klasse: J. Allewijn, A., J. Andriessen, F. van Beusekom, C. J. Boasson, A. R. J. den Boer (m.), P. van Boven (m.), J. Crucq (m.) J. A. van Heijl, J. Langebeeke (m.) M. P. van Leeuwen (m), J. L. J. Marcus- se, P. Peterse (m.) G, J. Versluijs, P. M. de Wilde (m.), M. Bastiaanse (m.), J. van den Ende, M. G. Entink (m.), C. G. de Feijter, K. Flipse, P. M. van Giezen (m.), B. Heijt (m.), R. J. Jansen, Tj. Loo- dewijk, J. C. Meijboom, C. I. van Nieu- wenbuijzen (m.), H. Peterse (m.), T. J. C. Smid, J. L. Tuijnman, J. P. Vaane, C. P. M. de Wilde (m.). Afgewezen 4. Van de 2e naar de 3e klasse: J. M. van den Boudt (m.), H. W. Ghijsen, A. L. Janse de Jonge, J. J. Maris (m.), M. E. Minderhoud (m.), C. Orbaan, J. Z. S. Pel, C. M. Roozemond, J. W. Snijders, J. C. Stijger, B. J. de Vos, C. J. de Vuijst (m.), J. de Baare, J. Dorleijn, C. M. ten Kate, M. F. Leijnse (m.), F. G. va& Niel, A. M. van Teerling, W. Terwoer^ A. R. M. Tummers (m.), J. Wagenvoor de, J. C. Wisse. Een leerling herexamen, afgewezen 6. Van de 3e naar de 4e klasse: W. van Aartsen, F. A. N. van Adrichem Boo- gaert, A. E. Beenhakker (m.), A. Cap- pon, C. A. P. van Giezen, I. Koens (m.), A. Korstanje, C. C. van der Mersch (m.j, P. A. Meijler, J. W. van Pienbroek, A. Roelse, A. A. Suurland, J, Warnau (m.), J. A. Akkerdaas (m.), G. J. van den Berg, G. L. Boreel, J. I. de Bruijne, H. van Empel, J. G. Enkelaar (m.), J. Geers, C. Ghijsen (m.), I. Lamain, H. van Om meren, J. J. Pieterse (m.), S. H. Pots, W. Tj. Smid, D. S. Tuijnman. Afgewezen 4. Van de 4e naar de 5e klasse: J. J. van der Schuur, K. F. P. van Voorst Va der, H. J. Weijl (m.), J. Wisse, V. P. Zwagerman (m.) e.v. B. M. Bakker, F, H. van der Bijl, C. J. M. Eppings, H. Klarenbeek, M. L. van der Moer, A. H. M'unnik, D. J. Naezer (m.), J. van Pienbroek (m.), J. Reijnierse, L. P. Ta- zelaar, H. G. M. Tummers (m.), J. W. J. Vermeulen (m.), E. P. Vos (m.), M. P. de Vos, M. C, de Weerd, Afgewezen 10. Eindexamen R.H.B.S. te Zierikzee, Geslaagd voor het eindexamen afdee- ling B, de heeren C. Ittmann, P. Han son, C. v. d. Linde en C. Nolet en de da mes S. Geluk en M. Istha. Toelatingsexamen R. H. B. S, Ter Neuzen. Geslaagd zijn: J. Kaan, M. Meulen- berg (m), M. Nijssen, J. Stuffken en J. van Wijck (m), allen te Ter Neuzen; J. de Feijter en W. van Fraaijenhove (m), te Axel; J. Neeteson van Kloosterzande. Ontevreden over den examen-uitslag. Men schrijft aan het Handelsblad: De uitslag van het jongste eindexa men aan de R.H.B.S. te Heerenveen was niet gunstig. Van de 22 candidaten wer den er tien afgewezen, van wie de mees ten te Heerenveen wonen. Ouders van sommige dier afgewezen candidaten hebben bezwaar tegen dezen uitslag. Er zou n.l, een candidaat ge slaagd zijn met een geringer aantal pun ten dan sommigen der afgewezenen. Naar het blad verneemt, zullen deze ouders er op aandringen dat door de bevoegde autoriteiten in dezen een on derzoek zal worden ingesteld. Te New York zijn Zaterdag twee wereldrecords dameszwemmen verbe terd. Helen Madison legde de 400 M. vrije slag af in 5 min. 32 4/10 sec.; het wereld record stond op naam van Martha No- relius met 5 m m. 39 3/10 s. Eleanor Holm legde de 100 rug af in 1 min. 18 2/5 sec.; het record stond op naam van miss Mealing (Australië) met 1 min. 20 6/10 sec. Nederlandsche successen in Luxemburg. Aan de Zondag te Diekirch gehouden turnfeesten van den Luxemburgschen Turnbond is met succes door de Am- ster damsche Turnvereenigingen; Am sterdam-Zuid (dames) en Kracht en Vlugheid (heeren), deelgenomen. Kracht en Vlugheid heeft in den wedstrijd voor uitbeeldingsgymnastiek den eersten prijs gewonnen. Amsterdam-Zuid had voor de vrije oefeningen naar keuze de fe licitaties der jury in ontvangst te nemen. Herriot heeft Maandagavond de Fran- sche pers de volgde mededeelingen ge daan over den huidigen stand der ont wapeningsonderhandelingen: Bij de laatste besprekingen tusschen de Fransche, Engelsche en Amerikaan- sche delegatie is in groote lijnen een principieele overeenstemming tot stand gekomen, waarbij de toekomstige ont- wapenings-overeenkomst op het gebied van land-, lucht-, en zeestrijdkrachten tot een belangrijke vermindering moet leiden, vooral tot een belangrijke beper king der aanvalswapenen. Op de princi pieele punten is een overeenstemming bereikt, welke vergaand rekening houdt met het Fransche standpunt. In de motie van verdaging van de ontwa peningsconferentie wordt vastgesteld, dat in de eerste phase der conferentie een algemeene overeenstemming is be reikt over de volgende punten: le. vermindering van de totale ton nage der tanks; 2e. verbod van chemische en bacte riologische wapenen; 3e. instellingen van een permanente commissie van controle, die toezicht zal houden op de uitvoering van het toe komstige ontwapeningsaccoord. Verder is overeenstemming bereikt, dat het op 22 Sept. eindigende bewa- peningsvacantiejaar, met vier maanden wordt verlengd. Verder is overeengeko men, dat nieuwe regels zullen worden opgesteld over bijzondere maatregelen tegen diegenen, die in de toekomst zich niet aan het ontwapeningsaccoord hou den. Ook heeft men de instelling van een bijzondere commissie bereid voor de kwestie 'van de particuliere wapen- fabricage en den wapenhandel. Nog geen overeenstemming is bereikt op: le. het verbod van bommen werpen. Op dit gebrek zijn de onderhandelingen echter op den goeden weg; 2e. de beperking der effectieve troe pensterkten. In deze kwestie stuiten de onderhandelingen met de Amerikaan- sche delegatie op het oogenblik nog op groote moeilijkheden; 3e. in de klassenkwestie is tot dus ver nog geen beslissing genomen. Herriot legde er verder den nadruk op, dat niet tot overeenstemming was gekomen over een verlaging van de legeruitgaven. Bloedige incidenten te Altona. De incidenten te Altona zijn veel gaan lijken op een opstand. Officieel wordt thans medegedeeld: dat 't Zondag j.l. op vele plaatsen op nieuw tot bloedige botsingen is gekomen. In verreweg de meeste gevallen zijn de botsingen het gevolg van provocaties en overvallen van communistische zij de, Teneinde het onmiddellijk gevaar van optochten te verhinderen, heeft de rijksminister van binnenlandsche za ken met ingang van Maandag, tot nader order, op grond van de tweede veror dening van den rijkspresident inzake po litieke excessen dd. 28 Juni 1932, een algemeen verbod uitgevaardigd van vergaderingen in de open lucht. De rijksregeering heeft beslo ten alle maatregelen te treffen om het leven der staatsburgers tegen verdere aanvallen te beschermen en de vrije po litieke werkzaamheid te verzekeren. Zij verwacht van alle volksklassen, welke op den bodem des rechts staan rust en bezonnenheid. De naar het ziekenhuis overgebrachte ernstige gewonden, twee personen, een communist en een vrouw, beiden afkom stig uit Altona zijn overleden. Het aantal personen dat bij de schiet partij den dood vond is hiermede tot 15 gestegen. Maandag werd te Hamburg een ver gadering van Icommunis'tische leiders, die stelling nam ten aanzien van de ge beurtenissen te Altona door de politie ontbonden. De aanwezigen werden ge arresteerd, doch later weer op vrije voeten gesteld. Op den terugweg van een nationaal- socialistische betooging te Altkirchen, werd Zondag een met nazi's bezette vrachtauto door communisten bescho ten. De nationaal-socialisten vervolgden de communisten tot in hun houten nood woningen. Te Langinselbond werden gisteren 2 vrouwen begraven, die daar bij de werk- loozenrelletjes van Vrijdag doodgescho ten waren. De begrafenis werd door ca. 5000 menschen bijgewoond. Op den te rugweg bekogelde een aantal deelne mers het huis van een landjager met steenen. Te Grosswein bij Striegau, waar de nationaal-socialisten een „Duitschen dag", met spreekkoren hadden gehou den, kwam het tot botsingen met de in woners. Een nationaal-socialist werd gedood, 3 zwaar en 2 licht gewond. On der de dorpsbewoners werden er vele gewond. Zoo gaat het dagelijks, en met het na dere der verkiezingen iederen dag meer! De metaalbewerkers in de meeste1 fabrieken van het land hebben het werk hervat.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 3