KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. GEMENGD NIEUWS. MARKTBERICHTEN, anderen dan eigenaren stemrecht te ge ven. Aan omslagplicht moet stemrecht ver bonden zijn, omdat wie betaalt, invloec moet hebben, vertegenwoordigd moet zijn in het bestuur, mits boven een mi nimum. Dit moet ook algemeen het standpunt zijn bij belasting der ge bouwde eigendommen, Dit punt kwam tegelijk in verschillende provincies aan de orde door dat hoogere eischen aan waterkeering worden gesteld, en daar aan ook vermeerdering der lasten vast zat. O.a. in Noord Holland was dit het geval na den watersnood van 1916. Spr. meent, dat waar gebouwd en ongebouwd gelijk belast worden, zij ook gelijk be handeld kunnen worden ten opzichte van het stemrecht. Het is niet noodig dat ieder afzonderlijk is vertegenwoor digd, zooals op Walcheren en Schou wen. Het gebouwd wordt in Zeeland aangeslagen voor bepaalde buitengewo- we werken, doch het algemeen regle ment is ten deze niet toegepast, althans niet tot eind 1927. Spr. stelt de vraag of 't op Walcheren met zooveel gebouwd geen bezwaar op levert, dat er afzonderlijke commissaris sen zijn voor elke categorie en gebouwd voor eigen commissarissen stemt. Spr. zou zeggen van niet, daar anders niet hetzelfde stelsel voor Schouwen aan vaard zou zijn, Spr. staat nog eenigen tijd stil bij de kwestie van het gebouwd en zegt dat daarvoor de belasting niet dan bij uitzondering wordt geheven doch in N.-Holland meest algemeen, in Zee land nog maar in twee groote en geen enkelen kleinen polder. Na deze met belangstelling aange hoorde inleiding en in verband daar mede stelde de voorzitter aan de orde het reeds in het jaarverslag genoemde rapport inzake wijziging van art. 102 van het Algemeen reglement. Het bestuur ontving van 73 polder- en waterschapsbesturen antwoord, 40 van deze antwoordden, dat ze art. 102 nog nooit hadden toegepast, omdat in vele van die polders weinig of haast geen gebouwde eigendommen voorkwamen. Vijf polders gaven ten antwoord, dat ze tegen verruiming van het artikel waren. De polder Walcheren en het Water schap Schouwen hadden geen belang bij art. 102, omdat ze een eigen reglement hebben, en 26 polders en waterschap pen verklaarden zich ten slotte voor 'n ruimere redactie. Deze polders omvat ten pl.m. 15.750 ha en het bestuur is dan ook van oordeel, dat het algemeen Reglement zoodanig moet gewijzigd wor den, dat voor alle uitgaven ook het gebouwd kan worden aangeslagen; fa cultatief dus, naarmate eenig waterschap dit wil invoeren en dan onder goedkeu ring van Ged. Staten. Bij aanslag van het gebouwde zondere men niet de land hoeven uit. Overwogen wordt nog of men niet een bepaald fixum zal stellen, te betalen door het ongebouwd alleen en in al wat daarboven noodig is, ge bouwd en ongebouwd laten betalen. Voor wat het stemrecht betreft, acht 't bestuur het bestaande art. 31 genoeg zaam. Als de vergadering zich met een en ander vereenigde, stelde het bestuur voor aan Ged. Staten c.q. Provinciale Staten een verzoek te richten om wijzi ging en aanvulling van de betrokken bepalingen te bewerkstelligen. De voorzitter lichtte een en ander na der toe, waarna de heer v. d. Weijde zeide, dat hij aanvankelijk tegenstander Was van uitbreiding van de uitgaven, waaraan het gebouwd moet mede beta len. In de praktijk is daarvan echter de wenschelijkheid gebleken. De heer Polderdijk acht wijziging van het art, gewenscht. De voorzitter vraagt zich alleen nog af of het gebouwd ook belang heeft bij de suatie. De heeren Doeleman, v. d. Sande en De Regt betoogen, dat dit wel degelijk het geval is. De conclusies van het bestuur worden aanvaard, alleen zal men het al of niet stellen van een fixum buiten beschou wing laten. De voorzitter bracht ten slotte dank aan mr. Schilthuis voor zijn belangwek kende beschouwing, die zulk een goede inleiding werd voor dit punt. Hierna was het woord aan den heer J. M. van Bommel van Vloten, die dank bracht voor de woorden van welkom en de verzekering gaf, dat Ged. Staten steeds met belangstelling het werken van den Bond volgen en zeker ook de zoo juist behandelde kwestie ernstig zul len bezien.' Hierna hield de heer Van Vloten een inleiding over: „De bezwaren tegen de gelden de bepalingen omtrent de taxa tie der Calamiteuze polders en hoe daaraan tegemoet te ko men." Spreker begint met er op te wijzen, dat in Zeeland steeds het beginsel ge huldigd is, dat polders, die zeer hooge kosten voor oeververdediging en zee wering moeten maken voor het behoud dier polders, door omliggende polders en de provincie werden gesteund. Een soortgelijke regeling is ook ge troffen in de wet van 19 Juli 1870. De calamiteuze polder zelf moet opbrengen de helft van de geschatte onzuivere op-\ brengst (pachtwaarde). Daarna moeten de omliggende polders bijdragen in ver houding tot de lengte der aan den ca- lamiteuzen polder grenzende dijken en het aantal hectaren, dat door die dijken wordt beschermd. Zoodra anderen me de gaan bijdragen moet de calamiteuze polder zelf zijn dijkgeschot nog verhoo- gen met 5 pet. Zijn op deze wijze de benoodigde mid delen nog niet gevonden, dan wordt het ontbrekende betaald door de Provincie Zeeland en het Rijk en wel één der de door de Provncie en twee derde door het Rijk De schatting van de pachtwaarde der calamiteuze polders geschiedt door een commissie van 3 deskundigen, aan te wijzen door den calamiteuzen polder, Gedeputeerde Staten van Zeeland en de arrondissements-rechtbank te Middel burg. Spreker bespreekt de resultaten van verschillende dezer schattingen en toont met cijfers aan, dat zij aanleiding gege ven hebben tot tal van onbillijkheden en onjuistheden. De oorzaak daarvan is, dat zij verricht werden door meerdere commissies, die niet onderling met el kander in contact staan, terwijl boven dien artikel 92 van het reglement op de calamiteuze polders een te vage aan duiding geeft van hetgeen geschat moet worden. Een tweede bezwaar tegen de be staande bepalingen is, dat bij ongunstige landbouwconjunctuur het dijkgeschot in de calamiteuze polders dalen kan be neden hetgeen door de vrije polders moet worden opgebracht. Spreker acht dit een groote onbillijkheid, vooral om dat de kapitaalslasten voor den eige naar in den calamiteuzen polder lager zijn dan elders, omdat in den koopprijs van den grond de hooge lasten zijn ver disconteerd. Als derde bezwaar der bestaande re geling betoogt spreker, dat door een hef fing in verband met de pachtwaarde in- tensiveering van de bedrijven in de ca lamiteuze polders wordt belemmerd. Ten slotte meent spreker, dat het dijkgeschot zich meer geleidelijk bij de landbouwconjunctuur moet kunnen aan passen. De geschatte pachtwaarde geldt voor een termijn van 7 jaar, zoodat da lingen of stijgingen in de landbouwcon junctuur gedurende deze periode niet tot uiting komen in het te betalen dijk geschot. Weliswaar heeft men door reglements wijzigingen getracht aan de door spre ker genoemde bezwaren tegemoet te komen, maar spr. acht deze verbeterin gen niet afdoende. Spreker acht een zorgvuldige her taxatie van alle calamiteuze polders, onder normale omstandigheden nood zakelijk en tevens mogelijk. De daar door* te verkrijgen uniforme basis moet onveranderd blijven. De conjunctuur schommelingen «moeten daarin verre kend worden door toepassing van de indexcijfers van den landbouw. Spreker geeft een nadere toelichting op deze cijfers en acht het mogelijk om te berekenen een index van den Zeeuw- schen landbouw, die toegepast kan wor den op de definitieve, onveranderlijke schatting der pachtwaarde van de cala miteuze polders. Spr. wijst er op, dat men niet alleen mag uitgaan van den index der land bouwproducten, maar dat ook de index der produ c,t iekosten een facor van beteekenis is. Feitelijk zou men moeten vaststellen den index der netto-bedrijfsresultaten. Hiertegen heeft spreker evenwel overwegende bezwa ren. Allereerst omdat de index der produc tiekosten buitengewoon moeilijk is vast te stellen. Bovendien zou de index der netto-bedrijfsresultaten bij ongunstige landbouwconjunctuur tot een zeer ge ring aantal kunnen dalen en zou men daardoor het bezwaar blijven behouden, dat het dijkgeschot der calamiteuze pol ders zou dalen beneden het dijkgeschot der vrije polders. Spreker zet nader uiteen op welke wijze, de index moet worden toegepast. Hij stelt voor om den gemiddelden index der drie afgeloopen kalenderjaren toe te passen op de definitieve schatting der pachtwaarde. Hierdoor zal een zeer geleidelijke aanpassing van het te be talen dijkgeschot aan de landbouwcon junctuur worden verkregen. Spreker concludeert, dat door de toe passing van het door hem ontwikkelde schema alle vier bezwaren, die hij in zijn inleiding heeft genoemd, zullen worden ondervangen. De onbillijke, kostbare en tijdroovende schattingen zullen dan tot het verleden behooren, het dijkgeschot van een calamiteuzen polder zal niet zoo gauw dalen tot een onredelijk laag be drag, de intensiveering van het land bouwbedrijf wordt niet meer belem merd, terwijl tenslotte het dijkgeschot geleidelijk zal schommelen evenredig aan de wisselingen dei conjunctuur. De heer Hage zeide niet bang te zijn of de calamiteuze polders zullen behoor lijk blijven betalen en het dijkgeschot daar zal zeker niet dalen onder dat in de vrije polders. In zijn calamiteuzen polder heeft men reeds tal van jaren de cultuur steeds meer geïntensiveerd dan waar elders ook. Spr. bracht intusschen hulde aan Ged. Staten voor de wijze, waarop zij toezicht houden en de wet op de calamiteuze polders uitvoeren. Spr. hoopt dat het systeem van den heer v. Bommel v. Vloten er nog eens komen zal, maar zegt het zelf niet meer te zullen beleven. De heer v, d. Heijde ziet wel degelijk de mogelijkheid, dat thans het dijkge schot der calamiteuze polders zal dalen onder dat der vrije polders. De heer Van Bommel van Vloten wijst op plaats gehad hebbende taxa ties, waarbij het gevreesde dreigde wer kelijkheid te worden, Spr. houdt vol, dat men in een calamiteuzen polder niet zoo makkelijk overgaat van land- naar tuin bouw. De voorzitter sloot deze discussie met dank aan den heer v. Bommel v. Vloten voor zijn belangwekkende beschouwin gen en zeide deze na, dat de materie op het oogenblik de volle aandacht van Ged. Staten heeft. Spr. bracht dank voor aller tegen woordigheid en sloot de vergadering. De aanwezigen begaven zich nu naar hotel „Prinses Juliana", waar de ge meenschappelijke maaltijd plaats had, die goed verzorgd was. Tijdens dien maaltijd heeft de heer Dieleman gewezen op de groote betee kenis van Zierikzee, ook in vroeger eeuwen, toen het zelfs tijdelijk hoofd stad der provincie en een belangrijke koopstad was. Spr. hoopt dat onder het burgemeesterschap van den heer Ban- nink de stad tot ouden luister zal weer- keeren. Burgemeester Bannink beantwoordde deze woorden en zeide ook met belang stelling de vergadering te hebben bij gewoond, maar wel wat geschrokken te zijn over den wensch inzake verdere be lasting van het gebouwd, hij kreeg het gevoel van handelen. „Bij U, over en zonder U" en toen hij den heer v. d. Weijde hoorde spreken, dacht hij „Ook gij Brutus". Spr. hield een pleidooi voor een druk bezoek aan Zierikzee, dat den vreem deling zooveel moois biedt. De heer De Waard, vertegenwoordi ger van den Noord-Brabantschen Pol- derbond, was de laatste spreker, bracht dank voor de uitnoodiging, zeide met groote belangstelling de inleidingen te hebben gevolgd en vroeg het bestuur van den Zeeuwschen Bond wederkeerig naar Brabant te komen. Na afloop van den disch ving direct de autotocht aan, die voerde over Nieu- werkerk en Oosterland naar de in aan leg zijnde vluchthaven aan het Zijpe, waar de excursisten zich konden over tuigen, dat dit werk snel zijn voltooiing tegemoet gaat. Vervolgens ging het door Bruinisse naar Schouwen terug, waar halt werd gehouden op het mooie marktplein van Dreischor. Hier ontving in café De Ja ger 't bestuur van den polder Dreischor het Bondsbestuur. Eerst sprak de heer v. d, Weijde als leider der excursie en later riep de gezworene, de heer De Vrieze allen 't welkom toe. Spr. wees er op, dat Dreischor financieel er niet best voorstaat, doch de ingezetenen voor kwamen onderling, dat hun dorpsplein door palen en draden van licht en tele foon zouden worden ontsierd. Spr. wees op de zeer oude kerk van 1288 en op het mooie raadhuis. Nadat de heer Dieleman met de beste wenschen voor Dreischor had geant woord, bezochten velen het kerkge bouw en de zich daarin bevindende graf monumenten voor de familie Ockersse en voor P. Mogge, die destijds ƒ420.000 schonk aan Zierikzee voor een hooge- school, die er echter nimmer is geko men. Over het natuurrijke Schuddebeurs werd naar Zierikzee teruggereden. Door de uitstekende regeling kwam men daar ruim op tijd voor de boot aan. Ds. W. A. B. ten Kate is voorne mens 28 Aug. afscheid te nemen van de Ned. Herv. gemeente te Enschedé. De intrede te Wassenaar is bepaald op 4 Sept, Ds. A. G. B. ten Kate, te Brussel zal in den bevestigingsdienst voorgaan. Zondag j.l. werd van den kansel der Ned. Herv. Gemeente te Biezelinge afgekondigd dat bij het classicaal bestuur te Goes schriftelijk de mededeeling is ontvangen van de lidmaten A. van de Velde, W. van Liere, W. Bierens Jr., A. van der Graaff en L. Gijzel dat zij be reid zijn zich te onderwerpen aan alle verordeningen der Ned. Herv. Ge meente. Aangezien deze lidmaten behooren tot het College van Kerkvoogden en No tabelen behoort dus, zoo meldt men ons, hiermede de felle actie tegen het regle ment op de predikantstractementen tot het verleden en mag worden verwacht dat in deze gemeente de zeer noodige orde en rust zullen terug keeren tot heil en bloei der kerk. Ned. Herv, Kerk. Ds. C. M. Luteijn te Apeldoorn heeft het beroep naar Groningen aangenomen. Louis de Vries 30 jaar tooneel. Men schrijft ons: Met de a.s. kermis te Middelburg zal het Hollandsch Tooneel weder optreden in den Schouwburg aan 't Molenwater. Bij die gelegenheid zal opgevoerd wor den „De Despoot" (l'Autoritaire) van Henri Clerc, tooneelspel in drie bedrij ven, in de vertaling van Michel Naar, en door den schrijver aan Louis de Vries opgedragen. Het gezelschap de N.V. Het Hol landsch Tooneel speelt slechts drie da gen, Maandag 1, Dinsdag 2, en Woens dag 3 Augustus. Deze voorstellingen hebben een feestelijk karakter, daar Louis de Vries dit jaar met genoemd stuk zijn dertigjarig tooneeljubileum viert. Hij speelde dit stuk reeds meer dan zestigmaal. Luchtpost met zweefvliegtuigen. Bij gelegenheid van de groote zweef vliegtuigwedstrijden die van 17 tot 31 Juli in de Rhön (in Beieren) gehouden worden, zal men een regelmatige post bestelling met zweefvliegtuigen invoeren De Duitsche Rijkspost heeft een af zonderlijk stempel voor deze post- zendingen ingevoerd. De zweefvlieg tuigen zullen gewone brieven tot 20 gram vervoeren en briefkaarten voor alle willekeurige plaatsen van bestem ming. Voor dezen luchtpost wordt een ge wone toeslag van 10 pfennig gerekend. Alle brieven en briefkaarten moeten 't opschrift dragen „Per zweefvliegtuig" en op het postkantoor op de „Wasser- kuppe'* gepost worden. Eventueel kan men zijn brief of briefkaart in een enve loppe naar het postkantoor Wasser- kuppe zenden, van waaruit het dan per zweefvliegtuig verzonden wordt. VOOR DE DERDE KEER INGEBRO KEN. Vrijdagnacht is ingebroken in de pastorie der R. K. kerk te L e i - m u id e n. De brandkast werd gefor ceerd en opengebroken. De inhoud, eenige honderden guldens, is meegeno men. Het is de derde keer in twee jaar tijd, dat in deze pastorie een inbraak werd gepleegd. KOEIEN OP DE RAILS. Zaterdag nacht ontdekte de bestuurder van de laatste tram naar Haarlem, dat ter hoogte van de Ringspoor eenige koeien op de rails liepen. Het gevolg was, dat een der wagens uit de rails liep. In den trein bevonden zich vijf pas sagiers, waarvan niemand eenig letsel bekwam. Met de koeien was het echter anders gesteld. Een werd gedood, terwijl andere breuken bekwamen. ^DIEFSTAL OP EEN MAILBOOT? Ce politie te Amsterdam heeft, naar de Grondwet meldt, een uitgebreid onder zoek ingesteld aan boord van het mail schip „Christiaan Huygens" in verband met een aangifte van een assistent-resi dent, die de thuisreis mee had gemaakt. Uit een portefeuille, welke zich in zijn hut bevond, werd een bedrag van ruim 600 aan bankpapier gemist. Het geld is echter niet gevonden. ALLE VINGERS AFGESNEDEN. De 21-jarige timmerman G. H., te Ederveen had het ongeluk met zijn linkerhand in aanraking te komen met een cirkelzaag, waardoor de vingers van die hand werden afgesneden. KIPPENDIEFSTAL. Ten nadeele van de landbouwers R. en B. uit N e- d er woud zijn 200 en 100 witte leg horns ontvreemd. INBRAAK IN EEN KERK. Zater dagnacht heeft men ingebroken in de Ned. Herv. Alexanderkerk te T e r- b r e g g e. Door het uitbreken van een glas in lood raam verschaften de inbre kers zich toegang tot het gebouw. Op beestachtige wijze hebben zij aldaar huis gehouden. Vier deuren werden met een ijzeren staaf opengescheurd en eeni ge catechisatiebussen met behulp van een bijl opengehakt. AAN BRANDWONDEN OVERLE DEN. Mej. G. H. G. onderwijzeres te Zwolle lag ziek te bed in de alcoof van haar pension in de Enkstraat al daar. Door een ongelukkig toeval is een dicht bij haar bed staand geneeskundig instrument in brand geraakt. Dit had tot gevolg, dat mej. G. zoodanige brand wonden bekwam, dat zij spoedig na het gebeurde overleed. 3000 K.G. SUIKER IN BESLAG GE NOMEN. Op den weg tuschen Baar- le-Nassau en Chaam werd een vracht auto aangehouden met 3000 kg fraudu leus ingevoerde suiker. De vrachtauto en suiker werden in beslag genomen. KAPITALE BOERDERIJ AFGE BRAND. Vrijdagmiddag is brand uitgebroken in de kapitale boerderij „De Nieuwe Hoeve" laan den Straalschen Weg te V e n 1 o, bewoond door P. S. Vermoedelijk is de brand door hooi- broei ontstaan. Toen het vuur uitbrak waren alle bewoners op het veld werk zaam. Een twintigtal konijnen en eenige kippen en kuikens kwamen in de vlam men om. De brandweer kon wegens gebrek aan water niets uitrichten. De heele boerderij, woonhuis met stallen, huisraad en akkergereedschap pen, werden door het vuur vernield. DE BRAND OP DE MOLDANGER. Het groote materiaal van de brand weer is thans ingerukt. De schade in 't schip is grooter dan men had verwacht. De machinekamer van de vriesafdeeling is door het vuur geheel vernield, Hoe groot de schade in de machinekamer is kan op het oogenblik nog niet worden vastgesteld. Ongelukken. Op den Utrechtschen straatweg nabij D i e m e n reed Zaterdagavond 'n II I motorrijder met volle vaart tegen een vrachtauto op. De motor sloeg over den kop en geraakte in brand. De kleeren van den motorrijder vatten hierdoor eveneens vlam. Het slachtoffer werd naar het Burger Ziekenhuis te Amsterdam vervoerd. Zondagmiddag liepen tusschen Loenen en Nieuwersluis twee meis jes te wandelen. Een auto en een mo torrijder naderde die zich plotseling recht voor de auto zag geplaatst. Deze kwam met zijn voertuig tusschen de wandelende jongedames terecht. De beide meisjes bleven met ernstige won den aan het hoofd liggen. De 18-jarige mej. de H. die te Loenen logeerde be kwam een ernstige schedelbreuk en hersenschudding. Het andere meisje, eveneens de H., geheeten is met een ernstige hoofdwonde naar haar woning vervoerd. De motorrijder kwam er met een lichte wonde af. De 20-jarige N, G. G., die Vrijdag avond nabij de Mamschebrug te T i e 1 fietste, slipte bij het uitwijken van zijn rijwiel en kwam zoodanig te vallen, dat hij bewusteloos werd opgenomen. Hij overleed zonder bij kennis gekomen te zijn, enkele uren daarna. Verdronken, Bij Stadskanaal is een 3-ja- rig zoontje van G. M. in de z.g. Vled- derwijk verdronken. Vrijdagmorgen is de 19-jarige P, L. B., schippersknecht aan boord van het sleepschip „Johanna" in de Keilehaven te Rotterdam overboord gevallen en verdronken. Branden. i In den grooten IJpolder bij A m- sterdam heeft Zondagavond een groote brand gewoed in een perceel bij den Ringweg. Aan den weg staat een woonhuis, daarachter een groote land- bouwschuur. Hierin waren een aantal landbouwwerktuigen opgeborgen. De gezinnen St. en S. konden, ofschoon zij reeds ter ruste waren bijtijds vluchten. Weldra stond de geheele schuur in lich te laaie en niets meer was te redden. Alle vertrekken van het woonhuis, brandden zoo goed als uit. Donderdagnacht brak brand uit in de boerderij van W. V., aan den Ophemert- schedijk onder T i e 1. De brand beperk te zich tot het achtergedeelte. Er gingen landbouwgereedschappen, 'n partij hooi van naar schatting 40.000 kg, 100 kg schapenwol en rijwielen verloren, ter wijl wat klein vee in de vlammen om kwam, Oorzaak waarschijnlijk hooibroei. Vrijdagmiddag ontstond door onbe kende oorzaak brand in het pasgebouw de huis van den heer J. R. in de Siep te Groesbeek. Het vuur sloeg over op het huis van den heer L. V. dat ongeveer 100 m verder ligt en waarvan het dak met stroo was bedekt. Beide huizen zijn tot den grond .toe afge brand. De huizen waren laag verzekerd. V 1 i s s i n g e n, 15 Juli, Voorm. 8 uur. Aardbeien 712,5, roode bessen 5,5 12, witte bessen 1010,5, gele kruisbes sen 15, witte kruisbessen 47, alles per kg. Frambozen 1017 per kleine chip. Nam. 3 uur. Aardappelen 5164, po ters 2024 per 25 kg. Peulen 6, dop pers 1220, tomaten I 22, idem II 716, idem III 615, Wagenaars 1420, snij- boonen (stok) 2231, idem (stam) 12 15, tuinboonen 25, princes 2426, ca- pucijners 1214, zilveruien 1519, wit te bessen 79,5, roode bessen 7,512,5, gele kruisbessen 1517, roode kruisbes sen 412, witte kruisbessen 411, frambozen 3165, alles per kg. Kip eieren 2325 per 10 stuks. Roode kool 7,5, savoye kool 35, bloemkool 10 12,5, sla 0,51, komkommers 6,58,5, alles per stuk. Selderie 5,58,5, rhabar- ber 2,5, rammanas 2,53, peen 48, uien 23,5, rapen 1, lange kroot 33,5, ronde kroot 2, lelies 16, rozen 16, an jelieren 59, gladiolen 1625, spirea 23, alles per bos. Peterselie 1524, an dijvie 137, madeleinen (val) 4661, alles per kist. Netmeloenen 4047 per stuk. Augurken 2837 per 100 stuks. Goes, 15 Juli. Veilingsvereen, „Z.- Beveland". Voorm. 11 uur. Aardbeien: Jucunda 7.508 per 100 kg. Nam. 12 uur. Zwarte bessen 31.90 32.30, id. 2e soort 24.90, roode bessen 7.9010 per 100 kg. Nam. 4 uur. Aardbeien 8.208.30 per 100 kg. Kleine veiling. Aardbeien 310, fram bozen 1123, kruisbessen 27, witte bessen 410, roode bessen 513, Lo- ganbessen 9, tomaten 216. Kersen: Hollanders 43, zoete Morellen 1121, zwarte vleeschkersen 18, Meikersen 28, Roode Blance 1216, uitschot kersen 6, snijboonen 1829, princesseboonen 7 18, tuinboonen 3, doperwten 29, peulen 5, postelein 11, zilveruien 7, sja lotten 5, aardappelen 1.303.40, alles per 100 kg. Perziken 49, meloenen 18 31, witte komkommers 38, groene idem 56, augurken 0.300.44, krop sla 1.102.20, andijvie 3.20, snijboonen 0.52, bloemkool 410, idem 2e soort 2 4, roode kool 4, alles per 100 stuks. Kroten 2, uien 56, wortelen 8. Bloe men: dahlia's 2, gladiolen 9, margrieten 1, alles per 100 bos. Eleetr. Drukkerij G. SVl DEN 1)0EBr, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6