ONDERWIJS. KERKNIEUWS. LANDBOUW. LAATSTE BERICHTEN. BEURS- EN WISSELKOERSEN. BURGERLIJKE STAND. GEMENGD NIEUWS. LEGER EN VLOOT. AFLOOP VERKOOPINGEN. Verkeerswezen, Post en Telegrafie. SPORT. RECHTZAKEN. BEURSTHERMOMETER. Toelatingsexamen R.H.B.S. te Vlissingen. Tot de le klasse zijn toegelaten: G. M. Baggerman (m), W. de Beijl, J. Bok- land Visser, J. le Clercq; R. P. van Dae- le, J. Dommisse, M. L. Garcia, E. M. Hertstein, J. P. van der Hoek, W. W. van der Jagt, J. van Kruizen, P, G. Laernoes, I. Ligthart Schenk (m.), J. van Loo, A. H. Meekels, J. Poppe, H. Pots, J. P. Ree, J. Schouten, M, J. Smits (m.), P. F. Standaert, R, van Tijen, J, Uytter- linde, H. H, Vader, J. J. Verharen, J, van der Vliet, M. H. Waverijn, A, J, van Westen (m.j, J. Woudstra, P. Zeij- ger (m.) Afgewezen 3, herexamen 3, 1 uitge steld examen wegens ziekte. Geslaagd voor Engelsche Handels correspondentie de heeren W. Roelofs en W. Minderhoud, beiden te Vlissin gen. Aan de middelbare technische school te Dordrecht slaagden voor het diploma als werktuigbouwkundige de heeren C. M. Ghijsen, alhier en J. Kwaak te Vlissingen; het diploma als chemisch thechnicus werd behaald door den heer R. Pot te Vlissingen. Aan de Middelbare technische School te Haarlem slaagde voor het einddiploma afd. werktuigbouwkunde de heer P. H. Jager te Scherpenisse. Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Zierikzee (hoofd U. Gor ter), is benoemd mej. M. J. Kloppenburg te Utrecht. Aan het St. Gertrudis-lyceum (afd. H.B.S., B) te Roosendaal slaagde voor het eindexamen mej. G. van Acker te S a s v a'n Gent. Voor het examen nuttige handwer ken slaagde te Rotterdam mej. J. P. L. G. C. Berkers te Sluis. Geref. Gem. Ds. J. R. van Oordt te Zeist heeft bedankt voor het beroep naar Den Haag. Tarwe. De Tarwe-Centrale te Rotterdam zendt ons een Bericht, waaraan het volgende ontleend is: Het is bekend, dat van de te velde staande tarwe een zoo groote opbrengst is te verwachten, dat het bij het thans in de Tarwewet bepaalde maximum meng- percentage van 25 'niet mogelijk is het geheele kwantum in het brood te laten verwerken. Er zal vermoedelijk meer dan 100.000 ton tarwe op de vrije markt moeten worden verkocht. Teneinde toch een behoorlijken prijs aan de verbouwers te kunnen uitkeeren, is door den Minister van Economische Zaken en Landbouw bepaald, dat voor de Vita-tarwe 15.(excl. kosten) mag worden berekend. Hierbij is uitgegaan van de gedachte, dat het dan mogelijk zal zijn voor tarwe, die aan de gestelde eischen vol doet, gemiddeld 12.per 100 kg te kunnen betalen. De tegenwoordige marktpositie is echter dermate ongun stig, dat genoemde f 12.zeer zeker niet bereikt zal worden, integendeel misschien nauwelijks 11.aan de boeren kan worden uitgekeerd. Ten aanzien van den verkoop van vrije tarwe (T.C.-tarwe) zijn door het bestuur der Tarwe-Centrale voorloopig een aantal voorschriften gegeven. De te leveren kwaliteiten en de ver koopcondities worden door de Tarwe- Centrale in overleg met de Gewestelijke Tarwe-Organisaties vast gesteld. De T.C.-tarwe wordt door tusschen- komst van de Tarwe-Centrale verkocht. Er zullen twee soorten T.C.-tarwe worden onderscheiden, n.l.: a. ongede- natureerde tarwe; b. gedenatureerde tarwe. Van onder a. genoemde soort moet de Tarwe-Centrale kunnen con troleeren of deze inderdaad wordt ver werkt of zoodanig gemengd dat terug levering aan landbouwers of erkende handelaren is uitgesloten. De onder b. genoemde soort wordt door, vanwege, of onder controle van de Tarwe-Centrale gedenatureerd door kleuren of mengen, waarna deze tarwe verder in den handel geheel vrij is. Voor de controle op dezé denaturatie worden geen kosten in rekening ge bracht. Het kleuren zal geschieden door toe voeging van een absoluut onschuldige kleurstof, welk procédé reeds veelvul dig in de praktijk met succes voor een dergelijk doeleinde is toegepast. Het mengen kan met gebroken mais, gerst of dergelijke geschieden, geheel in overleg met den kooper, mits de be doeling de tarwe te denatureeren wordt bereikt. Van 1 Augustus 1932 af zal met het verhandelen der T.C.-tarwe een aan vang worden gemaakt. GENUA-EXPRESS. De speciale trein met post en passa giers in aansluiting op het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" zal Woensdag morgen 20 Juli om 10 h 20 van Genua vertrekken. Aankomst Donderdagmor gen 21 Juli om 8 h 05 te Zevenaar; 8 h 57 Arnhem; 9 h 46 Utrecht; 10 h den Haag S.S.; 10 h 19 te Amsterdam W.P.; 10 h 33 Amsterdam C.S. en 10 h 17 Rotter dam Maas. ALGEMEEN VERBOD VAN DEMONSTRATIES. Naar V.D. verneemt zal de rijksmi nister van binnenlandsche zaken nog heden een algemeen verbod van de monstraties en optochten in de open lucht voor geheel Duitschland afkondi gen. Dit verbod zal hedenmiddag offi cieel worden afgekondigd. DE GEBEURTENISSEN TE ALTONA. Het rijkskabinet zal waarschijnlijk nog heden bijeenkomen om zich bezig te houden met de bloedige gebeurtenissen te Altona. De Pruisische minister Severing begaf zich Zondagavond naar Altona om met de autoriteiten aldaar den toestand te bespreken. Maandagochtend keerde hij naar Berlijn terug. Officieel wordt nog medegedeeld, dat het aantal slachtoffers van de gebeurte nissen te Altona op het oogenblik is vastgesteld op 12 dooden en 56 gewon den, waarvan 16 zwaar gewond. Onder de dooden bevinden zich twee vrouwen De verlieslijst schijnt nog niet volle dig te zijn, men neemt aan dat een aan tal gewonden zich in hun woningen be vindt. Nadat de rust in Altona Zondag in de late avonduren was hersteld, is het niet meer tot incidenten gekomen. Uit de beschrijvingen in de Hamburgsche ochtendbladen blijkt, dat de vuurover- val op drie verschillende punten in de stad plaats had op de nazis. De pantser auto's die werden gebruikt om de barri caden te bestrijden, maakten ook ge bruik van hun machinegeweren. Het nauwkeurig aantal dooden erp gewonden stond ook van morgen nog niet vast. In den afgeloopen nacht is de 40- jarige onderwijzer G. T. J. A. te Den Haag met zijn motorrijwiel opgereden tegen de leuning van de Leugenbrug tusschen Poeldijk en Loosduinen. De heer A. was op slag dood, Zondag werd de Finsche minister van oorlog Lahdensuo op zijn landgoed overvallen. Vier mannen reden in twee auto's voor zijn landgoed voor. Zij ver zochten, naar zij verklaarden, in op dracht van den districts-commandant den minister te spreken. Toen de vrouw van den minister de Beur opende, dron gen de mannen met revolvers in de hand de woning binnen. Drie landbouwers, die zich juist bij AMSTERDAM, 18 Juli. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden, Ned. 22 B 1000-6 100% Ned. 17 1000-4% 99%—100 Ned. 31 1000-4 95%—97 Ned. 32 1000-5 101%—101% Certificaten-3 76%78% Cert. N.W.S.-2% 64—65% O. Indië 22 1000-6 95%—96%. O. Indië 23 100-6 76%—76% O. Indië 16 1000-5 93%—93%. O. Indië 26 1000-4% 87%—88% Duitschl. 100-7 60%— 59% Duitschl. 30 1000-5% 44%—43% Engl. W. L. 50-200-5 73%—73% Engl. F.L. 50-200-4 78%—78% Zeeuws. Hyp. B-5 9797. Zeeuws. Hyp. B.-4% 89% A Amsterd. Bank 8486%. A Bank Assoc. 24% C Rott. Bankver. 57%57%. A Twentsche Bank 7676%. A Rref. Jurgens A 86%87. A De Schelde N.B. 36% A Ver. Papf. v. Gelder 5152. C Am. Car Foundry 5%5%. C Am. Smelt Ref. 9%9%. C Farbenind. I.G. 74%—73%. C U. States St. C. 24%—25%. C C. Publ. Serv. C North Am. Cy. 17%17% ex div. A Born. Sum. H.M. 115117, A Ned. Wol Mij. 25%—27%. A Singkep Tin M. 6565%. A J. C. Japan Ln. 32 A Rotterd. Lloyd 4648%. A'S. M. Nederland 48%48%. A Amst. Thee C.M. 21%20%. A Houth. Alberts 23% C Peruvian C. Pr. 5%5%. A Sauthern Rlw 5%4%. C Union Pac. Rr, 31%34%. C Int. Nickel Cy. 5%5%. den minister bevonden, wierpen zich op de indringers. Hierbij kon de minister een der indringers den revolver ont wringen, terwijl de anderen schoten. Tenslotte vluchtten de indringers. Een van hen kon echter worden gearres teerd. Zondagmiddag is op den Schaes- bergerweg te Heerlen het 5-jarig zoontje van den heer V. onder een auto bus geraakt en op slag gedood. Den be stuurder treft geen schuld. In den nacht van Zondag op Maan dag is een auto in botsing gekomen met een auto uit Amsterdam. De auto sloeg over den kop. De bestuurders kwa men met den schrik vrij. Beide auto's werden deerlijk gehavend. DE SCHELDEBEKER ZWEMWEDSTRIJD, Middelburg, Van 15 tot 18 Juli. Bevallen: M. de Plaa geb. De Voogd z.; C. Buijs geb. Moens d.; D. Boogaard geb. Abraham- se z. Overleden: A. M. Hubregtse 40 j. geh. met A. M. Molhoek; J. Minderhoud 41 j. geh, met W. Huibregtse. Branden. Zondag is te Valburg bij Eist een groote hofstede bewoond door de fami lie H. afgebrand. De oorzaak is dat er een vlam in een pan met spek geslagen is. De vrouw des huizes kon ter nau- wernood worden gered. Alles is ver brand. 101-JARIGE. Heden viert de oud ste inwoonster van Breda, mej. de wed. Joh. M. Damen-Uninex, haar 101 en ver jaardag. IN TRAM EN BUS BEHOORLIJKE KLEEDING VEREISCHT. De direc tie van de H. T. M. te d e n H a a g deelt het volgende mede: Voortaan zullen in de tramrijtuigen en autobussen der H. T. M. reizigers in strandpyama of badcostuum worden toegelaten. Indien men gekleed is in badcostuum moet daarover een gesloten badmantel, jas of gewone mantel wor den gedragen. Personen in onwelvoege- lijke kleeding mogen niet worden ver voerd. KRANIGE REDDING. Zaterdag middag geraakte te Amsterdam een man te water in den Amstel. Een lid der Amsterdamsche Rèddings Brigade, G. H, B., hoorde hulpgeroep en begaf zich on middellijk naar de onheilsplek. Alhoe wel de heer B. pas een ooroperatie had ondergaan en hem verboden was zijn hoofd onder water te houden, bedacht hij zich geen oogenblik en sprong ge kleed te water. Hij dook naar het slacht offer, dat inmiddels gezonken was en mocht het genoegen smaken na een kor te worsteling de drenkeling had zijn redder onder water bij de polsen gegre pen waaruit hij zich wist te bevrijden, den drenkeling door middel van den z.g. kopgreep in veilige handen te bren gen. AUTO MET OUDEN VAN DAGEN TE WATER. Ouden van dagen van Franeker afkomstig waren Zater dagmiddag met 36 auto's op weg naar de bosschen van Gaasterland. Een der auto's reed in een kanaal. Behalve de chauffeur waren drie oudjes in den auto gezeten. Allen werden gered. De bestuurder en een der oudjes, een 80-jarige man moesten naar het ziekenhuis worden ver voerd met een hersenschudding. De bei de andere inzittenden werden licht ge wond. De schippers G. Hollander en A. van der Meijde zijn overgeplaatst van het wachtschip Willemsoord naar de Marine kazerne. A Koloniale Bnk. 6059. A N.l. Hbk, 1000 60—58%. C Ned. H. M. 1000 65%—66-%. A Alg. Kunstz. U. 25%—26%-25%. A v. Berkels Pat. 16%16%. C Calvé-Delft 48% A C. Suiker Mpij. 18%18%, A Int. Viscose 4%4%. A Küchenm. I. Acc. 1%1%-1%. A Ned. Ford A.M. 92%—90. A Philips Gem. B. 71%—71%-72%. L Unilever 9899-100. C Anaconda Cop. 98%-8%. C Bethlehem St. 10%—10%-%. A A.N.I.E.M.—N.B. 165%—168%. C A. Gas en El. Cy. 11%. C Cities Serv. Cy. 2%2%. C Midd. West Ut. A Boeton Mijnb. 8%-*-9. A Kon. Petr. Mpij, 126%182-29. C Contin. Oil Cy. 55%-5%. C Shell Union O. C. 44%. A Holl. Amer. Lijn 2%— A K.N, Stoomb, Mij. 12%12%. De burgemeester van Vlissingen verwelkomt en complimenteert den eerst-aankomenden, den heer J. Stenders Notaris J. Terpstra heeft Vrijdag ten verzoeke van den heer J. P. Entink te Zoutelande publiek verkocht: Het ca fé-restaurant met pension „De Roode Leeuw" te Zoutelande, groot 8 are 11 centiaren. Kooper: H. Pagter te Middelburg q.q voor 9007. dachte dadelijk, bij mondeling vonnis, werd veroordeeld. Aan den besteller bij den P. T. en T. dienst S. van Baren van het Post- en Telegraafkantoor te Krabbend ij ke, is met ingang van 16 Juli j.l. op zijn verzoek eervol ontslag verleend met toe kenning van wachtgeld, Uit Batavia wordt gemeld dat de Java-China-Japanlijn, in verband met den verkoop van schepen, 29 stuurlie den en 13 machinisten heeft ontslagen. Politiecursussen der K.N.A.C. De Koninklijke Nederlandsche Automo bielclub heeft besloten 'n politiecursus te doen houden te Middelburg, Goes, Oostburg, Axel, Tho le n, en Zierikzee. Politierechter te Middelburg. In de zitting van Zaterdag 11. werd be handeld de op j.l. Vrijdag geschorste zaak tegen: W. H. Q., 34 j., koopman te Bres- kens, die ten laste werd gelegd dat hij op 13 Mei j.l. te Groede Catharina de Paauw had geslagen. Nadat een drietal getuigen waren ge hoord eischte de Officier van Justitie een geldboete van 10 subsidiar een hech tenis van 10 dagen, waartoe de ver- A Ned. Scheepv. U. 50%—51%-% A H.V. Amsterdam 168%170-68, A Java Cult. Mij. 131%—134-32. A N..I. Suiker U. 89—91%-90. A Poerworedjo S.O. 9%7 A Deli Batavia 122%123% C Deli Mij. 1000 116—114% A Senembah 126%127. C Chicago Milw. 1%1%. A Amst. Rubb. C. 41%—42%-43% A Deli Bat. Rubb. 15%—15%-16%. A Hessa Rubber 18%19% A Serbadjadi S.R. 1313%-14. Prolongatie 11. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 15 Juli, 18 Juli. Londen 8.80 8.82 Berlijn 58.92% 58.97 Parijs 9.73% 9.73 Brussel 34.45 34.45 Zwitserland 48.35 48.35 Kopenhagen 47.80 47.75 New-York 2.48% 2.48% Zwemwedstrijd om den Scheldebeker. Zaterdagmiddag had voor de derde maal de zwemwedstrijd om den Schelde beker plaats, onder leiding van de Vlis- singsche Zwemclub. Hoewel 's morgens het weer zich niet gunstig liet aanzien, was het voordat de wedstrijd begon, eenigszins opgeklaard. De omstandighe den voor dezen wedstrijd waren dan ook zeer gunstig. Het water had een mooie temperatuur, n.l. 67 gr., de zee was be trekkelijk kalm, geen groote golven be lemmerden de zwemmers, die ook geen last hadden van de zon, die zich schuil hield achter de wolken, voor de oogen. Het was ideaal zwemweer, zooals ver schillende deelnemers zelf verklaarden en dat blijkt ook wel uit het resultaat, want van de 17 deelnemers die startten, zijn niet minder dan 12 er in geslaagd den overtocht te volbrengen en slechts 5 zijn uitgevallen. Er waren oorspronke lijk 22 deelnemers, doch 2 werden bij de vóór den wedstrijd gehouden keu ring van alle deelnemers, afgekeurd, ter wijl er 3 niet opgekomen waren. Het schitterend slagen van dezen tocht komt voor een groot deel door de goede organisatie, die tot in de puntjes was voorbereid. Geen enkele klacht van beteekenis is vernomen en de organisa toren hebben dan ook alle eer van hun vele werk, dat zij aan deze voorberei ding hebben besteed. De vele op- en aanmerkingen en critiek die op dezen wedstrijd de vorige twee jaren is uitge oefend, heeft er toe geleid, dat de rege ling uitstekend was en allen zeer tevre den waren over het goede verloop van dezen wedstrijd. Nadat alle deelnemers in de zieken- inrichting van de Marine gekeurd wa ren, begaven zij zich naar de in de Bui tenhaven gelegen boot van het Belgisch loodswezen, waar zij werden ingevet en Koninkl. Aku Industrie Suiker m tr Obl.markt- Schepen - Tabak - Rubber - Amerika MARKT Mijnen Wettig gedeponeerdJ

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 2